Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) Tothgera30 válasza r3dsnake (#47800) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kesztyű.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47802) Because válasza syler123 (#47798) üzenetére


Because
őstag

ezeket általában beállítva küldik el. neked a kormányt, fék/váltókarok helyzetét, nyereg pozícióját kell beállítani. esetleg még az első kerék szokott kiszedve lenni, ilyenkor a tárcsafék szorulhat utánállításra

(#47803) Cadal válasza Tothgera30 (#47799) üzenetére


Cadal
őstag

Azám, volt egy-két formás "bringa"! Papíron a tervezők nem rajzolnak olyan geometriát az tuti!! :-)

(#47804) r3dsnake válasza Tothgera30 (#47801) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Van. És a jobb lábam zsibbadásával szerintem nem függ össze.

[ Szerkesztve ]

(#47805) Byk01 válasza szacsee (#47793) üzenetére


Byk01
senior tag

A hátsó kerékről tedd át a prizmát az elsőre (vagy tegyél még egyet az elsőre, ha van).
Igen, láthatósági ruházat csak korlátozott fény- és látási viszonyok közt kell lakott területen kívül (lakott területen belül akkor sem). Viszony nem árt figyelembe venni, hogy korlátozott látási viszonyok vannak, ha pl. esik az eső, vagy annyira beborul, mint ha szürkület lenne. Szóval nem árt, ha nálad van, ha kimész lakott területen kívülre.
Meg azt is el szokták felejteni az emberek (autóval is ... vagy inkább azzal), hogy a szürkület kezdetétől már éjszaka van a kresz szerint.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47806) Tothgera30 válasza Cadal (#47803) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát igen... nekem az LTD/Reaction geo-ja nagyon bejött, azóta megfertőztem egy ismerősömet is.

#47804 r3dsnake: Elvileg akkor zsibbad a lábad ha rossz a nyeregpozíció/magasság. De ha végigpróbáltad, akkor én csak a nyeregre vagy pedálra tudok tippelni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47807) r3dsnake válasza Tothgera30 (#47806) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tegyem lentebb a nyerget? Picit döntve van előre és épp kinyújtva a lábam tudok teljes kört tenni. Legyen inkább rövidebb járása a lábamnak? Köszi!

(#47808) Hasaggymeg válasza r3dsnake (#47807) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az úgy lehet,hogy magasan van. A sarkad a pedálon kell maradjon még az alsó holtponton is,úgy,hogy feneked nem csúszkál a nyergen.
Amúgy furcsa ez a lábfej zsibbadás,nem szorít a cipő?...vagy esetleg a nyereg nyomna valami ideget? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47809) Tothgera30 válasza r3dsnake (#47807) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Személy szerint úgy lőném be hogy kinyújtott lábbal kényelmesen tudjam tekerni a pedált, és ha a hajtókar merőlegesen van a talajhoz, akkor az alsó holtpontban is kényelmesen elérem a pedált. De ha kiállok, terepen, marad egy pár cm koordinálni. De ettől függetlenül próbáld ki sok pozícióban, és valamelyik be fog jönni, de azt se zárd ki hogy a nyereg/pedál nem megfelelő számodra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47810) -Faceless- válasza -Faceless- (#47791) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez így elég hosszú kérdésre sikeredett, így visszanézve a topic nem igazán erről szól szóval tudtok esetleg olyan oldalt, topicot, vagy fórumot ahol használt kerékpár értékét tudnák felbecsülni?
A segítséget előre is köszönöm!

(#47811) fpeter07 válasza Cadal (#47795) üzenetére


fpeter07
veterán

ÓÓ, 3 hete várok rá, kösz az emlékeztetést.

(#47812) Client válasza r3dsnake (#47800) üzenetére


Client
tag

Nem nagy az az 58-as?

Ex - WaterLo

(#47813) Runner_fxr válasza Because (#47785) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, nyilván üzlet az üzlet, de én soha nem mondtam azt, hogy a Bergamont a csúcs. :)
Egy középkategóriás minőségi gyártó, ugyan az a kategória mint pl egy Cube, KTM, Focus, Merida, Radon és sorolhatnám.
Ár-értéket kell figyelembe venni. Az alapján dönteni, ezen márkák közül mindegyiknek jó a váza. Pláne ezen az ár szinten. Nem érdemes ezt túlragozni. :)
Ha mondjuk 500-600 korul nez az ember uj bicot, akkor mar erdemes jobban beleasnia magat, de itt meg nincsenek nagy kulonbsegek.
Mint mar regebben is irtam, nekem ez nem uzlet, pusztan a sport szeretete es segitokeszseg. Tudom hogy ezt nehez elhinni a mai vilagban, de attol meg igy van! :) Nekem a fizum akkor is ugyan annyi ha nem vesz innen senki bergamontot mintha vesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#47814) deicide válasza Client (#47812) üzenetére


deicide
veterán

Én is erre gondoltam, főleg egy hosszú stucnival lehet, hogy nagyon hosszú már. Esetleg a nyereg előreállításával még lehet kisebbíteni. Vagy rövidebb stucni. De nekem a 187cm-hez is bőven elég az 56-os váz.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#47815) D.Orion válasza r3dsnake (#47807) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez alapján elég pontosan be lehet állítani a nyerget. Esetleg dobj egy képet a mostani beállításról amint épp alsó ponton van a pedálon a lábad.

(#47816) zodo válasza zodo (#44549) üzenetére


zodo
nagyúr

Az normális hogy a képen látható Suntour SF13-M3020 P 26 75 jelzésű teleszkóp kb. 10 óra nyugalmi állapotot követően az első ki-be rugózások alkalmával kicsit nyűszög?
Később megszűnik a hanghatás mondjuk max. a 10. ki-be rugózásra szóval nincs gond csak érdekelne a háttere hogy miért hallatja a hangját.

Első és hátsó váltó és bowden cseréken agyalok esetleg monoblokk és hajtűmű de a váltókarok is kérdésesek.
Mit ajánlanátok az olcsóbb kategóriából ami azért kiszolgál pár évig?

3x7 -es rendszer,

új:
Shimano MF-TZ21 fogaskoszorú,
Lánc de erről nincs infóm, egy időben lett cserélve a fogaskoszorúval.

ősrégi:
Sram Grip shift mrx marokváltókarok,
noname acél hajtómű,
Hátsó és első váltó Shimano de meg nem mondom melyik típus. kép

(#47817) Client válasza deicide (#47814) üzenetére


Client
tag

Ja, nekem 195cm-hez van 58-as váz. Mielőtt vettem, 62-est is próbáltam, de azt már nagynak éreztem.
Mondjuk nekem cross van, nem outi.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#47818) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Miben különbözik az 520-as Shimano pedál az 540-estől?

Köszi előre is!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47819) Normi™ válasza zodo (#47816) üzenetére


Normi™
őstag

Szia! Én nagyjából ugyanezt kérdeztem és ezt a választ kaptam rá.Már amennyiben olajos.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47820) TaaT válasza Normi™ (#47819) üzenetére


TaaT
veterán

Az én Dart3-asom (Turnkey) olyan szépen szuszogott kirugózásnál hogy öröm volt hallgatni, a Tora-mnak (Motion Control) viszont alig van hangja.

Give them hell Ukraine!

(#47821) zodo válasza Normi™ (#47819) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha jól tudom ez csak rugós de azért köszi.

(#47822) Are,on


Are,on
csendes tag

Sziasztok, látom itt inkább komoly bringákkal foglalkoztok, de rákérdezek, hogy cruiser biciklire érdemes-e venni 26 x 1.75-ös köpenyt, vagy inkább 26 x 2.125-öst? Kinézetre gondolok, nem érdekel ha nehezebb tekerni meg hangos :P.
Eddig Kenda K80 volt, csak fújás után kirepedt a széle, gondoltam veszek egy új szettet. Schwalbe Road Cruiser-re gondoltam.

(#47823) ivana válasza deicide (#47814) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem van 175cm-hez is egy 58-as bringám, szerintem egyáltalán nem gáz, a felsőcső még pont jó magasságban van, szerintem kényelmesebb mint a kisebb váz, annyi baj van vele, hogy a drop a normál hood magasságban van, így annyira keményen nem lehet vele nyomni.

(#47810) Muffman01 Az agyváltós fixi alatt valami országúti szerűséget értesz agyváltóval? Mint pl. az enyém [link] ?

(#47822) Are,on Szerintem bőven elmegy a 1.75 is nagyon vastag gumi aszfaltra.

[ Szerkesztve ]

(#47824) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.
Kéne egy kis segítség.
Vettünk a gyereknek egy 24" os malit.
Kéne rá egy rockring ( ilyen néven találtam meg a láncvédőt).
Valami nagyon olcsó nagyon egyszerű, mert nem sport céllal lesz felszerelve, hanem, hogy ne legyen koszos a lánctól.

Eddig 7-8.000 körül találtam. De ezek komoly alu ötvözet cuccok.
Nekem a sima műanyag "karika" is jó.
Tudnátok egy linket dobni?
:R

Renault power

(#47825) Because válasza rob210 (#47824) üzenetére


Because
őstag

tessék:[link]

de ilyet ne rendelj, bármelyik helyi boltban kapni

(#47826) TaaT válasza rob210 (#47824) üzenetére


TaaT
veterán

Hány csavaros a lánctányér rögzítése?

Give them hell Ukraine!

(#47827) -Faceless- válasza ivana (#47823) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nagyjából igen, csak a fixi egyszerűsége nagyon megtetszett, így egy hibrid szerűséget szeretnék. A magellan-t már meghirdettem, ha nem kel el majd szépen haladok lefele az árral. Csak azt nem tudom, hogy ki indulási alapnak egy országútival, vagy egy fixivel kezdjek. Egy féket szeretnék, csak agyváltóval, így nehéz lesz a kezdet, ha igényesen akarom összerakni.
Ha túl bonyolult, vagy egyedi vázzal kicsúszna a keretből, akkor maradok egy sima országútinál.

(#47828) zoli03 válasza TaaT (#47826) üzenetére


zoli03
őstag

Csavaros? Szerintem szegecselt lesz.

(#47829) Because válasza -Faceless- (#47827) üzenetére


Because
őstag

lehet kapni csepel royal 3 vázszettet 23000-ért ebbe raksz egy kontrás automata agyváltót és csak egy első fékre lesz szükséged

vagy várj, ezt majd én építem meg :D

[ Szerkesztve ]

(#47830) rob210 válasza TaaT (#47826) üzenetére


rob210
nagyúr

4

Renault power

(#47831) TaaT válasza zoli03 (#47828) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, csak azért kérdeztem mert a garázsból előkerült pár régi alkatrész és erre már nincs szükségem. :) [link]

rob210: Akkor nem jó. :(

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#47832) rob210 válasza Because (#47825) üzenetére


rob210
nagyúr

2 ben voltam eddig és közölték rendelni se tudnak.
De most a fülöpnél Zuglóban találtam azt meg is veszem holnap, ha csak valami jobbat nem linkel valaki ;)
Azért Köszi.

Renault power

(#47833) rob210 válasza TaaT (#47831) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez sajnos biztos nem jó.
Azért Köszi. :)

Renault power

(#47834) -Faceless- válasza Because (#47829) üzenetére


-Faceless-
őstag

Meglátszik, hogy nem értek a témához nem is tudtam, hogy van kontrás agyváltó...
De ez esetben meglátjuk ki végez hamarabb ;]

(#47835) ivana válasza -Faceless- (#47827) üzenetére


ivana
Ármester

A keret nagyon függ az agyváltótól. Egy sima két vagy 3 sebivel biztos beleférsz, de akár egy 5 sebi is kijön értemes keretből, vagy használt sachs/sram 7 sebi. Nagyobb agyváltókhoz számolj azzal, hogy rövidre vágott egyenes kormány lesz kb. ami jó hozzá. Mondjuk lehetne hekkelni pl.: bullhorn végére marokváltó nem is lenne rossz.
3 sebiből nehogy shimanot vegyél, mert elég gyász, shimano nexus 8-tól felfelé, de inkább alfine. A sturmey és az sram 3 sebi jó. 2 sebiből szerintem automatix, a kickshiftes sturmey-t nem szokták szeretni.
Vehetsz fixi vázat is, vagy régi kovácsolt csúszópapucsos outit. A láncfeszítő nem jó dolog, szóval az ejtő papucsot hanyagolnám, meg akkor lehet kontrád is ami nagyon jó :DDD Ha fixi váz akkor ne valami ócskát olcsó hiten nem jó :N hr design, csepel 3* stb. :O
Hajtást fixiről, vagy shimano alfine hajtás.

(#47829) Because Inkább vennék egy régi outi vázat kovácsolt csúszó papuccsal (10-15k + szinter), mint a 3*-os csepelt, szerintem az elég ócska kályhacsövekből van, mondjuk legalább szét nem megy, mondjuk az igaz a rendes outi vázra is. 4kg kb. a tanyabike-om váza amit linkeltem :D De szerintem az is alatta van.

[ Szerkesztve ]

(#47836) razzorr


razzorr
őstag

19-559 az ETRTO száma a felnimnek, most 47-559 (26x1,75) gumi van rajta, elbírna egy véknyabbat is vajon? Találtam táblázatokat,de gondoltam egy kérdést megér.

Illetve,hogy a hajszálrepedések vajon mitől lehetnek? Asszonynak is meg nekem is,nekem Rubena,neki Schwalbe gumijai vannak. Az övét 2hónapja vettem és már most hajszálrepedéses,főleg az oldalfal felső részén meg a profilmélységben. Hideg garázs? Nem megfelelő keréknyomás? Vagy mi lehet?

(#47837) Zbacsi


Zbacsi
csendes tag

Pár hónapos használt (~1000km) Merida Crossway XT-ért mennyi a reális ár ? [link]

venném :))

[ Szerkesztve ]

(#47838) gaben75 válasza Zbacsi (#47837) üzenetére


gaben75
tag

Attól függ adod vagy veszed ;]

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#47839) Zbacsi válasza gaben75 (#47838) üzenetére


Zbacsi
csendes tag

(bocsi, dupla)

[ Szerkesztve ]

(#47840) jeri válasza razzorr (#47836) üzenetére


jeri
tag

(#47841) ivana válasza razzorr (#47836) üzenetére


ivana
Ármester

19-es fenire 28mm-ig minden mehet, de mivel soha nem láttam még akkora 559-es külsőt, szerintem gyakorlatilag bármi ami 559.

(#47842) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Megnyerő fotó, profizmus :U

[ Szerkesztve ]

(#47843) SirRasor


SirRasor
őstag

Hoi!
A legolcsóbb márkás biciklis sisak is rendesen véd vajon?

Mondjuk itt van egy olcsó, meg itt van egy drágább.
Csak annyi különbséget találtam, hogy az olcsónak a bevonata PVC, a drágábbnak meg polisztirén (EPS).
Számít?

Make Love not war!

(#47844) McNamara


McNamara
Ármester

Sziasztok!
Kerékpár vásárlás elött állok. Kinéztem egy Kilimanjaro 29er MTB a Hervisben. 180000Ft helyett most 80000Ft. Hátsó váltó deore, sountor telóval, shimano fék, váltókar, hajtás, kenda gumik amit így láttam rajta. Váz ugyanabból az anyagból készül mint az olcsóbb ktm-ek, az ürge legalább is ezt mondta.
Úgy gondolom, hogy jó áron van de azért kikérem a véleményeket valóban megérné megvenni? Vagy inkább kelly's, gepida, gt vegyek hasonló árkategóriában?
Köszi!

(#47845) Normi™ válasza Normi™ (#47818) üzenetére


Normi™
őstag

Erre esetleg valaki?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47846) -Faceless- válasza McNamara (#47844) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem vagyok szaki, de hogy az soha nem volt 180 még a hervisben sem, az is biztos :DDD

(#47847) Because válasza McNamara (#47844) üzenetére


Because
őstag

mi van még benne?

nekem is kilimanjaro a montim :B

(#47848) McNamara válasza -Faceless- (#47846) üzenetére


McNamara
Ármester

Persze, ezt én is tudom, de jól hangzik :) Összevetve a többi gyártóval 90K környékén kapok gepidát, gt, stb. nekem gagyibbnak tűnő felszereléssel.

Tudom a képen nem látszik sok de csak ennyim van:

(#47849) Hasaggymeg válasza Zbacsi (#47837) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez újan nagyon túl van árazva,így én tényleg csak ezer kilométerrel benne,újszerűen,ismerőstől vásárolva olyan max. 190-220e taksálnám.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47850) Hasaggymeg válasza McNamara (#47848) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez bizony sosem lehetett 180 ezer! :N Ahhoz még nekik sincs arcuk...Az értékeléshez kellene a teljes felszerelés,vagy egy nagyobb felbontású fotó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.