Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127801) Because válasza Runner_fxr (#127800) üzenetére


Because
őstag

ohh, akkor lehet jjeahh-nak is valami hasonló érkezett nem a rövid rövidnaci :/

[ Szerkesztve ]

(#127802) jjeahh válasza Because (#127799) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, megnéztem kb. az összes yt videót amit találtam, az összes tesztet meg képet ahol modellen van. Pont ezért csalódtam ekkorát, gondoltam, hogy ha a méretek rendben vannak, tesztereken és modelleken látom hogy áll, akkor annyira nem lőhetek mellé, de ezek szerint mégis.
Amúgy ja, ez a 3/4-es verzió, az enyém rövidebb és elvileg jobban néz ki, de gyakorlatilag rajtam olyan mint a linkelt videódon csak kb kétszer ilyen bő és picivel rövidebb. Nekem nagyon fura, hogy ennyire bő a szabása, olyan mintha M-es helyett L vagy XL lenne :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127803) Toobee válasza ivana (#127774) üzenetére


Toobee
veterán

Kiszaladtam megnézni. Levenni nem akartam, de fotóztam párat.




https://barbieripnk.hu/

(#127804) Runner_fxr válasza Because (#127801) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem ez van:
[kép]
[kép]
[kép]

Abszolút tökéletes a szabása, nem is lehetne jobb. A belső, betétes gatyát kivettem belőle.
Nekem az szokott problémát okozni, hogy a legtöbbnek a dereka laza, meg ilyen gagyi tépőzáras, nem fog semmit. Ennek nagyon jó, rendes öv van benne.

(#127805) jjeahh válasza Runner_fxr (#127804) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont ilyent vettem, a színe is ugyanilyen :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127806) kacsyx válasza jjeahh (#127805) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Vissza kell küldeni. Gondolom Romániában is ugyanúgy működik mint nálunk, elvégre EU.

(#127807) Because válasza Runner_fxr (#127804) üzenetére


Because
őstag

Ez jól is néz ki!

(#127808) 6030D válasza Toobee (#127803) üzenetére


6030D
Ármester

Vélemény? Lecseréled a Specit? :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127809) ZolkoW válasza Toobee (#127803) üzenetére


ZolkoW
őstag

das ist pofás!

Az jutott eszembe, hogy tegnap láncot pucoltam, hogy ma összeSquirtözhessem, és eközben elhagytam az egyik görgőt a nyitott láncszemből. Lehet, hogy találnék a legutóbb kivett darabból, de azon gondolkoztam, hogy inkább rövidítek még egy szemet, mert a legnagyobb kerékre váltva nekem még van egy kis fölösleg. Ezen a masinán jól be van lőve.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127810) Toobee válasza 6030D (#127808) üzenetére


Toobee
veterán

Mellé jöhetne, de amúgy nem terveztem :DDD Az az első teló kicsit nyeszlett, de elvégre ez XC gép.

https://barbieripnk.hu/

(#127811) jjeahh válasza kacsyx (#127806) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem tom hogy működik ez a visszaküldés dolog, mert még sosem küldtem vissza semmit, no meg már levágtam róla a ráagatott cetliket is. De ahogy elnézem a lába között van egy rész ahol szépen újra lehet varratni géppel, lehet az lesz, hogy picit szűkebbre varratom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127812) kacsyx válasza jjeahh (#127811) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ha a cetlik gyorskötözőjét óvatosan melegíted, még össze tudod forrasztani vagy teszel rá újat ha van otthon. Utána kitöltöd az űrlapot amit a webshop oldalán megtalálsz, majd feladod postán. Ők ha átvették és minden rendben van, visszautalják a pénzt a számlaszámodra.

De meg is varrathatod, csak az a kérdés, hogy az új varratok nem kerülnek-e olyan helyre, ahol majd dörzsölnek.

(#127813) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Néztem énis már pár hónapja a vázakat,de érdekes még mindig van 26os kerékhez [link] :DDD

(#127814) kacsyx válasza Massmurderer (#127813) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Egyikből sincs raktáron, rendelést felvesznek (ha felvesznek, közel sem biztos).

(#127815) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Kazettás fogaskoszorúból ki milyet ajánlana??Vegyes használatra.Max.30at szánnák rá.Terepen is legyen jó,de pl. városba,közúton se dögöljek meg a tekerésbe.

(#127816) jjeahh válasza Massmurderer (#127815) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hány sebességes, milyen áttétel kell? Én ezt vettem legutóbb, ugyanolyan mint a régebbi Deore-k.

kacsyx: Következő rendelt ruhámmal ezt fogom tenni ha nem jó, ezt az Endurát most már elvittem szabóhoz :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127817) ZolkoW válasza Massmurderer (#127815) üzenetére


ZolkoW
őstag

hanyas vagy? :P

sebességek száma azért kéne.. Nekem a Sunrace bejött, mint jóáras alternatíva (9-esben volt), de abból 30-ból 2-3 is kijön :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127818) Massmurderer válasza jjeahh (#127816) üzenetére


Massmurderer
őstag

10-11es.Na áttételt nem tudom,ép azért irtam hogy vegyes használatra.
Fogkiosztás: 11-13-15-17-19-21-24-28-32-36-42 Sunrace CSMX8 11AY 11 sebességes fogaskeréksor [link] pl. ez.De pl. olyan is jó lenne,ahol a belsö fogaskeréknél lehet azt a tárcsát rátenni hogy ha túlváltanák ne essen be az agy és a fogaskoszorú közé a lánc.

[ Szerkesztve ]

(#127819) Runner_fxr válasza jjeahh (#127802) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érdekes, mert nekem olyan mintha rám szabták volna, sajnos a ruházat ilyen, próbálni kell.

(#127820) G@ben


G@ben
addikt

Nincs valakinek egy ábrája arról, hogy a Csepel Tacskó első, gumira ható fékje hogy működött? Nem emlékszem rá, csak ha belegondolok, akkor a bovden húzásával a fékpofának távolodnia kéne a gumitól, ez meg közelített. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#127821) jjeahh válasza Massmurderer (#127818) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na 10-11-esekkel sajnos nincs tapasztalatom.

Runner_fxr: ezek szerint a nadrág jó, csak én még mindíg soványabb vagyok az átlagnál :D . Pedig a testtömeg indexem szerint nem :F
szerk: amúgy a betétes alsót ami benne van próbáltad már? Mert az nekem picit szűk (!) :Y :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#127822) 6030D válasza Massmurderer (#127818) üzenetére


6030D
Ármester

Hány fogat kezel az új váltód? Milyen tányérok lesznek elöl? Milyen sebességgel szeretnél menni, milyen pedálfordulattal?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127823) ivana válasza G@ben (#127820) üzenetére


ivana
Ármester

Elég idióta módon működik :) Közelednie kell a gumihoz húzással, amúgy hogy fékeznél? Küld fotót videót etc. ezeket nem egyszerű távgyógyítani, még a bowden sem szabványos, egyik bringámhoz (amin ilyen van de 28-as) úgy kellett forrasztani a bowdenre második véget.

(#127824) Ákkk válasza Massmurderer (#127818) üzenetére


Ákkk
addikt

Arra a műanyag tárcsára gondolsz :) az rohadt csúnya amúgy ha beállítod a váltót akkor nem fog beesni..
Milyen váltód van
és milyen hajtókar,mert lehet mindent cserélni kell a 2x10 vagy 11 esetén.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127825) G@ben válasza ivana (#127823) üzenetére


G@ben
addikt

Nem gyógyítani akarom, mert az a bicajom kb 25-26 éve nincs meg, csak most felmerült bennem, hogy hogyan is működhetett. :D
Tuti van egy fordító, kb mint a kuplung működésénél, hogy a külső felét húzza, akkor a belső felét meg nyomja, vagy valami ilyesmi.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#127826) ivana válasza Massmurderer (#127818) üzenetére


ivana
Ármester

A műanyag tárcsa csak rosszabb, sose értettem miért rakják, ugyan úgy besik a lánc, meg bedarálja a küllőket. A különbség, csak annyi, hogy be is szorul, illetve néha zörög.

(#127827) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Műanyag tárcsából van fekete is, az nem olyan gáz szerintem, és úgy gondolom, fel kéne mennie a 42+ fog mögé is, habár ezeket még csak kisebb méretben láttam, lehet, hogy úgy meg nem is véd.
Én egyszer feleségemnek kölcsön adtam az akkori bicómat, és kinyírt pár küllőt, nem tudom, hogy :) előtte én használtam ahogy szoktam, be volt állítva, meg minden.. nem volt ilyen műanyag tárcsa, meg azóta sincs.

a régi első fékek nem rúddal működtek? vagy a Csepelen kombinálták bowdennel? a rudasnál a kormányon volt egy forgáspont, ami átfordította nyomó irányba a fékkar húzását.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#127828) Massmurderer válasza G@ben (#127820) üzenetére


Massmurderer
őstag

Régi vagy az új csepel tacskó?Csak mert az új az patkófékes elöl. A régin ilyen [link] majdnem,csak nem rudazatos,hanem bowdenes.Elsö sárvédön volt egy lyuk,azon volt az a buckó amibe a fék volt.

[ Szerkesztve ]

(#127829) Massmurderer válasza 6030D (#127822) üzenetére


Massmurderer
őstag

3x8as a váltó most.De mint irtam,szinte minden cserélve lesz,csak a váz marad meg.

(#127830) kacsyx válasza Massmurderer (#127829) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Nincs kedved lőni egy fotót, amin a bringán ülsz? Nekem még mindig gyanús, hogy kicsi az a váz neked.

(#127831) Ákkk válasza Massmurderer (#127829) üzenetére


Ákkk
addikt

Szerintem olcsóbban vennél egy bringát komplett mint ennek áz árát megsokszorozni full szett váltókarokkal,hajtókarra, váltókal láncal nem olcsó ha csak nem a legolcsóbb tipust veszed.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#127832) Massmurderer válasza ZolkoW (#127827) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] én nem ilyenre gondoltam.

(#127833) Massmurderer válasza kacsyx (#127830) üzenetére


Massmurderer
őstag

Kb. 10 képet tettem már fel :)

(#127834) Massmurderer válasza Ákkk (#127831) üzenetére


Massmurderer
őstag

Pont nem akarok venni.Újat semmikép mert most nincs 1-2milám rá :DDD Válogatos vagyok ilyen téren :DD Új eleve drága,használt meg......Igy meg tudom hogy mi van rajta.Ha használtat veszek,ott a bibi hogy mivan ha kiprobálom,minden ok,azt az elsö 2-3 napba meg ez-az beszarik rajta.Megvan az új kerekek,váltók, hátsó fogaskoszorú,elsö hajtás,váltókarok,azt tudom hogy utána nem kell hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

(#127835) IMIIKE1998 válasza Ákkk (#127831) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igaz, van az a határ, ami után érdemesebb inkább egy komplett bicót venni, mivel a végén nem térül meg a fele sem a befektetett összegnek.

Más: Szerintetek mtb-nél, ha jó minőségi földúton és változó minőségű, gyakran kátyús, gagyi úton használom, meddig szabad lemenni gumiszélességben, hogy ne legyen nagyon kénytelen, ne lehessen könnyen felütni a gumit és az kormányzást se befolyásolja negatívan?(Most egy 2.0-s külső van rajta.)
Én olyan 40-es gumira tippelnék.

[ Szerkesztve ]

(#127836) 6030D válasza Massmurderer (#127829) üzenetére


6030D
Ármester

Itt van minden, ami kell. [link]

IMIIKE1998: mi a cél, amiért keskeny gumi kell? Ültetni akarsz a gépen?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127837) kacsyx válasza Massmurderer (#127833) üzenetére


kacsyx
aktív tag

"amin a bringán ülsz"

(#127838) Massmurderer válasza kacsyx (#127837) üzenetére


Massmurderer
őstag

Szégyelös vagyok :DD :DD :DD :DDD :DDD

(#127839) StLui válasza Massmurderer (#127833) üzenetére


StLui
veterán

Én sem találtam olyat amin ülsz. Ja, nézd meg Imike képeit, ő is mindíg titkosítja magát :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127840) IMIIKE1998 válasza kacsyx (#127837) üzenetére


IMIIKE1998
őstag


Igaz, a méretproblémát jobb minél előbb kideríteni, a fenti képek tökéletesen megmutatják, hogy miért. Én is jól tettem, hogy hallgattam azokra, akik mondogatták, hogy kicsi, mert bár hozzá lehet szokni, mihelyst megtapasztalod, mi az, hogy ideális méret, azután már nagyon kellemetlen lenne visszaülni az előzőre.

[ Szerkesztve ]

(#127841) Massmurderer válasza kacsyx (#127837) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hidd el,nem kicsi.felülök rá,éphogy leér a lábam,és kormánymagasságig van húzva az ülés.

(#127842) Massmurderer válasza StLui (#127839) üzenetére


Massmurderer
őstag

Benéztem amit irt,azt hittem simán a drótszamárról kér képet,mert arról tettem fel. :DDD

(#127843) StLui válasza Massmurderer (#127841) üzenetére


StLui
veterán

"felülök rá,éphogy leér a lábam"
Akkor valószínű alacsonyan van az ülés, legfeljebb a lábujjhegyednek szabadna leérni. De ennek semmi köze ahhoz, hogy jó méret e a bringa.

szerk: ja olvastam közben azért írtam bele hogy Imike képeit nézd meg (nem cikizés senki felé)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127844) ivana válasza G@ben (#127825) üzenetére


ivana
Ármester

Rugó van benne, amikor húzod a rugó hozzányomja a pofát a gumihoz. Még úgy is bonyolult szerkezet ha a kezedben van, így nehéz elmagyarázni.

(#127835) IMIIKE1998 A legkeskenyebb amit érdemes montira felrakni az ilyen 1.9-es félterep gumi, pl. doublefighter.

(#127845) kacsyx válasza Massmurderer (#127841) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Gyerekbiciklibe is lehet akkora nyeregcsövet rakni, hogy épphogy leérjen a lábujjad, meg 64-es vázba is, de ettől még nem jó.

(#127846) IMIIKE1998 válasza ivana (#127844) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Értem, köszi, hát akkor nem cserélgetem, hanem használom így. Úgy voltam vele, hogy beszerzek egy 40/42-es gumit, de ha kenterbe vágja a kormányzást, akkor nem ér annyit az egész.

#127845:
Egyetértek. Én is be tudtam állítani a magasságomhoz a kicsi vázat csutkázott nyeregcsővel, de a mostanihoz képest baromi instabil volt nagyobb sebességnél.

[ Szerkesztve ]

(#127847) Massmurderer válasza kacsyx (#127845) üzenetére


Massmurderer
őstag

Kb. 20cm-el van emelve a nyeregcsö,szerintem az nemsok.Úgy akartam amúgy irni hogy lábújhegyem ép alig ér le,csak nem jutott igy eszembe :D Tényleg nem érzem én azt hogy kicsi lenne.

(#127848) kacsyx válasza Massmurderer (#127847) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ahogy gondolod. Ránézésre kicsinek tűnik, csak segíteni próbáltunk.

(#127849) StLui válasza Massmurderer (#127847) üzenetére


StLui
veterán

Az üléspozicióból nekem pont úgy tűnik, hogy nagy a váz, azért toltad az ülést ilyen valószínűtlenül előre (vagy a stucni hosszú). Ez viszont a térd helyzetét teszi rossz pozicióba a pedálhoz képest

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#127850) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#127835) üzenetére


jjeahh
nagyúr

2.1-es :D

Massmurderer: Ha mindenképp építeni akarsz, akkor én vázat is újat vennék, valami 27 vagy 29-es átütőtengelyest, ami modernebb és érdemes fejleszteni rá, meg ezekhez már több az alkatrész is, Evanscycles-en meg Chainreactioncycles-en pl. gyakran vannak 150 font körül vázak. Anno a Pinnacle Ramin-al én is szemeztem, mert b*romira olcsó, de az sajnos most épp nincs készleten.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.