Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Runner_fxr válasza xLt` (#13100) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem egy tizen pár ezerért vett cateye vezeték nélkülim volt, össze vissza mért. Mármint jól mért amikor mért, de sokszor magától is mért. Valami bezavarta és akkor mentek bele a kilométerek csak úgy, szerintem jobb a vezetékes. majdhogynem mindegy milyen, nekem egy filléres kelly-s vezetékes van és hibátlan, de ami igazán jó az a cateye enduro 8 vastag vezetékkel.

(#13102) Kiss_R válasza xLt` (#13100) üzenetére


Kiss_R
tag

Én Bontrager Trip 5W vezeték nélküli órát vettem még októberben, eddig 370km-t hajtottam vele, és maximálisan meg vagyok elégedve vele. A vezeték tényleg bezavarhat, a Gellérthegyről lefelé 80+ km/h-s max sebességet mért :DDD De ez szerintem belefér, ha azt vesszük, hogy vezeték nélküli, és az átvivő frekvencia hasonlíthat valamihez. Elektromágneses hullámoktól hemzsegő világban élünk. :U
Esetleg hátrány lehet az ára (12k ft), de úgy voltam vele, egyszer kiadok nagyobb összeget, és az talán kihúzza egy jó darabig.

(#13103) xLt` válasza Kiss_R (#13102) üzenetére


xLt`
tag

80km/h tényleg húzósnak tűnik.
Köszönöm a válaszokat :R
Azt hiszem maradok a jó öreg vezetékesnél :)

(#13104) deicide


deicide
veterán

Megvolt a próbakör az MTB-vel, háát, mintha új bringát raktak volna alám. Az első lejtős fékezésnél majdnem leestem a bringáról ijedtemben, amikor 1-1 ujjal! behúztam a karokat és blokkolt a hátsó kerék, csúszott, de a gumi tapadt és szépen lelassult. A ház előtt pedig 15%-os lejtőn simán állóra fékezte a 90 kilómat, ami a tekro bovdenessel nem ment. Ég és föld az irányíthatósága így, hozzáadva, hogy az RS reconnal végre nem pattog el a földről a gép.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13105) Muton válasza Jarod1 (#13098) üzenetére


Muton
addikt

egy drágább óránál egyértelmű. amúgy elég baj, h az ember szedheti le az órát, első- és hátsó lámpát, rakjam valami külön zsebbe, mert a fém első lámpa összekarcolja, de a lezárókulcsot megint külön zsebbe, mert az a lápát karcolja össze. áááá..... :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13106) -=RelakS=- válasza deicide (#13104) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

?

Váltottál féktárcsára? (lusta visszaolvasni :)) )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13107) lsebestyen válasza -=RelakS=- (#13106) üzenetére


lsebestyen
addikt

Eddig is az volt neki.

(#13108) deicide válasza -=RelakS=- (#13106) üzenetére


deicide
veterán

Tektro tárcsásak voltak rajta, bovdenes, de az jóval gyengébb volt, nem fogta meg nagyobb lejtőn a 90 kilómat.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13109) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Valaki bringázni? :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13110) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Múlt hét előtti héten kedden így végződött 2013-as bringás idényem.Remélem tavasszal már felülhetek újra,de sajnos életre szóló sérülést szenvedtem. :(((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#13111) xLt` válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


xLt`
tag

Jobbulást neked! :K
Mi történt?

[ Szerkesztve ]

(#13112) Muton válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


Muton
addikt

sajnos életre szóló sérülést szenvedtem
üdv a klubban! :DDD én már kétszer is beléptem sajnos...

Remélem tavasszal már felülhetek újra
ez a beszéd! nagyon fontos a pozitív hozzáállás. pl mond azt magadnak, h annyira durva nem lehet, ha egy kezeden meg tudod számolni a csavarokat. vagy ilyesmi :))

gyors felépülést kívánok!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13113) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:Y

Gyógyuljál megfelé.

Mi történt amúgy? Saját baleset, vagy valaki rásegített?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13114) deicide válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


deicide
veterán

Jóég, ennyi csavar a szerszámosládámban sincsen... :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13115) deicide


deicide
veterán

Most, hogy a fék, teló projekt lezárult, jöhet a váltó és a hajtókar. ;] Nehézkes a váltás (Alivio a váltó és a hajtókar is), a kistányérra alig akar leváltani, némelyik fokozat akad, hát 5-6 éves a szerkezet. Ahogy e-bike-on nézegettem, nem vészes összeg a hajtókar+első/hátsó váltó. Ilyen cserénél láncot, fogaskoszorút is illik cserélni?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13116) TripleB válasza deicide (#13115) üzenetére


TripleB
senior tag

Rendelni akarok a bike-discount-ról vagy a bike-components.de - ről, nézz szét ott, jóval olcsóbb minden.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13117) deicide válasza TripleB (#13116) üzenetére


deicide
veterán

Oké, nézegetem, köszi.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13118) D.Orion válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


D.Orion
veterán

Bár nem vagyok orvos és nem ismerem túl jól az anatómiát, így csak tippelek, hogy ez a jobb térded? :F A könyök csontilag egy kicsit másképpen néz ki. :) Oldaladdal kaptál el valamit jó nagy tempóval?

[ Szerkesztve ]

(#13119) rétisün válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


rétisün
veterán

hú, ez durva, melőbbi jobbulást!!

(én nem kaptam röntgenképet tavaly a vállamról, bár a kórházban azért megnézhettem. a drót viszont örökkké az enyim :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13120) fpeter07


fpeter07
veterán

Azt ugye láttátok, hogy átment a zebrán?[link]

(#13121) deicide válasza fpeter07 (#13120) üzenetére


deicide
veterán

Látványos. :K Csak kíváncsi vagyok, hogy felfelé mászva is ilyen virgonc-e? ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13122) fpeter07 válasza deicide (#13121) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezt tőlük kérdezd meg inkább: [link].

(#13123) deicide válasza fpeter07 (#13122) üzenetére


deicide
veterán

Hát, úgy látszik, öreg vagyok már, nekem a bringázás a felfeléről is szól, nem csak a lefeléről. Mondjuk én erősödni akarok, nekik ez valószínűleg nem céljuk. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13124) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Köszönöm mindenkinek a bátorítást,valójában ezért is osztottam meg. :R
Kis emelkedőn kiálltam,a kormányszarvakat fogva,majd mikor felértem egy kapualjból gyerek lépett elém.24-26km/h körül gurultam egy Gödi utcában és pont az a tizedmásodperc hiányzott ami ahhoz kellett volna,hogy átfogjak a fékekre.Így nem maradt más választásom mint megpróbálni elkerülni a gyereket,ami végül úgy sikerült,hogy vállán a pulcsiba megakadt a kormányom,jobb irányba kifordítva első kerekemet.Bal lábammal olyan szerencsétlenül repültem előre,hogy egyenes térddel értem földet.Az már csak hab a tortán,hogy melegében megpróbáltam helyre tenni furán álló térdemet.A többi már a szokásos.Beszállítás,azonnali műtét,10 nap kórház,1db. térdleszívás stb... most meg jöhet a hosszú,gyötrelmes felépülés.
A kormányszarv melyen nincs fék VESZÉLYES! Csak teljes egyenes,biztonságos helyen fogható.Tanuljatok legalább az én hibámból mert én már sajnos most nagyon megfizetem a tanulópénzt.
A jó hír,hogy a gyerek megúszta egy karcolás nélkül.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#13125) deicide válasza Hasaggymeg (#13124) üzenetére


deicide
veterán

Pont ma mentem első köröm ugye az új fékkel. A réginek olyan hosszú karja volt, hogy a szarvról is elértem hüvelykujjal. A deore viszont rövid, nekem is végigfutott az agyamon ez, amikor a szarvat fogva megpróbáltam a fékért nyúlni, de nem értem el. Akkor azonnal át is álltam arra, hogy lejtőn csak a markolatot fogom.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13126) Runner_fxr válasza deicide (#13123) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én azért egy ilyen versenyen szívesen elindulnék, tökmindegy a helyezés, csak maga az élmény, hogy teljesítettem. :)

Hasaggymeg: Jobbulást!
Nem szeretem a szarvakat.
Ismerős a sztorid annyiból, hogy amikor nekem történt a síbalesetem én is a hirtelen sokktól úgy gondoltam, hogy semmi bajom és fel akartam állni, ha nincsen ott velem egy barátom akkor szerintem meg is próbálom, ami elég nagy butaság lett volna, mert akkor valószínűleg átszúrta volna a bőrt a törött sípcsontom.
A csontod helyre jön attól nem kell aggódni, erősebb lesz ott mint a törés előtt, ami a maradandó lehet az a térd szalag sérülés. Erre figyelj majd oda, azt majd nézesd meg, hogy minden rendbe e vele. Most valószínű csak a töréssel foglalkoztak az orvosok. Nekem sem szakadtak el, csak nyúltak kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#13127) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#13126) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A baj nem annyira a csonttal van mint az ízületi felszín sérülésével.Hacsak nem vagyok az átlagnál szerencsésebb és jobban gyógyuló,elég jó esélyem van későbbi porckopásos panaszokra.Örök életemben ropogtak térdeim,de most a balnak megadtam rendesen. :O
A szarvakat,nekem ilyen van,nagyon kényelmesnek tartottam,úgy éreztem jó erőt tudtam mindig a tekerésbe vinni ha beléjük kapaszkodtam.Felszerelésüket egyik legjobb döntésemnek tartottam...eddig.Most gondolkodom,hogy végleg leszerelem őket.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#13128) Toomy válasza Hasaggymeg (#13127) üzenetére


Toomy
senior tag

Jobbulást kívánok én is, valamint mielőbbi felépülést!

(#13129) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#13124) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

igen, kormányszarvnál én is azon parázok, hogy fékezni/váltani kéne, és azt vajon hogy?

Nem is szoktam csak akkor használni, ha minden távol van, leginkább aszfalton :)

Amúgy szerintem a szarvak kellenek. Ha melóba megyek, szarvak nélkül meg is hibbannék, pedig csak 18km. Viszont a fogás váltásától visszatér az élet a kezembe.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13130) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#13127) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mivel a csontod tört, így a keletkezett feszültség nagy része ott távozott. A szalagok és porcok kisebb eséllyel sérültek. Ha a térded sérüt volna inkább akkor a csontod mem valószínű , hogy törik. Ebben az esetben a rérded tekeredett volna abba az irányba ahogy az erőhatás érte és az adott szalag elszakad így engedve a térdednek a nem természetes elmozdulást. Persze nem vagyok orvos, de jó pár durva sérülésem volt már.

(#13131) Zola007 válasza deicide (#13121) üzenetére


Zola007
veterán

azokkal a lábakkal szinte biztosan :D

(#13127) Hasaggymeg: jobbulást, remélem maradandó dolog nélkül megúszod a balesetet!

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13132) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#13126) üzenetére


Daniel Alves
őstag

SR suntour XCR RL és SC 29 XCM HLO 100 között mi a lényegi eltérés? :B
Ma találtam rá :D KROSS LEVEL B3 2014

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13133) fpeter07 válasza Runner_fxr (#13126) üzenetére


fpeter07
veterán

"...A csontod helyre jön attól nem kell aggódni, erősebb lesz ott mint a törés előtt..."
Hát én erre sajnos nem vennék mérget. Így kellene lennie, de a gyakorlatban sohasem lesz olyan, mint törés előtt.

(#13134) lorcsi válasza Daniel Alves (#13132) üzenetére


lorcsi
veterán

azért ez botrányos, hogy 180k és menyni szar alkatrész van benne még így is :((

(#13135) Muton válasza lorcsi (#13134) üzenetére


Muton
addikt

pont azt néztem, hogy a csofi bringámon kb minden jobb...
most vagy nagyon fölmentek az árak, vagy többet költöttem alkatrészekre, mint gondoltam :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13136) norbiphu válasza lorcsi (#13134) üzenetére


norbiphu
senior tag

az bizony. ugyanilyen áron már van pl. ilyen cube, amin normális alkatrészek vannak: [link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#13137) Runner_fxr válasza Daniel Alves (#13132) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezek hasonló minőségű, belépő kategóriás villák, olajpatronnal. Hobbi használatra, nem túl durva terepre egy ideig jó lesz, aztán úgy is érdemes lecserélni valami minőségibb darabra.

fpeter07: Mivel egyikőnk se orvos, így nyilván mérget nem vehetünk semmire se, de én nekem soha semmi bajom nem volt a törött csontommal utólag. Mindkét sípcsontom spirálisan tört el, amikor megcsavarta a síléc, a röntgenen úgy nézett ki mint amikor egy száraz gallyat megcsavarsz és az széttörik. Rendbe jött, azóta is jó, soha nem fáj, nem érzem, hogy gyenge lenne. Viszont a térdem viseli a következményeket, szalagok nyúltak kicsit, azóta a térdem gyengébb.

lorcsi: Vannak kicsivel jobb ár érték arányú bicajok is, de 180-ért csodára ne számítsunk ha új bringát akarunk venni. Ez soknak hangzik, de valójában nem olyan sok ha minőségi bicajról van szó.

(#13138) lorcsi válasza norbiphu (#13136) üzenetére


lorcsi
veterán

nem oké a link

(#13139) Szakbarbár válasza Muton (#13135) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Hasaggymeg Jobbulást.
A héten én is beugrottam megnéztem milyen áron vannak új outik. 200k-nál kezdődnek :Y és az csak a sora felszereltség.
Használtból ez a nekem szimpatikus, sokkal többet nem szándékozom biciklire költeni. Még méretben is megfelelő, csak az ország másik végén van.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13140) Solad válasza Hasaggymeg (#13127) üzenetére


Solad
őstag

Jobbulást neked!
Két éve szenvedtem a bal térdemben ízfelszíni kompressziós törést, tapasztalatból mondom, kösd az ebet a karóhoz akár további műtétek árán is, hogy tegyenek rendben amennyire csak lehet! És porcerősítő kúraszerűen amennyi csak belefér (én a GCA2700-at szedem, pozitívak a tapasztalataim)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13141) TripleB válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


TripleB
senior tag

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13142) rii válasza Hasaggymeg (#13110) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon kemény ))))-.
nekem 6 törésem volt (3 csukló, 3 kulcsont), de ehhez képest az enyimek "sétagalopp"

jobbulást!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13143) rii


rii
nagyúr

kegyetlen eső lett )))-. és nekem most kell mennem egy 25-öst ))))-.

múlt héten meg beletoltam a kis libakergető-SS-be egy 80-ast:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13144) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Folyamatosan olvasgatok ismét egy kérdésem lenne. MTB Shimano váltók közül az alábbi a "sorrend"? :B
Acera<Alivio<Altus<Deore

Ugyanez igaz például a fékekre illetve a váltókarokra is?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13145) Zola007 válasza Daniel Alves (#13144) üzenetére


Zola007
veterán

altus < acera < alivio < deore

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13146) Daniel Alves válasza Zola007 (#13145) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Majdnem sikerült :D :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13147) Zola007 válasza Daniel Alves (#13146) üzenetére


Zola007
veterán

mit tervezel venni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13148) D.Orion válasza Zola007 (#13145) üzenetére


D.Orion
veterán

A jövőre való tekintettel kiegészíteném annyival, hogy 2014től a Deore család kibővül, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy lesz egy trekking/városi/fitnesz és lesz egy terep verzió belőle. A többit az érdeklődők itt elolvashatják.

(#13149) Muton


Muton
addikt

vettem decthlonos és sportsdirectes low level mezeket 2,5k-ért. kimostam őket. teljesen más a száradási idejük azonos feltételek mellett. ebből arra következtetek, hogy a gyorsabban száradó az jobb (kb azonos amúgy a viselési komfortjuk, tehát egyik sem műanyagúbb a másiknál).

helytálló a következtetés? érdemes a gyorsabban száradóból venni a jövőben?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13150) Zola007 válasza Muton (#13149) üzenetére


Zola007
veterán

én várnék vele, hogy idővel hogy nyúlik, szakad, stb
kivéve ha most akciós, akkor talán megéri 1-2 venni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.