Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#214301) jano_77 válasza zozyk (#214230) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nekem a mai nap is "jól" indul: 7/7
Jaaa...azt elfelejtettem, hogy lost! :W :o
Ritkán látni ennyi retardáltat, mint amit a mai napon rám zúdít a WG! :O

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#214302) kchryss válasza hulp01 (#214280) üzenetére


kchryss
addikt

"rádaásul csak 400hp-ja maradt, mert nekem meg még a kapáslövéseket is beadta."

Na itt volt a probléma. Ha a küldetés a cél akkor be kell áldozni a jó teljesítményt és nem szabad lőni a hülyéket. :)
Csak azokat szabad lőni akik veszélyt jelentenek rád vagyis akiknek extrém nagy az átütésük és beforgatva is belőnek vagy azokat akik repeszt lőnek.
Sokszor érdemes eljátszani a hülyét is, lőj direkt mellé, mert ha látják hogy töltesz bátrabban lőnek ők is illetve van hogy olyan a távolság hogy a lövéssel kerülsz spotra. Csinálj úgy mint ha kifagytál volna vagy ping problémád lenne.

E100 a buff óta egész jól állja a sarat a prém lőszer ellen is. A probléma a repesszel van, nem véletlenül ez a vesszőparipám.

(#214303) Tufa_


Tufa_
aktív tag

ezeket a 30v30 X-es csatakat kilehet kapcsolni valahogy?

(#214304) Barret001 válasza Tufa_ (#214303) üzenetére


Barret001
addikt

Valahol ki lehet.Talán grand battle? Nekem elejétől ki van kapcsolva.

(#214305) peterson79 válasza Tufa_ (#214303) üzenetére


peterson79
őstag

Jól mondják. Beállítások és Grand Battle vagy Nagy csaták.

szerk.: megnéztem gyorsan, rögtön az első fülön megtalálod (General, gondolom magyarul Általános), kicsit lentebb kell tekerni.

Egyébként mi olyan rossz benne? Meg lehet tanulni ott is hova menj és mit csinálj, pofonegyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#214306) Tufa_ válasza Barret001 (#214304) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ah koszi! Settingsben megtalaltam

(#214307) hulp01 válasza kchryss (#214302) üzenetére


hulp01
senior tag

Jaja, gondoltam már én is rá. Csak ugye ott van, hogy sebezz 2k-t. És csak ő volt ott, mást nem is tudtam lőni.
Ma gondoltam egyet, hogy talán a japán cuccal. Majdnem meglett. T6, 1060 hp, 2600 körüli blokkolt és 1500 körüli dmg. Szóval itt éreztem először, hogy teljesíthető a küldetés. Most már megvan rá a lánctalp, és ráraktam mind a három heavy felszerelést. Egyébként szörnyű vele játszani. Eleve 5 perc mire az ember odaér, hogy lőhessék.
De voltam vele mines-on is, gondoltam kiállok, hogy lőjenek. Hát olyan goldcunamit kaptam, hogy csak na. Mondjuk a saját hp-mnak megfelelő mennyiségű blokk így is megvolt. :D

(#214308) EQMontoya válasza ollie (#214300) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tényleg érdekel, nem kötekedni akarok: ez hogy jött ki, és miért?

Képen nézve gyakorlatilag függőleges az oldala, tehát az nem ad hozzá szöget. Emiatt az lenne a racionális, hogy ha ott 100mm páncélzata van, akkor ott úgy lövöm be, hogy túloldalt kimegy.

Same rules apply!

(#214309) Geller72 válasza EQMontoya (#214298) üzenetére


Geller72
veterán

Tegnap nekem is volt hasonló. IS-el T7 low tierben voltam face to face egy Löwe ellen. Az IS-en a nagy ágyú volt fent, gold ammóval toltam, mert sejtettem, hogy amiért low tier vagyok, kelleni fog. Sidescrapeltünk, én hatot (!!) beletoltam a tornyába, és nem lepattanó volt, hanem nem átütő. Mind a hat. Ott virított a becsapódás helye a tornyán. Ő hármat lőtt belém, mind a 3 bement, egy sem pattant le. Na most. egy kis matek:
-Löwe:
Páncél, Torony 120/80/80 alváz 150/100/80 átütés 175-293, az addig ok, hogy ő átlő.
-IS: Páncél mindegy, mert ok, hogy ő átlő. A lövegem: átütés 204-217 (gold). Szóval azért szerintem a Lővét hatból legalább kétszer át kellett volna ütnöm. Persze mondanám, hogy érdekes, ha a Lőve másik oldalán vagyok (nekem is megvan) akkor engem ennél kisebb kaliberrel is átlőnek. Van, hogy 3-ból 3x.
Mondjuk engem még a Lővével soha nem rakott olyan csatába, (milyen érdekes) ahol T7-esekkel lettem volna, csak és kizárólag low tierként, kb. úgy, mint amikor mondjuk T3-ben megyek és tele van a pálya T28-asokkal, de ha én ülök bele még egyszer sem rakott együtt T3-al, pedig igen nagy mészárlást tudnék rendezni egy ilyenben. :D. tudom, erendzsi, de akkor is ****** meg. :D.

(#214310) kchryss válasza Geller72 (#214309) üzenetére


kchryss
addikt

Az a 120 mm-es átlag a torony frontra nem tudom hogy jött ki a löwénél a wg-nek.
Egyébként nem az átlagot kell nézni, nem mindegy hol lövöd, nagyon eltérő a vastagság a torony különböző részein.
Itt megnézheted: https://tanks.gg/tank/lowe/model?vm=live
A lövegpajzs nagy részén 300-400 mm effektív páncél van és elég nagy a pajzs.

[ Szerkesztve ]

(#214311) Viktoár válasza Met (#214203) üzenetére


Viktoár
addikt

Gondolom te minden meccs után kapsz 5 ládát...... :C

Én meg minden meccsben top sebző vagyok és én szerzem a top xp-t. :DDD

Üdv:Viktor

(#214312) Geller72 válasza kchryss (#214310) üzenetére


Geller72
veterán

Direkt nem a pajzsot lőttem, hanem mellette, a hatból kb. három különböző helyen. Lőttem a forgózsámoly-testpáncél közti részt is, hátha, de az is nem átütő volt. Arra jó volt a dolog, hogy legközelebb nem állok le így harcolni, mert semmi értelme. Ezt sem én akartam, hanem így szorultam be a végére. T hetesként nem keresem a magasabb tierű nehezekkel a face-to face-t, mert nem először jártam így. 274a-val kb 30 lövésből 3 meccsben egyszer sikerült belőnöm a kilences nehezek tornyát a gyenge pontokon. Szóval szerintem a mateknak ehhez nem sok köze van, könnyen lehet, hogy úgy van megírva a progi, hogy nehogymár belődd a nagyobb tier tornyát még akkor sem, ha tulajdonképpen simán be lehetne. Ok, ez amúgy sem újdonság, hosszászokhattunk már ennyi dő távlatából, hogy a progi nem tökéletes. :U

(#214313) Barret001 válasza Geller72 (#214312) üzenetére


Barret001
addikt

+,- 25%. Melyik oldalon voltál? Mert nem mindegy...

(#214314) jano_77


jano_77
nagyúr

Hogy működik ez a Battle Hits mod, ami megmutatná csata után a bekapott és kiosztott lövéseket, hogy melyik hol érte a tankot és átütötte-e vagy pattant? Nekem vmiért csak 3 lövésemet mutatja, ráadásul nem is az utolsó 3. Volt 2 lövésem STRV-re, amit nem mutat, pedig éppen ezekre lettem volna kíváncsi, ugyanis nem értem miért nem ütöttem be SU-130PM-el!? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#214315) Barret001


Barret001
addikt

Vele voltam szakaszban Tier4-ben! Nyertünk :) [SidewalkPsycho] 4 körből megcsinálta a tank ászt. :D

[ Szerkesztve ]

(#214316) dokee78


dokee78
félisten

Bocs a fotó miatt,de TV-n nézem.
Ez a küldetés jelző ez beállítás kérdése?
Mert nekem nem írja ki számmal is,hogy éppen hogy állok vele,csak egy ikon van kinn.

(#214317) Geller72


Geller72
veterán

Amikor Matildával vagy és mindenki ki akar nyírni, de nem igazán jön össze nekik. :D.
1420 lepattanót sikerült összeszedni vele. Többek közt.

(#214318) ollie válasza EQMontoya (#214308) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Megnéztem tanks.gg-n a modelt.

***

(#214319) ollie válasza dokee78 (#214316) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem felbontástól függ, mert nálam fHD-ban pont így írja, ahogy a fényképeden van, ha ablakban játszom a WoT-ot,. akkor kicsit kisebb a függőleges felbontás, és csak ikonokként mutatja.

***

(#214320) Barret001


Barret001
addikt

Tudom pedofil vagyok,de a ládákért mindent! :D :D Semmi más nem motivál...

(#214321) Geller72


Geller72
veterán

Teljesen szabályosan, ugye:
:(((

(#214322) galervin93 válasza Geller72 (#214321) üzenetére


galervin93
őstag

Ezt most csak én nem értem?

---

Hullámzik picit.

:DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#214323) 3 válasza jano_77 (#214299) üzenetére


3
senior tag

Nem szívesen, de levezetem neked, miért fogsz hamarosan mea culpázni a tévedésed miatt.

jano_77 (214252): Azért az mekkora kibaszás, hogy Obj.279e küldi, 90 sebző találat és mikor kigyújtok egy tankot, ami majdnem leég full HP-ról, azt csak egy sebző lövésnek számolja, pedig elég sokat sebeztem bele. Minden egyes égetett HP-t bele kellene számolnia.

Pug (214256 > 214252): Miert, szerinted a loves/talalat mit jelent? Vagy minden egyes egetett HP utan szeretnel plusz egy talalatot?

Barret001 (214259 > 214256): Én eddig úgy tudtam,hogy az okozott hp vesztést számolja a játék!

Pug (214260 > 214259): Amikor felgyujtasz egy tankot, akkor az egetett sebzest hogy szamolja neked? Mikor elaludt a tuz, akkor szepen egyben, hiszen az egy " sebzo esemeny", egy gyujtas, attol meg hogy x masodpercig tart...

3 (214269 > 214260): Lemaradt neki* az előzmény. Janónak 90 darab sebző lövés kell, nem 90 HP-nyi sebzés. Janó szokás szerint félreérthetően fogalmazta meg a mondanivalóját.** Szerintem pont úgy, ahogy a fejében van.***

* Pug Barret001 hozzászólására válaszolt, ezért a Pug hozzászólásásra válaszoló hozzászólásomban a "neki" nyilvánvalóan Barret001-re vonatkozik.
Barret001 csak a tűzig mint játékmechanikai összetevőig látott, noha nem az volt a téma. Ezért jeleztem, hogy a tűzről általa adott információ kívül esik a kontextuson, és Pug arra válaszolt, és szerintem nem erről-, hanem az eredeti problémáról kellene beszélni.

** Ez a mondat az eredeti hozzászólásodra vonatkozik. Természetesen lehetséges, hogy szerinted logikus először a sebző találatok darabszámáról beszélni, majd azért nyafogni, mert a játék nem számolja neked a küldihez az égés során elvesztett HP-t.
Segítek: sebző találatok száma VS sebzésérték elszámolásának követelése.
Segítek még: hogy értelmes legyen a mondat (nem a mondanivaló a játékmechanika tükrében), olyasmit kellett volna írnod, hogy "minden látszólagos égési ciklust sebző találatnak kellene számolnia".

*** Sajnos nem tévedtem. :)

jano_77 (214282 > 214269): olvasd el kérlek újra amit írtam: 90 sebző találat! Nem a HP-t írtam! Kinek van baj a fejében?

3 (214285 > 214282): A válasz megtalálásához kövesd a szálat. (Nem mintha anélkül nem lenne egyértelmű a válasz.)

jano_77 (214299 > 214285): Ha nem szeretnéd, hogy modikhoz forduljak, villám gyorsan fejezd be a sértegetést, pláne úgy, hogy Te vagy a hunyó!

Nem kell bejelentened nekem, vagy engedélyt kérned tőlem. Ha meg akarod tenni, tedd meg. Dedós fenyegetéssel semmire sem mész, ugyanakkor felhívom a figyelmed rá, hogy senki nem szereti, ha fenyegetik, és nem csak azért, mert fenyegetni eleve nem szép dolog.

Szerintem jó lenne, ha pontosabban fogalmaznál, hogy idén ne legyen annyi félreértés, mint 2020-ban.

Jöhet a ban. És a Janó 2021-es félreérthetetlen edisönt is várom. :D

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#214324) 3 válasza Kolter (#214297) üzenetére


3
senior tag

A wotreplays.eu oldalra tudod feltölteni, és onnan ide linkelni.

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#214325) 3 válasza galervin93 (#214322) üzenetére


3
senior tag

Általában a kisebb a játékos reális teljesítménye, a nagyobb meg amit ajándékba kapott, hogy ne hagyja ott a WoT-ot. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a moderátor indokolja a döntését, korrektül tegye. Vicc.

(#214326) Djuree válasza Geller72 (#214321) üzenetére


Djuree
félisten

mi a baj? :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#214327) e-newsee válasza Geller72 (#214321) üzenetére


e-newsee
addikt

Mi a gond? Örülj neki, hogy nem egy 3 fős EBR 105 szakasz volt! Merthogy az is teljesen szabályos lett volna.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#214328) zozyk


zozyk
addikt

Már épp el akartam adni, mert cefet béna vagyok fix tornyos TD-vel, erre sikerül egy ilyen... :B
Replay


[kép]
[kép]

(#214329) e-newsee válasza zozyk (#214328) üzenetére


e-newsee
addikt

Szegény E100, biztos örült neki, hogy kicsontoztad. ;]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#214330) nomic


nomic
aktív tag

Lehetne egyáltalán ilyen hosszú névvel regisztrálni? :DDD

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#214331) jano_77


jano_77
nagyúr

Hosszú idő után most ismét leszedem EZT a teszt szervert és kipróbálom az olasz nehezeket, hogy érdemes-e várni őket egyáltalán.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#214332) po1son


po1son
addikt

Tudnátok segíteni nekem klán ügyileg, hogy valami olyan csapatba betudok csatlakozni, ahol pörögnek a bónuszok és nincsen semmilyen elvárás??? :R
Isten igazából mindig is csak random szeretem játszani, szeretnék minél gyorsabban fejlődni a frissen regisztrált felhasználóval. Most első neki futásnak majd a stb1et akarom majd megszerezni első 10-es tanknak, ahogy nézem az lesz a mostani TOT. A régi profilom +2300 wn8 - 54% wr volt 25e meccsből, aránylag most is ezen a szinten mozgok, ha ez számít, hogy ne rontsam a klán statisztikát. :B

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#214333) jozefgucci1 válasza po1son (#214332) üzenetére


jozefgucci1
addikt

" ahol pörögnek a bónuszok és nincsen semmilyen elvárás " Na ilyen hely szerintem nincs vagy nem vesznek be :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#214334) Barret001


Barret001
addikt

[Na leszakad a padló?]

[ Szerkesztve ]

(#214335) jano_77 válasza Barret001 (#214334) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ez király....lehet boldogabb lettem volna Karácsonykor egy ilyentől, mint a kislányom a sok-sok ajándék láttán! :DDD

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#214336) po1son


po1son
addikt

Én a klános boosterekre gondolok "bónuszként" vagy az ilyennel csak a top csapatok rendelkeznek ahol muszáj játszani? Ebben a témakörben teljesen laikus vagyok...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#214337) jano_77 válasza po1son (#214336) üzenetére


jano_77
nagyúr

nagyjából igen, mert ezeket a boostereket az elért eredmények, helyezések után kapja a klán - ahogy én tudom, de nem régóta tolom olyan klánban, ahol ilyenek vannak és CW-ünk is. :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#214338) po1son


po1son
addikt

Ohhh rendben, köszönöm a felvilágosítást. :R
Amikor néztem daki streameket régen, akkor láttam hogy valamit mindig beszokott nyomni a klánnak boostert, gondoltam ezt minden klán kapja, úgy mint a játékosok. :DDD

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#214339) jozefgucci1 válasza po1son (#214336) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Jellemzően nagyobb klánok engedhetik meg maguknak a fullos boosterek futtatását állandóan . Sok játékos sok kockát termel ki amivel a klános erődítményeket fejlesztve 10-es szintre pl egyre nagyobb boostereket lehet gyártani . Maga a gyártás is kockába kerül amit csapat csatákban lehet a legjobban szerezni .Amennyiben csak úgy ellennél nem vesznek fel vagy egy hónap inaktivitás után kitesznek . Régen a zwack-ban lehetett valós pénzért helyett venni ez főleg cw kapányok előtt volt jellemző , mert akkor behúzták neked a reward tankot is .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#214340) jano_77 válasza jozefgucci1 (#214339) üzenetére


jano_77
nagyúr

Szerintem az a régen még most is működik más klánok esetében is :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#214341) Barcelona95 válasza po1son (#214332) üzenetére


Barcelona95
tag

A Workers pont ilyen.
Az egyik wotos fb oldalon így hirdették magukat:
"Klánunk még mindig várja a lelkes játékosokat, akik szeretnek randomozni, és szeretnének farmolni is, mert a mi klánunk nem várja el, hogy osztagozz, csak randomba csinálni kell a KÖTELEZETTSÉG ÚTJÁT, ami igazán nem nehéz, csak randomozni kell, és mivel randomozol, csinálod a küldiket, és segítesz a klánnak fejlődni, így a klán az összes közös munkát boosterekre fekteti, és így jobban fogsz farmolni. Az erődünk 8as szinten van, közel a 9. szint, és utána már csak egy szint van, hogy maximumra ki legyen fejlesztve, ezt csak közösen tudjuk megcsinálni, már 60+ tagunk azon dolgozik, hogy mihamarabb ki legyen az booster részleg fejlesztve 🙂
Ne felejtsd, nincs elvárás, csak a kötelezettség útját kell csinálni."

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#214342) jano_77 válasza Barcelona95 (#214341) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mivel most kezdte az új acc-ot, ennél a pontnál - ha korábban még nem is - biztos el fog bukni:
"5000 csata és minimum 3000 WTR."

Persze ettől még megpróbálhatja.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#214343) hulp01 válasza Barret001 (#214334) üzenetére


hulp01
senior tag

Mit művelhet ez a kis modell az elől ülőkkel egy ütközés esetén.

(#214344) Barret001 válasza hulp01 (#214343) üzenetére


Barret001
addikt

Hát én csak akkor jöttem rá hogy modell,mikor megláttam az autót...Azt vártam,hogy leszakad az a vékony padló alatta :D De a súlya a méretéhez képest csekély lehet.

(#214345) hulp01 válasza Barret001 (#214344) üzenetére


hulp01
senior tag

Amúgy igen, elsőre én is igazinak hittem, azt vártam, hogy majd jól felszedi az aszfaltot amikor fordul. Aztán láttam a rámpát, de az autót még akkor sem. Akkor meg arra számítottam, hogy lefordul a rámpáról, ahogy az nem egy videóban látható. Aztán a végén kiderült, hogy "csak" egy modell. Gondolom a tulaj nem panelben lakik. :D

[ Szerkesztve ]

(#214346) ollie válasza Barcelona95 (#214341) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, csatlakoztam is, nekem is jól jön egy kis extra.

***

(#214347) Kolter válasza 3 (#214324) üzenetére


Kolter
junior tag

Itt a replay amit ígértem. A WG offlaine mode . A 13, perctől nincs  internet . És láss csodát mégis , minden megy tovább. A internet megszűnése után  még két órán át nem volt.Úgy tűnik hogy a játékot letöltőte előre a gépemre teljes hosszban . Mert az internet teljes hiány nélkül is lement.Pedig én közben még a hálózati routert is újra indítottam .  De ez sem zavarta meg a meccset. Onan nincs internet ahonnan a tankom nekiáll rángatni. A meccs lement és a végén ki írta a szokásos üzenetet "nincs hálózati kapcsolat" .
http://wotreplays.eu/site/5706126#siegfried_line-mikolion-m48a5_patton

[ Szerkesztve ]

(#214348) ollie válasza Kolter (#214347) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van olyan, hogy úgy szakad meg a net, hogy a létező kapcsolatok még megmaradnak, de újakat már nem lehet létrehozni. Nálam is volt olyan, hogy online játékban minden rendben volt, de egy darab weboldalt sem lehetett betölteni. Amikor kiléptem a játékból, már az sem működött tovább. Szóval ez nem mágia, hanem van ilyen.

***

(#214349) po1son válasza Barcelona95 (#214341) üzenetére


po1son
addikt

Köszi szépen az infót, haza érek melóból írok nekik. :R

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#214350) Barret001 válasza jano_77 (#214342) üzenetére


Barret001
addikt

Tele van a klán kezdő piroskákkal. Frissekkel is!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.