Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127101) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, lányok (?), tudnátok ajánlani valami bővebb montis rövidnadrágot, vagy bármilyen hasonló fazonú rövidnadrágot, amit max 40-45 euróból megúszok és nem túl vastag? A szemem kifolyt már a billentyűzetre és még mindíg nem találok olyant, ami nem cicanaci és nem írják tesztekben rá, hogy túl vastag/meleg mászáshoz :U . Ezek: [link] [link] pl. tök jól néznek ki, sőt, jóval egyszerűbbel is beérném, de a gyártók ahogy elnézem úgy gondolják, hogy csak két véglet van, DH-sok akiken tökmindegy milyen vastag a nadrág, mert csak lejtőznek és XC versenyzők cicanacival :U . Én nem akarok hiperszuper izzadtság elvezető cicanacit, csak egy normális rövidnadrágot, amiben azért nem fő meg a virsli... :P . Tavaly vettem egy Carhartt nadrágot, de mivel csak az van és nincs amivel váltogassam, kezdtem tönkretenni... sajnos ugyanolyant annyiért már nem találok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127102) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hola.

Nyárra kinéz egy komplett hajtáslánccsere a vason.

Deore XT Di2-vel vannak tapasztalatok?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#127103) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ez a csávó... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127104) pc360 válasza jjeahh (#127103) üzenetére


pc360
addikt

Kurva fárasztó, hogy viccesek akarnak lenni, de csak nem jön össze.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#127105) Hasaggymeg válasza jjeahh (#127101) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyszer felhúzod a cicanacit,rájössz,hogy nemcsak jól áll,hanem még le is sz@rja kábé mindenki,hogy te éppen miben tekersz,és egyből nagy a választék,mint a tenger.Probléma megoldva. ;)

TESCO-Zsömle...nekem vannak...ha azt a fél órát annak lehet nevezni,amikor a tesztnapon sem én,sem a szerelők nem tudtak rájönni miért vált a hármas után folyton visszafele az egyes irányába,bármerre is próbálom váltani. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127106) IMIIKE1998 válasza pc360 (#127104) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát kinek mi, de szerintem sem túl vicces, inkább erőltetett.

[ Szerkesztve ]

(#127107) jjeahh válasza Hasaggymeg (#127105) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Felhúztam én már többször is, mert van itthon belőle és nem áll rosszul, de ki nem állhatom ahogy rámtapad, sz*rul érzem magam benne. Életemben nem hordtam semmilyen feszülős ruhát, még enyhén szűket sem, egyszerűen nem szeretem őket, nem bírom elviselni :(

pc360: Mindíg akkor bukkansz elő, ha valamit jól meg kell kritizálni ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127108) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#127107) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nekem is az Adidas bemelegítő a legkényelmesebb gatyám. :D
Most vettem egy 500-as decás betétest, majd leteszteljük, de a mostani nyergemen még a seggem sem fáj, nem a semmiért 15k. A betétes szerintem akkor előnyös még, ha rázós úton mész, mert ha sima gatyában nem állnál ki olyankor, hamar felverődnének a tojások. :DD

[ Szerkesztve ]

(#127109) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#127108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Rajtam mindíg van betétes, csak nem nadrág, hanem boxer :D. Általában a nem cicanaci montis nadrágokban benne van az is, vagy bele lehet gombolni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127110) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#127109) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Lol, ez nekem hardcore egy kicsit. :D
De arra rájöttem, hogy ha a pozíció/nyereg nem jó, akkor tök mindegy, milyen nadrágod van.

(#127111) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#127108) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha bő alsót,bő rövidnadrággal felveszel terepre szinte biztos,hogy előbb-utóbb tojásra ülsz. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127112) trialboj


trialboj
őstag

Hej, de hamar elment ez a lánc, most csekkoltam csak kíváncsiságból és már lazán beesik a 0.75be, hüledeztem hogy alig mentem vele egy keveset, de utána nézve kiderült hogy 2300km került bele szeptember óta, nem tudom hogy ennél többet kellett volna-e bírjon, de utolsó 2-300km havas trutymóban jött össze, az biztos nem volt túl jó neki.

Tehát ez a 2. lánc volt. A hátsó soron már látszanak kis elnyalások de nem olyan randa, első tányérokat nem látom (mert kva dzsuvás jelenleg). Erre még felmegy egy új lánc, és köv 2000 után cserés a hátsó sorral együtt?

Eddig minden szezon végén eladtam az aktuális bringámat, és márciusban új vassal kezdtem, szóval ez a láncos mit mikor mivel együtt és miért dolog szerencsémre kimaradt. Az idei az első alkalom 2014 óta hogy elégedett vagyok a bergával, és lehet hogy idén 1 drótszamarat sem veszek :Y de hát még csak január van, szóval ilyesmit nem szabad kijelenteni, főleg annak tudatában hogy aki 13kg fölötti géppel jár xc-zni az azt sem tudja mit csinál :DD

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127113) ZolkoW válasza trialboj (#127112) üzenetére


ZolkoW
őstag

Kéne egy kamu-reg nekem, és arról linkelném a kínai vackokat naponta, amiket találok, mert még azt hiszitek, beépített ember vagyok. De akkor is megosztom :P
láncmérő
Ebben tetszik, hogy nem csak igen-nem, hanem elég mutatós.
Persze ha ez együtt jár egy vacak gyártási pontossággal, akkor cseszhetjük, de ennyiért akár még jó is lehet. Pár apróságom van ettől a gyártótól, eddig pozitív a kép.
Pl. ilyen Pressfit középcsapágy, amiről 10km után még nem nyilatkoznék, de megmondom év végén, hogy nyöszörgött-e, vagy sem. Menetesen húzza össze magát, tehát kicsit meghekkeli a PF szabványt.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127114) Hasaggymeg válasza trialboj (#127112) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A puding próbája az evés,ergo az új lánc hamar eldönti kell-e új sor is...ezért se dobd el soha levétel után a régit,az új sor érkezéséig meglehet vissza kell tenned.(Nekem már sikerült,bár most nem éppen az a bringás idő van,nyáron számíthat pár nap kimaradás a posta miatt. ;) )

ZolkoW...talán az az egyik dolog melynek gyártási pontossága miatt nem spórolnék...bár egy ezer forintos cuccnál nem is igazán lehet spórlásról szó.Mindegy,név nélkülit nem vennék.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127115) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#127111) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De akkor ott van a rövid futólycra, arra ráveszem a bő rövidgatyát és kész.

(#127116) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#127115) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A második fölösleges gönc,nem?!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127117) Ákkk válasza jjeahh (#127095) üzenetére


Ákkk
addikt

Amíg az 1 l-ert el tudnád használni kb 5 alkalommal kéne újat rendelni ugyanis kb max 2 évig lehet eltartani a legjobbakat is.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127118) Zsohi válasza TESCO-Zsömle (#127102) üzenetére


Zsohi
őstag

Ha zúztál már le váltót akkor tudod miért ne, ha még nem, akkor majd megtudod. :) Ha elektromos váltót szeretnél vedd meg, ha csak fejleszteni szeretnél inkább XT váltó XTR karral és valami minőségi huzalozással na meg XTR fogaskoszorúval ha belefér :D, vagy Sram X01 felett bármi azonban ilyenkor lehet szükséged lesz egy új kerékre, de minimum egy XD kompatibilis freehub-ra.

----

Más:

Nem elég, hogy lassú és drága a szállítás másokhoz képest, de úgy látszik német barátaink becsomagolni se képesek az árút rendesen...

(#127101) jjeahh: Nekem egy ilyen van. Korábban mindig utcai cuccban tekertem, de még ez többiekhez mérten olcsó nadrág is hatalmas megváltás. Értem úgy, hogy nem kell aggódni, hogy villantasz és mivel elég rugalmas egyáltalán nem korlátoz a mozgásban, miközben mivel nem olyan bő, mint az utcai cuccok nem akad be semmibe, de még se cicanaci. :D A zsebei egészen máshol vannak elhelyezve ezáltal a kulcs, teló, stb... nem fogja nyomni a lábad tekerés közben és van "integrált" öve, gumis csuszasásgátló bevonattal. A bringás nadrág olyan, mint a szerelőállvány, amíg nem volt addig nem hiányzik, utána már elképzelni se tudnád nélküle. :)

[ Szerkesztve ]

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#127119) ZolkoW


ZolkoW
őstag

apró módosítások még mindig a bicajommal kapcsolatban:
-az UNO stucni 88g
-a 195 grammos nyereg nem 3, hanem 5 ezres + postáért vettem. Erősen kopott volt akkor is, de a keskenysége ellenére most egészen kényelmesnek tűnt rövidtávon (WTB Silverado). Egyelőre nincs másik nyergem, szóval marad, tesztelődik.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127120) ZolkoW válasza 6030D (#127098) üzenetére


ZolkoW
őstag

Elkezdtem keresgélni a régen használt oldalakon, hogy hátha össze vannak szedve a kisebb maratonok MTB szakágban.. a VELO.hu-n találtam ilyesmit, bár ott meg szét van tagolva vagy 5 féle kategóriába az MTB, mindet végig kell lapoznom, vagy csak én vagyok béna, hogy nem látszik egyben.. A topmaraton.hu az megvan, de ott ugye csak a nagyok vannak fent. A Bikemagon sem látok már ilyet.. hol kell nézni, hogy képben legyek? (a velo.hu végülis működik, csak kényelmetlen)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127121) dunkel válasza trialboj (#127097) üzenetére


dunkel
őstag

Nem tudom miből van, nekem nem kellett az az adapter kit. A rögzítés 2 elöl, 1 hátul szóval nem tartalékba adják. A Thule profi, a minőségtől nem kell tartani.

(#127122) jjeahh válasza Zsohi (#127118) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végre valaki, köszi! Már azt hittem mindenki cicanacis a topikban. Bár Runner kétlem, a pedelec endurón már képtelen vagyok elképzelni szűk hacukában. El is mentettem kívánságlistára ezt a nadrágot, sajnos egyelőre nem találok 32-es méretben.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127123) TESCO-Zsömle válasza Zsohi (#127118) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lezúzás nem fenyeget, max ellopás. Részemről nem a tényleges kihasználás/igény visz a Di2 felé, hanem a tech-mánia. Nem jarok hegyre, egy ösztövér trekking lovam van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#127124) trialboj


trialboj
őstag

Jobb reggelt

---

Aki sokat rendel kínából, annak lehet hasznos lesz ez az oldal, talán még össze is lehet hasonlítani a különböző postai szolgáltatásokat, de email értesítés is van a csomag állapotáról.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127125) Ákkk válasza ZolkoW (#127120) üzenetére


Ákkk
addikt

A facebookon mehtalálod az összes maratont amit indítanak habár már sok telt házas.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127126) b4zsi- válasza jjeahh (#127122) üzenetére


b4zsi-
őstag

Nekem a beöltözés azt jelenti, hogy sportcipő-utcai rövidnadrág-utcai póló.
Ráadásul taposó pedált használok nem is patentosat. Tesóm mai napig "basztat", hogy próbáljam már ki. Egyszerűen se a cipők, se a biciklis ruhák (mez+nadrág nem tetszenek). Biciklis nadrágot párnázottat egyszer próbáltam és úgy éreztem mintha telecsináltam volna magam indulás előtt. :)

(#127127) jjeahh válasza b4zsi- (#127126) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor te nálam is makacsabb vagy :DDD . Cipőt lehet, hogy ki fogok próbálni valami Five Ten-t vagy hasonlót, csak nem találok olyant ami elég vékony és jól szellőző fajta. Utcai rövidnadrággal az a bajom, hogy nem mindegyik elég vékony ahhoz, hogy jól szellőzzön és a nyúlós sztreccs nadrág még ritkább. Utcai pólót meg én is hordtam egészen tavaly tavaszig, de akkor rájöttem, hogy a jobb minőségű sport vagy montis pólók sokkal-de sokkal jobbak erre a célra, mert pillanatok alatt elpárolog róla az izzadtság, nincs a hátamon meg a hónaljamon kellemetlen folt és nem is büdösödök bele... + egy kis menetszélben már úgy érzem magam mintha ezernyi apró ventillátor venne körül. A párnázott alsóval amúgy én is így voltam, de kb. 2-3 nap tekerés után megszoktam, sajnos (?) túlságosan is, mert elkényesedett a hátsóm és nélküle már feltöri a nyereg :D . A cicanadrág viszont olyan dolog, amit hiába vettem meg és próbáltam ki többször is, sehogysem tetszik és valahogy úgy vagyok vele, hogy minek erőltessem, ha egy jól kitalált vékony (montis) rövidnadrágban sem főnek le a golyóim, sőt!. Csak annyi a probléma vele, hogy amíg cicanaciból hatalmas a kínálat, addig vékony sztreccs frankó rövidnadrágból nagyon kevés van, szal nehéz találni.
szerk: ja, spd-t is fontolgattam már és nem határolom el tőle magam, de nem tetszik, hogy nem csak a pedált kell megvennem, hanem legalább 2-3 pár cipőt is (tavasz-nyár-tél), szal a taposónak a többszörösébe kerül, meg brutálisan le is szűkíti a cipőválasztékot, téli spd cipőből pl. fogalmam sem lenne mit vegyek, amikor a drága goretexes Lowa hótaposóban is le tud fagyni néha a lábujjkám... :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127128) Ákkk válasza jjeahh (#127127) üzenetére


Ákkk
addikt

Mondjuk cipőböl 1 is elég minek akarsz minden évszakra télre csak kamásli kell ha az kevés akkor ott az spd cipő már nem alkalmas nekem pld a shimano cipőkkel is jó tapasztalataim vannak.
Tekerés szempontjából meg sokkal jobb mint taposópedálon szenvedni főként ha mászol csak meg kell szokni az spd-t..
Ahogy itt olvasom,annyi kiegészítőt veszel aminek az árából már egy komolyabb mtb-od is lehetne :)

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127129) b4zsi- válasza jjeahh (#127127) üzenetére


b4zsi-
őstag

Amikor a Balaton kört csináltam akkor felvettem egy Columbia technikai rövidnadrágot, amit kb 5-6 éve vettem és mai napig bírja. Önmagába becsomagolható (kis helyen is elférjen), vízlepergető, nem szívta ki a nap a színét (pedig fekete) és jó vékony is az anyaga. Jól emlékszem akkor túranadrágok között szerepelt, de már nem találom sehol, pedig vennék belőle 3-4 darabot.
A pólóból pedig van egy Columbia, ami Omni Freeze technológiával van ellátva. [link]

A hosszú túrákat ezekbe szoktam lenyomni, de amikor csak elmegyek 30-50 km-ert tekerni majdnem mindegy mi van rajtam.

(#127130) 6030D válasza ZolkoW (#127120) üzenetére


6030D
Ármester

Versenynaptár
Tudsz szűrni szakágakra. Egy-kettő még hiányzik belőle, de a nagy része fent van. Rákatt, utána szervezőre katt és jön az oldal.
Sok versenyre az ODiN-on keresztül lehet nevezni, ott is van lista, kell majd hozzá egy reg.

Ákkk: :C Ez olyan máriuszos volt: A kerékpársport jobban teljesít! Ha mutatsz Magyarországon egy olyan mtb maratont, ahol a verseny napján nem tudsz nevezni, meghívlak egy sörre/kólára/izóra. ;) Örülnek, ha nem csökken a létszám évről évre, nem hogy nevezést ne fogadjanak be, mert telt ház van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127131) jjeahh válasza Ákkk (#127128) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem érzem szenvedésnek a taposót sem és a topik legalább fele szintén azt használ :F . Eszemben sem volt egy újabb spd vs taposó háborút kirobbantani, le is írtam, hogy nem határolom el magam attól sem. Kamásli meg egy nyári spd cipőn soha nem fog segíteni -5 fok alatt, én inkább azt nevezném szenvedésnek amikor lilára fagynak a lábujjkáid :N
A kiegészítőket meg egy komolyabb mtb-hez is ugyanúgy meg kéne venni. Még valami amit rosszul csinálok? :DDD

b4zsi-: Na igen, ezek azért nem átlagos utcai ruhák :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127132) b4zsi- válasza jjeahh (#127131) üzenetére


b4zsi-
őstag

De kinézetben ahhoz állnak közel, mivel a póló is utcai viseletre alkalmas. Nem nézed meg a címkéjét rá se jön az ember, hogy van benne valami extra.

Te általad említett cipőt én is nézegetem régóta, mert eddig deszkás cipőkben vagy Tisza cipőben tekertem, mert azoknak valamennyivel keményebb volt a talpa és nem is koptak olyan gyorsan. Viszont ezenkívül munkahelyen is 8 órában ezekben mászkálok így 1 év alatt 0-ra reszelem talpukat.

Viszont van még egy fajta cipő, ami képek alapján tetszik, de nem találok róla véleményt. Valakinek volt vagy van Terrex cipője? [link]

(#127133) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Egy SMP hybrid nyereg beszerzését tervezem.
Itthon kb. 70 euro, de pl. az olaszoknál akcióban kb. 50 euroért is lehet már kapni.

Nem tud valaki olcsó beszerzési forrást esetleg? Vagy szokták itthon hasonló áron akciózni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#127134) ZolkoW válasza 6030D (#127130) üzenetére


ZolkoW
őstag

Na, ilyen kell nekem, ahol kattintok, és térkép, meg satöbbi! köszi! :R

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127135) Runner_fxr válasza Zsohi (#127034) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mekkora a testsúlyod? És milyen nyomáson mentél a plus-os gumikkal?
Nekem viszonylag jól működnek, brutális a tapadás, kiszámítható, defekt, felni felütés sem volt.
Persze az sem mindegy milyen külsőből veszel plus méretet. Azért egy Maxxis Minion DHF/DHR jóval komolyabb, erősebb külső mint egy Schwalbe Nobby Nic. Negatívumot nem nagyon tapasztaltam.
Ettől függetlenül biztos nem rossz ez a cushcore, lehet nekem sem ártana, pláne a bringa nagyobb súlya miatt. Majd lehet rászánom magam, és kipróbálom. Biztos, hogy van előnye, mert mégiscsak egy plusz merevítés, védelem a kerékbe. Még a nem plus-os Bergamont Trailster-en ütöttem meg a felnit egyszer, mert egy 50-es tempónál, egy ugratást követően kiszakadt a hátsó külső és a tubless azonnal eleresztette a levegőt. Azon a bicón pl pont egy Nobby Nic volt hátul, 2,35-ös méretben.

jjeahh: Szerintem vegyél egy Endura gatyát. Ennél jobbat ár/értékben nehéz lesz találni. Nekem egy ilyen van: [kép], [kép].
Nagyjából 20 ezer forint: [link]
A párnázott belső nadrág kiszedhető belőle ha zavar, engem is zavart, azonnal ki is szedtem.
Feszülős cuccot inkább alulra szoktam felvenni, nem rosszak azok, de ha felveszem a hosszú feszülős téli gatyát, akkor legalább egy rövid nadrág van felette, vagy a hosszú vízálló Endura esőnadrág.
Pólóból nekem a Nike futópólók váltak be a legjobban, de most rendeltem a szezonra ebből 2 db-ot. :)

b4zsi-: Sokkal jobb egy bringás gatya, bringás póló mint az utcai, de ezek nélkül még meg lehet azért lenni, viszont a bringás cipő, mondjuk egy Five Ten, platformpedálhoz, szerintem elengedhetetlen, ez mindaddig nem érdekel, nem hiányzik amíg ki nem próbálod. Nem csak, hogy sokkal jobban tapad a talpa és nem is szedi szét a szegecs olyan hamar, hanem maga a cipő is masszívabb, előtte a sportcipőben állandóan megfájdul a lábam, mert nekicsapódott egy kő, vagy egy bot amit felkapott a kerék, esetleg belerúgtam valamibe. A Five Ten impact-ba meg sem érzem ezeket és a pedál cipő kapcsolat sokkal stabilabb, a merevebb talpa miatt jobb érzés tekerni is.

Az adidas terrex nekem is tetszett, én ezt néztem ki anno: [link], de nem mertem berendelni látatlanba a méret miatt. Aztán lett végül Five Ten, amit tudtam itthon próbálni, a talpa ugyan úgy stealth rubber mint az adidas-nak.

[ Szerkesztve ]

(#127136) trialboj válasza 6030D (#127130) üzenetére


trialboj
őstag

Na ez nem semmi lista, így elhiszem hogy szinte hetente van mire nevezni. Kicsit hosszú hogy teljesen átnyálazzam az egészet, az érdekelne, hogy kelet Mo-on nincs egy db MTB verseny sem? Amit találtam az BÜKK HEGYIKERÉKPÁR MARATON, / Felsőtárkány - Egeres-völgy/
Ahol nincsenek dombok, ott már cyclocross v országúti stílusban versenyeznek?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#127137) Ákkk válasza trialboj (#127136) üzenetére


Ákkk
addikt

Az alföldön mtb? :)

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127138) jjeahh válasza Runner_fxr (#127135) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, nem tűnik rossznak és sok a vélemény is róla. Mennyire vastagok ezek, nyáron nem meleg? A Foxokat is nézegetem még, nagyon tetszik a szabásuk és szinte az összes modell agyon van dicsérve.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127139) Ákkk válasza jjeahh (#127138) üzenetére


Ákkk
addikt

Tavaly vettem2db-ot előtte csak márkás gtx betétes nadrágjaim voltak semmivel nem rosszab ezen az áron meg főleg verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127140) Runner_fxr válasza Ákkk (#127139) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is néztem ezt a gatyát, persze ízlések és pofonok, szerintem vicc kategória volt az alap Endura gatyához képest, mind anyagra, mind szabásra, kényelemre.

jjeahh: Pont annyira vastag amennyire kell, masszív anyag, de nem zavaróan vastag, már meghemperegtem benne egyszer kétszer a hegyen, de még egyben van. :) A Fox ruhákat nem annyira ismerem, egy kesztyűm volt tőlük, az végül is nem volt rossz.

[ Szerkesztve ]

(#127141) IMIIKE1998 válasza trialboj (#127136) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát sajna igen. Errefelé kevés a montis verseny.

[ Szerkesztve ]

(#127142) Ákkk válasza Runner_fxr (#127140) üzenetére


Ákkk
addikt

Volt endura is meg még drágább verseny szériás ruházatom nekem bringára ez is megfelelő az anyaga erős kényelmes gyorsan szárad és olcsó ár érték kategóriában ...
(Töbnyire elég sok speciális technikai ruházatot használok a munkám során sok terméket csak külön nekünk gyártanak ezért van összehasonlítási alapom.)

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127143) Runner_fxr válasza Ákkk (#127142) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha neked ez megfelelő, akkor azzal nyilván nem lehet vitatkozni.
Nekem nagyon nem tetszett, én túl vékonynak találtam ezt az anyagot, se tapintásra, se fazonra, se kényelemre, sehogy nem nyerte el a tetszésem. 10 ezer ft-ot mindenképpen soknak tartok érte, talán a decathlon legolcsóbb ársávjában tudnám elképzelni.
Azt nem állítom, hogy mindig a márkásabb, drágább ruha a jobb, de ehhez képest az Endura Hummvee, ég és föld, bőven megéri a kétszeres árat, mert ha az Endura 20K, akkor ez a decás gatya max 5K. Véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#127144) 6030D válasza trialboj (#127136) üzenetére


6030D
Ármester

Azért valamennyire összefügg a hegy a hegyi maratonnal, nem? :) Nyíregyháza - Debrecen környékén vannak ezek a Tirpák cross futamok, amolyan CX-XCO stílusban, esetleg nézd meg azt. 1 óra nyélen, van benne szint is, el fogsz fáradni.
De nem hiszem, hogy nincsenek bringások (egyesület) a környéken, akivel össze lehetne állni, és osztozni az útiköltségen. Aradról tuti vannak, az egyik sráccal sprinteltem a Duna befutót, Straván néha írogatunk, ők jönni fognak idén versenyekre. De ha más nem, tud mondani a környéken versenyt, mert járnak ott is. Stravámban megtalálod a követők között.

jjeahh: én nem gondolnám túl a cipő kérdésed. Ha van rá lóvé, vegyél egy spd+cipőt nyárra, és használd, amíg kényelmes. Aztán ha már hideg, akkor felrakod a mostani taposód meg az eddigi cipőidet. Te sokat gyalogolsz szerintem a hóban, sárban, köveken, arra a kamásli használhatatlan is lenne.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127145) jjeahh válasza Ákkk (#127139) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nézegettem ezt is, de sajnos nem győzött meg engem sem annyira, azért köszi!

Runner_fxr: :R Még átgondolom a dolgot, ha találnék akciósan még jobb lenne, ez a Fox is nagyon tetszik és most féláron £30 a fekete 32-es méretben, csak sajnos elfogyott és azt írja, hogy január 10-én lesz újra, én meg ha valamire rábuzulok, képtelen vagyok várni :DDD

6030D: Lóvé lenne rá, de most nem érzem nélkülözhetetlen dolognak annyira és van egyéb is amire költeni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127146) Hasaggymeg válasza b4zsi- (#127132) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valakinek volt vagy van Terrex cipője?...jelen!...de nekem ilyen van immár 2 éve,és szerintem sem ezt az általad linkeltet,sem Runner által linkeltet nem vennék,mert azok a nagy recék biztosan nem jók a taposóra.Van már direkt kerékpáros cipő ( a Five-tenek),azok a talpához hasonló talpút kell venni ahhoz,hogy az úgy is kapaszkodjon a taposón.

(#127133) ro_bert17...volt már esempéd? Mert ha nem,hát próbáld ki előtte,hisz meglehetősen megoszlanak a vélemények egyedi kialakításáról. K2-ben tudom,hogy lehet próbálni,hazavinni egy hétre.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#127147) Ákkk válasza jjeahh (#127145) üzenetére


Ákkk
addikt

Esetleg itt nézelődj kiárusítás van

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127148) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy kerékpár takarítást mennyire merjek magas nyomású mosóban végezni? Mire figyeljek? Rettenet koszos szegény és nem nagyon van más ötletem a takarításra...

Előre is köszönöm a válaszokat.

Intel & ATI

(#127149) BurgBurg válasza arpi6k (#127148) üzenetére


BurgBurg
tag

Agyaknál, középrésznél ugy irányitsd a vizsugarat hogy a tengellyel ne legyen párhuzamos a vizsugár iránya.

(#127150) arpi6k válasza BurgBurg (#127149) üzenetére


arpi6k
addikt

:R

Intel & ATI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.