Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139051) Fall-N válasza Massmurderer (#139043) üzenetére


Fall-N
veterán

Tetszene nekem is ha lenne színes bovden (kék) meg hozzá válogatni eloxált alu kerékagyakat meg monoblokkot, lánctányérokat stb., de felesleges lenne most ezért kidobni pénzt nekem.

Azért is fekete a bovden nekem, mert legalább kevésbé látszik, hamár nem rejtett. Egyébként is a váz alján, meg a felsőcső alsó részén futnak, így annyira nem lenne látványos.

(#139052) 6030D válasza IMIIKE1998 (#139050) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139053) IMIIKE1998 válasza 6030D (#139052) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ezt is néztem, de ez nem inkább terep gumi? De ha jó aszfaltra is, akkor lehet ez lesz.
[link] Ez van most, de a gond az vele, hogy mindenhol rossz. Aszfalton iszonyat módon csúszik, plusz terepen is használhatatlan. Baromi kemény anyagú, zéró tapadással.(Meg defektvédelemmel.)

(#139054) 6030D válasza IMIIKE1998 (#139053) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs olyan gumi, ami mindenhol maxon teljesít. A linkelt gumit meg használják itt is páran (én is használtam) nagy megelégedéssel. A vason most is ez van, valami ezeréves kopott.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139055) FireKeeper válasza IMIIKE1998 (#139053) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

A Schwalbe G-One-ra mondták, hogy nagyon jó aszfalton és lazább terepen is, viszont az elég új típus, így nem valószínű hogy találsz használtan (arról nem beszélve, hogy állítólag viszonylag gyorsan kopik is - cserébe tényleg jó).

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#139056) IMIIKE1998 válasza 6030D (#139054) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A legnagyobb bajom az anyagával van a mostaninak. Kemény, nem kopik, de semennyire nem tapad. De ha ez kicsit "ballonosabb", akkor jó lesz.

FireKeeper: Ez tényleg jó, de használtan sajna felejtős. :R

(#139057) cdl válasza zoli03 (#139011) üzenetére


cdl
senior tag

A gyár szerint 8.3 az M-es. Otthon megmérem.

(#139058) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nem tudom beállítani a hátsó váltót :W . Órák óta kínozom és sehogy sem megy... a szerviz természetesen már zárva és holnap maraton :O . Pedig eddig régebben olyan könnyen sikerült... valakinek valami szupergyors tippje, hogyan sikerülne? Sötétedésig meg kéne csináljam. A gond az, hogy csúnyán és lassan dobálja lefele a 34-esről a kisebbekre és a 11-es legkisebbről sem akar felfele váltani a nagyobb fogaskerekekre. Ez alapján csináltam, eddig működött mindíg, most nem jön össze és már kva mérges vagyok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139059) bringasisti válasza jjeahh (#139058) üzenetére


bringasisti
őstag

Cseréltél alkatrészt?

BENEFON DELTA--------N8

(#139060) jjeahh válasza bringasisti (#139059) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem, csak elkezdett kb a két középső fokozatra nehezen váltani, elért megpróbáltam beállítani és mostmár több sebből vérzik :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139061) Hasaggymeg válasza jjeahh (#139058) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ma van az év leghosszabb nappala,úgy hogy van még időd,hajrá! ;] ...amúgy meg nem értem ha egyszer beállítottad és érted a működési elvét,hogyan lehet nem tudni beállítani?! :F Hacsak nem csúszott meg a bovden a becsípésnél,nincs valahol a vázszemből kiugorva a bovdenház,vagy nem görbült a fül,ugyanúgy be kell tudni állítani mint eddig...vagyis miért is kell állítani egyáltalán?Ha picit elállítódik,azt picit kell visszaállítani is,nejem szokta össze-vissza tekerni a kézi állítókat,meg a váltó gyorsállítóját,aztán csak sír,hogy semmi sem jó. :DDD
Szerk.szerintem csak simán nekiestél és eétekerted a francba...az elvet tudod,vagyis lefele nem ejt lazítjuk,felfele nem emel feszítjük a bovdent.Nagyon kicsiként,próbálgatva jobb-e,vagy romlik,és értelemszerűen tovább,vagy éppen visszafele tekerjük az állítót.Azt is nézd meg nincs-e valami a kérdéses lánckerekeken,közöttük,mint fű,(medve ;] )szőr stb.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139062) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139061) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Őszintén ezt most én sem értem miért nem működik, fogalmam sincs mi a gond. Főleg a 34-esről a 30-asra és a 28(?)-asra ugrik furán, nem kap bele a fogakba a lánc, hanem egy pillanatig a fogak hegyén fut... lassan is vált, kb egy teljes pedálfordulat kell neki. Ha állítok a váltófülnél levő finomhangoló tekerentyűn, akkor más csesződik el.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139063) Hasaggymeg válasza jjeahh (#139062) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagyon picit feszítesz a bovdenen nem jó? Akkor már nem ejti lefele rendesen? Mert ha ez van,lehet a fül görbült,vagy a mostanában kivett kerék nem ugyanott van ahol volt.Mindig erőből a papucsba tolva kell kábé ugyanolyan erővel rögzíteni a gyorszárral.A pöcögtetőnél nincs finomállító? Végül mind1 melyiket tekered,csak nagyon kicsinként tedd,miközben próbálgatod fel,és le váltani.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139064) bringasisti válasza jjeahh (#139062) üzenetére


bringasisti
őstag

A talajjal vízszintesen nézd a váltó kanalat, és nézd hogy az aktuális kerék alatt van mikor más pörgeti a váltást. Bowden nem szorul?

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#139065) bringasisti válasza jjeahh (#139062) üzenetére


bringasisti
őstag

Váltó a kormányon rendben van? Ha nem határozottan adja a bowdent a váltónak akkor van ilyen késés, nem kell olajozni?

BENEFON DELTA--------N8

(#139066) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!

Körülbelül egy éve nem jártam sajnos felétek, ezalatt ~26 ezer hozzászólás született, így azt most nem futottam végig, csak a számomra kimaradt első pár száz hsz-t olvastam át. : )
Viszont emlékeztem, hogy Napfénysüti bringája tavaly ilyenkor még nem érkezett meg, ezért utánakerestem, és olvastam, hogy volt szívás a UPS-el, de végül is szerencsésen megérkezett a bringa. Nagyon szép, gratula hozzá egy idő után is Napfénysüti! :D

És biztosan többeteknek is lett azóta új/másik bringátok, nektek is /látatlanban/ gratula hozzájuk! :))

Segítséget, tanácsokat szeretnék tőletek kérni, mert szeretnék, illetve kell pár dolgot vennem az outimra.
Amikkel kapcsolatosan örülnék bármilyen segítségnek:

- gumik
- lánc
- fogaskoszorú
- olaj a lánchoz
- cipő

Gumiból ha jól tudom a Grand Prix 4000 S II ajánlott. Ezen kívül mit ajánlnátok, ami vmivel olcsóbb? (Rose-nál pont elfogyott most...)
Illetve vmiért nekem elkezdtek tetszeni az olyan gumik, amiknek az oldalfala ez a sárgás-barna színű, mint pl.ez. Ilyet tudtok esetleg ajánlani vagy ilyen gumik csak tubeless-ként használhatók -ez lehet, hogy hülye kérdés, bocsi?

A váltásom Ultegra (kivéve az első tányérok, az Gossamer), ezért első nekifutásra a szintén Ultegra lánc és fogaskoszorú tűnt logikus választásnak, csak olvastam már itt, hogy nem biztos, hogy olyan jók, mint amennyivel drágábbak a többieknél, de hogy pontosan mi lehet az alternatívája azt sajnos nem tudom.

Kenőanyagra a hajtáshoz a Squirt Dry Lube-ra gondoltam, esetleg más alternatíva?

A cipő pedig csak olyan halvány gondolat, mert az előzőek sem 2 fillérek, mire minden meglesz, illetve a jelenlegi (spd-s) cipőm szerintem körülbelül 6 éve megvan (Shimano), nincs szerencsére semmi baja, csak gondoltam lehet, hogy vennék már egy újabb, modernebb, szebb cipőt.
Csak a normálisabb cipők ott kezdődnek, amire én elsőre max. összegre gondoltam (~30e), másrészt meg a look hátrányai kicsit visszatartanak, ezért olyan cipőt szerettem volna, ami "hibrid", hogy tudja fogadni az spd és a look rendszert is, de ahogy látom ilyen már mostanában nem nagyon van, egy-két évvel ezelőtti cipőknél találtam ilyen kialakítást.
Esetleg ti tudtok 30 ezer környékén ilyen "hibrid" cipőt, ha pedig nem nagyon van ilyen, akkor melyik országúti cipő jó ebben az árkategóriában?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett és köszönet előre is! :R

(#139067) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Drótperemes gumit szabad összehajtani? Inkább begyömöszöltetem az eladóval a Foxpost szekrénybe, minthogy 2x annyi legyen a posta. :D

(#139068) Runner_fxr válasza jjeahh (#139058) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bovden könnyen csúszik a házban? Ha elkoszolódott, akkor tekergetheted a bovden állító csavart akármerre, nem lesz jó, csak új bovdennel és házzal. Váltó egyenesen áll?

(#139069) ZolkoW válasza Bati0501 (#139066) üzenetére


ZolkoW
őstag

úgy emlékszem, hibrid cipő van a Decathlonban, ami nem is túl drága.

drótos gumi: én 8-assá szoktam hajtani,és akkor jelentősen kisebb helyet foglal, de nem megy azért tönkre. meg ne törjön a drótja, az nem egészséges. meg biztos ez a 8-as sem, de azért nem lekvárból van.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#139070) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139063) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& bringasisti & Runner_fxr: kerék nem volt kivéve, a kanál nem görbe, bovden nem szorul és szinte új még, váltó rendben van... szerintem én vagyok hülye vagy nem tom, de mindegy, mert hagyom a francba, mostmár kikészültem. Váltani most vált, de kissé sz*r a váltás érzet, néha kerreg, máskor furán dobálja, remélem nem fogja holnap ledobni a láncot ha megyek tekerni :U . Ha a holnapot túlélem vele, akkor majd máskor beállítom tiszta fejjel...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139071) gabro0 válasza Bati0501 (#139066) üzenetére


gabro0
őstag

Gumiból aminek ilyen barnás oldalfala van és jók lehetnek szerintem azok ezek: [link], [link]. Utóbbit nagyon dicsérik.
Szerk.: a Vittoria-nak van még ilyen gumija.

[ Szerkesztve ]

(#139072) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#139050) üzenetére


ZolkoW
őstag

itt az lehet a döntő, hogy a két véglet között neked hol lenne az a félút. Ami az aláírásomban van, az pl. nagyon hozta nekem, amit vártam (csak nehéz, mármint a performance változat, de gondolom hogy az evo sem annyi, mint amit a gyártó állít), sőt, aszfaltra nekem nem is kell jobb egy montira. Terepen pedig tényleg ideális ebben a maraton/túra felhasználásban, amire én kerestem. A Nobby nekem már sok oda, majd használgatom télen :)
A Smart Sam elő szokott még jönni, mint tipp, én azt egy hajszálnyival aszfaltosabbnak pozícionálnám, a Landcruiser tök jó trekking külső, de 29-esben csak 47-esig gyártják. 26-osban mintha lett volna 2,1-es szélességű is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#139073) ivana válasza Bati0501 (#139066) üzenetére


ivana
Ármester

1. Tubeless ready a felnid?

2. Hány sebességes? Eléggé számít sor, lánc témakörben...

3. Van aki szereti, de nekem valahogy mindig szívásnak tűnt.

4. Én is sima spdvel nyomom outin, szerintem elmegy az is. A decathlon olcsóbb road cipői fogadnak mindkettőt.

IMIKE: én többször is kaptam 8-assá hajtva gumit postán, semmi baja nem lett.

(#139074) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok.
Tudtok abba segiteni kicsereltem a 2 valtokart a hatso okes. De sz elson nem akarja a nagy lanctanyerra feldobni a lancot.mi lehet abaj mit allitsak?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#139075) FireKeeper válasza dragonfx (#139074) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#139076) dunkel válasza jjeahh (#139070) üzenetére


dunkel
őstag

Most már ne állj neki de majd legközelebb: https://youtu.be/UkZxPIZ1ngY

(#139077) 6030D válasza StLui (#138162) üzenetére


6030D
Ármester

Tisztelt Adományozók! Mivel ezen a hétvégén Zsombornak fontos versenye lesz, szükséges volt beszerezni a tervezett versenygépet, hogy ne maradjon le társaitól. A Bike Logistics kft jóvoltából jelentős engedménnyel kaptuk meg a kerékpárt! Önzetlen felajánlásaitok, adományaitok reményében vágtunk bele ebbe a gyermekeket a gyermekek sportolását támogató projektbe, melynek első támogatottja a meglopott, bringájától megfosztot tehetséges versenyző Takács Zsombor lesz! Nyitottunk egy csak az adományokat fogadó számlát, melyre felajánlásatokat utalhatjátok: Budapest Bank 10101542-74050400-01005004
A befizetésekről nyilvántartást vezetünk, akár a megvalósított támogatásokról. Minden befolyt összeget láthattok majd a www.superiormtbteam.com oldalunkon a "Segíts Te is" menüpont alatt.
Folyamatosan feltöltjük azt is, hogy az adott támogatási keretből kik és milyen módon lettek támogatva pl. kerékpárral, felszereléssel, nevezésidíj vagy edzés támogatással...
A közlemény rovatba kérjük beírni, ha adományod mellett ( (igen vagy nem ) a nevedet is fektüntethetjük!!!
Köszönöm minden jóérzésű Embernek a gyerekek támogatását, hiszem , hogy ezzel jelentősen hozzájárulunk az utánpótlás ugrásszerű fejlődéséhez....

[link]
:R :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139078) ZolkoW válasza 6030D (#139077) üzenetére


ZolkoW
őstag

királyság :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#139079) Bati0501


Bati0501
őstag

ZolkoW: Köszi a tippet! :)

gabro0: Köszönöm szépen, a Speci tök jó lenne, csak már a fájdalom küszöbön felül van, majd még keresgélek hátha valahol olcsóbb. :D (Gondolom a 80 dodó darabra értendő és nem párra)

ivana: A felnim "csak" egy Fulcrum Racing 7 (én szeretem, nincs vele semmi bajom, de a kisördög itt is megszólalt hogy mire lehetne cserélni, de amire érdemes lenne az ha jól sejtem használtan is kb 100e-től kezdődik, szóval egy ideig biztosan marad még). Ha jól tudom nem tubeless ready.

Bocsesz, a sebességek száma valóban kimaradt, 11 sebességes a rendszerem.

A 3. pontot, hogy van, aki szereti, de te szívásnak tartod, mire érted? A Squirt Dry Lube-ra?

(#139080) Hasaggymeg válasza 6030D (#139077) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt most összegyűlt a della és megvan a kerékpár,vagy adni kéne még,vagy...? Szövegértési nehézségeim vannak. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139081) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Hát én tegnap jol megszivtam.Tekerek hazafelé,úgye amióta jó idö van,csomó tetves bogár van útközbe.Hát mit ad isten,egy ilyen kancsó bogár tegnap ép a fülembe ment bele.Kerékpár út szélén megálltam,fél órát csesztem el mire egy füszállal kipiszkáltam a fülemböl mert bent kaparászott az a tetves bogár,én meg majdnem meghülyültem töle.Senkinek nem kivánom hogy igy járjon.Ráadásúl tök sötét volt :DDD

(#139082) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#139069) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

+ivana:
Hát akkor ez egyszerűbb lesz Foxposttal. :R

#139072 Zolkow: Hát én olyat keresek, aminek van az oldalán bütyök, hogy kanyarban ne csússzon, de a futója meg inkább ilyen aszfalt és cross keveréke. Ehhez mondjuk legjobban a Conti Doublefighter illene. :D

(#139083) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Fogaskoszorút mosogatószeres vízzel meg szabad tisztítani? Vagy mivel oldjam le a koszt a beszennyeződött részekről? Nincs most itthon semmilyen speckó folyadékom ami pont erre való lenne.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#139084) flash-


flash-
veterán

van valami titka a nyereg vizszintbe álitásának?

tavaly szemre sikerült, nem is nyomta a golyót(tehát nem lejtett hátra) és nem is dőlt előre(kezem nem terheltem), fájdalmak nélkül le is ment simán egy balatonkör,stb...

idén sehogy se sikerül úgy beálitani vagy lejt vagy előre dől:( nincs a buborék a széleken de azért sosincs középen..

vettem vizimértéket, iparit hátha :D én sose szarozok :DDD

hát az a vizimérték vagy lejtést mutat vagy dőlést de az se egyenes ...

de lehet hogy ez tök normális ?valamerre picit mindig lejt hisz előfordulhat hogy a nyereg ergonómialiag olyan hogy a hátuljának a magassága nem egyezzik az elejének a magasságával?
na mindegy most sehogy se jó... de ha nyomja a golyót lehet hogy hátul ülök benne és előbbre kéne tolni?:(

de lehet végre elmegyek bikefitre :D

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#139085) bringasisti válasza Hasaggymeg (#139080) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen még kell adni, és én lennék a kedvezményezett :)

BENEFON DELTA--------N8

(#139086) beleriand72 válasza Massmurderer (#139081) üzenetére


beleriand72
tag

Miért ha nincs töksötét, akkor belelátsz a saját füledbe és könnyebben ki tudod piszkálni? :-) Múltkor én is találkoztam egy bogárfelhővel, fülbe, orrba, sisak alá, gatyaszárba. Szájon át már nem merek levegőt venni

MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

(#139087) bringasisti válasza flash- (#139084) üzenetére


bringasisti
őstag

Én egy nagyon picit előre döntve használom, mert bízom benne hogy húgyozáson kívül esetleg még másra is használhatóm

BENEFON DELTA--------N8

(#139088) Massmurderer válasza beleriand72 (#139086) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hát nem.De fűszálat is úgy kellet kitapogatnom :D

(#139089) flash- válasza bringasisti (#139087) üzenetére


flash-
veterán

az úgyérzem hatékony, de azzal az a bajom hogy hosszabb távon a kar elfárad illetve szar úgy tekerni hogy nem fogom a kormányt ha picit előre dől a nyereg :D

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#139090) Acef válasza flash- (#139089) üzenetére


Acef
addikt

Olyan nincs, hogy egyszer így egyszer úgy áll.

Mindig ugyanoda tedd a vizimerteket, a ket legmagasabb ponton erje a nyereg feluletet, es aprankent allitsd.
Teszt, majd ismet allitas. ...

A vizszinthez kepest minimalis elteres is eleg lehet

Nekem az alabbi valt be

Megj.
Azert van.papir a palcanal mert uj nyereg volt, es visszavittem volna, ha nem valik be.

[ Szerkesztve ]

(#139091) ivana válasza flash- (#139084) üzenetére


ivana
Ármester

Én nem vízszintesre szoktam rakni, hanem nagyon enyhén előre döntöm.

(#139092) 6030D válasza Hasaggymeg (#139080) üzenetére


6030D
Ármester

A képen látható bringára összegyűlt a lóvé, így megkapja az a kis srác, akinek a bringáját ellopták.
Mivel látták, hogy mennyi ember szeret ilyen célért adakozni, ezért csináltak egy számlát, ahova küldhetsz lóvét, ők meg szétosztják a gyerkőcök között, akiket a család nem tud támogatni.

Mai sportfoglalkozás is megvolt:
Nagy-Hideghegy
Csóványos
Fenyveshegy, Verőce

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139093) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Kínai mini hátizsákra van tippetek?
elképzelés: pár literes, 3 már elég. minimál cuccokhoz kellene.
legyen valami párnázás/okosság a hátán, ne izzadjam át az egészet..
ivózsák nem baj,ha belemegy...
láthatóság plusz, annak örülnék,ha láttam volna csupa ezüst fényvisszaverőset,de nem láttam.
szóval pici-helyes kellene.
Itthoni forrás is érdekel, de legszívesebben csak mondjuk 6 ezresig költenék rá.
3-ért volt már tűrhető Lidlből, csak elajándékoztam :) és amit vettem helyette,az kicsit túl nagy.
Húgom meg adott egyet,ami full vékony hátú, és azt egy út alatt olyan szinten átizzadtam,hogy benne a saját tasakjában lévő papírzsepi is csurom víz lett :P
Nem volt még olyan zsákom,aminek nincs semmi párnázása, mert ilyet még nem tapasztaltam :)
Van már egy rakás hátizsák az alis wishlistemen, de hátha tudjátok a tutit.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#139094) sebgutkopf válasza Runner_fxr (#138969) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha hivatalos forrásból veszi az ember a garmin cuccokat (mint ahol te is vetted), akkor nagyon jó a support. Nekem a múlt heti balesetemben betört a fenix 5-öm kijelzője, a pedig javítás fix díjas és 10 perc, adtak egy újat helyette. Szerencsére a "javítás" költségét a biztosításom fedezi.
Eleve kényelmes megoldás, hogy nem javítanak, hanem hiba (gari, vagy egyéb) esetén minden cserélnek és az átfutási idő lényegében azonnali.
Persze közben elgondolkoztató, hogy mennyi tartalék van a készülék új árába, hogy akár több garis csere is belefér és inkább eldobálják mint javítsák... :U

(#139095) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Mai rájdocska képekben. Volt idő bőven fotózni, mert a haverinára sokat kellett várni, főleg az emelkedők végén :D . (Az elsőn nem én vagyok, hanem a haver s havercsaj)

Természetesen elkapott az eső, de a jégesőt megúsztuk... cserébe durván nagyot repültem, szerencsére nem törött el semmim, csak a lábamon van egy nagyobb horzsolás. Ez volt egyben szerintem az első "igazi" SPD teszt is, nem volt gond vele, úgy tűnik megszoktam már :)). Szerk: nem verseny volt, csak teljesítménytúra, ha verseny lett volna, otthagytam volna őket, mert sajnos nagyon visszafogták az átlagomat. De így nem zavart különösebben, legalább volt időm pihenni, fotózni :D . Amúgy is tervben volt, hogy bejárjuk ezt az útvonalat...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139096) kovacs65 válasza Hasaggymeg (#139017) üzenetére


kovacs65
senior tag

Azért ennyire nem vagyok bátor.

Egy ilyet rendeltem:

[link]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#139097) Massmurderer válasza jjeahh (#139095) üzenetére


Massmurderer
őstag

Szép a táj.Na ilyenen öröm lehet tekerni :) És tényleg van mit nézni :)

(#139098) sebgutkopf válasza jjeahh (#139070) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Megoldódott a váltás téma?
A +1 tipp: Lelazulhatott picit a fogsor, agy, hátsó kerék a helyén, ami miatt kissé elmozdul váltás közben és nem pontos a váltás.

(#139099) xy.zsolt válasza ivana (#139091) üzenetére


xy.zsolt
őstag

detto

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139100) jjeahh válasza sebgutkopf (#139098) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Váltott ma végig gond nélkül, semmi gond nem volt vele :F . Lehet az utolsó percben sikerült beállítani rendesen :D

Massmurderer: ja, ezek csak ilyen 1500 méteres hegygerincek végeláthatatlanul, ilyen az egész Csíki havasok, meg Gyimesek, de cserébe tényleg szép és tökéletes terep montizgatni... illetve 1-2 helyen volt olyan ösvény, amin azt hittem összetöröm magam, kb arasznyi sár öklömnyi laza kövekkel, fejreállós lejtővel kombinálva, de ez mindíg benne van a pakliban, eddig megúsztam ilyeneken az esést.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.