Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) HollyBoni válasza sanzi89 (#13350) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sima bőrkesztyű. Nekem nincs bajom vele bringázás közben, meleg, nem ereszti át a szelet, kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#13352) Kiss_R válasza sanzi89 (#13350) üzenetére


Kiss_R
tag

Én kötöttet használok, tökéletesen bevált, nem sül bele a kezem, és nem is fázik, a menetszelet is bírja.

(#13353) Toomy válasza sanzi89 (#13350) üzenetére


Toomy
senior tag

Tavaly vettem 2000-ért az ALDI-ban téli bringás kesztyűt. -16 -ig tökéletes. Lehet hogy tovább is, de annál hidegebb nem volt tavaly felénk.

(#13354) rii


rii
nagyúr

rákerestem az izület szóra
és erről még nem esett szó

mi lenne az, amit muszáj télen feltenni térdre bokára kézre, még akkor is ha nem fázik, hogy ne legyen "izületes" 20 év múlva az ember ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13355) Solad válasza sanzi89 (#13350) üzenetére


Solad
őstag

Decathlonos snowboardkesztyűt használok, 0 °C körül még izzad benne a kezem.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13356) SOAD19


SOAD19
addikt

Nem gyenge!

A világ első biciklis körforgalma

Példát vehetnénk a hollandoktól! Hogy pl. bicikliút készítése ne annyiból álljon, hogy felfestünk két csíkot a járdára, kicsit komolyabb beruházások is lehetnének.

MOd: Most nézem, hogy már több, mint egy éves az építmény, bocs, ha már volt. Itt egy videó is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13357) DjKoxi válasza SOAD19 (#13356) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Impozáns látvány, és biztonságos!

Nekem valahogy a körforgalomban adják meg legkevésbé az elsőbbséget. Csak azt nézik, hogy bicikli és simán befordulnak elém a sebességemtől függetlenül. Közben meg a sofőr néz rám bambán...

(#13358) glacious válasza rii (#13354) üzenetére


glacious
addikt

Indulás előtt érdemes jobban bemelegíteni, a polár ízületmelegítők ruha alá/fölé tökéletesen megfelelnek és a nyakcsigolyákat is érdemes melegen tartani.

(#13359) rétisün válasza DjKoxi (#13357) üzenetére


rétisün
veterán

igen, általában ez így van körforgalomban ....pont ezért én inkább középen megyek, inkább feltartom, és anyázzon, mint hogy elsodorjon, ha korábban akarja elhagyni a körforgalmat, mint én.

(#13358) glacious: a polár melegítőkkel egy baj van, nem szélálló....legalább a térdre érdemes olyant használni, ami szélálló is.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13360) glacious válasza rétisün (#13359) üzenetére


glacious
addikt

Itt nem a piaci 500Ft-osra gondoltam, hanem a téli sportra alkalmasra. De jogos.

(#13361) Runner_fxr válasza rii (#13354) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A legjobban a térdre kell figyelni, persze érdemes az egész testet megfelelően óvni a hidegtől.
Talán a legfontosabb egy olyan térdmelegítő, amin nem fúj át a szél. Hiába veszel fel több gatyát, ha a szél átfújja. A térdmelegítőt sokan összekeverik a lábmelegítővel, ami olyan mint egy téli bringás nadrág levágott láb része. A térdmelegítő egy vastag neoprén szerű anyagból készült szélálló ruhadarab, ami kizárólag a térded fedi be. Szerintem a legjobb a tépőzáras verzió. Én motorosboltban vettem. A kerékpáros üzletekben kaphatóak legtöbbször túl vékonyak. A nem tépőzáras pedig könnyen lecsúszik tekerés közben a térdedről.
0 fok körül nekem egy db sí aláöltöző, rá a térdmelegítő és felülre egy nadrág elegendő szokott lenni. Bringázás után amikor leveszem a térdem teljesen meleg, szóval rendesen ellátja a feladatát.
Felülre szintén sí aláöltöző, polár pulcsi és egy soft shell kabát is elegendő szokott lenni. Sisak alá soft shell sapka, jó minőségű téli kesztyű. 0 fok alatt már nem szívesen ülök bringára, de ahhoz is fel lehet öltözni. A kabátnál az fontos, hogy védje a nyakad és a csuklónál is be lehessen tépő zárazni, mert ha befúj a szél akkor nem ér semmit akármilyen vastag.

[ Szerkesztve ]

(#13362) sanzi89 válasza Toomy (#13353) üzenetére


sanzi89
addikt

Ilyenre várok már hónapok óta, de ebben az idényben kimaradt a Lidl/Aldi kínálatból... :(
Egy térmelegítő is jó volna, de ott is kihagynám a kísérletezést, konkrét bevált típus kellene.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13363) Hasaggymeg válasza SOAD19 (#13356) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jártam ott és minden sztereotípia beigazolódott,beleértve a kerékpárral kapcsolatosakat is.Amúgy egyéb nem is nagyon tetszett az országban....

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#13364) sanzi89 válasza sanzi89 (#13362) üzenetére


sanzi89
addikt

Mondjuk egy ilyen kesztyű?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13365) sanzi89 válasza Runner_fxr (#13361) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is hasonló cuccban bringázok - alul téli futónadrág, fölötte sima nadrág, felül téli aláöltözet, polár pulóver, softshell dzseki, futós nyakmelegítő, eddig vékony sapka rá sisak, polár kesztyű -. Egyedül a polár kesztyű kevés idáig, de térdmelegítőt is be kéne szerezni. Egész télen bringával tervezek tekerni, oda-vissza napi 30km, kivéve ha nem seperték el a bringaútról a havat.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13366) fpeter07 válasza sanzi89 (#13350) üzenetére


fpeter07
veterán

Aldi-féle téli kesztyű. Ár/érték aránya kiváló, nulla fok alatt meg mindegy mi van rajtad. Kamásliban ma pl. fáztak már a lábujjaim, nekem ez minden télen gond...

(#13367) Runner_fxr válasza sanzi89 (#13365) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a baj, hogy 0 fok körül már kevés a téli futónadrág vagy bringás nadrág, oda vastag szélálló térdmelegítő kell, különben lehül a térded. Pláne ha te egész télen bringával akarsz járni, szerezz be mindenképpen.

(#13368) xLt`


xLt`
tag

Ennyire érdekli a hollandokat a hó :)

(#13369) fpeter07 válasza xLt` (#13368) üzenetére


fpeter07
veterán

Más elmenni A-ból B-be, mint egy órát a szabadban tekerni.

(#13370) Solad válasza Hasaggymeg (#13363) üzenetére


Solad
őstag

Zseniális az az ország! Itthon ha elmennél az első randira bringával, hogy na kisanyám pattanj fel a csomagtartóra, megyünk vacsizni, körberöhögnének. Na ott nem :R

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13371) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Én múltkor tekertem, szerintem 0-2 fok körül lehetett, mert az út sok helyen már lefagyott. Nekem a legnagyobb probléma az arcom volt, az fázott csak a menetszéltől. Ilyen célra mit érdemes felvenni, símaszk? Sál + napszemüvegben mentem, így egész jó volt, csak sokszor kellet megigazítani a sálat, meg párásodott is a szemüveg.

(#13372) sanzi89 válasza Runner_fxr (#13367) üzenetére


sanzi89
addikt

Igen, a menetszéllel van a gond. Télen a legnagyobb mínuszokban is elég volt önmagában a téli futónadrág, ha futottam, ott nem volt menetszél. Ez itt a gond.
Egyébként az Lidl-is 4k-s softshell dzseki nagyon bevált, aláöltözet függvénye, de kb szeptember óta folyamatosan használom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13373) sanzi89 válasza sanzi89 (#13372) üzenetére


sanzi89
addikt

Esetleg a téli futónadrágot kombinálni egy szélálló külső réteggel a mostani Domyos Jump nadrág helyett?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13374) sanzi89 válasza sanzi89 (#13373) üzenetére


sanzi89
addikt

Vagy inkább egy ilyen?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13375) fpeter07 válasza sanzi89 (#13373) üzenetére


fpeter07
veterán

Saját recept: Bicycle Line térdmelegítő, Btwin lábmelegítő, Aldis téli kerékpáros nadrág, extrém időben még egy sima nadrág. Csak kezdj el fél órával bringázás előtt öltözködni. :)

(#13376) Syd69 válasza fpeter07 (#13375) üzenetére


Syd69
aktív tag

Lehetőleg valami hűvös helyen :))

Alma

(#13377) Runner_fxr válasza sanzi89 (#13374) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Sajnos ez kevés a térded megóvása érdekében. Valami ilyen kell: [link] Egy jó térdmelegítő sokkal vastagabb mint egy téli futó/kerékpáros nadrág. Olyasmi vastagságú és anyagú mint a búvár ruhák. Tekerni benne nem annyira kényelmes mint egy sima bringás nadrágban, de megszokható. És ha valóban szeretnéd elkerülni a porckopást, akkor kell.

(#13378) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#13377) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én most télre beszereztem egy ilyet is: [link]
Melegít is és télen még szennyezettebb a levegő.

(#13379) dlaccc válasza Runner_fxr (#13378) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Olvasom az aktuális térdmelegítés témát, én napi szinten 10-12km-t bringázok melóba télen nyáron évek óta. Egyelőre nem fáj semmim, nem is szoktam fázni max füleim de arra ott a sapi. Érdemes a térdre is valami melegítőt venni?

(#13380) sanzi89 válasza Runner_fxr (#13378) üzenetére


sanzi89
addikt

Én még futáshoz vettem egy ilyet, bringázáshoz is ezt használom. Ha nagyon melegem van, csaj letolom az arcomról és sál lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13381) glacious válasza dlaccc (#13379) üzenetére


glacious
addikt

A hideg izület az egyik legnagyobb sérülésforrás.

(#13382) superecneB válasza dlaccc (#13379) üzenetére


superecneB
őstag

Én egy ilyet veszek a farmer alá. -10 fok körülig bőven megfelel. (vastag thermo nadrág)
[link]

(#13383) Runner_fxr válasza superecneB (#13382) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Alkati kérdés is, hogy ki mennyire fázik, de -10 fokban, csak egy ilyen gatya, térdmelegítő nélkül kevés.
Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy pillanatok alatt baja lesz a térdnek, ez egy hosszú folyamat, maga a porckopás is egy nagyon hosszú folyamat. Viszont évek alatt kialakulhat a porcpusztulás a térdben ha télen nem tartjuk elég melegen. Akkor meg már késő bánat, mert azzal sok mindent kezdeni már nem lehet. A porcerősítő készítményeknek is inkább a megelőzésben van szerepük, a már kialakult elváltozást nem tudják gyógyítani. Az csak műtéttel lehetséges és persze soha nem lesz olyan mint előtte. Ezt azért érdemes szem előtt tartani. Én 50-60 évesen is akarok bringázni, erős fájdalom és térdprotézis nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#13384) Mansi válasza Toomy (#13353) üzenetére


Mansi
csendes tag

Alá tudom támasztani, nekem is ilyen van, teljesen jó darab.

(#13385) Solad


Solad
őstag

Haha ez jól néz ki

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13386) Toomy válasza Solad (#13385) üzenetére


Toomy
senior tag

Tényleg frankó.
Egyik endós havernak tavaly Bp-ről Érdre haza, havas esőben a váltók és a fékek is csonttá fagytak. Vastagon mindenhol a jég a bringáján. De csak haza ért óvatosban.

(#13387) fpeter07 válasza Toomy (#13386) üzenetére


fpeter07
veterán

Az még a kisebb gond. Ha ő maga fagyott volna le, nem igazán számított volna, hogy mekkora áttételt hajt, vagy, hogy tud-e fékezni.

(#13388) superecneB válasza Runner_fxr (#13383) üzenetére


superecneB
őstag

Valóban fontos, hogy meddig vagy kitéve a hidegnek. Én legrosszabb esetben is 15 perc alatt beérek a munkahelyemre. (15kmh-s átlaggal télen nem megyek gyorsabban mert a hideg szél valóban sokat számít)
Egyébként nem vékonyabb sokkal mint egy neoprén térd melegítő a farmer plusz rétegével pedig pláne nem. Tudom, mert volt itthon olyan is. -5-8-ig melegem van benne, -8-10 körül se nem meleg se nem fázós. Ez alatt sínadrágot használok. Ha hidegebbnek érzem a levegőt mint amit a hőmérő mutat, akkor is a sínadrágot veszem fel. [link]
Érdekes, pont holnap megyek el egy ortopéd orvos ismerőshöz mert valami van a térdemmel, de nem porc eredetű és semmi köze az ízületekhez :) Egyenlőre nem tudják mi okozza a "panaszt".

[ Szerkesztve ]

(#13389) rii válasza Runner_fxr (#13361) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm! :)
elkezdem beszerezni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13390) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Sziasztok!
Azt hittem télen nem fogok kerékpározni, ezért nem vásároltam sapkát a sisak alá. Viszont tegnap is szinte kínálta magát az idő, hogy tekerjek. Ilyet használ valaki? 57-es volt a sapkaméretem mikor katona voltam, kinyúlik ekkorára, nem lesz kicsi? Melegen tartja a fejem?

Köszönettel : Laci

(#13391) Runner_fxr válasza superecneB (#13388) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A sínadrág már valóban elegendő védelmet nyújt, de abban bringázni szerintem még kényelmetlenebb mint a térdmelegítőben. Téli bringás nadrágom nekem is van, azért jóval szerényebb vastagságú és teljesen más anyagú mint a térdmelegítőm.

Az jó ha ismerős orvos, de ez még sajnos nem garancia arra, hogy a szakértelem is megfelelő. Ezt tapasztalatból tudom mondani.

[ Szerkesztve ]

(#13392) Zola007 válasza Runner_fxr (#13391) üzenetére


Zola007
veterán

én már nem erőltetem ezt a hidegben bringázást :(
egyrészt vehetnék 30-40e értékű cuccot a téli tekeréshez most hogy kifogytam mindenemből
bringát is kb 5x jobban ölöm vele
10 perc mire gatyába szedi az ember magát, ugyanennyi levetkőzni
hátizsákkal megfejelve meg úgy nézek ki mintha hegyet mászni mennék

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13393) Runner_fxr válasza Zola007 (#13392) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Annyira már én se, nem megyek napi rendszerességgel bringával ilyen időben. De azért hét nem teléik úgy el, hogy ne pattannék fel legalább egyszer vagy kétszer. :) Viszont 0 fok alatt már tényleg nem vagyok hajlandó bringára ülni. Ilyenkor inkább otthoni edzést csinálok vagy edzőterembe megyek.
Meg azért nekem a kerékpározás mindig is a hegyi kerékpározást jelentette, városi tekerések nem annyira tartoznak a kedvenceim közé. Persze szívesebben tekerek mint buszozok.
Már nagyon várom a tavaszt!
Tavaszra remélhetőleg meglesz ő is: [link]

Egyébként pár napja majdnem 2 szer ütöttek el 5 percen belül. :)
Bringaúton megyek, viszonylag gyorsan 30 körüli tempóban, késésben voltam, bringaút keresztez egy kis utcát amiről ki lehet hajtani egy főútra, na most lassítok kicsit benézek balra amerről az utca keresztezi a bringautat, nem jön semmi, de amikor kiérek a kereszteződésbe jön egy autó igen gyorsan, láthatóan nem tervezte, hogy ő megáll a bringaút előtt, satu fékezünk mindketten, autós szerencsére megáll én meg orra állok és nyomok egy tigrisbukfencet, szerencsére komolyabb baj nem lett, a bokám kicsit megrándult és az egyik térdem kicsit lezúztam. Autós kipattan, hogy minden oké e, mondom oké viszlát, nem álltam le vitázni, mivel szerintem mindketten kicsit hibásak voltunk. Megyek tovább van egy zebra ami a budaörsi utat keresztezi a laktanya után, az egy 2 sávos gyors útszakasz ahol az autósok nagyon nem szeretik átengedi a gyalogost vagy kerékpárost. 5-10 autó is elsuhan mire valaki kegyeskedik megállni. ha megáll az egyik sávban, az még persze nem jelenti azt, hogy a mellette lévő sávban is megállnak, de ezt már tudom, így felkészült voltam. :) Autós megáll a külső sávban elenged, lelépek a zebrára, de a másik sávban amikor meglát egy nő nyom egy satuféket a zebra előtt, megáll, de a mögötte jövő suzukis bácsi beleszáll úgy, hogy átlöki előttem a satufékezéssel megálló autót a zebrán, bajom szerencsére itt sem történt, mentem tovább, kicsit fájós bokával és térdel meg is érkeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13394) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#13393) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bár azt hozzáteszem, a zebrás jelenetnél már megérte volna megvárni a rendőrt, elmondani, hogy ezek a szerencsétlenek mit műveltek itt, meg hogy kis híján kinyírtak a zebrán. Viszont a késés miatt inkább mentem tovább.

(#13395) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#13394) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pedig lehet, hogy a satuzó nőnek jó lettél volna szemtanúnak.
Azt meg nem tudom, hogy honnan késtél volna, de ha nem vonatról/buszról, akkor szerintem elfgadhatták volna, hogy mandnemelbasztaktanúskodtam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13396) D.Orion


D.Orion
veterán

Runner_fxr: Azzal, hogy otthagytad az esetet konkrétan szabálysértést követtél el. Ha elég bátor vagy akkor beballaghatsz a helyi rendőrségre és elmondhatod, hogy mi volt. Ha te voltál az egyetlen szemtanú, akkor jó eséllyel keresnek is. Ha van a helyi kerületi rendőrségnek honlapja, akkor oda nézz fel.

[ Szerkesztve ]

(#13397) dlaccc válasza Runner_fxr (#13394) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Erre is mindennapos eset a zebrás fékezős jelenet körforgóknál. Múltkor a kereszteződésbe lefékeztünk párommal mert a jobbról jövő autót csak elkéne engedni, erre a mögöttünk levő autós kivág mellénk, nagy fékcsikorgás. Mi már majdnem ugrottunk de szerencsére nem történt baleset.. Kicsit jobban odafigyelhetnének, ráadásul mi is arra mentünk amerre a mögöttünk haladó akart.

[ Szerkesztve ]

(#13398) pengemetal válasza D.Orion (#13396) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ha nem történt személyi sérülés rendőrt sem kötelező hívni! Itt még a helyzet is egyértelmű, a hátsó a hibás, mert nem tartott elég követési távolságot és belement az előtte fékezőbe.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13399) D.Orion válasza pengemetal (#13398) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez igaz, ha nem történt sérülés, akkor nincs semmi probléma, nagyjából.

(#13400) -=RelakS=- válasza dlaccc (#13397) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fót, Mogyoródi elágazás, én mogyoród felől, kanyarodnék balra, de szemben hosszú konvoj. Jobbról kikerül egy autó, hogy bekanyarodik balra. Ezen felbuzdulva én is el szoktam indulni. Naná, hogy a parasztjának állt még feljebb, alig akart maga elé beengedni.
Félreértés ne essék, én is autóval voltam, csak azt akartam jelezni, hogy a sofőrök türelmetlensége határtalan. Az egyik megáll elengedni a gyalogost, a másik meg robog tovább meg simán mindennapos.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.