Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#107251) Greentea válasza zodo (#107250) üzenetére


Greentea
senior tag

Második toronnyal tuti jobb lesz mert az képes már valamit pattintani.
Ha jól emlékszem én leginkább ammorackeket kaptam, motor sérülést ritkábban.

2x2 néha 5

(#107252) zodo válasza Greentea (#107251) üzenetére


zodo
nagyúr

Reménykedem pedig papíron ugyanakkor mm értékkel rendelkezik viszont + 700kg és gondolom ennek hála
24 => 18 fok/mp-re csökken a torony forgási sebessége.

(#107253) #43783936 válasza zodo (#107250) üzenetére


#43783936
törölt tag

Játssz Cromwellel, megtudod hogy mi a sérülékenység.
Általában, ha valami betalál, az visz is egy-két szuvenyírt magával.
A rekord az volt, amikor kaptam egy akkora taslit, hogy vitte a motort, a tankot és a tornyot.
Mivel a sofőrnek és az irányzónak már nem sok dolga akadt, elmentek kocsmázni, és a parancsnok is elkisérte őket. :DDD

(#107254) zodo válasza #43783936 (#107253) üzenetére


zodo
nagyúr

Szoktam vele míg le nem szorzózom, tudom milyen pláne nálam.
115 csata 17.39% túlélt, gondolom nem kell többet mondanom. :)

(#107255) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, megvettem a T-54 prot-ot. Hasonló, mind a Type 59, jobb armorral, kicsit jobb löveggel és valamivel rosszabb mozgékonysággal.

Durva, hogy prémium ammókat lehet vele pattogtatni.

[ Szerkesztve ]

***

(#107256) zodo válasza ollie (#107255) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha úgy alakul, majd megint írhatnál róla pár nap múlva.
Ő a kiszemeltem, sajna teszt szerón nem tudtam sokat menni vele de jónak tűnt de mintha ő is modul érzékeny lenne.

(#107257) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Helló... valami statos oldalt keresnék... ami kb az utobbi 1 hetemet kiértékeli... olyan 200 meccsből 15-20 at nyertem... de lehet képzelődöm, azért keresném

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#107258) Ukeve válasza Taktoj (#107257) üzenetére


Ukeve
tag

Wotinfo

[ Szerkesztve ]

(#107259) ollie válasza Taktoj (#107257) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[link]

***

(#107260) Taktoj válasza ollie (#107259) üzenetére


Taktoj
aktív tag

köszi, ezeken meg még rajta sem vagyok a multhét óta... akkor várnom kell.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#107261) Warton


Warton
őstag

Most már csak két küldetésre vagyok a T55A-tól. LT15 és a TD15 hiányzik. :DD
[Replay]

(#107262) ollie válasza Taktoj (#107260) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A noobmeter konkrétan kiírja, hogy az elmúlt 1 héten hogy teljesítettél a korábbiakhoz képest.

***

(#107263) Flatron710


Flatron710
tag

A segítségeteket szeretném kérni!
Létezik-e egyáltalán olyan oldal és ha igen, akkor mi az elérhetősége, ahol klánok ( pl. a saját klánom ) részletes statisztikáit tudom megnézni?

( Értem ezalatt, hogy a WoTCS.com-tól részletesebben, akár diagrammos formában az elmúlt év(ek) adatait! Pl.: tagok változása, klán győzelmi arányok, lejátszott csaták, CW-Század-osztag meccsek, stb... Minél több időintervallumot foglal magába és minél részletesebb, annál jobb! )

Előre is köszi a segítséget!

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#107264) Lunky88


Lunky88
tag

Ezen a ponton úgy mégis hogyan tudott belőni egy 9-es td? Lefogadom az IS7 orra soha nem engedne be egy ilyen lövést...

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#107265) Bingisz válasza Lunky88 (#107264) üzenetére


Bingisz
addikt

Pont a varratnál talált el, ott az IS7 is beengedné, csak hatalmas mázli kell hozzá, hogy eltaláld. Viszont amúgy a Su-t löveg téren nem nézném le, mert azon túl, hogy egy hulladék a tank, azért átütése van bőven.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#107266) Ukeve válasza Lunky88 (#107264) üzenetére


Ukeve
tag

Tank Inspector szerint nem beüthetetlen az orra... Próbálgattam a szögeket, hogy esetlegesen honnan üthette be a SU, és arra jutottam, hogy azon a ponton a páncél vastagsága ~250-300 mm között mozog, a beesési szögtől függően. A SU-nak az alapátütése 258 mm, úgyhogy sajnos megvan rá az esély, hogy beüthessen ott.

(#107267) szbalogh


szbalogh
őstag

Kéne még ezer gold nicknév váltáshoz de azt nézem, hogy az 1350 Ft. Ha Megvenném a T-28E F30 tankkal, talán jobban járnék. Sokat nem játszanék vele de nem árt ha van egy 3. orosz prém med legénységet húzni :D Így garázzsal együtt kb 1700-1800 maga a tank. Ez elvileg valami ritka féle lesz nem? Mármint goldért nem lesz kapható?
Szerintetek?

Ja, és a névváltoztatáshoz mit szól az xvm? Az eddigi adataim megmaradnak ugye?

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#107268) ollie


ollie
MODERÁTOR

Lol, IS-3A-val 4300 sebzés már csak class 2-höz elég. Első nap még alig több mint 3000 sebzés elég volt az M-hez.

Amúgy "jó" meccs volt. Mindkét oldalon 4 tier 9 tank volt, és az összes heavy-nk leállt a bázisunknál campelni. Egyiknek 61k(!) meccse volt 48%-os winrate-tel, és persze még én voltam a noob, amikor szóvá tettem neki, hogy ne campeljen. 70(!) sebzéssel végezte a meccset.

[ Szerkesztve ]

***

(#107269) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Jól látom, hogy most ellát a Wargaming minden földi jóval? Van az üdvözöljük újra itt, parancsnok küldetés, naponta nullázódik és ad fél millió sillinget meg 500 dénárt és tíz kombinált fogót. Tetszik. Vissza is vettem a Matilda BP-t (hiányzott, Excelsior miatt adtam el anno), kaptak a tankok állandó pillangókat meg virágokat az álca jegyében, kibővítettem a luxushotelt meg a parkolót, most meg egy Dicker Maxot kaptam 25k szerzett XP miatt. Toldi-t gondolom mindenki kapott.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#107270) ollie válasza Mister_X (#107269) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Max téged, mi ebből a Toldit kapjuk csak.

***

(#107271) Mister_X válasza ollie (#107270) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Megérte egy évig szünetelni ;] Jan 4-ig naponta kihozhatok 500 goldot, még van 1150. Épp a Dicker Maxot néztem, hogy azt majd meg tudnám venni, erre kijött az E-25 a csatából: 500 gold, 4000XP, férőhely, Dicker Max. Kúl :) Német vonalon úgyis csak TD-ket húzok, most már van még egy járgány képezni a legényeket. Holnap meg lehet veszek valami T8-as prémium dolgot hálám jeléül. Lehet perverz dolog, de én egy Super Pershinggel szemezek, 112 is csábító, de ugyan arra a sémára van három másik heavy-m. Meg épp kínai legénységet nem kell képezni, mert van annyi, mint a bűn. Mondjuk a legjobb az, hogy pénzzel így nem kell törődnöm.

Egyébként mutat valami T10-es tankos küldiket, egy napos bérlettel, de nem adott semmit :F

Amúgy melyik az a hang mod, ami lecseréli az ágyúhangokat? Minden olyan egyforma az alapban. Ami anno volt, az adott egy jó kis "puska" hangot az E-25-nek meg egy másikat a töltőmechanizmusának, az IS-eken található mordájnak meg egy jellegzetes "klingelő" hangot, arty-knak meg mennydörgést.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#107272) grizlisandor válasza Mister_X (#107269) üzenetére


grizlisandor
addikt

Vissza akar csábítani a WG téged, azért van. A többieknek meg csak a Toldi meg pár prémium ellátmány és 1 db prémium nap.

(#107273) Mister_X válasza grizlisandor (#107272) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jól csinálják. Anno azért untam meg, mert "anyagi gondjaim" voltak, az istenért se akart gyűlni az ezüst és folyton helyhiány volt a barakkban meg a garázsban. Ezzel a tempóval 3 nap alatt meglesz a kínai T9-es heavy ára és még a legényeket is át tudom képezni 110-ből.

Ha más nem, nyertek egy havi rendszerességű előfizetőt és veszek egy prémium tankot is, hogy tudjam képezni a legényeket mondjuk amerikai ágon (brit, kínai, francia, német nem probléma). Tehát nyerni én mindenképp nyerek, mert gondoltam visszavetem magam a fogaskerekek közé, de most adnak védőfelszerelést meg gépolajat is, ők is jól járnak, mert havi szinten látnak 3000Ft-ot. Win-win.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#107274) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kis beszámoló a T-54 prototype-ról, eddig 6 meccset játszottam vele, 5-öt nyerünk, de még alig több mint 1000 az átlagsebzésem, még tanulnom kell vele.

+ nagyon pattogós (sokkal pattogósabb, mint a Type 59), főleg, ha jól van bedöntve
+ jó ágyú (pontosabb, mint a Type 59)
+ lehet vele (és kell is) agresszíven játszani

- lomha, a leglassabb orosz med
- kevés lőszer fér bele (34 db)

Eddig kb ennyi. Sokkal jobban meg kell gondolni, hogy hova helyezkedik az ember a csata elején, mert nehezebb vele helyet változtatni, mint egy átlag meddel, és nehezebb elmenekülni is. Amolyan heavy/med hibridként lehet vele játszani. Az biztos, hogy ha valaki az orosz medekhez és a type 59-hez szokott, akkor ezzel újra kell tanulni játszani, de nagyon funnak tűnik, megmosolyogtat, hogy a heavyk pattognak róla. Messzire is nagyon pontos az ágyúja.

***

(#107275) kchryss válasza Flatron710 (#107263) üzenetére


kchryss
addikt

Nem tudom, hogy létezik-e. Ezeket lesd meg esetleg:
- Wot-news - időbe telik amíg legenerálja a statisztikákat, de utána elég sok mindent meg lehet nézni
- wot-numbers
- wg hivatalos klán oldala

[ Szerkesztve ]

(#107276) Télapó_


Télapó_
tag

FCM 50 t egy hulladék szemét teljes egészében.
Minden csata első percében amorekkes lesz és ezzel gatya is neki.Eladom a bánatba ezt a sza..t.
Jó nagy marha voltam, hogy ezt választottam.Késő bánat :(((

Üdv.

(#107277) ollie válasza Télapó_ (#107276) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

AMX CDC ugyanez.

***

(#107278) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Fv215b (? brit TD) sebzése mennyi? Kicsit pislogtam, amikor a levegőbe repítette a 110-em.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#107279) grizlisandor válasza ollie (#107274) üzenetére


grizlisandor
addikt

KR-ről tudnál kicsit bővebb beszámolót adni?
Engem leginkább a kredit hozadék érdekelne, néztem youtube-n replay-eket, mindnél prémium ellátmánnyal használták, kell ez bele?

(#107280) szbalogh válasza Télapó_ (#107276) üzenetére


szbalogh
őstag

Úgy csináld, hogy ne vegyenek észre 5 percig! A pályán oda állj, ami a befutó felderítőtől 500 méterre van! Lövés után azonnal fedezék, 10 másodperc bújás és csak utána menj ki megint! Ha 400 méteren belül rálátsz valaki,re akkor tuti,. hogy Téged is észrevettek. Ne állj le lövöldözni és várni a lámpát, hogy vajon felderítettek-e! Azonnal bújás! Fedezéktől fedezékig mozogj. Kb így kell csinálni a papírokkal.

Nick: HE_Storm

(#107281) Télapó_ válasza szbalogh (#107280) üzenetére


Télapó_
tag

Rendes vagy köszi a tanácsokat.Nincs türelmem ehhez a hulladékhoz.
Tankot még ennyire nem utáltam mint ezt.Egyedül a mozgása ami piszok jó a többi nem ér semmit.

Üdv.

(#107282) wwenigma válasza Mister_X (#107278) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

FV215b 183? Ha átüt akkor bármennyi. :)) A legganajabb az egesz jatekban az biztos.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#107283) szbalogh válasza Télapó_ (#107281) üzenetére


szbalogh
őstag

Nincs mit. El azért ne add, mert akkor lesz csak kidobott pénz :K Majd jó lesz egy év múlva.

Nick: HE_Storm

(#107284) Chris0321 válasza Mister_X (#107278) üzenetére


Chris0321
addikt

Az átlagsebzése, ap: 1150, prémium repesz: 1750, repesz:1750 és ha jól emlékszem már volt nerfelve egyszer ez a TD.

(#107285) #43783936 válasza Mister_X (#107278) üzenetére


#43783936
törölt tag

Ha közvetlenül melléd ver a falra vagy a földre, akkor is simán kaphatsz a splashból 7-800-at.
Maus kivételével bármit lehet vele oneshotolni egy szerencsés átütő találattal
Eddig 3170 a max sebzés, amit egy lövésből összehoztam.
Bevertem három összesimult tank közé a földre. Volt visítás belőle. ;]

(#107286) zsolthee válasza Mister_X (#107278) üzenetére


zsolthee
senior tag

Normál lőszernek csak(!) 1100 (310pen) prémiumnak meg ~1700 (230pen)
110-eket reggelire eszi meg :DDD

Nem rég volt egy vicces szitu: Csapatunkban maradt egy ilyen Halálcsillag+arty, ellenfélnél egy T54. Mountain pass északi oldaláról támadtunk.FV elindul a bázis felé foglalni. T54 fent gubbaszt a bázis melletti dombon, várva a szörnyet. FV-nk nagy arccal elkezd felmászni, hogy majd Ő kilövi a kis szovjetet. Persze...elhibázza! T54 legurul és orrba-szájba szívatja. Beleállt a seggébe és esélye se volt...de az artynk szerencsére kilőtte mind2-t. :D

(#107287) Chris0321 válasza Mister_X (#107271) üzenetére


Chris0321
addikt

Én a Gnomefather-es hangmodokat használom, van belőle ágyú és motorhang is.

(#107288) Télapó_ válasza szbalogh (#107283) üzenetére


Télapó_
tag

Igazad van nem adom még el. Csak nagyon utálom. Mondjuk az is lehet, hogy én vagyok nagyon béna vele.

Üdv.

(#107289) emre válasza szbalogh (#107267) üzenetére


emre
veterán

A nick váltáshoz.

Nekem sem vesztek el, sőt egy darabig a régi replay-ket is megtaláltam.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107290) ollie válasza grizlisandor (#107279) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyelőre nem tűnik túl jónak.

+ jó a lövegkitéríthetőség
+ jól néz ki a festése (ez amúgy rendes camonak számít)

* még épp elmegy az ágyú átütése (192) a tierjében, nem lenne ezzel baj, ha fürge lenne

- lomha, lassú
- papírból van még a lövegpajzsa is
- nem jó közelharcra, tuti nem pattint semmit a tierjében

Ennél sokkal jobbnak tűnik a T-54 prototype még úgy is, hogy kisebb az ágyú átütése 8 pennel. Szóval mivel viszonylag lomha (bár valamivel mozgékonyabb, mint a T-54 prot), ezért itt sem egyszerű helyet változtatni, ha muszáj, és elmenekülni sem mindig lehet. Pattintani nem lehet vele, vagyis közelharcban halott. A dombos helyeket kell előnyben részesíteni vele, és csak egy pillanatra szabad kidugni a tornyot, amíg lövünk. Mondjuk ha bejött a kis Patton, akkor ez is bejöhet, de annál lomhább, és sajnos sokszor kell gyenge pontokat célozni (nincs könnyített MM), amit csak akkor lehet, ha az ellenség mással van elfoglalva. Eddig nyolcat játszottam vele, és csak hármat(!) nyertem, egyszerűen még nem tudom hogyan befolyásoljam ezzel érdemben a csatát. A T-54 prottal már csak azért is lehet jól befolyásolni a csata menetét, mert egy csomó tűzerőt el lehet vonni vele a csapatársakról, mert ugye lehet vele pattogtatni. Az AMX CDC sokkal jobbnak tűnik a Patton KR-nél. Persze az AMX még sérülékenyebb, de olyan fürge, mint egy light tank, és fenomenális a lövege.

Ja igen, a Type 59 jobb ennél szerintem. Bár annak csak 181 a penje, de könnyített az MM-je, igen csak mozgékony, és az is tud pattintani a tornyáról rendesen, így van idő célozni vele, na meg közelharcra is kiváló (csak azért írtam ezt le, hogy lehessen mihez hasonlítani).

[ Szerkesztve ]

***

(#107291) szbalogh válasza emre (#107289) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi :R Megvettem a T-28E-t. Megy is a nickváltás.

Nick: HE_Storm

(#107292) Tamyra válasza ollie (#107277) üzenetére


Tamyra
tag

Azt mondod nem anyira jó a cdc? Pedig szerettem volna megvenni :) Csak nem tudom eléggé jó-e és még annyi goldot össze tudnék szedni most rá....

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#107293) szbalogh válasza Tamyra (#107292) üzenetére


szbalogh
őstag

Ahogy Diegho is mondta... kinek mi a jó.
Szerintem messze jobb a T-54-nél.

Nick: HE_Storm

(#107294) ollie válasza Tamyra (#107292) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A CDC-hez nagyon jó pályaismeret kell, meg nagyon jól kell tudni felmérni a helyzetet, mert gyakorlatilag nincs páncélja, vagyis a kulcs az, hogy ne lőjenek rá (találjanak el). Majdnem light szintű a mozgékonysága, viszont óriási tank, tehát sokat kell vele taktikázni.

***

(#107295) SyMbioTe válasza szbalogh (#107291) üzenetére

Ha mész pár kört a T28E-vel egy rövid véleményt kérhetek? :) Nekem is tervben van annak a megvétele, csak még olvasgatok kicsit utána.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#107296) Mister_X válasza wwenigma (#107282) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Épp bőszen pattogtattam két IS3 meg T29 lőszereit, erre eldurrantam. Vagy három másodpercig néztem, hogy mi van. Még a weak spotot is takartam :( Namindegy, majd vigasztalom magam.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#107297) Tamyra válasza ollie (#107294) üzenetére


Tamyra
tag

Akkor tudsz mondani jobb alternatívát ebben az árfekvésben mint a cdc (~6500 gold) ?
És tényleg csak ingame megvásárolható tankok kellenének amik talán jobban hozzák ennyi goldért a pénzt mert már igen költséges a tízes tankot fennártanom, új ágat húzni meg főleg a meglévő T14 és Churchill 3-massal :)
(a Toldit meg az BT-7 artyt meg se említem :D )

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#107298) szbalogh válasza SyMbioTe (#107295) üzenetére


szbalogh
őstag

Persze majd írok róla, leghamarabb holnap mert még anyósnál vagyok :O

Nick: HE_Storm

(#107299) ollie


ollie
MODERÁTOR

T-28E F30

Nem rossz, első meccsemen kb 600 sebzést tudtam csak kiosztani vele, és így is 26k-t kerestem (prémiummal). A skuló és a javítás fillérekbe kerül. Egy hátránya van, hogy nem lehet rátenni vert stabot, és így elég hosszú idő, amíg céloz. Persze közelre ez nem probléma, a tank maga elég mozgékony (ugyanaz mint a sima T-28).

(#107297) Tamyra: ennyi goldért jobbat nem hiszem, hogy találsz. Az AMX CDC nagyon jó, csak kell tudni vele játszani. De jó a T-54 prot is, ha bejön neked az a stílus.

[ Szerkesztve ]

***

(#107300) szbalogh válasza ollie (#107299) üzenetére


szbalogh
őstag

Extra páncél/súly és ugyan az a motor... biztosan lassabb. De valóban nem rossz a mozgékonysága.
Vstabról tier 4ben nem lehet még álmodni sem.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.