Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#72448) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt van egy rossz és egy rosszabb fotó. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72452) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#72451) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Telefonon jobbnak tűnt. :D Most nem tudok jobbat csinálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#72453) joysefke válasza geotigris9 (#72449) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

kár, hogy a nő folyamatosan belekárog a relax zenébe...

(#72454) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalt valaki már hasonlót?

Feltettem az új láncom a nem új racsnira (az előző láncot úgy cseréltem, hogy a láncnyúlásmérő szerint még bőven-bőven jó volt, szóval nem koptattam széjjel se a láncot, se a racsnit), kicsit paráztam, hogy ugrálni fog-e, de tökéletesen működött. Mentem vele 150-200km-t minden gond nélkül, majd ekkor kezd el ugrálni a lánc az egyik fokozaton. Ez mért lehet? Ilyenkor mit csináljak, a lánc és a racsni is kuka?

(#72455) 6030D válasza IMIIKE1998 (#72448) üzenetére


6030D
Ármester

Nem vagyok debreceni, de tessék, csak tessék, csak tessék.
Ebből a nagyerdei elég menőnek tűnik (fentről), sok leágazóval.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72456) pc360 válasza Slownz (#72454) üzenetére


pc360
addikt

Hogy érted, hogy ugrál? Megugrik rajta a lánc, ha jobban odalépsz neki, vagy csak a váltó cseszteti? Csak nem egy amúgy is sűrűbben használt fokozatról van szó?

Ha átugrik, akkor arra azt tudom mondani, hogy nem véletlen szokták a sort és a láncot együtt cserélni... Összekophatnak a dolgok, de a lánc biztosan hátrányból indul emiatt az élettartama viszonylatában. 200 km amúgy nem sok, a lánc még biztos nem kuka, de ha zavar a dolog, még most tudnál új sort alá pakolni. Legalábbis én ezt tenném. Ha nem vészes a dolog, és hagyod a szettet, még javulhat a helyzet, de legközelebb mindenképp egyszerre nyomasd a cserét!

Az se mindegy, hogy mikkel zsonglőrködsz, Deore szint alá nem érdemes egyikből se menni, mert ott már hulladék anyagokkal dolgoznak. Nekem a CS-HG61 vált be ár/érték arányban a 9-es montimhoz, viszont XTR lánccal, de most lehet, hogy egy ilyen XT-páros lesz a következő, nagyon jó ára van.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#72457) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Már majdnem felhelyeztem az új külsőt, amikor eszembe jutott, hogy lehet, hogy nem is menetiránynak előre raktam fel. Így áll jól szerintetek? Nem látok semmiféle jelzést, ami mutatná, hogy melyik a jó irány.
A másik, hogy ez a puklit egyszerűen nem tudom eltüntetni. A szelep miatt nem tudom oda teljesen benyomni a gumit. Erre van valami ötletetek?

(#72458) anorche1 válasza mustang08 (#72457) üzenetére


anorche1
őstag

Én fordítva raknám.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#72459) geotigris9 válasza mustang08 (#72457) üzenetére


geotigris9
tag

Elvileg a külsőknél "V" irányt kell nézni a mintázatnál (legalábbis amin megfigyelhető) itt is látható tehát, ha szembe vagy a képpel amit küldtél lefelé kell forognia.

Ereszd le a belsőt és told óvatosan beljebb a szelepet megfogva a belsőt. És úgy próbáld a helyére nyomni a külsőt, aztán vissza húzni a szelepnél a belsőt fínoman.

Felrakásnál a szelepes oldalt kezdted a visszarakást? (Leszedésnél kell a szeleppel szembeni oldalt kezdeni a műveletet.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72460) Pttypang válasza mustang08 (#72457) üzenetére


Pttypang
veterán

Ahogy irtak, eressz le a kerekbol, nyomd be a szelepet es igazitsd meg a kulsot, majd fujd fel. Fel baronkent a foldon nem art korbapattogtatni, hogy beigazodjon a helyere a belso, elso felfujasnal.

Everybody lies.

(#72461) 6030D válasza geotigris9 (#72459) üzenetére


6030D
Ármester

Régebben volt egy cikk (Bikemag - Conti talán?), hogy aszfaltguminál a mintázatot csak azért rakják rá, mert az emberek nem hiszik el, hogy a slick gumi ugyanúgy viselkedik a vízen, mint egy "esőgumi". A kerékpárguminak annyira kicsi az érintkezési felülete a súlyhoz képest, hogy nem tud jelentkezni aquaplanning, mint az autóknál. Sokkal többet számít a gumi anyaga, nyomása.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72462) geotigris9


geotigris9
tag

.. "Lefelé kell forognia" amikor előre haladsz a kerékkel. :) (Kis kiigazítás)

Érdemes felfújást több szakaszban végezni (nem rögtön csontra felfúni) és igen mozgatni igazgatni kell. Azért is nehogy becsípődjön a belső a külső és a felni közé esetleg.
A külsőknél ilyenkor nézni kell a perforációt (remélem jól fogalmazok) azt a kis mintát csíkot ami végigfut a külső peremén szabályosan a felni vonalánál kell futnia ha teljesen fel van fújva a gumi. Ugye az alsó képen fentebb is van a szelepnél.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72463) geotigris9 válasza 6030D (#72461) üzenetére


geotigris9
tag

Igen van benne ráció. De elvben a barázdák mégis a víz elvezetését hívatottak szolgálni itt az tényleg más kérdés, hogy menyi ennek a valós hozománya ilyen külsőknél.

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72464) -=RelakS=- válasza geotigris9 (#72462) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem egyszerűbb úgy mondani, hogy ha felraktad, akkor a V csúcsa a kerék tetején előre mutasson? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72465) geotigris9 válasza -=RelakS=- (#72464) üzenetére


geotigris9
tag

NEM! :N

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72466) 6030D válasza geotigris9 (#72463) üzenetére


6030D
Ármester

De ha nem érintkezik a vizes aszfalttal, miért vezesse el? :)
Nem ez az a cikk, de ebben is benne van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72467) geotigris9 válasza 6030D (#72466) üzenetére


geotigris9
tag

Mindjárt megnézem a cikket. De ha végiggondoljuk józan p. ésszel van az az eső amikor eléri a barázdákat víz szintje. Ha tócsán kell átmenni meg pláne eléri. Valamint élesebb kanyarodásnál megdőlt bringánál is érintkezhetnek a barázdák a vizes útfelülettel.

Elolvastam de óvatosan fogalmaz ott mert: "A legtöbb külsőn valamilyen mintázat található, amely aszfaltúton általában teljesen felesleges, és csak díszként van a felületen."

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72468) Cathfaern válasza geotigris9 (#72467) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mégegyszer: a biciklikerék túl vékony a súlyhoz képest ahhoz, hogy fel tudjun úszni a vízen. Ha nem tud felúszni a vízen, az azt jelenti, hogy a kerék kiszorítja maga alól a vízet. Nyilván ilyenkor is bele tud menni a barázdákba a víz, de ez csak egy dolgot jelent: kisebb a talajjal érintkező felület, tehát kisebb a tapadás, mint slick esetén.

(#72469) Pttypang válasza 6030D (#72461) üzenetére


Pttypang
veterán

Biztosan semmi koze ahhoz, hogy ne a kerekparos arcaba tolja a vizet, hanem valamennyire azert oldalra? :)

Everybody lies.

(#72470) 6030D válasza Pttypang (#72469) üzenetére


6030D
Ármester

De. Meg ezért alkalmaznak vastag alsócsövet a tesco-s bringákon, hogy ne fröcsköljön a szemedbe a víz.... :W
:DD :DD :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72471) mustang08 válasza geotigris9 (#72462) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget, akkor szerencsére jól raktam fel, és nem kell az egészet elölről kezdenem. Ahogy mondtátok, sikerült helyreigazítanom a szelepet, most már jól áll. Már csak annyi van hátra, hogy teljesen felrakjam a külsőt, de addig szusszanok egyet, mert rettenetesen nehéz ráhúzni. Esélytelen, hogy egy defektnél, az út szélén ugyan ezt megismételjem felfogható időn belül.

(#72472) Cathfaern válasza Pttypang (#72469) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem. Ezt a feladatot nagyon jól megoldja azt, hogy a kerékpár gumi (vertikálisan) görbül, így alapból szétfelé megy a víz.

mustang08
Első pár alkalommal én is így voltam :) 4-5 csere után már egész gyorsan fog menni :)

[ Szerkesztve ]

(#72473) Pttypang válasza Cathfaern (#72472) üzenetére


Pttypang
veterán

A "vizelvezeto savokkal" ellatott kulso talan jobban idomul a talajhoz a kvazi torespontok miatt? :D
Ez a ket otletem van hirtelen, habar a sarban valo tapadas se rossz otlet, elvegre neha elofordulhat ilyen, a semminel tobb, a futofelulet pedig annyival is kevesebb, vagyis a gordulesi ellenallas is! :D

Everybody lies.

(#72474) Slownz válasza pc360 (#72456) üzenetére


Slownz
senior tag

Nem kell hozzá odalépni, hogy megugorjon, elég, ha abban a fokozatban tekerek. "Szerencsére" nem a leggyakoribb fokozatom, de attól még idegesít.

Csak azért idegesít a dolog, mert elég nagy odafigyeléssel tartom karban a racsnit és a láncot, rendszeresen takarítom, mérem a nyúlást, de így is egybe kuka a kettő...

Egyébként outi-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#72475) Tendd válasza IMIIKE1998 (#72450) üzenetére


Tendd
tag

A v-fék koptatja a felnit, ha már nagy a mélyedés cserélni kell. Függ a fékpofa minőségétől, keménységétől mennyire eszi meg a fékező felületet. Vidd el szaküzletbe, ott segítenek megállapítani mennyire vészes a helyzet. Egyébként ilyen bringa van a családban. Néha boltba járáshoz használom. Szerintem sportolásra alkalmatlan, pedig én csak egy belépő montit hajtok aszfalton, de összehasonlíthatatlan a kettő. Vége a nyárnak, most jönnek a kiárusítások, minden infót megkaptál már, vegyél valamit.

(#72476) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Megmostam...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#72477) Cathfaern válasza Pttypang (#72473) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem :) Egyszerűen az emberek félnek (félnének) megvenni a teljesen slicket, ezért a gyártók tesznek rá némi design bordázást, aminek semmi funkcionális haszna nincs.

Sárban pedig a bordázás semmit se segít, bütykök segítenének, de az meg ugye nincs ezeken.

(#72478) geotigris9 válasza mustang08 (#72471) üzenetére


geotigris9
tag

Ezzel én is úgy voltam outi-l valami hihetetlen nehéz le ill. fel obszerválni a gumit. Főleg hogy a úgy kell a külsőt vissza rakni, hogy nem használ az ember célszerszámot. De már, hogy vagy tucatszor szétszedtem így már megy bárhol bármikor.

(#72466) 6030D Teljesen elolvastam a cikket hasznos volt köszönet érte.

Tothgera30 Szép paripa már látom kéri a hegymászást. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72479) geotigris9 válasza Tothgera30 (#72476) üzenetére


geotigris9
tag

Nem zavar, hogy túllóg a villacső ? Engem nem érdekelne, hogy FOX biztos, hogy levágnám ha túl hosszú lenne ne lógjon ki szerintem megtöri az összképet engem zavarna az kis "bütyök".

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72480) Napfénysüti válasza geotigris9 (#72479) üzenetére

Nálam is túllóg a villa nyaka mert elég sportos beállítással megyek de egyrészt nem foglalkozom vele másrészt ha egyszer eladom a bringát lehet jól fog jönni hogy a következő tulaj feljebb is tudja tenni a stucnit. :K

Més que un club!

(#72481) Tothgera30 válasza geotigris9 (#72479) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Direkt lóg túl. Eléggé letolom a 29er-ek elejét, de ez nem mindenkinek kényelmes, ha levágnám, eladásnál szívnék vele.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#72482) geotigris9


geotigris9
tag

Nyilván eladásnál gond lehet de (azért írtam, hogy nem érdekel ,hogy FOX), ha csak egy- két szezonra bringát veszel. (Ha hosszú távra veszel nem az fog a szemed előtt lebegni na de eladásnál jó ha hosszú ezért nem vágom le hiába néz ki hülyén vele. Persze ez szubjektív ..)
De egem személy szerint baromira zavarna az a kis túllógás láttam outinál is szervizben ilyen túllógós gépet nem pálya nálam. Egyszerűen nem néz ki jól és lerontja a bringa összképét is.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72483) 6030D válasza geotigris9 (#72482) üzenetére


6030D
Ármester

Eladó a bringa. Ha a vevő azt mondja, hogy jó lenne, ha lehetne emelni a 1-2 cm-t a kormányon, akkor azért jobb, ha gyorsan átcsavarozza a stucnit és kész, mintha nem tudná eladni, mert hülyén nézett ki neki. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#72484) r.levente75 válasza Tothgera30 (#72476) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép bringa!

(#72485) Hasaggymeg válasza geotigris9 (#72482) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Lelkes vagy de még csak újonc így nem ismerheted Tóthgera fórumtársat,aki úgy cseréli bringáit mint te zoknidat.Na azé hosszú a villanyak,ééted?! :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72486) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#72485) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem figyeltem meg, ki mennyit használja a gépet.
Szóval Tóthgera nem láncot olajoz, hanem ha lekopott a gyári trutyi, vesz másik bringát? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72487) geotigris9 válasza Hasaggymeg (#72485) üzenetére


geotigris9
tag

Akkor meg pont, hogy végképp nem számítana. $

De tisztában vagyok azzal anyagilag menyit veszíthet a teló az árából, ha le van vágva.
Ezért írtam ezt: hogy nem érdekel hogy FOX
Ha nagyon muszáj (természetesen anyagilag nem éri meg) vissza lehet obszerválni a levágott darabot.

Nem kell minden egyes embernek ezt leírni attól még b@romira hülyén néz ki így és pont.
Ezt részt lezárnám részemről.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#72488) Frenky89 válasza Tothgera30 (#72476) üzenetére


Frenky89
őstag

Na vidd innen ezt a rondaságot. ;]

(#72489) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Nem rossz. :)

(#72490) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#72489) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Holy Mother of e-Bikes :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#72491) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Végre sikerült megcsinálnom. Persze, amikor felraktam, és mindent beállítottam, akkor vettem észre, hogy mindkettőt fordítva raktam fel . :( Egyelőre hagyom a francba az egészet, majd jövő héten talán lesz annyi lelki erőm, hogy megfordítsam őket.

(#72492) Vanka válasza mustang08 (#72491) üzenetére


Vanka
tag

Cseréld ki a kormányt az üléssel,az egyszerűbb :C

(#72493) mustang08 válasza Vanka (#72492) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Lehet, mert amennyit kínlódtam vele, az borzalmas. :) Mindegy, egy kis gyakorlás nem árt, éjszaka ki fogom cserélni a kerekeket. Valószínűleg ilyen minimális bordázat esetén semmit se számítana igazán, de nagyon szúrja a szememet, hogy elbaxtam.

(#72494) dokee78


dokee78
félisten

(#72495) Vanka válasza mustang08 (#72493) üzenetére


Vanka
tag

Érdemes folyékony szappannal bekenni,könnyebben bepattan és nem bántja a gumit

(#72496) Hasaggymeg válasza Frenky89 (#72488) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott a pont ez a mai legjobb! ;]

RelakS...olajozza akinek két anyja van,inkább eladja és vesz egy olajozottat. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#72497) Csokicsibesz válasza Runner_fxr (#72489) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Runner: A tesztnappal kapcsolatosan esetleg van arra infód, hogy kb. mikortól lehet majd előzetesen tesztgépeket foglalni?
Nézegettem a honlapot, de erről nincsen semmi információ csak, hogy majd lesz.
E-mailben szintén nem küldtek semmit...

[ Szerkesztve ]

(#72498) Pttypang


Pttypang
veterán

Na, ha jól emlékszem, 7638 km-nél kapott a kerékpár új gumikat, és most ezzel a kígyó mintával szerintem jelezte, hogy búcsúzni szeretne.
Élt 6197 km-t, nyugodjék békében :R
Csere pont ma lett beszerezve, hátha az is elmegy ennyit, amit ajánlottam már, kenda külső, 2,5k áron darabját megkaptam.

Még, hogy nem megy el 2-3 ezernél többet aszfaltos használattal egy nem oda való külső ;]

Everybody lies.

(#72499) Napfénysüti

Készül az idei cikkem, remélem jövő héten küldhetem elbírálásra. :)

Més que un club!

(#72500) Frenky89 válasza Runner_fxr (#72489) üzenetére


Frenky89
őstag

Jó dolog ez a karbon kerék?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.