Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) Hasaggymeg válasza Solad (#47542) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kicsit furák,mert beszéltünk velük a kiállításon és érdeklődésünkre olyant mondtak,hogy nyár közepére lesz olyan bringájuk is amilyen felől kérdezősködtünk.Majd mikor azt kérdeztem pont olyan,azt mondták,hogy lehet más teleszkóppal... :F A honlapjuk meg vicc! :(
Ami sisakodat illeti azt így elég nehéz lehet laikusnak "ropogtatással" tesztelni...valahol olvastam,hogy ütésteszten ha megreped mielőtt x %-ot összenyomódna,sz@rt sem ér mert agyrázkódást kapsz.Ott valami komoly habsűrűség,összenyomhatóság meg ilyenek játszanak,sőt a még komolyabbaknak a belsejük külön elmozdul,hogy ne törd olyan könnyen nyakad.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47552) zoli03 válasza gergo5991 (#47541) üzenetére


zoli03
őstag

A keményebb anyag hogyan csillapítana jobban? Nem az a lényeg, hogy minél keményebb legyen, akkor csinálhatnák fémből is. Milyen szivacsról beszélsz? Szivacs maximum a kényelem miatt van benne. Egyáltalán tudod miből van egy biciklis sisak? Olyan hasonlatokat írsz, aminek semmi közbe a biciklis sisakokhoz.

#47543 Solad: ha utánaolvasol, sehol se azt írják, hogy az olcsóbb sisaknak az a hátránya, hogy gyengébb. Sejtésem szerint a Lidles sem fog hamarabb összeroppanni, mint az említett sisakod.

Nem értem, hogy miért mondja mindenki azt, hogy a márkás, drágább sisak annyival jobb védelmet ad. Eddig senki nem mutatott semmilyen bizonyítékot.
Ha valaki utánaolvas, láthatja, hogy a legfontosabb, hogy minél tökéletesen illeszkedjen a fejedre. Amíg ez nem teljesül, addig a drága sisak se fog jól védeni. Az már más kérdés, hogy egy drágább sisak jobban szellőzik, kényelmesebb, fejlettebb, jobban testreszabhatóbb az állíthatósága, de olyat nemigen olvastam, hogy jobban is védene.

(#47553) Because válasza Runner_fxr (#47528) üzenetére


Because
őstag

nyelvel nincs gond, itt hever egy 10 éves rigó utcai közép angol a fiókban, ami tavaly is elég volt EUworktől skype interjú után mobilszervizes állásra. csak tököm nincs kimenni :U

(#47540) Cathfaern : dehogy gond soha többé nem kell csinálnod semmit, kiszolgálnak, mindenki sajnálni fog. több lehetőséged lesz mint egészséges emberként

[ Szerkesztve ]

(#47554) Solad


Solad
őstag

Nyilvan nem megfelelo tesztmechanizmus a kezi nyomogatas, de a kulonbseg erezheto a ket sisak kozott.

Ha a lidlis sisak hungarocell es semmi egyeb felepitese nagysagrendileg ugyanakkora ero hatasara roppan ossze mint a ~2mm vastagsagu karbonszovettel merevitett sisakom, akkor leulok es ott helyben elfogyasztom mindket kobakot mustarral.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47555) Hasaggymeg válasza Because (#47553) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azon tűnődök,hogy csak egyszerűen provokálsz,vagy neked tényleg az az álmod ami nekünk a többi halandónak a legsötétebb rémálmunk? :F

Solad...mustár nélkül nem is ízlik a Lidl-es sisak? ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47556) Because válasza Hasaggymeg (#47555) üzenetére


Because
őstag

csupán máshogy vélekedek dolgokról, de nem vágyok ilyesmire.

(#47557) Hasaggymeg válasza Because (#47556) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

de nem vágyok ilyesmire... Hát ne is! Megnyugtattál... ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47558) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

...mármint a bringaexpón valamikor március elején.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#47559) Dr.Én válasza Dr.Én (#47479) üzenetére


Dr.Én
veterán

kaptam választ Neuzer gyártól...
Elnézést kértek, jövö héten küldenek egy új belsőt és kettő új külső gumit, ami országúti verzió lesz remélem :)

WOT: kissio

(#47560) Maximum1 válasza Vasinger! (#47533) üzenetére


Maximum1
őstag

Akkor lehet előnye ha pl Dobogókőre terepen akarsz felmenni, lefele viszont szívnál.
A gumi alatt van egy szövetváz, azzal szoktak trükközni, pl defekttálóság stb, ezért jelölik a fogásirányt hogy élvezd a fejlesztéseiket és azt kapd amiért fizetsz.
Szerintem vidd vissza és kérdezd meg a tagot miért így tette fel, most már engem is érdekel.

(#47559) Dr.Én Erre kiváncsi leszek mit küld, tudtommal egy matricázó műhely van itthon, minden Kínából jön, még csak nem is ők szerelik össze. Alibabán megtalálod az összes bringát.

[ Szerkesztve ]

(#47561) Dr.Én válasza Maximum1 (#47560) üzenetére


Dr.Én
veterán

én úgy tudom ide haza rakják össze, múltkor láttam itt egy rövid videót amiben az volt hogy minden alkatrész kintről jön, idehaza meg összerakják....

WOT: kissio

(#47562) Maximum1 válasza Dr.Én (#47561) üzenetére


Maximum1
őstag

Én tavaly vettem egy Skid-et, azt egy az egyben matrica nélkül megtaláltam az alibabán, egy baj volt vele, 200db-ot kellet rendelni. :DDD
Itt is van

Gepidának tudok ilyen üzeméről.

(#47563) Dr.Én nekem is Gepida a másig bringám egy Alboin 600CRS

[ Szerkesztve ]

(#47563) Dr.Én válasza Maximum1 (#47562) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az szép...de valszeg olcsóbb lett volna mint ha ide haza veszed? :D
Gepidám is van (Bandon 810)...remeki bicaj :)

WOT: kissio

(#47564) parkr válasza Dr.Én (#47561) üzenetére


parkr
őstag

igaz, már két éves, de itt egy Neuzer gyár

(#47565) Napfénysüti

Ma úgy jártam mint még eddig soha. Mentem a szokásos edzőkörömön és egyszer csak elkezdett elég erősen görcsölni a hasam. A folyadékra gyanakodtam de direk figyelek mindig hogy ne igyak hirtelen sokat. Mit ne mondjak nem volt kellemes kb 30km-t így nyomni de azért nem adtam fel és ha szenvedve is de nyomtam neki. Egy 28,2-es átlagot kapartam így össze az 53km-re. Remélem máskor nem történik hasonló. :U

A Garmin 510 viszont rohadt jó cucc eddig nagyon bejön. Ma napsütésben is teszteltem és egyszer se volt hogy ne tudtam volna leolvasni a kijelzőjét. :)

Més que un club!

(#47566) fpeter07 válasza Solad (#47543) üzenetére


fpeter07
veterán

A 20k nem szamit draganak. En egyebkent mindig a kenyelmet nezem. Lehet hogy negyszer annyiba kerult a sisakom, mint egy aldis/lidlis, de hordom is oket. Ha turazni megyek, akkor 6-8 orat is a fejemen lehet.

(#47567) Solad válasza fpeter07 (#47566) üzenetére


Solad
őstag

Epp ezert irtam hogy nem csillagaszati aru ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47568) Dr.Én válasza parkr (#47564) üzenetére


Dr.Én
veterán

igen ezen videót láttam..köszönöm :R

WOT: kissio

(#47569) entropy


entropy
tag

Megörökítettem a ma reggeli munkába biciklizésemet, semmi izgalmas nem történik benne, de bicikli és kellemes a muzsika (talán nem csak nekem) alatta :)
- érdemes 1080p-re kapcsolni a minőséget

[ Szerkesztve ]

(#47570) #16729600 válasza entropy (#47569) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó lett, kiváló a felvétel FHD-ban. :K Sajnos kár volt megnéznem,nosztalgiám támadt Bp iránt, nem voltam már vagy 5 éve a szülővárosomban, se a kerületemben ( XVI. ). :) Innen messziről valahogy megszépülnek a dolgok. :K

[ Szerkesztve ]

(#47571) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Bikediscount-on Radon ZR Race SL most 999eur... igencsak jó áron van!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47572) syler123 válasza Tothgera30 (#47571) üzenetére


syler123
veterán

Rendeltél?

Ráírtam Bike Discount, rákérdeztem hogy megoldható-e a Magyarországi szállítás, holnap remélem válaszolnak. Meg csak beszélik az angolt, mert német levelet nem tudok írni :D

[ Szerkesztve ]

(#47573) Zbacsi válasza Cadal (#47530) üzenetére


Zbacsi
csendes tag

Szuper, akkor be is ruházok egyre, köszi.

(#47574) Tothgera30 válasza syler123 (#47572) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még mindig a Cube LTD SL akciót várom... :B De most könnyen el tudnék csábulni a Radon irányába... ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47575) Vasinger! válasza Maximum1 (#47560) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem azt mondták, hogy tényleg csak azért, hogy terepen jobban tapadjon és ebben lehet igazság, ahogy Te is írtad. De mondták hogy megfordítják nekem, ha beviszem, szóval no problemo.

(#47576) Jarod1 válasza entropy (#47569) üzenetére


Jarod1
addikt

tök jó, a kamera az hol van és milyen?

(#47577) entropy válasza Jarod1 (#47576) üzenetére


entropy
tag

Mellkasomon van és gopro hero 4 silver.
Szunya1 a világ melyik szegletébe vitt az élet, hogy 5 éve nem voltál már Bp-n? :)

[ Szerkesztve ]

(#47578) Because válasza entropy (#47569) üzenetére


Because
őstag

belső felvételekhez nálatok nem kell engedély?

illetve lehet van csak én nem vettem észre a reflexcsíkot vagy prizmát, de anélkül közúti forgalomban nem vehet részt kerékpár

[ Szerkesztve ]

(#47579) HEAHEA


HEAHEA
tag

Üdv Mindenkinek! A véleményetekre lennék kíváncsi az alábbi bicóról. Kollégámat kérdeztem, aki egykor bringázott is versenyszerűen , ő nem látja értelmét neki, bár nekem tetszik. Íme itt van : Giant Anyroad adatlap, valamint egy videó is róla: Giant Anyroad videó.

[ Szerkesztve ]

(#47580) entropy válasza Because (#47578) üzenetére


entropy
tag

nem tudok róla, nem hiszem mert nem ritka hogy valaki képet vagy videot csinál bent az irodában. Ez nem multicég, nincs ilyen szigor :)
Reflexcsík vagy prizma most épp nincs rajta mert tegnap lett leváltva smart samre a gumim. Decathlonba ha eljutok veszek rá küllőprizmát ami nem olyan ormótlan.

[ Szerkesztve ]

(#47581) Because válasza entropy (#47580) üzenetére


Because
őstag

a biztonsági személyzetet kérdezd meg azért és a videó se legyen nyílvános. én ezt tanácsolom... ezt nem csak multinál nem szabad

[ Szerkesztve ]

(#47582) entropy válasza Because (#47581) üzenetére


entropy
tag

igazából instagramon már felhasználták a Pr-osok a videót mert jópofa a usereknek megmutatni 1-1 ilyen belsős életképet :) a teljest meg sztem kirakják majd a weboldalra, a community örül az ilyesminek.. szóval tuti nincs belőle baj. Ha mégis, akkor majd szólok :D

(#47583) Runner_fxr válasza Byk01 (#47538) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Elég ritka dolog, hogy valaki ne találna a fejére passzoló sisakot. A biztonság meg előrébb való a kényelemnél, de megszokható viselet.

(#47539) zoli03: Az olcsóbb kategóriákkal valóban, lehet hogy egy szinten van a lidl sisak is.
Tény, hogy egy márkásabb terméknél a nevet is meg kell fizetni, ez minden mással is így van, ilyen erővel minden márkás termék lehetne lehúzás.
Egy márkásabb sisak kényelmesebb, szellősebb, nem véletlen kerül annyiba, aztán mindenki eldöntheti, hogy megéri e neki azt a pluszt.

(#47540) Cathfaern: Megkérdezhetem, hogy ezeket az állításokat mire alapozod? Gondolok itt arra, hogy a bringás sisakok csak arra jók ha kis sebességgel eldőlsz stb. Meg hogy nagy tempónál, nagyobb balesetnél már tökmindegy hogy gagyi vagy márkás van rajtad? Ez azért nem egészen így van. Nyilván ha elcsap oldalról egy autó 50-el, vagy egy kamion akkor tökmindegy a sisak, mert amúgy is olyan sérüléseket szenved el az ember a fején kívül amibe simán bele lehet halni. Viszont a márkás sisakokat igen komoly tesztelésnek vetik alá (közvetlen kapcsolatban állunk az uvex gyárral, olyan súlyokat ejtenek a sisakra, hogy meglepődnél, tompa és hegyes végűt is.), simán megvédheti a fejed akár egy 50km/h-ás tempónál is. Ezt nem lehet elmondani a gagyi sisakokról, hiába tűnik első ránézésre hasonló szerkezetűnek, nem az. Persze eshetsz úgy, hogy eltöröd a nyakad, akkor valóban mindegy.
És csak az agyrázkódás ellen tud megvédeni, koponyatörést is el lehet kerülni, ezáltal az életveszélyes agysérüléseket is megúszhatod.
Nyilván a gagyi sisak is jobb mint a semmilyen, de én nyugodtabb vagyok egy minőségibb sisakban.

(#47553) Because: Hát ha tenni se akarsz érte, hogy jobb legyen akkor ne is elégedetlenkedj. Végül is még mindig jobb itt nekünk, mint egy Afrikai éhezőnek, vagy valamilyen háborús ország lakójának.

(#47584) anorche1


anorche1
őstag

Kis infó gyűjtés:
Országútisok, ti milyen hosszú felsőcsövű vázat, milyen hosszú stucnival és hány cm -esen használtok?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#47585) #16729600 válasza entropy (#47577) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem szeglet és nem is nagy a távolság ( Ausztria ),csak nem maradt rokon Bp-en, ezért csak Pécsre járunk haza a párom rokonságához.De most elhatároztam, hogy tartok egy nosztalgia kőrutat. :K

(#47586) Solad válasza anorche1 (#47584) üzenetére


Solad
őstag

172 cm testmagasság rövid lábakkal.

Felsőcső: 54cm
Stucni: 80mm
170-es hajtókarral, nekem úgy érzem ez az ideális.

Kicsit hosszú, 52-es váz lenne az ideális, esetleg egy kisebb előrenyúlású (lehet nem így hívják) kormány.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#47587) entropy válasza #16729600 (#47585) üzenetére


entropy
tag

Na, ez tök jó! :D Örülök neki, hogy valakiből kiváltottam érzéseket egy ilyen szimpla videóval :D Hajrá, csapasd Bp-n, nagyon jó itt bringázni:)

(#47588) Byk01 válasza Runner_fxr (#47583) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért a biztonság része az is, hogy nem vonja el a figyelmed az, hogy idegesít, hogy van valami a fejeden. Lehet, hogy adott esetben nem is kerülnél abba a helyzetbe, amiben a sisak védelmére van szükség.
Nem azt akarom ezzel mondani, hogy a sisak ördögtől való (látod, megtettem én is az első lépést)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#47589) vendingo


vendingo
veterán

Terepezni (MTB) mennyire lehet alkalmas egy ilyen nyereg? A gyári nagyon gagyi, lecseréltem a másik bringáméra, de ez se az igazi, ráadásul most a másik bringám nem használom emiatt, lusta vagyok szerelgetni.
Drága nyerget nem merek venni, mert nincs kedvem potyára kiadni pénzt, ha hosszútávon kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#47590) tacto válasza anorche1 (#47584) üzenetére


tacto
aktív tag

171cm vagyok, normal testaranyokkal. Jelenlegi vazam 54-es (klasszikus muffos vaz, nem ejtett felsöcsövü), a stucni 100-as. 170-es hajtokarok. Nekem nem is a hossza, hanem a nyeregvazcsö ill. felsöcsö magassaga hatareset nagyon, bar ehhez a ballonos külsök is hozzataesznek. Mikor anno komolyabban mentem, 52-es vaz tünt idealisnak. De mindenki mas, alkatilag, es sok tenyezö van: vazgeometria, hajtokarhossz, stucnihossz, kormanyszelesseg es hajlas, stb., amiböl összealhat egy nagyjabol idealisnak mondhato összkep.

[ Szerkesztve ]

(#47591) Runner_fxr válasza Byk01 (#47588) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én továbbra is azt tudom mondani, hogy szerintem megszokható és hasznos dolog. Ha valaki nagyon finnyás a kényelemre, akkor érdemesebb minőségibb gyártók modelljeit próbálgatni, nem feltétlenül a legdrágábbak lesznek a legkényelmesebbek, mert fejforma függő is a dolog.

Egyébként van amikor engem is zavar, pl ha nagyon meleg van és egy hosszabb szakaszt kell felfelé tekerni. Ilyenkor le szoktam venni és felcsatolom a hátizsákra, amikor felértem a hegyre akkor veszem fel.

(#47592) fpeter07 válasza entropy (#47569) üzenetére


fpeter07
veterán

Semmi érdekes? Sosem bicikliztem nagyvárosban. Ma is az őrségi túrámról hazatérve tök furcsa volt kerülgetni az embereket a városban. Szeretek nyugisan bringázni, kvázi csak akkor kell a fékhez nyúlni, amikor megállok otthon. :)

(#47593) Tothgera30 válasza vendingo (#47589) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos ezt próbálgatni kell... esetleg lesz egy eladó Prologó Choice C-Lock Sys nyeregem (cserélhető felső részes), eddig mindenkinek kényelmes volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#47594) entropy válasza fpeter07 (#47592) üzenetére


entropy
tag

Na, én meg olyan túrán nem voltam még:P Pedig kedvem lenne bármelyik hétvégén, de nincs semmi haverom/barátom aki úgy akarna bringázni mint én, szóval általában magányosan tekerek a városban, max néha-néha jön velem egy haverom BUBI-val... :D
Ma is gondolkoztam rajta, hogy felmenjek-e fogaskerekűvel Normafára, vagy Svábhegyre, hogy tapasztaljak biciklivel egy kis erdei utat... De aztán gondoltam egyedül nem fogok erdei utakon menni, mert nem ismerem őket itt a környéken, meg anno mikor enduroztam (motor) nagyon megtanultam, hogy egyedül erdőbe soha ne menjek :)

(#47595) rétisün válasza fpeter07 (#47592) üzenetére


rétisün
veterán

"Ma is az őrségi túrámról hazatérve tök furcsa volt kerülgetni az embereket a városban."

azért gyalogoltál bringát tolva a mozinál? vagy nem téged láttalak? fél 3 körül...

(#47584) anorche1: váz L-es méret (565 vízszntes felsőcsőhossz), 3T ergonova kormány (123/77 mm előrenyúlás/esés), 80-as stucni, 175-ös hajtókar. 176 centi vagyok, ha jól emlékszem 84-es belső lábhosszall (vagy hogy mondják)

nagyjából ugyanitt lennék eggyel kisebb váz+100-as stucnival.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47596) szjoci válasza fpeter07 (#47592) üzenetére


szjoci
őstag

Oda mennek apósomék jövő hónap végén egy hétre pihizni,tekergetni :)

(#47597) Runner_fxr válasza entropy (#47594) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tekerj inkább fel. :) Azért a motorozás veszélyesebb üzem mint a bringa. Pláne ha csak túrázósba nyomod a montizást. Én sokszor voltam egyedül is. Bár az is igaz, hogy 20 éve oda járok bringázni. :)

(#47598) truefx válasza entropy (#47569) üzenetére


truefx
aktív tag

Tökjó tényleg a videó, de nekem ez a járdás bringázás, gyalogosok paráztatása nem jön be. De nem akarok kötözködni, mert a hangulat remek.
Az enyém kb így néz ki: bringást előzök a kiskörúton, túl közel az autókhoz, ledudálnak. Buszosnak bemutatok, mert látja hogy mennék el mellette balról de, rámhúzza. Rendőrnek mutatom a nagymotorost, ahogy éppen suhan a bringaúton. Szóval az inkább elvenné a kedvét sokaknak :B

[ Szerkesztve ]

(#47599) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem teljesen értem a mai napon ami történt velem... Kerékpárúton 2 anyuka és egy 2-3 éves gyerek "sétál". A 2 anyuka vidám elbeszélget, a gyerek kb. 3-4 méterrel előttük futkorászik össze vissza és el-el esik, ahogy próbált járni, mert nem biztos a járása még. Én csöngettem jóval előre, a két nő lehúzódott, de a gyerekre csak rászól aki nyilván megijed és elesik mikor elmegyek mellette, mert 2 lépést se tud tenni anélkül, hogy elessen. Természetesen jött utánam a "gyorsabban nem tudsz menni faszkalap" beszólás, amit így nem tudtam hova tenni, tehát mentem tovább.

Nem értem, hogyha van egy gyerek, aki még nem tud járni rendesen, azt miért bicikli úton kell sétáltatni, gyakorlatilag felügyelet nélkül? Nem volt elérhető távolságba, hogy arrébb húzza, vagy akármi. Még én éreztem magam szarul.

(#47600) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Akkor már én is linkelek egy videót. :) Tavalyi gerecse túra. Sisakomon volt a kamera. [link]
A kis mobius se volt rossz, de azóta lecseréltem egy gopro-ra.
Sajnos addigra már lemerült a kamera, de a túra vége felé egy lefelé ereszkedésnél kb 45-ös tempónál átugrott előttem egy őz. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.