Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) ivana válasza Vasinger! (#47599) üzenetére


ivana
Ármester

Nálunk van a bringa úton egy rész, ahol egy parkon megy át, és teljesen beláthatatlan. Valamiért az anyukák ott szeretik tolni a babakocsit nem a járdán, én meg mehetek le outival a fűbe mert nem férek el mellettük.

(#47602) Normi™ válasza Vasinger! (#47599) üzenetére


Normi™
őstag

Ezeket nem fogod megérteni soha.Ma mentem a saját sávomban de beljebb az útpadkától mert kátyú volt,egy középkorú nő jött szembe és messziről dudált...nem igazán értem mit szeretett volna,mögöttem senki,nem léptem át a felezőt...a múltkor gyalog mentem át egy úton,a rákanyarodó autóval szemben nekem volt elsőbbségem,hangosan magamnak felettem a kérdést(nem akartam,hogy meghallja),hogy kinek van elsőbbsége mire a nő ment tíz méter lehúzta az ablakot és ennyit mondott "anyádnak",ez már napi,nagyon elbalkániasodunk,egyre jobban érzem.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47603) D.Orion válasza Vasinger! (#47599) üzenetére


D.Orion
veterán

Ez a modern gyereknevelés. Én ilyenkor le szoktam szállni és el szoktam magyarázni a tisztelt szülőnek, hogy mit is kellett volna csinálnia, továbbá talán nem a gyermeke előtt kéne üvöltöznie és káromkodnia. esetleg ilyenkor alapból megállhatsz a szülő mellett és megkérdezheted tőle, hogy netán az 5 méterrel előtte lévő gyermekéhez nem kellett volna-e odamennie.

(#47604) Acef válasza Runner_fxr (#47600) üzenetére


Acef
addikt

Runner_fxr
Jó lehetett itt tekerni.
Felénk sajnos nincsenek hegyek/dombok.

Srácok!
Még mindig ezen rugózok, de már megvan a megoldás, csak a méretet kell eldöntenem.
Állítható stucni esetén is a kék szakasz méretét adják meg, vagy a forgásponttól mért távolságot?

[ Szerkesztve ]

(#47605) Runner_fxr válasza Vasinger! (#47599) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is az a tapasztalatom hogy a nőkkel több a probléma, akár gyalog akár autóval "közlekednek".

(#47606) gergo5991 válasza Runner_fxr (#47600) üzenetére


gergo5991
őstag

jó terep. Néztem a profilodon a többi videót, a gopro 3+ kép nagyon szép meg éles, de az a 60fps szerintem valahogy nagyon nem természetes, valahogy rossz nézni is még.

(#47607) ivana válasza gergo5991 (#47606) üzenetére


ivana
Ármester

Én pont, hogy jobbnak érzem a 60fps-t :P

(#47608) gergo5991 válasza ivana (#47607) üzenetére


gergo5991
őstag

nekem valahogy túl gyorsan mozog, mintha túl be lenne olvajozva :P

[ Szerkesztve ]

(#47609) bandus válasza Runner_fxr (#47600) üzenetére


bandus
veterán

mi a szám a mivel kezdődik? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47610) gergo5991 válasza bandus (#47609) üzenetére


gergo5991
őstag

a szám címe tessék :)

(#47611) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Uhhh... hogy ez mennyire adja...

Ghost AMR Riot 7 Lector Carbon 27.5/650B (2014)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47612) entropy válasza truefx (#47598) üzenetére


entropy
tag

Na, én pont ezt akarom elkerülni! :D Nem akarok az autók-buszok közé menni egyrészt a még rosszabb levegő miatt, másrészt meg ha akár 1 másodpercre is rosszkor lankad a figyelme az autósnak/buszosnak, akkor én jól ráfázok... Inkább kerülgetem a gyalogosokat (bevallom: élvezem kerülgetni őket) :)

[ Szerkesztve ]

(#47613) entropy válasza Runner_fxr (#47600) üzenetére


entropy
tag

Most már értem miért biggie smalls az avatarod :D Király amúgy a videó. Engem ettől fogott el a nosztalgia :)

(#47614) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kihagyhatatlan ajánlat... Cannondale 29er Tandem - ha jól tudom, itthon 900k körül volt/van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47615) Runner_fxr válasza Acef (#47604) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Fasza volt.

Szerintem a kéket kell itt is nézni, amúgy nem annyira ajánlom ezeket az állíthatós kormányszárakat. Előbb utóbb kotyogni fog, elég zavaró tud lenni.

gergo5991: A gopro az gopro. :) Gondolkodtam sj kamerán is, de végül ez lett belőle. A mobiust is szerettem csak nem volt hozzá mellpánt. Szerintem jó az a 60fps. A gond akkor van ha a számítógép nem bírja rendesen lejátszani, mert valami régi gép, akkor valóban zavaró tud lenni. Amúgy részletgazdagabb és a sebesség is jobban átjön.
Ha már 2007-ben ilyen kamerám lett volna, akkor készítettem volna pár remek felvételt Leogang-ba, de ami késik nem múlik. :)
Zene felismerővel találtad ki a szám címét vagy ismerted? Elég régi darab, nem sokan ismerik amúgy.

entropy: Ja bírom az ilyen régi vágású hip-hop zenéket. Jó volt ez a kis túra, vannak azért Magyarországon is jó helyek. Alpinbike-al voltam, egy alpok átkelést szeretnék még mindenképpen, jövőre felkészülök rá. Ha más nem akkor nekivágok az elektromossal. :)

[ Szerkesztve ]

(#47616) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#47611) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nálam most ez adja leginkább: 2016 Mondraker Dune Carbon 27,5" :K
Az ár se mindennapi. :)

[ Szerkesztve ]

(#47617) gergo5991 válasza Runner_fxr (#47616) üzenetére


gergo5991
őstag

Zenefelismerő app- Shazam.
Mivel nem igen nézegetek downhill bicókat ezért eléggé furák már ezek az új vázak, szinte már annyira fura, hogy instant get-elné ha tehetném :D
Nagyon szép, bár eléggé feltünt ezeknél a belső kábelezésü bicikliknél, hogy a középagy alatt mégis kilógnak, aztán downhillben minden lehetséges szerintem, hogy bekapja valami, vagy elszakítja valami idk. Vagy lehetletlen lenne, hogy a biciklinek pont az a része kapcsolatba kerüljön a talajjal? mert én már párszor mentem át kisebb kidőlt fán, ahol a tárgyalt rész kapcsolatba került a természettel. Nem akaródzik megnézni, de ha jól emlékszem a kábelezés az én biciklimen a felső csőváz alatt fut, nem az alsón.

[ Szerkesztve ]

(#47618) Tothgera30 válasza gergo5991 (#47617) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...belső kábelezésü bicikliknél, hogy a középagy alatt mégis kilógnak... - Mindegyiknél kilóg, fullynál és társainál lazábbra érdemes hagyni a kábeleket, a hátsó taktus mozgása miatt. Beleakadni meg nem igazán fog semmibe, akkor az autók alatt is leszakadt volna már mondjuk a kipufogórendszer.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47619) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#47616) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem ezek az "egyszerűbb" gépek jönnek be, mint ez a 650B Glory...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47620) #16729600


#16729600
törölt tag

Hehe, olvasom a gyalogos vs. bringás feszkókat.Ez semmi ahhoz képest, hogy Szentgotthárdnál a Hársas tónál felszeletelik a bringák gumiját.Pár hete voltunk párommal vásárolni és átvittük a bringákat egy rövid túrára.Találkoztunk egy kisebb osztrák bringás csoporttal,akik lerakták a bringákat és mind az ötnek szétszabdalta valaki a gumijait.Dumáltam a helyi büféssel és mondta,hogy van egy idiótákból álló ' akció csoport a tó körül,akik vadásznak a bringásokra, mert szerintük zavarják a sétáló/gyalogosan túrázó embereket.Szóval,ha arra jártok a shotgunt ne felejtsétek el becsomagolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47621) Solad


Solad
őstag

Bodvakupa 67 km indul, 2 ora a celul kituzott ido. Szoritsatok ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47622) bunddog


bunddog
tag

Erről a Dema Auron 5.0-ról tud valaki valamit? Első ránézésre felszereltségéhez képest egész jó áron van a bicyclewebshop-ban.

(#47620) szunya1: az nem gyenge :D

(#47623) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hát, ha most vennem kéne bringát és nem 29'-er kéne, akkor ezt venném: Canyon

Borzasztó szép, élőben is láttam. :B

[ Szerkesztve ]

(#47624) zoli03 válasza Runner_fxr (#47616) üzenetére


zoli03
őstag

Milyen széles a mostani Bergamontod kormánya?

(#47625) fpeter07 válasza rétisün (#47595) üzenetére


fpeter07
veterán

Most lesz Keszthelyen kerekparteszt es le kellett kapni a padalokat. Pedal nelkul meg eleg kellemetlen menni. Sajnos hazaig nem volt lejto.

(#47626) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Runner_fxr
Ez már sok lenne a vázhoz?

Üdv: Rottweiler89

(#47627) fpeter07 válasza Runner_fxr (#47616) üzenetére


fpeter07
veterán

Kerekparboltba egy caprine trekkingbe vagyok szerelmes. A feher es a fekete vazakat nehez tisztitani. Meglattam egy aranybarna szinu valtozatot. No az mindent visz. Egy sator kene mar es havonta mennek csak haza. :D

(#47628) Because


Because
őstag

ti mit használtok, nyeregtáska vagy váztáska? nyeregtáskából felcsatolható vagy pántos?
montinál amikor zötykölődsz melyik lehet a praktikusabb?

(#47629) D.Orion válasza Because (#47628) üzenetére


D.Orion
veterán

Nyeregtáska. MTB-re használok ilyet és ilyet is. Egyikkel se volt gond, pedig féltem, hogy kiszakadnak a szegecsek, de semmi ilyen nem történt.

(#47630) Zolka75


Zolka75
tag

Szevasztok kéne egy kis help beruháznék egy ujj kerék szettbe , tudnátok ajánlani nekem
Mtb hoz 5-6 ezer környékén kazettás vagy menetes agyat átlag felhasználáshoz városban
melyik éri meg jobban kazettás vagy menetes ? nem igazán értek hozzá sajna ja és hozzá való 7 es sor
ez is ilyen 5-6 ezres áron sajna most csak ennyi a keret rá , ja felni már van hozzá V fékes bringához !
előre is köszönöm a hozzá értők segítségét :R

[ Szerkesztve ]

Zolka, Galaxy A5

(#47631) zoli03 válasza Zolka75 (#47630) üzenetére


zoli03
őstag

Ennyiért kazettásból FH-RM70-et, vagy kicsit drágábban FH-M430-at kapsz. FH-RM70 van egyik ismerősöm biciklijében, de még csak pár hónapos. Én megfontolnék a helyedben egy Sunrace-t (HBM53), olcsóbb is. Ezeknek az olcsó Shimano agyaknak a kazettájában nem bízok annyira (még akár egy Joytech se rosszabb szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#47632) vendingo


vendingo
veterán

Most lőttem ezt a képet a tesco parkolóban:

Nem kispályások. :D

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47633) Zolka75 válasza zoli03 (#47631) üzenetére


Zolka75
tag

Köszönöm ez egész tűretően hangzik , de szivesen vennék még ötleteket tanácsokat
:)

Zolka, Galaxy A5

(#47634) rétisün válasza Because (#47628) üzenetére


rétisün
veterán

most már nyeregtáska, a váztáska pántja 2-3 év alatt szépen lecsiszolta a festést a vázról....még szerencse, hogy aki megvette a vázat, nem akadékoskodott emiatt :DDD

(#47625) fpeter07: az fel se tűnt, hogy nincs pedál :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47635) Acef válasza rétisün (#47634) üzenetére


Acef
addikt

Én átlátszó ragasztóval (cellux) védem a vázat.
Pl. homlokcső és bovden találkozásánál

[ Szerkesztve ]

(#47636) D.Orion válasza Acef (#47635) üzenetére


D.Orion
veterán

Az nem túl jó ötlet, már ha valamikor le is akarod szedni. Kelleni fog némi alkohol a takarításhoz.

Ja azt hittem az egészet, ha csak helyenként akkor érthető.

[ Szerkesztve ]

(#47637) Because


Because
őstag

köszönöm a véleményeket a nyeregtáskáról!

(#47638) Because


Because
őstag

itt GCN-ék is próbálkoznak egy sáros bicó megtisztításával (kivételesen nem wd40, bár az is feltűnik :D ): [link]

[ Szerkesztve ]

(#47639) concret_hp


concret_hp
addikt

országúti külsőnél mennyire számít a forgásirány? nyilván mind2t fordítva tettem fel :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47640) Solad válasza Solad (#47621) üzenetére


Solad
őstag

Na ez életem legrosszabb tekerése volt... Ezen az útvonalon kocsival is kettesben mennék végig. Kb. 20 kilométeren keresztül olyan volt az út hogy folt és kátyú váltogatta egymást. A felét kiállva, a felét ülve tettem meg, így a s.ggem és a combom is tropa lett. Elvette a kedvem az egésztől. Az már csak hab a tortán hogy megálltam hogy adjak egy srácnak defektcuccot, így az utolsó 20 kilométert egyedül mentem végig.

Tapasztalat: na itt sem indulok el többet, az tuti.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47641) Runner_fxr válasza gergo5991 (#47617) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem nem volt még problémám az alul futó kábelek miatt, pedig még az útállítós nyeregcső kábele is ott futott, akárcsak ezen a mondraker dune bicón. Egyébként ez a dune egy enduro bringa, nem downhill. A két kategória között van különbség, ezzel felfelé is lehet tekerni.
A mondraker kicsit azért tűnik furának mert hosszabb az első háromszög mint a többi hasonló bringán és ezt egy rövidebb, gyakorlatilag 0 előrenyúlású kormányszárral ellensúlyozzák. Ez a forward geometry. Ettől elvileg stabilabb a bringa és jól is manőverezhető. Rengeteg díjat, elismerést besöpört már, én is próbáltam egy foxy carbont, eszméletlen jó gépek ezek.

(#47619) Tothgera30: A Glory egy Downhill bringa, a Dune meg enduro. :)
A Glory-val egy kategóriában a Summum van.

(#47624) zoli03: A mostani merev vázas 29"-en egy 680-as szélességű kormány van, az előzőn 720-as volt.

Rottweiler89: Hát, határeset, az a baj ezzel a villával, hogy nehéz mint a sár. kínszenvedés lesz ezzel túrázni, felfelé tekerni. Én a helyedben passzolnám a coilert és vennék egy ilyet: canyon nerve 140 Még én is elgondolkodtam rajta ezen az áron.
Ha meg dh bicó kell akkor rendes dh vázra építkeznék, nem egy coiler-re.
De tudom te ragaszkodsz ehhez a vázhoz. :) Nekem volt hasonló, 2 stinky vázam is volt, ismerem ezeket jól, kiváló a mozgásuk de ezek igazából csak lefelé jók, dög nehéz, elavult konstrukció ma már.

(#47627) fpeter07: Ezek a bicók nem az én világom. :)

vendingo: Ezek mekkora faznok lehetnek. :) Bírom az ilyen világjáró arcokat.

[ Szerkesztve ]

(#47642) Hasaggymeg válasza Solad (#47640) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Basszus,elfelejtettem szorítani! :))

Acef...van erre való vastag,átlátszó,öntapadó fólia.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47643) Solad válasza Hasaggymeg (#47642) üzenetére


Solad
őstag

Akkor megvan mi volt a hiba :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47644) Jarod1


Jarod1
addikt

használ valaki hátsó nyeregcsőhöz rögzített csomagtartóhoz táskát?

(#47645) Napfénysüti válasza anorche1 (#47584) üzenetére

173cm vagyok, 54-es vázméretű a gépem 110mm-es stucnival és 172,5mm-es hajtókarral.

Més que un club!

(#47646) anorche1 válasza Napfénysüti (#47645) üzenetére


anorche1
őstag

Köszönöm neked is, és a többieknek is :R :)

Azért érdekelt, mert tavaly január óta, mióta megvan az bicóm azzal szenvedek, hogy túl nagy súly van a vállamon, ezért jóval hamarabb fárad el mint a lábam, nem tudok hosszút tekerni. Kíváncsi voltam ki mekkora bicót használ.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#47647) atok666


atok666
őstag

~199cm es a 61-es vaz kicsi :/ nem egyszeru bringat venni...

Atok

(#47648) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Az normális,hogy egy levegős teleszkóp rugózás közben néha kattogó hangot ad ki?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#47649) Runner_fxr válasza Normi™ (#47648) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem nem. Biztos, hogy a teleszkópból jön a hang?

(#47650) Normi™ válasza Runner_fxr (#47649) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,mikor erőből lenyomom akkor is kattog egy kicsit néha.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.