Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) D.Orion


D.Orion
veterán

Mai aprót böngészve találtam egy ígéretes MTB vételt. "eladó cube aim disc 2013" A 75K-s ár már önmagában figyelemfelkeltő, ha minden rendben van vele, akkor kitűnő belépési/fejlesztési alap lehet egy kezdő MTB-snek.

Én első körben megkérdezném, hogy papírjai meg vannak-e. :U Ez mégis csak egy 170K-s kerékpár újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#13152) Daniel Alves válasza Zola007 (#13147) üzenetére


Daniel Alves
őstag

29-es MTB-t. Eddig outival és trekking biciklivel toltam viszont Debrecenből Ajkára költöztem és itt már több a dimbes dombos terep :D

De még konkrét elképzelés nincs vagyis csak nézelődök és informálódok.
De ő lenne a kiválasztott majd.
Mali Maba 13
teszt

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13153) Zola007 válasza D.Orion (#13151) üzenetére


Zola007
veterán

ez valóban a gyanús kategória

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13154) norbiphu válasza lorcsi (#13138) üzenetére


norbiphu
senior tag

kimaradt a kettőspont, ez már jó: [link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#13155) Muton válasza Zola007 (#13150) üzenetére


Muton
addikt

na igen! jó hogy mondod, erről a kinyúlásról teljesen elfelejtkeztem :K

D.Orion linkelte a 2014-es deore-okat, és hamar eljutottam a kellys cikkig. elnézve a testfestett lányokat, két szó jutott eszembe: random (1, 2 vagy 1+2), sokszor :DDD

meg a sigma hátsó villogó is tetszik, mert végre nem a nyeregcsőre merőlegesen világít, hanem kb az úttal párhuzamosan. remélem vízálló...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13156) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Köszönöm jókívánságaitokat,kedves az együttérzésetek. :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#13157) lorcsi válasza Daniel Alves (#13144) üzenetére


lorcsi
veterán

az sramokat is nezd, sokszor jobbak :)

(#13158) Daniel Alves válasza lorcsi (#13157) üzenetére


Daniel Alves
őstag

:R rajta leszek az ügyön. :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13159) Runner_fxr válasza Solad (#13140) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az orvoson is sok múlik, vannak sajnos olyan orvosok akiknél a szakértelem megkérdőjelezhető. Én pár éve végigjártam pár ortopédust, mivel a térdeim kezdtek eléggé panaszosak lenni a régi sérülés miatt.
Olyan elképesztő, egymásnak teljesen ellentmondó vélemények születek az állapotommal kapcsolatban, hogy az nem viccelt. Ha hittem volna az elsőnek, lehet el is cseszték volna.
Szerencsére találtam egy nagyon jó orvost a sportkórházban, engem ő kezelt: [link]

Daniel Alves: Én nem erőltetném ezt a Malit, ezek közül választanék: [link]
Esetleg ezt: [link]

(#13160) Muton válasza Runner_fxr (#13159) üzenetére


Muton
addikt

mint minden más foglalkozásnál, az orvosok között is van jó, és rossz is. csak az a baj, h náluk a tévedés sokszor igen komoly és maradandó következménnyel jár, nem úgy, mintha pl a postás rossz házhoz viszi a levelet, vagy beázik az új tető. és mivel hiány van belőlük, kb nincs semmi minőség-ellenőrzés közöttük. pl allergiateszten egy főorvosnő (!!!) nem tudta a 2x12 cseppet a kezemre cseppenteni, úgy, hogy ne keverje össze, holott egy csimpánz megtanítható erre 1 hét alatt :DDD amúgy nem vicces sajnos. ha hülyét fogsz ki, akkor buktad...

meg rezidens ismerőstől tudom, hogy nagyon védik egymást. ha látnak egy műhibát, akkor hallgatnak, mert cserébe ha ők hibáznak, akkor is csönd lesz, nagyon ritka a felelősségre vonás.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13161) lorcsi válasza Daniel Alves (#13158) üzenetére


lorcsi
veterán

a használtak azok nagyon nem?

mert itt most nagyon szép gépek vannak..

az össztelős résznél a Specialized Bighit3-ra érdemes ránézni :Y

[ Szerkesztve ]

(#13162) Runner_fxr válasza Muton (#13160) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy ismerősömnek még középiskolában tesiórán eltört a térdkalácsa. Olyan szerencsétlenül ugrott amikor a magasugrás volt, hogy térdel ráesett a lécre. Na most a János kórházban szépen össze is drótozták a térdkalácsát. Ami nem lett volna baj, de a műtét után folyamatosan begyulladt, nem akart gyógyulni, többször műtötték, fúrták faragták a térdkalácsát, mire rájöttek, hogy hoppá itt fém allergia van, talán ki kéne venni azokat a drótokat és máshogy kezelni. Vagy legalább is más fémmel, vagy a fene tudja, de nem össze vissza fúrni, faragni. Amikor kivették a drótokat, idővel rendbe jött, de mindig érzete, hogy nem az igazi, néhány év eltelt, egyre panaszosabb lett. Elment megint orvoshoz vele, de már másik orvoshoz, megröntgenezték és közölték vele, hogy a térdét olyan szinten trehányul csinálták meg, hogy egy állatorvos szebb munkát végez. A hosszú ideig tartó gyulladás elpusztította a porcot az egyik térdében. Mondta neki a doki, hogy olyan állapotban van a jobb térde mint egy 80 évesnek, csakhogy az ismerősöm 28 éves. Néhány év és protézise lesz. Pedig ha jó kezekbe kerül most semmi baja nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#13163) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#13162) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Úristen ez a sztori egy horror :(((

(#13164) xLt` válasza lorcsi (#13161) üzenetére


xLt`
tag

Scott Aspect 30
Megakadt a szemem ennél a bicónál.
Suntour XCR teleszkóp. Hasonló mint az enyém.
Nekem (SR Suntour SF9-XCM-V2) ilyen van.
Mit lehet tudni erről a telóról? Elég gyengének érzem, gyári teleszkóp, lassan cserélnem kéne.

(#13165) Daniel Alves válasza lorcsi (#13161) üzenetére


Daniel Alves
őstag

192cm-hez elég nehéz biciklit találnom főleg használt piacon :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13166) pengemetal válasza Runner_fxr (#13162) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nagymamának a Jánosban ambulánsan, a rendelőben húzták ki az egyik rögzítő drótot a vállából, mert átszúrta a bőrét (lökte ki a szervezete). Ezek után kapott egy olyan szepszist, ami majdnem az egész karjába került! Sajnos 10 éve még ennyi győztes műhiba per sem volt, mint most, ezért nem is indítottunk. Politikától függetlenül úgy gondolom, hogy az egészségügyet is a szolgáltató piaci szektor részévé kellene tenni. Lennének szabott árak (most is van csúszópénz formájában), az elvégzett munkáért garancia, megfizetett orvosok, nővérek, érdekük lenne a jól és gondosan elvégzett munka! Az ehhez kapcsolódó társadalom biztosítás és magán biztosítók kérdéskör is megér egy misét, de ez mégiscsak egy bringás fórum. :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13167) lorcsi válasza Daniel Alves (#13165) üzenetére


lorcsi
veterán

en is ekkorra vagyok, pont a crazy-tol vettem. nem lehetetlen azert :P

(#13168) Runner_fxr válasza pengemetal (#13166) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én nem gondolom, hogy jó lenne ha bizniszt csinálnának az egészségügyből. Ugyan az a (mindenki tudja milyen népcsoporthoz tartozó) társaság venné át, akik a bankrendszert és az egész gazdaságot irányítja.
Akinek nincs pénze, ide mondjuk Magyarország lakósságának nagyobbik része beletartozik, az nem hinném, hogy ki tudná fizetni azokat a minőségi műtéteket és ellátást mint amit említettél. Például maradjunk egy térd sérülésnél, egy sima első keresztszalag pótló műtét nem tb alapon, magán rendelésen elvégezve 250-300 ezer ft. Tb alapon meg ugye ingyen, még ha adsz 50 ezer csúszó pénzt a dokinak akkor is jelentősen kevesebb. Az árak meg kitudja hogy alakulnának akkor ha szabad kezet kapnának ezek a harácsoló gazemberek, akik jelenleg is nyomorgatják a népet. Szerintem lenne egy "olcsóbb" biztosítás, ami valószínű drágább lenne mint amit most tb járulék néven levonnak, ezért cserébe valószínűleg nem sok mindent kapnál, míg lenne egy drágább verzió is, amit csak a "gazdagok" tudnának megfizetni és azért kapnád az általad is említett magas színvonalú szolgáltatást. Ez szerintem a jelenleginél sokkal rosszabb lenne. Még ha uniós színvonalú bérek lennének talán működne is, de ilyen nevetséges bérek mellett ez a rendszer maga lenne a kegyelemdöfés a Magyar népnek. A gazdagok egészségesek maradnának, míg a csóró az út szélén pusztulna el, kis túlzással. A jelenlegi rendszer is szar (ilyen bérek mellett a legtöbb orvos odébb áll), de ha találsz egy normális orvost, akkor azért nagy valószínűség szerint korrektül kezelnek. Annyi a lényeg, hogy nem szabad az első orvosnak elhinni mindent és beleegyezni a kezelésbe. Végig kell járni akár 3-4 dokit is és akkor le lehet szűrni az igazságot, én is így tettem amikor erre szükségem volt.

[ Szerkesztve ]

(#13169) lorcsi válasza lorcsi (#13167) üzenetére


lorcsi
veterán

bocs, nem ezt a szmájlit akartam, telórol voltam

(#13170) pengemetal válasza Runner_fxr (#13168) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nehéz ügy ez valóban. Teljesen nem lehet az állami szerepvállalást megszüntetni (pl. hajléktalanok, létminimumon élők miatt) De miért fizetek TB-t, amikor nem használom? Miért fizetek nyugdíjjárulékot, amikor 30 év múlva nem lesz nyugdíj? Hadd döntsem el én, hogy kinek és miért szeretnék az egészségemmel kapcsolatban fizetni, ne legyen kötelező járulék! Ha már itt tartunk: baleseti adó, miért fizessek, amikor nem okoztam balesetet?? Nem úgy kellene, hogy ha okoztam akkor fizessek? Szóval rendesen több sebből vérzik a rendszer ...
Visszatérve a fórum témára: el tudok képzelni olyan biztosítási konstrukciókat, hogy aki kerékpározik speciális csomagot választhat (nagyobb a sérülés veszély), de kedvezményekben is részesül a sport miatt. És aki dohányzik, alkoholista, ne adj isten drogfüggő fizessen több biztosítási díjat.
Mondjuk, ha kiszámolod mennyibe kerül most egy műtét Neked feketén: doki, nővérke csúszópénz, szállítás ha nem akarsz fél napot várni, előtte végigjárva 3-4 orvost, ami idő alatt nem tudsz dolgozni, kb. ott vagy mintha nem fizetnél TB-t és a kórházi "pénztárnál" fizetnél a szolgáltatás után teljesen legálisan. Ha pedig biztosítókat is bevesszük a pakliba talán még jobban is járnál.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13171) Solad válasza pengemetal (#13170) üzenetére


Solad
őstag

En csak azt nem ertem hogy miert beszeltek ugy a paraszolvenciarol mintha kvazi kotelezo lenne?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13172) pengemetal válasza Solad (#13171) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Mert beleivódott az emberekbe pár évtized alatt, hogyha nem ad nem olyan odafigyelést kap, mintha adna. Ezért a többség ad, ki többet, ki kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13173) Solad


Solad
őstag

Épp ez a problema. Az az orvos aki enelkul nem nyujt maximalis ellatast, a fizeteset sem erdemli meg. A masik oldala a dolognak hogy szerintem ennek az egyetlen formaja az lehetne, hogy utolag kerul atadasra amennyiben elegedett vagyok. De elore vaktaban butasag, foleg hogy az olyan orvos az atadastol kezdve "motivaciojat" veszti.

Rengeteg orvos ismerosom van, nem tudok hirtelen olyat mondani kozuluk aki ne itelne el a halapenz intezmenyet.

Sajat tapasztalat pedig az hogy eddig mindig maximalis odafigyelest es pozitiv Hozzaallast kaptam nelkule is, a legtobb amit eddig adtam egy csokor virag vagy uveg ital volt.

De asszem kicsit eltertunk a targytol, bocsi.

Szerk:javitas, mert nem tudok tabon gepelni

Szerk2: Retisun: a korrekt emberek nem igy mukodnek :U

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#13174) rétisün válasza Solad (#13173) üzenetére


rétisün
veterán

"Rengeteg orvos ismerosom van, nem tudok hirtelen olyat mondani kozuluk aki ne itelne el a halapenz intezmeyet."

elitélik, de gondolom mindannyian elfogadják mégis..... :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13175) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Délelőtt írtátok ,hogy az Alivio alkatrészekkel szerelt biciklik már használhatóbbak :D
Igaz hogy 2012-es... Kross Level A5

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13176) -=RelakS=- válasza rétisün (#13174) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Most mi a jobb? Zsebre tenni, vagy kergetőzni a nénivel, aki meg tuszkolja? :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13177) lorcsi válasza Daniel Alves (#13175) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem inkább a deore meg az xt ahol a minőség valóban kezdődik

de az 1. hsz-ben vannak jó dolgok, ha még nem mondták volna

[ Szerkesztve ]

(#13178) pengemetal válasza -=RelakS=- (#13176) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ezért mondom én, mint a fogorvosnál: tömés 8000 ft, nincs borítékozás, kergetőzés, kellemetlen szituációk. Ha nem akarod kifizetni vagy nincs rá pénzed ott az "SZTK".

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13179) Daniel Alves válasza lorcsi (#13177) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Világos. :) Viszont 180 max 200k lesz a biciklire a keret plusz a felszerelés (bukó,ruha...) megint minimum 50k.

Sajnos kompromisszumot kell kötnöm... A legjobb ha nem kellene a pénzt néznem , bemennék egy boltba és megvenném a legjobb biciklit amit utána úgy sem használok ki. :D

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13180) lorcsi válasza Daniel Alves (#13179) üzenetére


lorcsi
veterán

hogy jött ki az 50k a további felszerelésre ?

amúgy mi a bajod a használttal ?

(#13181) D.Orion válasza Daniel Alves (#13179) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem követtem végig az írásod, de kicsit visszapörgetve látom, hogy szép magas ember vagy te is. A keret pedig felszereléssel együtt max. 200ezer.
29"-es gép 18K-val olcsóbbal, másik márkától. Az egyetlen lényegi különbség, hogy ezen nem Shimano hidrás a fék, hanem Avid Elixir 1 hidra.

A teleszkópbeli különbségben majd kisegít valaki hozzáértő. A 100mm-es út egyezik, a többit meg ki tudja.
Gyártó oldal 2013
Gyártó oldal 2014

A 2014es még meg is éri azt a plusz pénzt a 160/160 helyett 180/160as jobb tárcsáért, még úgy is olcsóbb, mint a 26"-os 2012-es KROSS.

lorcsi: Márkahű ruházatot számolt. Márkafüggő árak kb.:
Rövid mez: 9-13K
Hosszú mez: 14-20K
Rövid kantár nélküli nadrág: 8-11K
Rövid nadrág kantáros: 13-17K
Hosszú kantáros nadrág: 22-25K

Plusz ami még kell: Kulacs+kulacstartó, nyeregtáska+belevaló, minipumpa, világítás(látni v. látszani).

[ Szerkesztve ]

(#13182) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Ha egyesületbe beszeretnék lépni, kb mire számítsak kiadások terén? Nagy általánosságokba...

(#13183) csabi94 válasza lsebestyen (#13182) üzenetére


csabi94
őstag

Minimális összeg ahhoz képest, hogy mennyit kapsz az egyesülettől. Nekem (diákként) pl. az éves díjam 3 ezer Ft, de idén 40-45 ezer Ft értékű versenyre vittek. Annyi, hogy meg kellett vennem az egyesületi ruhát.

(#13184) lsebestyen válasza csabi94 (#13183) üzenetére


lsebestyen
addikt

:R Igen, pont ezzel kalkuláltam én is, hogy akár egy verseny is drágább majdnem mint az éves tagdíj.

(#13185) -=RelakS=- válasza pengemetal (#13178) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha meg dolgozol, és van biztosításod, akkor meg 800? :)

Nem valami ilyen van usákoknál?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13186) planbmokus válasza D.Orion (#13181) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha nem akarsz egy rettentően rossz vázat, akkor ne vegyél rugát!
Viszont a 29"-es Cannondale-eket nézd meg, mert nagyon jó a geometriájuk és könnyűek!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#13187) TripleB válasza lsebestyen (#13184) üzenetére


TripleB
senior tag

Egyesülete válogatja. Én fizetem a tagdíjat és max a helyi versenyekre nevezek kedvezményesen.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#13188) fpeter07 válasza rii (#13143) üzenetére


fpeter07
veterán

Az alsó kép nagyon hangulatos.

(#13189) fpeter07 válasza lsebestyen (#13182) üzenetére


fpeter07
veterán

Ahogy csabi írta, csak az egyesületi ruhát kell megvenni. Ha van is tagsági, nem olyan veszélyes. Az a ruha mondjuk magában egy vagyon.

(#13190) D.Orion válasza planbmokus (#13186) üzenetére


D.Orion
veterán

Elcseszték a Ruga geo-ját? Vagy a merevségével van baj?

(#13191) pengemetal válasza -=RelakS=- (#13185) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Igen azt hiszem valami hasonló, de ott kezd bedőlni. Meg talán a svédeknél is ez van.

ON: idei első igazán téli reggel volt ma: leheletnyi hószállingózás, 80-90 km/h-s szembe szél, 3 fok. Néha olyan lökések voltak, hogy csak kiállva tudta rendesen tekerni.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13192) planbmokus válasza D.Orion (#13190) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nehéz és oldalirányban nagyon rugalmas.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#13193) D.Orion válasza planbmokus (#13192) üzenetére


D.Orion
veterán

Thx, az Asgard már jobb?

(#13194) Runner_fxr válasza pengemetal (#13170) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezzel a gondolkodással az a baj, hogy abból indulsz ki, hogy TE fiatal vagy MÉG és nincs rá most jelenleg szükséged, a többi helyett meg ne te fizessél. Meglehetne így is oldani, de akkor meg azok akik használják ténylegesen az egészségügyi szolgáltatásokat, sokkal többet fizetnének. Egy idősebb ember szempontjából nézve, aki egész életét végigdolgozta, adózott, méltánytalan az, hogy amikor ténylegesen szüksége lesz az egészségügyi ellátásra, akkor minden pénzét arra költheti, bár most se rózsás a helyzet, hát még akkor mi lenne, ha csak azok fizetnének TB-t akik mondjuk évente x-szer használják vagy x betegségük van. Mondjuk abban van valami, hogy aki bagózik, alkoholizál, pláne ha drogozik, azt nagyobb járulék fizetésre kötelezni, de ez meg olyan, hogy azért nehezen bizonyítható. Nincs erre kapacitás, hogy minden embert ennyire vizsgáljanak és az alapján szabják meg a járulék fizetést.
A fő probléma az, hogy kifosztotta az Országot a fentebb említett népcsoport, politikusok stb. Minden probléma innen gyökeredzik. Szerintem az egész jelenlegi helyzet ott van elcseszve, hogy létrehozták az uniót, de nem egységes pénzzel. Mármint van ugye az euro, de nem minden uniós országban van bevezetve. Ezzel lehet játszani, így lehet kifosztani a népet. Amíg nálunk nem lesz euró, addig javulás kizárt. Hiába akarnánk itt béreket emelni ft-ban, ha ezt nem engedik az unióban az említett emberek. Ha eurónk lenne, akkor nem tudnának ebbe beleszólni, de így akármikor variálhatnak a ft értékével és ezzel orrunknál fogva vezetnek minket.

Solad: Én is azt vallom, ha már adok csúszópénzt, azt utólag és nem előre. Az valóban igaz, hogy az az orvos aki e nélkül nem hajlandó normálisan kezelni valakit, az semmit nem érdemel, arra sem méltó, hogy orvos legyen. Viszont ez a csúszópénz se véletlenül terjedt el, ha normális fizetés lenne, akkor erre se lenne szükség.

D.Orion: A Gepida nagyjából a 100 ezer ft-ig terjedő kategóriában versenyképes. Persze sokan másképp gondolják és kedvelik a márkát, véleményem szerint 100 ezer ft felett Gepidát venni baromság.
Ott már nagyjából ugyan azon az áron kínálják a bringáikat mint a minőségibb gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#13195) hoffman_


hoffman_
nagyúr

hoppá.

Megbukott a mechanikus tárcsafék a sáros cyclocross versenyen!

ejj, kemény.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13196) pengemetal válasza Runner_fxr (#13194) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Nem vagyok én már olyan fiatal! ;]
Idős ember egész életében fizetett TB-t, tehát neki jogosan jár az eü. szolgáltatás.
Esetleg egy bonus-malus szerű rendszer kialakítása is megoldás lehet: kötelező eü. járulék fizetés esetén fizeted a tb.-t, de adott évben csak x-szer vettél igénybe szolgáltatást kapsz vissza pénzt. És aki pl. alkohollal, dohányzással összefüggő betegség miatt volt orvosnál, a következő évben magasabb TB járulékot fizetne.
Ötletek vannak bőven, de sajnos, ahogy Te is írtad bűzlik az egész rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13197) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#13195) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szánalmas.. annyi hibát elvétenek mostanában a híres nagy gyártók hogy hihetetlen..
Sztár szerelő-t bírtam hogy megemlítették a cikkben. :D

(#13198) Muton válasza pengemetal (#13196) üzenetére


Muton
addikt

:DDD ma még nem offoltam, szóval: szerintem rosszul látod.

1: az eü biztosítás olyan, mint az adó, szolidaritás is a része: azaz bárki megkap egy drága ellátást, ha az ő által befizetett összeg nem is fedezi

2: pont emiatt nem lehet keveset fizetni, meg visszakérni a pénzt, ha nem történt semmi, mert bármikor történhet valami, valakivel szokott is, szóval rá megy el a Te pénzed is, ha meg Veled fog történni akkor meg Rád a többieké. nem hinném, hogy az emberek jelentős része tudna fedezni egy tízen milliós krónikus betegséget (pl baleset ér, egy jó kis kóma hónapokig az intenzíven, majd műprotézis, évekig vesekezelés, majd szervtranszplantáció, közben gyógytorna, meg gyógyszertámogatás, meg rokkantkocsi támogatás, évtizedekig, stb...), ami bármikor jöhet. amúgy meg az lenne, mint az Usában, vagy van egy kicsengethető vagyonod, vagy csumbi. ha meg megnézed, h egy sima törés mennyi biztosítás nélkül (orvosi vizit 8k, röntgen 20k, vissza orvoshoz megint 8k, gipszelés 10k, majd kontrollok...), akkor gondolhatod, h egy komoly eset mekkora összegű

viszont azt, aki direkt egészségtelenül él attól tuti, h többet szednék be (ital, dohányzás, stb.) :K

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13199) rii válasza hoffman_ (#13195) üzenetére


rii
nagyúr

2008 körül volt a kezemben egy sportpiac nevű újság
bemutattak 4 mtb versenyzőt
400-600.000-es bringákkal

csak egyiken volt tárcsafék .-)
többin sima ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13200) lorcsi


lorcsi
veterán

kellene egy kis segítség
a retro puch bicajomról leloptak egy nagyon spéci alkatrészt :((
a hátsó keréknél egyetlen csavar tartja meg a csomagtartót és a sárvédő pálcát is..ezt sikerült ellopnia valami degeneráltnak
csináltam róla pár képet
ha valaki tudna iylet..nagyon megköszönném és begbezséljük az árát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.