Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83251) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...terepen adok nekik az idén,úgy is egyre többet szállok le az (unalmas) aszfaltról. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83252) Strezi válasza Runner_fxr (#83226) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, összesen most három bringám lesz.

Csak felelevenítésképpen, ha valaki nem követte:
BH Evo Jumper 29": Ami ismét viszaadta a kedvem a tekeréshez. Itthoni túrákra, ismeretlen terepen talán ezt fogom elsődlegesen használni.
Specialized Epic Comp: XC/Trail Bringa, amivel igazán elkezdtem tekerni
Canyon Spectral CF EX(hosszabb kivitel): Külföldi túrákhoz, nagyrészt zúzós, ismeretlen terepekre

Ami a tartalék akkut illeti, jó lehet de én magammal nem vinném, mert nagyon nehéz. Napközben kicserélni jó lehet. Most azt tervezem hogy reggel kitekerek egy töltetet, ebéd pihi alvás, amíg tölt; délután meg egy újabb menet.

Nekem nagyon bejött a normál bringázás, követhetted itt(is), hogy Nov-Dec-ben milyen lelkesedéssel tekertem ismét. Igazábóll csak el kellett indulni. Most meg már nem is gondolok arra hogy kellene a pedeleec, csak megyek normál bringával. A spanyol téli enduró kemény volt januárban, de ott már csak a vezetők tartották velem a lépést a mászásokon. Persze véletlen csoport, de volt benne gyakorlott transzalpos is(7x).

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#83253) Strezi válasza parkr (#83228) üzenetére


Strezi
őstag

Utalás elment múlt héten, most hétfőn írtak vissza hogy megjött. Valamiért nem kártyával fizetem :(((

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#83254) Strezi válasza Hasaggymeg (#83230) üzenetére


Strezi
őstag

Húúú, köszi. Olvasgatom lelkesen. Pont így fog kinézni az enyém is :K

Remélem hamarosan élőben is megtapasztalom a "jóságot"!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#83255) K_Gabor válasza 6030D (#83238) üzenetére


K_Gabor
tag

Alapból kiestek nálam a nagyon merev talpú cipők(outira valók meg hasonlók).
Nem akarok benne 20km-es túrákat nyomni, de azért ha gond van - legrosszabb esetben - ne legyen probléma néhány kilómétert sétálni.

(#83242) Jorus: Köszi, az jól hangzik. Hegymászni amúgy se szoktam.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#83256) zack válasza Jorus (#83234) üzenetére


zack
nagyúr

:)
Remélem kényelmes is lesz.

(#83236) Hasaggymeg

Igen. Kevésbé tűnik íveltebbnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#83257) 6030D válasza K_Gabor (#83255) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem az MT-34 jött be nagyon, bár ez már kifutott, csak mérethiányosan van itt ott, viszont elég jó áron.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83258) K_Gabor válasza 6030D (#83257) üzenetére


K_Gabor
tag

Pont ilyet néztem hétvégén dekában hasonló áron lett is volna a méretemben, de egyelőre nem mertem megvenni.
Meg még a pedálon is gondolkodom, hogy az m520-ból vegyek-e vagy egy olyat aminek egyik fele spd másik platform.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#83259) Jorus válasza K_Gabor (#83258) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az M520-nak nem platform az egyik oldala, csak bele van pattintva egy SM-PD22 adapter, amivel szükség esetén utcai cipőben haza lehet tekerni a boltból, de másra kb. nem jó és nem is arra tervezték, hogy platformpedálként használják. Nagyon rossz az anyaga, keskeny, csúszik, terhelés alatt simán el is tud fordulni, és mivel a pedál azon fele nehezebb, mindig lefelé fog állni a platform oldala.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83260) K_Gabor válasza Jorus (#83259) üzenetére


K_Gabor
tag

A vagy platform+spd-s pedál alatt a példa miatt valami ilyenre gondoltam, nem toldós/adapteres bohóckodásra.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#83261) Jorus válasza K_Gabor (#83260) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igaz, bocsánat, én olvastam rosszul, kihagytam ott a 'vagy' szócskát. :B

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83262) Runner_fxr válasza Strezi (#83252) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Bosch akkuja 2,5kg. Persze nem azt mondom, hogy ez könnyű, viszont akkor tényleg el lehet menni töltés nélkül durva távokat és szinteket. Számításaim szerint a 2db 500-as akku minimum 3000m szint, de inkább kicsit több, és minimum 120km táv, de inkább kicsit több, mindezt kemény terepen, és egy közepes kondival.
És mivel a pedelec lecsökkenti a terhelést átlagosan 40-50%-al, így kevesebb vizet is kell magaddal vinned, amivel meg súlyt takarítasz meg. Meg lehet szokni, bár idáig kevésszer volt szükségem a 2 akkura, azért ha nem folyamatosan tekersz, egy 500-as akku is egy bő fél napos mulatság, de akár egy egész napra is ki lehet tolni.

Nekem kimaradt pár hónap, most a hideg miatt, nem rég mentem egy 70-80km-t egy szuszra, pedelec ide vagy oda, hulla fáradt voltam mire hazaértem, mondjuk a kajálást az nagyon elcsesztem, mert keveset ettem és nem vittem magammal, csak folyadékot, meg elég nagy szél is volt, de akkor is durva, hogy mennyire legyengültem a télen.
Normál hajtással egy 35-40 km terepezés kikészítene per pillanat.
Igyekszem legalább heti kétszer eljutni a hegyre, így talán eljutok arra a szintre, hogy ismét visszaüljek normál hajtású montira. Bár akkor is sajnálni fogom, mert két komoly monti nem fér bele a költségvetésbe.
Nekem nagyon a szívemhez nőtt a pedelec, és cseppet sem érzem azt, hogy hátrányomra lett volna, mert ha nincs, lehet ennyit sem bringázom a haverokkal, akik azért többnyire jobb erőben vannak mint én.
És edzés volt ez is, mert eléggé elfáradtam így is.
Viszont van egy olyan oldala, hogy bár én tudom, hogy a pedelec monti is sportszer és sokan akik szidják még pedelec-el sem tudnának értelmes szinteket menni, nem hogy egy rendes hajtással, de azért csak b@szogat a dolog, hogy megmutassam megy ez még úgy mint régen, ha igazán akarom. :)
Amit 8-10 éve tudtam, az most is bennem van, csak elő kell hozni. :)

(#83263) dudi6


dudi6
senior tag

Országútihoz keresnék felakasztható fali tartót. Tudnátok ajánlani egyszerűt és olcsót? Lidl, Aldiban szokott ilyen lenni? Valami ilyesmire gondoltam, csak ne legyen ilyen hosszú a kilógó része, mert csak 1 kerékpárnak kell az is országúti. ebay,aliexpressz, bármi jöhet...
Szerk.
Találtam közben egy jót

[ Szerkesztve ]

(#83264) 6030D válasza dudi6 (#83263) üzenetére


6030D
Ármester

Igaz a hirdetés már nincs fent, de ennél olcsóbb nem lesz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83265) dudi6 válasza 6030D (#83264) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszi, de ez nekem nem jó, egy nagyobb cipős szekrény fölé lenne...

(#83267) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Amúgy van itt valaki aki szobája falán tárolja bringáját,felakasztva,vagy ez is olyan mint az ember akit megettek a farkasok,ami mindig a másik faluban történt?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83268) Jorus válasza Hasaggymeg (#83267) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fiatal koromban, amikor egy szoba állt rendelkezésemre, jobb híján a falon tároltam, jellemzően 2-3 komplett bringát, meg némi alkatrészt. :D

Szerk.: meg is van. Itt épp a sajátom, plusz két tesztbringa volt a falon, meg jópár felni, külsők, protetorok, némi fékkábel, bovdenszettek. Esztétikai szempontból talán nem minden igényt kielégítő... :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83269) dbala válasza Hasaggymeg (#83267) üzenetére


dbala
tag

Falnak nekitámasztva polcon számít? Mondjuk pont most gondolkodom egy fali konzolon amire egy másikat fel lehetne tenni, mert az többnyire a szoba közepén a görgőn van.

(#83270) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Azért is kérdem,mert képeken sokkal egyszerűbb mint egy valódi,rendszeresen használt poros,homokos,esetenként sáros vagy éppen olajos bringával.

(#83268) Jorus ...na az kemény! :Y...csak valami mosható gumitapétával tudom elképzelni,de alatta még úgy is dzsuva lenne. Amúgy meg kérem a belső bringát! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83271) Pttypang válasza Hasaggymeg (#83267) üzenetére


Pttypang
veterán

Én tervezek venni hozzá kampót az obiban, haverom pedig egy farönkből akar tartót kifaragni hozzá a falra.

Everybody lies.

(#83272) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok.

Szerintetek mit lehet kezdeni azzal hogy az első tárcsa fékem rettenetesen nyikorog.
Már cseréltem betétet de az sem oldotta meg.
A tipus: Shimano BR-M395.
Próbáltam a tárcsát is óvatosan felcsiszolni de még mindig nyikorog.
Ja és egy Cube trekking.

Valakinek valami ötlet?

Köszönöm.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#83273) 6030D válasza Hasaggymeg (#83270) üzenetére


6030D
Ármester

Én sem tudom elképzelni, hogy a mostani lakásunkban hova tenném a bringát, ha nagyon muszáj lenne. Eleve úgy indul a lakás, hogy fordulni kell egy 90 cm széles folyosón. Ha valaki csak tiszta időben megy bringázni, annak jó lehet egy fali tartó, de egy igazi erdei csapatás után még ha lemosod, akkor is csöpög belőle fél napig a víz.
De gondolkodtam már rajta. Ha mindenképp kellene raknom valahova, akkor függőlegesen, kampóval, alá pedig egy tapéta csík, ami mosható. Vagy valami csigás, liftes megoldással a folyosó mennyezetére.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83274) Hasaggymeg válasza gaben75 (#83272) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen betét van benne? A fémesek szoktak hangosak lenni,a műgyantások csendesek.Enyém csak ha megvizesedik kezd nyikorogni amíg megszárad.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83275) szjoci


szjoci
őstag

Bryton rider 3xx,5xx tulajoktól érdeklődnék: szinkronizálni lehet ugye pc-vel is strava-ra, valamint az útvonalat navigációhoz meg lehet pc-n is szerkeszteni? Windows Phone-ra természetesen nincs applikációja, csak ezért kérdem...

Még mindig agyalok hogy kell-e nekem ilyen, de ha emiatt kiesik akkor nincs min agyalni :U

[ Szerkesztve ]

(#83276) 6030D válasza szjoci (#83275) üzenetére


6030D
Ármester

Igen.
Igen, bár ezt még nem próbáltam, de bármilyen GPX file-t rátölthetsz, így akár egy merretekerjeken is megcsinálhatod, majd importálhatod.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83277) Runner_fxr válasza 6030D (#83276) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

És a Garmin-nak van rendes GPS-e? Vagy az is csak ilyen útvonaltervezős? Sokat nem foglalkoztam ezekkel a kütyükkel, szóval lehet hülyeségeket kérdezek ezzel kapcsolatban. :)

(#83278) 6030D válasza Runner_fxr (#83277) üzenetére


6030D
Ármester

Mivel nem használtam Garmint, így nem tudok rá mit mondani. Biztos jobb, mert mindenki azt használ előbb utóbb. :)
Megjött a jó idő, jövő héten lesz bringám, akkor nekiállok végre mászkálni, és tudok mondani bővebbet a 330-asról.
Azt, hogy jobb a GPS vagy nem, azt nem is értem. Szerintem ugyanolyan, max többször kér adatot a Garmin. De hogy Strava-s mérésen vagy nagyon pontos elemzésen kívül ez nem fog zavarni senkit, az is biztos.
Mobiloknál jobban mér. Keress rá Thommey képei között fb-on, valamikor dec végén tesztelte, csinált egy azonos mérést, mi a különbség a Bryton 530 és az iPhone 7-tel mért Strava között.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83279) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#83239) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért vannak kétségeim. A nehéz pumpa, a km óra, és a hátsó lámpa tartója rajta maradt. Stucnit meg tedd le, és fordítsd negatívba. De összességében szép kis LTD, az elő 29er-esem is egy ilyen volt, bánom is hogy eladtam anno.

#83249 Runner_fxr: Nem akarok magam felé beszélni, de lényegesen jobb a Garmin, minden téren, ugye ez eleve több műholdat les, garanciális szolgáltatása kiváló, és minden ANT+ szenzort megeszik. Útvonalat lehet tervezni, és GPS-ként is használható, szóval én sohasem fogom kihasználni. De persze azt neked kell eldönteni hogy megér-e annyit amennyit kérnek érte.

Formigli :B :

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83280) dbala válasza 6030D (#83278) üzenetére


dbala
tag

A Bryton 330 másodpercenként mér, nekem sajnos csak a 310 ez 3 másodpercenként mér, így picit pontatlanabb.
Én általában nem szinkronizálni szoktam, hanem rádugom USB-vel a gépre és átmásolom a .fit vagy .gpx fájlt, már nem tudom melyik formátumot használja. Ezt a fájlt meg egyszerűen feltöltöm Stravára.

(#83281) 6030D válasza dbala (#83280) üzenetére


6030D
Ármester

Ezek szerint én sem szinkronizálni szoktam, mert ugyanezt teszem, csak közvetlen a Brytonról. :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83282) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#83279) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom lentebb tenni a stucnit,nyakigláb 187cm vagyok,45-ös lábbal és így is alig tudom kellőképp kihúzni a nyerget.Negatívban volt,de nyakam nehezen bírja a nyeregnél több mint 2-3cm-rel mélyebb kormányfogást,így ha leteszem és megfordítom lentebb kell engedjem a nyerget is...a 23" -os váz meg már nagy lett volna.A pumpa meg kell,Nőtincs határából azt sem tudom mivel jönnék haza egy defekt esetén. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83283) gaben75 válasza Hasaggymeg (#83274) üzenetére


gaben75
tag

Szia.

Most konkrétan ez van benne.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#83284) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#83282) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Magam is átlagosnak vallom, 183cm és végtelenül hosszú végtagokkal, 77kg-al. De megy az a stucni lejjebb is:

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83285) Runner_fxr válasza 6030D (#83278) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt a jobbat úgy értettem, hogy rendes GPS, tehát komplett térképekkel, nem csak feltölthető túra útvonalakkal.
A strava engem annyira nem érdekel, inkább egy multifunkciós, megbízható computer kell, ami mutat minden adatot pontosan, és még GPS is van benne. A pöcsméregetős részét meghagyom a nagyoknak. :D

Tothgera30: Ha rendes GPs ként is használható akkor lehet inkább Garmin lesz ebből, bár nekem a Bryton is abszolút szimpatikus volt.

Csak nem? A MTB atyja? :) Interview with Gary Fisher: eBike - The next big thing!

(#83286) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#83285) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83287) eddie1978 válasza Hasaggymeg (#83267) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Jelen. Kettő a falon, egy alatta. Panelban. Egy előny van, 500m-re lévő családiháznál le tudom mosni ha nagyon trutyis.
SS és CX a falon egy sima Decathlonos tartón. Az XC alatta egy fólián áll a falnak támasztva.

(#83288) Jorus válasza Hasaggymeg (#83270) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sajnos sima tapéta volt, úgyhogy nem volt makulátlan... :D Erdős-saras eresztések után a sarki benzinkúton lenyomtam a sarat, koszt a kézi mosóban róla, aztán a lépcsőházban száradt 1-2 órát a bringa. Utána jött a törölgetés, merthogy - bár a képen nem látszik - a bringák alatt az ágyam volt. :)

A belső bringa váza még megvan. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83289) 6030D válasza Runner_fxr (#83285) üzenetére


6030D
Ármester

Tudom, hogy a Strava nem érdekel, azért emeltem ki pont neked. :P
Térképet nem tud, mivel csak mono kijelzős, ebben egyértelműen a G520 a jobb.
De az egész nálad abból indult ki, hogy Edge 25 vagy Bryton, azok kb egy árban vannak. Ha van lóvé a G520-ra, akkor az persze, hogy jobb. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#83290) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#83284) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A második kép célzás,hogy fékeket,kerekeket és gumit is cserélnem kellene?! :DDD

Jorus...lógtak fölötted a bringák mint Damoklész kardja(i)? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83291) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#83290) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pontosan. ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83292) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Csak erős idegzetűeknek!

pimp my ride :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#83293) Napfénysüti válasza -=RelakS=- (#83292) üzenetére

Ez nem Kittel hanem Kitty edition. :DDD

Més que un club!

(#83294) zoli03 válasza Tothgera30 (#83279) üzenetére


zoli03
őstag

Azért ezt nem lehet olyan egyértelműen kijelenteni, hogy a Garmin jobb. A legolcsóbb az Edge 20, annyiért kapok egy Bryton 330E-t, sokat nem kéne gondolkoznom, hogy melyiket vegyem. Egy adott terméket egy hasonló árúhoz kéne hasonlítani, máshogy nem sok értelme van.

(#83295) Napfénysüti

Rose saját márkás ruházatával van valakinek tapasztalata? Kesztyű meg rövidnadrág érdekelne hogy megéri-e tőlük.
Utóbbi már igencsak megérett a cserére előbbiből meg most beruháznék egy picit minőségibb, drágább párnás verzióba.

Més que un club!

(#83296) Jorus válasza Hasaggymeg (#83290) üzenetére


Jorus
nagyúr

Simán, ilyesmi volt a kilátás, ha az ágyon feküdtem. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83297) Pttypang válasza Jorus (#83296) üzenetére


Pttypang
veterán

Télen nem lenne őszinte a mosolyom, mikor 1 liter hólé úszik le a két keréken meg a középcsapágynál.. :DDD De már gondolkodtam ezen, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha a levegőben lenne és alátennék három vödröt a kellő pontokra, aztán már nem is kéne annyit takarítanom.

Everybody lies.

(#83298) Strezi válasza Runner_fxr (#83285) üzenetére


Strezi
őstag

Jó lesz ez! Illetve nekünk ;) már most is az :DDD

Egyőbként, csak úgy mellékesen a piroskám (BH Evo Neo ebike) vagy a Speci vagy a Canyon bérelhető egy választott Gerecse vagy Vértes túravezetéssel!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#83299) Hasaggymeg válasza Jorus (#83296) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Látom minden szögből fotóztad a ménest már akkor is. :DDD

Tóthgera...ismersz valami szakirodalmat erről a pozitív/negatív stucniról?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#83300) Jorus válasza Hasaggymeg (#83299) üzenetére


Jorus
nagyúr

Simán. :)

Ha túl sokat emel a stucni, meg kell fordítani (ettől lesz 'negatív'), és utána játszani kicsit a hézagolókkal (ha van akkora a villanyak), ha meg túl sokat 'süllyeszt' negatívban, akkor kisebb emelkedésűt kell kipróbálni. :)

BTW a stucnik kapcsán olvastam régebben egy érdekes írást, ami arról szólt, hogy miket kellene még figyelembe venni a megfelelő kormányszár kiválasztásakor... ha megtalálom, belinkelem.

Szerk.: meg is van! The stem problem and reverse engineering

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.