Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) kovike


kovike
tag

Mi a véleményetek erről a készülékről?
Az a 6050mah vajon tényleg annyi?
Mi a véleményetek a gyártóról?
Hivatalos oldal

[ Szerkesztve ]

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#2) Ciccuka válasza kovike (#1) üzenetére


Ciccuka
veterán

A technikai specifikációja nagyon jó, de az a kérdés milyen összességében a valóságban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3) kovike válasza Ciccuka (#2) üzenetére


kovike
tag

Jelenleg még erősen előrendeléses fázisban van, de az eleFone hivatalos youtube csatornáján már vannak hands-on videók... :DD de, hogy "a valóságban" milyen, az tényleg jó kérdés.

Esetleg vannak valakinek tapasztalatai uleFone készülékekkel? :B

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#4) Ghard


Ghard
őstag

Mindenhol azt írják, hogy az akkut a sony gyártja, szóval valós lehet a 6000mah.
Komolyan elgondolkodtam az előrendelésen, az egyetlen dolog amit tudnom kéne, hogy mennyire jó az érintésérzékelése. Van egy kínai tabletem, azt néha erősebben kell nyomni, ez miatt nem a legjobb használni.

(#5) kovike válasza Ghard (#4) üzenetére


kovike
tag

Nem lehet, hogy abban a tabletben még rezisztív kijelző van?
Ebben elvileg LTPS gyártási technológiával készült IPS-LCD kijelzőt építettek...

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#6) Ghard válasza kovike (#5) üzenetére


Ghard
őstag

IPS Capacitive screen leírás szerint.
Egy voyo a1 mini egyébként (windows+android dualboot), még így is nagyon jó vétel volt 100 dolcsiért, úgy is főleg asztali gépként használtam monitorra kötve.
Csak hát telefonnál ez nagyon zavaró tud lenni.

(#7) kovike


kovike
tag

uleFone Power Hands on videó :))

[ Szerkesztve ]

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#8) Ghard


Ghard
őstag

Itt van egy egész jó teszt róla: [link]
Én rendeltem egyet, remélem nem tart tovább 2-3 hétnél, amíg megérkezik :)

(#9) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Ma a kezembe akadt egy ilyen telefon. Nem sokat nyomkodtam, de kijelenthetem, hogy prémium kategóriás érzetet biztosít, villánygyors, és full stock androidot futtat, teljes magyar fordítással.. :))

(#10) kovike válasza Ghard (#8) üzenetére


kovike
tag

Kíváncsi vagyok milyen lesz! :)

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#11) kovike válasza Hoorus (#9) üzenetére


kovike
tag

Szia!
Milyen színben? Videókon eléggé csúszós, fényes, ujjlenyomatgyűjtősnek tűnt a sötétkék és a fehér hátlapja... Súlya, mérete nem zavaróan nagy?

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#12) Ghard


Ghard
őstag

Nem is számítottam rá, hogy ilyen hamar megérkezik, rendeléstől számítva 8 nap volt. :)
Még csak 5 percet nyomkodtam, de az biztos, hogy minőségi darab. A kijelző színei, fényereje és érzékenysége is tökéletes.
A dealsmachine oldalról rendeltem, összesen 168 dollár volt, plusz még kaptam ajándékba egy 8GBos Kingston MicroDuo OTG pendrive-ot is.

(#13) szaszab válasza Ghard (#12) üzenetére


szaszab
aktív tag

Kár, hogy vagy 2 sim, vagy 1 sim+1 microsd megy bele. :(

(#14) barrique válasza Ghard (#12) üzenetére


barrique
tag

Szia!
Átcsúszott a vámon?
Én még az Ulefone Parist nézegetem, de nem találtam ilyen topikot...

[ Szerkesztve ]

(#15) Ghard válasza barrique (#14) üzenetére


Ghard
őstag

Át :)

(#13) szaszab
Meg milyen kár hogy nem Snapdragon 820 van benne :(

:D

(#16) szaszab válasza Ghard (#15) üzenetére


szaszab
aktív tag

Sebaj, apámnak tökéletes születésnapi ajándék lesz. Szóval én is rendeltem egyet. :D

(#17) szaszab válasza Ghard (#12) üzenetére


szaszab
aktív tag

Azt írtad, 168 dodó volt. Akkor te a 4,36 dolláros biztosítást nem is kérted?
(Add Shipping Insurance to your order ... 4.36USD)

(#18) Ghard válasza szaszab (#17) üzenetére


Ghard
őstag

Rosszul írtam, a telefon volt 168, erre még kértem trackinget és biztosítást. Így 174 volt a postával együtt.

(#19) Cifu válasza Ghard (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Root, bootloader terén mi a tapasztalat?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) Ghard válasza Cifu (#19) üzenetére


Ghard
őstag

http://www.needrom.com/category/ulefone/power-ulefone/
TWRP van rá és root is.
Addig nem akarom piszkálni, amíg nem jön az android 6 frissítés.

(#21) Ghard


Ghard
őstag

Néhány gondolat 2 nap használat után.
Olyan dolgokat nem írnék most le, amik egyértelműek. 3gb rammal és a processzor erejével minden rendben van, multitasking, fullhd videók, játékok szépen mennek. A real racing 3 mondjuk nem folyik, szemre olyan 20-30 fps lehet, ez még a játszható kategória. Ez is okostelefon androiddal, ha egyet láttál mindet láttad :) A kinézete és hardveres infók youtube-on vagy csomó más oldalon fent vannak.

Viszont amikről nem volt szó a tesztekben, vagy csak használat után vehető észre:
Rögtön 2 komolyabb hiba elő is jött.
Az egyik, hogy a gyári headset hangja minősíthetetlen. Telefonálni jó, de minden másra felejtős. Oké, ez így van a legtöbb telefonnál, miért baj ez? Azért, mert rögtön dugtam volna rá a megszokott fülesem, és itt vettem észre, hogy nem "pattan be" :)
Az van, hogy a gyári 3,5ös jack 1mm-el hosszabb.[link]
A képen a középső fehér a gyári, a 2 fekete pedig másik szabvány csatlakozó. Ez az 1mmes dolog pont arra elég, hogy a legkisebb mozdulatra kiessen a bedugott fülhallgató. Egyébként amíg nem esett ki, hallgattam zenét egy shure fülessel, szépen szól, ezzel nincs baj.
Két dologra tudok gondolni, mint megoldásra. Vagy bluetooth headset, vagy ebayen kell találni valami kábelt, ami megoldja ezt a "kis" problémát.
A másik dolog a kijelzővel van. Szépek a színek (a fekete is), pixeleket maximum nagyítóval lehet találni.
De sajnos beég. Ehhez elég 3-4 perc, hogy ugyan az legyen rajta. Például a status bar, ezt a legkönnyebb észrevenni. Szürke háttérnél látszik, vagy olyan alkalmazásnál vehető észre, ahol szürke színek vannak ezen a területen. Ilyen, mint a videóban:[link]
Kb ugyan így elég 3-4 perc, hogy eltűnjön. Érdekes, mert fekete háttéren meg nem látszik.

A rendszer nagyon stabilnak tűnik, nyomkodtam össze-vissza, telepítettem játékot, programot, de egyszer sem fagyott le, még csak be sem lassult.
Gyárilag teljesen fel volt töltve, mire elértem az 1%ot, a kijelzőidő 12 óra 6 perc volt. Ebben kb másfél óra játék volt, a többi netezés, youtube, mx player hd videókkal.
Én nexus 4ről váltottam, azzal kb 3 óra volt a kijelzőidő, hát azután ez brutálisan jó :)
A feltöltés meglepően gyorsan ment, nagyjából 2 óra kellett a teljes feltöltéshez.

(#22) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Nagyon gondolkodom egy ilyen telón én is .
Igazából az akkuidő mozgatja a fantáziámat,mert unom már hogy
minden nap töltenem kell ezeket a 2-3000 mAh-s akkumlátorokat.
Képbe van még az OUKITEL 10000 is de arról nem találok sehol véleményeket.
Annak a prociját látom gyengébbnek,de jatszani nem nagyon szoktam telefonon.

Ha van még tapasztalat az Ulefone-val azt mindenképp várom hogy meg osszátok vagy
az Oukitel-el

köszi

üdv

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#23) jimmy5 válasza Ghard (#21) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Szia !

Segítenél abban hogy van-e a telefonon notification led ?

Az Ulefone power és az Elephone vowney Lite között örlődök.
Annak csak 4000mAh akkuja van, de viszont mindenben jobb mint a Power

előre is köszi a választ

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#24) szaszab válasza jimmy5 (#23) üzenetére


szaszab
aktív tag

A specifikáció alapján kell benne lennie.

(#25) jimmy5 válasza szaszab (#24) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Köszi az infót.
A 6000 akksival hány napot bír ha állandóan megy a wifi ? Viber,levelezés,1-2 fénykép.

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#26) szaszab válasza jimmy5 (#25) üzenetére


szaszab
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Én apámnak rendeltem a dealsmachine.com-on, de még csak tegnap reggel adták fel. Már útban van felém. :D

Mielőtt odaadnám apámnak, megnézem, jobb-e, mint a P70-em. :D

(#27) jimmy5 válasza szaszab (#26) üzenetére


jimmy5
aktív tag

A P70 mennyit bír a fenti hasznalat alatt ???

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#28) szaszab válasza jimmy5 (#27) üzenetére


szaszab
aktív tag

Nagyon max 2 napot.

(#29) Ghard válasza jimmy5 (#23) üzenetére


Ghard
őstag

Van rajta led, viszont csak 3 színt tud (RGB)
3 napot lazán kibír úgy, hogy éjszaka sincs repülő módban.
De csak akkor,ha nem használod a screen gestures/DT2W/fingerprint dolgokat, mert ezek egy nap alatt 20%ot is levesznek.

(#30) jimmy5 válasza Ghard (#29) üzenetére


jimmy5
aktív tag

igazából csak a fingerprintet szeretném használni.
A telefonon viberezek,levelezést nézem igazából semmi extra.

Neked milyen színű van ? Nem recseg,ropog a hátulja ?
Összeszerelés akkor jónak mondható ?

Látom azt írják hogy februárban jön hozzá a 6.0 android, ami elvileg még takarékosabb mint az 5.1es

Processzor elég mindenhez?

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#31) Ghard válasza jimmy5 (#30) üzenetére


Ghard
őstag

Az összeszerelés hibátlan,semmi recsegés nincs. Semmi köze a gagyi műanyag telefonokhoz, tényleg minőségi cucc.
Hogy most a fingerprint vagy a gesture funkciók szívták az akkut, vagy esetleg csak egy bug miatt, azt nem tudom, mert 1 napig volt bekapcsolva, nekem nincs rá szükségem. De amúgy az ujjlenyomat olvasó nagyon jól működik, gyors és 10ből 9x elsőre felismer.
Én a sötétkéket vettem, fehér nekem nem tetszik. A kijelző körül van fekete keret, ez a fehérnél szerintem nem túl szép, sötétkéknél meg szinte nem látszik.
Ha jól megcsinálják rá a 6os droidot, akkor tényleg még jobb üzemideje lehet.
A procival nincs gond, néhány 3d játék van ami akad, ezt már jelezték többen. A romban lehet a hiba, mivel más, ugyan ilyen processzoros telefonon nem akadnak. Remélhetőleg ez is javul 6.0-án.

(#32) Skyner


Skyner
tag

Sziasztok!
Én is egy ilyen beszerzését tervezem. Meglévő tulajokat kérdeznék, hogy a kamerája mennyire van rendben fénykép és videó terén? A benne lévő infrát próbáltátok? Olvastam a kijelzőn lévő statikus beégésről pár kommenttel feljebb. Mennyire vészes? A válaszokat előre is köszönöm.

(#33) Ghard válasza Skyner (#32) üzenetére


Ghard
őstag

Szerintem a kamera rendben van. Csináltam pár képet vele: [link]
A videó már nem annyira szép:
[link1]
[link2]
[link3]
Az infrát próbáltam, kb 3m ig szépen működik, ennél távolabb már nem nagyon.
2 samsung tvt,2 upc beltérit és egy samsung házimozit gond nélkül visz a távirányító app [link]
A kijelző beégése nem zavaró, szürkés háttérnél látszik csak, egyébként fel sem tűnik.

(#34) Skyner


Skyner
tag

Köszönöm a mintákat és a válaszodat. Nem látok problémát a videó minőségében, csak mintha lassan fókuszálna. EU raktáras készletről tudsz ami nem horror áras?

(#35) Ghard válasza Skyner (#34) üzenetére


Ghard
őstag

A fókusz kicsit tényleg lassan áll át, viszont ha újjal megérinted a képet akkor azonnal fókuszál.
Csak a gyári appot próbáltam, lehet más programmal jobban menne.
EUs raktárra lehet még várni kell, mert januárban kezdték meg a szállításokat Kínában is :)

(#36) szaszab válasza Ghard (#35) üzenetére


szaszab
aktív tag

Tehát akkor amit apámnak rendeltem, nem Belgiumból jön? :D

(#37) Ghard válasza szaszab (#36) üzenetére


Ghard
őstag

De onnan :)
Viszont Belgiumba meg Kínából érkezik.
Ha dealsmachine-ről vetted, akkor le is van írva:
We ship all our goods directly from the factory district in Shenzhen, China :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Ghard válasza jimmy5 (#22) üzenetére


Ghard
őstag

Oukitel K10000 teszt már van a mobilarénán. :) [link]

(#39) jimmy5 válasza Ghard (#38) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Szia !

Mennyire van tele szemetelve kínai programokkal, felesleges appokkal ? Ulfone Power
Rootolva küldik vagy te rootoltad ?

köszi

[ Szerkesztve ]

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#40) Ghard válasza jimmy5 (#39) üzenetére


Ghard
őstag

Semennyire. Kíváncsiságból lefuttattam 4 antivírust, csak az egyik jelzett egy appot, az u-launchert.
De ez sem vírus, csak az ulefone saját témázott indítója (persze hozzáfér az értesítésekhez, ez volt amit jelzett az egyik progi), de le lehet törölni, nem rendszer app.
Nincs rootolva és nem is akarom egyelőre. Előző kommentek között linkeltem rootot, ha érdekel.
Én megvárom a 6.0-t, aztán remélem azt is lehet majd rootolni.

(#41) jimmy5 válasza Ghard (#40) üzenetére


jimmy5
aktív tag

A GPS-e gyors ?

Meg találja könnyen a műholdakat?
Nem totojázik mint általába a sok kínai telefon ?

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#42) Ghard válasza jimmy5 (#41) üzenetére


Ghard
őstag

5 másodperc alatt van gps jel :)

(#43) xtend


xtend
senior tag

En is szemeztem ezzel a teloval, de mivel gearbest eu raktarban nincs igy be touch 3-t vettem, ugyanaz a spec. csak az akksi a kisebb. Eleg jol feljottek ezek a telok, par honapja vettem az asszonynak ulefone paris-t, nagyon meg van vele elegedve es az csak 2gb memorias megis hasit a telo, remelem nem fogok benne ensem csalodni :)

(#44) szaszab válasza Ghard (#37) üzenetére


szaszab
aktív tag

Onnan vettem. A tracking azóta sem mozdul. Vajon mi történhetett?

(#45) Ghard válasza szaszab (#44) üzenetére


Ghard
őstag

Szerintem semmi nem történt azért nem mozdul :)
Talán jövő héten lesz új adat rajta.

(#46) barrique válasza xtend (#43) üzenetére


barrique
tag

Szia!
Tudnál részletesebben írni
a Parisról?
Komolyan szemezgetek vele, de nem találtam hozzá topikot.
Akár privátban is.
Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#47) Crytek


Crytek
veterán

Aki tulaj és már ~ 3 hete használja:

Előjött valami egyéb gond nyűg a telefonnal?
GPS-t használta is valaki (nem csak arra hogy fog-e jelet) pontos-e nem szakadozik-e meg?
Esetleg valami hely ahol EU raktárból szállítanak?

Itthon pár zúg gsm-et találtam de ott 85 + ezerbe fáj. Kintről meg áfával is megállna ~ 70ezerbe.

Next PC Upgrade: 2022

(#48) szaszab válasza Crytek (#47) üzenetére


szaszab
aktív tag

Awwww. Érkezzen már meg, amit én rendeltem, és akkor írok én is róla szösszenetet. De 15-e óta a bAlgáknál rostokol...

(#49) 74panzer


74panzer
csendes tag

A puremobilnàl kapható 70000 ft

(#50) Crytek válasza 74panzer (#49) üzenetére


Crytek
veterán

Erről a boltról tudni valamit?
Mobilon vagyok szinte semmit nem találok gari?Szállítási költség?
Nagyon jó ár lehet meg is rendelem majd innen.

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  uleFone Power
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.