Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Megnyitva.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szóval még kínai benne minden? A korábbi széria is ilyen volt és angol lett idővel.

(#3) Szoszo94 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Szoszo94
őstag

Őszintén szólva passz. Egy ideje megvan, akkor a legfrissebb rendszer csak kínai volt és nem is találtam hozzá angolt, csak a sima Mi Router 3-hoz. Azóta nem néztem, egy ideje a Padavan megy rajta.

Anno emlékszem a Mi Minimhez is várni kellett, mire megjelent az angol :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#4) woodworm


woodworm
veterán

Jó tanácsként annyit megjegyeznék, hogy a prometheus script mentését az eredeti partíciókról nem árt eltenni jobb időkre. A padavan kiosztása eltérhet a gyári fw-től és később nehéz a visszatérés mondjuk a rádióadatok nélkül.

(#5) Szoszo94 válasza woodworm (#4) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jogos, én is backupoltam anno, ezt kifelejtettem belőle az este.
Bele is írom mindjárt valahová :R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#6) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Ebay-röl kapok értelmes áron?

(#7) AtiSnatch válasza korcsillio (#6) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Itt.De ezekre még áfa is nagyon valószínű. Plusz GearBesthez képest 2500fttal drágább pontok nélkül.

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#8) korcsillio válasza AtiSnatch (#7) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi.
Ez sokban különbözik?

(#9) Szoszo94 válasza korcsillio (#8) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nincs gigabites LAN rajta.
Illetve annyiban módosul a leírásom, hogy build választásnál (és dev firmnél) ne a 3G rendszerét válaszd!

Egyébként 40$ volt EU Express szállítással, kuponnal Gb-ről és így tuti nincs ÁFA.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#10) woodworm válasza korcsillio (#8) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanúgy néz ki, de sokkal gyengébb, mondhatni ez az előd típus, nem tud csak 100-as lan sebességet. Ennyiért meg itthon is meg lehet kapni.

(#9) Szoszo94
A sima 3-assal flash problémák voltak áttéréskor, ha beüt, nem lehet csak soros porton ébreszteni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Szoszo94 válasza woodworm (#10) üzenetére


Szoszo94
őstag

Az lehet, de ha még ezen felül követi betűről betűre a leírást, akkor annak sem lesz jó vége :DDD
Azóta sem sikerült megoldaniuk ezeket a problémákat? Végülis tudtommal a gigabiten kívül ugyan az a kettő, vagy rosszul tudom? :F

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#12) woodworm válasza Szoszo94 (#11) üzenetére


woodworm
veterán

A soc ugyanúgy mediatek, de másik típus. A 3-as mt7620 (580MHz, 1 mag, integrált 2,4 GHz), mellé az mt7612-es wifi chip az 5GHz-hez. A 3g-ben mt7621 (880MHz, 2mag+2szál), mellé a két dedikált wifi chip mt7603+mt7612.
A flash mérete megegyezik, de más beszállítótól érkezik, a ram duplázódott..

(#13) Szoszo94 válasza woodworm (#12) üzenetére


Szoszo94
őstag

Akkor van különbség rendesen :)
Őszintén szólva rendesen én utána sem néztem, alig volt drágább a 3G, viszont most már ezeket is tudom :R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem WAN-ra kellett dugni a gép és a router között a kábelt, hanem egy lan portra, csak így tudtam ellenőrzni az SSH-t

És mikor a virtuális gép dolgozik is lan-ra kell dugni, mert valahogy netet kell varázsolni a routerre, tehát egy netes kábel megy a wan portjára

Backupot nem csináltam, mert nem volt világos hogy hogy is kell :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) woodworm válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


woodworm
veterán

Amikor felírja az új fw-t a routerre, megkérdezi, hogy kérsz-e mentést. Csak igent kell rá válaszolni.
A virtuális gépen a /home/user/MTD_BACKUP_xxxx útvonalon kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#16) enginev3.0 válasza woodworm (#15) üzenetére


enginev3.0
félisten

A legvégső lépések sem egyértelműek, ahol már a wm alatt kell dolgozni :R

Egyelőre sikernek látszik, már építi az újat

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#17) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Siker, fent van, de backupnál piros hibát írt, de jópár partíciót lementett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kár, hogy az asuscomm.com regisztráció nem megy :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#19) Szoszo94 válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem is írta senki, hogy a WAN portba kell a gépet dugni - ha elolvasod újra, egyértelmű, hogy ott az internet kábelre gondoltam. Utána ott is van egy gondolat jellel, hogy miért kell UTP kábel a WAN portba (hogy legyen net) :K

A lépéseket majd bővíteni akarom a pontos nevekkel, csak azóta se volt időm erre :(

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#20) enginev3.0 válasza Szoszo94 (#19) üzenetére


enginev3.0
félisten

Még egyszer neki futnék akkor egy jó sok képpel teli leírást lehetne készíteni, de elég volt most ez a 3-4 óra szenvedés

Viszont minden fent van, minden megy, kár hogy az asuscomm.com dns cím regisztráció nem sikerült
VPN szerver is baba

Van olyan beállítás amit érdemes átállítani? Sose volt 5ghz routerem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért lehet ilyen gyenge az 5ghz?

És sebességben is gyenge
Asus router itt még 2.4ghz wifin is 100mbit korul adott, xiaomi pedig csak 60 korul
5ghzn meg szinte 0

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) Szoszo94 válasza enginev3.0 (#21) üzenetére


Szoszo94
őstag

1, Nem értem, mi szükséged volt neked a custom fw-re, ha alapvető információkkal nem vagy tisztában? Nem rossz szándékból kérdezem, de szvsz neked nem lett volna szükséged a firmware cserére.
2, Az 5GHz a hullámhosszból adódóan nem képes úgy "átmenni" a falakon, mint a 2.4GHz, ez ilyen. Az, hogy 2,4GHz-en nálad miért ilyen gyenge, az lehet interferencia, sokan vannak a környéken a 2.4-es sávon (lehet pont azon a csatornán), lehet az antennák nincsenek jól beállítva (teljesen függőlegesre rakd őket), sok dolog lehet...

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#23) enginev3.0 válasza Szoszo94 (#22) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért, mivel nem voltam? Felraktam, legfontosabbakat beállítottam, vpn ddns is kész, de ezen kívül még lehetnek olyan dolgok amiket érdemes átállítani az alap beállításoktól

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) kenand válasza Szoszo94 (#9) üzenetére


kenand
veterán

Banggodon azt írja Gigabites a LAN... mégsem az?

Sőt a gearbest ai szt írja...
Speed of Ethernet Port: 1000Mbps

[ Szerkesztve ]

(#25) woodworm válasza kenand (#24) üzenetére


woodworm
veterán

A megválaszolt hozzászólásban a sima 3-ast linkelték.

[ Szerkesztve ]

(#26) kenand válasza woodworm (#25) üzenetére


kenand
veterán

Tehát a 3Gs akkor gigabites... (egyébként zavaró, hogy sok változat van....)
Most nincs kupon (működő) így most EU expressel 50 USD...
Korábbi Nem 3g-s (nem 3 antennás) van nekem, de az is csak 100-as LAN porttal bír...(nekem is custom fw van rajta)
Jó lenne egy gigabites, majd figyelem az árát...

[ Szerkesztve ]

(#27) enginev3.0 válasza kenand (#26) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is várok még egy kuponos akciót, még egy jó lenne hatótáv növelőnek lentre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) woodworm válasza kenand (#26) üzenetére


woodworm
veterán

Zavaró a sok 3-as (3, 3A, 3C, 3G)? :)
Ezek közül csak a 3G gigabites, ezért a "G" a nevében. Egyébként nem 3, hanem 4 antennásak, 2-2 a két wifi sávnak. A 3A és a 3C a régi nano utódja, a 3-as pedig a mininek. A 3G pedig csak a design-t örökölte, de erősebb hardvert kapott.

(#29) Szoszo94 válasza enginev3.0 (#27) üzenetére


Szoszo94
őstag

Extendernek tökéletes egy repeater, ha csak a wifi hatótávot növelnéd és nem kell LAN port. Ha kell a LAN is, de gigabit oda már nem, akkor egy Mi Mini vagy az új szériából egy sima 3 is tökéletes, ha pedig kell a gigabit oda is, akkor figyeld a kínai rendeléses topikot. Ha lesz kupon, ott tuti megtalálod :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#30) enginev3.0 válasza Szoszo94 (#29) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most van kupon a sima 3-ra, de "csak" minimálisan olcsóbb mint a 3G kuponos ára

Azt nem tudom, hogy kell-e gigabit, mert vagy konyhába menne, és onnan sugározná tovább a wifit, vagy ha az nem lenne elég, akkor viszont a nappaliba menne és kábellel kötném rá a tv-t, sajna nem tudom, hogy elég lenne-e csak a Wifi továbbítás vagy sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) Szoszo94 válasza enginev3.0 (#30) üzenetére


Szoszo94
őstag

DLNA filmezés ha van, akkor inkább a kábelt javaslom. Én wifiről 5GHz-en néztem HDR 4K sample-ket tesztként, közel 100mbps-os bitrátával és nem volt akadás, azonban egy légtérben volt a router és a TV. Úgyhogy elvileg FullHD filmeket még wifin is vinnie kell, de a kábel lenne az igazi. Viszont ha csak telefonok lógnának a routeren meg a TV, akkor felesleges a gigabit, egy olcsó akár itthoni router amire van cfw is kiszolgálná az igényed.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#32) enginev3.0 válasza Szoszo94 (#31) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van filmnézés plexen, Full HD
Meg van egy Steam link-em, amit vagy eladok, vagy karácsonykor befogok majd játszani a családdal, és annak nem tudom milyen sebesség kellene az akadásmentes működéshez

Lent a konyhában 5Ghz wifin 300-400MBitet mérek

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33) woodworm válasza Szoszo94 (#29) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem a 100-as switch erősen lekorlátozza az átvitelt, így az ac sebessége is alacsony lesz. A 3G repeaternek is jobb, padavan alatt szépen be lehet állítani.

(#34) kenand válasza kenand (#26) üzenetére


kenand
veterán

Köszi

Igaz hogy már az 5G jön, de nekem a 3G elnevezés másra hajazott...most már tudom, hogy itt a gigabitet jelenti.
Nekem Mini van (nem youth edition), az is 2.4/5Ghz-s wifis, de csak 100 megabites a LAN, úgy is mennek simán a HD filmek akár több helyről is "csapolhatom" . Pandora alatt inkább a Wifi nem stabil eléggé.
Korábban gigabites rooterem volt, de tönkrement és a Xiaomi Mini lett gyorsan helyette...szemezetem a D-Link hasonló rooterével, de ott nem elég stabil a Wifi

[ Szerkesztve ]

(#35) woodworm válasza kenand (#34) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem padavan megy a minin és nincsenek stabilitási problémáim. Nem tudom melyik d-linkre gondolsz, de a dir-860l-nek is csak a gyárival vannak gondjai és a lede-n a 2,4 GHz-es sávon. Padavannal az is stabil, a hardvere nagyrészt megegyezik a xiaomi 3G-vel.

(#36) enginev3.0 válasza kenand (#34) üzenetére


enginev3.0
félisten

5G jön, most a mobilnet 5G-re gondolsz, vagy egy új xiaomi router? :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37) kenand válasza woodworm (#35) üzenetére


kenand
veterán

dir-860ldir-860l és beleolvasva a topikba eléggé problémás még most is..... a kezdetekkor meg teljesen az volt azért is tettem le róla... Minin nekem pandora megy stabil, megszokott Openwrt felület, de a Wifije nem túl stabil, időnként megakad. Filmezés közben nem zavar, mert azt nem bízom Wifire, inkább bekábeleztem minden, a 3 szobát, az alagsort sőt kb 40-50M kábelt húzva még a melléképületet is

(#36) enginev3.0
Mobil netre.... nekem a 3G elnevezés a 3G mobilNET-et jutatta eszembe

[ Szerkesztve ]

(#38) woodworm válasza kenand (#37) üzenetére


woodworm
veterán

Olyan hozzászólásokat olvass, amiben megadják azt is, hogy mivel használják. Padavannal nincs probléma vagy nagyon kevés, ami más routerrel is előfordul. Talán két panaszt olvastam mindösszesen, egy makacs wifi kliens és valaki a magas pingre panaszkodott.
A hardver fő komponensei megegyeznek a xiaomi 3G-vel, tehát ugyanazt várhatod tőle. Egyébként úgy láttam a pandora letöltési könyvtárában is van rá fw.

(#39) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kipróbáltam a routert, usb 3 pendrive-ra TM-mel 4MB/s körül tölt lefelé

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40) woodworm válasza enginev3.0 (#39) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen fájlrendszer, ext3, ntfs, fat32?
A transmission nem túl sebességbarát, kicsit érdekesen alakul görbéje. Az rtorrent és ext4 fájlrendszer külön-külön is gyorsíthat rajta.

(#41) enginev3.0 válasza woodworm (#40) üzenetére


enginev3.0
félisten

NTFS

Igazából nekem nem fontos, csak egy ismerősnek próbáltam ki

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42) tlala


tlala
addikt

Hálás köszönet a cikk írójának.

Korábbi leírásban (még a sima 3G/Padavan fw témában) azt is írták, hogy van a scriptben valami antenna feautere menüpont, ami növeli az 5GHz-es érzékenységet.

Kiollózva a leírásból a lényeget:
"There's also an additional feature in the script. It is believed that it makes receiving antennas more sensible in 5G frequency. It requires EEPROM patch to work and is placed inside the main screen of the script. To apply the patch you should quit Firmware section and get to the main script screen. Then you'll need to press 6 and confirm patching process. But, please, be careful with it."

Erről van valakinek valamilyen tapasztalata?

(#43) woodworm válasza tlala (#42) üzenetére


woodworm
veterán

Azon fórumon a 3-asról van szó, a leírásban is az szerepel. A mini kapcsán nem igazán a vételi érzékenység növeléséről szólt a módosítás, hanem a rádió adataiban volt kínai karakter és némelyik kliens nem jól kezelte. A 3-asban ugyanaz a hardver van, mint a miniben, szerintem ott is ezért a módosítás.

(#44) tlala válasza woodworm (#43) üzenetére


tlala
addikt

Igen, köszi a pontosítást, a zárójeles részbe azt akartam írni, hogy a sima 3-as témában, csak oda is bekerült a "G" véletlenül.

Viszont a 3-as leírásból vett idézett szövegben ez a lényeg:

"...it makes receiving antennas more sensible in 5G frequency."
Vagyis "a vevőantennákat érzékenyebbé teszi 5GHz-en".

Ez abszolút nem a kínai karakter eltávolításáról szól szerintem.

(#45) woodworm válasza tlala (#44) üzenetére


woodworm
veterán

Tehát még egyszer. A mini eepromjába került egy kínai karakter, emiatt fals rssi értéket kap a csatlakozó kliens, úgy látja mintha gyenge lenne a vétel. A módosítás nem tovább növeli a vételi érzékenységet, hanem a helyes szintre hozza. Mivel a 3-as alapvetően ugyanarra a hardverre épül, hasonló patch szükséges hozzá. Egyébként flash hibával küzd, csak annak ajánlják, aki tud soros porton ébreszteni.
A 3G más hardver, mint az előző routerek, a fejlesztők fórumán sem láttam, hogy szükség lenne az eddigi módosításra, és a script sem tartalmazza. Míg ha a minit vagy a 3-ast választom, akkor megjelenik.

(#46) tlala válasza woodworm (#45) üzenetére


tlala
addikt

OK, értem, köszi.

(#47) FingR86


FingR86
őstag

na én is kézhez kaptam a mai nap a routert, és előre is köszi a leírást, nagy hasznát fogom venni szerintem. :R

(#48) tlala válasza woodworm (#45) üzenetére


tlala
addikt

Itt akadtam el: "VMWare megnyit, Ubuntu képfájl betallóz új gépként"
(Soha nem használtam Linuxot, sem virtuális gépet.)

Melyik az Ubuntu képfájl? A VMware ISO fájlt keres, ez a 3 letöltött fájl meg .7z kiterjesztésű. Ugyanoda ki is csomagoltam őket a könyvtár szerkezeteik szerint, de abból is csak valamit betallózok (az ISO keresést átállítottam Minden fájlra a tallózásnál), de igazából nem fut semmi, csak egy darabig pörög a fekete szövegek alatt egy pálcika, aztán kiírja, hogy "Operating System not found. (Lásd kép.)

Azt sem tudom, hogy ebből a 3 fájlból/csomagból melyik a "Prometheus script".
Nem ijedek meg a feladattól, csináltam már Tomato fw hegesztést routerre, de az egyszerűbb volt.

(#49) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van kupon

Ár 29.49 usd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#50) AtiSnatch válasza enginev3.0 (#49) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

DANY083

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.