Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) lorcsi válasza Vladek83 (#13050) üzenetére


lorcsi
veterán

sokan a tőle vett lámpát használjuk, eléggé bevált

(#13052) deicide


deicide
veterán

No, RS Recon megvan, fékszett megérkezett a boltba, szombaton , ha az időjárás engedi, el is készül és ki is fogom tudni próbálni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13053) hoffman_ válasza deicide (#13052) üzenetére


hoffman_
nagyúr

király :C

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13054) deicide válasza hoffman_ (#13053) üzenetére


deicide
veterán

Örülök én is, szombaton még úgy néz ki jelenleg, hogy emészthető idő lesz egy kis hegyi túrára. :C

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13055) Vladek83 válasza lorcsi (#13051) üzenetére


Vladek83
tag

Köszi, lehet, hogy a postaköltség több mint a lámpa... :)

Más: Télire milyen láckenőt ajánlanátok? Amit néztem az nem igazán szereti a telet... inkább száraz időkre ajánlott.....

Weldtite TF2 Aerosol Spray

[ Szerkesztve ]

(#13056) -=RelakS=- válasza lorcsi (#13051) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

atyaég... kiégett a retinám attól az oldaltól... (igen, a hirdetésben rákattintottam a linkre :) )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13057) koczka13


koczka13
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen eséllyel lehet megjavítani egy ilyen vázat:


A kékkel bekarikázott rész egyértelműen el van repedve, de a piros viszont, mintha hajszálrepedés lenne, szabad szemmel alig kivehető.

Találkozott már, illetve járt már valaki ilyen esetben sikerrel?

[ Szerkesztve ]

(#13058) fpeter07 válasza deicide (#13054) üzenetére


fpeter07
veterán

Hány bringád is van már neked? Azért ezt már erősen függőségnek érzem.

(#13059) deicide válasza fpeter07 (#13058) üzenetére


deicide
veterán

Három. Az MTB, a Fitness és az Outi. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13060) hoffman_ válasza fpeter07 (#13058) üzenetére


hoffman_
nagyúr

és az miért baj? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13061) Zola007 válasza hoffman_ (#13060) üzenetére


Zola007
veterán

mert csak egy s3gge van hozzá :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13062) D.Orion


D.Orion
veterán

:U Nagy nehezen hosszas beszélgetés után sikerült lebeszélnem egy egész jó MTB-t magamnak. Ma még utolsó kérésnek megkértem a tulajt, hogy mielőtt elmegyek Győrbe megnézni a kerékpárt mérje már meg az XL-es méretűnek hirdetett gépen a szokásos méretet. Lefényképezte, hogy biztos jól méri-e...
53cm... Én vagyok a nagyon hülye vagy mifasz? :(

Azt akár, hogy is számolom 20", ami még L. Nekem pedig nem jó. A héten felültem egy 60as outira és azt éreztem, hogy fotelban vagyok, olyan kényelmes volt. A cross-om 56cm-el kicsi, gondolom milyen kicsi lenne az 53cm-es MTB.

fpeter07: Tavaszra nekem is kettő lesz. Vagy a cross-ból csinálok egy könnyed MTB-t és veszek mellé outit vagy eladom és lesz helyette MTB+outi. Csak nálam a pénz nagyobb úr, mert nem szeretek költekezni, még így se, hogy lenne miből.

[ Szerkesztve ]

(#13063) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Két nappal ezelött kezembe kaparintottam egy actionkamerát,itt vannak a rögtönzött benyomások,nem túl részletes,de mostmár van némi fogalmam az egész problémakörröl:

[ Rögtönzött kamerateszt a tejködben /Lillafüred-2013.11.19./ Hungary HD 720p]

Vigyázat…igaz,hogy profi termékbemutatóról nem beszélhetünk,viszont legalább minöségi túravideónak is utols:)

Szóval,ha van olyan aki a témakörben profi,egy-két ötlet,tanács,tipp,link jól jönne.

Elöljáróban annyit,hogy én nem szabálytalankodó autosok filmezésére akarom használni nagyvárosi forgatagban,hanem keményen terepen,illetve dúrva nagysebességű aszfaltos lejtözésekhez,ezért a két legfontosabb problémám a hang illetve a rázkódás…erre kéne koncentrálni.

Még egy dolog,mivel valószinüleg mindenki helyből a GoPro-t fogja ajánlani,max 40 ezret akarok rászánni.

Előre is köszi!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#13064) glacious válasza D.Orion (#13062) üzenetére


glacious
addikt

A kelly's 21-es (elméletben ez az 53,3-as méret) cross-om felsőcsöve 60,5cm, míg egy ugyanekkora montié 64cm, 190cm magas vagyok és kb. pont az a 3,5 cm kellett a stucni hosszához a kényelem érdekében :D

[ Szerkesztve ]

(#13065) Szakbarbár válasza D.Orion (#13062) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nálunk 2 felhasználóra jut 3 bicikli és 3 motor :D

"mert nem szeretek költekezni, még így se, hogy lenne miből."
Nekem is minden feleslegesen kiadott forint olyan, mintha a fogamat húznák. Lehet hogy voltak skót felmenőim? :DDD Most ezzel a Bianchi-val szemezgetek, de még nem döntöttem hogy megvegyem-e vagy várjak még hátha lesz jobb ajánlat is tavaszig.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13066) pengemetal válasza D.Orion (#13062) üzenetére


pengemetal
aktív tag

195 cm vagyok a korábbi MTB-om 53 cm volt, nagyon picit kicsi nekem. Outiból 63 cm-es van, ezt pont jónak érzem.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#13067) Zola007 válasza cobranco (#13063) üzenetére


Zola007
veterán

Ez kell neked :DD : [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13068) eddie1978 válasza cobranco (#13063) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Érdemes itt körülnézni. www.techmoan.com/ Vannak olcsó kamerák is.

(#13069) Runner_fxr válasza D.Orion (#13062) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A mtb kerékpároknál kisebb nyeregvázcsövű vázakat szokás használni mint pl országútinál.
Egyébként meg gyártónként eltérő méretek is vannak, van akinél az XL kisebb méretet takar mint egy másik gyártónál.
Bergamontnál pl 26-os merev montiból van 38, 42, 47, 51, 56cm.
Leginkább a felső cső hosszakat kell nézni.

Nézegettem az új Cube montikat, a legelképesztőbb a súlyuk, a csúcs 27,5-ös enduró gépük 10,9kg 160mm-es rugóúttal! [link] mondjuk ez egy 5000 eurós bicaj.
Számomra ez érdekes: [link]
ez a gép "mindössze" 2000 euró. Tudását nézve nagyon rendben van. Idáig a legolcsóbb 27,5-ös 160mm-es enduró amit láttam. A súlya is rendben van, 13,8kg.
Viszont ha a Bergamontot választom: [link] akkor itt jelentős kedvezményem van, mivel netto nagykeráron meg tudnám venni. De ez "csak" 140-es all mountain.
KTM bringáink is lesznek jövőre, így ott is van kedvezményem, de azok túl drágák még úgy is. Lehet rá kéne beszélnem a főnököt a Cube-ra.:)

Egyébként érdekesség képen ez a Cube sem akármi: [link]
29-es össztelós monti, 120mm rugóút és 9,2kg!

(#13070) fpeter07 válasza D.Orion (#13062) üzenetére


fpeter07
veterán

42 cm-es nyeregvázcsöves bringa decathlonban M-es volt. Nyilván ez csak egy példa, de nem igazán hiszem, hogy az 53 cm-es még L-es. Mtb-outi geometria közötti különbségekre érdemes figyelni. 172 cm-hez pl. én anno 52 centis outikat nézegettem. (tour közbeni megingás volt)

(#13071) D.Orion válasza glacious (#13064) üzenetére


D.Orion
veterán

188cm magas vagyok én is, ez a problémám nekem is. Igazi XL v. XXL-es MTB használtan ritka, mint a fehér holló.

(#13072) fpeter07 válasza Zola007 (#13067) üzenetére


fpeter07
veterán

Extrém csirke, nagyon jó! :DDD

(#13073) D.Orion válasza cobranco (#13063) üzenetére


D.Orion
veterán

Hogy a videó elejéről idézzek: "Szélzaj az lesz rendesen."
Tényleg lett. :)

Biztos lehet kapni olyan akció kamerákat melyekre külső mikrofon is csatlakoztatható. Az a baj, hogy én nem vagyok nagy ebay turkáló így hirtelen azt sem tudom merre kéne elindulni.

(#13074) Zola007 válasza D.Orion (#13073) üzenetére


Zola007
veterán

nem tudom milyen kivitelű a Cobranco kamerája, de a mikrofon elé egy kis laza szerkezetű szivacsot (pl. mint amiket pc alaplap alá raknak a dobozba) lehetne applikálni
Akár egy befőttesgumival is oda lehet tenni a kamerához és akkor a szélzajból sokat megfogna

geekbuyingon érdemes szétnézni vannak egész korrekt darabok, mondjuk én szigorúan specifikáció és kivitel alapján néztem, tehát erre rá kell kukkantani

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#13075) Runner_fxr válasza D.Orion (#13071) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem egy 20"-as merev hobby monti jó lenne neked. Persze sok múlik a geometrián is. A kona stinkyből pl nekem a 15,5"-ös volt a jó méret 178cm magassághoz, persze az más kategória. Minél sportosabb mtb kategóriából választasz, annál rövidebbek a nyeregvázcsövek, így az teljesen félrevezető lehet. Országúti méretezéssel meg fölösleges összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#13076) eddie1978 válasza Runner_fxr (#13075) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Vízszintes felsőcsőhossz sokkal fontosabb. Pár éve jól aknára mentem, mert az országútiéval megegyező felsőcsőhosszal rendelkező mtb-t vettem. Piszok kicsi volt. 4-5cm-rel minimum hosszabb kell nekem.

(#13077) Toomy


Toomy
senior tag

(#13078) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#13069) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Az utolsokent linkelt Cube ultra kemeny. :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13079) Pho3bus válasza Toomy (#13077) üzenetére


Pho3bus
tag

Csak az a gond vele, hogy lehet hogy kicsi :(

(#13080) Szakbarbár válasza Toomy (#13077) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nagyon jó kis gép, méretben pont jó is lenne, de sajnálnék egy szinte új biciklit "lelakni". Ismerem már magam annyira, hogy esztétikailag nem nagyon vigyázok a dolgaimra. Karc, festékleverődés, stb nem igazán zavar.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#13081) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Dub Tales Ep 5: Last Pass Lap

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13082) Runner_fxr válasza Daniel Alves (#13078) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amit 2014-re mutatott a Cube, az nem viccel! :)
Ezt a kategóriát már nem tudom hova tenni, de kipróbálnám azért.
Az elektromos össztelós felhozatal is érdekes: [link]

(#13083) Mansi válasza Toomy (#13077) üzenetére


Mansi
csendes tag

hmmm :Y

(#13084) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#13082) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Az árára kíváncsi lennék de nagyon mutatós egy darab az már biztos :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13085) Toomy válasza Mansi (#13083) üzenetére


Toomy
senior tag

Pont Neked való! :K

(#13086) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
Én csak egy hobbykerékpáros vagyok.
Lámpához már találtam segítséget itt.
Szeretném ha ajánlanátok egy jó kilóméterórát. Magyar fizetéshez belőve :)
Ami fontos: vízállóság, minőség, ár :)

Köszi, üdv

(#13087) xLt` válasza xLt` (#13086) üzenetére


xLt`
tag

Akár vezeték nélküli is érdekelhet, ha ésszerű keretek között mozog az ára.
Köszi, Üdv :R

(#13088) Jarod1 válasza xLt` (#13087) üzenetére


Jarod1
addikt

Hervisben 2500 Ft ért van..

(#13089) xLt` válasza Jarod1 (#13088) üzenetére


xLt`
tag

Minőségben mit tud? Eddig nem hallottam túl sok jót az olcsó hervises termékekről, de ha jó megnézem.
Van valakinek ilyen?

(#13090) lsebestyen válasza xLt` (#13089) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem tudom melyikre gondol a kolléga, de pár éve vettem egy hervises órát, talán pont ennyibe került, és szar. Inkább vennék a decathlonba, ott ha elromlik visszatudod vinni. Én ilyet vettem, mondjuk ezt pont nem ajánlom, béna a rögzítése...De vissza is fogom vinni, múltkor fél órát kellett keresgélnem, h hol hagytam el, aztán ott volt a tükörsima aszfalton, nem is értem...Szerencsére nem ment át rajta egyik autó sem abban a fél órában.

(#13091) Runner_fxr válasza Daniel Alves (#13084) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Vannak húzós árak: Stereo 120 Super HPC SLT 29 9,2kg!

Cube Stereo Super HPC 160 SLT 650B 9,95kg!

Ez viszont tudásához mérten szerintem jó árban van: Cube Stereo Super HPC 160 Race 650B 12,3kg!

Ez is elég jó ár/érték arányú bringa: Fritzz 160 HPA Pro 27.5

Road: Litening SUPER HPC SLT DI2 compact 6,2kg!

Peloton 9,1kg!

Agree GTC Compact carbon 8,7kg!

SL Road 10,4kg!

Hyde 12,65kg!

Nagyon nagy a választék, szerintem sok jó ár/érték arányú bringa van a Cube kínálatában.

(#13092) Mansi válasza Toomy (#13085) üzenetére


Mansi
csendes tag

Nekem is ez jutott eszembe, kb. mintha nekem címezted volna :)
54-es méret pont ideális, és nagyszerű felszereltsége van, még az ülés is Selle SL amit korábban teszteltem és bejött :)

Ah nézem el is kelt, túl jó vétel volt :)

[ Szerkesztve ]

(#13093) Daniel Alves válasza Runner_fxr (#13091) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Szuper biciklik.
Én most gozerovel sporolok a Malira meg a bicikli felszerelesre. Remelem marcius vagy aprilisra megtudom majd venni.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#13094) xLt` válasza lsebestyen (#13090) üzenetére


xLt`
tag

Szerencséd volt. Én inkább valamelyik bringaboltból vásárolnék szívesen. De nem tudom mennyit érdemes költeni egy ilyen kellékre. Szeretne az ember minél jobb vásárt kifogni. Nálam a minőség és ár lenne a fő szempont.

(#13095) rii válasza xLt` (#13094) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem a legjobb használtan egy cateye velo 5 lenne

2012 nyarán vettem egy ilyet
azóta kb 4500 km-t tettem bele (vagy többet? nem emlékszem)

meg vettem egy cateye enduro 2-est

ebbe 2500 km van tavaly január óta

és még mindkettő szuperül működik, pedig nagyon cudar körülmények között használom, olyan utakon, ahol törik a kerékpár, reped a kormány, szétesik a csomagtartó,

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13096) Jarod1 válasza xLt` (#13089) üzenetére


Jarod1
addikt

Nekem olyat tettek Fel Atech f13 800 km et tekertem bele, semmi gond nincs vele..

(#13097) Muton válasza Jarod1 (#13088) üzenetére


Muton
addikt

még egy szavazat a Hervise-re. valami 4Tech, vagy mi a neve. tud vagy 15 funkciót, vízálló és qrva olcsó. nekem is olyan volt, amíg a Rómain le nem lopták... (máig nem tudom, h ki lop amúgy egy használt, filléres komputert, amihez nem is lehet venni dokkolót. nekem ez full x-akta :( )

mod: sőt, tudott valami olyan hasznos funkciót is, amit a rox8-am nem. most nem ugrik be, h mi volt az, csak amikor rájöttem, h a 4x k-s nem tudja, akkor nem kellett több kv aznapra, meg arra a hétre :DDD

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13098) Jarod1 válasza Muton (#13097) üzenetére


Jarod1
addikt

én mindig leveszem az órát ha leláncolom a bicót,,

(#13099) xLt` válasza Jarod1 (#13098) üzenetére


xLt`
tag

Ő lenne az.
Esetleg még a cateye velo 7 vagy 9, 4-5k-t megérhet?
Használtat nem szeretek venni.

(#13100) xLt`


xLt`
tag

Szerintetek érdemes pénzt fektetni vezeték nélküli órába?

Úgy tudom hamarabb merülnek és áramvezeték zavarhatja, ami hátránya lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.