Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#294751) Fall-N válasza DonThomasino (#294680) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt azért nézd meg, hogy pontosan melyik fajta NCX-D, mert sokat "ki lehet húzni " azaz a 63 mm rugóút helyett át lehet szerelni 80 mm-re (létezik belőle 80 mm változat), azzal már el lehet durvulás nélkül lenni a terepen. A legtöbb Suntour telónál működik a dolog (100 mm --> 120 mm). Enyhébb terepen én is voltam vele, nem koppant fel a 63 mm sem. Igaz én az Alföldön lakom, ezért sem vettem 100 vagy 120 mm telót.

[ Szerkesztve ]

(#294752) lsebestyen válasza MC Pite (#294749) üzenetére


lsebestyen
addikt

Akkor valami beállítás más lehet, nálam a normál 5 HR zóna van.

(#294753) DonThomasino válasza Fall-N (#294751) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nekem egz NCX-D M LO van raàírva bàr ezt így sehol nem talàltam. 2012
Nincs szüksègem upgradre szinte csak aszfalton van hasznàlva.
Azèrt köszi.
Nàlad volt màr szervízelve a telò?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#294754) fattyu


fattyu
veterán

ma reggel megkaptam az engedélyt a sebésztől hogy elkezdhetek tekerni.

hazaérve a seb újra bedagadva gyulladva felfakadva.

tököm tele ...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#294755) Fall-N válasza Tin (#294729) üzenetére


Fall-N
veterán

Ne vegyétek ennyire túl komolyan már a dolgokat! Mindenkinek saját magát kell legyőznie. Ezért sem érdemes másokhoz hasonlítgatni magunkat. Eleve mindenkinek mások a körülményei. Ott a munka, család, szabadidő hiánya, a testi adottságok csak egy dolog. Például hiába akarna az ember heti x órát tekerni, ha nincs rá ideje. Ha magadhoz képest fejlődtél az a lényeg. Mindig fejlődik az ember, ez a lényeg. Természetesen érdemes valami alapján csinálni a dolgot (edzésterv), ha már belekezd az ember.

(#294756) Fall-N válasza DonThomasino (#294753) üzenetére


Fall-N
veterán

Még nem volt szervizen, az utóbbi egy évben nem volt annyira rengeteg időm tekerni, így ráér majd télen. De az is lehet én szedem majd szét és csinálom meg a szervizt. Majd nézek pár videót, hogyan kellene. Valószínűleg nem egy agysebészet, csak pontosan be kell tartani a dolgokat.

Nagyon egyszerű, ha van "AIR" feliratú kupak a teló bal vállán, akkor levegős. Ha a szokásos rugófeszesség-állító állító van rajta, akkor sima tekercsrugós.

[ Szerkesztve ]

(#294757) Weareus


Weareus
addikt

Mai bemelegítés pipa. :DDD

Most már csak haza kell menni...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#294758) MM válasza Ringman (#294743) üzenetére


MM
őstag

Nekem pl. 11-42 van (11 seb, SRAM NX), talán akkor van a 11-38 is.
Még alig néztem utána, de nekem is jobb lenne pl. egy 10-44 vagy 10-46, ha lenne ilyen.
Egy kicsit azért még gyűröm a jelenlegit, egyelőre 10-42-t találtam.

[ Szerkesztve ]

(#294759) Napfénysüti válasza velizare (#294736) üzenetére

Hehe, 2 hét múlva leszek 40 és feleségem engem is azzal nyaggat mit kérek erre a kerek napra. :DDD
Kérdezte hogy a bringához valamit? De mondtam neki semmi nem kell. :)

Més que un club!

(#294760) DonThomasino válasza Fall-N (#294756) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy sr suntour feliratos gumi kupak van a bal oldalt.
Mèg nem vettem le egyszer se.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#294761) Kro válasza DonThomasino (#294732) üzenetére


Kro
tag

Olyat nem, de egy elég hasonlót igen [link] .
Pár hónapja használom, rendben van eddig. :)

(#294762) lsebestyen válasza .LnB (#286538) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jó amúgy továbbra is a szemüveg? Most akciós a másik fajta, meggyőztem magam, hogy kell egy fehér napszemüveg a fehér bukómhoz. :DDD
ROADR 900 PERF 14k

(#294763) DonThomasino válasza Kro (#294761) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha zsír. Ez is vàllra akaszthatòs?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#294764) parandroid válasza avl (#294745) üzenetére


parandroid
nagyúr

+1

Ki kell ugrani az Alpokba/Tatraba egy hétvégére hüttézni, kirándulni, egy jót kajálni, kirándulni, bérelni egy bicajt. Gyerekeket meg előtte lepasszolni a nagyiknak természetesen, hogy az esti program is szabad legyen. :B

Nyugodtan intézheted te is, még ha a te szülinapod is, úgyis családi kassza van gondolom. És szereztél egy csomó jópontot. ;)

A másik opció meg, hogy kapsz egy radart/komputert, akármit, amit pár év múlva lecserélsz... Fenének, azt majd intézem magamanak, egy emlékezetes szülinap többet ér.

Persze kinek a garmin, kinek a papné, nem vagyunk egyformák. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#294765) jjeahh


jjeahh
nagyúr

The Seven Phases of Madness

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#294766) stickermajom válasza Toobee (#294748) üzenetére


stickermajom
addikt

1up: [link]

(#294767) velizare válasza Tin (#294741) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs kompjúter, óra van csak.

@jjeah: nem kell utalvány, onnan és azt rendelek, amit akarok.

@avl: nyilván nem hoznék ide egy kérdést, ha most nem valami materiálisról lenne szó.

@dom1n0, lsebestyen: köszi!

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#294768) Toobee válasza stickermajom (#294766) üzenetére


Toobee
veterán

Csinos darab! Gondolom kintről kellett hozni, nincs EU forgalmazó?
Majd raksz fel képet bicajjal együtt is?

https://barbieripnk.hu/

(#294769) lsebestyen válasza velizare (#294767) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az órát ilyenkor a karodon hordod, vagy van valami adapter a kormányodhoz? Ha a karodon van, akkor a radar nem ad olyan sokat hozzá, szerintem pont az a lényege, hogy látod magad előtt a mögötted lévő forgalmi szitut.

(#294770) velizare válasza lsebestyen (#294769) üzenetére


velizare
nagyúr

a karomon, és marad is, nem akarom a kormányra áttenni. különben sem látnék sokat azon a 4 centin.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#294771) Kro válasza DonThomasino (#294763) üzenetére


Kro
tag

Nem, ennek csak füle van hordozáshoz, de sose szoktam levenni a csomagtartóról. Az nekem túl macerás lenne, mindig a tépőzárakkal vacakolni. Én komplett a csomagtartóval együtt veszem le, ha épp nem kell. A sűrű levételhez valami komolyabb adapteres táska+csomagtartó kombó praktikusabb.

(#294772) DonThomasino válasza Kro (#294771) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha sose veszed le akkor nem is hagyod ott sehol?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#294773) fulton


fulton
addikt

Na srácok megjött a kamerához rendelt (3d nyomtatott) tartó - merthát miért is lenne olyan mint a garmin, legyen olyan de kisebb ... a napokban írtam sepc-t róla.

A gyári felfogatás az csak a nyeregcsőre rögzíthető gumis, ha elég jól megfeszíted egész korrektül tartja am, nem zavaró a be-be remegés (gumis dolog miatt ugye).
Szerettem volna az ülés alá tenni (aerobb :DDD ) viccet félre téve, mikor állványra teszem a bringát, útban volt a nyeregcsőn, így mindig le kellett volna venni. (am tényleg aerobb minden a nyereg mögött táska kulacs..stb.).
Mikor elsőnek akartam beletenni nem ment rá, úgyhogy csiszoló papper a gopro adapternek. Nagy hibája a készüléknek, hogy nincs heveder csatlakozója sehova nem tudod "kötni". A kamera csatlakozójára rákötni nem lehetett mert akkor nem ment bele a tartóba....így kifúrtam azon két oldalt ahol kicsit belehelyezett állapotban elállt a gopro-tól, és abba húztam be a kábelt.Így már nincs útban.
(olvastam volt aki elhagyta menetközben)
A gopro tartónál bedobtam mindent, karbonpaszta, nyomaték", menetrögzítő-hogy a rázkódástól ne állítódjon el lehetőleg. Ha mégis elmozdulna, akkor lehet vissza teszem alulra a nyeregcsőre.
+ levettem egy kulacs tartót, mert sose használtam, így maradt tartalékba.
Kellett csiszolni fúrni faragni... de kész van :Ckicsit furi a nyereg mögött az a "valami" de majd megszokom.

[ Szerkesztve ]

(#294774) stickermajom válasza Toobee (#294768) üzenetére


stickermajom
addikt

EU-ban szerintem nincs forgalmazó. Sőt USA-n kívül is nehézkes a beszerzés. Ezt is úgy sikerült csak hogy 500km-es körzetben volt egyetlen darab Marketplace-n már lefoglalva és ráígértem. :DDD
A B terv az volt, hogy megrendelem egy csomagátvevő telepre a határon és leautózok ~1 órát. Csak hát 8% NY és 15% QC tax lett volna. Az már azért túlzás. Bár két ország és két állam adója együtt sem tudja megverni a világbajnok magyar ÁFA-t. ;]

Tegnap elfelejtettem képet lőni, ha visszajöttünk a nyaralásból csinálok róla bringával is.

(#294775) dom1n0 válasza fulton (#294773) üzenetére


dom1n0
senior tag

Fasza lett!
mas kerdes: Ha jol remlik Te is nyuztal Speci power nyerget asszem ugye? Ez a stealth nagyon hasonlit ra, miben jobb?

(#294776) Tin válasza velizare (#294767) üzenetére


Tin
veterán

Nekem is van óra a kezemen mindig tartaléknak, de még a pulzust megnézni is kényelmetlen rajta. Számomra az óra trackelésre van fent, meg hogy legyen "biztonsági mentés". Na meg persze az értesítéseket látom ezen, és tudok róla telefonálni, így a telefon maradhat az övtáskában.

Ez esetben én komputert kérnék, de olyat, ami normálisabb, és tudsz vele rendesen navigálni is. És akkor, ha komputer van, lehet belőled és a bringából karácsonyfa, és a következő ünnepekre sorban venni a szenzorokat :)

(#294777) parandroid


parandroid
nagyúr

A nap hülyéje hőse:



A múlkori a gyorszáras nyeregcsövét zárta le ugyanígy oszlophoz. Szerencsére jó helyen lakunk, így is megvárta a paripa. Ennek meg úgy tűnik nem drága egy új teleszkóp a villanylóra, ha ezt szétkarcolja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#294778) Tin válasza Fall-N (#294755) üzenetére


Tin
veterán

Így van, ráadásul az idei "tavasz" itt felénk katasztrófa, szinte nincs olyan nap, amikor nem esik, és eléggé kicentizős, hogy most mikor lehet menni és mikor nem. Sokkal jobban állnék már, ha nem ez a hülye idő lenne, de hát ez van, ezt kell szeretni. Most remélem, hogy augusztusig már nem lesz se program, se betegség, se napokig tartó eső, hanem tudok menni heti 4-5x, és fejlődni.

(#294779) Tin válasza fulton (#294773) üzenetére


Tin
veterán

Szépen megoldottad! Egy kérdés: ez a menetrögzítő ez miért is van?

(#294780) -=RelakS=- válasza parandroid (#294777) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mit is kéne látni? Felfelé a csövön lehúzható a bicaj?
Ha arra gondolsz, hogy kikapják a kereket, az szerintem nem jó ötlet, mert a teleszkóp nem fogja engedni a lakatot leszedni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#294781) velizare válasza -=RelakS=- (#294780) üzenetére


velizare
nagyúr

így megkarcolja a lakat a becsúszószárat, hiába van rajta műanyag borítás.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#294782) -=RelakS=- válasza velizare (#294781) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt parandroid is írja. A gyorszáras nyeregcső emlegetése illetve a megvárta a paripa miatt én a kikötés módjában próbáltam keresni a hibát, nem a mit karcol össze problémában :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#294783) fulton válasza Tin (#294779) üzenetére


fulton
addikt

Köszi :B
Olvastam már párszor hogy elsodortak bringást, volt aki meg se állt... és itt már a bringa értéke ami indokolta ha kár keletkezik benne és nincs meg a vétkes az kellemetlen rám nézve. na meg párom is nyüstölt hogy tegyek fel már valamit ami rögzít, me h sose tudni a bajt...(ő ilyen sisak kamerát...mondtam az nem sokat ér a 2 ora üzemidovel..)
90% ban autók közt járok.

Valahol talan jó is h így "kiemeltem" mikor vesz, forog a led pirosan a lencsekörül, talán figyelemfelhívóbb is így szem előtt 100 gramm nem nagy súly.

(#294784) fulton válasza dom1n0 (#294775) üzenetére


fulton
addikt

Mind2 jó. Nekem ez valt be jobban. Számomra kényelmesebb.
Igen ezek mind országúti nyergek..amolyan "támogatják a drop pozit) kivágas..stb.

(#294785) .LnB válasza lsebestyen (#294762) üzenetére


.LnB
titán

Nekem nagyon bejön. Vigyázok is rá, mert nem egy masszív cucc. De tekerni benne marha jó szerintem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#294786) -=RelakS=- válasza fulton (#294783) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az én kamerám nagyjából másfél órát ha kibír.
Van is nálam mindig tartalék akku :)
DJI Action 3

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#294787) vallas válasza Napfénysüti (#294759) üzenetére


vallas
őstag

két 20 évest... :DDD :DDD :DDD :DDD
nyugi nem fogod megkapni... :DDD :DDD :DDD

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#294788) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

Egy kis szín a mai napra. Délutáni Csóványos, térgyes is meg nem is




(#294789) Fall-N válasza DonThomasino (#294760) üzenetére


Fall-N
veterán

Az lesz az. Közben néztem, nincs rajta air felirat, csak a Suntour logó. 3 ágú kitüremkedést kell csavarni.

(#294790) vallas válasza fulton (#294783) üzenetére


vallas
őstag

Egy kamerás Varia nem jött volna ki a kettő árából????

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#294791) parandroid válasza vallas (#294787) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nekem van egy 22, meg egy 18 évesem, szóval az átlag kiadja. Tudod te, mennyi baj van ezekkel? :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#294792) Tin válasza fulton (#294783) üzenetére


Tin
veterán

Így értelek, viszont azt majd vedd figyelembe, hogy csak hátrafelé vesz, így főleg dugóban vagy lámpánál nem biztos, hogy tetszeni fog a mögötted jövő autósoknak, hogy veszed őket. Szóval kicsit fordítva is működhet ez a pszichológia, és némely embernél ez éppenséggel vörös posztó lehet. Ettől függetlenül támogatom a kamerát, viszont kötözd oda rendesen, mert rosszabb úton nagy a rázkódás. Ezért is szoktak sisak vagy testkamerát használni, mert ott a tested is eleve egyfajta gimbal :)

#294786 -=RelakS=-: fulton kamerája 1080p30, abban a felbontásban a te kamerád is kibír vagy 2.5-3 órát...

(#294793) Ringman


Ringman
nagyúr

rose-nál nézném a korábban összeállított kosaram, ez fogad:
Hiba lépett fel
Próbálja meg később.

ki/bejelentkezés nem segített.

valaki járt már így?

(#294794) -=RelakS=- válasza Tin (#294792) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Abban lehet, én 4K60-al használom, és még a képstabilizálás is be van kapcsolva :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#294795) velizare válasza parandroid (#294764) üzenetére


velizare
nagyúr

értem a csíziót, de ezt most nem adta ki a zélet. egy négyéves projektet rakunk élesbe azon a hétvégén, és nem igazán akarunk a forbes címlapjára kerülni vele, szóval arra a hétvégére beköltözök a céghez, de a környezőkre se mertem lekötni semmit.
meg ilyen tanácsért egyébként sem ide jönnék. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#294796) DonThomasino válasza Fall-N (#294789) üzenetére


DonThomasino
veterán

Megnèzem majd ès csinàlok kèpet.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#294797) Kro válasza DonThomasino (#294772) üzenetére


Kro
tag

Nem, ha nem lenne rajta a táska, akkor se hagynám az utcán őrizetlenül, lezárva sem.

(#294798) arcitec válasza velizare (#294795) üzenetére


arcitec
addikt

Hol van ez csak nem az OTP? Mert akkor semmit nem indítok el ottanra... :O

(#294799) fulton válasza vallas (#294790) üzenetére


fulton
addikt

Hat a varia az 175e korul mozog, ez megvolt 34e be ha jól emlékszem. A varia nem tud 6-9 orát lámpával radarral közel sem, talán max 3 4 óra. Így kiesett. Ezt láttam legjobb kombónak. Így a van lámpám is radarom is simán egy egész napos úton, és rögzítésem is.

(#294800) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Official Highlights from the Nove Mesto XC World Cup 2024

Pauline Ferrand Prevot Announces That 2024 is Her Last Year Racing MTB 🥲. Nove Mesto-t brutálisan lehagyott mindenki mást és látszólag nem igazán viselte meg, mintha könnyen ment volna neki :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.