Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83601) Senki9876 válasza 6030D (#83599) üzenetére


Senki9876
tag

ma elmegyek a boltba és kipróbalom az 520 -at és meglátom milyen. az a helyzet hogy kinéztem már egy cipőt, de leghamarább csak a jövőhónapban tudom megvennei. habár nagyobb összeggel számoltam a pedálra így talán bele is férhet a keretbe. ha már ott leszek akkor azért párat még kipróbálok

10km alatt ki sem hozom a bringát, inkább használom az autót :P ;] ;] ;]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#83602) 6030D válasza Senki9876 (#83601) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor nem értem, miért akarsz cipőben is tekerni :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83603) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Köszi, akkor ezt a Dr. Bike-ot megnézem. :)

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#83604) 6030D


6030D
Ármester

Expo

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83605) Hasaggymeg válasza 6030D (#83602) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Zokniban nyomja a lábát a pedál. ;]

Tóthgera30...van tapasztalatod a K2-vel? Akármilyen,mert szimpatikusak,profin vannak felszerelve mégsem hallom,hogy sokan ajánlanák szervizüket. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83606) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#83605) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az egyik barátom oda vitte a Sid-et nagy generálra. Neki nem volt panasza a szervizzel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83607) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#83598) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A K2-nek azért ebben még nincs akkora múltja. Pár éve foglalkoznak csak bringákkal, előtte csak sível. Persze nem rossz, jól felszerelt szervizük van, de azért nem hasonlítanám a Dr.Bike-hoz tapasztalatban.
Akkor már inkább Probike, Alpinbike.
Egyébként egy csomó szerviz ugyan úgy elküldi a Dr.Bike-ba az átvett telókat, csak ráteszi a saját sápját is az árra. :) Nem állítom, hogy a K2 is ezt csinálta volna, csak úgy megemlítettem, mert van ilyen is.

[ Szerkesztve ]

(#83608) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#83607) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mint szervizeknél, minden előfordulhat, de legfőképp az ott dolgozóktól függ a minőségi munka. Én csak a Bringakirály-ba hordom, Nyíregyházán, ide is sok kerékpárbolt és szerviz küldi az alkatrészeket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83609) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#83608) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, nyilván az a lényeg, hogy ki végzi el a bizonyos munkát, és nem az, hogy hol. Ugyanakkor én azt vallom, hogy a tulajon is sok múlik. Mert ha ő maga nem annyira ért az adott szakmához, akkor azzal sem lesz teljesen tisztában, hogy ki a legmegfelelőbb ember az adott munkakörre. Ezzel nem a K2 ellen akarok beszélni, mert konkrétan rosszat nem hallottam róluk.
De az tény, hogy síben van inkább tapasztalatuk, bringával alig pár éve foglalkoznak, ettől persze még lehetnek jók.

[ Szerkesztve ]

(#83610) zodo válasza zodo (#83537) üzenetére


zodo
nagyúr

Találtam utalvány elfogadó helyet (kerekparcity) már csak el kéne dönteni melyik vezetékes típus legyen.
Sigma Baseline 1200 vagy VDO M2 WR

Mindkettő tudja amire szükségem van, vdo olcsóbb és jobban tetszik a nagy kijelző.
Anyaghasználat/tartósság szempontjából ha itt a topikban jól olvastam, főként a Sigma típusok ajánlottak.
Mondjuk hétköznapi tekeréshez kell semmi terep, lényeg hogy stabil megbízható kütyü legyen.
Valakinek van tapasztalata bármelyik típussal kapcsolatban?

(#83611) 6030D válasza zodo (#83610) üzenetére


6030D
Ármester

Nekünk a családban van több VDO, nem ez, hanem a korábbi "A" széria, de egyikkel sincs gond.
Hasaggymegnek is VDO van, nemrég írta, hogy télen sem volt vele gondja.

Én mondjuk pont a Sigmákról olvastam rosszat, de inkább a magasabb kategóriájúakról.

Én a VDO-t venném, de csak a kinézete miatt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83612) szjoci válasza zodo (#83610) üzenetére


szjoci
őstag

+1 a VDO-ra. HC12.6 típusút használok, 3 év alatt még nem volt gondom vele.

(#83613) zodo válasza 6030D (#83611) üzenetére


zodo
nagyúr

és szjoci

Köszi szépen az infókat. Hasaggymegnek láttam azt a hsz-t amiben rákérdez pont az M2-re de véleményeket nem találtam, később nyilván nagyobb tudásúra váltott amiről szintén olvastam hogy bevált neki még -13 fokban is.
Különben ahogy nézem főként a vezeték nélkülieket szokták lehúzni aztán más kérdés hogy jól van-e felszerelve stb.
Lehet hogy csúnyább a vezetékes ahogy végig fut a testen de valahogy megbízhatóbbnak gondolnám ezért vennék inkább ilyen típust.

(#83614) Runner_fxr válasza zodo (#83613) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Akkor kapsz egy másik véleményt is. :) Nekem a VDO M6-os órám néha lefagy és nem mér semmit. Kicserélték egy újra, az is ugyan azt csinálja. Előtte Sigma Rox 6.0-volt, azzal meg semmi bajom nem volt. Így én inkább Sigmára szavaznék.

(#83615) zodo válasza Runner_fxr (#83614) üzenetére


zodo
nagyúr

pff, sejtettem hogy ez lesz. :)

Nem lehet hogy az említett órák már "túl okosak" és azért van velük gond vagy valamilyen széria hiba?

(#83616) Runner_fxr válasza zodo (#83615) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elég sok VDO órát eladtunk a boltban, nem sok gond volt velük. Szóval simán lehet, hogy veszel egy VDO M2-est és az ég világon semmi bajod nem lesz vele. Ez az én személyes tapasztalatom volt, nekem a Sigma kicsit jobban is tetszett, és soha semmi fagyás, bizonytalanság nem volt vele kapcsolatban. Nem is cseréltem volna le, csak az előző bringába bele alkudták, amit eladtam. :)
Szóval igazából, azt vedd amelyik jobban tetszik, garancia úgy is lesz mind a kettőre.

(#83617) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#83614) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én konkrétan ezért nem merek drágábbat vásárolni! Nagyon drágám igaz nem is volt,de miután a Sigma 12.12-m beázott,úgy döntöttem,hogy csak egyszerű és vezetékeseket vásárolok.Most is VDO M 2WR van.
Szerk: Amúgy ez a Sigma most nagyon jó árban van a Decathlonban! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83618) deicide


deicide
veterán

Sajnos a tegnapi 100km@38.5-es menet utolsó 80km-én esett az eső, ezért mosnom kellett a bringát. Azaz folyó, de nem spriccelő módban kerti slaggal vizet csurgattam rá, majd szárazra töröltem. A lánc/lánckerék újrakenésén kívül mást kell tenni ilyenkor?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#83619) zodo válasza Runner_fxr (#83616) üzenetére


zodo
nagyúr

Értem. Két napja nézelődőm, olvasgatok de messzemenő tuti jól bevált típus talán nincs is ami mindenkinek megfelel de igazad van, gari van és majd az idő eldönti hogy én melyik vélemény nyilvánító táborhoz fogok tartózni.

Megrendeltem a VDO-t.

(#83620) Hasaggymeg válasza deicide (#83618) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ.Ha nagyon megázok akkor a váltók gőrgőire + forgáspontjaira is szoktam fújni egy-egy kis sprayt,majd miután jól megmozgattam és befolyt mindenhova,alaposan letörlöm.~10 perc.

(#83619) zodo...olyant használok ~1 éve,egyelőre megelégedéssel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83621) deicide válasza Hasaggymeg (#83620) üzenetére


deicide
veterán

A lánckerék alatt azt értettem, igen, a hátsó kis görgőket. Oda fújtam be, igen. Akkor a kormánycsapágy, hajtóműcsapágy, kerékagyak szétszedése szükségtelen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#83622) geotigris9 válasza zodo (#83615) üzenetére


geotigris9
tag

Nekem régen volt egy csepp ütés és por álló Sigma órám is amit jó pár évig gond nélkül használtam, de aztán első elem csere után el kezdte habzsolni az elemeket. Egy hónapot ha bírt benne az elem pedig kapott ajánlott speciális összetételű elemet is azt is megette. (valami ezüs-oxid összetételű) Az első elem cserélyig teljesen rendben volt.
Most a montin újra Cateye van, minőségben, megbízhatóságban ez nekem a favorit és szerintem sokaknak. Mégis Japán minőséget tükrözi.
(Az első órám is egy Cateye volt nagyon sokáig meg volt, jól minden gond nélkül működött aztán bringával eggyütt meglovasították, gyaníthatóan még mindig működne. :D )

Én is vezetékest preferálom nem kell neki plusz még egy elem és vételi zavar is kizárt rádió jeladásból adodóan. Lehet jól esztétikusan rögzíteni a vezetéket meg van a módja. Rádiósnál meg ott a villánál az relatíve ,,órmótlan,, jeladó is ha úgy nézzük. ;]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83623) zodo válasza Hasaggymeg (#83620) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez már vélemény, szuper :)

Első lámpán agyalok még hátha belefér a mostani szükős keretembe.
Szerencsére sikerült a rapid rob-ot beszámítással Schwalbe Spicer-re cserélnem, óra meglesz az utalványból.

Jelenleg elől Blackburn Voyager 2.0-t használók ami új elemekkel egész jó (mondjuk villogón használom) de néha önálló életre kell és kidobja magát a foglalatból pedig be van pattintva a helyre (időnként ellenőrzöm is) viszont jól bírja az esést persze ez csöppet balesetveszélyes is lehet.
Hátul meg valami hasonló 5 ledest de szavam sincs rá.

10k-ig bezárólag valami tipp amivel az utat is látnám akár szett-ben? pl Xlc CL S01

(#83622) geotigris9

Új bringához új dukál alapon gondoltam a régi megszolgálta az idejét.
Amúgy egy cirka 14 éves Cateye Enduro 2 és egyedüli problémája hogy valamilyen úton modon elhagytam róla a ball alsó piros gomb kupakot de maga a gomb és óra tökéletesen működik pedig télen is bicajjal járók melózni szóval kapott esőt, havat és hideget épp eleget.

[ Szerkesztve ]

(#83624) t1 válasza rétisün (#83594) üzenetére


t1
addikt

Nah a projekt beindul, beszéltem az eladóval akitől vettem Sora ST3400 jó hozzá, milyen szerencse, hogy pont 2 utcával arébb àrulnak ilyet bikemagon 18k-ért megegyeztünk holnap megyek érte.
A továbbiakhoz kormàny stucni bandàzs kell? Bowdenezést összerakást inkàbb a szervízre bíznàm.

(#83625) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#83617) üzenetére

Nekem Garmin Edge 510 van ami annyiba került anno mint egy belépőszintű bringa, de majd 2 éve tökéletesen teszi a dolgát. Nem bántam meg hogy beruháztam rá. :N
Ha olcsóbban kellene jó óra most a Brytonon tuti elgondolkodnék.

Més que un club!

(#83626) geotigris9 válasza zodo (#83623) üzenetére


geotigris9
tag

Emlékszek már korábban linkelted. Ha tutira akarsz menni tudod mit kell választanod minden esetre. :)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83627) szjoci válasza zodo (#83623) üzenetére


szjoci
őstag

Nekem is ilyen blackburn-öm volt, repült nálam is párszor... Egy papírgalacsint raktam a tartóján lévő lyukba, az megfeszítette annyira hogy ne tudjon kiugrani, utána nem volt ilyen baleset. Azóta nyugdíjaztam, egy osram fx-70 lett az utódja amit bátran ajánlok. Bazi nagy órmótlan lámpa, de a fényereje kompenzálja eme "hibáját",

(#83628) pc360 válasza szjoci (#83627) üzenetére


pc360
addikt

Ez tényleg bazi ormótlan :) Ugyanezt a fényerőt tudja a picike Infini is, amit már linkeltem párszor, és egy kicsit olcsóbb is.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83629) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Gyönyörű ez a Cube Reaction GTC SL 2x red´n´flashorange, méretemben is akad, valaki beszéljen le róla. :D

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83630) szjoci válasza pc360 (#83628) üzenetére


szjoci
őstag

Az ilyenekkel az volt a bajom, hogy nem terítette rendesen a fényt: vagy messzire láttam egy fényalagútban, vagy közelre. Konkrétan ezt a típust nem próbáltam így lehet hogy ezzel más a helyzet, de nem úgy néz ki. Ez az osram viszont közvetlenül előttem is 180 fokban terít, és bevilágít vagy 80-100 métert is max fényerőn úgy, hogy a szembejövőket, autósokat nem vakítom el vele. Cserébe bűn ronda :DDD A teljes áráért biztos hogy nem vettem volna meg, de 12k-ért akcióban jó vétel volt számomra.

[ Szerkesztve ]

(#83631) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Stílus: [link] :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83632) parkr válasza Tothgera30 (#83631) üzenetére


parkr
őstag

bár látnám ahogy pofára esik ;]

(#83633) flash-


flash-
veterán

nagyon megköszönném ha tudnátok ajánlani egy kilóméterórát a kerékpárra..

Nincs semmi komoly elvárás..
megbízhatóság, átlagsebesség, pillanatnyi sebesség, össz táv mérése,
jól látható aktuális sebesség kijelzés, és egy kis esőtől ne menjen gallyra..

mit tudnátok ajánlani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#83634) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Pedalt keresek a bicajra, sajnos amit anno vettem, egy jonak kinezo noname, az nyoszorog, es 'tojas' -osan forog korbe, igy eleg fura lett vele kruzolni. Sima platform(ha lehet wide) pedalt keresek, de legyen tus, hogy a cipo talpa necsusszon el. SAINT Pedals PD-MX80, vagy itt ez a Cube
Vagy ha tudtok jobbat, ami illik XC -hez, akkor ne tartsatok magatokban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#83635) Hasaggymeg válasza deicide (#83621) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az elég nagy baj lenne ha minden ázás után szét kellene szedni! :U

(#83623) zodo...nekem Sigma Buster 200 van Sigma Cuberider II -vel.Elsőnek 1 baja van,a visszajelző gomb vakítóan világít a képedbe,de az megoldható,hátsónál meg szeretem,hogy nincs körbenyomandó 33 funkció,hanem be és kikapcs,ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83636) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#83617) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a baj, ha már vezeték nélkülit akarsz és jót, az nem olcsó mulatság.
Ha csak alap dolgok kellenek, végül is jó egy sima madzagos is.

(#83637) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#83629) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én megpróbálom...ööö...ha lefotózod a kapud előtt azzal a német juhásszal,engem megöl a (narancs)sárga irigység! ;]
Ami meg (#83631) Tothgera30-t illeti az itthoni utakon legfeljebb shake-et tudna készíteni a kormányon. :U

(#83633) flash-...VDO M2 WR

Runner...egyetértek.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83638) Tothgera30 válasza parkr (#83632) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ejnye, mindenkinek vannak perverziói... :D

#83637 Hasaggymeg: A német juhásznak van neve is, kapu előtt pedig nem fényképezek. :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83639) Hasaggymeg válasza szjoci (#83630) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sokan esnek abba a hibába,hogy kizárólag fényerő alapján vásárolnak lámpákat,ezért is virágzik a kínai webáruházak időnként leolvadó aksis fényágyúinak piaca. A jó lámpának a fényerő csak az egyik tulajdonsága.Fontos az ahogy a fényt teríti,a kapcsológomb meg az egész lámpatest minősége,aksi élettartalma stb.

Tothgera...Jerry Lee? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83640) geotigris9 válasza Tothgera30 (#83631) üzenetére


geotigris9
tag

Az csalás, ha a tálca oda van ragasztva ám. :N

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83641) geotigris9 válasza Hasaggymeg (#83635) üzenetére


geotigris9
tag

Néha örülnék ha nem kén ,,33 funkciót,, végignyomkodni max. ha olyan kedvem van. :)

flash- Ha kicsit vissza lapozol most voltak témában órák.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83642) zack válasza Hasaggymeg (#83639) üzenetére


zack
nagyúr

Ezért lesz NiteRider. ;)
Érdemes megnézni a videókat róla.
Azt viszont nem tudom mi a különbség a 950 Boost és a 950 Boost OLED között. Árban 10k a különbség.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83643) szjoci válasza zack (#83642) üzenetére


szjoci
őstag

Van rajta egy oled kijelző, ami gondolom csak arra szolgál hogy kiírja éppen melyik módban vagy és hogy áll az akksi.

(#83644) zoli03 válasza Hasaggymeg (#83639) üzenetére


zoli03
őstag

Kintről is lehet jó lámpát venni, csak utána kell olvasni/kérdezni, rá kell szánni az időt. A gondolatmeneted alapján nem csak a kínai webshopos lámpáknak kell utána nézni, hanem az összesnek, akkor meg miért ne lehetne Kínából töredék áron lámpát venni?

(#83645) zack válasza szjoci (#83643) üzenetére


zack
nagyúr

Na ez az ami nem fog kelleni 10k-ért. :N

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83646) rétisün válasza t1 (#83624) üzenetére


rétisün
veterán

stucni nem feltétlenül, csak arra figyelj, hogy olyan átmérőjű kormányt vegyél, mint a mostani (a befogó részre gondolok) aztán ha hosszú lesz a bringa, lehet rövidebb stucnival kísérletezni. viszont ha most 25.4-es befogójú stucnid van, érdemes cserélni 31.8-asra, abból talán nagyobb a választék, kormányból, stucniból is.

bandázs kell még, a bovdenházakat alighanem hosszabbra kell cserélni, akkor már egy újrabovdenezés nem nagy tétel.

(#83629) Tothgera30: ne vedd meg :N nincs elég bringád? :U (mondom én, akinek mindig remeg az ujjam a 'kosár felett', ha a canyon oldalán járok :D )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#83647) geotigris9


geotigris9
tag

Nem minden az aminek látszik, első szempillantásra.
(Ezek után tessék szépeket álmodni..) :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83648) zodo válasza szjoci (#83627) üzenetére


zodo
nagyúr

köszönöm a tippet és mindenkinek a lámpa ajánlókat!

(#83649) TomMusic válasza geotigris9 (#83647) üzenetére


TomMusic
őstag

Aztamindenit! :Y
Elfogadnám itthonra (előtte azért bezavarnám tusolni). :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#83650) Hasaggymeg válasza zoli03 (#83644) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lehet venni mindenhonnan mindent,csak a kiciocó vásárlása jóval több kockázatot rejt.A vásárlás menetétől ( az angolos topikban folyton felbukkannak a pórul járt és fordítási segítséget kérő jóhiszemű vásárlók),a szállításon keresztül (gyakran sérült,törött árú érkezik a megrendelőhöz) az ismeretlen márkájú,szavatosságú és minőségű termékig minden benne van a pakliban.Én még nem rendeltem soha,de rossz tapasztalatom van kis hazánkban is megvásárolható (Ázsia center,piac stb.) "ugyanolyan jó de negyedannyiba kerül" típusú távol keleti termékekkel.Első látásra szinte hihetetlen mennyire jó és olcsó,majd mikor pl. azt a lámpát kézbe veszed,lecsavarod fedelét,megnézed az elem tartóját,nyomogatod a minden másodikra működő bekapcsgombot stb-stb kezded érteni miért is annyi amennyi.Bár kivételek mindig vannak,kevés ilyen csoda tulajdonosa használja megelégedéssel kicioccó termékét mondjuk 1-2 évvel később is.Nem véletlenül van az,hogy az ilyen vásárlások hívei is úgy indulnak neki egy-egy beszerzésnek,hogy "nyócezer lument ír,de ha kétezer lesz még az is jó áron van" :U .

(#83649) TomMusic ...körbejárnád nyelveddel mint Magellán a földet,mi? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.