Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7) illjo


illjo
Topikgazda

Nem tudom, hogy csak valami egyedi dolog, vagy már próbálják megakadályozni gms telepítést, de eddig nem tapasztalt probléma volt. Ha valaki más is tapasztalta, kérem ossza meg.
2020.12.18-án egy p40 lite-ra tettem fel gms-t. Downgrade megvolt. Googlefier használata során az egyik utolsó fázisban, a google play service törlésekor a telefon lefagyott, újraindult.Próbáltam javítani többször googlefier fix-el, új downgrade-ekkel, de amikor odaértem ehhez a lépéshez, mindig ugyanaz történt. Amikor a telefon újraindult, a googlefier átlépett ugyan a következő lépésre, de a sorban következő telepítésre azt az üzenet kaptam, hogy a fájl újabb verziója már telepítve van, telepítés nem lehetséges. Kínomban kézzel, beállítások/alkalmazások megoldást használva töröltem a google play service-t. Ez után azonban a googlefier már nem reagált. Így kreatívan feltelepítettem a google play service-t az apkpure-ból letöltve. És lőn csoda, a gms szolgáltatás működik!😃

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#8) illjo


illjo
Topikgazda

Bár lehet, csak magamnak írom ezeket, azért amíg meg nem unom, leírom gms telepítés tapasztalatait😃
2020.12.23-án megint telepítettem egy p40 lite-ra, semmi gond nem volt. Azt hiszem, arra kell közben nagyon figyelni, hogy wifi csak akkor legyen bekapcsolva, ha feltétlenül szükséges. Lekapcsolt wifivel állítsuk le a rendszer mindenféle automatikus frissítését. Bár érdekes, annyira agresszív, hogy még a manuális frissítésre állítva is letöltötte új verziót. Amíg nincs kész gms telepítés, SEMMILYEN frissítést ne fogadjunk el, pl HMS Core frissítést sem. Lehet múltkor elfogadtam véletlenül és az okozta problémát.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#9) illjo


illjo
Topikgazda

Itt az új megoldás gms telepítésre downgrade-googlefier-LZplayapp nélkül. Beszámolók szerint EMUI 11en is megy.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#10) golan7 válasza illjo (#9) üzenetére


golan7
tag

Nem tökéletes pl.: Family link, McDonald's nem működik, megvásárolt programnál nem látja a vásárlást! Sokszor fagy és akkor újra kell telepíteni (vagy összes adatot törölni!)
De a Netpincér jó, Google Play-os bejelntkezést igénylő játékok is jók! Enged több fiókot regisztrálni utólag is!

(#11) illjo válasza golan7 (#10) üzenetére


illjo
Topikgazda

Igen, tudom, tesztelgettem és kb ugyanezek a tapasztalatok,plusz ami.idegesítő még, azok a reklámok

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#12) golan7 válasza illjo (#11) üzenetére


golan7
tag

Reklámokat el lehet távolítani a Lucky patcher-el! Engem az állandó kifagyások idegesítenek, ma már vagy ötször állok neki, vagy az áruház vagy maga a Dualspace áll be!

(#13) illjo válasza golan7 (#12) üzenetére


illjo
Topikgazda

Na köszi a lucky patcher gondolatot. Én két napja tettem újra, azóta kop-kop stabil. Akkor szokott megbolondulni, mikor tesztelgettem a klónozást. Azt nagyon nem szereti

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#15) golan7


golan7
tag

Újra indítottam a telót és már el sem indul....

(#16) illjo válasza golan7 (#15) üzenetére


illjo
Topikgazda

Hát igen, ez ilyen sajnos...nekem most épp gmail állt be

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#20) tom150


tom150
újonc

Sziasztok, követem a témát egy ideje, főleg mióta lecseréltem a régi P Smartomat egy 2021-es modellre.

Létezik egy kis app, a működését nem teljesen értem.
AppGallery-ből letölthető, a neve ~ Gspace ~
Elérhetővé válik a Google Play Áruház, és igazából onnét minden, GMail, Térkép, stb.. De vannak appok amiket onnét leszedve nem futtat (pl. Shazam, PS app)

Remélem tudtam segiteni. :U

[ Szerkesztve ]

(#21) illjo válasza tom150 (#20) üzenetére


illjo
Topikgazda

Szia! Köszi! A segítőkészséget mindenképpen. A gspace még nem volt elérhető akkor, amikor összefoglaltam az eddig létező gms lehetőségeket, de amikor valakinek belinkelem az összefoglalót, meg szoktam említeni azt az appot is, mint a dual space ikertestvérét. Itt ebben a topikban nincs nagyon élet, általában akinek linkelem, főleg fb on, azok utána messengeren kérnek további segítséget. Azért is örülök, hogy végre valaki hozzászólt😃 Azt azért mondom, hogy sajnos appgalleryben már nincs fent, de tudok linket annak akit érdekel. Bár a gspace32 kiegészítést nem találtam meg eddig.Innen letölthető: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#22) tom150


tom150
újonc

Az igen, pár napja még elérhető volt, csodálkoztam is, hogy ilyen egyszerű, hát nem tartott sokaig

Nekem a Dual Space nem működött sajnos.. Akinek olyan készüléke van amit nem lehet downgradelni, a fent linkelt megoldás jó lehet, illetve aki nem akar sokat veszödni annak is. :DDD Remélem lesz egy jobban működő megoldás, bár ha úgy nézem, a semminél így is jóval több. :C

Ha esetleg, van valami friss "cucc" ne tartsd magadba!!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#23) illjo válasza tom150 (#22) üzenetére


illjo
Topikgazda

Én kipróbáltam mind a kettőt,ugyanazok az erősségeik (könnyű telepíthetőség) és a gyengéik (sűrűn fagy, gmail app és chrome szinte használhatatlan, biztonsági kockázat stb). Míg a gspacen nem lehet pl kitenni.parancsikont főképernyőre, ds en igen.Viszont míg a gs en nincsenek reklámok, ds en vannak. Nekem mókolt gms em van, ezeket csak teszteltem. Ha elolvasod a 19 ik hsz em, amiben összefoglaltam dolgokat elég részletesen, ds t én is másodlagos megoldásnak írtam, illetve annak ahogy te is írod, aki nem tud downgradelni mert nincs 2020. Július előtti firmware az új telefonjának, annak csak az, illetve ez vagy a gs marad.
Nem fogom, követem az eseményeket amennyire tudom. Gspacet is bekeírhattam volna, de nekem ez kb ua mint dual soace. De így már itt van, és linkelve is😃

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#24) Joember87


Joember87
újonc

Sziasztok! Most vettem egy P40 Pro-t és megpróbáltam a kétlépcsős downgrade-et de sajnos nem engedi a rendszer. Nekem sajnos a legfrissebb firmware van fent a telón és azzal nem kompatibilis a HiSuite. Van erre esetleg valamilyen megoldás?

Ha nincs akkor a VMOS-al kapcsolatban tudtok segíteni? Ha azt letöltöm, akkor tudok olyan alkalmazásokat telepíteni, amik nem futnak a telefonon, mert nincs rajta GMS? Igazából nekem 2-3 alkalmazás miatt kellene a GMS, minden mást meg tudtam oldani vagy ki tudtam váltani.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#26) Joember87


Joember87
újonc

Köszi! Közben a Hisuite probléma megoldódott vagyis csak részben. Most már elindul rendesen, de amikor a rendszerfrissíésre megyek kidobja a hibaüzenetet, hogy nincs internetkapcsolat. Kikapcsoltam mindent, tűzfalat, vírusírtót, amit csak lehet de semmi. Megpróbáltam különböző hálózatokon is de semmi, szóval erre még keresem a megoldást. Addig megnézem a többi opciót.

(#27) illjo válasza Joember87 (#26) üzenetére


illjo
Topikgazda

Sajnos erre nem tudom a megoldást, de igen, a hiba jellege alapján valami megszakítja netet. Csak ha tűzfal, vírusirtó kilőve, akkor vajon mi? Ha esetleg külön vírusirtód,tűzfalad van és defender is megy?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#28) Joember87


Joember87
újonc

Igen erre gondoltam én is, defender is kilőve. Lényegében mindenféle biztonsági cucc nélkül üzemelt a gép.

Azóta kipróbáltam a dualspace/google space-t is, de az ott letöltött alkalmazások nem működnek. PL. letöltöttem a Garmin Connectet, ami azonnal kilép ahogy megnyitom, a mobilbankom alkalmazása pedig ugyanúgy működik, mint HMS-en.Szóval egyelőre ez se oldja meg a problémám. :(

(#29) illjo válasza Joember87 (#28) üzenetére


illjo
Topikgazda

Hát igen, elég instabil. Még esetleg vmos, de banki.apphoz az sem jó

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#30) Joember87


Joember87
újonc

Akkor valahogy meghackelem ezt az internetdolgot és megírom ha megvan a megoldás. Aztán azt is mi, hogy működik. :)

(#31) illjo válasza Joember87 (#30) üzenetére


illjo
Topikgazda

Ok. Azt módosítanám, hogy 'banki apphoz' vms sem jó, mert függ banktól is, hogy melyiké, illetve milyen funkciója. Pont most van folyamatban kollégának pl gms mók után simple otp app rábírása nfc fizetés képességre. Mert az gms el sem megy a push hiba miatt

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#32) illjo


illjo
Topikgazda

FingR86 fórumtársunk engedélyével megosztom a gms mók tapasztalatait, amit a p40 pro topikban tett közzé. A topikot ajánlom erősen, mivel nem csak modell specifikus hsz eket tartalmaz, hanem általános érvényűeket is, amelyek több huawei modell esetében is értelmezhetőek.
Fórumtársunk továbbvitte a gms mókot és megcsinálta a gms mók után is fennálló push problémákra adb és icebox útján a gsf (google service framework) fagyasztását. Ami pushokkal kapcsolatban az értesítéseken túl nagyon fontos, bár a leírás nem tartalmazza, megoldás más fórumtárs tapasztalata szerint pl az otp simple appal történő nfc, érintéses fizetés problémára is.
Szóval:
'leírnám a tapasztalataimat a telóval, hátha valaki talál benne fontos dolgot magának
pár napig voltam GMS nélkül, de nem tudtam teljesen megbarátkozni a helyzettel, így indult a GMS hack. Indult volna, ugyanis ami mindenkinek működik „googlefier” nekem háromszori nekifutásra sem működött. Minden egyes alkalommal amikor vmi hiba csúszik a dologba, szinte lehetetlen helyre hozni, és csak a gyári visszaállítás kezdés elölről. Aztán megcsináltam az ICTFix féle Solution 1 / solution 3 verziót: Update 12/30/2020 APK Combo Install . Azonnal működött minden. Mivel a googlefier felrakásakor azt hittem, hogy azért van gáz mert a youtube fiókomhoz nem gmail hanem hotmail tartozik, ezért azt nem adtam hozzá az elején. A 3 email címemből csak a 2 gmail címet adtam hozzá menet közben, és amikor sikeresen végig mentem minden lépésen, akkor jött a Solution 4: Add Multiple Google account. Simán hozzá tudtam adni utólag a hotmail fiókomat is. Outlook és a hozzá tartozó Authenticator tökéletesen futnak, jönnek az értesítések. Hiányzott a push értesítés, ezért neki álltam a fagyasztásnak Icebox-al QueenSoft orosz videó szerint. Framework fagyasztva, aztán Push notification teszter végig csinálva. Új OTP (beta) alkalmazás hibátlanul megy, push értesítésekkel. Igaz ezek csak 24 óra után jöttek meg, mert az otp rendszernek kellett ennyi idő h regisztrálja az új készüléket. Gmail értesítések alap esetben hébe-hóba jöttek, de erre meg tökéletes megoldás a Macrodroid. Mivel nem a gmail az elsődleges használatban lévő fiókom, így simán elég nekem a 30 percenkénti sync frissítés. Facebook/messenger hibátlan, Paypal és Revolut és Simple is dobálja a push értesítéseket. Mivel az egészet 2 lépéses downgrade-el kezdtem így miután minden jónak éreztem 2 lépéses OTA frissítés követett vissza EMUI 11-re. Macrodroid tökéletesen működik itt is. Néha a fő gmail fiók névjegy szinkronizálása nem fut le, valószínűleg a rengeteg telefonszám miatt, de pár naponta sikerül neki szóval ez így nem vészes. Egy kis macerám volt még a vanced youtube-al, mert a progi dob egy hibaüzenetet egy ismer bug-ról, h először csak a 15-ös verziót telepíti ott be kell jelentkezni, és csak aztán frissíteni 16-ra. Na azt én figyelmen kívül hagytam és nem tudtam napokon keresztül bejelentkezi huawei fiók használatával sem. Tegnap újra raktam az egész manager programot és újra feljött a hibaüzenet amit el is olvastam és meglett a megoldás. Fagyasztott framework-el is pillanatokon belül pozícionál a GPS Státusz app rengeteg zöld műholddal akár házon belül is. Szóval a GPS sem problémás. Így jelenleg nincs Play Store, de lusta voltam még arra is h egy Aurora Store-t feltegyek, nekem tökéletes a Petal Search/AppGallery páros is. Egyelőre azt mondanám közel 100%-os számomra a rendszer. Remélem nem maradt ki semmi.'

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#34) Szotyi1013


Szotyi1013
újonc

Sziasztok!

Lehet hogy rossz helyre írok, remélem elnézitek. Egy olyan kérdésem lenne hogy nagyszülőknek szeretnék egy tabletet venni, napok óta válogatok és most nagyon gondolkozom egy Huawei Matepad T8-ban. Viszont nincs tapasztalatom hogy milyen applikációkat lehet telepíteni, mióta van ez a google mentes OP rendszer. Pár alkalmazásnál nem használnának többet, pl. Messenger, Facebook, Híroldalak. Ahogy néztem ezek minden probléma nélkül működnek, viszonta lenne pár játék amiről nem találtam semmit, csak annyit hallottam hogy vannak olyan játékok amik nem indulnak el google play services nélkül. A fő kérdésem az lenne hogy a Candy Crush Saga-hoz kell e google play services. Ha valaki ezt le tudná nekem teszteli, azt nagyon megköszönném. :U

(#35) illjo válasza Szotyi1013 (#34) üzenetére


illjo
Topikgazda

Szia! Itt, mint látod, nincs nagy élet, a topikra azokat .szoktam irányítani, akik gms megoldást akarnak a gms nélküli telefonjaikra. Sajnos nem tudom megmondani, hogy a játékhoz kell e google, mivel nekem fent van gms. Huawei appgalleryben nincs fent, de az nem jelent semmit. Gms nélküli eszközökön nincs play áruház, de attól még számos más app store, oldal létezik ahonnan olyan appok is letölthetőek, amik mondjuk huawei appgalleryben nincsenek fent, de futtathatóak hms alatt is.Plusz van egyszerű gms megoldás is, ami lehet megoldás pl egy játékhoz is. De van bonyolultabb megoldás is.Pl pont hsz ed alatt raktam ma ki egyet, ami 19ik hsz összefoglalóból kimaradt. Több választ remélhetsz fb huawei csoportokban

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#36) Szotyi1013 válasza illjo (#35) üzenetére


Szotyi1013
újonc

Nézegettem ezeket a gms megoldásokat, de hogy őszinte legyek nem akarok vele foglalkozni, annyi érdekelne hogy müködik-e nélküle vagy sem. De lehet az lesz a legegyszerűbb ha más márkát választok. Azért köszönöm a választ.

(#37) illjo válasza Szotyi1013 (#36) üzenetére


illjo
Topikgazda

Szívesen. Azért mondtam fb ot, ott több embernek lehet tapasztalata. Huawei magyar közösség csoport, vagy HWB csoport. Tele van olyanokkal akiknek gms nélküli telefonja van és esetleg játszottak azzal a játékkal

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#38) Szotyi1013 válasza illjo (#37) üzenetére


Szotyi1013
újonc

Rendben rákérdezek!

(#39) tom150 válasza illjo (#33) üzenetére


tom150
újonc

Nekem is le frissitette magat. Valahol kitudom kapcsolni az automatikus frissiteset?

(#40) illjo válasza tom150 (#39) üzenetére


illjo
Topikgazda

Beállítások/rendszer és frissítések

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#41) DEJVID válasza illjo (#19) üzenetére


DEJVID
őstag

Szia!

Apukám sajnos belefutott egy ilyen PSmart 21 telefonba, és persze kellenének a Google szolgáltatások. felraktam ezt a Vmost, futólag megnéztem, de borzalmas megoldásnak tűnik. Android Auto nem indul el rajtva, illetve egyből crash-el. Próbáljunk megszabadulni a telefontól, vagy tudsz ajánlani valamit?

Köszi!

(#42) illjo válasza DEJVID (#41) üzenetére


illjo
Topikgazda

Sajnos, ahogy a 19. hsz összefoglalóban is írtam, erre a modellre, mivel nincs olyan firmware verziója, ami régebbi 2020.07.20-nál, az 1-es pontban leírt, legstabilabb fajta gms megoldásra, a gms mókra nincs megoldás. A vmos nél egyel gyorsabb, de nem túl stabil, ott leírt, linkelt dual space vagy itt a pár hszel lejjebb linkelt gspacet azért próbáld ki. Utóbbi fent van appgalleryben.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#43) Jonatán


Jonatán
tag

Hali!
Nos hogy legyen 1 kis elet a topikodban, P40 prom van
[kép]
Hisuite progival visszaraktam az EMUIt 11 ala , most johet a Firmware visszairas.
A firmware visszairasnal a Base software versiont kell keresni ami nalam a ELS-LGRP4-OVS 10.1.0.176
A 40 proknal 10.1.0.131ig kell vissza keresni az firmwart, a telefonon a Huawe Firmware kereso progival.
Na de amit most nem vagok 2020.06.01 datummal van 3db FullOta alomany, melyik kell?
[kép]
es meg 05.29 datummal is van 131es Fullota firmware, persze itt gondolom a frissebb alomany kell

[ Szerkesztve ]

(#44) illjo válasza Jonatán (#43) üzenetére


illjo
Topikgazda

Elvileg bármelyik. Ezek szerint a hisuite os downgrade etválasztottad. Azért a dloados sokkal egyszerűbb lenne, ha fel tudnál tenni egy pendrive ot type c re.Nem az a lényeg, hogy friss legyen, sőt

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#45) Jonatán válasza illjo (#44) üzenetére


Jonatán
tag

Sajna nincs olyan pendrivom, de sajna most csocsre futottam, felrakta PCre a Firmware keresot a Common Base rublikaba beirtam a ELS-LGRP4-OVS es megtalalja ezt a Firmwaret de csak ELS-LGRP6-OVS 10.1.0.132-est talal nem 131 es a datum a legkesobbi amit talalt az 2020.07.29.
Ez most mi mit neztem el?

(#46) illjo válasza Jonatán (#45) üzenetére


illjo
Topikgazda

Jó kérdés. Életemben egyszer csináltam ezzel a módszerrel, szóval annyira nincs előttem. Csináld, ahogy a linkelt videon mutatja lépésről lépésre. Elvileg, ha jól emlékszem, a firmware findernél nem kell ennyire részletesen keresni. Mind akkor, amikor telefonon csekkolod h jó lesz e az adott firmware, mind a pc verzión a modell verziót kell megadni. Tehát, tied ha p40 pro, vszínű Els-nx9 ezt beadod telefonon az add modelnél. Kikeresel amiket feldob egy 2020.07.20. Előtti full ota t. Megjegyzed a srozatszámát, ami jobb alsó sarokban van.Majd a gépen is az els-nx9 verzióra keresel és amiket mutat, megkeresed sorozatszám alapján. Utána a video leírásában szereplő hisuite proxy ba ahogy mutatja behivatkozod a számát, elérését a firmware nek a firmware finderből. A régebbi hisuite.verzió legyen fent, ami ott linkelve van.És ha a megadott hivatkozásokkal elindítod a hisuite proxyt, a hisuitenak fel kell ismernie a 'frissítést' ahogy mutatja. Hogy mit rontottál el, passz.
Vagy beruházol egy type c otg kábelre, vagy pendrive átalakítóra😃

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#47) Jonatán válasza illjo (#46) üzenetére


Jonatán
tag

Szerintem lepesro lepesre csinalom, itt a video amit hasznalok
[link]
2:40 nel mondja hogy mit kell, majd a telefonra felrakott Firmware keresobe beirja Basik verziot nem a telefon model szamat, majd pedig a video alatt irja hogy P40 pro-hoz 131es Firmwaret kell leresni az 2020.06.01 nel lesz eloszor FULLOTA verzio kell neki, ez idaig meg is van de amikor Pc-n kell az altala linkelt Firmware keresovel megint megkeresni a 131es t akkor mar nem talalja...szerintem reszletesen kovettem a videot!

[ Szerkesztve ]

(#48) illjo válasza Jonatán (#47) üzenetére


illjo
Topikgazda

Ok, igaz, ő részletesebben beírta a build számot, rosszul emlékeztem.De a lényeg, amit meg is találtál, a telefonos ff ben, a 131 es full ota k. A pc-n meg ha ugyanúgy beírod search barba a verziót mint telefonosba, ott kell lenni. Ctrl+f, tedd be a 6 jegyű azonosító számát a firmware nek amit telefonon találtál és keresd meg azzal

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#49) Jonatán válasza illjo (#48) üzenetére


Jonatán
tag

Nem megy mar nem tudom hol vagyok...
[kép]
a szmitogepen ezt kapom, szerintem jo adatot irtam a keresobe a datum oszlopra katintva sorba rendeztem es a legregebbi firmware a 2020.08.01 -es ami 152-es verzio..
A veget amit irtal nem ertem, Ctrl+F, 6jegyu azonosito azt meg sejtem mire gondolsz (410049) de hova hogy?
Bocsi ...

(#50) illjo válasza Jonatán (#49) üzenetére


illjo
Topikgazda

Ctrl+ f gomb előjön elvileg search bar és beírod az azonosítószámot. De ott van oldalt látszik oldalsávon, hogy van egy rakat sor. Mind végignézted az azonosítószámát? Lejjebb görgettél?A lényeg ugye, hogy a telefonossal megtaláltat itt is megtaláld
.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.