Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Cathfaern válasza lsebestyen (#23850) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye van benne GPS, azzal méri a sebességet is, nincs külön sebességmérő szenzor "The Rider 20 T is equipped with GPS to record your tracks, laps, speed, distance".
Megjegyzem ha ez működik rendesen (hobbi körülmények között, ahol annyira azért nem kritikus sem a sebesség sem a megtett táv), akkor ennyiért ajándék, egy pulzusmérő öv önmagában kerül 10k Ft-ba.

(#23852) lsebestyen válasza Cathfaern (#23851) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez volt a sejtésem nekem is, de nem értem, hogy annyival bonyolultabb lenne a hagyományos módon mérné? Mármint küllőre mágnes aztán szevasz...Annál pontosabb szerintem nincs ha jól be van állítva. Bár nem tudom, még nem volt ilyennel gondom, biztos ez is pontos. Na akkor viszem vissza decathlonba az órámat, mert megint tönkre ment :U Aztán rendelek egy ilyet szerintem.

Akinek van vele tapasztalata ne tartsa magában! :R

(#23853) Zola007


Zola007
veterán

Ha érdekel valakit egy pár teljesen új 43-as Crivit SPD csuka, akkor írjon rám
Debrecenben próbálható/vihető el

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#23854) Cathfaern válasza lsebestyen (#23852) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vagy kétoldalú szenzor kell bele, vagy még egy szenzor (ami akkor plusz kábelezést is jelent). Ehhez képest ez csak szoftver, ami (gyártás szempontjából) ingyen van. Szóval részükről költségoptimalizálás, részedről meg kevesebb kábel / elromló rész. Ha jelenleg aktívan bicikliznék, akkor nem sokat gondolkoznék egy ilyenen... (bár még így is meggondolom, mert futni / túrázni is egyszerűbb ilyet elvinni, mint a telefont hurcolni... )

(#23855) lsebestyen válasza Cathfaern (#23854) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen ebben igazad van. Jó lesz ez, ezek úgyis tartós darabok, vigyázni szoktam a dolgaimra, szóval több évre tervezve szerintem is jó vétel. Max nem veszek most új telefont. Viszont ezek a pár ezer forintos km órák állandóan beszarnak. Előző egy sigma volt, az egy év után hülyeségeket mért meg kihagyott, új elemmel is, a mostani decathlon saját márkás btwin-es cuccnak meg beszart a kijelzője és nem mutatja a sebességet. :U

[ Szerkesztve ]

(#23856) pengemetal válasza lsebestyen (#23855) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Pár napja én is nézelődök GPS témában. Elég jó vételnek tűnik ez a cucc! Most osztrák hirdetési oldalakat nézegetek, hátha van valami jó használt.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23857) mrst3ph3n válasza lsebestyen (#23855) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Ezt a Bryton-t nézegetem én is már egy ideje, ennyiért szerintem nagyon megéri. Lehet esetleg társulni a rendeléshez? :)

(#23858) venember83 válasza Coyot (#23802) üzenetére


venember83
nagyúr

Én használtam az enyémet (M970-es) bő egy-másfél évig kenés nélkül, csak utána szedtem szét. Hajtókarleszedőn kívül kellhet még szerszám a monoblokk kiszedéséhez, de hogy pontosan milyen, az a monoblokktípustól függ.

(#23859) gergo5991


gergo5991
őstag

kép
gondoltam ha már lefotóztam, megmutatom milyen cross pálya van mellettem :D

(#23860) pengemetal válasza lsebestyen (#23855) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Mikorra tervezed a rendelést?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23861) rii


rii
nagyúr

sziasztok

amatőr kérdést tennék fel, elnézést érte

ha egy felnin most
26 x 1.75
47/559 van

akkor arra rámegy egy
26 x 2.25
57/559 külső , és ez csak egy ballonosabb gumi?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23862) Coyot válasza venember83 (#23858) üzenetére


Coyot
őstag

Ugye használt volt erősen a kerékpár mikor megörököltem és a generálon is kimaradt a szétszedése így mostmár csak szétszedem itthon (amugy is egész jó dolog szerelgetni).
Pont ilyen hajtókarleszedőt terveztem vásárolni. Akkor leszedem aztán megnézem miféle van benne. Köszi :R

Má' nem

(#23863) lsebestyen válasza pengemetal (#23860) üzenetére


lsebestyen
addikt

+ mrst3ph3n

Holnap legkésőbb szeretném megrendelni. Ha ti is csatlakoznátok, akkor írjatok privit, viszont én Bp-i vagyok, így csak itt tudom átadni személyesen, illetve holnapig kéne utalnotok mert nincs ennyi lóvém sajna :P

(#23864) HollyBoni válasza rii (#23861) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen széles a felni?

(#23865) rii válasza HollyBoni (#23864) üzenetére


rii
nagyúr

azon a felnin már nincs olvasható információ )-.
lemérni meg nem hszem h le tudnám pontosan

ez a külső van most rajta:
26 x 1.75 47/559

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#23866) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok! Ez az igényesen pótolt fékkar tartó csavar önmagában pótolható alkatrész? Vagy csak ilyen (vagy inkább ennél sokkal elegánsabb) home made megoldások vannak rá? Köszi előre is!

[/L]

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#23867) gergo5991 válasza Balazska15 (#23866) üzenetére


gergo5991
őstag

Szerintem menny be egy bicikli szerviszbe, kérdezd meg van-e hozzá csavar, tuti van szerintem. Ha nem, elévgre is is megteszi :D

(#23868) HollyBoni válasza Balazska15 (#23866) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is azt tudom mondani nézz be egy bringaszervízbe, ott nekem mindenféle random csavart tudnak adni általában.

(#23869) grizlisandor válasza grizlisandor (#23847) üzenetére


grizlisandor
addikt

Na kipróbáltam, mentem egy tesztkört is. Elvileg ez egy kiállítási darab volt, ami nem volt 100% rendben. Könnyen és szépen gurult, váltó tette a dolgát. Méretben tökéletes volt, képeket majd nemsoká töltök fel. 81k adnak egy totál újat + 2k a házhosszállítás darabokban. Az összeszerelés engem terhel.

A hirdetésben van egy kis félreinformálás, mert csak 28" a kerék.
A fix stucni kicsit zavar.

Az főnök srác meg az öccse volt a 2 eladó, normálisan válaszoltak segítettek bármiben, összességében jó kör volt.

(#23870) fpeter07 válasza grizlisandor (#23821) üzenetére


fpeter07
veterán

Új bringával nem mernék ekkora távot bevállalni. Most kezdődött a szezon, még a saját bringámmal sem biztos, hogy vállanám.

(#23835) lsebestyen: Én gondolkodás nélkül rávágom, hogy nem lehet ennyit (kedvetlésből) letekerni új bringával. Ha kényszerből megy az ember, annak meg nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#23871) lsebestyen válasza fpeter07 (#23870) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát a kérdés az volt, h letudja e tekerni. Szerintem aki elmúlt 12 éves letudja :D Lehet h szenved, de ha másképp nem tud hazajutni akkor ez van.

(#23872) pengemetal válasza grizlisandor (#23869) üzenetére


pengemetal
aktív tag

28" = 29" :D
(a felni mérete trekking és 29es monti esetében is 622)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23873) hNp88 válasza csabi94 (#23843) üzenetére


hNp88
aktív tag

gyönyörű :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#23874) Smuky23


Smuky23
csendes tag

Sziasztok!

Milyen Spd pedál cipő kombot ajánlanátok legelső használatra? Most vágnék bele a használatába!

Köszi előre is.

(#23875) dqdb válasza Smuky23 (#23874) üzenetére


dqdb
nagyúr

Shimano SPD-M520/M540 és valami túracipő kialakítású cipő, azaz Shimano MTxx, Specialized Taho vagy Mavic Alpine.

lsebestyen: fenékkel lenne probléma, elsőre a nyereg kegyetlen tud lenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23876) 33as válasza Smuky23 (#23874) üzenetére


33as
senior tag

Nekem ez van, városba túrára ezt használom, mert akkor nem kell utcai cipőt vinnem magammal ha sétálni szeretnénk!

Egyébként meg ezt használom:Katt ide

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#23877) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kona.hu-n regisztrált már valaki vázat, vagy csak nekem nem működik?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23878) Smuky23


Smuky23
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#23879) anorche1 válasza ---Lasali--- (#23827) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi!
A mostani stucni 100-as, beszerzek egy 90 vagy 80-ast.
Én is éreztem hogy a hátammal is gond lesz. Tegnap próbáltam is egyenesebb háttal tekerni, de folyamatosan vissza mentem ebbe az állapotba. Gondolom azért, mert suliba bicóval járok, a nehéz táska meg átdeformálta a hátam. Feljebb húzom, hogy ne legyen a derekamnál olyan közel, hátha segít.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#23880) HollyBoni válasza rii (#23865) üzenetére


HollyBoni
veterán

(#23881) Tüzi

a fontos keverése a hasznossal
xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23882) gergo5991


gergo5991
őstag

Bicikli eladás megtörtént, elmesélem hogy ment: csörögtem telefo hol vannak, intett hogy ő az, kezdet fogtam vele + bnőjével,ráült bicikli ment 2 kör -2 perc (féket kipróbált többet nemigen), visszajött adtam a térdvédő kaptam a pénz, kézfogás vele, + kézfogás bnőjétől +duplaszemü kacsintás ( bár ez nem tudom mit jelent egy csajtól ) totál- 5 perc alatt leforgott.

(#23883) HollyBoni válasza gergo5991 (#23882) üzenetére


HollyBoni
veterán

duplaszemü kacsintás

Nem pislogás volt?

(#23884) gergo5991 válasza HollyBoni (#23883) üzenetére


gergo5991
őstag

mind2 szemével egyszerre kacsintott, ha már szemébe néztem csak felismerem mi a pislogás és mi a kacsintás :D
megkell valjam így most rövid vöröses hajam meg kis borostám van eléggé megnéznek a lányok :D

[ Szerkesztve ]

(#23885) pengemetal válasza HollyBoni (#23883) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Vagy tikkelt a lány... :DDD

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#23886) gergo5991 válasza pengemetal (#23885) üzenetére


gergo5991
őstag

pedig én halál komolyan kérdeztem :((

Jöhet az új bicikli vadászat.

[ Szerkesztve ]

(#23887) ígyvanferi válasza gergo5991 (#23884) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mifelénk is pislogásnak hívják az ilyet.

(#23888) glacious válasza gergo5991 (#23886) üzenetére


glacious
addikt

Double wink :D [link]

(#23889) Because válasza gergo5991 (#23882) üzenetére


Because
őstag

na és hogy aggódtál, aztán szerencsére semmifajta bűncselekmény se történt :)

csak neked:

(#23890) gergo5991 válasza Because (#23889) üzenetére


gergo5991
őstag

aztért az üzlet megkötése után felhivott rá fél órára a gyerek, bár nemtom mit akart, nem vettem fel mert nem halottam a kocsmában, remélem nem akar semmi pénzt vissza meg ilyenek, úgy érzem korrekt voltam nem zsákbamacskát adtam, kipróbálhatta, leirtam kisebb bajait.

Úgy érzem nekem mostmár egy fully kell, most hogy mentem le az állomáshoz a bicajjal xarrá rázta a seggem, és még csak kő keményre se volt fújva a hátsó kerék. Már csak ki kell nézni és megvenni ááááh ez nehéz lessz

[ Szerkesztve ]

(#23891) csabi94 válasza gergo5991 (#23890) üzenetére


csabi94
őstag

Egyből mentél a kocsmába a pénzzel? :D :D ;]

(#23892) gergo5991 válasza csabi94 (#23891) üzenetére


gergo5991
őstag

havert kisértem el, csak kólázás volt, meg vesztettünk egy csócsó mecsset ismeretlenek ellen, amiért teljesíteni kellet 1 cuccot :(

Éppen kezdtem megörülni, hogy nálunk nem olyan ge.k a rendőrök hogy bicikliseket büntetnek meg ez az, erre pont elébb tettek ki egy cikket, hogy mostantol még a sebességet is mérik, járdán 10km/h nál többel nem lehet menni

[ Szerkesztve ]

(#23893) grizlisandor válasza grizlisandor (#23869) üzenetére


grizlisandor
addikt

Na itt vannak a képek róla(katt).

Zola007 által leírt pontok:
- kazettás agy/pipa
- minimum alivio hajtás/nem tudom Shimano Acera/Altus mennyivel rosszabb/jobb
- vastag váz, jó hegesztések/pipa
- kényelmes nyereg/pipa
- merev villa / levegős teló/9cm rugóút gondolom ez nem a legjobb nekem.

83k szállítással együtt, az összeszerelés gondolom én pár ezer forintból megúszom.
Azon gondolkozok, hogy kicseréltetem velük, hogy számolják be a fix stucnit meg a villa/telót és tegyünk rá valami acélosabbat, ha kell. Sárvédő/csomagtartó/világítást meg tetetek itthon.

Holnap megyek beszélek a bicikliszerelő sráccal, hogy ő nekem mit tud ajánlani, meg hogy tudjuk-e intézni az összerakást, ha megjön a keró.

(#23894) grizlisandor válasza gergo5991 (#23892) üzenetére


grizlisandor
addikt

Járdán alapból nem lehet közlekedni kerékpárral! Egyszer be kell fizetnem ezért 5k-t az állambácsinak...
Többet akartak fizettetni, de kb a 2 db rendőr egymás nyakában volt olyan magas, mint én xdddd

Bocsi a dupláért

(#23895) gergo5991 válasza grizlisandor (#23894) üzenetére


gergo5991
őstag

Ez szlovákia, itt mindent lehet, ( ett) mostanáig :(( mostmár radarral mérik a biciklizőket :((
Eddig sose volt bajom abból, ha járdán szálguldoztam, sisakot soha semmilyen uton nem vettem fel, piroson is átmentem a rendőrök előtt, lese xarták, remélem ezt a jó tulajdonságukat megörzik

(#23896) imyourfriend válasza csabi94 (#23891) üzenetére


imyourfriend
őstag

Inkább mint injekcióért és fehérjéért. ;)

(#23897) ígyvanferi válasza grizlisandor (#23894) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És mióta számít a büntetési tétel megállapításában, hogy milyen magas az intézkedő rendőr?

(#23898) Tüzi

jó lehet így edzeni, hogy nem kell fosni a defekttől :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#23899) grizlisandor válasza ígyvanferi (#23897) üzenetére


grizlisandor
addikt

Másra nagyon nem tudom fogni, hogy "ilyen kevéssel megúsztam", mert először 10k-t akartak, de mondtam nekik, hogy ne szórakozzatok már...

(#23900) HollyBoni válasza Tüzi (#23898) üzenetére


HollyBoni
veterán

Defektet kapsz, elesel, és elüt a kocsi. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.