Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127151) 6030D válasza arpi6k (#127148) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem meg pont a merőleges tudja benyomni a vizet például egy kónuszos agyhoz. Vagy integrált hajtókar csapágyához.
Messziről fújd meg vele, a mostani mosók (főleg a meleg vizes, szappanos) már olyan hatásosak, hogy ha nincs rajta két hónapos agyagos sár, akkor le fogja szedni. Én egy százas bedobásával lemosom úgy, hogy az idő feléig szappanos melegvíz, utána a kezelt vizes öblítés. Utána hazatekerek (1 km), addig a hajtásból kipörög a víz, majd otthon csak áttörlöm egy ronggyal meg teszek rá olajat.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127152) arpi6k válasza 6030D (#127151) üzenetére


arpi6k
addikt

Köszi a hozzászólást. Délután megpróbálom...

Intel & ATI

(#127153) deny330 válasza jjeahh (#127122) üzenetére


deny330
aktív tag

Én utcai cuccban tekerek legtöbbször. A cipőm szokott egyedül néha-néha munkás bakancs lenni, mert irtó jól tapad a talpa a pedálhoz. Nyáron lenge rövidnadrágot szoktam felvenni pólóval. :D

Ami nekem idén nyárra cél, az valami bringás mez / vagy csak szimplán egy Foxos póló, és valami ilyesmi gatyára gondoltam. Ne öljetek meg, de szeretem a rókás cuccokat. Valamilyen formában "márka hű" vagyok. Még esetleg egy Five-Ten cipő.

(#127154) jjeahh válasza deny330 (#127153) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezek szerint ugyanaz a célunk :D

Ákkk: Erdélyi vagyok, így Magyarországi bolt sajnos nem játszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127155) Hasaggymeg válasza 6030D (#127151) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így is benyomod,meg úgy is,tehát tisztes távolságot kell tartani,ami elég komoly önmegtartóztatást igényel. :DDD
MÁS...a lap tetején mi az a reklám,idén minden kedden fekete péntek lesz?! :( ...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127156) trialboj válasza Hasaggymeg (#127114) üzenetére


trialboj
őstag

Nem szeretem ezt a hasonlatot. Aki sosem evett pudingot az első nekifutásra szeretheti és utálhatja is, nincs mihez viszonyítsa és ezt általában azoknak mondják akik valamit elsőre csinálnának de nem tudják mire számítsanak.

Lecseréltem a láncot az első tányér nincs megkopva, a fogaknál egyáltalán, szóval ez a sor még ki kell bírjon 1 láncot.

A jó időre való tekintette megvolt az első hullámos tél okozta kárfelmérés : ))

Pár elrozsdázott csavarfejet leszámítva, az egyetlen említésre méltó, hogy a pressfites középcsapágy NEM hajtás felüli oldalán zörög az összes golyó, jól gondolom, hogy a jelölt részt, nem lehet csak úgy egyszerűen lepattintatni, megzsírozni kicsit, és használni még 4-5 évig?

Meglepő de a hajtókar jobban pörög mint mikor nyáron szétkaptam, viszont most érezhetően darál, és ha ez tekerésnél is megmarad akkor cserélném. Ez ugye minden bringán egyforma méret, pl ez okés?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127157) ZolkoW válasza trialboj (#127156) üzenetére


ZolkoW
őstag

szerintem a pudingos mondás nem azt jelenti, hanem hogy addig nem derül ki, milyen lett, amíg meg nem kóstolja valaki ;-)

a nyíllal jelölt rész csak műanyag hézagoló a tengely és a csapágy közé, ha azt kiszeded, alatta a csapágy lesz, de szerintem annak még kellene lennie egy tömítőgyűrűjének. ha tényleg van, akkor azt nem hiszem, hogy ki tudod szedni roncsolás nélkül. de alánézhetsz a fekete gyűrűnek, aztán kiderül, mi van.

A méreteket ellenőrizd, mert csapágyház belső átmérőben is van legalább 2 féle, és szélességben is passzolnia kell.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127158) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Evanscycles-el jók a tapasztalatok? Mivel küldik a csomagot? Ha jól értem UK raktáron van mindenük.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127159) ro_bert17 válasza Hasaggymeg (#127146) üzenetére


ro_bert17
őstag

Kauciót látok, viszont a kölcsönzési díjakat nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#127160) kacsyx válasza S.J. (#127055) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Az ismerőseim akik triatlonoznak, nem öltek bele 300-600 ezer Ft-ot az első bringájukba, mégis tudtak jól szerepelni. Ha neked csak a felkészülésig kell a bringa, a versenyen másikkal tekersz, akkor nem értem, miért nem veszel egy jó állapotú Sorás, vagy Tiagrás országútit, max. 150 ezer körül. Dobsz rá egy könyöklőt és felkészüléshez bőven megfelel.

(#127161) Napfénysüti válasza kacsyx (#127160) üzenetére

Felkészülésre megtenné akár valamelyik Decás Triban is. Ha utána eladja akkor én se ölnék bele sok pénzt mert teljesen felesleges. :U

Més que un club!

(#127162) kacsyx válasza Napfénysüti (#127161) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Így van. Ami az írásából lejött (bringával még nem is edz), aszerint egyelőre még nem a bringán múlik a szereplése, hanem az erején, kitartásán. Ezen meg egyelőre nem sokat dobna egy csúcs bringa sem.

(#127163) parkr válasza Napfénysüti (#127161) üzenetére


parkr
őstag

mondjuk azt pont nem lenne könnyű eladni :)

(#127164) nismoka válasza jjeahh (#127145) üzenetére


nismoka
addikt

Fox Ranger-t ajánlom, szerintem nagyon jó, van gatyóm és mezem-is a ranger sorozatból, teljesen elégedett vagyok velük. De van Endura-m (hummvee) is az is jó cucc de kicsit vastagabb mint a Fox ranger.

[ Szerkesztve ]

(#127165) Hasaggymeg válasza ro_bert17 (#127159) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy telefonhívásba kerül,hogy megvilágosodj...talán nincs is díj,ha jól csalódom.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127166) jjeahh válasza nismoka (#127164) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jáááj, már majdnem megvettem az Endurát :DDD . Pont ezt a kettőt nézegettem amúgy, szal most megörvendtem, hogy van, akinek van mindkettőből :)) . Endurából a szürke/fekete nagyon tetszik, a fekete kevésbé, erre csak az utóbbi van rendesen leárazva :DDD . Kérdezhetek párat a Fox-ról? Pl. érdekelne, hogy minőségben és szellőzésben milyen az endurához képest, jobb/rosszabb? A másik, ami még jobban érdekelne, hogy netes képeken modelleken az endura bővebb szabásúnak tűnik, a Fox szűkebbnek. Neked mindkettőből azonos derékméretű van? A valóságban is bővebb az Endura, vagy egyformák?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127167) nismoka válasza jjeahh (#127166) üzenetére


nismoka
addikt

Ugyan az a méret van mindből. Az endura kicsit bővebb szabású, de a ranger anyaga szellősebb, nem annyira nejlonos mint az endura. Viszont az endura biztos strapabíróbb de ált nem seggen csúszkálok benne. :) Minőségre mindkettő jó, nem tudnák különbséget mondani, az öve nem tetszik annyira mint a foxnak.

[ Szerkesztve ]

(#127168) Napfénysüti válasza parkr (#127163) üzenetére

Bukna rajta de amiket linkelt azok meg alapból durván túlárazottak.
A helyében keresnék egy normális használtat és azt utána alig kevesebbért el tudná passzolni.

Előbb-utóbb valamit néznie kell mert az fura hogy triatlonra készül de nincs bringája. Oda azért nem árt ha van. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#127169) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#127168) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha annyira csak egyetlen alkalomra kell,lehet kölcsönözni volna a legcélszerűbb.Nem tudom lehet-e azt valahol. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127170) jjeahh válasza nismoka (#127167) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Bár ez kicsit megkavarta a dolgot, a Fox jobban szellőzik, de modelleken valahogy aránytalannak és szűknek tűnik az én ízlésemhez :B . Valszeg így az Endura marad és reménykedek, hogy azért abban sem fövök meg.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127171) ro_bert17 válasza Hasaggymeg (#127165) üzenetére


ro_bert17
őstag

:R

(#127172) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#127169) üzenetére

Ha jól értelmeztem akkor felkészülésre kell neki a bringa egy triatlon versenyre, és magára az eseményre bérelne mert az külföldön lesz.

Més que un club!

(#127173) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#127172) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az más. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127174) trialboj


trialboj
őstag

(#127157) ZolkoW

Én azt a műanyag részt nem tudtam kipattintani, de egy kis lyukat sikerült összehozni :C Holnap lemérem, remélem nem kell hozzá megint lebontani a hajtást.

--

Lehet hogy a nagy többségnek alap, és így teker már évek óta, de nekem a tegnapi volt az első, hogy 1 hártya vékony McKINLEY réteggel, és egy szintél elég vékony softshell kabáttal mentem tekerni kb 5 fokban, úgy hogy nem fáztam sem az elején sem mászásnál, sem akkor mikor 2 percig 40 el leejtőztem, és hazaérve is jól éreztem magam.
Nem mentem nagyon nagy tempót, hazaérve az aláöltöztet nedves volt, de én szinte száraz voltam végig, nem volt diszkomfort érzet.
Pff, az eddigi öltözékem nevetséges már csak ehhez a két ruhadarabhoz képest is.

--

A következő kép a nyugalom megzavarására alkalmas, csak saját felelősségre.
!!Csak erős idegzetűeknek!! :DDD

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127175) deny330


deny330
aktív tag

Nah jól van, szeretnék egy kis lélekfrissítő véleményeket hallani tőletek. :D

Maradjunk annyiban, hogy ismét belekötöttek abba, hogy hogyan tudok kiadni ennyi pénzt bringára. Kellett egy sor és lánc cserét intéznem a fullymon, és akkor már rendeltem hozzá egy 32T első tányért is, mert a 28T végáttételben annyira nem jött be. Más vette át a csomagot helyettem, mert nem voltam otthon amikor hozták, így kapásból szóba került az alkatrészek ára, és bumm.. :U
Szóval szeretném megkérdezni tőletek:
Ha esetleg szóba kerül egy nagyobb szerviz költség vagy fejlesztés a bringáitokkal kapcsolatban, és mások erre reagálva lehurrognak, lenéznek, és szó szerint hülyének titulálnak, ti mit szoktatok reagálni? Ma legyintettem a dolgokra szokás szerint, de addig addig fokozta egyik ismerősöm és pár családtag, hogy inkább elhagytam a helységet. :D

[ Szerkesztve ]

(#127176) jjeahh válasza trialboj (#127174) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Azok a szarvak, biztos azok nyomnak ennyit... :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127177) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, mik most a jobb vételek a merev villás trekking kerépkárok közt a kb 200.000 Ft-os kategóriában? Ha egyáltalán van ilyen? Ismertebb márkák trekking modelljei között csak teleszkóposakat látok. Biciklit keresek beton utakra, túrákra, városba, esetleg enyhébb földút tehát laza túrázásra, de a teleszkóphoz nem ragaszkodnék.

[ Szerkesztve ]

(#127178) ToniSoprano válasza bump3r111 (#127177) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Merida speeder 100 szerintem nagyon szép is. Karbon villás tárcsafékes 10 kg körül van.

[ Szerkesztve ]

(#127179) Napfénysüti válasza ToniSoprano (#127178) üzenetére

Csak az nem trekking hanem fitness.

Més que un club!

(#127180) 6030D válasza deny330 (#127175) üzenetére


6030D
Ármester

Aki lehurrog, vagy lenéz, azt el kell küldeni a k***a a****ba. :DDD
A családtagoknak nyugodtan lehet mondani, hogy mennyivel jobb, mintha piára meg drogra költenéd ezt a pénzt.
Egyébként meg mindenki más, más a hobbija, érdeklődési köre, másra költi a pénzét. Példának ott vagyok én meg haverom: ő annyiért vett két obit a fényképezőjéhez, amennyiért én a 29" karbon bringát (+a sallangok). Egyikőnk sem ebből él, mindenki a hobbijára költi. Melyikőnk a hülye? Nyilván nekem furák azok az árak, neki meg furák ezek az árak. De ide lehet keverni a mobilokat, számítógépeket, karórákat, ruhákat (!). Esetleg az autókat, motorokat, bár az egy szinttel feljebb van.
Egy a lényeg, nem szabad túlzásba esni, ami nálam azt jelenti (magammal szemben, és másokra nézve is), hogy amíg nem az alap dolgoktól veszi el az ember a lóvét a hobbira, addig nincs gond. A gond ott kezdődik, amikor veszel velemit, akár hitelre is, a gázt meg kikapcsolják, mert nincs befizetve a csekk...

Napfénysüti: én nem akartam beleszólni, mert mindenkinek a saját dolga (lásd feljebbi sorok), illetve nincs levezetve, hogy hol tart a felkészülésben és miért kell pontosan most egy ilyen bringa (S.J. esetleg leírhatnád, mert érdekel, már csak a felkészülés része miatt is, hogy hogyan megy ez egy ironman-re). De ha most vesz bringát edzeni egy májusi versenyre, az már rég rossz. A bringa árán meg szerintem felesleges rugóznotok, mert a versenyre a nevezés 255-315 EUR, 10-12 óra alatt megkajálsz még kb 5-10 ezer Ft-ot, szállás+utazás. Illetve a svájci hirdetőoldalak miatt valószínűleg nem a magyar minimálbérből kell ezt megfinanszírozni. Ettől függetlenül én is inkább bemennék egy outletbe, és elhoznék egy bringát raktárról (1-2 éves új modellt).

trialboj: üres kulacsokkal kell mérni, meg nem úgy, hogy vastagon áll a kerekeken a sár! Ezt nem mondtuk? ;] :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127181) Napfénysüti válasza 6030D (#127180) üzenetére

Egyetértek veled hogy már most késő kissé keresgélni de ő tudja.
A bringák árán azért rugóztunk mert amiket linkelt az mind eléggé túl volt árazva. Próbáltunk segíteni hogy annyiért inkább ne. Felőlem vehet nyugodtan drágát én is egy vagyont költöttem a saját gépemre de ahogy írta ő nem ért a kerékpárokhoz ezért kért tanácsokat. :R

Més que un club!

(#127182) deny330 válasza 6030D (#127180) üzenetére


deny330
aktív tag

:DDD :C :C

Erről papoltam már én is nekik, hiszen pont az ellenkezőjét érem el a bringázással, mint a piával és drogokkal, vagy a cigivel. Nekem is van egy ismerősöm, aki rengeteget költ a fényképezőgépére. Bár ha jól tudom ő vállal munkákat is, amiből valamennyi visszajön neki, de nem sok. Múltkor azt hiszem ő is említett 2 objektívet, amit a 3 havi nyári spórolt fizujából vett. Ez közel annyi volt, mint az én bringám ára.
Szerintem az ilyesfajta pénzköltés a hobbink iránt már-már kicsit túlzott fanatikusság. Én mondjuk inkább hanyagolnám a bringát +1 hónapig, mintsem a villanyszámlát, vagy akármit.

(#127183) rétisün válasza deny330 (#127175) üzenetére


rétisün
veterán

saját pénzünket költjük, szerintem senkinek semmi köze hozzá.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#127184) trialboj válasza deny330 (#127175) üzenetére


trialboj
őstag

Ilyesmiket azok az emberek mondanak, akiknek igazán nincs hobbijuk. Mert ha van valami amit nagyon szeretsz csinálni, és az mondjuk nem pont a futás, ami pont filléres sport (hacsak nem vagy Szőnyi Ferenc leszármazottja, és tolod extrém szinten), akkor ott komoly pénzek lesznek átcsoportosítva, ahogy egyre jobban beszippant.
Kevés ÉRDEKES hobbit lehet felsorolni, amit kis pénzből lehet komolyabban is finanszírozni. Azért elég kevesen vannak, akik a gombfociban lelik örömüket, de ha azt nézed hogy a gyerek (azaz a felnőtt apja) szeret legózni, akkor is el lehet szállni, és több 100 euróért Bugattit meg Porschet vagy akár egy mezei markolót venni neki. A drónozás is úgy indul hogy veszel, egy 60 dolcsis kis játékot, és 3 hónappal később egy 700$ műanyag roncsot próbálsz meg lekaparni egy fa tetejéről hátha valami túlélte és lehet még használni :C persze ezt csak hallottam ismerős ismerősétől :P

(#127180) 6030D Lehet hogy ez nem hiteles mérés, de ha megfordítom, akkor inkább ez a reális, mert mikor használod akkor kulacs és km óra is van rajta (amelyek a mérésnél amúgy nem voltak felpattintva, csak 1 pumpa) illetve ha jól csinálod, még sár is lesz rajta menet közben, mert attól monti a monti... miután lemostam 240g-al nehezebb lett ami sokat elárul a mosási technikámról, vagy errefelé még a csapból is nehézvíz folyik.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127185) StLui válasza trialboj (#127184) üzenetére


StLui
veterán

Hát amikor elkezdtem futni én is azt hittem az filléres sport, de még a dekában is egy 100-ast hagytam téli cuccra, cipő nélkül :D Cipő 1-2000km-enként csere, többet futottam egy évben mint bringáztam 2018-ban

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127186) Hasaggymeg válasza deny330 (#127175) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én olyankor azt szoktam mondani,hogy ne haragudjatok tényleg túl sokat költöttem,igazatok van,többet nem fog megtörténni. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127187) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek amúgy miért van az, hogy montis körökben a hobbistáknál is gyakori a taposó pedál használata, de outi/fitnessz körökben meg szinte mindenki patentpedállal nyomja.
(Nem szeretnék kommentháborút indítani a kettő között, csak feltűnt az évek során, illetve a fórumokon is. :D)

[ Szerkesztve ]

(#127188) Zsohi válasza Runner_fxr (#127135) üzenetére


Zsohi
őstag

Nagy darab vagyok, ~92 kiló menetfelszerelésben. :) A pluszos kerekékkel a legfőbb problémám, hogy képtelen voltam belőni a megfelelő keréknyomást, a nálam normálnak számító 24/28 psi nyomás mellett veszedelmesen pattogott, miután lentebb vettem a nyomásból a kanyarokban az oldalfal összeesett, érzésre a felnin fordultam és most itt pár psi-ről beszélek. Az egyensúly az amit képtelen voltam megtalálni, kanyarokban és sima terepen nagyon is jó volt magasabb nyomáson, de durvább terepen meg pattogott és fordítva. A Cushcore viszont ezen problémákat megoldotta egycsapásra, az oldalfalnak van tartása és mivel a belsőtér legalább 2/5-ét kitölti a bélés, így mint a token-ek a levegős villákban jobban "tart" és még a felütések ellen is megvéd az extrém helyzetektől eltekintve. A probléma az, hogy a már eleve nehéz kerékhez még 290 grammot hozzáad a kerék peremén, így az amit hozzáad azt máshol elveszi(normál keréknél ez nem probléma, mert megveszed a kapható legkönnyebb verziót és még könnyebbre is jössz ki). Szóval nekem annyira nem jön be eddig a pluszos kerék, viszont fully-ban még nem volt szerencsém hozzájuk.

A te esetedben én bátran merem ajánlani a Cushcore-t, mert valóban nagyon jó cucc, csak úgy kell rágondolni, mint egy biztosításra és akkor könnyebben beveszi a gyomrod az árát. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#127189) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#127187) üzenetére


zoli03
őstag

Mert a legtöbb nem hozzáértő ember montit vesz, attól függetlenül, hogy évi 2x viszi földútra, meg nyáron havi 2x teker vele, máskor meg sosem. Na ilyenekből nagyon sok van.
Országútit meg leginkább az vesz, aki komolyan gondolja, így ott meg alap a patentpedál. Ha mégis vesz egy országútit a nem hozzáértő, szerintem hamar abbahagyja, ezért nem is látni őket. Aki meg komolyan tolja montival (kisebb rugóutassal), azok nagyon nagy része amúgy is patentpedál használ.

Amúgy meg ha veszel egy normális platformpedált+tekerésre terezett cipőt, legalább ugyanannyiba kerül, mint egy SPD cipő+SPD pedál.

(#127190) Because válasza deny330 (#127175) üzenetére


Because
őstag

nem járok étterembe vagy rendelek kaját mert el is készíthetem és még élvezem is. nem megyek moziba, mert kis idővel otthon kényelmesen meg tudom nézni, nem azon izzadva mikor ér hozzám a szomszéd idegen. nem megyek nyaralni mert fárasztó és utána ki kell pihenni magam. nincs autóm mert egyszerűen nem fogadom el annak fenntartási költségeit. szóval aki másképpen csinálja azzal baj van :DDD

(#127192) Hasaggymeg válasza Because (#127190) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Izzadva,hogy mikor ér hozzád egy idegen?! [link] ;]

zoli03...van ennek egy kevésbé prózai oka is,éspedig az a tény,hogy míg aszfalton jó esetben becsatolsz otthon és kicsatolsz ugyanott miután hazaértél,néhány esetleges tervezhető kicsatolással a kettő között,komolyabb terepen nehezebb megszokni a gyakori hirtelen vis major kicsatolást.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127193) bringasisti válasza IMIIKE1998 (#127187) üzenetére


bringasisti
őstag

Patent pedál esetén jobb az erő átvitel, és nem kell kanyarokban a lábat készenlétbe tartani.

BENEFON DELTA--------N8

(#127194) jjeahh válasza zoli03 (#127189) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha belegondolok outin hülyén is nézne ki egy saint pedál és five ten cipő :P

"ha veszel egy normális platformpedált+tekerésre terezett cipőt, legalább ugyanannyiba kerül, mint egy SPD cipő+SPD pedál"

Igen, csak hát az spd cipő mellé muszáj utcai cipőt is venned ha néha le is szállsz a bringáról, egy flat pedal cipő viszont jó eséllyel jó lesz gyalogolni és tekerni is. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is, én nem is értem amikor az spd vagy platformpedál fanok szemet hunynak az összes kompromisszum fölött és kizárólag csak a pozitívumokat látják, szokás szerint ebből lesznek a cicaharcok :B . De ugyanez van ios vs android, gravel vs xc meg ezernyi más témában is. Mindenki használ amit akar és amivel úgy érzi kevesebb a szívás oszt csók :D

Más: megrendeltem az Endura nadrágot, pont olyan mint a Runneré, remélem jó lesz mert ha nem öngyi hajlamaim lesznek, túl drága volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127195) Ákkk válasza IMIIKE1998 (#127187) üzenetére


Ákkk
addikt

Én montira is csak spd-t használok igaz van rá egy átalakítóm amit néha ha városon kell keresztül tekerni felpattintok.

Zoli03

Azért sajna meg kell hogy mondjam outira nagyon rosszak az itthoni utak néhol még a carbon hardtail mtb-n is meglepődöm olyan lyukak vannak városi és mellék utakon de mondjuk nyugatabbra sem minden út jó.
Ennek ellenére mindenki azt vesz amit akar de a meglátásom szerint az outi használata itthon korlátokkal jár.
Nemrég volt azért szerencsém tekerni egy felső kat. merida cx bringával hát monti trekking után iszonyat kényelmetlen volt hiába bírja a bringa az extrém terepviszonyokat outi bringához képest.
De kinek mi én maradok az xc montinál és az spd-nél.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127196) StLui


StLui
veterán

FB videó, sajnos csak itt láttam, de érdemes megnézni, kicsit off

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127197) Triathlete


Triathlete
senior tag

Sziasztok!

A cyclocross mennyire eszi a technikát? Erősen gondolkodom őszre egy ilyenben de teljesen bizonytalan vagyok. Milyen gyakran esedékes láncot, sort cserélni és egyéb kopó, forgó dolgokat?
Van olyan strapabíró mint egy MTB?

Köszi előre is!

KovacsK85 / Kovács Krisztián

(#127198) ZolkoW válasza deny330 (#127175) üzenetére


ZolkoW
őstag

Aki egyáltalán nincs benne, az nincs képben az árakkal sem, és el sem tudja képzelni, hogy miért vesz valaki 30 ezerért valami alkatrészt, mikor ő 40-ből két komplett bringát vesz (megtörtént beszélgetés alapján..)
Szerintem kár ezzel foglalkozni, az ő szemükben mindig csak megszállott leszel, aki vagyonokat költ biciklire, ezt nem hiszem, hogy megváltoztatja, ha elmeséled neki, mi a különbség a műanyag V-fék, és a Saint között. Talán ha kipróbálja... Akkor megállapítja, hogy "Aha, ez tényleg ég és föld. Jó, de akkor is drága." Majd minden megy ugyanúgy ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127199) emiki6 válasza zoli03 (#127189) üzenetére


emiki6
veterán

"Amúgy meg ha veszel egy normális platformpedált+tekerésre terezett cipőt, legalább ugyanannyiba kerül, mint egy SPD cipő+SPD pedál."

Pedál + cipő nekem együtt volt 30k és ezt a cipőt bárhol tudom használni, bármire. Ezt egy stoplisról nem lehet elmondani.
Egy utcai cipő 10-20 k, ha ezt levonjuk a 30-ból marad 10-20k, amit pluszban elköltöttem. Annyiból nehezen kapsz spd pedált + hozzá cipőt. Tévedek?

Deny330: beszélgess barátokkal a témáról és tapasztald ki hogyan lehet laikussal erről vitatkozni.

Eszembe jut a vicc:
"- Mondja, mivel foglalkozik, hogy ilyen sok pénze van?
- A saját dolgommal, ajánlom önnek is!"
:)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#127200) Ákkk válasza ZolkoW (#127198) üzenetére


Ákkk
addikt

Az jó dolog ha valaki a hobbira is költ de mellette minden másban rendben kell lenni sajnos sok olyan embert is ismerek akit amellett,hogy minden hobbijához szükséges dolgot vagy divat cuccot maga vesz de a normál élethez alapvető dolgokat mint kaja számlák stb. a csalládja fizet. Ebben az esetben márpedig van joguk beleszólni a közeli hozzátartozóknak mert ha nem lesznek bajba kerül...
Tehát 1 oldalrol nézni semmit nem szabad meg kinek mi a drága ez is változó.
Mert amúgy alapesetben minden hobbi ráfizetés de ezt mindenkinek magában kell eldönteni...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.