Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) Hasaggymeg válasza fery02 (#47048) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha kisebb fogaskerékről nagyobbra váltás esetén hezitál,de nagyobbról kisebbre azonnal vált,feszíteni kell a bovdent.Ha pedig fordítva,vagyis ejteni a kisebbek felé nem nagyon akarja,de a nagyobbakra azonnal váltja akkor lazítani kell a bovdent. Első körben a váltókarokon (feltehetően) megtalálható kis állítócsavarokkal kell állítani,kis csavarás+próba amíg jobb lesz. Ez alól csak az kivétel,ha fordított húzású a váltó.

Lemaradtam. :U

Olvasom hétvégi írásaitokat és agyon vagyok sértődve...sz@r Suzukis,sznob Cube-os is voltam a 7végén,nejem megy gagyi Gepidás. Én még megbocsájtó vagyok,de nejemet nem ússzátok meg...most meg is nézem melyik volt a Gepidaalázó! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47052) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

MÁS: 7végén pattogást hallottam/éreztem egyik új Saint taposómból. Megmozgatva minimális kotyogásszerű mozgást érzek mind2 pedálomban.Ez elfogadható,vagy ott nem szabad lennie semmi mozgásnak? Azzal a sárga színű szorító csavarral egyáltalán lehet állítani a hézagolást? Köszi!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47053) herrká válasza D.Orion (#47012) üzenetére


herrká
senior tag

Ja köszönöm a választ, valóban elég a kattoktatós váltó is. Ezek alapján esetleg tudnál típust ajánlani amivel nem nyúlunk mellé?
Ellőre is köszönöm!

(#47054) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#47052) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem volt még ilyen pedálom, de úgy gondolom, hogy egy ilyen kategóriájú pedálnál nem elfogadható a kotyogás új korában. Nekem xlc volt, egy komolyabb változat, az meg se nyekkent. Szerintem azon a saint pedálon bontható a csapágy, valószínűleg azzal a sárga csavarral állítod a csapágy feszességét.
Idővel egy drága pedál is kotyogóssá válhat, de ez még korai lenne nálad.

[ Szerkesztve ]

(#47056) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#47051) üzenetére

2 hete egy Gepida női trekkinggel tekertem le egy 50-es karikát ami ráadásul markolatváltós volt. :D
Egyébként erre az útra tökéletesen emgfelelt bár az irányítása nekem a saját gépem után elég rémes volt de egy csajnak kis túrákhoz, városba bőven elég lehet egy ilyen bringa. :)

Més que un club!

(#47057) rob210


rob210
nagyúr

Hölgyek urak!

Tanúlságos történetet osztok meg veletek.
Balatonról hazafelé tegnap megálltunk még enni , fagyizni egyet.
Ez idő alatt valami magasan kvalifikált egyén megpróbálta lelopni a bicikliket a tetőről.
(egyik sem egy csodajárgány) A kilazított tartókonzol 130- nál az autópályán engedte el a biciklit.
Ha nem lett volna több helyen lepókozva és lespaniferezve, most valószínűleg sitten vagyunk emberölésért.
Ki tudja mi lett volna ha beesik a mögöttünk jövő elé.

Ezúton is köszönöm az őrangyalainknak. Illetve minden indulásnál nézzétek át a biciklitartókat, senki ne járjon így nagyon rossz érzés.

Meg a kocsi tetejét is megnyomta egy helyen a kormány, de az legyen a legnagyobb bajj.
Induláskor a párom megjegyezte minek annyi sapnifer, meg pók?
Amikor visszaültünk az eset után csak annyit tudtam kinyögni na ezért kell a spanifer.

Renault power

(#47058) Because válasza rob210 (#47057) üzenetére


Because
őstag

rossz ezt hallani!

csak kapásból az jut eszembe, hogy vajon melyik autovezető tudja mit is kell ellenőrizni naponta? :U
bizonyám ez a: gumi, kormány, villágítás, fék, rendszámtábla... mennyi kacsintós autóval találkozni ennek ellenére hajnalban...

[ Szerkesztve ]

(#47059) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Az létezik, hogy sima kattogtatós váltónál az első váltó gombját kis lánckerékről a középsőre váltásnál jobban meg kell nyomni? Nem az van hogy 2-esbe átkattintom és rögtön vált, hanem kicsit jobban meg kell nyomni hogy feltegye. Marokváltónál ilyennel nem találkoztam.

A váltót hiába állítgattam, ha azt akarom hogy egyből feltegye, tehát a csavarokkal/bowdennel játszok, akkor viszont beleér a terelőlemezbe, nem enged a váltó eléggé vissza. Olvastam tegnap hogy ez drágább váltóknál is előfordulhat. A vicc, hogy csak a középsőnél játsza el, nagy és kis fogaskerekek gyönyörűen működnek.

(#47060) ivana válasza _NCT (#47059) üzenetére


ivana
Ármester

Valamilyen szinten normális, ahhoz, hogy felmenjen egy ideig följebb kell lennie, amikor fenn van akkor emg kicsit vissza kell trimmelni. Bármilyen indexelt váltónál előfordul, 3-as rendszereknél főleg, de azért nem árt tudni, hogy pontosan milyen cuccról van szó...

(#47061) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#47054) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kotyogás lehet picit erős kifejezés,de a lényeg az,hogy ha mozgatom látok egy pici látható de még nem is érezhető mozgást annál az utolsó gumitömítésnél.A robbantott rajzból nem teljesen egyértelmű,hogy azzal a 2-es csavarral csökkented-e a hézagolást vagy csak leveszed a csapágyat a pedálokról.

#47056) Napfénysüti...Mondjuk nejem is meg-meg rúgja a láncvillát sarkával,de az övé jól irányítható.MTB,természetesen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47062) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

1 vagy 2 napra hol tudok Budapesten országútit bérelni?

Lesz egy triatlon megmozdulás, oda kéne 90 km-re nekem egy közepes kaliberű bringa.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#47063) Because válasza Hasaggymeg (#47061) üzenetére


Because
őstag

a tengely jobb végén (rajz szerint) lesz az a 2 anya amivel tudsz játszani

[ Szerkesztve ]

(#47064) Hasaggymeg válasza Mr. Erikszon (#47026) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"small screw called “free stroke” that is dedicated to adjust the spacing of the pads."...magyarul a tárcsa éa a pofák közötti távolság állítása.Ha túl közel vannak alig fogsz rá fejre esel,ha meg túl távol,mire meghúzod nekimész a jövőhétnek. ;]

(#47063) Because...én is úgy látom,de azok a kónusz+kontraanya a tipikusan nehezen állítható dolgok,pont mint a kerékagyaknál.Olyan 2 kulcs nuku,de még azokkal sem lehet egyszerű pontosan belőni.Egyelőre elhallgatott,így békében hagyom,mert még a leírás szerint is pici kotyogással kell beállítani mielőtt összerakod. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47065) bandus válasza seadrone (#47062) üzenetére


bandus
veterán

jó ötlet elindulni egy féltávú versenyen úgy, hogy nincs országútid? :)
amúgy hozz el egy tesztbringát a bringaland-ből, bár nem lesz olcsó mulatság.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47066) seadrone válasza bandus (#47065) üzenetére


seadrone
őstag

igen, jó, hidd el, tudom mit csinálok ;)

(#47067) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Mai fail! Oké hogy felszaladt az eur árfolyam, de nah... Mindegy, ősszel beesik az ára.

LTD SL 29 redwood´n´flashred - [link] -> [link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47068) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#47061) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én szerintem azzal a 2-es jelzésű csavarral tudod állítani a csapágy feszességét, de lehet tévedek, nem szettem még szét ilyen pedált. Bár az lenne a logikus, hogy a hézag beállításához ne kelljen teljesem szétszedni a pedált.

seadrone: Esetleg próbáld meg az Alpinbike-ot, tavaly még voltak Lapierre teszt országúti bringáik.

[ Szerkesztve ]

(#47069) _NCT válasza ivana (#47060) üzenetére


_NCT
őstag

Sima Shimano V series váltókar (Shimano EF-51), 3-as rendszer. Ilyen mint ez a képen

[ Szerkesztve ]

(#47070) concret_hp válasza seadrone (#47062) üzenetére


concret_hp
addikt

milyen event? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#47071) bandus válasza seadrone (#47066) üzenetére


bandus
veterán

hát jó, én csak érdeklődtem :) futócipőt nem szeretnél esetleg bérelni? :DDD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47072) Because válasza _NCT (#47069) üzenetére


Because
őstag

imádtam ezeket a fékváltókarokat, annyira kényelmesek a hétvégi bringázáshoz!

jó az ahogy működik, de játszhatsz a bowden feszességével. valamint a keresztbeváltás továbbra se ajánlott (a hátsó sor legnagyobb lánckerekéről ne akarj elől a középsőre váltani)

[ Szerkesztve ]

(#47073) Runner_fxr válasza Bicskás (#47047) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Látom megragadtad a mondandóm lényegét. :D Nem baj, nincs harag. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47074) fery02 válasza D.Orion (#47050) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Nem is gondoltam volna, hogy ez a jellegű probléma így szerszám mentesen, elvileg felhasználóbarátin kezelhető tud lenni.
Igazából meg sem vizsgáltam még nagyon szemmel magát a váltót, de akkor keresek rajta ilyen tekerhető műanyag izét. :)

(#47075) Byk01 válasza Tothgera30 (#47067) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem értem a problémád. Az 1300 EUR (ha jól láttam 19%-os forgalmi adóval jön ki. Ez nálunk 27%, így máris 1336 euronál tartunk, ami kb. 414 ezer Ft. Ehhez képest a 13 ezer Ft, amibe pl a szállításnak és a vélhetően kisebb eladott mennyiség miatti kisebb árengedménynek is bele kell férnie, nem is sok.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47076) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#47068) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Próbáltam,de látszólag nem ment.Magyarán ahogy megindult azonnal meglazult és mintha le akart volna jönni a pedáltest a tengelyről,meghúzva meg szinte koppant,mintha azzal rögzítenéd a pedált a tengelyre.Kívül,a hajtókarral ellentétes oldalon nincs semmi hozzáférhető csavar,kupak stb. a pedálon,így úgy látszik erről a sárga csavarról tekeredik le a pedáltest,miközben az előre beállított 2 golyósoros forgó rész ott marad a tengelyen. Amint már írtam egyelőre hagyom,ha újra jelentkezik a pattogás,letekerem a pedáltestet és állítok a hézagoláson. :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47077) _NCT válasza Because (#47072) üzenetére


_NCT
őstag

Nem engem érint a téma, barátnőm bicóját állítgattam, mert sírt, hogy kicsit a kettes fölé kell nyomni, úgy vált csak. Hiába próbálgattam bowdent meg a kis állítócsavart, nem sikerült hajszál pontosra belőni, mondtam neki majd megszokja ez ilyen.

(#47078) zool1 válasza zool1 (#46964) üzenetére


zool1
őstag

Erre valaki...?! :U

(#47079) truefx válasza rob210 (#47057) üzenetére


truefx
aktív tag

Milyen típusú szállítód van? Mit lazítottak ki rajta?

(#47080) dbala


dbala
tag

Jól láttam, hogy a bike-discount nem szállít kerékpárt Magyarországra?

(#47081) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Segít nekem valaki, hogy kb. mennyit ér a bringám?
25-30-ra gondoltam, reális?
Pár éve meg sem moccant, csavarhúzás, kenés, beállítás ráfér, talán a külső gumik is kirepedtek.

Nagyon alkalmi bringás vagyok (havi 20-30 km), majd esetleg egy Rockrider 340-et veszek, városban meg néha földúton mennék, ne jöjjön zavarba a padkázástól.
Ahogy olvastam ezt a rockrider-t is el kell vinni szakemberhez, hogy kenje át, állítsa be, húzza meg amit meg kell húzni....

én vagyok az ördög

(#47082) Runner_fxr válasza Byk01 (#47075) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Illetve sokan azt is elfelejtik, vagy inkább nem tudják, hogy amikor egy Magyar nagyker kifizeti a előrendelt készletet akkor azt taiwan-on dollárban kell kifizetni, nem euro-ban. Ezek január-februárban kerülnek kifizetésre általában, az akkori dollárárfolyam a mérvadó. Sokan ezért kénytelenek voltak árat emelni. Persze meg lehet azt is érteni ha valaki inkább külföldről rendel, adott a lehetőség.

Hasaggymeg: Pattogó hang lehet attól is, hogy a pedál betekerésekor nem lett rá elég zsír kenve, vagy valami szennyeződés van a meneten. Te érzed, de kotyogás ne legyen, mert az tönkreteszi a csapágyat. Akkor mindenképp szét kell szedni beállítani a csapágyat, vagy visszavinni oda ahol vetted.

[ Szerkesztve ]

(#47083) zoli03 válasza Tothgera30 (#47067) üzenetére


zoli03
őstag

Németországban kevesebb az ÁFA (19%). Ha a német nettó árat 27% ÁFA-val számolod, akkor kint drágább.

(#47084) ivana válasza darealkilla (#47081) üzenetére


ivana
Ármester

Ha rosszak a külsők szerintem inkább 20-25, 25-ért hirdetheted.

Rockrider 340 Városba nem való 26"-os monti szvsz, főleg nem ilyen. [link] Képek alapján: ez a felni borzalmas gáz, a hajtás is. Ezt a váltót valami beragadt shimano készletből kukázták? Filléres marokváltó :O Szerintem inkább tartsd meg a másikat az egész értelmes ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#47085) rob210 válasza truefx (#47079) üzenetére


rob210
nagyúr

A régebbi fajta thule amelyiknél a gombbal tekered rá a befogatót a vázra.

Ilyen

csak zöld a gomb :( sajnos nem zárható.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#47086) darealkilla válasza ivana (#47084) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Én is elsőre valami kisebb bringára gondoltam...
12 évesen vidéki megyeszékhelyen jól ellavíroztam egy bmx-el :D
Mi az ami mégse egy bmx, de nem jön zavarba a pesti utaktól, de nem egy 26"-os mtb?

Szóval a rockrider-en ráállok a pedálra és egy ugratásnál körbefordul a hajtókar a tengelyen?
Nagyon alkalmi bringás vagyok, inkább rakassam rendbe a mostanit, jobb mint a rockrider?

én vagyok az ördög

(#47087) Because válasza ivana (#47084) üzenetére


Because
őstag

főleg, hogy sram is van benne, mindenből ami jó :)

[ Szerkesztve ]

(#47088) VIPowER válasza ivana (#47084) üzenetére


VIPowER
senior tag

Legyél szíves ne fikázd a váltómat. Az enyémen is ilyen van 12 éve, és tökéletesen működik. Kivéve hogy sosem váltott jól, a hátsó váltó markolatában eltört egy kis bisz-basz, azóta nem lehet fix sebessére állítani (kivéve egyre ugye), de amúgy tökéletesen működik. :D

(#47089) Because válasza VIPowER (#47088) üzenetére


Because
őstag

láncfeszítőnek tökéletes és olcsóbb is :K

(#47090) truefx válasza rob210 (#47085) üzenetére


truefx
aktív tag

Akkor megnyugodtam, nekem van zárbetét a befogóban. persze az sem biztos hogy visszatartó erő, úgyhogy én szemmel fogom tartani, bárhol is állok meg.

(#47091) rob210 válasza truefx (#47090) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezért is spanifereztem le, hogy ne álljanak neki leszedni feltűnjön, nekik, hogy nem elég kicsavarni.
Valószínűleg ez is örténhetett elkezdte kicsavarni aztán rájött, hogy az kevés lesz.
3 spanifer fogta még a bicikliket 1-1 mindegyiken és pluszban még egy a kettőt összekötve.
ez volt a szerencsék.

Renault power

(#47092) BoC1ka válasza rob210 (#47091) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Pont láttam valakit tegnap 3 magasságában M7esen BP felé, állt a bicajok között fent a tetőn a kocsin a leállósávban. Mondom ez eléggé veszélyes művelet.

YNWA

(#47093) dbala


dbala
tag

A fél napot kerékpárra vadászással töltöttem és a Canyon Yellowstone AL 4.9 mellett befutó lehet a Cube Attention 29. Az előbbi külföldről lenne, de csak augusztus végére érne ide, a Cube meg elvileg van több boltban. Csak az a baj, hogy még nem találtam olyat ahol lenne készleten is. Mind a kettő 230 lenne mire nálam van, így nem éri meg a 2 hónap várakozás. Ahogy néztem felszereltség is szinte azonos.
Szerintetek hol próbálkozzak, ahol van is készleten?

(#47094) rob210 válasza BoC1ka (#47092) üzenetére


rob210
nagyúr

nem én voltam ;)
Én csak a kocsi mellett sétálgattam láthatóságiban jól lehúzódva a zöld fűbe a fél leálló sávot foglaltam csak el direkt.
De ha meg kell állni meg kell állni nincs mese.
:O

Renault power

(#47095) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Szóval lehet fikázni a RR-t, de alternatívát tud valaki mondani? Vagy rakassam rendbe a jelenlegit?

én vagyok az ördög

(#47096) dbala válasza dbala (#47093) üzenetére


dbala
tag

Nos lehet találtam boltot ahol lesz megfelelő méret is. Van valakinek tapasztalata ezzel vagy a régebbi modellel?
http://www.cube.eu/en/bikes/mtb-hardtail/attention/cube-attention-29-blacknwhitenred-2015/
Esetleg tudnátok mondani rosszat/jót a teleszkópról vagy bármilyen más alkatrészről?
Előre is köszi.

(#47097) bandus válasza dbala (#47093) üzenetére


bandus
veterán

K2-nél sincs?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#47098) dbala válasza bandus (#47097) üzenetére


dbala
tag

2014-es modell van. De Debrecenben találtam 2015-öst, közelebb is van.

(#47099) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

De imádom a Neuzert :D
rendeltem Sopronban egy Neuzer whirlwind basic bicajt...hónap elején...de mivel méretemben nem volt, ezért mondom ráérek...a gyár meg azt mondta boltnak hogy gyártani fognak a méretemben egy héten belül kb...
hát ma írt a bolt hogy a Basic helyett 1.0-s küldtek és állítólag a gyár félre értelmezte a rendelést a bolt felől :F
hát nem tudom menyire jó a Neuzer whirlwind 1.0 verzió????
meg vegyem vagy ne...akcióban kapom...állítólag :DDD

WOT: kissio

(#47100) entropy válasza dbala (#47096) üzenetére


entropy
tag

k2-nél 206 ezerre van leárazva a tavalyi modell, igaz, csak 15, 17 és 23-as méretekben van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.