Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83401) Dottore válasza 6030D (#83400) üzenetére


Dottore
addikt

Nem, nem dehogy.
Ezek jók szerintem, azt gondolom azért ajánlottam őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#83402) TomMusic


TomMusic
őstag

Lehet kéne már új külső... :DDD
Hátsó:

Első nyilván még egész jól van:

(MTB)

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#83403) 6030D válasza TomMusic (#83402) üzenetére


6030D
Ármester

Valaki rengeteget fizet, hogy ilyen mintája legyen (Speed King, Thunder Burt), neked meg csak úgy lett. Légy rá büszke. :C

Ez valami gyári gumi?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83404) zodo válasza 6030D (#83398) üzenetére


zodo
nagyúr

Beszéltem velük, sajna nem cserélnek a gyári specifikáción vagy drágábbra jönne ki ha változtatni szeretnék.
Cserébe egy korábbi levelezés kapcsán még akciós ( 109-125k ) árakon kapnám őket viszont így nem számítanak be használt bicajt.
Nagyon gáz a mechanikus tárcsa fék vagy miért lenne jobb a v-fék?

(#83405) Dottore válasza zodo (#83404) üzenetére


Dottore
addikt

Nem gáz a mechanikus tárcsafék (szerintem).

Viszont ha V-fékkel kéred akkor később mikor tárcsafakés rendszert szeretnél, komplett kereket is kell cserélned a tárcsás agyak miatt. Ez pedig sokkal nagyobb befektetés mint amennyivel most fizetnél többet.

Remélem így már könnyebb eldöntened. ;)

(#83406) 6030D válasza Dottore (#83405) üzenetére


6030D
Ármester

Ez mondjuk igaz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83407) zodo válasza Dottore (#83405) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen! (hajlók a drágább típus felé)
Van beárazós topik vagy itt mondanátok rá valamennyit?
kb a képen látható állapotban van, hátsó váltó valami nagyon régi de teszi a dolgát míg váltókarok a korábbi marok váltóról Shimano Altus-ra cseréltem ill a hátsó kerék is új ami egy Koliken dupla falú és alu agyas.

[ Szerkesztve ]

(#83408) Strezi


Strezi
őstag

Na, megjött a gépezet!

Elmentem a piroskával bringázni délben, szuper idő volt. Öt perccel a hazaérkezés után hozta az UPS a Canyont :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#83409) RoryBreaker válasza varsam (#83396) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Szia! 176cm vagyok.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#83410) hoby36 válasza Jorus (#83393) üzenetére


hoby36
senior tag

Hasaggymeg Köszönöm nektek a segítséget.

A logikában semmi sem véletlen!

(#83411) Dottore válasza Strezi (#83408) üzenetére


Dottore
addikt

Naaagyooon lopakodó... :)
Szép, használd egészséggel! Stucnit kormányt eléggé irigylem...

(#83412) fpeter07


fpeter07
veterán

Ki ismeri az opencycle térképet?

Mit jelöl ez a sárga vagy barna vonal?

(#83413) Napfénysüti válasza Strezi (#83408) üzenetére

Jó bringa de a festése nekem már túl fekete. Más színben kapható amúgy ez a típus?

Més que un club!

(#83414) atok666 válasza Napfénysüti (#83413) üzenetére


atok666
őstag

(#83415) Napfénysüti válasza atok666 (#83414) üzenetére

Ha jól látom akkor felszereltségenként kétféle van, igaz abból az egyik lopakodóbb míg a másik harsányabb verzió. :)

Més que un club!

(#83416) Vasinger! válasza Strezi (#83408) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nagyon vadnak néz ki, de a festését én se értem. Ha még a becsúszók arany színűek lennének, vagy valami, de ez nekem már nagyon mimiál :D

Ettől függetlenül lesz róla összeszerelős/bemutatós videó? :)

(#83417) Dottore


Dottore
addikt

Én nagyon minimalista ízlésű vagyok.

Visszasírom az egyszínű időszakot, amikor volt a szín meg a terméknév, igaz a rossz tipográfiával (grafikus betegség ez asszem) még inkább véresre lehet karcolni az idegeim. Alapvetően azért nem szeretem a geometriai formákat egy vázon mert teljesen megváltoztatják az arányokat és eltakarja a formát ami önmagában, mivel funkcionális, elvileg szép is.
Itt ez a fekete Spectral, egyszerűen gyönyörű. Semmi nincs rajta ami elvonná a figyelmet, jó nézni és nem azért meghökkentő első pillanatban mert csupasz, hanem mert hozzászoktunk a vizuális szennyezettséghez. Egy forma akkor tökéletes vagy harmonikus ha már nem tudunk mit elvenni belőle.

A fentiek kizárólag a saját véleményemet tükrözik, senkit nem akarok bírálni, vagy vitát generálni. Nem bírtam nem leírni, a Canyon megihletett. :)

[ Szerkesztve ]

(#83418) TomMusic válasza 6030D (#83403) üzenetére


TomMusic
őstag

Az az igazság, hogy úgy volt, télen elő se veszem a bicajt, főleg nem aszfalton. Hát ahhoz képest, augusztus vége óta 1400km becsurgott, aminek jelentős része aszfalton volt. :DDD
Egyébként a gyári van rajta: [link]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#83419) Napfénysüti

A belső el tud használódni egy idő után? Érdemes akkor is cserélni ha már pár éves de látszólag nincs baja, vagy tök fölösleges ezen agyalni?

Més que un club!

(#83420) Runner_fxr válasza Dottore (#83399) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem rajongom ezért a Blackburn márkáért, árultunk ilyen márkában lámpákat, minden másodikat visszahozták, hogy valami baja volt.

Strezi: Fasza a gép! Egy olyan kormányra nekem is fáj a fogam. :)
Viszont a Sram Guide fékekről idáig sok jót nem hallottam.

Én is kiszagoltam ma egy kicsit az erdőbe. :) Felébresztettem a varacskos disznót a téli álmából. Fasza volt az idő, a talaj is nagyon jó volt, alig volt sáros, jó tapadós, lehetett veretni lefelé is. :D

(#83421) 6030D válasza Strezi (#83408) üzenetére


6030D
Ármester

Szép! De mondtam, hogy inkább legyen ződ.. ;] Videó tényleg jöhet.

Ma mentem én is egy kört végre, de a Caprine-nal... nem csináltam képet, bocsi. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83422) Hasaggymeg válasza 6030D (#83400) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A doki radikális beavatkozással orvosolta a helyzetet. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83423) Hasaggymeg válasza Strezi (#83408) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Teccik kérem!...nem is kicsit! :C Stealth rulez!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83424) eddie1978 válasza fpeter07 (#83412) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Jobb alsó sarokban van a "Key and more info". A jobb oldali szín benne van, Országos Bringaút, ha jól ferdítem az angolt.

(#83425) zack válasza Runner_fxr (#83420) üzenetére


zack
nagyúr

Normafa?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83426) geotigris9 válasza Strezi (#83408) üzenetére


geotigris9
tag

Lehet menni csapatni és jól felavatni. Milyen aranyos lett a kormánya. :)
Már csak óra kell rá ... nálam spéci lámpa is dukálna még. (Persze én sokat megyek viszonylag sötétben ..)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83427) geotigris9 válasza Runner_fxr (#83420) üzenetére


geotigris9
tag

Nekem csak ez a model volt/van a márkától és semmi gond vele, főképpen a kompakt méret, kis tömeg kapcsán döntöttem mellete na meg hogy aksis is egyben. Teszteltem

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83428) Strezi válasza Runner_fxr (#83420) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi mindenkinek!
Én még barátkozom a matt feketével, de inkább mint a világító zöld :U

Ggorsan összevetve avval, amit ismerek és pár kilométer teszt után:
- fék gyengén indult, de érzésre pariban lesz az XT-vel ha bekopik rendesen, szintén egyújjas
- Sram 1x11 kicsit kelletlenebbül vált kisebb tárcsára, roppanósabb mint a Shimano 1x11, de rendben van.
- Hátsó kazi nagyon szép és szellős (fogak között csak távtartók vannak, nem érnek be az agyig!)
- Valahogy ez a Pike sem olyan érzékeny, mint ahogy vártam volna. Lehet hogy ez a vonat elment a rugós villákkal? Persze a 35mm-es szár is ludas lehet ebben.
- Kerekek kicsik a 29 útán, de csak udvarban meghajtva is érezhetően jobban fordul :Y
- Végre egy Maxxis gumi. Mintha jobban harapna, és adja magát a döntögetés

Videók vannak, de rájöttem hogy nagyon utálok vágni, illetve a GoPro szoftvere nagyon pocsék :O Konvertál oda vissza (lassan egy SSDs i6700k procin :F ) és falja a 10 gigákat átmeneti fájlokra. Mivan :W

De, a lényeg: bepakoltam a holnap hajnali indulásra Finale Ligure-be, és jöhet az egy hét zúzás a tengerparti hegyekben :C

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#83429) 6030D válasza geotigris9 (#83426) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem még csak gyorsan összerakta. A sárhányót meg a kitámasztót majd később rakja rá. :DDD

Strezi: nem mondod, hogy indulás előtt jött, pont? :D Az Epicben is Pike van, nem? Nem lehet, hogy azt szervizelve kaptad, ez meg gyári, nyers?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83430) geotigris9 válasza 6030D (#83429) üzenetére


geotigris9
tag

Asszem lelehetne rontani egy kitámasztóval az összképet rendesen. :D

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83431) zack


zack
nagyúr

Tudtok ajánlani erős első és hátsó lámpát? Nem az ár a szempont, hanem a fényerő.
Mindenképpen tölthető aksis kellene előre-hátra extrém fényerővel.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83432) andrisbandi


andrisbandi
őstag

Volt valaki a bringaexpón?
Érdemes vidékről felutazni csak ez miatt?

A Bulls bringákra vagyok kíváncsi.
De lehet inkább megérné akár fizetős tesztelésre elmenni egy bringaboltba.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#83433) szjoci válasza Strezi (#83428) üzenetére


szjoci
őstag

Annyira nem jön be ez a full fekete, de azért meg tudnék vele barátkozni :DDD
Nekem kifejezetten tetszik a sram roppanós váltása (ez is kinek a pap, kinek a papné esete). Már holnap mész is null kilométeres bringával? Se hozzászokás, se egy kis bejáratás, szerviz? Bátor vagy ;] Várjuk a becsekkolásokat, videókat, fényképeket, beszámolót :R

[ Szerkesztve ]

(#83434) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#83432) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Olvass egy kicsit vissza.
Volt némi hőbörgés, hogy a nagy márkák távol maradnak a bringaexpótól.

Mivel gondolom, hogy ez még mindig tartja magát, ezért én pl nem megyek, pedig az utóbbi hármon kint voltam.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#83435) inifini válasza Strezi (#83428) üzenetére


inifini
tag

Sok élvezetes km-t vele, na meg jó szórakozást a túrára! Már az új géppel mész? Mindegy is, biztos nagy élmény lesz!

(#83436) geotigris9 válasza zack (#83431) üzenetére


geotigris9
tag

Mint írtam nekem bevált előrébb említett Blackburn és nagyon erős a fénye is az persze kérdés beszerezhető-e még. ? (A tesztben látható is elég jól megvilágította a falat. Bár a fénykép nem tudja vissza adni. Nagyon nem.)
Runnernél nem tudom mi az ami nem volt jó konkrétan, /Blackburn/ de biztos megírja.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83437) Runner_fxr válasza zack (#83425) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azaz.

geotigris9: Sokan oda vannak a Blackburn-ért, de nekem rossz a tapasztalatom vele kapcsolatban, tényleg rengeteget visszahoztak.

Strezi: A Guide-al az a baj, hogy hosszabb fékezések után elmehet a fékereje, meg a nyomáspont is vándorol, nekem személy szerint még nem volt, de már több felhasználótól hallottam.
Mondjuk én amúgy sem szeretem a Sram fékeit. Inkább a Shimano.

Viszont a Sram 11-es váltással nincs bajom, sőt, talán kicsit jobban is tetszik mint a Shimano. Ha lefelé kicsit lassabban vált, akkor a váltó előfeszítését nézd meg, lehet túl feszes. Először nekem is olyan volt, de állítottam rajta, most már fasza.

A Pike villa még új, feszesek a szimmeringek, kell egy kis idő neki, meg a beállítása sem mindegy.

Én is elmennék arra a Finale Ligure-ra, de sajnos az anyagiak. :) De majd a hazai alpinbike-os tekerésekre megyek.

(#83438) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok! Tud valaki olyanról hogy RockShox villáknál mennyit számít a bringás súlya? Konkrétan ez a 2 modell érdekelne: xc30 és 30Gold TK Solo Air Tudom, hogy 2 különböző kategória. Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#83439) geotigris9 válasza Runner_fxr (#83437) üzenetére


geotigris9
tag

Jó, de mit hoztak vissza lámpákat, órákat, táskát, pumpát .. stb. ? Mert tág a paletta.
(Bár ugye én csak ebben az egy konkrét lámpában tudtam nyilatkozni és ez teljesen rendben volt/van és néhány éve már használom rendszeresen és nem igen van leszedve sem szóval a környezeti hatások érik.)
Olvastam a negatív kommenteket is mielőtt megvettem azért volt némi félsz, de nem csalódtam ebben konkrétan.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83440) fpeter07 válasza RoryBreaker (#83438) üzenetére


fpeter07
veterán

Számít. Ha túl nagy a nyomás benne, akkor nem rugózik a villa. Ha kevés benne, akkor meg nem csillapít hatékonyan. Az én bringámra egyszer ráült egy 120 kg-s ember, hát a villa az szépen beült. :D Levegős telót könnyebb beállítani.

(#83441) geotigris9


geotigris9
tag

Ez szubjektív igen, de mégis színre ez vagy pedig ez. ? :)
(Itt csak a köz ízlésre gondolók mint szín .. dizájn nem mint bringa.)
+ 1

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83442) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Néha visszatérek az Urak s Hölgyek közé, ma jártam ismerősöknél boltban és ugyan nem tudom miféle sérülés érte a csodás c12 vázat, az a nyereg alatt repedt/törött is de az illető megúszta úgy tudom mert bevitte a gépet.. 260 vagy 280 egy új c12 váz, óvatosan tessék ilyen után nézelődni de venni még óvatosabban mert tudtommal nincs hitelesítve sem és az évi 70-80 darab amit legyártanak az sem túl sok. :)

(#83443) geotigris9


geotigris9
tag

Csak erős idegzetűek néznék végig! DH :P
És kis levezetés az előző videó után. [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83444) Runner_fxr válasza geotigris9 (#83439) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Fentebb már írtam hogy lámpákat. Most azt meg nem mondom, hogy konkrétan mely típusokról volt szó, de volt egy 5-6 féle. Kb a felét visszahozták. Nem állítom, hogy minden termékük rossz, de nem igazán győzött meg a márka. Még a bikefun lámpákkal sem volt annyi gond, pedig azok aztán a leggagyibb kínai cuccok.
És az árához képest nem is volt túl nagy teljesítményű egyik se. Az infini például sokkal jobb volt, minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#83445) geotigris9 válasza Runner_fxr (#83444) üzenetére


geotigris9
tag

Egyébként olvastam a lámpa váskálása előtt némi negatív kritikát több termékükről is szóval volt bennem némo félsz amikor megvettem a pilácsot anno. Főleg úgy, hogy Bikemagrol vettem nem bolttól. Fene tudja mi lehet a gond a márkával, hogy enyire mellé nyúltak a megbízahatosággal, most tőled is halva, mert dizájn az általában egész jó. Bár mint írtam az enyémmel semmi gond nincs azért merem ajánlani a konkrét lámpát.
Ezt túl tárgyaltuk akkor.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83446) pc360 válasza Runner_fxr (#83444) üzenetére


pc360
addikt

Főleg az első szériák voltak rosszak, meghülyültek töltés után főleg. Nekem is volt ilyen USB-ről tölthető első és hátsó villogóm, amit visszacseréltem (sőt, a hátsó még mindig megvan és remekel). Ettől függetlenül az Infini sokkal jobb márka szerintem, lényegesen jobb lámpáik vannak.

Nekem azóta az első az egy I-273P. Fémvázas, MicroUSB-ről tölthető és brutál erős. Méretéhez képest a legerősebb lámpa, amit valaha láttam. Infiniből kevesebb az olyan hátsó, ami tölthető, de azért létezik.

A BlackBurn mellett szólt, hogy apró méretük ellenére tölthető formációval jöttek ki, viszont ha már 10 ezret költ az ember egy lámpára, akkor lásson is vele... A BB-k irreálisan túlárazottak. Anno még újdonság volt, hogy nem kellett az elemmel szórakozni, ma már viszont én se tudom ajánlani őket.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#83447) geotigris9


geotigris9
tag

Kicsit nézelődtem és erre bukkantam. Meg kell mondjam a srác tuti nem éppen úgy használta ezt a bringát és arra amire meg lett alkotva. :N
(Menyi bringás ruhanemű, hónnan ez a sok diszkontáruházas használt ruha az oldalon?)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#83448) zack


zack
nagyúr

Erről az első lámpáról tudtok valami infót?

Ár érték arányban ez se rossz (600 Lumen)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83449) Hasaggymeg válasza Strezi (#83428) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Korai még,lesz az jobb is ne félj! Most lesz alkalmad bejáratni rendesen,majd utána kiváncsi leszek az értékelésre.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83450) Dottore válasza zack (#83448) üzenetére


Dottore
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.