Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73301) bunddog


bunddog
tag

Ezzel az Alivio-RD-M4000-el használható lenne egy 11-25ös sor?

közben bike24-en megtaláltam hogy: "The rear derailleur can can be combined with the cassette CS-HG400-9. Please note: Only the combinations with 11-32, 11-34 or 12-36 teeth is compatible. It does not work with 11-28 teeth."

[ Szerkesztve ]

(#73302) zoli03 válasza Tothgera30 (#73294) üzenetére


zoli03
őstag

"rugós villákban pusztán acélrugó végzi a csillapítást"

Micsoda? És még ezen kívül is van pár orbitális baromság az írásodban.

(#73303) -=RelakS=- válasza bunddog (#73301) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha működik 11-32-vel, miért nem működik 11-28-cal? :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73304) anorche1


anorche1
őstag

Ma meghalt a lidl -s műhelypumpám. Asszem több mint 2 évet bírt (csak nem 2 év gari volt rá? ;] )

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#73305) Byk01 válasza geotigris9 (#73300) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért az a fék elég gányul néz ki rajta, szerintem. A patkófék sokkal jobban mutatna rajta.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#73306) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Convoy S2+-hoz milyen lámpatartót ajánlotok? Több lehetőséget is szívesen fogadok. Elsődlegesen kormányra, de akár első villára is jöhetnek tippek :)

(#73307) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#73294) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyébként tagoknál még ma is előszeretettel használnak rugós verziót DH-ban és Enduro-ban, mert nagyobb terhelésnél túlmelegedhet a levegős tag és csökken a csillapítása. Épp ezért sokan használnak még rugóstagokat is. Egyébként annyira nem nevezném elavult technikának, csak már más szelek fújnak. Egy profi rugós villa még szerintem mindig kicsit jobban mozog mint egy levegős, csak már a piac a levegős felé mozdult el a súlycsökkentés miatt. Beülése meg minden villának van és kell is lennie. Ezt SAG-nak nevezik és a villa személyre szabásában nagy szerepe van. Felhasználási terület függő, hogy mennyit állítasz be.

(#73308) szjoci válasza geotigris9 (#73300) üzenetére


szjoci
őstag

másnak is megtetszett sajnos... :(

[ Szerkesztve ]

(#73309) dokee78


dokee78
félisten

Na egy új váltókar a Sunrace-től.
Sunrace DLM400
Picit Deore Copy nem?
#ócsóbicikli

Kár,hogy nincs még róla tapasztalat.
Jobban tetszik,mint a Sunrace DLM53.
Lehet teszek vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#73310) llori


llori
csendes újonc

Mai nap benéztem a hervisbe, mert elég jó akciók vannak kerékpárokra. Pár napja már gondolkodok, a két bringa között Focus, Kross, ezek közül ti a Focust javasoltátok, és végül én is afelé hajlottam. A meghirdetett 20% kedvezményen kívül még 5-öt adtak pluszba a focusra, így 170 helyett 127-es ajánlatot kaptam, (egy áron a krossal), így meg is vettem. Felszereltség szempontjából, nagyjából egál, de az olajos tárcsa győzedelmeskedett a mechanikus felett. Remélem nem hoztam rossz döntést.

(#73311) gooool válasza anorche1 (#73304) üzenetére


gooool
őstag

Amit én vettem a héten, arra 3 év gari volt írva. :)
Ha megvan a blokk, akkor tegyél egy próbát, hátha cserélik.

Üdv, Balázs

(#73312) Pttypang válasza dokee78 (#73309) üzenetére


Pttypang
veterán

Látható a változás, teljesen műanyag.

Everybody lies.

(#73313) anorche1 válasza gooool (#73311) üzenetére


anorche1
őstag

Kizárt hogy megvan :(
De azért köszi :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#73314) geotigris9 válasza anorche1 (#73304) üzenetére


geotigris9
tag

Nálunk a jogszabályokban az van, hogy egy év garanciát kötelesek adni a kereskedők ez Németbe három év.
(Ezért van a nálunk lévő német üzletláncokban is három év gari. általában tartós fogyasztási cikkekre.) Szóval ha megvan a blokkod szépen visszamész abba sz üzletbe amibe veted és visszaveszik a pumpát, ha éppen van akkor kicserélik neked, ha nincsen a blokkon lévő vételárat kapod vissza. De a blokk az kell különben buktad a dolgot. Sok sikert hozzá. ;]

Szerk.: Látom lekéstem a a válasszal ..

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73315) korcsillio


korcsillio
őstag



Hogyan kell normálisan kalibrálni a kilométerórát?

(#73316) Cathfaern válasza geotigris9 (#73314) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem is kell ugyanabba vinni, én vittem már vissza győri lidl-ben vett cuccot szombathelyen.

(#73317) Tothgera30 válasza zoli03 (#73302) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Utólag átolvasva, tényleg van. De máséban is akad. Bár ha ennyire szúrja a szemed, javítsd ki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#73318) smkb válasza korcsillio (#73315) üzenetére


smkb
őstag

Általában mindegyikben van, amennyiben nem gpses hanem jeladós, egy kerék kerület vagy átmérő megadási lehetőség. Azt kell beállítani pontosan. Amúgy nehéz ám azt mondani, hogy a teló gpse-az etalon, mert ott is erősen függ a mintavételezés gyakoriságától is. Egy jó kanyargós terepen, ahol kis sebességgel mész egy emelkedőn ide oda, ott simán lehet hogy pontosabb a jeladós olcsó órás eredmény. Kb ahány alkalmazással vagy gps eszközzel méred, annyi lesz az eredmény. Nem fognak csontra egyezni.

(#73319) ivana válasza smkb (#73318) üzenetére


ivana
Ármester

A teló GPS-e sose lesz olyan pontos mint egy jól kalibrált normál km óra. A GPS nem mozgó dolgokhoz lett kitalálva eredetileg.

(#73320) korcsillio válasza smkb (#73318) üzenetére


korcsillio
őstag

Kerékhez kalibráltam,de akkor a kettő közti átlagot veszem majd:)

(#73321) ivana válasza korcsillio (#73320) üzenetére


ivana
Ármester

Az óra pontos a GPS nem, mert egy sokszög vonallal közelíti a görbéket...

(#73322) Vasinger! válasza Vasinger! (#73306) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Senki se tud ajánlani kerékpár kormányra bevált lámpa felfogatót? :F

(#73323) zoli03 válasza Vasinger! (#73322) üzenetére


zoli03
őstag

(#73324) Vasinger! válasza zoli03 (#73323) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pontosan ezt akartam linkelni csak kifutottam az időből. Nekem ami nem tetszik, hogy kicsit bizonytalannak tűnik a lámpa befogatása, hogy pattintós. Nem esik ki belőle egy bukkanó után?

(#73325) zoli03 válasza Tothgera30 (#73317) üzenetére


zoli03
őstag

Az acélrugó rugózik, nem csillapít. A csillapítás egy külön egység, itt olaj végzi a csillapítást, és pont azért kell, hogy rugózást csillapítsa. Az autóban sem a lengéscsillapító rugózik, hanem valamilyen rugó.

"Ezek szöges ellentéte a levegős teleszkóp, ahol nem olyan könnyen csavarodik"

Milyen összefüggés van a között, hogy egy teleszkóp levegős és hogy mennyire csavarodik? Egy azonos szériás levegős és egy rugós Rock Shox lába 99%-ban ugyanaz, így ugyanannyira is csavarodik.

"mozgásuk olajjal és levegővel csillapított"
Mutass egy levegővel csillapított teleszkópot, én még nem láttam olyat.

Nem szoktál hülyeségeket írni, sőt, amit írsz, azt általában tapasztalat alapján írod, úgyhogy még nagyobb értékű, de ez most valahogy félresikerült.

Vasinger!: nem esik ki, nekem több év alatt sose esett ki. Elég erősen fogja. Sőt, vannak amik keményebb gumiból vannak, abba alig lehet belerakni, kerülendő is. Amit linkeltem eladót, az nekem legutóbb normális, puhább anyagút küldött, abba könnyű belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#73326) geotigris9 válasza Cathfaern (#73316) üzenetére


geotigris9
tag

Régen vittem vissza valamit ez egyik Lidlibe aztán azt mondták, oda vigyem vissza ahol vettem. Ez jó-pár éve volt nyilván változtattak itt az üzletszabályzaton már .. (Csak olyat tanácsoltam ami biztos és volt tapasztalatom, de nem baj a pontosításod.)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73327) deicide


deicide
veterán

Tudom, nem nagyon illik dicsekedni, de azért beillesztem a hetem számokban, mert olyan mérföldkő, amire azért egy darabig emlékezni fogok.

6 nap / 1040km / 34.2km/h
175km és több, mint 5 óra naponta átlagban. Nagyon-nagyon kemény volt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#73328) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nah, voltam Mátra maratonon. Bükk után a második maratonom volt. Brutális volt a pálya, Bikemag-on irta valaki, hogy készüljünk, mert "drámai lesz", hát igaza volt. Hoztam a formámat: fölfele nehéz bicaj ide-vagy oda-mentem mint a veszedelem (szinte leghátulról rajtoltam, de legalább a bemelegítés stimmelt) lefele meg mozgó akadály voltam a 29"-es tankok előtt...

Eszméletlen durván kihajtottam magam, 40 után valamivel volt egy holtpont, ahol folyamatosan pörgött a szívem és lejtőn lefele sem állt vissza a pulzusom. A befutó jó volt, mert végig emelkedett, az utolsó hajrában még előztem egy csomó embert (akik lejtőkön szépen otthagytak)...

Kellett egy kétésfél óra, míg úgy éreztem autót tudok vezetni. Célnál teljesen készen voltam...
J.

(#73330) inifini válasza deicide (#73327) üzenetére


inifini
tag

:Y :C :R

(#73331) rétisün válasza deicide (#73327) üzenetére


rétisün
veterán

durva :Y :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#73332) eddie1978


eddie1978
aktív tag

e-bike:

Kollégámmal béreltünk egy Cube Reaction Hybrid Race 400 és egy Pro 400 bringát. Gurultunk egy 40km hosszú karikát a Velencei hegységben.
Simán van helye ezeknek a bringáknak a többi mellett. Igazi fun tekerésre ad lehetőséget. Aki kételkedik, annak elmondom, ezzel is el lehet fáradni rendesen ha akarja az ember.
Sárnehéz. (Hátsó teló nekem kellene.) A 29-ces kerék nekem nagyon tetszik. Egy hete már mentem egy merev seggű 29er géppel szintén bérelt Cube Attention. A Race mindenképpen jobb választás a fékek és a váltás miatt. Egyujas fék alap kellene hogy legyen. Súlyelosztása is jó.
Kellene.

(#73333) zoli03


zoli03
őstag

Tudna valaki bevált AliExpress-es mezt+nadrág kombót?

(#73334) geotigris9 válasza Vasinger! (#73322) üzenetére


geotigris9
tag

Én azt találtam ki, hogy ne essen le illetve ne mozduljon el a kormányon az első lámpa (még régen), hogy maradt ablak szigetelés ami elég széles volt, (fél kőr alakú profilú) félkör részt levágtam róla az alsó részt meg körbetekerve ráragasztottam (erősített kétoldalas ragasztó van ezeken aminek az egyik fele gyárilag rá van ragasztva a szigetelésre) és erre ment rá a konzol a gumis részével együtt. Ezek tömítések gumiszerű szivacsos anyagból vannak szóval jól meghúzva konzolt a lápa előbb törik ki a konzolból minthogy elmozduljon.
Ha jól megvan csinálva akármennyire rázkódhat nem fog elmozdulni. (Nálam több éves használat alatt egyszer sem mozdult el.)

A másik-fele hogy a gyárilag rövid konzolösszehúzó csavart ki kell cserélni hosszabbra, hogy a lápa testbe kicsit bele is fúródjon és feszítse felfelé enyhén a lámpát. A hátránya a dolognak, hogy fix megoldás meg kell lazítani a konzolt, hogy acsavar ne érje el a lámpatestet és akkor tudod kihúzni a helyéről a lápát és közben a reteszt nyitod ami konzolon van.

Ugye, hogy a konzol kicsit feszíti így nem tud semmi képen sem kioldani a retesz a rázkódástól.

Néhány kép az érthetőség végett:

] (L:/dl/upc/2016-08/28/385704_kf7zhwiju4vnz8zc_28-08-16_2029.jpg)[kép](/L)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73335) joysefke válasza deicide (#73327) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Brutál! Szint mennyi volt benne?

(#73336) Pttypang válasza deicide (#73327) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem 440 volt talán a legtöbb, ami egy héten meglett, gratu, én már akkor hullafáradt voltam, habár talán épp az első félévem közben volt az egyetemen :DDD

A jó, megfelelő mennyiségű kaja és pihenés az, amit irigylek, hogy rendelkezésedre állt hozzá :P
Az erőnlétet nem, az már csak az emberen múlik :)

(#73335) joysefke
4710 méter.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#73337) geotigris9 válasza geotigris9 (#73334) üzenetére


geotigris9
tag

"Ugye, hogy a (S)konzol kicsit feszíti(/S) így nem tud semmi képen sem kioldani a (S)retesz(/S) a rázkódástól."
Helyesbítés: a konzolban lévő csavar feszíti a lámpát és így retesz nem tudja kioldani a láptestet még intenzív rázkódásnál sem.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73338) deicide válasza Pttypang (#73336) üzenetére


deicide
veterán

Köszi srácok! :R

A 440 is sok egy hétre, az már szintén nem hobbi szint.

Talán a pihenés (és a nyújtás, önmasszázs) a legnagyobb kulcs, a napi minimum 7, de inkább 8 óra alvás és persze a sok kaja, de abból nem feltétlen a minőség, inkább a mennyiség. Napi 4000kcal-t, furán hangzik, de nehéz megenni. Persze mekis kajából mondjuk menne. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#73339) joysefke válasza joysefke (#73335) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Jó, vak vagyok :)

Crytec210: köszi

[ Szerkesztve ]

(#73340) Pttypang válasza deicide (#73338) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, nekem se nyujtas, se masszazs, se mennyisegben megfelelo kaja, habar mostanaban szivecsket felfedezve mar egesz jo mennyisegu hust eszek :D
Mar csak ido kellene. A nyolc ora alvas viszont altalaban nem jon ossze.

Everybody lies.

(#73341) Vasinger! válasza geotigris9 (#73334) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm! Van itthon egy csomó ilyen gumidarabom még egyéb felfogatásokból. :R

Crytec210:

mostanaban szivecsket felfedezve mar egesz jo mennyisegu hust eszek

Mit fedeztél fel? :D

(#73342) Tottinho


Tottinho
csendes tag

Ez gyakran előfordul?

(#73343) Pttypang válasza Vasinger! (#73341) üzenetére


Pttypang
veterán

A csirkeszív olcsó, meg finom. Eddig lusta voltam normálisabban főzni, de elég gyorsan összedobok belőle egy normális pörköltet, szóval lassan alakul. ;]

Everybody lies.

(#73344) 6030D válasza joysefke (#73339) üzenetére


6030D
Ármester

Még nem állt helyre a látásod. :DDD

Tothgera: mi lett tesód ideje? Közepet ment?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#73345) geotigris9 válasza Vasinger! (#73341) üzenetére


geotigris9
tag

Ha valami kérdés lenne ezzel kapcsolatban nyugodtan írjál rám. :K

(Most újra olvasva a nagyobb hszm te jó ég mennyiszer félre ütöttem kimaradt betű .. :D )

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73346) hawkfoto válasza korcsillio (#73315) üzenetére


hawkfoto
tag

A gps nem annyira pontos. Én használom a stravat és az endomondot, és ilyen eltérések vannak egy telónál.


A max sebesség a stravanál meg különösen érdekes :-)

(#73347) joysefke válasza hawkfoto (#73346) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

az eltelt időben viszont nagyjából megegyeztek, persze abban sem teljesen pontosan... ;]

(#73348) -=RelakS=- válasza hawkfoto (#73346) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Telefonfüggő is.
Sony Xperia Z képes volt 25km-t mérni egy 22km-es szakaszon, ráadásul 1-1 pirosnál "kihímezte" a kereszteződést.
Sony Xperia Z3 nem csinált ilyet.

Mindenesetre a végén a Google Maps-ot használtam viszonyítási alapnak, az ha nem is 100%-ig pontos, de a mi "ócó" GPS vevőinkhez képest biztos jobb.

Olcsó, mert vannak olyan GPS vevők is, amik centi pontossággal határoznak meg magasságot is, csak az egy közepes méretű doboz, és gondolom a kedves kutatóknak jól a zsebükbe kellett nyúlni érte :) (Vulkánokkal foglalkozó filmben mutattak ilyesmit)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73349) hawkfoto válasza joysefke (#73347) üzenetére


hawkfoto
tag

17mp eltérés van a kettő között, egyszerre valahogy nem megy mindkettő indítása és leállítása :)

(#73350) hawkfoto válasza -=RelakS=- (#73348) üzenetére


hawkfoto
tag

Biztos függ a telótól is, de itt ugyan azon a telón fut a két szoftver. Ráadásul a magasság sem stimmel, a strava szerint 904 méteren jártam, endomondo 944 métert ír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.