Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-07 00:09:53

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

Elfogadom, hogy +5-10 perc meló miatt nem kerülnek feltöltésre raw képek a tesztekhez, de hogy már meg se legyen ez említve, illetve az, hogy melyik egységgel lehet raw-ban fotózni (ez ugye gyártónként eltér és sokaknak nagyon fontos/hasznos infó), az már teljességgel elfogadhatatlan :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) Fecogame


Fecogame
veterán

S21 tetszik, bár az ára nem :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) metaa


metaa
tag

marad a mi11

(#4) Timer


Timer
veterán

A rossz hír, hogy az S6 óta nem sikerült ennyire undorítóan unalmasra egyetlen S csúcsmodell formavilága sem, a jó hír, hogy ennek analógiáján az S30 jó eséllyel ütős lesz majd (mint az S7 és S7 Edge páros).

[ Szerkesztve ]

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megrekedt ez a piac 100%-ban

A kamerákon semmilyen fejlődés nem látszik, és innentől ha így haladunk szerintem jó pár évig nem is fog

Alapképek nem rosszak, de amint elkezdünk bárhová nagyítani, értékelhetetlen

A sebességben szerintem kb 2-3 éve nincs gond a csúcsmodellek között, ebben sem igazán tudnak fejlődni

A külső évről évre szerintem rondább, de ez szubjektív persze

Nem érdekel, hogy nincs hozzá töltő, vagy füles, persze ezzel adhatnák olcsóbban, legalább egy kicsit, vagy adjanak hozzá tokot, vagy valamit, vagy egy kupont, amivel tud magának az ember töltőt vagy fülest várásolni, ha akar, ha nem akar, akkor nem használja fel, de a lehetősége megvan. Engem inkább az érdekel, hogy évről évre semmilyen fejlődés, vagy újítás nincs már ebben a piacban

5G? sehol nincs még az igazi 5G
Sebesség? Változatlan
Kamera, változatlan
Akksi, vagy üzemidő? Változatlan
Kijelző? Változatlan

Semmi, semmi extra, amennyire szerettem az okostelefonkat követni, annyira kezd elszállni a varázs

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) Tin


Tin
veterán

S21 = S20s :D

(#7) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon jó a teszt !

kengyel

(#8) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Nekem be jön ez a 21-es széria. Kár, hogy a kicsi "butább" mint az Ultra, ettől függetlenül a méret miatt inkább azt venném.

(#9) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Valaki felvilágosítana, tulajdonképpen miért jó, ha a mellékelt kábel mindkét vége type-C-ben végződik? :F
Így össze se tudnám kötni a gépemmel.
Vagy ez is a cél, hogy a user megvásárolja külön a kiegészítőket?

(#10) atike


atike
nagyúr

"az emlékezetünkben valószínűleg a töltőtlenség, a microSD-s bővíthetőség eltűnése és az AKG füles hiánya marad meg a csökkentett felbontású, 2021 eleji Galaxy eszközökből."

Nekem az áruk is sajnos... :( Bár ha úgy nézem az S20 is így nyitott. De az S20+ 360-ához képest az S21+ 410-e tényleg durván indokolatlan.

(#11) strogov


strogov
senior tag

"kamerákon semmilyen fejlődés nem látszik"

Zoom-on kívül egy átlagembernek i4 óta nem lövik a szemét a döbbenet. Zoom meg olyan mint a pom-pom. Hol ilyen-hol olyan.
Sebességben gyakorlatilag iSE1 is bőven jó, az meg lassan 5 éves lesz. Szerintem iXR-em sokáig megmarad.

(#12) yuing


yuing
őstag

Szolgáltatói konstrukcióban korrekt lehet, de főleg a + modell nagyon drága. Samsung kicsit elkényelmesedett szerintem, Android berkekben a Huawei 'kiesésével' csúcskategóriában nem igazán van kihívója globálisan.
Mi 11-et nem teljesen a felső polcra pozicionálta a Xiaomi.

(#13) g4mer válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


g4mer
senior tag

Lényegében aki 2 évente cseréli a flagshipjét se vesz észre már égbekiáltó különbséget. Szerintem ilyet a telefon-megszállottakon kívül elsősorban olyanok vesznek, akik már 3-4 éve használják a jelenlegi készüléküket, és akarnak egy újabb megbízható telót a következő évekre.

Sic Parvis Magna

(#14) Tin válasza yuing (#12) üzenetére


Tin
veterán

Apple ugyanez. Neha lep elore egyet, de amugy ugyanazt a bort hozza le evekig a modellekrol. Tavaly lett jobb aksi (mint iden az S21 sorozatnal), iden meg fancy uj forma (mint iden az S21 sorozatnal). De akkuban pl. az Apple visszalepett, a Samsung meg elore. Ok masban leptek vissza (felbontas, SD hianya, stb).

Ugy vannak vele, hogy ugyis megveszed. Es manapsag mar inkabb 2-3 evente cserelnek az emberek telefon, akkora idotavon meg van lathato valtozas.

S9/S10 vonalrol elorelepes az S21, a tavalyi modellrol viszont legfeljebb akkuidoben.

(#15) ZavaBalazs válasza Tin (#14) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

dunno, úgy nagyon az S10-ről se látom, hogy miért kéne váltanom, pedig még csak zsebbe se kell érte nyúlnom, céges teló lenne. :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#16) joey04


joey04
titán

A 36% azért nem kevés...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) Tin válasza ZavaBalazs (#15) üzenetére


Tin
veterán

Jo, en S7-rol mentem N20U-ra. Nekem nagy ugras volt :D

S10 hatareset, azert ez jobban birja akkuval, jobb a kamera, 120Hz kijelzo, sorolhatnam. Nem egy valtasi kenyszer meg igy 2 generaciora se, de mar lathato elonyokkel jarna (kiveve az SD hianya). S9-rol meg amugy is aktualis valtani.

(#18) a2d2


a2d2
addikt

Szerencsére jól megfigyelhető az 5 éves kitartó fejlesztés kamera téren:
[link]
[link]
Ja, nem.
Én még csak most váltottam S7-ről S10-re de már bánom kicsit.
Ahogy olvasom ezt meg aztán már teljesen kiherélték.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19) consono válasza ZavaBalazs (#15) üzenetére


consono
nagyúr

Asszony is pont ezt mondta :) Ő sem akar S10-ről még váltani...

"In God we trust. All others must bring data"

(#20) enginev3.0 válasza g4mer (#13) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megszállott voltam én is
De már nem, már semmi nem vonz ahhoz hogy cseréljék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21) g4mer válasza enginev3.0 (#20) üzenetére


g4mer
senior tag

mondhatni kis mértékben én is, de androidon nem láttam már értelmét a cserének, ezért váltottam iphonera, az újdonság varázsa miatt :D

Sic Parvis Magna

(#22) guminyúl válasza Teringettét (#9) üzenetére


guminyúl
tag

Már a Note10+ is mindkét végén type C kábellel jött. Az újabb laptopokon a type C mint tényleg univerzális csatlakozó működik, dokkolóra is ezen keresztül teszed, displayport helyett is használható.

(#23) Wajk válasza enginev3.0 (#20) üzenetére


Wajk
addikt

azt hittem csak én csömörlöttem már meg, de akkor vagy öregszünk vagy tényleg ennyit tudnak a gyártók... :)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#24) Noukoum válasza Teringettét (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

Alapvetően az lenne a cél hogy 1 féle csatlakozó legyen. Ha mindenen usb-c lesz akkor nem fog fennállni az említett problémád. Egyébként már évek óta szokott lenni usb-c az alaplapokon, gondolom nem a legalsó kategóriában. Laptopokon is szokott lenni legalább 1, és a számítógépházakon is megtalálható.
5 éve ez még óriási gondot jelentett mert bármely használatra muszáj volt szutyok átalakítókkal kínlódni. De ma már szinte mindenből kapható usb C-s, amire egy átlag felhasználónak szüksége lehet.

A cég szempontjából természetesen az anyagi érdek az elsődleges, mint mindenhol.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) Ricardo


Ricardo
félisten

Nekem összességében tetszik a 21-es széria. A kamera sziget van akinek bejön, van akinek nem, de legalább saját. A kamerán remélem reszelnek még. Pár frissítés, és jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26) Nemeth-R


Nemeth-R
csendes tag

Nem értem, hogy kaphatott ez tetszett plecsnit.

(#27) leslien


leslien
nagyúr

jók lettek...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha nem lenne samsung logo meg nem mondanám, hogy ez samsung. Úgy néz ki, mint valami oppo vagy hasonló cucc. :DDD

(#29) janeszgol


janeszgol
félisten

Jobbak kettek, mint tavaly. A szolgaltatoi arazas okes, viszont a "fuggetlen" ar tulzo.

[ Szerkesztve ]

(#30) szimike79


szimike79
őstag

Már vártam a 21-es szériát, az új készülékek még tetszenének is, de ilyen áron.....
Végig néztem a bemutatót, megörültem, hogy meglesz az S9+ utódja. A tartozékok lefaragása ugyan visszavett a lelkesedésből, de morogva azt mondtam belefér.
De mikor megláttam a magyar árakat, eltűnt a lelkesedésem.
Tényleg hülyének nézik az embert? Sajnos érik a márka váltás, csak még azt nem tudom mire...

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#31) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

S21 Ultra teszt érdekelt volna, de az le maradt vagy én nem vettem észre?! :(
Pár napja meg néztem az Ultrát nem volt, rossz de, azt hiszem meg várom inkább a Note 21-et ha jön.. és az lesz S10 utódja :)

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#32) adamklark válasza Zoolee19 (#31) üzenetére


adamklark
senior tag

szerintem annak külön teszt lesz /van, mivel ezek butított verziói az 'igazi' s21-nek

(#33) bigrock válasza Zoolee19 (#31) üzenetére


bigrock
addikt

4. oldal, 1. bekezdés.

(#34) janeszgol válasza Zoolee19 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Hetfőn.

(#35) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

A samu már tud valamit....
Műanyag hátlap,se töltő,se füles.......cirka 300 ezerét....jöhet a szlogen ez így helyes ez a követendő példa,köszönjük apple...a trendet....
Nos mivel a huawei kilőve és jelek szerint a xiaomi is hasonló sorsa jut , az LG eladja mobilos részlegét bár sok vizet eddig sem zavart.....
Csodás két szereplős lesz ez a piac.....és majd jön tiltólistára az Oneplus,Oppo,Vivo stb....csak idő kérdése..
Hát nem jó üzlet politika ?
Ez aztán a verseny....csóró ügyfél vegyél majd samut amikor 200 lesz a belépő szint is mert nem lesz más amin lesz gugli...meg a zöld robot...
Szép jövő nem ?

[ Szerkesztve ]

(#36) Zoolee19 válasza adamklark (#32) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Most néztem egy videót róla, nem nem rossz,
De valószínűleg inkább várok még :)

Bigrock köszönöm :R

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#37) MarciKING24


MarciKING24
tag

Megnéztem azt a "bejelentő" S21es videót yt-n amit Bog csinált. Hát ahhoz képest hogy ő ott és akkor mennyire ki volt sülve ezektől a telefonoktól (ahogy én is), elég vajszívű ítélet született, nemtudom ez mitől tetszett bárkinek is....

[ Szerkesztve ]

Straight outta Compton

(#38) brazor válasza Zoolee19 (#31) üzenetére


brazor
tag

Nyáron lehet jön egy Note, de az már nem csúcskategóriás lesz. Exynos 1080-al jön, ha jön, viszont baráti áron jöhet. A csúcs mostantól az S Ultra, amihez külön kell majd megvenni az s-pent. A másik Z fold lesz, amibe be lesz építve a ceruza.

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#39) Zoolee19 válasza brazor (#38) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Azt olvastam én is, hogy akkor jön.
Tudom hogy nem csúcs, tavaly is azt akartam de aztán valamiért S10 lett belőle.
Z fold nekem már túl nagy, fogtam kézben de az annyira nem gyere be dolog.
De világ életemben szinte Samsung párti voltam és szeretnék is ezen a vonalon maradni.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#40) Starz561 válasza enginev3.0 (#5) üzenetére


Starz561
tag

Ezt ennél pontosabban, nem is lehetett volna megofgalmazni.

Sajnos ismerős érzés " Semmi, semmi extra, amennyire szerettem az okostelefonkat követni, annyira kezd elszállni a varázs" :(

Esetleges elírásokért, elnézést. :)

(#41) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Azért én több mint 3 éve S8 plusat használó erőteljesen fontolgatom most a váltást. Szerintem már épp ideje :) Van esetleg ti mást gondoltok?

(#42) Tin válasza Kamikaze75 (#35) üzenetére


Tin
veterán

Magyar árakat felejtsd el.

Európai árak:
- S20 900€-ért nyitott tavaly (+100€ az 5G változat), ebből lett az S21 5G 850€
- S20+ nyitóára 1000€ (+100€ az 5G), az idei S21+ 5G 1050€, ennek tavaly 100€ volt a felára az S20-hoz képest, most 200€ az S21-hez képest
- S20U tavalyi nyitóára 1350€, az idei S21U nyitóár 1250€

Igazaból olcsóbbak lettek az idei modellek, és a 128GB -> 256GB idén +50€.
Az USA-ban amúgy 800$ az S20, 200$-al olcsóbb...

És akkor most lássuk az idei árakat 300Ft-os (reális) euró-árfolyamon számolva, ha a Samsungnak (Apple-nek, stb.) nem kellene belekalkulálnia az indulóárba azt, hogy bármikor elszaladhat 400-ig az árfolyam.
S21: 250e Ft
S21+: 315e Ft
S21U: 375e Ft

Mindjárt barátibb árak, mi?

(#43) Zoolee19 válasza HopeckoR (#41) üzenetére


Zoolee19
senior tag

S8-am volt, S10 előtt remek kis telefon volt.
Kicsit hiányzik is :D

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#44) adamklark


adamklark
senior tag

nekem mai napig megvan az s8, semmi baja. csak akkor váltok ha valami új funkció kell (note toll nagyon hiányzott), egyrészt lassul az innováció mert nincs hova, de ha onnan nézed hogy nem vagy köteles évenként új telefont venni mert minden benne van és az új telefon csak picit más.. nem olyan rossz az, az ár meg olyan amilyen, addig megy el a gyártó amíg hagyják

[ Szerkesztve ]

(#45) Scalpel


Scalpel
senior tag

Úgy látom nagyon jó, hogy két hónapja vettem asszonynak egy s10e-t. Remélem vigyáz rá mert innentől ahogy nézem csak alma marad. Mondjuk én az S7-ről iP8-ra váltottam, és azt hiszem a következő már neki is az lesz... siralmas ami androidon megy.

[ Szerkesztve ]

(#46) szenesember


szenesember
aktív tag

Azért 64mpx-es módban brutál jó képeket tud lőni. Gsmarena tesztjéből kiemelve (64mpx zoom vs 12mpx fő kamera):

(#47) brazor válasza HopeckoR (#41) üzenetére


brazor
tag

Én S8ról váltok. Sajnos már biztonsági frissítés is csak negyed évente jönni, az aksi is gyenge lett. Nagyon jó telefon volt, de itt az idő, egyszer mindennek vége...
S21-ben minden van ami kelhet a kövi pár évben, még több is... Az, hogy kitolták a frissítési támogatást és a garanciát idehaza +1 évvel, egy nagyon jó kombó. Szerintem még tovább fogja bírni így, mint a 8as.
Ha esetleg jó az iOS neked és nem kell az 5g, akkor esetleg i11 pro max, most 300ért eltudod hozni a telenortól.

"Have you ever seen a man this rich? This broke? This lost in the smoke? Please pray for me"

(#48) papi77 válasza szenesember (#46) üzenetére


papi77
addikt

Igen egész jó,de nekem a 12mpx is bejön!

Az első: NOKIA 1611

(#49) FіkuszKukіsz válasza Scalpel (#45) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ja, tényleg szánalom, ahhoz képest, hogy az almáék micsoda fejlesztéseket jelentenek be évről-évre.

Romanes eunt domus

(#50) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Az utóbbi évek legunalmasabb S modelljei, az S9 is hasonlóan vérszegény volt, de ezekre ugyanúgy illik a S21 Lite jelző mint a tavalyi kis Noteokra.

ui.: a tudatos forintelinflálás nem csak a telefonárakra van ilyen brutális hatással, elég szétnézni a boltokban.
De mindig van rá jó magyarázat. :C

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.