Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g@bo


g@bo
nagyúr

ha ezekben van ötletetek ami tuti nyerő, ne habozzatok leirni a kis fortélyokat.

a fent emlitett témakötrökben mire érdemes figyelni.

(#2) _Hunter_ válasza g@bo (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

Önéletrajz: legyél tárgyilagos, és formális. Nem kell a rizsa. Azt írd bele, amiről papírod van. Ha kell minta akkor holnap átküldhetem az enyémet.
Interjú: megjelenés - de gondolom ezt vágod. Legyél határozott, magabiztos, merj beszélni, s nagyon fontos hogy tudd eladni magad.
Álláskeresés. itt mire gondolsz?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#3) Vikthor válasza g@bo (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A Wordben van tökjó CV varázsló, én azzal írtam meg a sajátomat, és sztem tök jó lett. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) dabadab válasza g@bo (#1) üzenetére


dabadab
titán

Altalaban szoktak javasolni az oltonyt, de a legtobb frissdiplomas jelentkezo ugy nez ki oltonyben, mint aki azert vette fel, mert azt olvasta, hogy interjun abban kell megjelenni.
Szoval szerintem ha vki hulyen erzi magat oltonyben, akkor inkabb ne abban menjen. Nem azon fog mulni.

DRM is theft

(#5) heihachi válasza _Hunter_ (#2) üzenetére


heihachi
addikt

Szerintem meg azt is le kell írni, amiről nincs, de valóban ért hozzá. Az csak pozitívum lehet, és ezt tapasztalatból mondom.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#6) _Hunter_ válasza heihachi (#5) üzenetére


_Hunter_
őstag

Hát nálam eddig, azt volt leírva ami van. Majd amikor mesélni kell, akkor lehet előhozni eme dolgokat. Persze mindenkinek más a tapasztalata, ugyhogy ezen nem fogunk összeveszni. Bár szerintem az + ha megbeszélésen van olyan dolog ami nincs leírva. Ahol most melózok, ott a gazdasági igazgatónak rögtön ez volt az első kérdése. mi az ami nincs ide leírva? Hát ha mindent leírsz akkor ez egy fogas kérdés lesz, persze mint már említettem El kell adni magunkat!

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#7) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Öltöny nem kell, tényleg nem azon mulik, a CV egyetlen célja h behivjanak interjura, semmi más. Egy jól megirt motivációs levél elengedhetetlen egy nagyobb cégnél, ha kell minta dobj egy mailt.
Önéletrajz:
Ird fel a neved a tetejére címként szép nagy betükkel, látszódjon h a tied!
Ijeneket NE irj bele h: régen jol tuttam php-ben programozni de ez ma már csak passziv tudás... ez senkit sem érdekel...
De ijet pl célszerü beleirni: kompromisszummentesen ismerem a 3d studio max-et (pl hobbibol otthon renderkedsz). ez pl jó mert egyöl lehet tudni mit is várhatnak ezzel kapcsolatban töled.
Legyen tagolt, szellös: ennek célja h kb 15 másodperc alatt át lehessen tekinteni ugy h a lehetö legtöbb maradjon meg rólad az olvasó fejében. Tehát kurva fontos.
Készíts többféle önéletrajzot: na mondjuk egy kerékpárboltban melóztál akkor a multinak ne ird ezt oda az elözö munkahelyekhez mert ez ott senkit sem érdekel. Azokat a melókat ird csak oda amik az adott cég számára értékesek lehetnek tapasztalat szempontjából. Ha nincs ijen akkor inkább ne irj oda semmit!
Hobbi: ez legyen max 2-3 hobbi, több nem kell mert erre sem kiváncsi senki. De ennyi kell.

Optimális esetben a sorrend:
NÉV (felülre)
adatok (név, cím, szül hely dátum, elérhetöségek, cimek, tel számok emilcim)
iskolák
egyéb képzettség papirok
nyelvvizsgák
többi képzettség amiröl nincs papir de értesz hozzá
eddigi munkahelyek
hobbi
aktuális dátum és KÉZZEL IRT ALÁIRÁS!!

Interjú:
Nem kell öltöny, légy elegáns, de ojat vegyél fel amiben jól is érzed magad, erre rá kell érezni. Nagyon fontos h te is tegyél fel kérdéseket a cégröl (mi lenne az adott munkakör, mit is kellene csinálni, mijen régi a cég, mennyien dolgoznak ott, vagy bármi ijesmi kérdés amivel informálódhadsz a bandáról). Lehetnek ojan kérdések amelyek arra valók h lecsekkolják, mennyire birod a stresszt. Ezeket jó dolog gyorsan felismerni és nem beszarni tölük (föleg menedzseri interjúnál fordul elö, de ott szinte mindig). NE KÉSS, inkább legyél ott fél órával korábban és csinálj a közeli parkban thai-chi gyakorlatokat a hátralévö idöben. Ne légy tulságosan laza, de túl ''merev'' (??? :)) ) sem. Csak nyugodtan! A hideg fej az álláskereső legjobb barátja. Ha kell kifejtem bövebben mijen kérdések fordulnak elö leggyakrabban és mi a jó válasz, meg mi az amit semmiképpen nem szabad mondani.

Motivációs levél:
Ez nehéz ügy, ojan mint a CV (önéletrajz), csak ''mesélősebb'' (ezt a főnököm monta). Ugy indul h megszólitod az ipsét, legjobb ha tudod név szerint h kinek a kezébe fog kerülni az irományod, de asse baj ha a Tisztelt Hölgyem/Uram-ot használod. Aztán elmondod h honnan tudsz az állásról, és hogy jeletkeznél rá. Ezután el kell mondani h (EZ A LEGFONTOSABB RÉSZ) miért is akarsz ojan kibaszottul ehhez a céghez menni dolgozni. Utánna elmondod (LEGALÁBB OJAN FONTOS) h miért te vagy a legalkalmasabb erre az állásra. Ebbe bele kell irni a korábbi munkahelyeken szerzett tapasztalatokat, széééépen okosan kiszinezve de sosem hazudva..:)) A vége legyen ijesmi: Csatolva küldöm önéletrajzom és egy mielöbbi személyes találkozó reményében várom válaszát. Vagy vmi ijesmi, de mindenképp utalni kell rá hogy legyen folytatása a dolognak.

Elküldés után:
Érdemes kb 1 hétig várni, utánna (ha nincs válasz) egy UDVARIAS telefont megereszteni h hol tart a beérkezett önéletrajzok kiértékelése...:) a válasz általában a ''majd felhivjuk'', de azért eztán is 4-5 naponta érdemes telefonálni egész addig amig kerek-perec meg nem mondják nem te vagy az emberük.

Még vmi: Ha interjún mondják h ''majd értesitjük'', akkor 90% hogy elbuktad a dolgot. Ha felvettek akkor a ''mikor tudna kezdeni?'' a 100%-os válasz.

Végül: HIDEG FEJ (de ne légy flegma).

Remélem tudtam adni néhány támpontot.

(#8) drpele válasza Cray Tyler (#7) üzenetére


drpele
senior tag

'' Ha kell kifejtem bövebben mijen kérdések fordulnak elö leggyakrabban és mi a jó válasz, meg mi az amit semmiképpen nem szabad mondani.''

Izgatottan vár/om/juk a FAQ-ot :)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#9) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Leggyakoribb kérdések interjún (multik esetében):
(nem teljesen seját kútfő, aki megnevezi a forrást azt fiammá fogadom)

1.
Miért a mi cégünket választotta?

- Véletlenül megláttam a hirdetésüket.
+ Igyekeztem alaposan tájélozódni a számomra vonzó munkahelyekről. Az önök cégénél ojan lehetőségeket látok, amely egybevág az eddig szerzett szakmai tapasztalatimmal.
Végzősöknek: már az állásbörzén is nagyon jó benyomásaim voltak az önök cégéről. (tulzott dicsérgetést, seggnyalást kerülni kell, ijenkor még nem célravezető..:))

2.
Mit szeretne elérni pár éven belül?

- Havi 800k fizetést.
+ Szeretném ha intenziven fojtatódhatna a szakmai fejlödésem, bővithetném képességeimet, és minél átfogóbb feleadatokért vállalhatnék felelősséget.

3.
Miért tartja magát alkalmasnak erre a feladatra?

- Én vagyok a legjobb akit meg tudnak fizetni.
+ Szakmai fejlődésem során felkészültem arra hogy ellásam xxxx feladatokat egy ojan jelentős cégnél mint az önöké. (itt el kell mondani h hol dolgoztál eddig, és ott miket ''szedtél magadra'') Fontos éreztetni, hogy nem csak könyvszagúak az ismereteid.

4.
Mi jelentett önnek kihivást és hogyan birkózott meg vele?

- A diplomamunkán nagy kihivás volt mer késön találtam témát.
+ Ez egyéni, de érdemes a korábbi munkahelyek tapasztalataiból valamit belemesélni. Nagatívumokat úgy érdemes említeni, mint nehezítö körülményeket, és rá kell muatani, hogy ezeket kezelni tudod.

5.
Mivel tudna ön hozzájárulni cégünk fejlődéséhez, sikereihez?

- Bízzanak rám egy igazgatói posztot, és mingyjárt meglátják, mit tudok!
+ Ez szintén egyénre szabott, és erösen befolyásolja az elhangzottakat a megpályázott állás természete is. Itt érdemes kihangsúlyozni (ismét) azokat a tevékenységi köröket, amelyekben tapasztalatra tett szert az ember, és itt az ideje megemlíteni az egyéb készségeket is (jó kommunikációs készség, nagy munkabírás stb.). A lényeg, hogy valamivel többet kell nyújtani, mint a többi pályázó. Sokszor beválik, ha azt hangsúlyozod, mennyire megszállott vagy a cég tevékenységi köréhez kapcsolódó területetken, söt, ez a hobbid, az életed, a mindened stb stb. De nem kell tulzásokba esni.
Pl. mennyire nagyon is szerecc programozni, vagy modellezni, vagy akármi. Lehet kicsit lelkesedni az interjúztató türelmétől függöen. Ha látják hogy tényleg ez a mindened, akkor sokkal nagyobb bizalommal lesznek irántad.

6.
Tegyük fel, hogy az ön fönöke tekintélyelvü vezetö. Hogyan kezeli ezt a helyzetet?

- Mindenben igazat adok neki, hiszen szeretnék egyszer énis főnök lenni.
+ Ilyen személyeknél abból kell kiindulni, hogy az illető méltán vívott ki magának elismerést, így nyilván lehet tőlük tanulni, vagy a teljesítményük szolgálhat pozitív példaként. Ha valaki nehezen tűri az övétől eltérő véleményt, akkor ezt a szeméjisége egyik vonásaként kell tudomásul venni, az ijen ember nyilván másfajta megközelítést igényel.
Viszont ha egy ijen embert meggyőzök a képességeimről, akkor kitűnően lehet vele eggyüttműködni. A tekintélyelvűség negatív értelme zsákutca, ezt el kell kerülni, a kérdés amugyis az együttműködési készségre vonatkozik.

7.
Korábbi főnöke hogyan irná le az ön tulajdonságait?

- Azt mondaná kreatív vagyok és kezdeményező, csak néha elhamarkodom a dolgokat.
+ Itt pozitív tulajdonságokat kell említeni, és azokat gyakorlatias példákkal kell alátámasztani. A negatív tuélajdonságokat csak külön kérdés esetén kell említeni és nem kell öket nagyon részletezni.

8.
Mijen elképzelése van a fizetéséről?

- Mennyit szoktak önök adni ebben a beosztásban?
+ A pályázatra kiirt beosztásban a szokásos jövedelem xxx és yyy Ft között van. Eddigi gyakorlatom alapján rendelkezem ojan ismeretekkel, amelyek rögtön hasznosíthatóak ezen a területen, így a havi zzz Ft-ot (xxx és yyy közötti érték, általában közelebb az alsó határhoz :) ) reálisnak tartom.
Vagyis: nagyon alaposan érdemes szétnézni, hogy ebben a beosztásban általánosan mennyit lehet keresni és ehhez mérten illik belöni a saját igényeinket, figyelembe véve a cég méreteit és a piacon elfoglalt pozícióját. Bár ez sokszor nem mérvadó, mert gyakran a csúcsvállalatok adják a legszarabb fizetéseket. Ijenkor NAGYON meg kell ELÖRE fontolni, hogy mennyit is mondunk.



Kb ennyi.
Általánosan: a negatív példamondatok (a pzitívak is) csak irányadóak, ezért néhol kissé eltúlzottak is, de a lényeg asszem érthető.

Szabadagazda: A forrás a Hasznos MAGAZIN volt, valamikor 2003 elejéről, remélem nem haraxanak nagyon amiért beollóztam egykét mondatukat (az írás kb 20%-a, de ezt nagyon nehéz számszerüsíteni), a maradék pedig a net egyéb bugyraiból került elő, megfejelve a saját tapasztalataimmal.

Sok sikert mindenkinek!!!!!

Cray

(#10) bcs válasza Cray Tyler (#7) üzenetére


bcs
aktív tag

na, meg aztán a helyesírásra is figyelni kell.

(#11) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

az mind1...:DD :DD :DD siettem amugyis...

(#12) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

félreértések elkerülése végett:
ami elött MINUSZ ( - ) van azt NEM szabad mondani
ami elött PLUSZ ( + ) van azt ÉRDEMES mondani
csak mer vki itt beszolt h nem egyértelmü...

(#13) válasza Cray Tyler (#12) üzenetére



addikt

Nem félreérthető, a + pont ugyanazt mondja mint a - csak diplomatikusan megfogalmazva.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

Ja, lehet, de ha a minuszos mondatokat használod akkor sokkal kisebb esélyed van, ez 100%. Azért ez szvsz sokat számít. De a lényeg valóban ez amit mondasz: SZÉPEN kell előadni magad (eladni magad?). Elcsöppenni azért nem kell, meg benyalni sem, interjún legalábbis szvsz nem müködik.

(#15) g@bo válasza Cray Tyler (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha van kontaktod akkor a minuszos duma is bejön... :B

(#16) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ha esetleg valakit érdekel: holnap megyek állásinterjúra. Ha gondoljátok délután meg tudom osztani veletek a tapasztalataimat, és a kérdéseket. Egyelőre parázok rendesen.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) Superman válasza Gh0sT (#16) üzenetére


Superman
nagyúr

Milyen céghez, milyen területre?

(#18) Gh0sT válasza Superman (#17) üzenetére


Gh0sT
addikt

Pesti székhelyű cég, most nyit vidéken irodát. A terület munkerő-kölcsönzés, -közvetítés. Gyakorlatilag toborzás.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#19) tildy válasza Gh0sT (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is holnap megyek, Komárom, Nokia , tesztmérnöki pozició.Nem parázok, úgyis az első percben eldől, már ránézésre, hogy szívesen látnak vagy sem...(Eddig mindig így volt..)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Gh0sT válasza tildy (#19) üzenetére


Gh0sT
addikt

Akkor holnap mindkettőnket felvesznek, mert mi vagyunk az ideális jelöltek! :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#21) g@bo válasza Gh0sT (#20) üzenetére


g@bo
nagyúr

beszámoló jöhet.

milyen sablon kérdéseket kaptok, elhangzik e: majd hivjuk.... szöveg. :D

(#22) Vertic


Vertic
aktív tag

én most végeztem bme infón. Állásbörzén voltam áprilisban (vagy mikor... :D), néhány helyen adtam le önéletrajzot, de igazából még csak tapogatózás szinten. CV egy netről letöltött EU-s CV minta alapján készült, nagyjából azt a felépítést követte, amit vki lentebb már leírt.

Aztán kb. két hete(!) felhívtak az egyik cégtől, hogy keresek-e még állást, és behívtak interjúra. Még el se kezdtem volna keresni igazából állást, mert még élveztem egy kicsit a láblógatást a diplomaírás után... Augusztusban kezdek :DDD Hatalmas mázli, ahogy hallom mindenfelől, ez nem általános forgatókönyv... (no tapasztalat, stb)

Az interjúra nem vettem öltönyt, csak inget és nyakkendőt. Először azzal a pasival beszéltem, aki felhívott, ő ismertette, hogy mit csinál a cég nagy vonalakban, hogyan épül fel, stb. Majd projektvezetőkkel beszélgettem, akik elmondták, hogy az ő projektjükben kb. mit csinálnak, majd kérdeztek, hogy engem mik érdekelnek, mit csináltam a diplomatervezés során, mennyire vagyok gyakorlott ebben, abban, mennyire jó az angoltudásom, hogy állok egy esetleges pár napos utazással, mik a hobbijaim, mennyire tudok csapatban dolgozni, mennyire vagyok önálló, ilyesmiket. Én is kérdeztem amik engem érdekeltek a céggel kapcsolatban - pl. munkaidő, ez mennyire rugalmas, stb.
Aztán a finn főnökkel beszéltem angolul, aki ismét elmondta kb. mit csinálnak, kiknek csinálják, mennyire akarnak bővülni, és a fizetési igényemet illetve az egyéb juttatásokat beszéltük meg (250bruttót mondtam, de azért visszakérdeztem a tapasztalatlanságomra hivatkozva - illetve éreztettem, hogy szeretném tudni :D -, hogy ez mennyire reális, és aszonta, hogy kezdőknek szerinte az).
Aztán azt mondta, hogy következő héten értesítenek, vagy én is kereshetem őket, nem mondhat semmit, mert közösen döntenek, csak annyit mondhat, hogy jó esélyem van, mert jókat mondtak rólam a projektvezetők... de én nem nagyon hittem neki, a mások által mesélt dolgok alapján :)
aztán ezen a héten felhívtak, hogy szerződést szeretnének kötni, jövő héten megyek aláírni... :)


[Szerkesztve]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#23) _Hunter_ válasza g@bo (#21) üzenetére


_Hunter_
őstag

Na. hogy sikerült? :DD

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#24) bLaCkDoGoNe válasza Vertic (#22) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Gratula! Végre nem csak pesszimista sztorikat olvasunk...
(Hogy velem miért nem tud ilyen történni? :D)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#25) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Noshát, túl vagyok életem első komoly állásinterjúján.
Akkor a kérdések:
- Mi volt a feladata előző munkahelyén?
- Hogyan szűnt meg a munkaviszonya?
- Miért szűnt meg a munkaviszonya?
- Hogyan jellemezné munkáját előző főnöke?
- Mik a jövőbeni tervei? (munka, magánélet)
- Rendelkezik saját autóval? :O
- Tudna finanszírozni egy saját autót?
- Milyen idegennyelveket beszél?
- Ha nálunk dolgozna, akkor milyen ötletei lennének az induláshoz?
- Mennyit szeretne keresni?

Ez az utolsó kérdés durva volt. Másokkal is beszélve arra jutottunk, hogy bruttó 200.000 Ft-ot kérjek. Mondom is nekik:
- ''Én úgy gondolom, hogy ilyen területen és munkakörben 200.000 Ft-ot tartok reálisnak.''
Kérdik:
- ''Nettó?''

Itt egy kicsit ledöbbentem. Keveset mondtam? :F Nekem a bruttó 200.000 is álomfizetésnek számít pillanatnyilag.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#26) _Hunter_ válasza Gh0sT (#25) üzenetére


_Hunter_
őstag

Hasonló helyzetben voltam amikor nekem szegezték eme kérdést itt vidéken.
Mivel még sehol nem dolgoztam, épp megkaptam a diplomát mondtam hogy úgy nettó 100-120e. Kicsit kikerekedett a szemük. Errefelé nagyon nem fizetnek túl. Rögtön reagáltám rá, hogy kezdő vagyok. S inkább meghallgatom az ő ajánlatukat, hisz valszeg ugyis én fogok alkalmazkodni hozzájuk és nem ők hozzám. Végülis felvettek, s mult hónapban majdnem 100K kaptam, próbaidőre. Mondjuk nem fogom sokáig csinálni ezt a melot, csak legyen megy az 1-2 év gyakorlat s továbblépek ha nem tudok itt előre menetelni. addig meg jó ez is, hisz vidéken azért olcsóbb élni.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#27) tildy válasza Vertic (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Mákos.Ez nettóban kb mennyi?Én is ennyit szeretnék kapni...Ja és te már melóztál valahol vagy nem?
Ma a nokiánál voltam:A teszttől előszőr hanyattestem:
Bode diagramok, négyszögjel felfutás változás stb.Istenem ezt már 5 éve, hogy tanultam.Aztána végén az infós részhez mindenhova írtam. Következett az interjú, kérdezgették hol melóztam stb.Nagyon érdeklődteka php-s és wapos dolgaim iránt, főleg a mávinformatikás melóm érdekelte nagyon őket.Megkérdezték mennyire vagyok otthon hardverek terén stb.Azt elsőre látták, hogy nem villmérnök vagyok, de én emiatt paráztam kicsit, hogy a tesztnél oda kevese írtam.Aztán megkérdeztem, hogy ez mennyire gond.A válasz számomra pozitív tartalommal bírt. Én 120-130 nettót kértem, de igazándiból 150 lenne az amire azt mondom, hogy full tökéletes, dehát ezt nem mertem kimondani.
Egy problémám van vele:Komárom melé kell költöznöm, ha felvesznek.
Mennék is , de a páromnak ha itt lesz munkája akkor nem tudom mit tegyek:(

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) Vertic válasza tildy (#27) üzenetére


Vertic
aktív tag

Hát, elvileg olyan 140 körül van nettóban, de most biztos több lesz, mert ugye csak fél évig adózom, szal fogalmam sincs, mennyi lesz belőle. Meg olyasmi is lesz, hogy a netemet itthon kifizetik, de levonják a bruttómból, így jobb lesz állítólag nekem adózás szempontjából, ez is belekavar valamennyire.
Nem, még nem dolgoztam sehol, egyetemen nyári munkán voltam tanszéken, egy konferenciára írtunk cikket, meg fejlesztettünk c++-ban, ennyi...

szerk.: jah, itt is c++-ban fejlesztés lesz a munka (mobilokra, ill. mobilalkalmazásokhoz szoftverek)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#29) g@bo


g@bo
nagyúr

feladtam egy ilyen hirdetés, csak ahogy szoktam, némi iróniával:

munkát keresek. SZÁMITÁSTECHNIKAI területen.
(szerviz technikus, eladó etc. ) minimálbéres bejelentés, napi 12 óra munka, éhbér nem akadály! ! lelkiismeretes rabszolga vagyok.


és jönnek a komolynak tűnő ajánlatok... :Y ki érti ezt. most komolyan vették, vagy szivatnak szerintetek? :F

(#30) tildy válasza Vertic (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ez azért fasza.Műegyetemes, kezdőként 140-150 , nekem két év kemény munkával a hátam mögött, de bmfesként 130-140...
Fasza:((
Na ezért vagyok én mérges rájuk...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) Vertic válasza tildy (#30) üzenetére


Vertic
aktív tag

kikre? a bmesekre, a bmere, vagy a munkaadókra? előbbi kettőre nem tudom, hogy ez alapján miért kéne, a munkaadó nyilván annyit ad meg, amennyiről úgy gondolja, hogy megéri neki. rájuk meg max. amiatt haragudhatsz, hogy máshogy ítélik meg az egyik diplomát, mint a másikat, de ez is olyan dolog szerintem, hogy nem egy év alatt alakul ki, és nem egy év, amíg változik, de nyilván változhat (és változik is a tapasztalataiknak megfelelően). lehet, hogy te is megkapsz ennyit más helyen, vagy még többet is. nekem mázlim volt, egy évfolyamtársam volt öt helyen interjún, és egyik se volt sikeres - kb ugyanannyit tud felmutatni, mint én...(végül őt is felvették oda, ahova engem)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#32) tildy válasza Vertic (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát úgy cakkompakk.Másrészt nekem nulla gyakorlattal a hátam mögött pofám sem lenne 140et kérni..De mivel van gyakorlatom így most próbálkozom azért.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Vertic válasza tildy (#32) üzenetére


Vertic
aktív tag

hm, ha nem haragszol, nem fogom emiatt rosszul érezni magam. Hogy te mennyit mersz kérni a te dolgod, de én teljesen reálisnak tartok egy ekkora összeget egy fejlesztői pozícióban egyetemi diplomával, pesten gyakorlat nélkül is (más kérdés hogy vidéken is annak kéne lennie szerintem, de ez megint olyan dolog, hogy nem fogok emiatt bűntudatot érezni, hogy bp-en lakom - itt akkor kezdhetnénk az összehasonlítást a külföldi bérekkel, ami szerintem nem vezet sehova. van ahol jobb, van ahol rosszabb a helyzet, ezen nem érdemes felhúznia magát az embernek, mert csak magának csinálja a feszültséget, változtatni nemigen lehet rajta)... megint más kérdés, hogy a cégek szerint is reális-e, vagy sem. Úgy tűnik, hogy van olyan hely, ahol szintén úgy gondolják, hogy az.

A különböző egyetemek között meg nem az alapján megy a különbségtétel, hogy azt mondják akik odajárnak, hogy fasza, hanem attól alakul ki ilyen vélemény, hogy az ott végzett emberek mennyire felelnek meg a munkáltatóknak. Nyilván ha sok ott végzett ember nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, akkor csökken az elismertsége, és fordítva, ha jó munkaerőt termelnek az adott helyen, előbb-utóbb elismert lesz, senkinek nem áll érdekében, hogy ez ne így legyen. Hiába mondja magáról egy intézmény, hogy ilyen fasza, meg olyan fasza, ha valójában ez nem igaz, az ki fog derülni egy idő után. Persze mondom, ez nem megy egy év alatt megy végbe.

Amúgy nem értem ezt az elkeseredett utálatodat a bmevel szemben, biztos megvan rá az okod, de szerintem inkább törődj bele, hogy ez a helyzet. Olyan ez, mint a politika. Nem foglalkozom vele, mert csak felhúzom magam, az meg mire jó? :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#34) tildy válasza Vertic (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Végülis igazad van.Csak kicsit bántotta a csőrőmet, hogy ti ennyire így oda mertek állni.Egyébként félek, én alapból (női mivoltom miatt) -20 ezerrel indulok..:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Cray Tyler


Cray Tyler
senior tag

most meg ne bántódj, de valahol igenis elöny ha nő vagy, középfokú végzettséggel (érettségi) keresnek TONNASZÁM titkárnöket nagy cégekhez nettó 120-140-ért.. nekem is csak érettségim van, és ha ijen hirdetést látok, csak csorog a nyálam...

(#36) tildy válasza Cray Tyler (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Na de én nem akarok titkárnő lenni(gondolom milyeneket kereshetnek ennyiért, biztos a főnök mellé....) Másrészt spec én tanulni akarok!! Tanulni a munkahelyemen! Tehát nem akarok begyogyizni (mint pl. 1 év helpdesk után tök hülyének érzed magad)
SZal fejlődni lenne jó, erre meg egy titkárnői állás nem alkalmas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) g@bo válasza g@bo (#29) üzenetére


g@bo
nagyúr

:U

(#38) g@bo


g@bo
nagyúr

Tisztelt Érdeklődő!
Köszönettel vettem érdeklődését a munka után. A mellékletben
küldöm a részletes tájékoztatót. Szorgalommal és kitartással kitűnő
kereseti lehetőség. Ha van még kérdése, írjon!
Várom válaszát!



Tisztelt Érdeklődő!



Ön jelentkezett az általam feladott hirdetésre, ami azt jelenti, hogy otthonában szeretne dol­gozni! Kérem figyelmesen olvassa el az alábbi munkaajánlatomat!



Lehet Ön diák vagy nyugdíjas, esetleg helyhez kötött, nincs munka­he­lye, vagy egyszerűen sok szabadidővel rendelkezik, amit szeretne hasznosan eltölteni.



Sokan vagyunk úgy, hogy félünk a holnaptól, vagy nem tudjuk, hogyan oldjuk meg anyagi problémáinkat. Ezért célom az, hogy kis anyagi ráfordítással olyan munkaaján­lato­t nyújt­sak Önnek, amelyek szakirányú végzetséget nem igénylő, otthonában vé­gezhető munkával európai szintű kereseti lehetőséget biztosít az Ön számára.



Ajánlatom nem házalásos ügynöki munkát takar, hanem kizárólag szaktudást nem igénylő otthon vé­gezhető tevékenységet.



Én nem milliókat ajánlok Önnek, hanem munkát, amellyel megoldhatja anyagi gond­jait, mely néha pár ezer forinton is múlhat.



Az otthon végezhető munka lényege, hogy nincs helyhez kötve, végezhető egyedül, családi vagy baráti összefogással, és ami talán a legfontosabb, hogy saját maga ossza be az idejét.

Itt nincs főnök, vagy esetleg olyan kolléga, akivel nem lehet együtt dolgozni.

Ha Ön diák, ak­kor a tanulás mellett is tudja végezni, és talán kikapcsolódást is jelenthet a munka, emellett megke­resheti a tandíját is; ha nyugdíjas nyugdíjkiegészítőnek is jó és ez nem korlátozza a pihenésben. Mindenkinek más az időbeosztása, az otthoni problémái, teendői.



Az otthon végezhető munka mindenkinek ideális, mert hozzá lehet igazítani az élet­for­mánkhoz.



Úgy tisztességes, hogy előre felhívom a figyelmét: „nincsen rózsa tövis nélkül”, vagyis mint mindennek, ezeknek a munkának is van némi befektetés része.

Viszont ezzel kapcsolatban két jó hírem is van:

A befektetés -nagyon minimális, és

-szó szerint pár napon belül „visszajön”.

Ez az összeg néhány száz forintról, plusz a postázási költségről szól.

Ha átverném, ennyit bukna el, de „milyen meglepő”, nem ez fog történni. Olyannyira nem átverés ez, hogy bevallom; azután, hogy Önátvette a munkacsomagot, érdekelt vagyok abban is, hogy Ön elvégezze a kapott feladatot. Én az Ön által elvégzett munka után bevételt szerzek, de NEM AZ ÖN PÉNZÉBŐL lefaragva, hanem egy teljesen más csatornán keresztül. Miért verném tehát át?

Nem jó az nekem.

Kérem bízzék bennem!



Megkérem tehát, hogy gondolja át ajánlatomat. Ha semmit nem próbál ki még esélyt sem ad magának, hogy esetlegesen tényleg tudna otthon dolgozni, és pénzt keresni.




Most pedig konkrétan a munkáról:



Egy olyan munkát ajánlok, ami napi néhány óra ráfordítást igényel, és csak egy számító­gépre, valamint INTERNETELÉRÉSRE van szüksége.
A munkáról:
A munka, másolásból áll, és ezek postán keresztüli eljuttatásából, a megadott címekre igény sze­rint. Ezt a munkát Amerikában nagyon sok fiatal és idős egyaránt végzi, onnan származik ez az információ közvetítő bedolgozásnak nevezett fizetés-kiegészítő munka, és most kezd terjedni

Ma­gyarországon. Ezzel a munkával folyamatos jövedelemre tehet szert, ami csakis a szorgalomtól függ. A kereseti lehetőség elérheti a heti 5-20 ezer forintot, a kreativitástól és az időráfordítástól függően. A munkát másodállásként szokták végezni, mert nem annyira idő­igényes, elég napi né­hány óra munka, a plusz jövedelemhez.
A munka kizárólag e-mail és postai levelezés útján történik, ez fontos!!!!
A levelem végén találhatja a megrendelőlapot, amit az e-mail címemre kell visszajuttatni, ha a fel­kínált munka elnyeri a tetszését. A munkakezdéshez szükséges anyagokat a lentebb leírtösszegért utánvéttel postázom el.

Az árak tartalmazzák a másolandó anyagot és a postaköltséget.
Íme a munka, amit ajánlok:
- Tájékoztatók és riportok másolása,
- Fizetés: teljesítménytől függőennapi 5 ezer Ft is lehet,
- Rendszerbe lépési díj: 600 Ft + postaköltség (anyagköltség).Kb:1300Ft

A fizetés a munkára szánt időtől függ. Azaz, ha hetente postázza az anyagot, akkor hetente jut pénzhez, ha havonta, akkor havonta. A postázandó anyagot mindig utánvéttel kell feladni, tehát a postázástól számított kb. 4 napon belül fogja megkapni a pénzt Ha a leírtakon túl bármi kérdése, kételye van, mindenre szívesen válaszolok!
<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->







MEGRENDELŐLAP

Kérem, töltse ki és küldje vissza e-mail címemre, ha a felkínált ajánlat elnyerte tetszését!

NEVEM:

CÍMEM:

E-MAIL CÍMEM:



Hol olvasta a hirdetést?

Dátum:

<!--[if !supportLineBreakNewLine]-->
<!--[endif]-->



A megrendelésekhez szükséges adatait természetesen senkinek, semmilyen célból nem adom ki!



Köszönöm szépen az érdeklődését!







(#39) _Hunter_ válasza g@bo (#38) üzenetére


_Hunter_
őstag

Ez a másodállásos nem hangzik rosszul. Kérdés ez nem átverés? Nem lehet hogy csak kamu?
Amugy ez lehet, hogy engem is érdekelne.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#40) I_Am válasza g@bo (#38) üzenetére


I_Am
veterán

''Én az Ön által elvégzett munka után bevételt szerzek, de NEM AZ ÖN PÉNZÉBŐL lefaragva, hanem egy teljesen más csatornán keresztül.''

Mekkora marketinges szöveg!:D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#41) Som@ válasza I_Am (#40) üzenetére


Som@
őstag

És mennyien bedőlnek neki. :(
Szerintem átverés.
Mert másoláshoz minek számítógép és internet?
Ahhoz egy fénymásoló kellene, nem?

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#42) I_Am válasza Som@ (#41) üzenetére


I_Am
veterán

Meg a postai dolgokat nem értem teljesen a szövegben.(old school vagy emil?) Ha valaki sok spam listára akar kerülni, akkor hajrá.:D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) divot


divot
veterán

Egyszer láttam hasonló hirdetés második felvonását is. :D Ott azt írta a mókus, hogy 2000Ft-ért küld további tájékoztatót. El is küldte: az szerepelt benne, hogy a módszer egyszerű, csak föl kell adni egy ilyen távmunkás hirdetést, és beszedni a 2000 Ft-okat. :DDD
Szóval nekem úgy tűnik, itt a belépési díj a svindli. :F

(#44) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Hát igen. Nekem se tűnik valami biztatónak, viszont jó volna valami másodállás.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#45) g@bo válasza _Hunter_ (#44) üzenetére


g@bo
nagyúr

tele van ilyenekkez az aprónet. már 10 éve láttam ( beleszaladtam, de elhajtottam a tagot.. ) ilyen melót. postázás. nagy kamu.

(#46) Som@ válasza g@bo (#45) üzenetére


Som@
őstag

Akkor minek másoltad ezt be?
Figyelemfelkeltésnek? Elrettentésnek?
Mert nem fűztél hozzá semmi kommentárt.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#47) g@bo válasza Som@ (#46) üzenetére


g@bo
nagyúr

ezt kaptam, figyelemfelkeltésnek ( elkerülés végett ) irtam be...

(#48) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Új híreim vannak! Úgy tűnik, hogy ez első interjún nem kapáltam el magam teljesen és behívtak a következő körre. :DD Azt mondták, hogy kb 5 órás elfoglaltságot fog jelenteni, és tesztírásra, szituációs játékra és egy komolyabb interjúra kell számítanom. Lehet erre valahogyan készülni? Nem akarok nagyon bénának tűnni. :Y

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#49) Normogo válasza Cray Tyler (#9) üzenetére


Normogo
csendes tag

''Nagyon alaposan érdemes szétnézni, hogy ebben a beosztásban általánosan mennyit lehet keresni és ehhez mérten illik belöni a saját igényeinket, figyelembe véve a cég méreteit és a piacon elfoglalt pozícióját. Bár ez sokszor nem mérvadó, mert gyakran a csúcsvállalatok adják a legszarabb fizetéseket. Ijenkor NAGYON meg kell ELÖRE fontolni, hogy mennyit is mondunk.''

Hol tudsz ennek utánanézni? Interneten? Még az ismerős sem mondja meg szívesen, hogy mennyit is keres!
Legtöbb helyen nagyon igyekezenek titokban tartani a fizetést!
Mivan, ha nem tetszik nekik az összeg, amit mondtál, ha túl sokat mondassz elhajtanak, ha túl keveset, akkor meg neked rossz?

(#50) g@bo válasza Gh0sT (#48) üzenetére


g@bo
nagyúr

röhejesek, munkát kinálnak vagy bohóckodást. régen ez nem igy ment. felvettek, volt 3 hónap próbaidó és csináltad. ha nem, repültél 1 hét után.



most meg a legkisebb és legsóherebb cégek is igy vergődnek. bruttó 53 rulla.


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.