Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) 6030D válasza G@ben (#72899) üzenetére


6030D
Ármester

Ha megrendeled, akkor majd írhatnál ide, hogy bevált-e, mert ennyiért tényleg jó ajánlat. :)
Mezzsebben, táskában elfér, a tartó lényegtelen.

cooi111: Fitness kerékpárt 2.2 gumival. Ez szerintem esélytelen, nem fog elférni a vázban, mivel a fitness az "gyakorlatilag" outi váz/villa, tehát a 40 mm is necces. Mi lenne a cél vele? CX bringa esetleg?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72902) G@ben válasza 6030D (#72901) üzenetére


G@ben
addikt

Ha nem számítana az ár, akkor vennék egy már beváltat drágábban, de nem akarok sokkal többet rákölteni, tehát ha nagy eséllyel nem jó, akkor nézek másikat, mert fölöslegesen nem akarom kidobni a pénzt egy rosszra.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#72903) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ha valaki kerékpárszerelő állványt keres, a jófogáson hirdetnek Budapesten egyet, korrekt áron. Nekem is olyan van, bátran ajánlom, nagyon masszív szerkezet.

(#72904) #63761920 válasza 6030D (#72901) üzenetére


#63761920
törölt tag

Falun lakok, ott tekernék, meg elmennék a határon keresztül a Dunapatajra.
Szóval, ilyen célra keresek kerékpárt!
Igaz Tracking amire gondoltam.
Ebben tudnátok segíteni?

(#72905) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#72893) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez egy érdekes téma egyébként, mert sokan köpködnek a politikusokra, de ha ők lennének ott, ők is ugyan úgy tömnék a saját zsebük. Már Hofi is megmondta, hogy a korrupció az amiből kihagynak. :)
Én inkább abban látom a különbségeket, hogy vannak az olyan politikusok akik csak szimplán lopkodnak, maguk vagyonát is gyarapítják, természetesen ismerősi köröknek segítenek, de azért hagynak a népnek is, ők gyakorlatilag az átlag ember mentalitásával rendelkeznek. Meg van a veszélyesebb fajta, a gátlástalan rabló, akit az sem érdekel ha éhen halsz az út szélén, csak neki 10-ről 12 milliárdra növekedjen a vagyona. Sajnos Magyarországnak a veszélyesebb fajtából jutott ki mindig, ezért tartunk ott ahol tartunk.
Tehát a Német, Osztrák, Svájci, Svéd stb politikus is tömi a zsebét, csak hagy a népnek is, hogy nyugton maradjon.

Azzal nem tudok egyetérteni, hogy csak rövid az élettartam, azért nem látjuk a javulást. Ha csak a 90-es évekbeli rendszerváltás óta bekövetkezett "javulást" nézem, már akkor látható, hogy lósz@r sem lesz itt, nemhogy javulás. Arról nem is beszélve, hogy ami most folyik a migránsok körül, az gyakorlatilag Európa sírját ássa. Tulajdonképpen megtámadták Európát mindenféle népek, és ezt karba tett kézzel végig nézetik az Európai állampolgárokkal.

imyourfriend: Abban egyetértek, hogy túl sok a bringa bolt, sokan akarnak ebből megélni ahol a megfelelő tapasztalat sincs meg. Ez valóban probléma, jobb lenne, ha kevesebb lenne, de az jobban felszerelt.
Sokan segítenek itt, de ha megnézed a PH-t, elég sok topik van ahol az emberek önzetlenül segítenek, így nem olyan nagy dolog ez szerintem. :) Közös a hobbink, és erről beszélgetünk. A gond inkább az, amikor hülyeségekkel próbál valaki segíteni, és a segítségből félrevezetés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72906) Hasaggymeg válasza #63761920 (#72900) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72907) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

elkezdtem szemezni a Courier DT-vel. foleg varosba, hobbi stb kellene, viszont sehol nem talalok tiagraval szereltet. nem tudjatok merre keresgeljek?

(#72908) TayRol válasza eastsider (#72907) üzenetére


TayRol
veterán

őket kérdezd meg, hátha.

(#72909) 6030D válasza #63761920 (#72904) üzenetére


6030D
Ármester

Egy cross vagy trekking (sárhányó, csomagtartó, dinamós lámpa) jó lehet, 200e-ért már elég jót lehet belőle kapni. Ha csak helyváltoztatásra, túrázgatni, hobbira kell, akkor jó. A fittnes sportosabb, de a vékony gumi miatt felejtős a rossz minőségű út esetleg földút. Mtb meg inkább erdőbe kell, főleg 2,2-es gumival, sziklára, kövekre, sárba. Aszfalton nem lesz annyira haladós, mint egy cross.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72910) #63761920 válasza Hasaggymeg (#72906) üzenetére


#63761920
törölt tag

Igen ezt néztem én is, árban (anyag minőség) megéri?
A vázra mondták hogy pár év állat elfárad!

[ Szerkesztve ]

(#72911) Hasaggymeg válasza #63761920 (#72910) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Cube már egy jól csengő név a porondon,ugyanakkor szerintem ez meglehetősen túl van árazva.Ami az agyváltót ás szíjhajtást illeti nincs tapasztalatom,de kinézetre ötös.Itt egy butítottabb,de ugyanolyan pofás változata.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72912) #63761920 válasza 6030D (#72909) üzenetére


#63761920
törölt tag

Esetleg a CUBE márkán kívül?

(#72913) 6030D válasza #63761920 (#72912) üzenetére


6030D
Ármester

Mindenki mást preferál. :) Csináljuk úgy, hogy kinézed, mi ami szimpatikus számodra, belinkeled ide, és véleményezi a társaság.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72914) Pttypang válasza Runner_fxr (#72905) üzenetére


Pttypang
veterán

Imadok felrevezetni embereket, majd szettarni a karjaimat, hogy na de en nem ertek ehhez :D

Everybody lies.

(#72915) 6030D válasza Pttypang (#72914) üzenetére


6030D
Ármester

Ha már itt vagy: a héten kerül egy RR340 a családba, nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen és mit bír. :D Mondjuk nem lesz agyon kínozva, és a legfőbb szempont az volt (az áron kívül), hogy de szép színe van. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72916) smkb válasza #63761920 (#72900) üzenetére


smkb
őstag

Nézz körbe a brit webshopokban. Ott vannak igazi csemegék ilyen témában, ha jó cromo/carbon merevvillás gépet keresel. USA és brit gyártókra fókuszálva. Jamis, Marin, Trek, Specialized... és ugye a brit márkák... Tudom ajánlani az evanscycle. com-ot, nekem is onnan van a Charge Plug 4. Szerintem a Charge Cookerek közt találasz merevillást. Talán a Cooker Maxi 1 a legizgibb köztük. Ez egy 27+ os (ez 3colos gumi) bringa triplán húzott cro mo villával! Nagyon erős akciók vannak, gyenge a font, nagyon megéri britektől rendelni. Pl a full Specialized paletta 25% akcióval megy, meg a Giantek is 20-al. Egy Defy 1 disc pl majd 100.000huffal olcsóbban kijön onnan házhozszállítással együtt, mint itthon. Csak mivel már egy hónapja elindult a briteknél a 2016-os modellek akciózása, a méretek gyorsan fogynak. Egy különbség van, hogy a brit bringákon az első és hátsófék az előírások miatt felcserélve van bekötve a kontinentálisakhoz képest. Amit tudok ajánlani webshopot még a cyclestore. co. uk és a rutlandcycling. com. Utóbbi nagyon erős Giant modellekben. Minden van náluk, amit euban nem forgalmaznak olyan is. Nagyon gyorsan készségesen válaszolnak emailokra is. Mindegyik felsorolt shopban erős az amerikai gyártói paletta, amik nagyrészét itt a kontinentális részen sehol nem kapni. Pl baromi jó áron vannak evansnál a Norco-k, amiből nekem a Search nagyon bejön, de azokat sajnos Nagybritannián kívül szerződéses okok miatt nem szállíthatnak.

(#72917) Pttypang válasza 6030D (#72915) üzenetére


Pttypang
veterán

Az a baj, hogy en nem hasznaltam a gyari verziot 10km-nel tovabb, szoval nem tudom, ugy az mennyit bir, a felhasznalasi modom se az a boltba jaros, az en tapasztalataimra es leirasaimra tehat annyira ne epits, de egy normalis elso szervizt erosen meghalal a kis gep, csak normalis helyre vidd, ne sajnald erre azt a 10k-t, nekem lassan egy eve volt nagyszervizen es a kerekekhez azota hozza se kellett nyulnom, se a valtohoz, se egyebekhez.

Everybody lies.

(#72918) geotigris9


geotigris9
tag

Nincs időm most átfutni a kommenteket, de kiegészíteném a tegnapiakat.
Az a gond, hogy nem kerülnek oda ha kerülnek is oda a politika mezejére 100 % egyenes oda való ember vagy a többség (korrupt stb.) elnyomja és beáll sorba és kicsit vagy nagyon már nem lesz az a 100 % egyenes gerinces ember. Vagy megmarad a 100 % kosnak, de akkor ideje korán el kényszerül hagyni a politikai pályát... Sajnos a megszoksz vagy megszöksz elv érvényesül.

És igen a "Fejétől bűzlik a hal".

Persze ez hipotézis, de nem hinném, hogy tévedek sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72919) #63761920 válasza 6030D (#72913) üzenetére


#63761920
törölt tag

1;2;3; 4; 5; 6; 7; végül is nekem mindegy milyen márka csak ép említve a túlárazás, 8 9 Nem szeretnék többet linkelni, szerintem nincs értelme. Milyen márkát nézzek ami jobb anyag minöségű?

(#72920) Pttypang válasza geotigris9 (#72918) üzenetére


Pttypang
veterán

Aki azt allitja, hogy nem tartozna a runner altal elsonek besorolt "nyulna, de hagyna is" retegbe legalabb, az hazudik es alszent :N

Everybody lies.

(#72921) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok
Cannondale Trail 5 kerékpárt hogyan érdemes karbantartani? Mit és hogyan kellene tisztítani?

X időnként lesz szerviz úgy is mert van egy bionix kit hozzá amihez jár néhány ingyen teljes kerékpár +szett szervíz de addig is jó lenne fenntartani a mostani állapotot :)

(#72922) Normi™ válasza StLui (#72882) üzenetére


Normi™
őstag

Ahhoz a hajtóműhöz nem jó az első váltó,az 48-as tányérhoz van amihez én is linkeltem.Ez való hozzá. Azt kell nézni,hogy mekkora maximum nagy tányérhoz írja.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#72923) concret_hp


concret_hp
addikt

kerekeket mivel szoktátok tisztítani? sima vizes rongy?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#72924) 6030D válasza Pttypang (#72917) üzenetére


6030D
Ármester

Neked maradt a szimpla falú felni?

concret_hp: autókefe+slag, aztán száraz rongy, ha van idő, meg kedv.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72925) StLui válasza Normi™ (#72922) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! Jó, hogy figyelsz helyettem is. Azt hittem itt csak maximum van , de látom itt 44-48-ig van írva, tehát a 44 a minimum gondolom, én meg 40-est választottam végül. Szerencsére még nem küldtem el a rendelést, tudom módosítani!

Más: Betettem két táskát is, de még nem döntöttem el, hogy kérjem-e azokat is. A kormányra valót nem tudom fel lehet e rakni, mert a bowdenektől szerintem nem fér el, bár lehet az is hátra való inkább?

csajos táska

kormányra való?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72926) StLui válasza concret_hp (#72923) üzenetére


StLui
veterán

Az egyik bringát domestosos vízzel, a másik kettőt a családban ezzel a dechatlonos cuccal (mint kezdő bringatakarító)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72927) eastsider válasza TayRol (#72908) üzenetére


eastsider
nagyúr

thx

(#72928) 6030D válasza #63761920 (#72919) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor fittness kell? Mert ez mind az.
Ezek közül én a Meridát és a Bianchit kizárnám a fékek miatt, egyiken sem a korábban említett Avid mechanikus fékek vannak.
A Cannondale az jó, csak olyan fura a váza nekem. Viszont karbon villás.
A Torpado számomra passz... a többinek egy részén meg outi cuccok vannak, azt nem ismerem.
Nekem ezek közül a Bergamont jön be, azt használja Runner_fxr is elégedetten. Ő biztos tud róla többet is mondani, főleg, hogy az Ő oldaluk van a link mögött (plusz akcióban, olcsóbban, mint az árukeresős ár). :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72929) 6030D válasza StLui (#72925) üzenetére


6030D
Ármester

Itt azt írja, hogy a zippzáras rész mögött van a kampó, amivel csomagtartóra lehet rakni. Igaz a katalógusban nem tépőzáras rögzítés van, hanem valami reteszes, de szerintem ugyanaz az elv lesz. Ha belelapozol, akkor a kormánytáskáknak más a tartója, az kicsit kiemeli a bowdenházaktól a táskát. Az is jó cucc, apósnak olyan van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72930) eastsider válasza eastsider (#72927) üzenetére


eastsider
nagyúr

sajnos csak ezt a kettot lehet naluk kapni: [link] :(

(#72931) StLui válasza 6030D (#72929) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, azt hiszem akkor a szimpla táska marad, de 20 literesben, otthoni mászkálásra elég az, túrára meg úgyis komolyabbat használunk, nagyobb is, vízálló is (kölcsön szoktuk kapni) klick fix-es kormánytáskám van nekem meg, nagyon jó, még kis ebéd is belefér ha melóba megyek

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72932) smkb válasza #63761920 (#72919) üzenetére


smkb
őstag

Ami a linkjeid és a korábbi igényeid alapján még igazán megfelelne számodra a Giant Toughroad. Végre egy patinás nagynevű és a világ legnagyobb kerékpárgyárója is fel merte vállalni, hogy a ramaty gagyi telók helyett, egy karbon merevvilla ezerszer többet ér egy "montiban". Nagyon ütős bringa lett, tőlünk nyugatabbra nagyon kelendő, viszik mint a cukrot, mert az emberek egy része rájött, hogy egy 2.5 kilos sr xcm förmedvény telónál, ami pikkpakk széthullik, egy 80 dekás karbonvilla ezerszer többet ér. Csak a vásárlóknak is át kell tudni esni azon a szemléletmódon hogy juj teló az de kell ...

(#72933) Normi™ válasza smkb (#72932) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem ez egy borzasztóan túlárazott bringa.Négyszöges Acera hajtómű,nagyon alap shimano fék+tárcsa kombó stb...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#72934) flash-


flash-
veterán

kerékpározáshoz - hogy pl emelkedőket jobban bírjam erővel,stb. - mi a legjobb edzésgyakorlat?

kitörés, guggolás, esetleg belegondolva ami a legjobban hasonlít a kerékpározásra az a fellépés pl valami lépcsőre, dobozra, stb...?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#72935) Hasaggymeg válasza smkb (#72932) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak hogy a nagynevű = + ~50e... :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72936) razzorr válasza eastsider (#72907) üzenetére


razzorr
őstag

Debrecen,Pesti u. Bicaj kerékpárbolt,weben nem nagyon van fent,de én láttam az üzletben egy zöld DT-t tiagrával. Egy telefont megér.

Más: vannak azok a kis könnyen felpattintható hajtogathatós sárvédők, azokból melyiket érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#72937) 6030D válasza Normi™ (#72933) üzenetére


6030D
Ármester

Octalink, de egyébként igazad van. Erdei túrákhoz jó lehet, de amúgy eléggé lekorlátoz az a kb 2-3 cm, amit a villa + 2 bar nyomás ad.

flash-: tekerj minél többet, egyre hosszabb távokon. A tüdőt is fejleszteni kell hozzá, különben olyan leszel, hogy tudsz 200 kg-mal guggolni, de fél óránál többet tekerni nem (gyúrósok, nem félreérteni, sarkítva írtam). Ha van lehetőség, emeld a távokat és a szinteket is.

Tegnap már linkelni akartam, de akkor most ide úgyis kapcsolódik.Gyakorlatok a friss olimpiai bajnoktól.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72938) eastsider válasza razzorr (#72936) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi az infot, de bp-i bolt kene :)

egyebkent mi a velemenyetek a courier DT-rol varosba (Bp), ill kesobb kisebb-nagyobb turakra?

(#72939) concret_hp válasza flash- (#72934) üzenetére


concret_hp
addikt

esetleg maga a kerékpározás? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#72940) Hasaggymeg válasza concret_hp (#72939) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72941) smkb válasza 6030D (#72937) üzenetére


smkb
őstag

Miben korlátoz le? A srác aki keres bringát, jórészt fitnesszeket linkelt, illetve merevvillás montit keresett. Nyilván nem ok nélkül nem kell neki a teló. Amennyiben a montit nem kinn a terepen használod, és nem csapatsz vele ezerrel, hanem csak haladsz, akkor csak kolonc egy dögnehéz alsókategóriás teló. Én lazán végigmegyek az acélvillás acélvázas csepel rangerrel is azokon a szakaszokon hármashatárhegy/pilis ösvényein (pedig nem vagyok könnyű), ahol a fox telós merida big sevenemmel. Max a köves, rázós, darabos lejtőkön lassabban és ésszel kell menni. Sőt, most teszek a másik 26os montimba is a ramaty sr xcm helyére egy Salsa CroMoto cro-mo villát. Emelkedőkön nem jön ki a teló előnye, lejtőn meg csak akkor, ha ereszted neki. Ha valaki csak lazán elbringázgat, akkor a kiló alatti cromo acélvilla, vagy a karbonvilla nem korlátoz semmiben, sőt, inkább előny, a 2,5 kiló feletti gagyi villákkal szemben. 200.000 huf környékén új montiban meg csak alja villa van, olyan nem amivel terepen bátran lehet csapatni, és nem hullik szét pár hónap alatt.

(#72942) Runner_fxr válasza geotigris9 (#72918) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hosszú évtizedek óta van egy kialakult rendszer a politikában, hogyan fordítsák a saját javukra a pénzeket.
Amikor valaki bekerül a politikába, és esetleg egy kormányzó párt tagja, tehát a húsos fazék közelébe kerül, egy rendszer része lesz. És valóban vagy zsebre teszi a magáét, vagy odébb áll, de általában mindenki zsebre teszi. Azért ha belegondolsz, egy nem vagyonos ember, aki mondjuk néhány száz ezerből élt eddig, zsebre vághat mondjuk 200-300 milliót (politikus mércével nem is mondtam sokat) úgy, hogy a büdös életben nem derülhet ki, tehát semmit nem kockázat, talált pénz, mintha az erdőben mondjuk belebotlanál egy táskányi pénzbe és csak te vagy ott meg a pénz. 98% zsebre vágja. Persze van aki nem, de az matematikailag igen kis százalék. Annak már örülni kell ha nem gátlástalan.
De be is fejezem mert ez már tényleg nem ide tartozik. :)

(#72943) 6030D válasza smkb (#72941) üzenetére


6030D
Ármester

Ha fittness-t néz, nem kell neki mtb. Ha mtb kell neki, akkor meg legyen benne teló, kivéve ha az alföldi töltéseket akarja vele megmászni. Én is elmegyek merev váz/villával bárhol, csak az élmény nem ugyan az.
Hobbi bringásként gondolkodva meg már leírtam párszor, hogy egy Balaton-körön is látom értelmét a rugós villának a merev helyett, mert nem fájdul meg a csukló a végére. Karbon villát még nem próbáltam, de annak a rugózását szerintem csak az érzi, aki outi-n nevelkedett. Mennyit hajlik egy olyan villa? 0,5-1 cm-t?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72944) Pttypang válasza 6030D (#72924) üzenetére


Pttypang
veterán

Elol igen, hatul duplafalut kapott, komplett kerek lett cserelve.

Everybody lies.

(#72945) Csokicsibesz válasza Runner_fxr (#72942) üzenetére


Csokicsibesz
tag

A kerékpár boltok nem próbálkoznak különböző kapcsolt szolgáltatásokkal? pl. részletfizetés, biztosítás, valami szerviz kedvezmény csomag, stb.
Szerintem az e-bikeok kapcsán nem lenne egy veszett ötlet valamilyen fajta hitelkonstrukció alkalmazása. Az emberek nagy része mind úgy veszi a nagy értékű telefonokat, tv-ket, fényképezőgépeket, mindenféle dolgokat.
Ha sikerül valamelyik nagyobb biztosítóval megegyezni akkor a kerékpár biztosítási díjból és valamennyit a szerződést megkötésben segédkező fél kap meg.
Lehet sokat számítana ha azt látnák az emberek egy több százezer forintos bringa esetén, hogy otthagyja annak x százalékát a vásárláskor a többit pedig havonta fizeti meg.
Mondjuk eladói oldalon nem tudom, hogy kell a nagykerrel rendezni a dolgokat stb. Szóval lehet teljesen hülyeség is amit mondok, mert a bevétel- kiadási oldal olyan szinten felborulna, hogy nem lehetne újabb készleteket berendelni.
Sajnos jelenleg Magyarországon nagyon nehéz jól működő vállalkozást felépíteni és azt nyereségesen működtetni, nagyon sok a buktató, magasak az elvárások, kevés az állami segítség a rendszerben való eligazodáshoz stb.

(#72946) #63761920 válasza smkb (#72932) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
A giant tetszik rágyúrok.

(#72947) Cathfaern válasza Csokicsibesz (#72945) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem az ilyen hitelkonstrukcióknak a bolt részéről pontosan az a lényege, hogy a bolt megkapja a hitelintézettől a teljes összeget, és onnantól csak a hitelintézet és a vevő között van pénzmozgás. A hitelintézetnek meg azért éri meg, mert így lesz plusz egy hitelese aki amúgy lehet más bankhoz ment volna.

(#72948) Csokicsibesz válasza Cathfaern (#72947) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nem tudom, hogy működik ez a dolog. Arról van tudomásom, hogy az üzlet aki a hitelkonstrukciót kiajánlja kap érte anyagi juttatást, így nyilván ő is érdekel abba, hogy az ügyfél ezt válassza.
Mind mondtam lehet teljesen hülyeség amit írok, mert nem ismerem ilyen szinten a dolgokat, csupán egy ötletet vetettem fel.

(#72949) flash- válasza concret_hp (#72939) üzenetére


flash-
veterán

hát egyrészt a közelben nincs emelkedő, másrészt nem biztos hogy fogok télen minuszokba bringázni, és görgőt meg nem akarok venni, sem szobabiciklit (mert gondololom ez lenne a következő javaslatod :D )

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#72950) Cathfaern válasza flash- (#72949) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha elmennél edzőterembe, akkor spinning, ha nem, akkor minden gyakorlat ami lábat, illetve derekat erősíti, pl.: guggolás, kitörés, deadlift, plank. Kis mértékben jöhet felsőtest is (főleg hátat).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.