Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) zoli03 válasza bringasisti (#73885) üzenetére


zoli03
őstag

Nem tudtam, hogy az S5-ben van légnyomás érzékelő. Így már más, rákérdeznék az Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topikban.

(#73902) Pttypang válasza korcsillio (#73900) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem.

Everybody lies.

(#73903) Napfénysüti válasza rétisün (#73879) üzenetére

Közben tegnap eldőlt, rendeltem egy Ergonova kormányt meg egy ARX stucnit plusz mellé egy LizardSkin DSP bandázst. Remélem beválik ez a trió. :K
Tegnap méregettem a jelenlegi kormányom és a 3T jóval kényelmesebb hajlításúnak tűnik a kis tenyerem számára mint a jelenlegi szóval bízom benne.

Més que un club!

(#73904) -=RelakS=- válasza Jester01 (#73898) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

flyby-t én is szoktam böngészni.
Egyik munkábajárós napon láttam is olyat, hogy töki a haverral pesten felpattant a bringára, szétnézett a kékestetőn, majd hazament :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73905) dokee78


dokee78
félisten

Ebike listájáról kellene egy első lámpa ajánlat 5k alatti összegért.
Főleg tölthető akkus,ne persze elemes is jöhet.

(#73906) inifini


inifini
tag

Na idén is sikerült végre a Balaton kör, elég nehezen jött össze (meló, időjárás...), de a lényeg, hogy meg van. Kifejezetten kellemes idő volt, se túl meleg, szél se nagyon, meg persze az eső is elmaradt, pedig jelezték:

(#73907) Napfénysüti válasza inifini (#73906) üzenetére

Szép ez a Wilier és látom hozzá is öltöztél. :)
Van montid is hogy ilyen pedált használsz?

Més que un club!

(#73908) inifini válasza Napfénysüti (#73907) üzenetére


inifini
tag

Köszi, ja, ünneplőben voltam :DD
Nincs montim, Focus Fitness bringám volt, arról jött át a pedál-cipő kombó... Bár mindig megfordul a fejemben a monti is, az kevésbé időjárás függő mint az outi, de eddig még nem léptem a tettek mezejére. Nem biztos, hogy annyira kihasználnám, egyelőre az országúti vonal jön be, aztán ki tudja, ha egyszer igazán kipróbálnám...

[ Szerkesztve ]

(#73909) geotigris9 válasza korcsillio (#73900) üzenetére


geotigris9
tag

Ezen én is gondolkodtam (Gondolom az ultrahangos csodákra gondolsz amiket a légáramlás kelt benne?) végül még nem próbáltam ki ténylegesen. (Egy ismerősöm használ használt ilyet, mert sokat megy olyan helyen ahol sok vad van. Balesete nem volt vaddal, de nem lehet tudni, hogy ténylegesen a kis riasztó kapcsán.) Elvileg nagyobb sebességnél szól igazán/ kelt kellő hangot.

Én azt tudom mondani, hogy "puding próbája az evés" én nem tudom sem megérősitténi sem megcáfolni, hogy működik, hogy működik bringán is/vagy eleve autón .. (Bringán kisebb a sebesség, hogy pár 10 km/h elég neki.)

(Valami olyan helyen kellene el menni ahol nem félős vadak vannak amik alap esetben nem mennének odébb ha arra mész, /pl. valami vadaskert mellet/ de ha a szerkezet lenne használva ott szétszélednének.)

(Az biztos, hogy nem használva valamiről - akármiről nem alkotnék véleményt, mert az nem biztos, hogy azonos a valósággal egyáltalán, csak feltételezés lehet semmi több..)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73910) 6030D válasza -=RelakS=- (#73904) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt tegnap találtam, még nem próbáltam ki, de ha tényleg működik, akkor jó lehet tervezéshez.
Strava útvonal tervező
Én is sokszor csak azért követek embereket a Straván, mert arra tekeregnek, amerre én is szoktam, és jó ötleteket lehet gyűjteni.

Hétvégén körbetekertem a Velencei tavat (sokadjára, csak most "gyorsan"). Hát az is olyan, mint a Balaton-kör... egynek jó, de nem egy nagy élmény. :) Csak kíváncsiságból valaki helyi megírhatná, mennyi a Tókör norma?! :) (órajárással megegyezően, ha ez számít, végig bicikliúton)
Viszont tegnap elmentem tekeregni Pákozd, Sukoró fölé a dombokra, az nagyon király. Tetszik, hogy másmilyen a talaj, mint az Északi khg-ben, és nem is gondolná az ember, hogy a sok kis 5-10 m-es folyamatos hullámvasútból mennyi szintet össze lehet szedni. Jó volt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#73911) geotigris9 válasza geotigris9 (#73909) üzenetére


geotigris9
tag

Ha egy kerékpároson át megy egy ilyen ...

(Tegyük fel, hogy működik, de akkor is lehet olyan szituáció ahol védhetetlen lenne az ütközés, mert pl. szél van kanyar van, terepviszony árnyékol a vad meredek oldal felől akar átmenni az úton és teljesen aljnövényzettel sűrűn szegélyezett az út még pluszba tehát ha nagyon megindulva megy a vad keresztezve az úton ahol megy valaki nem tud negálni és nem tudja így kikerülni ..)

/Az tény, hogy kevés az esélye, hogy ténylegesen összeütközöl egy vaddal alapesetben, de megvan./

[link] Nem földhöz-vágós az ára egyébként. (itt van működési ábra is)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73912) dokee78 válasza 6030D (#73910) üzenetére


dokee78
félisten

A linken találtam,még sok érdekességgel:

(#73913) geotigris9 válasza dokee78 (#73912) üzenetére


geotigris9
tag

Milyen link?

(#73911) geotigris9
A kommenteket érdemes elolvasni: [link]

Itt kerékpárossal találkozott a nagy vad ..

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73914) -=RelakS=- válasza 6030D (#73910) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Használom már egy ideje (lásd: #73889).
A benne lévő pontatlanságok miatt az OpenStreetMaps-en javítgatok is.
A képek átkerültek, az útvonal még az első hozzányúlásomból sem :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73915) dokee78 válasza geotigris9 (#73913) üzenetére


dokee78
félisten

Amit 6030D linkelt ott találtam az oldalon.

(#73916) geotigris9


geotigris9
tag


(Eredi oldal:[link] )

Azért ő sokkal rosszabbul járt mint ez a srác itt, pedig ez sem volt piskóta!

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73917) korcsillio válasza geotigris9 (#73909) üzenetére


korcsillio
őstag

Felénk rengeteg vad szaladgál és kicsit tartok tőlük...Be szerzek egy riasztót és remélem majd ér is valamit.Egyiket felteszem az autóra másikat a bringára.

(#73918) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
Bringa vásárlásán gondolkodom és öcsémé éppen eladó sorba került. Mi a véleményetek a Genesis Razor XR10-ről? 90 ezer lenne az ára, nem tudom ár/érték arányban milyen. Ha nem számítom, hogy a gyerekekkel elmegyünk a játszótérre, akkor emberemlékezet óta nem bringáztam hosszabb távon. :) Szeretnék ezen kicsit változtatni.
Kipróbáltam, jelenleg nem terep gumi van rajta -én is nagyrészt városban használnám, csak kevés terep-, kényelmes, a fékek nagyon fognak, a teleszkóp jól jött párszor (egy 10 km-es kört mentem vele). Laikusként tetszett, kérdés hogy ennyit érdemes-e rászánni erre vagy ennyiért már inkább mást nézzek?

szerk: az évjáratot nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#73919) Runner_fxr válasza zoli03 (#73884) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Konkrét fizikai számításokat nem végeztem ez ügyben. :) Én úgy érzetem, hogy ha a bringa helyett a hátizsákom tömöm meg, akkor jobban tudom gyorsítani a kerékpárt, összességében dinamikusabb a mozgása.

Ennek ellenére az utóbbi időben erősen gondolkodom egy nagyobb méretű nyeregtáskán amivel kiváltanék egy kisebb hátizsákot. Kérdés, hogy a bringa irányítása ettől mennyire változhatna negatív irányba?
Illetve mivel dropper post-ot használok, a rögzítés miatt ez is problémákat vet fel, de van megoldás erre is.
Ő rá gondoltam:
[link]
[link]

És láttam egy ilyen ötletes rögzítést is, dropper post-hoz. :)
[link]
[link]

Vasinger!: Az Onyx egyébként inkább a női vonal, mint férfi. :) Elég sok féle típus van, és méret is van bőven. Mondjuk nekem nem az olcsóbb modellek vannak, de a Race 5 és az Ultra snc sisakom is baromi kényelmes, és nem áll el a fejemtől.
Onyx helyett lehet inkább az I-VO modellek közül kellett volna választani. Ezek ár értékben jó sisakok.

[ Szerkesztve ]

(#73920) geotigris9


geotigris9
tag

Na gyerekek ez se parás kicsit sem! link -> :Y <- link
(Az egész.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73921) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#73919) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tapasztalatom szerint menet közben nem nagyon venni észre, hogy meg van pakolva a bringa, csak amikor lassan kell élesen kanyarodni, elindulsz/megállsz.
Olyankor érezni azért, hogy + 10kg próbálja a földtől 50-60 centire felborítani a gépet.
Viszont annak a hiánya, hogy leveszed a hátizsákot, és nincs rommá izzadva a hátad, szerintem megéri.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73922) geotigris9 válasza Runner_fxr (#73919) üzenetére


geotigris9
tag

Nézegettem én is múlt-kor nem rossz tatyók, itt a csatornájuk: [link] :)
Meg ez a cikk jutott eszembe most még ..

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73923) geotigris9 válasza geotigris9 (#73922) üzenetére


geotigris9
tag

(Az erdeit cikk [link])

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73924) Napfénysüti

Megejelent a cikkem Logouton ha érdekel valakit: [link] :R

Més que un club!

(#73925) maximilian4 válasza geotigris9 (#73920) üzenetére


maximilian4
addikt

Elkapott nagyon ez a téma. :D
Egyébként ha sokat foglalkozol vele, azon agyalsz hogy mi lesz ha tekerés közben oldalról beléd rongyol mondjuk egy gímszarvas, akkor be fogod vonzani az eseményt.

Maxi

(#73926) pc360 válasza maximilian4 (#73925) üzenetére


pc360
addikt

Beonzás? WTF. A babonákat hagyjuk.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73927) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#73921) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért én elég tempósan szeretek lefelé menni, kérdés mit szólna ehhez? 10 kilókat biztos nem pakolnék bele, maximum 5 kiló.

maximilian4: Kb 20 éve járok montizni a Budai-hegységbe, de ezalatt csak vaddisznókkal találkoztam, azok sem akartak bántani. Inkább elszaladtak. Gerecsén találkoztam szarvassal, kb 5-10 méterre ugrott át előttem. Az mondjuk kicsit para volt, mert 40-50-es tempóval ereszkedtünk lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#73928) geotigris9 válasza maximilian4 (#73925) üzenetére


geotigris9
tag

Ez olyan kicsit mint az "orosz rulett" bár kicsi az esély rá, de megeshet. (Nyilván aki vaddal teli környéken megy sokat akkor növekednek az esélyek ilyen találkozásra, ha este felé vagy éjszaka esetleg hajnalban megint csak növekednek a százalékos esélyek ..)

Viszont szerintem az esély még mindig kisebb mint, hogy valami ember által (pl. autó, gyalogos,bringás stb. [itt a velük való ütközésre gondolok]) szenvedsz a közlekedés kapcsán valami balesetet. (Persze aki csak pl. Pesten a belvárosban csalinkázik ott szinte 0 % a valószínűsége a nagyvaddal való találkánk.)

És végül konkrétan reagálva igen a tudat az csodákra képes az tény és való. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73929) Runner_fxr válasza geotigris9 (#73928) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is úgy vagyok vele, hogy a közút veszélyesebb, a levegő minőségéről nem is beszélve, talán ezért sem tudott annyira magával ragadni az országúti kerékpározás. Egyébként én a vadveszélynél sokkal jobban tartottam mindig a kutyatámadástól. Sokkal több ilyen incidensem volt, mint vadakkal kapcsolatos. Egy időben elég sok kóbor kutya volt arra amerre jártam, vinnem is kellett paprika sprayt.

(#73930) pc360 válasza maximilian4 (#73925) üzenetére


pc360
addikt

dupla, bocs

nemtom hogy sikerült :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73931) Pttypang válasza Runner_fxr (#73927) üzenetére


Pttypang
veterán

3 kilo alapjaraton a hatizsakom, mikor meg nincs benne extra kaja vagy barmi. ;]

Everybody lies.

(#73932) Normi™


Normi™
őstag

Szerintetek mennyire lenne hülyeség egy Alivio szettet leváltani egy ilyen összeállításra(mindenképpen cserélem,csak keresem a lehetőségeket,hogy mivel járnék a legjobban)?Kicsit tartok a Sram-től,hallani ezt-azt róla,de inkább tőletek szeretem olvasni,hogy mi az igazság.Köszi előre is!

Szóval:

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#73933) Runner_fxr válasza Pttypang (#73931) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nálam legrosszabb esetben is 5 kilónál megáll, a tartalék Bosch aksival együtt. :)

Normi01: X5-ös szettet még nem használtam, de X7-től felfelé főként jót tudok a Sram-ról mondani.

[ Szerkesztve ]

(#73934) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#73927) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fully MTB-vel lefelé a közel 50km/h elég tempós? :D
Semmi extrát nem vettem észre kezelhetőségben, pl elém kitolató hölgy előtt le tudtam fékezni és ki tudtam kerülni (még talán el is küldtem a francba ;) ).

Amúgy a 10 kilóban nem vagyok biztos, viszont valószínűtlenül nehéz szokott lenni a motyó.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73935) NORBl


NORBl
aktív tag

Kilóméter óra, szerintetek frankó lehet, vagy esetleg valaki használ ilyet ?

Jövő nyáron fejembe vettem, hogy letekerek a családi nyaralóba. ~ 130 km. Napi 5 km-eket tekerek. :D Van egy vékonykerekű cross-trecking - em. Meg van már tervezve az útvonal. Ha tudok tartani egy 20 km/h ~ 7 óra alatt lent vagyok, + pisikaki,kaja. Úgy gondolom ha reggel elindulok, estére le tudok érni. Mit gondoltok ? Ekkora távhoz azért kéne egy kicsit hosszabb távokat tekergetni, vagy járható lehet ? Sportos alkatom van, heti három kondi, viszont hosszú,monoton tevékenységek nem mennek, ami pont bringázás is lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#73936) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#73934) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azokon az útvonalakon ahol szoktam menni, igen, szerintem elég tempós az 50km/h. :) Merev vázassal kivitelezhetetlen lenne, mert ledobna magáról a bicaj.

Én konkrétan a durvább terephasználatra gondoltam, ennek kapcsán merült fel bennem az irányíthatóság a 3-5kg-os nyeregtáskával.

[ Szerkesztve ]

(#73937) geotigris9 válasza Runner_fxr (#73929) üzenetére


geotigris9
tag

Nálam is ez a tendencia igen, mert már egy régen háziasított vadról van szó a kutyánál és legjobban elterjedt háziállat is talán. És mivel háziasított így nem fél nem fog elfutni ha lát embert adott esetben.
Nem garancia, de használhat:


(De külön cipelni meg ki tudja adott esetben elő lehet kapni időben stb.)

(#73935) NORBl Ez olyan olcsó "Lidlis" fél-e lehet lehet jó is, de csak próba mondhatja meg.
(Bevált márkák nem véletlenül bevált márkák Cateye, Sigma, VDO stb.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#73938) Gabor.Sz válasza ivana (#73691) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! (Kicsit megkésve ugyan)

Egyébként acél váz, szóval bírja a strapát.

Engedjetek meg egy kicsit off kérdést, de mi különbség van mondjuk egy outi agy és mtb agy között? Nem strapabírásra, hanem amúgy?
Tehát akár egy outi aggyal fűzött kereket be lehetne minden további nélkül építeni egy mtb-be? Akkor, ha a villasaru távolság megegyezik?

(#73939) Normi™ válasza Runner_fxr (#73933) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm!Sajnos X5 fölé nem hiszem,hogy tudnék menni.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#73940) pc360 válasza Gabor.Sz (#73938) üzenetére


pc360
addikt

Hátul biztosan nem fog egyezni, elöl nem tudom, mi a helyzet. De már csak az említett strapabírás-dolog miatt is, egy esetben sem látom értelmét a dolognak. Se oda, se vissza.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#73941) Normi™ válasza Normi™ (#73939) üzenetére


Normi™
őstag

Az a kérdésem lemaradt,hogy az X5 az milyen szinten lehet shimano-ra vetítve?Olyan deore-nak tűnik...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#73942) Runner_fxr válasza Gabor.Sz (#73938) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A mai országútikon a 130mm-es papucstávolság az elterjedt hátul, míg mtb-n meg a 135 és a 142mm, így ezek nem igazán kompatibilisek.

Normi01: Kb az új Alivio és a Deore között lehet valahol a Sram X5.

geotigris9: Egyik ismerősöm olyanról is beszámolt, hogy a paprika spray sem nagyon hatotta meg a megvadult kutyákat. A tuti megoldás a gáz pisztoly lenne, amibe vegyesen töltesz gáz és gumilövedéket is. Ha azzal lősz, nincs az a kutya aki ne fújna visszavonulót, csak ugye az a kérdés mire ezt előveszed mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#73943) zoli03 válasza NORBl (#73935) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem volt ilyen. Jó, hogy 4 sort ki tud írni, de kicsit kicsik a számok rajta. Aztán egyszercsak meghalt magától :) .
Napi 5 km nagyon kevés, kb semmi, 20-as tempóval negyed óra. Lehet, hogy ki sem bírsz annyit a nyeregben, lehet nem bírja a kezed, a nyakad, a hátad, stb. Ekkora távon igen sokat számít, hogy kényelmes-e a bicikli. Lehet, hogy a lábad bírná még, de más testrészed már nem. Egy 80-100 km-t biztos letekernék előtte, ha azt kibírod, akkor már a 130 is meglesz.

(#73944) Hasaggymeg válasza Normi™ (#73941) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én még régi Aliviot sem cserélnék X5-re,újat meg pláne nem. X7 alatt elég gyenge a Sram.

(#73935) NORBl...én tudom,hogy itt minden drágább mert a bringaboltosok lehúzós milliárdosok (igen,neked szól Runner ;] ) de 1500 forintért 27 funkció ami működik is?! :Y Rossz vicc! :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#73945) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#73936) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Durvább terephasználatnál az a bajom inkább, hogy a nyeregcsőre erősíthető dolgok jobbára 10 kilóig használhatóak. Ráadásul mivel csak egy ponton vannak rögzítve, én nem szívesen rázom őket. Pedig egy Topeak cuccom van, ami azért bírja a strapát.

Ha nagyon ösvényesen mész, akkor lehet, a hátizsák jobb. Bár borulás esetén nem biztos, hogy előny.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#73946) Normi™ válasza Hasaggymeg (#73944) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm! :R

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#73947) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#73945) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Durván terepezni +10kg-al a nyereg alatt nem sz@rral gurigázás lenne,az biztos! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#73948) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Mi a véleményetek a Lidlben kapható Crivit biciklisruháról?

(#73949) Gabor.Sz válasza pc360 (#73940) üzenetére


Gabor.Sz
csendes tag

és #73942 Runner_fxr

Köszönöm a választ nektek!

Azért kérdeztem, mert találtam egy érdekes dolgot a neten. Itt

A lap alján a hozzászólás. "Viszont ami miatt probléma lehet a 8-as agy, hogy ezek a régi Schwinn vázak még 130 mm-es papucstávolsággal készültek, vagyis modern monti agyak nem férnek be (135 mm), tehát országúti agyat lehet belerakni, nekem is egy 105-ös agy van a Schwinn montimban, 8 fokozattal."

Nem tudtam ezt mire vélni, vagy, hogy egyáltalán ez hogyan lehetséges.

(#73950) Pttypang válasza IMIIKE1998 (#73948) üzenetére


Pttypang
veterán

Teli kabatot hasznalom, jo cucc.

A taska meg epp azert jo, mert legalabb valami vedi a hatadat, ha eses van. A semminel szerintem tobb.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.