Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Urambocsá, elnézést kérek hogy előhoztam a témát.

(#72952) Runner_fxr válasza Csokicsibesz (#72945) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kerékpár hitellel nagyon sok bolt foglalkozott már, többek közt mi is. A gyakorlat azt mutatta, hogy csak a kamatmentes hiteleknek van értelme, de azt meg nehéz szerezni kerékpárra. Illetve, az is úgy kamatmentes, hogy a bolt jutalékot fizet a banknak. Persze ez még így is megérné, ha cserébe meglódulna a kerékpár eladás, pláne a drágább gépek. A gyakorlat azt mutatta, hogy nem ugrott meg számottevően az eladás, és csak a kamatmentes érdekelte a vásárlókat, olyat pedig most nem tudunk egy banktól se. A magyar e-bike piac 95%-át lefedi egyébként az ebikeshop.
Persze nem csak e-bike-ot lehet venni drágán, a felső kategóriában már majdnem mindegy, hogy e-bike vagy sima, nem akkor az árdifferencia.

Egyébként a hitel úgy működik mint ahogy fentebb írták, a bank átutalja a boltnak a teljes vételárat, a banknak meg törleszti a vásárló. Ez egyébként 25% előleg befizetéssel működött.

[ Szerkesztve ]

(#72953) parkr válasza #63761920 (#72946) üzenetére


parkr
őstag

ha tudod milyen méret kell, rendeld németből, olcsóbb és ingyen szállítják
szerk. bocs a balkánra mégsem szállít.. de azért egy emailt megérhet, hátha

[ Szerkesztve ]

(#72954) fpeter07


fpeter07
veterán

Kövi 3 napban edzek a 10 órás versenyre. Holnap balaton parton ~120 km bringa, sörfesztiválon szénhidrátutánpótlás, másnap másik oldalon síkon haza ~180 km bringa. Szombaton szervezett túra a kisbalatonhoz ~140 km bringa.

A bringámon azért látszik, hogy volt használva az elmúlt 7 évben. Kövi nyárra össze kéne spórolni egy használt outira valót.

(#72955) TomMusic


TomMusic
őstag

A bal pedálomból (viszonylag új állapotú MTB kerón) elkezdett ma kattogó hang jönni minden egyes tekerésnél. Egy picit érzem a talpammal is. Ilyesmi van a kerón, gyári. Levettem a külső részt ("U" alakút, amin van a 2 prizma), majd visszaraktam, jól meghúzva a csavarokat, de továbbra is jön a kattogás, ami roppant nyugtalanító tud lenni.
Létezik minőségi pedál 4-5k-ig bezárólag? Lehetőleg olyasmi kialakítású kéne, mint ami a linken van, mert a cipőt viszont iszonyat jól fogja. Persze aki tud jobbat, az ne habozzon! :DDD
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72956) StLui


StLui
veterán

Ha nem vagyok nagyon pofátlan segítenétek még középrészhez, és lánchoz szerszámot választani :R gondolkodtam komplett szerszámos készleten, de imbusz készletem, krova, és kulcskészletem van. Nyomatékkulcsom nincs, az nem tudom mennyire fontos, hogy pontosra húzzam?

ja és még a bowdenekkel nem is foglalkoztam gondolatban sem :B

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72957) ivana válasza StLui (#72956) üzenetére


ivana
Ármester

Ha négyszöges akkor nagyjából mindegy a nyomaték kulcs, ha integrált akkor nem árt.

(#72958) StLui válasza ivana (#72957) üzenetére


StLui
veterán

Integrált lesz! de azt szerintem valahol itthon egy szerszámboltból beszerzek. Itt ilyen szettben van, ez az ha jól látom

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72959) ghost364 válasza razzorr (#72936) üzenetére


ghost364
senior tag

Decathlonban vannak 300-700 forint körüli ársávban. Így néz ki felrakva. Ez ugyan 20-24"-oshoz való, de bőven jó a hossza országútira is (szinte mindenhol elfogyott a normál...). Van hozzá előre is, csak azt nem szeretem. Annyira összehajtani nem lehet, de ha esélyesnek tűnik az eső, akkor felrakod 5 perc alatt felrakod. Volt nyereg alá tehetőm is, de az szinte semmit nem ér.

(#72960) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire nagy különbség van bicikli és bicikli között. :D
A teleszkópot hogyan kell beállítani? Az üzletben be volt állítva, kipróbálva nem éreztem rossznak. Illetve mivel fedjem be azt a kis részt, ahol a lánc csapódik és le tudja koptatni a festést? :)

[ Szerkesztve ]

(#72961) Pttypang válasza TomMusic (#72955) üzenetére


Pttypang
veterán

6k pllatform, cserelheto hernyocsavarokkal, kb mindenhol ugyanazt aruljak mas markaval, szoval megtalaod a kerekparboltokban :D Az ilyen keskeny pedalok annxira nem jok, amit linkeltel peldaul.

Everybody lies.

(#72962) 6030D válasza fpeter07 (#72954) üzenetére


6030D
Ármester

Nem lesz az sok 3 nap alatt? Regenerálódás? Montival ez kb 4,5-7-5,5 óra + pihik. Én inkább mennék az 1. és a 3. napon egy hosszabbat, pl 7-8 óra. Az közelebb van a teljesítendő 10-hez, jobban látod mit bírsz, hogyan kell kajálni majd.

TomMusic: próbáltad már a menetet tisztítani és zsírozni? Néha az is elég.

StLui: amit linkeltél középszerszám, azzal jön le ami rajta van, de az integrált csapágyhoz más kell, illetve a bal oldali hajtókarban lesz egy műanyag baszás, amit szintén be kell tekerni. Ez a legolcsóbb megoldás. A láncbontó kb. mindegy, nekem 1200 Ft-os deca-s tökéletesen működik. Menetet zsírozni kell, akkor nincs gond.
Nyomatékkulcsról volt szó korábban, hogy ha nem karbon cucchoz kell, akkor ép ésszel nem lehet túlhúzni. Egy trükk, hogy pl. az imbuszkulcs végét ha két ujjal fogod és úgy húzod meg, akkor az pont a megfelelő nyomaték lesz. :DDD

IMIIKE1998: nem rugós teló van a bringádban?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72963) korcsillio


korcsillio
őstag

Outinál a 9,5kg rossz,elmegy vagy jónak számít?(most mértem az enyémet )

(#72964) IMIIKE1998 válasza 6030D (#72962) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem tudom, hogy a Suntour XCM-DS-LO 27.5", 100mm milyennek számít.

(#72965) TomMusic válasza Pttypang (#72961) üzenetére


TomMusic
őstag

Akkor már csak azt kell remélni, hogy jobbak, mint ami gyárilag a kerón van.

6030D: még nem próbáltam, és tudom szégyen, de egyáltalán nem vagyok kerékpárszerelésre berendezkedve. Még az is jó kérdés, hogy szedem szét.. talán a melóhelyemen vannak valami szerszámok.. Lehet kénytelen leszek emiatt is elvinni egy szervízbe (ott meg jó hülyének néznek, hogy nézmá', ez még egy pedált se tud megcsinálni.. :)) ).
De lehet az lesz a vége, hogy x tízezerért veszek szerszámokat, meg mindenféle kutyafülét, csak mindig lesz olyan, hogy valami nincs.. És azok úgyis szombat délután jönnek elő, amikor semmi sincs nyitva.
Szóval az ilyenek miatt nem is nagyon rendezkedtem be..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72966) concret_hp válasza korcsillio (#72963) üzenetére


concret_hp
addikt

ha azt mondjuk sok, akkor veszel egy másikat? ;]
amúgy alapvetően az már nem számít könnyűnek, de akadnak nehezebb példányok az alsó kategóriában.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#72967) 6030D válasza TomMusic (#72965) üzenetére


6030D
Ármester

Sima 15-ös villáskulccsal tudod leszedni. Ha fentről nézed a bringát, akkor a villáskulcsot a bringa hátulja felé forgatva jön le (más a menet a jobb és bal oldalon). Utána töröld meg a menetet a hajtókarban és a pedálon, tegyél rá valami zsírt, és mehet össze. Amit kinyom zsírt, töröld le. Ha kattog, akkor csere valószínűleg.

IMIIKE1998: ez rugós, az egyik oldalán tudsz tekergetni előfeszítést, nézd meg érzel-e különbséget a két végállás között, ha igen, akkor lődd be, ahogy tetszik. A másik oldalon elvileg van lockout, azzal tudod fixálni ha aszfalton mész.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72968) szjoci válasza IMIIKE1998 (#72964) üzenetére


szjoci
őstag

Ez egy rugós villa, semmi extra. A rugóelőfeszítést tudod állítani a bal oldali tekerentyűvel, a jobb oldalon pedig lockolni tudod a kék karral.

(#72969) korcsillio válasza concret_hp (#72966) üzenetére


korcsillio
őstag

Lehet ;]

(#72970) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Hétvégén Győrben lesz kerékpár regisztráció akit érdekel. [link]

Nem tudom, hogy van-e valami haszna, de én elviszem ha már nekem ingyen van. :D

(#72971) TomMusic válasza 6030D (#72967) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi, igyekszem kipróbálni. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72972) StLui válasza StLui (#72956) üzenetére


StLui
veterán

Bowdenkészlet váltóhoz
Láncszerszám van amelyik csak 8s-ig jó, más a lánc egy 9s, 10s cucchoz? vagy ilyeneket már inkább itthonról?
Középrészhez

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72973) StLui válasza 6030D (#72962) üzenetére


StLui
veterán

Na itt ilyenről pont szó sincs :D
Köszi!

Viszont amiket kiszedek, azok nem integráltak lesznek!

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72974) Normi™ válasza StLui (#72972) üzenetére


Normi™
őstag

Lehet,hogy jobban jársz ha veszel egy Sram power linket a lánchoz és az első szereléshez kölcsön kérsz egy eszközt majd utána kézzel szét tudod szedni.Jónak kell lenni shimano lánchoz,kérem a komolyabban hozzáértők erősítsenek meg!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#72975) IMIIKE1998 válasza szjoci (#72968) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nekem a kormányon van a lockout.

(#72976) hegyimorc válasza Normi™ (#72974) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"első szereléshez kölcsön kérsz egy eszközt majd utána kézzel szét tudod szedni."

Láncbontó nem csak azért kell, hogy otthon szét tudja szedni a láncot.

Menet közben is elszakadhat és ezt csak úgy tudja ott azonnal összerakni, ha van nála bontó, hogy ki tudja venni a sérült szemet és patentszem, hogy össze is tudja rakni.

Erre viszont jobb egy multitool, amiben van láncbontó is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#72977) Normi™ válasza hegyimorc (#72976) üzenetére


Normi™
őstag

Őszintén!Te hordasz magaddal láncbontót?Ne már.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#72978) 6030D válasza StLui (#72973) üzenetére


6030D
Ármester

A középcsapágy vagy monoblokk tengelyvégére szerelt Hajtóművek mindegyike azonos módszerrel szerelhető le és föl.
Így szeded le, de attól még nem fogod tudni berakni az újat. :) A te bringádban mi van? Ezért az egy kiszerelésért én nem vennék szerszámot. Plsuz még a monoblokkot is ki kell szedned, vagy ha régebbi, akkor leszedni a záróanyát, kihajtani a menetes részt mindkét oldalon, az sem leányálom, ha 20 éve ott van, és nincs hozzá szerszámod.
Lehet, hogy jobban jársz, ha berendeled a cuccokat, és elviszed egy szervizbe, hogy cseréljék ki.

hegyimorc: ezen gondolkoztam a múltkor. Hogy szakadhat el egy lánc, ha nincs elnyúlva? Amit elvileg ellenőrzöl rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72979) hegyimorc válasza Normi™ (#72977) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Amíg lánchajtással jártam, természetesen igen!

De nem külön láncbontót, hanem olyan zsebszerszámot, amin van ez is.

Patentszem is volt nálam mindig. A tip-top dobozában elfér.

6030D :"hegyimorc: ezen gondolkoztam a múltkor. Hogy szakadhat el egy lánc, ha nincs elnyúlva? Amit elvileg ellenőrzöl rendszeresen."

A lánc nem nyúlik, hanem kopik, de nem attól szakad el, hogy már nagyon kopott, mert sokkal hamarabb elkezd ugrálni, úgyhogy hiába ellenőrződ rendszeresen, nem ezen múlik. Elszakadhat bármikor.

Nyilván nem lehet mindnere készülni, egy rakás olyan probléma lehet a bringával amit nem lehet terepen javítani, de amit pár grammos bizbasz "cipelésével" meg lehetne oldani - patentszem - amiatt baromira nem lenne jó az erdő közepén bringát tologatni. Persze ez attól is függ, ki mivel és merre jár. Outival nem annyira gáz, mint montival, amivel sokszor olyan helyen járunk ahol térerő sincs

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#72980) StLui válasza 6030D (#72978) üzenetére


StLui
veterán

Igen, lehet, hogy abszurd, túlzás, hogy a múltkori bringatakarításomból (le mertem venni a váltókat :D ) oda jutottam, hogy én szeretném megcsinálni ezt a teljes hajtásrendszer cserét, de valamiért nagyon kitört belőlem a barkácsláz.
Viszont már értem, eddig csak hajtókar leszedőt kerestem, de kell még középrész kiszedéshez is cucc, és ez lehet sokféle, ha jól sejtem.

Hegyimorc: már én is szeretnék magammal hordani, mióta hétvégén félig szétment egy szem, de van marokszerszámom, amiben nincs láncbontó, ezért inkább vennék külön, elfér az a túrán.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72981) ShiTmano válasza StLui (#72980) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nekem is olyan Icetoolz van amit 6030D már linkelt. Nagyon masszív, viszont pont az Alivio hajtókarhoz nem tökéletes. A középcsapágyhoz kiváló, de a hajtókar feszítő csavart alig tudtam meghúzni vele. Túl nagy a tányérja és beleér a merevítő bordába. Kicsit össze is karcoltam szegényt. (Mármint a hajtókart). Ezért ajánlok mellé egy külön eszközt amivel csak a műanyag csavart meg tudod húzni. Ezt: [link]
Monoblokk kihajtóból meg ilyenem van. Icetoolz:

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#72982) -=RelakS=- válasza hegyimorc (#72976) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

csak ne a Lidl-ben kaphatót :D

Annak a multitoolnak a láncbontója nálam az első percben elhajlott :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72983) geotigris9 válasza Runner_fxr (#72942) üzenetére


geotigris9
tag

Bele lehetne menni pszichológiai dolgokba is emberi természet stb. .. még .
De én ezzel zárnám ezt a kis eszmecserét a részemről:

((( HALLGASD csak )))

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72984) geotigris9 válasza krisz4b70 (#72970) üzenetére


geotigris9
tag

Ennek van köze ehhez?: BIKESAFE

És mi van ha egy tolvaj egy előzőleg lopott bringát visz regisztrálni ? :U

IMIIKE1998 Neoprén tépőzáras rögzítésű vázvédőt vennék hozzá még most az elején valamint a fék és bovdenekhez is raknék védőt ez lehet a vezetékeken vagy a vázra ragasztva is.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72985) krisz4b70 válasza geotigris9 (#72984) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Nem tudom, lehetséges, annyit tudok csak amit az újságba olvasni, amit belinkeltem. :D
Amúgy elvileg valahogy igazolni kell, hogy tiéd a bringa, mondjuk ha valaki használtam vette azt nem tudom, hogy igazolja.

(#72986) ígyvanferi válasza geotigris9 (#72984) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igazolnod kell, hogy tiéd a bringa, amit viszel regisztráltatni. De ezt írja is a cikk.
Gondolom, ha egyértelmű, hogy egy előzőleg ellopott kerékpárral állít oda valaki, azt gyorsan le is kapcsolják.

(#72987) StLui válasza ShiTmano (#72981) üzenetére


StLui
veterán

Már kezd tisztulni, és egyben bonyolódni a kép.
Ha jól gondolom spéci szerszám kell a fogaskoszorú leszedéshez, ez a láncos kulcs? esetleg ebből kettő is kellhet, ilyet is olvastam. Most én azt sem tudom kazettás vagy menetes-e a hátsó agy, kazettás fogaskoszorút rendeltünk. Kell racsni leszedő, és valami körmös cucc is, vagy az csak a szétszedéséhez a takarításhoz?
Aztán kell hajtókarleszedő, ez oké, van olyan ami mindkét féléhez jó. Kell középrészkiszedő, de ez nem tudom hányféle van, és hogy az összerakáshoz ugyanez kell, vagy ahhoz semmi, vagy másik szerszám.
Bowdenvágó, ehhez nem jó a csípőfogó? Bowden feszítőszerszám, ez talán csak könnyíti a feszesség beállítását?
Küllőkulcs, na ezzel nem szeretnék még foglalkozni, és nincs tárcsafékes bicó sem a családban, és telóval sem foglalkoznék egyelőre :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72988) geotigris9 válasza flash- (#72949) üzenetére


geotigris9
tag

Igen az előttem szóló fórumtárs jól látja, hogy első sorban a "tüdőt" állóképességet kell edzeni, mert az emelkedőn a "szufla" szokott elfogyni. És azt szeretnéd hogy ne vagy csak jóval később fogyjon el ha mész neki a hegynek .. :)

Ha sík terep van és ott akarnál edzeni erre bringával:

Kicsit egyszerűsítem amikor bringával mész: pórbáj max. sebességgel haladni folyamatosan ezt a távot kitolhatod fokozatosan.(Km órával lehet nézni javulsz-e .).
Lehet úgy is hogy szakaszosan: kisebb távokat nagyon megnyomsz aztán normál sebesség ha közben kicsit kifújtad magadat megint megnyomsz egy szakaszt.
(Ha éppen kenem neki és kezd a szufla nagyon elfogyni ... lényegében elfogyott :) akkor a messzeségben ki szoktam nézni valami pontot fa, bokor lehet akármi akkor ráteszek még egy lapáttal és odáig még fúlón kitekerek és csak utána "halok meg" a bringán képletesen. )
Valamint menyél mindig a legnehezebb áttételen. (Ha nem szoktál lehet könnyebb áttételen is és idővel fokozatosan a legnehezebb áttételre átállni.

Az is nagyon jó ha elmész futni itt is gyors sprintekkel lehet cifráznia dolgokat a fentiekhez hasonlóan.

Az is nagyon jó ha úszni mész ..

Gyakorlatok:
Négyütemű fekvőtámasz
Lépcsőzés (lépcsőn) gyors tempóban
Ugrókötél (minél gyorsabban minél tovább)
Guggolás (Ha tényleg már jól és elég sokáig csinálod izzadság tócsa is kialakul alattad akkor már alakul a mennyiség.) [ Egyenes háttal a comb menyen le vízszíntesik <ne csak az elején> és természetesen minél gyorsabb tempóban.]

Fontos de nem utolsó sorban: (Nincs sorrend mind egyformán nagyon fontos!)
Fokozatosság elve! (Túlerőltetés elkerülése, tested határaival tisztában kell lenni.)
Bemelegítés!
Elegendő / folyamatos folyadék utánpótlás! (többek között)
Nyújtás a végén!
Helyes légzésre figyelni! (Légzőgyakorlatok.)

Remélem tudtam valami hasznosat mondani. :)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72989) joysefke válasza korcsillio (#72969) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Csak hegyen felfele számít, illetve minimálisan kigyorsításnál. Edzeni kell, mi amatőrök attól leszünk gyorsabbak, nem attól, hogy a bicaj könnyebb 1Kg-mal.

Azt miért nem ellenőrzi senki, hogy az első és a hátsó kerék síkja tökéletesen egybe esik-e? Többet kéne számítson, mint +1-2Kg...

J.

(#72990) geotigris9 válasza ígyvanferi (#72986) üzenetére


geotigris9
tag

Nyilván egyértelműen közel múltba ellopott bringát, nem visznek regisztrálni vagy az már nem teljesen az a bringa nagyon nem főleg ha értékes darabról van szó.

Ha használtan veszel egy kerékpárt általában nincs semmi írásos nyoma a dolognak, valamint nem lehet csak ritkább esetben visszavezetni ki vette kitől stb. Itt csak a bemondásos alapon tudják regisztrálni tehát, ha valaha lopott volt a bringa nem igen fog kiderülni, mert általában nem jelentik be ha be is jelentik nincs fénykép nincs dokumentum, alvázszám, mi egymás ami alapján be tudnák azonosítani. Ha esetleg meg felismeri a tulaja az utcán triviális eset közben a tolvaj meg beregisztrálta az érdekes szituáció lehet. (Persze az eredeti tulaj nem tudja semmivel igazolni a fent említett okok miatt.) Ha bekerül lopott bringa is a rendszerbe azt nagy valószínűséggel az illető a tolvajtól vagy köztes személytől vehette meg és az lopottan fog bekerülni ezt nem tudják kiszűrni szerintem. (És persze ez az lehet kicserélve lopott bringa lehet átfestve lehet külföldről lopott is főleg, ha a bringa nagy értékű és nem apró darabokra lett szétszedve és eladva alkatrészekként. ... PL.
Lehet már csak az eredeti lopott bringából csak a váz van egy bringában lehet sok variáns.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72991) joysefke válasza flash- (#72934) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hát én ezekkel próbálkoznék:
0, Testtömeg csökkentése, de nem agyatlan éhezéssel -> utóbbi időben 10Kg-mot dobtam le (84Kg->74Kg) vegyesen zsírt és hulladék-izmot.
Amennyivel kevesebb tömeget kell hegyre cipelned, annyival gyorsabb leszel. Ha agyatlanul nekiállsz "fogyókúrázni", azt megsínylik az izmaid és az állóképességed.

1, Bicajozás hegyen -> ezt konkrétan gyakorlom, heti többször teszek meg nagyobb montitúrákat
hogy hegyen jó legyél hegyen kell edzeni, ez evidens.

2, Terepfutás hegyen/dombon ->lábam néhány hete lesérült, ezt most nem gyakorlom
Erősíti elsősorban a tüdőt és a lábat. Ha nincs hegy vagy komolyabb domb, akkor jó egy kis domb/halom (8-10m) is:
Köröket futsz síkon a domb környékén és minden körben (mondjuk 500-1000m-ként) egyszer _felspirntelsz_
a halom aljától a tetejére. Ezt minden körben megteszed.

2.5, Ismerős esküszik a hegymászásra is. Azt mondja utána sokkal jobban megy bicajjal a szintezés. Sosem másztam hegyet.

3, Spinracing -> régebben rengeteget csináltam, most csak alkalomszerűen
Jó edző kell és lelkiismeretesen tekerni. Erősíti a lábat és a tüdőt. Fogyni nem fogsz vele, tehát csak az előzőekkel kombinálva jó.

Én ezeket csinálom július eleje óta (futni júniustól, bicajozni július eleje óta) és alig több mint másfél hónap alatt brutálisat gyorsultam bicajjal.

[ Szerkesztve ]

(#72992) geotigris9 válasza joysefke (#72991) üzenetére


geotigris9
tag

Csak azt írta, hogy nincs magaslat szóval a heggyel emelkedővel kapcsolatos dolgok kilőve ha jól emlékszek.
Nyilván ha eredményt is akar a rendszeresség az eggyértelmű tényező. (Nem hiszem hogy ő személyi edzőt alkalmazna vagy azon gondolkodna [csak megérzés].)
Rendszerességhez csatolnám társat társaságot mert holtpontokon jól jöhet.

És persze ha hegyre akar edzeni a legjobb a hegy ez eggyértelmű. :P

Egyébként örülök, hogy ezeket műveled csak így tovább kitartóan. :K

#72993) Crytec210

Persze, mert olyan izmokat mozgattál meg alaposan amiket nem használsz rendszeresen ez azért van.
(Nem is gondolná az ember menyi izom van a testben menyi különböző helyen .. :) )
Rendszerességgel ez elmúlt volna vagy csökkent volna az izomláz. Megfelelő nyújtás megvolt a végén?

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72993) Pttypang válasza joysefke (#72991) üzenetére


Pttypang
veterán

En a judot tudom ajanlani, anyagi okok miatt csak egy edzesen voltam, de jezusom, negy napig nem tudtam utana rendesen mozogni, annyira izomlazam volt, pedig csak az esest gyakoroltam, meg par alap leszoritast.

[20k kornyeken van a kis kopeny, az úgy hirtelen nem hianyzott]

Everybody lies.

(#72994) joysefke válasza geotigris9 (#72992) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És persze ha hegyre akar edzeni a legjobb a hegy ez eggyértelmű

Igen, kb olyan volt a kérdés mintha valaki megkérdezné, hogy hogyan javíthat az úszásán anélkül, hogy uszodába járna.

ettől eltekintve még ha nincs is igazi hegy vagy akárcsak nagyobb domb simán lehet futóútvonal mellett vagy parkban ahol lehet futni egy kisebb (8-10m) kupac vagy nagyobb lépcső, amit minden körben bele lehet iktatni (egy-egy rövid sprint formájában) a futásba.

A futás ad egy jó állóképességet, tüdőkapacitást, növeli a keringés hatékonyságát, a rövid dombon fel sprintek pedig növelik az erőt illetve ezek dolgoztatják meg igazán a keringést (ha az a futás miatt már eleve egy emelt állapotban van). Erre még az Alföldön is kéne lehetőség legyen...

Spinracing (vagy spining ha valaki azt preferálja) órák meg kb vannak minden nagyobb teremben...

Egyébként örülök, hogy ezeket műveled csak így tovább kitartóan.

Kihasználom, hogy az utóbbi hónapokban már nem kellett dolgoznom ;)

[ Szerkesztve ]

(#72995) #63761920 válasza Hasaggymeg (#72911) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
EljutottamGiant kerékpárhoz, majd vissza olvastam elsőre pozitív majd nem annyira és teljes kétség :F .
Tudnál esetleg jobb felszereltséggel hasonló merev villás nem túlárazott kerékpárt 250~?

[ Szerkesztve ]

(#72996) bunddog válasza StLui (#72980) üzenetére


bunddog
tag

Szerintem jobban jársz ha elviszed egy boltba a cuccokat ha megérkeznek és ott megcsinálják se perc alatt szinte. Én is elvittem anno a rose-ról rendelt cuccokat (épp ilyen alivio hajtás, új váltókarok, féktárcsa szett) kb 1-2 ezer forint volt a munkadíj.

(#72997) Hasaggymeg válasza Normi™ (#72977) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:K ...50+ km-re otthontól,ahol a madár sem jár mit csinálsz egy szakadt lánccal?

(#72978) 6030D...minap volt belinkelve egy becsípődött és sérült láncszem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72998) Hasaggymeg válasza #63761920 (#72995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szegény fejed,elkapott a gépszíj és éjjel 3-kor is itt vagy! :O Nézz itt is körül és légy türelmes,biztos segítünk itt valami jót találni.Tény,hogy az a Giant túlárazott,ezt már többen is írtuk.
Itt is vannak,meg itt. vagy itt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72999) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Amúgy minden szervizesnek van egy furcsa modora/stílusa? Az Internél is aki volt, elég furán viselkedett, konkrétan előttem baxta le a nyaraláson lévő kollégáját, mert nem adta előre ide a szervizkönyvet, pedig mi kértük, hogy ha majd a kerót visszük, akkor kérjük mellé. Különben mind hozzáértésben, mind segítőkészségben nem volt probléma vele, ha kérdeztem valamit, válaszolt normálisan.(mármint a szervizes)

[ Szerkesztve ]

(#73000) 6030D válasza Hasaggymeg (#72997) üzenetére


6030D
Ármester

Az egy 20 éves lánc volt, nulla karbantartással. :)

IMIIKE1998: csak a nagyáruházi szervizes ilyen. A bringaboltos jámbor fajta. :D
Egyszer menj el a Bringalandba Pesten.. ott még téged is lebaszhatnak....

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.