Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) K Norbi


K Norbi
addikt

Continental city ride valakinek vélemény? meg van sima RIDE ez milyen?

(#47352) Solad


Solad
őstag

Letudtuk a mai edzésünket is. Volt minden, napsütés, eső, jégeső, Rakacán kedves fiatal roma gyermekek az útról felszedett kövekkel buzdítottak Minket gyorsabb tempóra. De ezt leszámítva nagyon szép környéket jártunk be.

Ez mi duma :D

(#47353) lsebestyen: Az oké, de tovább sem akaródzik menni :D

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47353) lsebestyen válasza Toomy (#47350) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én már az első képnél megálltam. :DDD

(#47354) D.Orion válasza syler123 (#47331) üzenetére


D.Orion
veterán

A videó alatt van egy komment ami választ is ad a mozgásra.

[ Szerkesztve ]

(#47355) Hasaggymeg válasza Pho3bus (#47348) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát igen,nem sok mindent ér annyi uv mint egy használatban levő sisakot.Az árnyékos polcon jó pár év kell míg számottevő változáson megy keresztül.Én simán el lennék 5 éves polci sisakokkal ingyé,csak adnának! :))

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47356) Normi™


Normi™
őstag

Közben letisztult,hogy Sram lesz,viszont kis segítség kellene.
Mi a különbség ez és ez között?

Köszi előre is a segítséget!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47357) Toomy válasza lsebestyen (#47353) üzenetére


Toomy
senior tag

Gondolom Te leginkább velük buliztál volna. :D

(#47358) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

To whomever it may concern...elindultam egy gyors délutáni negyvenesre,de négy után újra itthon voltam a pattogó,nem mellesleg zsírúj Saint pedálom miatt! :(( Gyorsan szétszedtem és csökkentettem a hézzagolást a csapágyazásnál.Érdekes megoldás,majd ha valamelyik Saint birtokost esetleg érdekel,elmesélem.Csak harminc lett...csendes 30km! ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47359) syler123 válasza D.Orion (#47354) üzenetére


syler123
veterán

A 2014-esen már nem ez az agy van ha jól látom, akkor elvileg nem lesz vele gond, vagy fenetudja. Gondolom a Gepida crs 500-nak és a Radon Scart5-nek lenne valami nyűgje. Még mindig agyalok hogy melyik legyen, bergamont festése elég retro, az lehet kiesig, bár elég masszívnak néz ki, ami pozitívum, mondjuk egy 70kilót már csak elbír a Cube meg a Gepida is.

(#47360) D.Orion válasza syler123 (#47359) üzenetére


D.Orion
veterán

Az azért mozog így, mert:
-tél után magasnyomásúval takarította
-el van törve benne egy csapágygolyó
-HG20 low-low fogaskoszorú és hozzá valami alsó kategóriás agy.

Valamelyik a három közül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47361) Hasaggymeg válasza syler123 (#47359) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szűkítsd a kört...Radon kintről jön és viszonylag ismeretlen,Gepidára várni kell,hogy annyi legyen mint az azonos kat. Bergamon és Cube.Így már csak kettő maradt versenyben. ;) Én Cube-ot mondok,Runner_fx kolléga meg Bergamont. Rajtad a sor! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47362) BlackPriest


BlackPriest
őstag

Sziasztok!

Egy régi országúti gépről váltanék valami csuklókímélőbb megoldásra. Nézegettem a szokásos sportboltos felhozatalt, kikértem pár ismerős véleményét, de több infó=jobb döntés. Szóval ami a keretbe kb belefér, az a decathlon kínálatban egy rockrider 500-as. Erről van valakinek tapasztalata? Használttól kicsit félek, mivel nem értek hozzá, nem tudom mit érdemes figyelni, az összefoglalóban található oldalakat végignyálaztam, a hirdetések fele mondjuk alapból olyan kevés infót tartalmaz, hogy nincs is minek utánaolvasnom. Ahogy elnéztem a jobb felszereltség szól a használt mellett, a gari meg a bolti mellett, nem tudom mi a jobb. Amúgy első körben rövidebb, leginkább városi, max földutas helyekre kéne.

Köszönöm előre is!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#47363) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#47345) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Ahha, értem. Akkor gyúrok első telóra... :)

Üdv: Rottweiler89

(#47364) Toomy válasza Hasaggymeg (#47361) üzenetére


Toomy
senior tag

A Radon németektől jön és szerintem elég minőségi (Nem csak én gondolom így )
Csapattársam versenyzik (outi) Radon Spire -vel és nem is akárhogy. :K
Szerintem a trekkingjük és a mountijaik is vállalhatóak. :K

(#47365) Hasaggymeg válasza Toomy (#47364) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Így nehéz lesz szűkíteni a kört...mindjárt jön egy Gepida tulajdonos is,és kész a káosz újra! :))

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47366) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Egyik havernak keresek valami cross trekking bicót. 193cm magas. Ha valakinek van pluszban, vagy tud valami jó vételt érlek ne tartsátok magatokban. :)

A limit max. 180e. Sajnos ezért esik ki a Cube Nature sorozat :(

Köszi.

(#47367) atok666


atok666
őstag

Fura dolgok vannak. Elhataroztam, hogy veszek a Crosstrail melle egy masik bringat - egy Tarmacot. Tegnap leegyezem az eladoval, hogy lehozzak nekem az uzletbe az egyetlen 61-es vazmeretu darabot ami van nekik raktaron (ez a legnagyobb meret). Ma odamegyek, ott a bringa, eleg volt megemelnem es tudtam, hogy ez kell nekem :D. Felulok ra, tekerek ket kort, megyek az eladohoz, hogy viszem a cuccost, erre mondja, hogy szerinte hatareset a meret, hogy nekem talan inkabb egy 63-mas vaz kellene (~2m korul vagyok). Elkezdtunk dumalni, mentem meg egy kort es rajottem, hogy talan igaza van. Ha nem szol, vittem volna rogton es o keresett volna par eurot, de megse tette. A dolog pikanteriaja, hogy ebbol a bringabol, nincs nagyobb - ergo nem toluk fogok bringat venni... Az eladoban kellemeset csalodtam - viszont sajnalom, hogy nem lett uj bringam :(((

Atok

[ Szerkesztve ]

(#47368) Normi™ válasza Normi™ (#47356) üzenetére


Normi™
őstag

Nem szeretnék türelmetlenkedni,de fontos lenne,legyetek szívesek...köszönöm! :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47369) Zebu válasza Hasaggymeg (#47361) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem Radon R1 4.0 2013-mas modell van. Nagyon szertem. Szerintem ár+érték arányban verhetetlen. Korábbi Cube váz geometriát használnak, az alapján gyártják a gépeiket. Ausztriában és Németországban nagyon mennek. Árban és minőségben nagyon jók!

Én innen rendeltem, közvetlenül a gyártótól.

[ Szerkesztve ]

(#47370) syler123 válasza Hasaggymeg (#47361) üzenetére


syler123
veterán

Tulajdonképpen az a baj, hogy a cél érdekében éppen kivárhatom a Gepidát is, szóval lehet nem azzal szűkíteném, ráadásul a 150k-ra le szokott menni, míg a Cube 171k. Bergamont ami talán kieshet, annak a kinézete annyira nem jön be, azért ez mégiscsak számít. Cube-ra tudom azt mondani hogy tetszik, a neonzöld. Cube-nál mondjuk nekem fura hogy semelyik bovden nincs rejtve és a váz alján és a tetején is van bovden, Radon-on csak lent van, ami mondjuk jó, mert ha meg kell fordítani van hol fogni és nem a bovdent fogom, jó ez hülyén hangzik :D Gepidán csak fent van, és van amelyik rejtve van, behúzva a vázba. Nehéz szülés lesz. Nah de nem szemetelem tovább a topicot.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Zebu: Akkor te tudod ajánlani a Radon-t? Mondjuk amit én néztem alsóbb kategóriás, mint a tiéd. Radon Scart 5.0.

Gyáááá nem tudom :DD

[ Szerkesztve ]

(#47371) Toomy válasza Hasaggymeg (#47365) üzenetére


Toomy
senior tag

Amúgy ha a felsoroltak közül választani kellene én is cube mellett döntenék. :P Mert míg nem vettem meg a focus outimat egyfolytában a cube -okkal szemezgettem. De egyik haver olcsón hozott nekem egy használtat a sógoroktól, elég komoly szettel és nem tudtam kihagyni. Így lettem focus -os cube -os helyett. :)

[ Szerkesztve ]

(#47372) pikszel válasza Normi™ (#47356) üzenetére


pikszel
őstag

A másodiknál üregesek a csapszegek. Könnyített?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#47373) Zebu válasza syler123 (#47370) üzenetére


Zebu
addikt

Én teljes mértékben. Egyik cimborám egy ZR Race géppel nyomja XC versenyeken. Hibátlan a masina.

Két probléma lehet:
1. Garanciális problémát nehéz érvényesíteni, mert Bonnban vannak. Ha ilyen gondod van, vagy kiküldöd, vagy elviszed... Nehézkes. Bár a garanciális ügyintézés itthon sem leányálom... már említettem a topicban a vitámat egy Kellys MTB-ről a Bergusonban.

2. Nem szállítanak bringát Magyarországra. Nekem úgy lett meg, hogy haverhoz rendeltem Bécsbe és onnan hoztam el.

Viszont az pozitív, hogy nagyon seg0tőkészek. Am0g a méretekkel hezitáltam. Hívtam őket telefonon, tanácsot adtak angolul azonnal, emailre pikk-pakk válaszoltak, paypal-lel fizettem, és a gép úgy érkezett meg, hogy egy picike karc volt csak rajta a hátsó villán. Az belefér. Két ember is leellenőrizte küldés előtt, minden be volt állítva, csak meg kellett húzni a csavarokat, beállítani a nyerget és kormányt és már lehetett is csapatni vele.

Egyébként pont most ajánlottam a Scartot egy havernak cross trekking témakörben. Amit az előbb dobtam fel ott feljebb :)

Van is nekik raktáron és ő szokott havonta arra a vidékre menni kocsival :)

Mondjuk ez plusz 100 Euro, de felszerelésben azért jobb.

[ Szerkesztve ]

(#47374) Zebu válasza Zebu (#47373) üzenetére


Zebu
addikt

Altus tárcsafék nekem elég extrémül hangzik. Nem is tudtam, hogy van ilyen...

(#47375) Maximum1 válasza syler123 (#47370) üzenetére


Maximum1
őstag

Abban biztos lehetsz hogy a gepida 215-ről soha nem lesz 150, de legalább van mire várnod. :DDD
Ja és az a neon zöld Cube 170ezerért négyszögtengelyes fing, legalább octalinkes hajtása legyen már egy 170ezres bringának, legalábbis nálam az első a hajtás.

(#47376) syler123 válasza Zebu (#47373) üzenetére


syler123
veterán

Szomszédom németben dolgozik, szerintem ő haza tudná hozni, ha arról van szó. Hát az a Cube kicsit fentebb van árban, mint amire gondolok, mondjuk határ nálam az a 170k, ami jelenleg az a neonzöld cube ára. Ha a haverod megvette a Scartot, nem tudom melyik verziót ajánlottad neki, akkor érdekelnének a tapasztalatok, hogy majd mennyire elégedett vele, nekem ez még úgyis 1-2 hét mire döntök vagy több.

Maximum1: És a Radon hajtása? Én ezekhez nem értek sajnos :( Szerinted az általam linkeltek közül melyik a legjobb? Jó de 170 még lehet a gepida :D 2014-es az lement 150-re, akkor a 2015-ös is gondolom lefog legalább 170-re.

[ Szerkesztve ]

(#47377) Normi™ válasza pikszel (#47372) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszi,nem számít a súly annyira nekem,trekkingem van,akkor maradok a a hagyományosnál.Köszi még egyszer! :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47378) Zebu válasza syler123 (#47376) üzenetére


Zebu
addikt

Jah ő is hezitálós fajta. :) Még nem tudom mit választ. Természetesen ha meglesz akkor beszámolok.

Bár ami biztos, hogy a Radon ár érték arányban verhetetlen. Főleg ha akcióban vannak....

Alivio az octalink. Nem négyszögtengely. Jó az :) Nekem az egyik bicómon az volt... illetve van, csak már nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#47379) Because válasza syler123 (#47376) üzenetére


Because
őstag

az a Radon jó bicó 500 euroért, itthon amíg működött az oldal 220000-ért adták ugyan azt, ezt tudva talán jobb lehet a lelkednek :)

(#47380) Zebu válasza syler123 (#47376) üzenetére


Zebu
addikt

Nem akarok a Gepida ellen beszélni, mert azért mégis hazai márka, de 2 cimbimnek van alboin 300 és szeretik meg minden, de azért rendszeresen meg kell hútni a csavarokat és panaszkodnak rá, hogy időnként itt-ott nyekereg nekik.

Korábban az sem volt szimpatikus tőlük, hogy a honlapon nem volt elérhető egyik bringájukhoz sem a pontos vázgeometria. Ez milyen már...

Ennél többet nem tudok :)

(#47381) syler123 válasza Zebu (#47378) üzenetére


syler123
veterán

Most mondjuk nem látok akciót a Scart 5.0-ra, lehet ez lesz még olcsóbb. Augusztusban jön haza akivel el tudnám hozatni, szóval addig még bármi lehet ha ezt választom.

Because: Hát kicsit előrébb viszi a döntést, szeretek a jó ár/értékarányban vásárolni, de a kerékpárokhoz sajnos nem értek.

Itt oltják a 7.0-át, már amit értek vele google fordítóval, ki érti ezt a németet? Mert a fordító se nagyon :D

[ Szerkesztve ]

(#47382) pikszel válasza pikszel (#46821) üzenetére


pikszel
őstag

Tárgytalan.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#47383) Maximum1 válasza syler123 (#47381) üzenetére


Maximum1
őstag

Menj be ebbe a boltba ha teheted, van egy pár száz bringájuk, nézelődj, jegyzetelj és gyere vissza típusokkal.
Addig is az első hármat olvasd el, persze nem versenyezni akarsz de a jó ár/érték arányhoz ez a tudás kell, vagyis ha 170ezer felett nem Shimano Hollowtech II a hajtása akkor szerintem nem korszerű és drága bringát vettél.

[ Szerkesztve ]

(#47384) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#47319) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha freeride sisakot akarsz venni... Egy jo sisaknak csak elonye van.

(#47385) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy ilyen bringánál 100mm-es helyett 120-as villa mennyire rontaná el a geometriát?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47386) Hasaggymeg válasza Normi™ (#47356) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az olcsóbb könnyebb is lehet,mert üreges (fúrt) csapszeges.
Lemaradtam... :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47387) Normi™ válasza Hasaggymeg (#47386) üzenetére


Normi™
őstag

Megrendeltem az olcsóbbat már,de azért köszi :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47388) cobranco


cobranco
csendes tag

Bringatúrára készülök a Déli-Kárpátokba,lesznek benne istenhátamögötti helyek is.
Próbálok felkészülni borjúméretű pásztorkutyafalkák támadására illetve védekezésére is.
Van-e valami tipp,tapasztalat,minden jöhet...

A sprayt kerülném,inkább ultrahangos riasztóban gondolkoznék,használ-e valaki ilyet,hatásos-e,ha igen,milyen márka stb...

Előre is köszi!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#47389) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok!

Tudom furcsa ilyet kérdezni, de hátha van itt olyan tapasztalt szaki, aki kapásból megmondja a választ :)
Szóval az lenne a gondom, hogy menet a közben, a 2 legnagyobb fokozatban, a hajtómű felől egy rövid éles kattanás jön, nem folyamatos, általában egy hajtókar kör alatt (nem tudom, ezt hogy mondják a szakik, bocsánat érte) egyszer. És csak a két legnagyobb fokozatban, kisebbeknél nem. Valaki találkozott már ilyennel, vagy esetleg ötletek, hogy mit nézzek meg rajta pontosabban?

Illetve, másik problémám, hogy a váltó két legtávolabbi fokozatainál (azaz elől legkisebb - hátul legnagyobb és elől legnagyobb - hátul legkisebb) a lánc súrolja az első váltót. Ezt mivel tudnám korrigálni, mozgassam el kicsit az első váltót?

Előre is köszi!

(#47390) Runner_fxr válasza Rottweiler89 (#47363) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Itt a belső átmérőket mérd le.
Ezen a képen is azokat a belső távolságokat, amiket bejelöltem. Tolómérő kéne hozzá.

(#47370) syler123: Cube-al és Beragmont-al is jól jársz, azt javaslom, hogy nézd meg élőben mindkettőt.
Egy kép nem adja vissza a valóságot.

sirdond: Először is ott a probléma, hogy keresztbe nem váltunk. Olyankor bele is fog érni a lánc a terelőbe. Plusz tönkremegy idővel a hátsóváltód is, meg a hajtás is hamarabb elkopik.
Kattanást sok minden okozhat, monoblokk vagy pedál.

[ Szerkesztve ]

(#47391) Runner_fxr válasza Tigerclaw (#47385) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem az még határeset, használható lesz.

(#47392) szjoci válasza cobranco (#47388) üzenetére


szjoci
őstag

Vadászboltban én is érdeklődtem afelől hogy hogyan lehet a kutyákat távol tartani valami "humánus" módszerrel a lábaimtól. Bár azt írod hogy spray nem játszik, nekem a hangspray-t ajánlották első körben, de az nem volt éppen raktáron. Paprikaspray volt a második, vettem egyet de hál' isten még nem kellett használnom. Úgyhogy tapasztalat az nincs, csak egy paprikaspray-m a hátizsákom vállhevederén :)

Üdv,
Joci

[ Szerkesztve ]

(#47393) Hasaggymeg válasza cobranco (#47388) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erdélyi lévén volt pár juhászkutya afférom minden égtáj Kárpátjaiban.A kezdeti látszat ellenére ha nem menekülsz és szembe fordulva velük távolodsz,csak alaposan megugatnak.Azok inkább medvére és farkasra vannak kihegyezve és bár nekirontanak minden idegennek,ha a juhokat elkerülő pályára állsz megelégednek egy alapos megugatással.Ha jól tudom ti főleg aszfalton nyomjátok,ott meg aztán végleg nincs ilyen veszély.Általában a juhász amúgy is vissza is szokta parancsolni őket. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47394) Netkuszkusz válasza szjoci (#47392) üzenetére


Netkuszkusz
csendes tag

A rettenetes ráordítás és a tekerés. Le kell hagyani őket. :) Futárként sokszor találkoztam ilyennel anno. :Đ

[ Szerkesztve ]

(#47395) szjoci válasza Netkuszkusz (#47394) üzenetére


szjoci
őstag

Sima terepen, lejtőn nincs is ezzel gond, csak emelkedőn... :D

(#47396) Because válasza Netkuszkusz (#47394) üzenetére


Because
őstag

megpakolt túrabicóval, fáradtan :)

tényleg valami szag vagy zaj lehet a legjobb

(#47397) sirdond válasza Runner_fxr (#47390) üzenetére


sirdond
őstag

Hmm, na ezt se tudtam,köszi az infót :B

Pedál biztos nem, mert most raktam rá új pedált, és előtte is megvolt a probléma. Monoblokkban mi okozhat ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#47398) TaaT


TaaT
veterán

RS Tora 318 MCU teteje, a nyíllal jelölt helyen körbe szivárog az olaj. [link] Jól sejtem hogy a 4. tömítés a ludas? [link]

Give them hell Ukraine!

(#47399) Hasaggymeg válasza Netkuszkusz (#47394) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan gyorsulást nem tud még egy pályabringás sem mint amit akár egy kóbor kutya,így a menekülést nem ajánlom,de még a paprika spray-t sem.Inkább valami pumpa a kezedbe és lassan hátrálni,mint hanggal,vagy paprikával bosszantani egy falka egymást támogató juhászkutyát. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47400) bandus válasza Pho3bus (#47348) üzenetére


bandus
veterán

az én zumaxomban van egy fehér matrica amin 2014/10 van, gondolom ez akarja a gyártás idejét mutatni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.