Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) ---Lasali--- válasza Teasüti (#13747) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

RS nél nincs olyan hogy patronos meg nem is volt tudtommal, viszont már nyílolajfürdő sincs. Manitou féle "fél nyílt" csillapítás van, ami jobban hasonlít egy patronos megoldásra, annyi eltéréssel hogy maga a becsúszó belseje van elzárva a külvilágtól, és ebben folyik a csillapítás.
Szerintem egy reba dual air is teljesen jó megoldás, könnyű a karbantartása, alkatrészt is be lehet hozzá szerezni, nem nagyon romlik el, és szépen mozog, erős, nincs túlragozva. Jó állapotút már lehet venni 50 felett valamivel. Egyébként nekem is a velvet tetszik, de még nem szereltem és nem is próbáltam, így személyes tapasztalat híján nem tudom ajánlani vagy nem ajánlani, de mindenképp bíztató a foxra hajazó felépítés, viszont az erősebb szerelhetőbb kicsit leegyszerűsített belső.

[ Szerkesztve ]

(#13752) Zola007 válasza fpeter07 (#13750) üzenetére


Zola007
veterán

annyiban biztosan hogy ha ott a két srác lezúzza egymást, akkor ott lesznek eltemetve a hegyen, mert a büdös életbe senki meg nem találja őket a fák közötti több méretes hóban (gps-es jeladóval esetleg)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13753) ---Lasali--- válasza Zola007 (#13752) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Egyébként is egyszerű olyat esni hogy szétcsavarja a lábadat az a szar léc, vagy egyéb bajod legyen, aztán ilyen helyekről csak a helikopter tud kihozni, de ha szar az idő akkor az sem.. hóba meg széttört lábbal, vállal, bármivel, várni a mentést az rettenetes. Minden esetre annyira durván gyorsan nem mentek a fák közt.

(#13754) Zola007 válasza ---Lasali--- (#13753) üzenetére


Zola007
veterán

lehet sível lassan is akkorát perecelni, hogy ihaj
nekem anno osztálytársnőm keresztülment a lecem végén, pereceltem is akkorát, hogy csuda
nem tervezek a közeljövőben ismét síelni vagy korcsolyázni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13755) fpeter07 válasza Zola007 (#13754) üzenetére


fpeter07
veterán

Korcsolyázáshoz milyen rossz élményed fűz?

szerk: [link] Ez nagyon jól néz ki. Már fényszennyezés. :)

[ Szerkesztve ]

(#13756) Teasüti válasza D.Orion (#13748) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó persze erre sok őrült meg mondhatná, hogy 200 kmph alatt nincs élet. :P
Aztán meg a 30-40 kmph óra XC-zés is tud félelmetes lenni hegyről lefelé, ahol mások Enduro-val közlekednek. :))
Én túramotorban gondolkodom, Honda CFB250 és társai. Azzal a 20 lóerejével talán nem öl meg. :D
Közlekedési ismereteim azok jók, csak a motorkezelés lehet kérdéses.

Lasali, akkor nézegetek Reba Dual Air-t is, hátha. :R

(#13757) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vettem ezt-azt a Dechatlonban.
Nadrágot, kesztyűt, térdmelegítőt, aláöltözetet, meg egy kabátot is (a nadrággal kínálták akcióban), bár azt nem találom az oldalon.
Kérdésem az, hogy most 2,8-3,8 fokban tekertem egyet, és ha nem is dideregtem, azért a hideget éreztem a hátamon, combomon, pedig az egész cuccot megtámogattam még kívül egy melegítő alsóval, belül egy polár felsővel. Itthon mintha még a térdemet is hidegnek éreztem volna.
Ez normális, vagy olcsó hús esete?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13758) rétisün válasza -=RelakS=- (#13757) üzenetére


rétisün
veterán

a kabát+nadrág szett ez volt, ha jól gondolom:

nekem egy szintén 'membrános' kabátként emlegetett kabátom van télre (nem egészen ugyanilyen, az oldalukon az sincs fenn) de azzal én nagyon meg vagyok elégedve. (vagyis voltam tavaly, az idén ugyanis a lustaság győzött, még nem sokat volt rajtam)
szóval ez vagy tényleg ennyivel gyengébb, mint az enyém, vagy te még nálam is fázósabb vagy....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13759) -=RelakS=- válasza rétisün (#13758) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, ez az.

Viszont mondom, fázni nem fáztam, de éreztem, hogy hideg van.
Bár lehet, egyeseknél tényleg fázósabb vagyok :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13760) dqdb válasza -=RelakS=- (#13757) üzenetére


dqdb
nagyúr

mintha még a térdemet is hidegnek éreztem volna
Nincsen windproof betét az ízület felett, az nem egészséges, főleg akkor nem, ha a hőszigetelő réteg is kevésnek bizonyul.

Ha a combodon érezted a hideget indulás után még 15-20 perccel is, amikor már elvileg be kellett volna melegedni, akkor kevés volt a ruha rajtad. Azt, hogy hány fokban mi a megfelelő öltözet, kizárólag kísérletezéssel tudod kitapasztalni, ráadásul télen 2-3 fok vagy egy kis szél is nagy eltérést tud okozni a hőérzetben (személy szerint nekem például +1 fokban alulra kell 3 réteg, míg felül elég 2 úgy, hogy a dzseki cipzárját teljesen fel sem húzom). Jó, ha van otthon külső hőmérő (amelyet nem süt a nap), ezt minden indulás előtt nézd meg, és eleinte írd fel az értékét + bringázás után a tapasztalatokat (ezek amúgy télről-télre az edzettségi szinttel kissé változnak, de ez az ízületek védelmét nem érinti, csak a windproof dzseki alá beöltözés mértékét).

Az a fontos, hogy a térded, bokád, kézfejed, könyököd legyen megfelelő windproof anyaggal és megfelelő mennyiségű réteggel védve, valamint a vesédet is védd (ezen a hátizsák ilyenkor sokat tud segíteni amellett, hogy abban elfér egy rakás pótruha). Ha kimész a hidegbe, és az az első gondolatod, hogy elszúrtad az öltözködést, sose legyél lusta visszamenni átöltözni.

Sisak alá való sapkát nem írtál, az is fontos ilyenkor, ahogyan a kamásli is (vagy helyette megfelelően szigetelt téli bakancs). A maszkkal szemben ambivalensek az érzéseim, nekem -2 fok környékén kell, de ekkor a szemüvegnek lehet búcsút inteni, felette inkább olyan tempót megyek, hogy kizárólag az orromon veszem a levegőt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13761) -=RelakS=- válasza dqdb (#13760) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A térdem speciel még mindig fázik...

Szerintem az lesz ebből, hogy kb 10 fokig a két melegítő nadrág+térdvédő, fent meg a két melegítő+polár elég szokott lenni, az alatt meg felveszem pluszba ezt a felszerelést.

Hőmérsékletet amúgy az időképen szoktam megnézni, nem tudom, az mennyire pontos, illetve munkanapokon a kocsi kijelzőjén.

Majd karácsony után kikísérletezem, mi a helyzet :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13762) Teasüti válasza -=RelakS=- (#13761) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha meg sehogy se lesz jó, akkor szvsz nem kell erőltetni. Nem éri meg.
Két telet végigbringáztam, annyi pénzt költöttem ruházatra, mint bringára kis túlzással.
Kevésnek bizonyult. Idén már nem tettem magam próbára megint.
Ahhoz, hogy én megint kimenjek a mínuszokba tekerni, ahhoz már emelni kellene a tétet: fűthető öltözék, főleg kesztyű (20-30k). Meleg téli bakancs (30-40k), esetleg fűthető zokni (10-15k). Kamásli önmagában kevés. Egy rakás bélelt hétköznapi téli nadrág, ami kellően bő, hogy beférjen alá a kantáros téli nadrág és mozogni is lehessen benne (kínai áruház).
Hozzáteszem nekem közlekedésre volt igényem, napi kétszer fél óra, nem sportolásra. Ugye nem hajthattam meg magam annyira, hogy nagyon izzadjak. Ha meg izzadás határán belül maradtam, akkor meg fáztam. Az a fél óra meg éppen arra volt elég, hogy addigra melegedjek be, mire éppen odaérek. Vagyis konkrétan az utam 95%-ban fáztam.
Nyilván ha úgy indulnék neki, h semmi sem számít, akkor azért nem is vészes a helyzet, miután kimelegedtem.
Főleg hosszabb utakon, ahol az első fél óra után még jócskán menni kell.
Bár a leghidegebb napokon (-20°C) közlekedés szintjén sem számított semmi, rossz értelemben. Behúzott fékekkel tekertem, ameddig csak bírtam, de az is kevés volt a hőfejlesztéshez.

MKK oldalán láttam még a téli útmutatóban egy térd- és combvédőt, amit a nadrágon kívül hordanak. Olyat hol lehet kapni?
Még csak hasonlót sem láttam még kereskedelmi forgalomban.
De legalább most már van Pécsen is Decathlon. :K

[ Szerkesztve ]

(#13763) glacious válasza rétisün (#13758) üzenetére


glacious
addikt

Most jövök soroksáriból, nincs ebből a setből csak xl-ig, csak hogy panaszkodjak :(

[ Szerkesztve ]

(#13764) elfelejtette válasza -=RelakS=- (#13761) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én a helyi zsibin vettem olcsó bemelegítő nadrágot 1500 fabatkáért, szélálló és vízálló a külső része, belül pedig polár a bélése. Viharos szélben sem éreztem, hogy átfújna rajta a szél, szakadó esőben is keróztam benne, ott is jó volt. -6 fok volt eddig a leghidegebb idén, mikor korán reggel a munkába keróztam benne, nagyjából ott lehet a komfortzónája vége, az alatt talán már kelleni fog alá még egy réteg.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13765) -=RelakS=- válasza glacious (#13763) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csömöri (Kistarcsai) messze van-e? xxxl-est is tudtam próbálni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13766) fpeter07 válasza rétisün (#13758) üzenetére


fpeter07
veterán

Te azért nem vagy az a tipikus fázós típus.

(#13760) dqdb: Fél óra alatt olvadt ki a csülköm múltkori bringázás után. A térdem nem volt annyira hideg. Kell egy negyedik öltözet is alulra. :K

(#13767) dqdb válasza Teasüti (#13762) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha meg sehogy se lesz jó, akkor szvsz nem kell erőltetni. Nem éri meg.
Ez a lényeg.

De ha úgy érzed, hogy megéri, akkor nem kevés pénzt el kell költeni téli ruházatra. Lehet okosan költeni, de akkor sem lesz olcsó. Lehet próbálni olcsóbban megúszni normál ruhadarabokkal, de sok helyen a saját érdekedben nem tudod elkerülni a technikai ruházatot. Kesztyűn, bakancson, szélálló lábmelegítőn, téli nadrágon, téli dzsekin nem szabad egy szint alá menni, és ha jól adom össze, ezekre részemről elment pár hónap alatt 100e úgy, hogy sosem a nagy nevet, hanem mindig a szükséges technológiát vettem meg (valamint további 20-30e a téli ruházat többi részére, mint karmelegítő, sapka, aláöltözet, használt, hosszú ujjú focimezek, maszk, és még ezen a kereten felül adtam ki pénzt megbízható és használható világításra). Vagyis több, mint egy évnyi bérlet árába került a téli öltözködés, cserébe -10 fokban sem esek kétségbe, míg 1-2 fokban már 22 km/h környéki utazótempóban tudok haladni. A leírtakat úgy kell értelmezni, hogy nekem a tél a közlekedés célú bringázásról szól, csak 10 fok felett megyek sportolási céllal tekerni.

Ajánlom az angol turkálók látogatását, a bringázáshoz is megfelelő rövid és hosszú ujjú focimezek mellett néha meglepő dolgokra lehet filléres áron ráakadni (például windproof, polár béléses bringás felső 500 forintért, ami tudásban hozza a szintén olcsón vett 15e forintos téli dzsekim szintjét).

fpeter07: Fél óra alatt olvadt ki a csülköm múltkori bringázás után. A térdem nem volt annyira hideg. Kell egy negyedik öltözet is alulra.
A -10 fok nálam is 4 réteget jelentett lábon, de te nálam sokkal fázósabb vagy: én a 11-12 fokos garázsba érve azonnal tépem le a felső réteget, mert annyira melegem van, nem kell otthon külön kiolvadni, inkább az utolsó 2-3 km-en a tempót kell visszafogni, hogy ne folyjon rólam a víz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#13768) rétisün válasza fpeter07 (#13766) üzenetére


rétisün
veterán

nem-e? én nem így érzem :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13769) glacious válasza -=RelakS=- (#13765) üzenetére


glacious
addikt

Maglódiban szerencsére volt, de olyan buddhának érzem benne magam. Na nem világosodtam meg, csak kopasz vagyok, most durva pocakkal.

[ Szerkesztve ]

(#13770) -=RelakS=- válasza glacious (#13769) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ahá, szóval isteni alakod van :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13771) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Őrült:)
Szintén:)

[ Szerkesztve ]

(#13772) cobranco


cobranco
csendes tag

Európa legdrámaibb folyami szurdokvölgye és a több szakaszból álló teljes szorosrendszer bemutatása, kerékpártúra keretében.

[Dél-Erdélyi Körkép 4.: Al-Dunai áttörés /Vaskapu,Kazán-szoros/ 2013. (Romania,Serbia) HD 720p]

Útvonal:
Motru-Brobeta-Turnu Severin/Szörényvár/-Duna-áttörés/Vaskapu-Sip-szurdok-Tekija-Orsova-Kazán-szoros-Dubova-Dojni Milanovac/Szerbia/-Gospodin Vir szurdok-Golubac/Galambóc/-Moldova Veche-Veliki Gradiste/Szerbia/-Ram/Szerbia/-Bela Crkva/Szerbia/

Túraútvonal-animáció:
[link]

Remélem ,hogy a néhol kicsit epikusabb hangvételű film,a kisebb-nagyobb történelmi, földrajzi okfejtések, illetve monumentális terjedelme ellenére is élvezhető lesz.

Jó szórakozást és egyben kellemes ünnepeket kivánok mindenkinek!

Cobranco

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#13773) Howkeddlee válasza eddie1978 (#13771) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Ott megborul az ember,kiskanállal nem fogják összeszedni... :)
Keményen tolja!

(#13774) Teasüti válasza eddie1978 (#13771) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen jó úton és ilyen gyenge forgalom mellett én is így mennék. :))

(#13775) Runner_fxr válasza eddie1978 (#13771) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem a szívem csücske az országúti, de ez baromi jó lehet. Ilyen utakon szívesen mennék országútival. :)

(#13776) eddie1978 válasza cobranco (#13772) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Nagyon jók a videóid. Egy hét szabi alatt megnézek párat majd.

(#13777) fpeter07 válasza Howkeddlee (#13773) üzenetére


fpeter07
veterán

Én mostanában azon gondolkodom, hogy mindenki már a 29-et propagandálja, de ha egyszer elesel vele, tuti nagyobbat zakózól, mint kiskerekűvel. Próbáltam, sokkal könnyebb vele nagy sebességet elérni

(#13778) Runner_fxr válasza fpeter07 (#13777) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A kerékpározás nem veszélytelen, pláne ha valaki szereti csapatni. Szerintem ez hülyeség, hogy nagyobbat esel a 29-el. Ha szerencsétlenül esel, ott is maradhatsz, akármivel tekersz. A mai napig egy csomó kerékpáros nem hord sisakot például és nem gyerekek, hanem felnőttek, akiknek lennie kéne annyi eszüknek, hogy belássák, ha odacsapják a fejüket a betonhoz, komoly sérülésük lehet, ám ha van sisak, jelentősen kisebb lehet a sérülés. Mondjuk szerencsétlenül akkor is lehet esni, volt olyan távoli ismerősöm, aki egy gyári hibás karbon villanyak törése miatt elesett kb 40-50-es tempóval és a saját nyakát is kitörte. Túlélte, de sok műtét után is komoly, maradandó sérülései vannak, a hétköznapi mozgás is gond neki, nem hogy újra kerékpározzon. Van amit nem lehet kivédeni.

(#13779) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#13778) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Milyen villa volt az?

(#13780) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#13778) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az igazat megvallva nem tudom, távoli ismerős, annyit tudok, hogy a bicaj egy 1 milliós karbon monti volt, talán merida, de nem biztos. A villa szerintem RS vagy DT lehetett.

(#13781) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Volt már?
Életképesnek tűnik. Kár érte, h a társadalmunkban nem lenne sok lehetőség használni is.

[ Szerkesztve ]

(#13782) rétisün válasza Teasüti (#13781) üzenetére


rétisün
veterán

magyar nyelvű cikk.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13783) fireproof válasza Runner_fxr (#13778) üzenetére


fireproof
őstag

Ilyenkor azért elgondolkodom hogy nemrég én is estem ~25-28-as tempónál és pont bevertem a fejem.... rosszabbul is sikerülhetett volna de szerencsém volt és egy kis horzsolással megúsztam a fejemen. Viszont a csípőcsontom (vagy mi az) ha megnyomom még mindig fáj... pedig már vagy 3-4 hónapja történt ez eset.
Persze nem vagyok rá büszke de sisakot még mindig nem hordok.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13784) fpeter07 válasza fireproof (#13783) üzenetére


fpeter07
veterán

Én 4 hónapja tarkóztam le egy kocsi tükrét, még mindig nem tökéletes a nyakam. És sisak is volt rajtam, de a tarkómat pont nem védte.

(#13785) Tomi_Sci válasza csabi94 (#13624) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Egyik ismerősöm csinált magának szabadgörgőt: [link] Műhely -> Edzőgörgő

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#13786) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#13785) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem semmi a srác. Gyorsabban cserélgeti a bringáját, mint más a mobiljait.

(#13787) anorche1 válasza Tomi_Sci (#13785) üzenetére


anorche1
őstag

Megtudod tőle kérdezni, hogy a görgők milyen anyagokból vannak, illetve mint gördülnek, és hogy milyen hangos?
Esetleg az e-mail címet eltudod küldeni privátban?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#13788) Teasüti


Teasüti
nagyúr

BikeSafe, vélemény?

(#13789) Zola007 válasza Teasüti (#13788) üzenetére


Zola007
veterán

meg kellene tesztelni őket, kíváncsi lennék mire jutnának

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13790) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok. Hátsó kerék kéne menetes racsnihoz (5ezerért :O )

[link] innen az első 3-ból valakinek valami véleménye? :)

(#13791) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy van e köztetek olyan aki már vállalt/teljesített giga távokat.
A helyzet az,hogy a "kiscsapat" kitalálta hogy a nyár második felén tekerjünk le Gibraltárig.Az egész kalandnak van szánva,tehát nem verseny vagy teljesítménytúra.
Úgy számoltuk,hogy egy hónap alatt azért illene odaérni.
Elsősorban az lenne a kérdés,hogy milyen napi költségekkel kell kalkulálni fejenként?
Lehet e megfelelően pihenni sátorban,vagy kell az ágy?
A napi tekerést jobb egyben rendezni vagy széttagolni,teszem azt 3 órás tekerésekre?
Mik a legfontosabbak amiket feltétlen vinni kell?
Hirtelen ennyi,ha kihagytam valamit ami fontos akkor ne kíméljetek!

Mr.Brightside

(#13792) sanzi89 válasza XP NINJA (#13790) üzenetére


sanzi89
addikt

Az a magánvéleményem, hogy ebből kerék - az ebike-ot ismerve - leghamarabb tavaszra lesz.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13793) ludsimon válasza Pocee (#13791) üzenetére


ludsimon
veterán

Keresd fel a túrázók mesterét: Cobranco-t!

Bizony itt is van róla szó, hogy ha nem vagy összeszokva a többiekkel, meg nem vagy hozzászokva a távolléttől lehetnek gondok.

undefined

(#13794) lorcsi


lorcsi
veterán

vonóhorogra szerelhető bringa szállítónál mire kell figyelni ?

(#13795) Mansi válasza lorcsi (#13794) üzenetére


Mansi
csendes tag

Hogy a rendszámtáblát és a hátsó lámpatesteket ne takarja ki a brenga. A rendőrök szépen büntethetnek érte.

(#13796) XP NINJA válasza sanzi89 (#13792) üzenetére


XP NINJA
őstag

igazából jogos :DDD más alternativa? :)

(#13797) Muton


Muton
addikt

Minden bicajosnak kellemes karácsony ünnepeket és boldog, balesetmentes, körhátszeles új évet kívánok! :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13798) zoo8800 válasza XP NINJA (#13790) üzenetére


zoo8800
veterán

Az Auchanban (igen, ott) láttam 4000-ért egész jó kereket menetes h. aggyal, és duplafalú alufelnivel. A kónusz se volt túlhúzva. Nem kell rendelgetni...

rip and tear, until it is done

(#13799) rétisün válasza Muton (#13797) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, viszont! :R

(a szél megvolt, csak éppen hátulról fújt a legkevesebbet :((( )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#13800) Muton válasza rétisün (#13799) üzenetére


Muton
addikt

na majd 2014-ben érzem, hogy hátulról fog fújni. vagy nem :DDD

remélem mindenki szaloncukorral kísérve tolja a bejglit, hogy legyen mit letekerni. :K

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.