Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) 6030D válasza Atesz 666 (#72700) üzenetére


6030D
Ármester

Ja, nem, elbeszéltünk egymás mellett.
- a linkelt decá-s az nem decás, hanem egy kimondott kerékpár kiegészítőket gyártó cég terméke. (ok, a link decás.)
- számomra a decás pumpa az ez, és ez is drágább, mint a lidl-es, ezért kevert meg.
- a lidles meg fém, mert amikor megfogom, hidegebb a teste, mint a talpa, meg a használatiban is benne volt talán. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72702) Atesz 666 válasza 6030D (#72701) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"- a linkelt decá-s az nem decás, hanem egy kimondott kerékpár kiegészítőket gyártó cég terméke. (ok, a link decás.)
- számomra a decás pumpa az ez, és ez is drágább, mint a lidl-es, ezért kevert meg."

-Értem én ismerem is a neves SKS gyártót meg nekem is van tőlük pár cuccom pld sárvédők stb.
-És én erre a linkre reagáltam,de amit később linkeltél az már valóban műanyag házas kivitel,azt viszont én sem értem ,hogy miért olyan drága? :F

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#72703) Acef válasza L.L. (#72693) üzenetére


Acef
addikt

Ennek a lidisnek az elődjét (2015-ös) használom, nincs vele gondom, tudja a 8bar-t (ha jó az óra)

(#72704) L.L. válasza Acef (#72703) üzenetére


L.L.
senior tag

Nekem is az van, még a pumpa szárán van a nyomásmérő nem alul, és nálam is hibátlan. Most gyorsba megnéztem, és a kompresszorom nyomásmérője ugyanazt mutatja, mint a pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#72705) geotigris9 válasza pc360 (#72691) üzenetére


geotigris9
tag

Jól látszódik, hogy szigorúan betartják a sebességhatárokat járdán az 5 Km/h és közútona 25 Km/h és véletlenül sem mennek gyorsabban. .. :D Köszi a linket. :R

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72706) geotigris9 válasza Mikulásbá (#72692) üzenetére


geotigris9
tag

Igen amit linkeltél azt elírták műhelypumpa és vagy autópumpa aminek hívják.
Lábpumpa az ez.
Na ilyesmit vettem a Lidlibe két légkamrás, de nem nyerő.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72707) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Sziasztok!
Használ valaki lidlis ledes bicikli lámpát ?
Megéri azt a 2300 forintot ? Mennyire lehet erős a fénye?

[link]

(#72708) Runner_fxr válasza pc360 (#72691) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ismerem a videót, jól nyomják. :)

(#72709) r.levente75 válasza Atesz 666 (#72700) üzenetére


r.levente75
addikt

A 6 bar elég sovány.

(#72710) geotigris9


geotigris9
tag

Oi de kellene ilyen csengő. Ezt már montin sem nézne ki rosszul. :)

[link]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72711) Mikulásbá válasza Sterilzona (#72707) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van ilyenem,de sötétben nem járok vele,amúgy elég erős a fénye,még az utcai világítás mellett is jól látszik.

(#72712) geotigris9 válasza Mikulásbá (#72711) üzenetére


geotigris9
tag

40 lux max. fényerőt ír, ami szerintem max. 10 - 15 métere világít be. Kivilágítatlan útszakaszra biztonságos gyors haladáshoz biztosan kevés. Talán kb. 20 Km/h sebességhez jó lehet teljes sötétben még teljes biztonsággal.

Itt egy videó ah-hol 40 lux fényerejű lámpával megy a figura, de közvilágítás mellet azért látható mit tudhat kb.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72713) Hasaggymeg válasza geotigris9 (#72710) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Korábban talán volt már linkelve,de úgy emléxem annyira drága volt,hogy ooooi! :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72714) Milka 78


Milka 78
nagyúr

A lidlis pumpáról írtam a testbike-ra :D
27.5-es prestás kereket alig bírtam felfújni, nyeklett/nyaklott az egész oldalra. Inkább a halál gagyi 1500ft-s kézipumpámat használom (lassabban ment, de legalább nem volt halálfélelmem a művelet sorá) . :D

[ Szerkesztve ]

(#72715) Valkűr válasza geotigris9 (#72710) üzenetére


Valkűr
őstag

Valóban jó lenne, de nem 8000 forintért :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#72716) Csokicsibesz válasza Valkűr (#72715) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Rossz árral számoltok :))
Kickstarteren nem USA dollár, hanem AUD (vagyis Ausztrál) dollár van megadva [link], aminek az árfolyama 200 pár ft. Így az ára máris 5200,- Ft köré jön ki (nem tudom ez magában foglalja-e a posta költséget).
Így se nevezném éppenséggel olcsónak, de nem felháborítóan drága.

[ Szerkesztve ]

(#72717) hegyimorc válasza Csokicsibesz (#72716) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha úgy szólna mint a Spurcycle, akkor kellene :)

Amúgy csak én érzem úgy, hogy a kickstarteres cuccok árának legalább háromnegyede a parasztvakító videora megy el? Amikor csak megnézek egyet, mindig ez jut eszembe. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#72718) 6030D válasza Milka 78 (#72714) üzenetére


6030D
Ármester

Idei vagy tavalyi pumpa?
Nekem eddig 27,5x2,2-t 4,5 bar-ig felfújta gond nélkül, 26x1,4-et 5-5,5 bar-ra, 26x1,75 - 2x2,2-ig több kereket 4,5 bar-ig.
Nem is mértem mi nyeklik rajta, amikor egy műanyag talp van, meg egy alu láb, ami fix. :F De lehet, hogy a tiéd hibás, akkor meg vissza kell vinni.
(Amúgy a legjobb a Lidl-es cuccokban, ha bármi gond van, vagy nem tetszik a termék, akkor visszaviszed és levásárlod az összeget. Lehet, hogy vissza is lehetne kérni a pénzt, de kaja mindig kell. :K )

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72719) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Egy gyors kérdés: 173 centi magassághoz és 75-78 centi belső lábhosszhoz jó a 42 centis vázméret? Csak ilyenben lenne az Interes Deore váltós Genesis. Ráültem egy ugyanilyen méretű KTM-re, nem éreztem kicsinek. 130k-ért nagyon jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#72720) Mikulásbá válasza geotigris9 (#72712) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kb. ezt írtam.Arra jó,hogy a rendőr ne büntessen.Ennyiért városba jó.Gyors csatlakozós,tehát nem is kell mindig a bicajon lennie.
4 db AA akkuval megy(elemmel adják),természetesen olyan is a fénye,nem annak való,aki sötétben látni is akar.

(#72721) dokee78


dokee78
félisten

Jó kis tracking.
Rose Black Lava 2

(#72722) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#72719) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Még fél órám van eldönteni.

(#72723) ghost364 válasza IMIIKE1998 (#72722) üzenetére


ghost364
senior tag

Beírtam a méreteid a kalkulátorba, és pont a 42-est dobta ki: [link]

(#72724) geotigris9 válasza Mikulásbá (#72720) üzenetére


geotigris9
tag

Szerintem, hogy csak lássanak túl "nagy" a lámpatest. (Afelől meg, hogy menyire megbízható egy gyors rögzítés már ekkora súlynál, ha nem fixre van rögzítve vannak kétségeim.) Persze, hogy látszódj és a súly nem számít akkor megérheti az árát, főleg ha nem kell aksikat vagy elemet venni hozzá külön.

Én is már eggyébként nézegettem régebben is ezt a csengőt nagyon pofás kis darab az tény anyagköltségre kb. egy ezres csak, és igen amúgy meg 6 * 7* többe van egy mezei csengő áránál.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72725) Mikulásbá válasza geotigris9 (#72724) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Merev villa,MTB.Egyszer sem esett le,meg sem lazult-pedig erre falun nagyon tré az utak.
Szerintem ennyit megér,lényegében ezt írtam.

(#72726) StLui válasza dokee78 (#72721) üzenetére


StLui
veterán

"Sajnos itthon a trekkingeket beskatulyázták ebbe a 150 000-es „jóleszmelóba” kasztba, ezért egyelőre nem trendi még ilyennel beállni a céges mélygarázsba, pedig… és a használati értéke, sőt mi több az értéktartása is sokszorosa mondjuk a Black Lava 2-nek is, mint egy belépő „taligának”! Ja igen, ha rádobsz még egy ezrest (természetesen EUR-ban), akkor a legendás 14 sebességes Rohloff agyváltóval is kérheted."

Sajnos ezt tapasztalom én is, nem találok továbbra sem jó trekkinget, amit kinéztem majd 300 eFt-os Specialized bringát, sajna nagyon city-s és nem is tetszik élőben, igaz azt hittem a fullos változatot nézhetjük meg bringaland-ban, de csak az alapmodell, zöld béka színben, volt bent, el is ment a kedvünk tőle.

Sajna azt hittem lesz 300-on belül jó trekking, de nincs, nem lesz.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72727) llori


llori
csendes újonc

Holnap választanom kellene 3 bringa közül, és mivel nem nagyon értek hozzá, de szeretném a pénzemért a jobbikat, ezért tanácsot kérnék tőletek. Árban minimális különbség van, szinte ugyanaz. Köszönöm
[link]
[link]
[link]

(#72728) StLui


StLui
veterán

Múltkor belelendültem a 20 éve koszolódott, olajsározódott bringák nagytakarításába. Hétvégén elmentünk Kis-Balaton, Zalaszántó környékén tekerészni. Mondtam a felelségemnek, hogy elég szörnyen néz ki a hajtásrendszere, lehet gondunk lesz, mert eddig összetartotta a megkeményedett olajsár. A két nap első napján, 10-15km után beteljesedett a jóslat, beesett a lánc az első lánckerekek 1-es és kettes fokozata közé, alig bírtam kifeszegetni, elsőre a tányérokat próbáltam szétfeszíteni, után a láncot ki, na így jártam csak sikerrel, de szétment egy szem, és ehhez nem volt már semmi szerszámom, így maradt, rizikóztunk, végül kibírta a második napot is, összesen jó 100km-t dimben-dombon, szántóföldön :D

A pirossal bekarikázott púp alá szorult be:

Erre egy autós navigáció vezetett :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72729) geotigris9 válasza llori (#72727) üzenetére


geotigris9
tag

A középsőt venném én a Focust. De a Kross sem rossz választás kormányról vezérelhető a a villa + van némi rugó a nyeregcsőben. Ha jól látom jobb a hátsó váltó, is de nincsen a csomagtartó rögzítő rajta ha raknál rá csomagtartót.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72730) 6030D válasza llori (#72727) üzenetére


6030D
Ármester

+1 a Focusra.

StLui: de amikor kiszedted, akkor nem így nézett ki, és nem ezzel mentetek még tovább, ugye? :Y

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72731) StLui válasza 6030D (#72730) üzenetére


StLui
veterán

De így nézett ki, sőt nem a kifeszegetéssel törtem el a szemet, akkor épp nem ez volt már oda beszorulva. De mivel 20km-nél sosem voltunk messzebb az autótól, így belefért ha gond van, visszatekerek a kocsiért

Költenétek erre a bringára:

Lánc, elöl hátul lánckerekek, váltók is, hátsó biztos el van hajolva. Ezen még minden eredeti, 20 éves.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72732) -=RelakS=- válasza StLui (#72728) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem a váz és a legkisebb lánckerék közé szeret beesni a nyüves :)

Azért remélem, a túra után beújítasz egy láncot :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72733) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Köszönöm a segítségeteket, végül pont az akció utolsó napján megcsíptem egy Genesis Solution 4.0-t, pont volt a méretemben. :) Szerdára már be is lesz állítva és mehetek érte.

[ Szerkesztve ]

(#72734) geotigris9 válasza geotigris9 (#72729) üzenetére


geotigris9
tag

A képen lévőt néztem ott XT váltó van a Crosson, de a lírásban már más van így nem akkora különbség itt.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72735) c4bB válasza llori (#72727) üzenetére


c4bB
csendes tag

focus +1

(#72736) geotigris9 válasza IMIIKE1998 (#72733) üzenetére


geotigris9
tag

Azért az érdekes, hogy KRESZ-nek megfelelő alap felszereltséget nem adnak hozzá bár majd még kiderül, de képen nincs rajta. Itt a filléres prizmákra gondolok.

De alapból miért nem járnak ezek meg világítás, ha veszel egy bringát? (gondolok itt még az első hátsó villogóra meg valami csengőre)

Én személy szerint nem engedném ezek nélkül árushittani kerékpárt sem újat sem használtat! (Nagyobb eséllyel lenne így [minden] bringán világítás amivel összefut az ember úton útfélen.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72737) Acef válasza StLui (#72728) üzenetére


Acef
addikt

Mellette a patentszem, ha egy kombifogóval kihúztad volna csapot ismét összerakhatod.

[ Szerkesztve ]

(#72738) StLui válasza -=RelakS=- (#72732) üzenetére


StLui
veterán

Ugye ez helyett keresnénk az utódot, de ami tetszene az egyelőre nagyon drágának tűnik. Ezért érdeklődtem, hogy szerintetek költsek e erre a bringára. Itt már a lánc csere kevés, borzalmasan néznek ki az első lánckerekek is..stb, minden arrafelé :D

Acef: láttam videón, hogyan kell szétszedni a patentszemet, és nem bírtam , de majd gyakorlok most rajta.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72739) IMIIKE1998 válasza geotigris9 (#72736) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nincs a képen, de mondták, hogy lesz rajta első-hátsó prizma.

(#72740) geotigris9 válasza StLui (#72738) üzenetére


geotigris9
tag

Te tudod menyire kötődsz hozzá érzelmileg vagy nem. Vagy csak már "unod" és valami újjal karikáznál.
Nem tűnik nagyon leharcoltnak, ha nincs nagyon széthajtva nem sok kell, hogy formában legyen így nehéz megmondani ezt pontosan. Ezt te érzed meg attól is függ menyire szednéd szét egy nem új bringát teljesen érdemes szétszedni és összerakni csapágyazást újra zsírozni stb. Hogy patent legyen teljesen. (Ha rendszeresen van karbantartva szervizelve és lehet tudni menyit ment mi lett ekkor meg ekkor cserélve megnézve stb. az már más szitú. .)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72741) geotigris9 válasza IMIIKE1998 (#72739) üzenetére


geotigris9
tag

Jelenleg jobb esetben is csak prizmákat adnak. (első hátsó meg a kerekekre)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72742) TomMusic válasza geotigris9 (#72683) üzenetére


TomMusic
őstag

Rájöttem hogy lehet szerkeszteni, szóval sikerült feltölteni a másik képet is. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#72743) Jester01 válasza -=RelakS=- (#72732) üzenetére


Jester01
veterán

Talán tekerj egy kicsit a határolócsavaron ;)

Jester

(#72744) 6030D válasza geotigris9 (#72741) üzenetére


6030D
Ármester

Az enyémnek a felsőcsövén egy matrica volt, hogy Achtung! Nem alkalmas utcai használatra. Szerencsére a matricát egyszerűbb volt leszedni, mintha a sok cicaszemet, villogót, csengőt kellett volna. :DDD
Mtb-t nem az utcára árulják... trekkingeken meg van minden.

StLui: egy tekerés közben elszakadó lánc nem csak pár kellemetlen km sétát / néhány perc várakozást tud okozni. :N

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72745) -=RelakS=- válasza Jester01 (#72743) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A helyzet az, hogy ritkán esik be, de akkor nagyon.
Mondjuk lehet, hogy holnap megkukkantom, ha már a hátsó váltót amúgy is agyonra állítgattam ;]

6030D
Attól függ.
Ha úgy szakad el, mint nekem, még haza is teker vele :C
Értsd: csak az egyik oldalon pattant el a szem, a másikon még tartott, finoman tekerve pont hazaértem. Persze, ha hazaérés közben jött volna egy emelkedő, ott marad a toligálás :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72746) dokee78 válasza IMIIKE1998 (#72733) üzenetére


dokee78
félisten

Gratulálok saját kép jöhet.

Ha én ajánlottam kapok valami ajándékot?
Valami bicikli alkatrészt?

[ Szerkesztve ]

(#72747) StLui válasza geotigris9 (#72740) üzenetére


StLui
veterán

Ez a feleségemé, nincs igazán kötődés, de nem is unjuk, 48 évesen eljutottunk már oda, hogy nincs vásárlási láz. Semmi karbantartást nem kapott az elmúlt 20 éveben, most mostam le először a hajtásrendszert, de ezen csak nagyjából, nem szedtem szét (az én bringámon kicsit jobban belemerültem) Semmi nem lett még cserélve rajta, lánc sem. Talán egy külső, belső, de erre sem emlékszem nagyon. Első lánckerekek nagyon gáz, hátsó fogaskoszorút is cserélni kell mivel a láncot is. Hajtókar nem recseg, ropog, kormány csapágyazás sem kotyog, most, hogy meghúztam :)
De ahogy nézem: hátsó váltó 8-10, hátsó fogaskoszorú 8-10, első hajtómű a lánckerekekkel egyben 8-10, lánc 2-5eFT, nagyon durván, más egyelőre működik szépen, szerelés ügyben pedig nagyon lelkes lettem mostanában, jó lesz gyakorolni. Középrészt meg gondolom jobb lesz ha szerelővel szétszedetem, nem tudom beruházzak-e ennyi szerszámba is?

Tipp alkatrész beszerzési forrásra valakinek, melyik ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72748) StLui válasza 6030D (#72744) üzenetére


StLui
veterán

Jó, hogy mondod, erre nem gondoltam (esésre) :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#72749) Pttypang válasza Hasaggymeg (#72713) üzenetére


Pttypang
veterán

20 ojro, pedig egy fekete nekem is jl jonne :D

Everybody lies.

(#72750) geotigris9 válasza 6030D (#72744) üzenetére


geotigris9
tag

Mégis utcán meg a bringaúton látod a sok montit ...
Ha mennek erdőbe montival oda is kell jutni általában, amihez tömbnyire közút vagy bringaút vezet .
Persze általában a nagyobb gond akkor van, ha korábban sötétedik lámpa nélkül...

És igazából aki versenyzik (nappal) annak nem kell lámpa miegymás ha úgy nézzük.

(#72749) Crytec210 Én is azt néztem színre. ;)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.