Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127051) IMIIKE1998 válasza Tothgera30 (#126996) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Lekéstem az 5 perces limitet.

Nem tudom, hogy hogy választod ki a vázméretet, de irigylésre méltóan van belőve minden bringád. : O

[ Szerkesztve ]

(#127052) trialboj válasza IMIIKE1998 (#127050) üzenetére


trialboj
őstag

Ezt a könyvet kaptam ajándékba, beleolvastam, és teljesen korrekt, a képek is valódi bringákkal készültek mtb vonalon pl scott, illetve az ábrák is igényesek.
De a lényeg hogy nem ír baromságokat, olyan gyakorlatokat is bemutat amiket a terapeutáktól kaptam mikor gondom volt a derekammal.

Neked is biztos komoly gondod van, ha állandóan megfájdul a hátad, nekem semmi bajom mióta tornával helyre jöttem, tudom h te is tornázol, de szinte biztos vagyok benne hogy nem rendszeresen(hónapok óta nem tornáztam, néha pár mp-es nyújtás amit még csinálok), mert ha nincs konstans fájdalom akkor könnyen elfelejtjük.

Szerezd be valahonnan a könyvet, lehet van neten is, olvasd át, leírja szépen melyik gyakorlat kiknek ajánlott, találd meg azt az 5-10 gyakorlatot ami szerinted jót tenne neked, és próbáld rendszerességgel csinálni, esetleg párat minden tekerés előtt.

Ott a másik amit többen mondtak, hogy lehet nem felel meg neked a váz, én ehhez nem értek, de én is járkálok a városban 17" vázzal, amin szarul érzem magam, de semmi bajom nincs utána, ha csak nem tekersz hosszú órákat, nem kellene megfájduljon semmid sem, a kicsit kisebb vázméret miatt.

u.i.
A nyújtások amúgy nem jelentenek teljes körű megoldást, az izmokat erősíteni is kell, de erre szerintem már kaptál elég tippet, a többiektől.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127053) IMIIKE1998 válasza trialboj (#127052) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igazad van, de valahogy erre nem tudom magam rendszeresen rávenni. Azért tervezek visszamenni úszni, mert ott fejlődnek a mélyizmok is és nyújt is valamennyire.(A futást is anno azért hagytam abba, mert nagyon beleuntam.) Az a baj, hogy én amit unok/nem szeretek, azt nem sokáig tudom csinálni, max. kínkeservesen. A bringázást sem csak a sportolás miatt csinálom. Nálam amúgy teljesen random, hogy mikor hol fájdul meg a hátam, görcsöl be. De nem is a gerincem fáj, hanem a mellette lévő izmok és általában akkor, ha huzamosabb ideig kell egy pozícióban ülnöm.

[ Szerkesztve ]

(#127054) emiki6 válasza IMIIKE1998 (#127053) üzenetére


emiki6
veterán

Tippre azt mondanám, hogy az említett izmaid gyengék, ezért befeszűlnek és megfájdulnak.
Csinálj minden reggel egy sorozat rövid hidat úgy, hogy a hátadból próbálsz dolgozni.
Azért reggel és azért egy sorozatot, mert az nem sok idő és nem kell hozzá olyan sok akaraterő, akár az ágyban fekve is elvégezhető.
Pár hét után érdemes nyújtással kiegészíteni, mondjuk előrehajlás.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#127055) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

már kétszer írtam ide, engedjétek meg hogy utoljára kikérjem a véleményetek használt bicikli ügyben.. ez most jónak néz ki:

ára baráti 280e Ft[link]

KONA zing delux 2015

Carbon, Gr. 61cm, Schaltung Ultegra/ 105, Bremsen 105, Räder Mavic Aksium Race

ezeket amiket leír, jó cuccok hozzá? külsőre sajnos egyáltalán nem tetszik, de ez nem szempont

Olyan 8 kg körül lehet a bicikli, ami nem 6 mint az előző, de szerintem ezen a szinten amin vagyok nem számít

Köszönöm ha egy jobban hozzáértő megírja róla a véleményét :R ha rendben van, hétvégén meg is veszem, és kezdődik a nagy készülés :P

(#127056) S.J.


S.J.
tag

hátam nekem is fáj nagyobb tekerések után, nem tudom eldönteni hogy rossz tartás miatt vagy alacsony bicikli, esetleg gyenge a hátam.. remélem hogy uj bicommal nem lesz ilyen gond majd

(#127057) varmi2


varmi2
nagyúr

Szerintetek ez megér ennyit?
NAGYON SZÉP GYÁRI ÁLLAPOTÚ ORBEA ELADÓ.
MÉRETE L-ES 46 CM.
Ár: 115k
https://www.allterraincycles.co.uk/orbea-mx-40-275-hardtail…
https://www.kandani.es/…/wp…/uploads/FICHA-2-ORBEA-MX-40.jpg

Műszaki adatok
• VÁZ Orbea Hexatubing alumínium. Mx Kompakt geometria. Belső kábelvezetés
• Villás SR Suntour XCT HLO 100mm QR
• Hajtómű Shimano M171 24x34x42t
• Fejhallgató 1-1 / 8 "Félig integrált
• Orbea OC-I fogantyú 720 mm
• Szár Orbea OC-II
• Váltókar Shimano M310
• Fékek Shimano M355 Hidraulikus tárcsa
• Hátsó váltó Shimano Altus M310
• Elülső váltó Shimano Altus M313 31,8mm
• Lánc KMC Z8
• Shimano kazetta HG200 12-32t 8-sebesség
• Kerekek Orbea alumínium lemez
• Gumiabroncsok Kenda K922 2.10 "
• VP-536 fekete pedálok
• Nyeregcső Orbea OC-I 27.2x400mm
• Velo 1353 nyereg

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127058) jjeahh válasza varmi2 (#127057) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam a linkek nem működnek, így nem tudom mennyi az annyi. Ez ha jól gondolom egy belépő monti, belépő hajtással, gyenge telóval, cserébe a fékek egész tűrhetőek. Mire kéne amúgy? Mert terepezni ez az áttétel szerintem kevés lehet ha mászni is akarsz, eléggé trekkinges.

Más: A hátam az nekem is sokáig fájt, de aztán leváltottam a hátizsákomat jobbra és azóta megszűnt a fájdalom :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127059) varmi2 válasza jjeahh (#127058) üzenetére


varmi2
nagyúr

Csak normál közúton használnám.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#127060) Hasaggymeg válasza S.J. (#127055) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hogy megéri-e árát majd megmondják outisaink,de az szinte biztos,hogy ez nem 2015-ös. :U ...inkább 2008.

(#127057) varmi2...zsír újan szerintem megéri.Pláne azzal az "félig integrált fejhallgatóval" :DD

(#127047) 6030D ...az idén már hátha összejön egy közös tekerés :) ...de a Lectorost otthon hagyjuk,mert aki hóban,jégben "csak" 70km/1200m szintet nyom terepen,az túl "gyenge" nekem,nem szeretnék senkire várni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127061) S.J. válasza Hasaggymeg (#127060) üzenetére


S.J.
tag

ez mar nem szimpi hogy mast ir a hirdetesben.. pedig a svajciak nagyon korrektek szoktak lenni hasznalt cuccoknal, sokszor aron alul adjak es semmi sumakolas. azt gondoltam biciklit is talalok , de egyelore csak ez az egy ami lehet hogy megeri :F lehet hogy veszek ujonnan egyet, az viszont Bianchi lesz mindenkepp :P nagyon tetszenek

(#127062) 6030D válasza Hasaggymeg (#127060) üzenetére


6030D
Ármester

Tegnap ment még egy NHH+miegymást... 48/900 :o

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127063) b4zsi- válasza S.J. (#127055) üzenetére


b4zsi-
őstag

Szerintem drága és ahogy Hasaggymeg is írta, hogy valószínűleg nem is a megfelelő évjárat van feltüntetve rajta.
Ebben az árkategóriában jobban kitudnád maxolni a biciklit.
1 perc keresés után egy példa : [link]

(#127064) 6030D


6030D
Ármester

Seth's Bike Hacks
Az a bringatartó... :Y

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127065) Napfénysüti válasza S.J. (#127061) üzenetére

Az nekem m is rögtön feltűnt hogy ez régebbi mint 2015, már jó ideje rejtett a 105/Ultegra fékváltók bovdenezése...
Ezért a Konáért jó ha 160-at adnék.
1600 euróért (a múltkor asszem ennél többért linkeltél) veszel egy vadi új karbon Rose/Canyon bringát, mai alkatrészekkel amit lehet előbb el is tudsz adni mint ezeket a túlárazott régi bringákat.

Més que un club!

(#127066) StLui


StLui
veterán

MM Bike-ról, mint szervízről van valakinek tapasztalata, nincs időm elvinni se szervízbe a bringát, bringákat, kihasználnám az akciót.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127067) Hasaggymeg válasza S.J. (#127061) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Simlisség van a dologban,így elírni a 2008-at 2015-re nem lehet véletlen. :(...a hajtás,ugyanakkor,nem túl kopott az évjárathoz képest. :N

(#127062) 6030D...nekem 2 akadály volt a 7végén. 1:Zasszony 2: szombat délutántól kezdődő zinfulenza :O Amúgy meglehet én is odaszállítottam volna a szamarat a hegy aljába a szép hóba. :K

(#127063) b4zsi-...valami jó nagy kell neki,a linkelt Kona vázon 62cm (!) ír.

(#127066) StLui...mint kereskedők ismerem/ajánlom őket,de szervizük ismeretlen számomra. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127068) trialboj válasza 6030D (#127064) üzenetére


trialboj
őstag

Szerintem az max arra jó hogy kiállítsd a bringát, ha bármit csinálnál rajta közben, simán eldőlhet, egy pvc cső 4 csavarral ráfogva a talpra nem túl erős kötés.
A videóban is említi, hogy van egy robusztusabb verzió, azt ajánlja ha dolgozni is akarsz a gépen, [vagy pl mosni]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127069) b4zsi- válasza Hasaggymeg (#127067) üzenetére


b4zsi-
őstag

A méretet elnéztem. Testbike-on találtam 1-et 250 000 Ft-ért. [link] Gondolom még ennél is van jobb ajánlat, ha tovább keres az ember, de valószínűleg a nagy méret miatt nehezebb lesz nagyon kedvező ajánlatot kifogni.

(#127070) Hasaggymeg válasza 6030D (#127064) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem rossz,de csak letámasztani jó,mert ha forgatni kell valamiért a hajtóművet (tisztítás,kenés stb.) akkor már nem műxik. A kutyasz@ros réssznél felszisszentem,mert pont pénteken léptem egybe mielőtt kerékpárra ültem volna,ami legalább 5 perc folyamatos cipőtakarítás és káromkodást eredményezett.Félő előbb vagy utóbb tettlegességre adom a fejem,egyszerűen agyvérzés környékez azoktól akik dögeik után nem szedik össze a sz@rt...és itt nem az erdő/mezőre gondolok,én is a parkoló melletti ~4 m-es zöld sávban kentem sz@rosra mind2 cipőmet. :(( :(( :((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127071) 6030D válasza trialboj (#127068) üzenetére


6030D
Ármester

+Hasaggymeg: szerelni nem jó, de nekem arra kellene, amíg pakolászunk a kocsiból, meg beöltözünk, addig valami tartsa a bringát, mert a gumit a gumihoz támasztás azért nem 100 %-ig biztos. Hajtást olyankor már nem kenek, előtte kell rendbe rakni a bringát. :B
Egy ilyet tervezek már régóta, csak olyan kell is meg nem is kategória nálam. Haveromnak a faterja csinált rézcsőből fittingekkel, meg valami zsugorműanyaggal bevonva, az is tetszik. Ha a lábait be lehetne hajtani, hogy a kocsiba normálisan lehessen pakolni még jobb lenne.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127072) StLui válasza Hasaggymeg (#127067) üzenetére


StLui
veterán

Ingyen van most háztól házig akciójuk, és egész korrektnek tűnik a szervízcsomag ár.
Sajna Focus-t szarul rakták össze még újonnan, rövidek lettek a bowdenek, törtek már az első héten. Bowden, bowdenház csere, dropperen is,utóbbi már nem is működik, annyira szorul a bowden. Első váltó sem ment egész szezonban szinte. Meg szokásos szervízelés kéne, amit még ez a bringa sosem kapott a két év alatt. PLsuz első teló sem volt még szervizelve, ráadásul úgy tűnik biktuk a 160-as rugóútból 30-at , állítható volt, de leült a 130-as szintre, és állítólag ez valami gyártási hiba, aminek lekéstem a visszahívásáról. Hátsó volt egyedül nyáron szervizelve, de leesett a állító kar róla, azt is jó lenne valahogy rendbe tenni. Ha én is szarul rakom fel, akkor legközelebb tuti nem lesz olyan szerencsénk, hogy észrevegyük a földön.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127073) gabro0 válasza Napfénysüti (#127065) üzenetére


gabro0
őstag

Ezért 160-at? :Y Tegnap láttam 2017-es CAAD12-t 5800-as szettel 170-ért. Tudom nagy méret, de azok még olcsóbban is mennek valamivel a használtpiacon. Ez inkább érhet olyan 110-et, de lehet annyit se.

(#127074) Hasaggymeg válasza 6030D (#127071) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már nem olyan mint a jó öreg alu,ha eldől,mi?! ;] ...amúgy az a "tyúkláb" sem igazán jó egyébre mint letámasztani.

(#127072) StLui...hát akkor nincs más hátra mint előre,egy próbát csak megér,aztán kiderül van-e olyan jó a szervizük is mint a boltjuk.A K2-é nem volt. :( Amúgy nem is tudom mi van a Focusokkal,ezzel a boltban buherálással,más nem nagyon csinál ilyent. :F Gyárban,a gyártósoron mégiscsak bevált és bevett sablonok,protokollok szerint rakják össze őket.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127075) emiki6 válasza Hasaggymeg (#127074) üzenetére


emiki6
veterán

Mekkora ötlet! Kell szerezzek egy kitámasztóra húzható műanyag/szilikon tyúklábat... :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#127076) StLui válasza Hasaggymeg (#127074) üzenetére


StLui
veterán

Amíg állt a bringa náluk eladták róla a hátsó féket, amikor megvettem ráraktak egy másik típust ideiglenesen, de vissza kellett vinnem amikor beszerezték a pótlást, nem ment könnye, M785-ös XT. Visszavittem, de szóltam, hogy nekem nem elég magas az ülés, és nem tudtam a vázban megmozdítani a dropper bowdenét, nem mertem babrálni, nem tudtam feljebb húzni. Megyek 1-2 nap múlva, másik srác fogad, és örömmel mondja, hogy lejjebb rakták az ülést :Y , elcsúszott az infó kézen-közön. Megbeszéltük, hogy 2 óra alatt megpróbálja orvosolni, mert az amúgy is rövid bowdent még rövidebbre vágat. Visszamentem, de már akkor gyanítottam, hogy csak a rövid bowdent-házat cibálta addig amíg valamennyire feljebb tudta rakni az ülést, de annyira elegem volt (valóságban 4x mentem be a bringa miatt hozzájuk mire idáig eljutottunk, plussz ez a 2 óra téblábolás addig) nem hagytam ott újra. Elkezdtem használni, na onnantól nem szorul egyik bowden sem a vázban, hanem lecsúszik, ki a vázból a nyeregcső aljánál, felül meg ha nincs kicsúszva akkor is rövid a bal váltó, és a dropper bowdenje, első héten el is törtek. Azóta rájöttem ez is olyan mint az autószervíz, rettegek szerelőhöz vinni kocsit, de szerencsére oda megtaláltam azokat akikben megbízok.
Elvittem szerelőhöz ezt a birngát, elsősorban az első teló miatt nyáron, arról kiderült, hogy gyári hibás, de a kisszervízt nem csinálta meg rajta, pedig lehetett volna, de a hátsón megcsinálta, ahol nem kértem, utána egy héttel esett le a hátsóról az állítókar. Ja és már akkor kértem az első váltó beállítását, mert nem volt az igazi, de nem tudom összefügg-e de 1-2 alkalom után egyáltalán nem tudtam váltani vele, és beállítani sem sikerült, bár nem sokat próbálkoztam, mondtam a fiamnak elég lesz egyelőre a kisebbik lánckerék elöl :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127077) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ez a szervizes téma vicces...
Debrecenben is nehéz normálisat találni, eddig a Chili tűnik itt a legkomolyabbnak. 10k alatt megoldották egy teljes bringaátépítést, bowdencserékkel és azóta is elégedetten használom. Szezon előtt egy váltó+fék beállítás és telógenerál kell, utána lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#127078) 6030D válasza Hasaggymeg (#127074) üzenetére


6030D
Ármester

Az alunál sem szerettem, ha eldől a bringa, mert a kormányt meg a váltót is összebaxhatja. Semmi másra nem kell, mint kocsi mellett kitámasztani, amíg felszerszámozom a lovat. Szerelni van Lidl állvány. Na nem mintha szerelnék, de van. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127079) jjeahh válasza StLui (#127076) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen jó, hogy nekem nyugodt lehet a lelkem ilyen szempontból... majdnem. Mert már mindenhez van szerszámom, szinte bármit helyre tudok rázni a bringán, kivéve a telót, annak a szétszedésétől sajnos félek :B .
Haverok is mennyit szívtak a szervizeléssel már... egyik haver vett egy Scott-ot, a hibás lánctól a recsegő nyeregcsőig minden baja volt már vele és mindenért szervizbe vitte, ahol vagy megcsinálták jól vagy nem... vagy igen és lettek új problémák :DDD . Pl legutóbb amikor elhozta, a pedál kezdett terhelésre kattogni.
Másik haverom meg bevitte 1 év után fullos szervízre, erre elküldték, hogy nincs amit csinálni a bringáján, jól van ahogy van, majd ha valami nem műkszik menjen vissza. Így most nem tudja mitévő legyen :U . Mondtam neki, hogy szétkapom én ingyen neki, de fél, hogy én sem vagyok ugy-e egy veterán szerelő és elcseszem.
Másik haverinám meg nem ért egyáltalán a bringákhoz, bevitte a szervizbe, ami amúgy Kellys forgalmazó is egyben, mondta a srácoknak, hogy megunta a montiját és valami új bringát venne helyette terepre, erre rádumálták egy cross trekkingre ;]
Nekem annyi tapasztalatom van szervizesekkel, hogy anno ők szervizelték és rakták fel az első pedálomat, "természetesen" a kontracsavarok nem voltak normálisan belőve, megszorult és leesett menet közben, terepen :D . Megértem amúgy, hogy egy nagyobb szervizben el vannak havazva állandóan és sorozatban nyomják a bringákat, ezért nem figyelhetnek oda az apróságokra, de én pont ezért nem bízok bennük, itthon nekem sokkal több időm van bütykölni és foglalkozni vele, a szerszámokat meg egyszer kell megvenni. Természetesen ettől még támogatom a helyi boltokat/szervizeket, amit csak lehet, mindent tőlük veszek meg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127080) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#127079) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát nálam egyszer játsza el minden szerviz a trehány munkát, kifizetem és oda többet sosem viszem. Ha hibázik és bevallja, az más, de a semmiért ne fizessek már. Remélem a mostanival sokáig jó lesz a kapcsolat, eddig a legjobbak az eddigiek közül.

[ Szerkesztve ]

(#127081) trialboj válasza 6030D (#127071) üzenetére


trialboj
őstag

Előre röstellem a kérdést, és elnézést is kérek tudatlanságomért, de miért nem támasztod le a bringát a földre, amíg pakolászol? Onnan nem tud lejjebb esni, nem kell félteni, és semmi baja nem lesz hosszú távon sem... azt a pár karcolást kiéve a pedál szélén, ami igen kis áldozat hogy cserébe az értékes, vagy kényes alkatrészek rendben legyenek.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127082) 6030D válasza trialboj (#127081) üzenetére


6030D
Ármester

Fel kell rá kötni a rajtszámot, kulacs, km óra, ezeket állva egyszerűbb. Szoktuk a földre is dönteni, de azért állítva mégis máshogy néz ki. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127083) IMIIKE1998 válasza 6030D (#127082) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Te ennyire komolyan veszed?
: O
Én azt hittem, itt mindenki hobbista. :D

[ Szerkesztve ]

(#127084) 6030D válasza IMIIKE1998 (#127083) üzenetére


6030D
Ármester

Én is hobbista vagyok, csak kifizetek 5-6000 Ft-ot, hogy kijelölt pályán, frissítőpontokkal, mentős jelenléttel biciklizzek 4 órát. :D Általában pólót is kapunk. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127085) Hasaggymeg válasza StLui (#127076) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Visszavonom amit korábban mondtam,mert jobban belegondolva még kivenni 2 szabadnapot és elvinni egy ajánlott (Dr.Bike,Alpine Bike,Runner stb.) szervizbe is jobb mint kényelmesen elszállíttatni...mondjuk ötször,közben meg folyton bosszankodni valamin. :U
Szerk: amúgy tényleg röhej amit ott művelnek,párszor betévedtem a mittoménmelyik uszoda melletti Focus boltba és minden második kerékpárról hiányzott valami,olyan volt a bolt mint valami bontó. :DDD

jjeahh...már a fék szervizelése is megy?

trialboj...tény,hogy lefektetve a legbiztonságosabb,de az szerintem is olyan "trehány" kinézetű.Nejem szokta úgy,hogy az még ráadásul keresztben is van az úton. :U

(#127084) 6030D...nejemnek szoktam mondani (ő inkább futóversenyeken bohóckodik) "Vetté magadnak egy plecsnit segy pólót húszezeré" ;] Van is harag ez miatt. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127086) IMIIKE1998 válasza 6030D (#127084) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Mondjuk igazad van, ennyit megérhet, bár nekem az inkább egy szervizre megy el. :D

(#127087) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#127086) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ennyit megérheeeet? Ha annyit adnának se mennék szétverni magam és bringámat!...bár egy dolog biztos,éspedig,hogy valahányszor rajthoz állnék az esélytelenek nyugalma biztosan elárasztana. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127088) 6030D válasza Hasaggymeg (#127085) üzenetére


6030D
Ármester

Örülj neki, nejeden legalább nem kell szervizt csinálni utána. Jobb esetben... :D

#127087: nyilván nem mindenki szeret versengeni, de az sem rossz ám, ha csak túrázni mész el. Ki van jelölve a pálya, nem kell keresgélned, hogy merre menj. Kb 10 km-ként van kajád, piád, nem kell cipelni. Nem vagy egyedül, de mehetsz úgy, (ha mennél :P ) hogy tudod, hogy a kanyar után nem lesz az úton egy turista család. Anno én is csak úgy akartam, hogy eljárok túrázgatni, csak gyorsan. Aztán elkapott a gépszíj.
Egyébként arra is jó, hogy helyre rakja az embert, ha azt hiszi, hogy ő a kemény, mert az ismerősöknél gyorsabb, meg a Straván is király. Aztán a rajt után egy órával meg csak szenved. ;]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127089) jjeahh válasza Hasaggymeg (#127085) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tényleg, a fék! :D Betétet számtalanszor cseréltem, olajat még nem, de nem tűnik atomfizikának videók alapján, aztán lehet mégis beletörik a bicskám :)) . Lassan két éve nem volt olaj cserélve benne (remélem Runner nem olvassa :DDD ), szal már úgy érzem itt az ideje, valamikor jövő hó elején annak is nekiállok.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127090) ZolkoW válasza 6030D (#127088) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem vagyok egy társasági lény, de a versenyek úgy is hangolatosak, ha ismerős nélkül megyek, cimborával meg végképp. És rengeteg jó formájú női hátsó szokott felfelé elkerülni ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127091) Hasaggymeg válasza 6030D (#127088) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát engem is elkapna a gépszíj az biztos,sajnos elég beteg versenyszellemmel vagyok megáldva. :U ...távol is tartom magam minden esetleges versenyzéstől,egy egyszerű,magányos tekerés is néha élet-halálharc nekem,egyszerűen nem tudom lazára venni. :F Néha felüdülés nejemmel menni és végre mással is foglalkozni mint az eszeveszett tekeréssel. :DDD (Pl.az NHH-ra a kőhöz csak mikor vele mentem tudtam kitekerni,eddig valahányszor egyedül mentem ott már nem maradt annyi bennem,hogy felmenjek oda is pihi nélkül. :U )

jjeahh...én is most csináltam először,össze is jött szépen...leszámítva,hogy megszennyeztem az első betéteket,bár lehet azt is már előtte,a dugattyú kenésénél,annak véletlen kinyomásánál tettem meg. :U ...szerencsére már amúgy is kidobósak voltak,de megtapasztaltam milyen mikor erőből húzod,mégsem fog egy fék. :Y
Szerk: ezt találtam a legalaposabb videónak erről,annyi különbséggel,hogy nekem még az a rögzítő kis fekete csipeszem sem volt csak a kis cső,több időt szántam a fecskendő és a rácsatolt cső légtelenítésére,hogy buborék nélkül csatlakoztassam,és a végén nem egy kesztyűbe,hanem szabadon egy rongyra nyomtam meg az olajat visszafelé,a féktest felé,pár kicsöppent olajcsepp erejéig.Nincs amolyan fékbetétpótlóm sem,egy odaillő műanyag gumileszedőt feszítettem be a dugattyúk közé.Sikerült olyan keményre töltenem,hogy alig tudtam bepréselni az új betéteket. :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127092) jjeahh válasza Hasaggymeg (#127091) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, szerencsére nekem is kopottak már a betétek és van kéznél tartalék :D. Amúgy ha kiderül esetleg, hogy nagyon koszos már a benne lévő olaj és többször át kell mosni, vajon sok olajat bele lehet ölni? Mármint van Shimano olajból 1 litres kiszerelés, azon agyalok, hogy érdemes inkább azt venni?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127093) Hasaggymeg válasza jjeahh (#127092) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha át akarod mosatni,és nem pancsolsz akkor kell legalább...150-200 ml.Runner kijavít. Nekem csak 50 ml volt,nagyon spóroltam és nem is mostam át,így fele megmaradt. :DDD ...ha több lett volna biztos átnyomom az elsőn,mely sötét volt,és melyet elsőnek csináltam ( :W ) de a hátsóm az tiszta volt. :F Az egy liter elég...10 évig. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127094) 6030D válasza ZolkoW (#127090) üzenetére


6030D
Ármester

Szerencsére ez már ritkán fordul elő magyar maratonon. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127095) jjeahh válasza Hasaggymeg (#127093) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Mondjuk most megnéztem az árakat, bike-components-en bleeding kit 50ml olajjal 25 euró, az olaj nélküli bleeding kit + 1L olaj külön 31 euró, így asszem egyértelmű melyiket éri meg jobban megvenni :D . Amúgy is félnék attól, hogy az 50ml nem lesz elég, ezért az előbbi szetthez hozzácsapnék még 50ml olajat, így 100ml olajjal a bleeding kit 4 euróval drágább lenne mint 1L olajjal :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127096) ZolkoW válasza 6030D (#127094) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ez a túledzettség jele! :D
Természetesen magamra értettem, velem ez bőven megtörténik, igaz, lefelé van, akit utolérek közülük, hogy aztán megint leelőzzenek.. utoljára kb. 3 éve voltam maratonon, talán Mogyorósbányán.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127097) trialboj válasza 6030D (#127088) üzenetére


trialboj
őstag

Mintha én írtam volna szóról szóra. Nekem is pontosan ez a tervem idén, csak azért megyek el másfele versenyezni, mert akkor ott egy biztosan érdekes pályát biztosítanak, és nem kell se barangoljak, mit amúgy szeretek, de 100% hogy körbetekerhető, nem lesz zsákutca, meg veszélyes kutyás szakasz.

--- Ehhez viszont kell a bringás puttony

Említetted hogy a rokonságodban van valakinek Thule 598 as tartója, azt nem tudod véletlenül mivel van felfogva az autóra? A keresztrúd is thule? Csak mert én ezt találtam, amit hozzá ajánlanak, ha négyzet v ovális rúdra akarod felfogni, és eléggé zavar hogy gagyi műanyag hatása van a képen.

A topikból dunkel-nek van ilyen tartója, de ő thule rúdra pattintotta fel (oda nem kell extra cucc), tőle elfelejtettem megkérdezni milyen anyagból van ez a 3 fekete félkör, és miért csak 3 van? elég 2 és 1 tartalék?

Nagyon nem csípem az ilyen válogatást, szinte biztos vagyok benne hogy mikor minden megérkezik valami tuti nem fog passzolni, és akkor robban be egy melegfront :N

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127098) 6030D válasza ZolkoW (#127096) üzenetére


6030D
Ármester

Értettem. ;)
A hangulata az nekem is nagyon tetszik, meg a közösség. Az, hogy a pályán sem ellenségek vannak, hanem ha gond van, kérdeznek, segítenek (nyilván nem az, aki a bajnoki dobogóért megy, de ez érthető).
El kell kezdeni, főleg ilyen frankó kis Niner géppel. :K Villapark kupa és a Velence mtb maraton közel van hozzád, 2-3 hónappal előbb nevezve kibírható az áruk is, és hangulatos kis versenyek.

trialboj: olyan T fejű menetes rögzítővel van befűzve a kereszttartóba, ami vagy Thule vagy gyári Ford, nem tudom pontosan. A neked való rögzítő szerintem fém, nem hinném, hogy ilyenen spórol a Thule. A régebbin, amit mi használunk, egy U alakú fém menetes szárral rögzül, nem hinném, hogy az újnál mást találtak ki. De ha műanyag, én akkor is bíznék a Thuleban.
Ami még előnye, és szerintem nem írtam: ha bármit elhagysz róla, lehet hozzá venni. Após rosszul tolta vissza az üres tartón a kerékrögzítő pántot, és az egész műanyag cuccal lecsúszott hátrafelé, nem is vette észre hol. A boltban polcról adtak neki (mondjuk jó drága volt...).

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127099) emiki6 válasza trialboj (#127097) üzenetére


emiki6
veterán

"nem lesz zsákutca, meg veszélyes kutyás szakasz."
Csak lódarázsraj... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#127100) ZolkoW válasza trialboj (#127097) üzenetére


ZolkoW
őstag

az fém,de tartozék,ha mégis kell külön,adok neked egy marékkal :)
én a T-adaptereket használom,ami szintén tartozék volt, Norauto márkájú keresztvasakhoz. meg kell nézni a profil belső méretét,de nem csak Thuléhoz jó. és Thule T-csavarból is van 2 vagy 3 méret, külön mondjuk az sem olcsó.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.