Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139101) Massmurderer válasza jjeahh (#139100) üzenetére


Massmurderer
őstag

Irigyelek rendesen :DDD Hát én egy darabig tudnák ott tekerni :D

(#139102) Zsohi válasza jjeahh (#139095) üzenetére


Zsohi
őstag

A 3. képet feltudnád dobni nagyobb felbontásban? Kiraknám háttérképnek. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#139103) evilskati válasza IMIIKE1998 (#139082) üzenetére


evilskati
aktív tag

Schwalbe CX Comp?

(#139104) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
Mechanikus tárcsafék bovdene és a váltó bovdene ugyanolyan?

(#139105) jjeahh válasza Zsohi (#139102) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem a legjobb minőség, de persze, parancsolj, innen letölteted: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139106) bunddog


bunddog
tag

Nejem meridája új színt kapott így le lett csupaszítva, szépen vissza szereltem rá mindent de a váltókkal gondban vagyok még úgy is, hogy a hátsóból még a bowden-t se lazítottam ki :D mégis csak a váltókaron teljesen "kitekerve" vannak helyén a sebességek viszont így nem is lehet finomhangolni :( mi változhatott ha ugyanaz a bowden hossz van befogva? váltókban nem vagyok még advanced se nemhogy expert :D parktool-os videót néztem az első váltó beállításról az elég hasznos volt de mégse úgy van minden még ha 1-1 lépést jól is csinálok :D

ja igen, van 1-2 megbízható szerviz csak le van terhelve mind és csak oda vihetem ahol az életüknél is jobban vigyáznak a vázra :D

(#139107) nismoka válasza hl225 (#139104) üzenetére


nismoka
addikt

Nem, a váltó vékonyabb.

(#139108) hl225 válasza nismoka (#139107) üzenetére


hl225
tag

Akkor holnap nem tekerek! :( (Elszakadt)

(#139109) bringasisti válasza hl225 (#139108) üzenetére


bringasisti
őstag

Deka nyitva. Szerintem ha márkás darab 1 alkalmat a váltó bowden is kibír.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#139110) Massmurderer


Massmurderer
őstag

[link] Valakinek van hasonló vagy ilyen???Elég jónak tünik.Tartaléknak vennék.

(#139111) Hasaggymeg válasza kovacs65 (#139096) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt minden van egy rendes leíráson kívűl. :U ...amúgy körhátszelet hozzá! :C

bunddog...nézd meg mindenhol benne van-e rendesen a bovdenház a vázszemekben,meg a ház végén rajta vannak-e rendesen a házvégek.Ha igen és mégsem jó,el kell lazítani a bovdent a váltónál és újracsípni,így keresve egy ideális feszességet,melyet aztán finomhangolhatsz.Ha utóbbira adod fejed,előtte a finomállítót mindenképp tekerd el a végállásból,mert csak akkor tudsz majd utána szükség esetén erre,meg arra is finomállítani.Én teljesen betekerem,majd vagy 2 teljes fordulatot ki,hogy majd inkább feszíteni tudjam,mert általában nyúlik idővel,és nem feszül.Egyszer megtanulod és mindig menni fog,mint a biciklizés. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139112) Runner_fxr válasza sebgutkopf (#139094) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az biztos, hogy eléggé túl van árazva a cucc, de mivel értelmes alternatívája nincs, így kénytelen vagy megvenni ha tényleg valami jót akarsz. A garira visszatérve, vannak helyek ahol olcsóbb kicsit a garmin mint Zerge-nél, de nem valószínű, hogy mindenhol ilyen korrektek bármilyen probléma esetén.

[ Szerkesztve ]

(#139113) ZolkoW válasza Massmurderer (#139110) üzenetére


ZolkoW
őstag

én az ugyanilyen, de nem szendvicsest vettem. az jó, de attól lehet ez is jó :) szendvicsből volt alacsonyabb szintű Shimano, azt nem szerettem, sokáig is tartott,mire bekopott rendesen, ui. hullámos volt a lyukak pereménél, gondolom a kivágás következtében.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#139114) cdl válasza zoli03 (#139011) üzenetére


cdl
senior tag

Megmértem.
8.2 kg a Fizik nyereggel, pedál nélkül.

(#139115) dragonfx válasza FireKeeper (#139075) üzenetére


dragonfx
veterán

köszi ez tök jo video :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#139116) StLui válasza ZolkoW (#139113) üzenetére


StLui
veterán

Mi az a szendvics? :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139117) 6030D válasza StLui (#139116) üzenetére


6030D
Ármester

Kérdezd az asszonyt. :DD
Alu-vas-alu a szerkezete a tárcsámnak. Vagy fordítva. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139118) Hasaggymeg válasza Massmurderer (#139110) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem lejtőzől mint állat ez túlzás.Amúgy valahol hallottam,hogy túlmelegedett és kigyütt a töltelék alu,kipréselte a dugattyú. :DDD

3060D...faxa,akkor megint megmásztál mindent amit lehetett. :DDD ...nekem zasszonyos-horgonyos volt,12 utáni indulással,nyögve nyelős HHH-val az erdei ösvényen (folyton hátraparancsolt :( ) ,de legalább lefele is az erdőben jöttünk,majd Sanders ezredes és iszkiri haza az eső elől...ami ezekben a pillanatokban kezdődik itt,így hamarosan oda is elér.
Fordítva,kívül a vas,belül a hővezető alu.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139119) StLui válasza 6030D (#139117) üzenetére


StLui
veterán

Köszi :)

Hasaggymeg: neked is, cserébe én is: 3060+2970=6030 ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139120) Massmurderer válasza ZolkoW (#139113) üzenetére


Massmurderer
őstag

[link] Most ilyen van nekem 180asba.Én se a többrétegüre gondoltam.Azért jó ha van tartalék,igaz ami most van az jó,bajom nincs vele.Remélem nem is lesz egy darabig :P

(#139121) Hasaggymeg válasza StLui (#139119) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mégse volt olyan könnyű zasszonnyal tartani a tempót,már számolni sem tudok a fáradságtól. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139122) trialboj


trialboj
őstag

Tud valaki ajánlani egy normális betétes nadrágot ? 25-30 euro max, aliexpress vagy decathlon is jöhet, csak legyen benne valami zselés v szivacsos bélés, amivel 50 km után is lehet vígan karikázni, és nyilván aki ajánlja az tudjon róla jókat, mert random én is rá tudok keresni, de azzal sokra nem megyek, mert ki tudja milyen emberek értékelték, mennyi idő után, stb.

Ha alis link jönne, méret ajánlást is elfogadnék 181cm/76kg/94cm csipőszélességre.

Nekem jelenleg kettő van, egyik combnál szorít, a másik deréknál, remek választás volt. Kantáros nem játszik, 40 fokban nem öltöznék tovább az abszolút kötelezőnél, nem is értem más hogy képes elviselni, hogy a teljes derekára dupla réteg feszül.

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#139123) zoli03 válasza cdl (#139114) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor viszont egész jó súlyban van.

(#139124) 6030D válasza Hasaggymeg (#139118) üzenetére


6030D
Ármester

Mi délután terveztük, hogy elugrunk a dunakeszi "új" strandra, a Liget utca végére. Ősszel láttam csak, milyen jól kiépítették (rá keresve már két éve...), gondoltam milyen jó lesz ott fetrengeni. Pont hívtak a bp-i barátok, hogy fussunk össze. OK, gyertek oda. Szakadó esőben értünk oda (15 óra), majd pár napernyős hely megtekintése után elállt az eső. Este 8-kor már jó idő volt. :U

Viszont ez a sok eső érdekesen alakította a Börzsönyt. Sima sotterezést/köves utas bringázást terveztem, de kellett bele a Csóvi is, ezért letértem a szokásos mászásnál. Teljesen jó volt, kicsit nedves, majd a Fultán kereszthez érve meglepődtem, hogy 40 cm gaz/friss fű van, és egy nyom., amin lehet menni. Utána a széles út (amin veled is mentünk) pazar volt, a hirtelen eső lemosta a földet és úgy feltöltötte a kövek között, hogy gyakorlatilag sima földön lehet tekerni. A vége felé azért már jöttek a sziklák, a teteje a szokásos.
A kidőlt fa viszont még mindig ott van,föntről raktak oda pár kisebb fadarabot, az eső pedig rámosta a földet... StLui fia egy kis gondolkodás után lehet, hogy megugorná. :C
Az alsó részeken viszont nagy a sár, a héten, és ma is a Csattogó völgy felett lettem sáros.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139125) parkr válasza StLui (#139116) üzenetére


parkr
őstag

(#139126) jjeahh válasza 6030D (#139124) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Te elég durvát mentél megint... 20km/h átlaggal nem semmi, elég király lehet úgy zúzni, hogy mászáskor se essen vissza az átlagod 20 alá. Én úgy érzem nekem tegnap terepen max 17km/h ment volna, ha nem kell várnom a haverokra, egyszer jó lenne kiderítsem mire vagyok képes egyedül terepen, csak hát itt a franc mer szingliben terepezni :U . Így csak 14km/h jött össze nagy komótosan, a haverinámnak 11 és ő még így is QOM-ot szerzett, meg felkerült egy tucat 10-es toplistára :DDD. Úgy tűnik csajként viszonylag könnyű a stravan királyné lenni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139127) StLui válasza 6030D (#139124) üzenetére


StLui
veterán

Múltkor ott mentünk föl és vissza is arra akart menni, de mondtam neki hogy egy ugrásért nem hagyjuk ki NHH-t, és a gyökeres részen atmenés levideózását ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139128) xy.zsolt válasza jjeahh (#139126) üzenetére


xy.zsolt
őstag

regisztráld magad csajként és király(né) leszel a környéken :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139129) jjeahh válasza xy.zsolt (#139128) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondoltam én is erre :DDD. Valamiért felénk kevés a csaj bringás, oké, ilyen városi kosaras-cruiseresek vannak bőven, de azok csak 2-3km-t tekernek városon belül és nem stravaznak. És az a néhány sem nyomja olyan durván, gyakorlatilag aszfalton sem nehéz lenyomni az outis csajokat sem... montival. Egyetlen egy komoly montis csajt ismerek, de ő pont nem stravazik :D . Na de mindegy, nem is olyan fontos ez, csak egy eszmefuttatás volt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139130) Hasaggymeg válasza 6030D (#139124) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy beosztottam tartja rendbe a strandot,így panaszokat csak privátba. ;] ...ami a Csovit illeti,ott Lajos jr. megküldi rendesen és máris valahol a kereszt mellett landol. :DDD

jjeahh...genderség van kérem szépen,még éppen nem kötelező,de már nyugodtan választ6ó mi akarsz lenni,így szakállas félszeműként akár király is lehetsz a vakok (csajok) világában. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139131) Hasaggymeg válasza jjeahh (#139126) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Felfele nagy csodát nem tud senki művelni,inkább a lefelék megküldésével lehet javítani az átlagon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139132) xy.zsolt válasza jjeahh (#139129) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Van egy barátnőm Pesten aki ha csak a közértbe ugrik el már QOM-okat csinál :) pláne mikor pasik mögött teker szélárnyékban :D ....szóval a csajoknak könnyebb mivel jóval kevesebben tekernek teljesítménycentrikusan

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139133) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139131) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól függ, sokat számít szerintem, hogy mennyire csinálja ésszel és ő sajnos nem úgy csinálja, mert "picit" önfejű. Szerintem elég edzett ő is, de alig visz be kalóriát, szinte egyáltalán nem iszik, a vitaminokra tesz magasról, az erejét egyáltalán nem osztja be rendesen stb, ráadásul a kormánya az egekben van, a nyereg meg mélyen lent a pokolban :U (itt a harmadik bringa, kb. látszik milyen a kormány/nyeregmagasság aránya) . Próbálom óvatosan instruktálni, hogy mit csináljon, hogy bírja velem a tempót, de nem hajlandó beadni a derekát :D . Az a gond, hogy így már túlságosan lassú és az nekem sem olyan frankó, ha 2-3 kilóméterenként meg kell állnom, hogy megvárjam... főleg mászásoknál marad le, ha pici emelkedő van, ő már 22/34T legkönnyebb áttételen teker, ha meg terepen van az az emelkedő és 2 méternél hosszabb, leszáll. Na de ennyi baj legyen, megpróbálok olyan napokon tekerni vele, amikor csak egy regeneráló gurulásra megyek ki :DDD . Pedig nem mugli már ő sem, sok-sok éve teker, minden "komoly" bringás kelléke megvan már a sisaktól a kesztyűig, most rendelt SPD-t ;]

xy.zsolt: ja, itt is ez van.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139134) 6030D válasza jjeahh (#139126) üzenetére


6030D
Ármester

Sok volt benne az aszfalt, meg a dózerút.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139135) samujózsi válasza trialboj (#139122) üzenetére


samujózsi
tag

Egy jó nyereg. Kb. ugyanannyiba kerül, mint egy nadrág és gond letudva. Országútival járok, gyári nyereg van rajta, utcai rövidnadrágban 112km volt eddig a legtöbb, amit egy menetben megtettem vele és nem a nadrág miatt kellett leszállni :D

Nadrág: akár a Decathlon sajátja is jó lehet. Téli van tőlük, tavalyi 500-as, azzal sincs gond. Egy dolog viszont fontos: ezeken az új, zselés csodanadrágokon minták, dudorok stb. vannak a betéten, emiatt alsónadrággal használni kevésbé jó ötlet. Alsóval úgy 40-50km után már tör, nélküle... eddig 70-75km volt a legtöbb amit gond nélkül kibírtam vele, a márkáját nem tudom.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#139136) cdl válasza zoli03 (#139123) üzenetére


cdl
senior tag

Jaja, tudtam mit veszek:)
Amikor kerestem bringát tavaly, képben volt ez is.
Utánaolvastam minden tesztnek.
500000-ig nem sok ellenfele volt súlyban és rezgéscsillapításban.
Az utódjának (Caad 12)most sem sok van ebben az ársávban.
A belépő karbonok sehol sincsenek ehhez..
Persze az áruk is 500000 körül van, volt.
Szerintem korszakost alkotott ezekkel a Cannondale.

(#139137) Hasaggymeg válasza jjeahh (#139133) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kitartás,előbb-utóbb minden lány beadja a derekát... ;] I'm up all night to get some.

6030D...dózer út,meg aszfalt...meg bólogatós,izzadós tekerés. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139138) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139137) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Elvileg mondjuk jövőben outira akar váltani, az lehet nekem pont jól jönne, mert annyit dobna a tempóján, hogy bírná velem normálisan. Csak hát akkor terepre tényleg nem fog soha többé jönni :( . Nem is értem aki ennyi erdővel és dombokkal körülvéve él, hogy tud lemondani teljesen a terepezésről :B . Kéne nekem is egy outi/cx monti mellé, de hogy teljesen aszfaltozásra váltsak Erdélyben? :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139139) Hasaggymeg válasza jjeahh (#139138) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem nem kéne semmi a monti mellé,éppen elég egy kerékpárt (nejemével 2) tárolni,karbantartani,csak életemet bonyolítaná mikor melyikkel menjek. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139140) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139139) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Aszfalton cx, terepen xc, mosni és karbantartani meg gondolom nagyjából csak a montit kell ;] . Én kb. így képzeltem el, talán más bringa most nem is kéne. Majd ha izmos leszek és gazdag, akkor jöhet egy karbon enduró is. Azért cx és nem outi, mert felénk olyan úti cél kevés van, amibe nem esik bele egy kis bűnrossz út vagy erdei út is.
szerk: ja és ha minél több bringád van, annál ritkábban kopnak az alkatrészek nem? Olyan ez, mint a cipő, ha csak egyet használsz hamar tönkremegy, ha viszont van 3-4 váltócipőd, tovább tartanak :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139141) samujózsi válasza jjeahh (#139140) üzenetére


samujózsi
tag

Azért egy hosszabb túra után egy outit is le kell takarítani.

A cx-ben mi a jó? Nekem úgy tűnt, mikor bringát ketestem, hogy egyesíti a mtb és az országúti hátrányait. Terepre kényelmetlen, betonon lassú.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#139142) samujózsi


samujózsi
tag

Járt valamelyikőtök mostanában Budán, a Szabadság hídnál? Mióta van ott az a kerékpárúttá előléptetett, bólyákkal leválasztott sáv?
És vajon miért nem használja senki?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#139143) HEAHEA válasza trialboj (#139122) üzenetére


HEAHEA
tag

Nadrág ajánlás, vélemény fórumtársaknak: Adidas. Nem kantáros, kivehető betétes, ami szivacsos. A nadrág könnyű, derékrésznél pluszban tépőzárakkal állítható.Amikor vettem akkor volt M-es méretben, tökéletes. 178 cm, 65 kg körül vagyok.
A másik az kantáros, a betét vastag, géles, hosszabb távon is kényelmes, szintén M-es méretben. Funkier

[ Szerkesztve ]

(#139144) jjeahh válasza samujózsi (#139141) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, de nem mindegy, hogy eső után sárban dagonyázol és a végén te is úgy nézel ki, mint iszapbirkózás után, vagy aszfalton gurulsz. Gondolom ritkábban kell az outikat mosni. Cx olyan helyen, ahol sok tűrhető minőségű aszfalt van valszeg nem jó semmire, de felénk tuti teljesen másak a körülmények, gyakorlatilag bármerre megyek, akad bőven nagyon rossz minőségű út is. Azt sosem állítottam, hogy komoly terepre is elvinném, arra ott a monti. Lassúnak meg nem hinném, hogy annyira lassú, felénk több a cx-es mint outis és a stravajukat elnézve egyikükkel sem tudnám montival tartani a tempót. De hogy példát is írjak, ahol valszeg outival nem lenne az igazi:

- Szent Anna tó kör: az utolsó 17km oda, majd ugyanennyi vissza bűnrossz minőségű út
- Csorgókő vízesés: az utolsó 12km oda, ugyanennyi vissza rossz aszfalt, majd döngölt kavicsos földút, még montival is vissza kellett vennem a guminyomásból
- Hargitafürdő: az aszfaltos részen az utolsó 6km oda, ugyanennyi vissza annyira rossz beton út, mintha kb terep lenne :D
- Karakó völgyhíd: a végén aszfalt-döngölt földút-aszfalt-döngölt föltút váltogatják egymást 18km-n át oda, majd ugyanennyi vissza.

És még sok-sok ilyen van, ezért érzem úgy, hogy felénk a cx-nek több a létjogosultsága, de mivel egyiket sem próbáltam, természetesen lehet, hogy tévedek, fogalmam sincs rossz kátyús agyonrepedezett úton, vagy döngölt kavicsos úton az outik mennyire vállalhatóak.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139145) samujózsi válasza jjeahh (#139144) üzenetére


samujózsi
tag

Kavicsra nem megyek. Repedezett út... Budapest környékén nem nagyon van más. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#139146) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Dél-Budán olyan kerékpárszervizt, akik foglalkoznak Fox villával? Általános karbantartásról lenne csak szó.

(#139147) Hasaggymeg válasza szabop27 (#139146) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ott nem,de messzebb igen.[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139148) Wombath válasza trialboj (#139122) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Nekem van Dekából a régebbi 500-as, amit már nem lehet kapni, de legutóbb vettem egy új "ST" 500-ast, hogy ne kelljen annyit mosni, betétben elvileg és érzésre nincs difi, de az új kapott gumicsíkokat a combra, így kevésbé csúszkál. Nekem mondjuk a korábbinál sem volt ez gond, viszont mindkettő egész jól szellőzik és kényelmes is, szóval merem ajánlani. Ezeket alsónadrág nélkül illik hordani, mert ha az alsó összegyűrődik benne, akkor a szépen ki fog dörzsölni.

Van egyébként egy 900-as nadrágom is, tényleg kényelmesebb valamivel az 500-nál, de mivel azzal is meg vagyok elégedve, nem biztos, hogy megéri azt a pénzt, amennyivel drágább.

(#139149) cdl


cdl
senior tag

Egy terjedelmes cikk a jövő évi Giro rendezéséről:
[link]

A 444-től el lehet vonatkoztatni, kulturált a politikai felhang.
Egész jól körbejárja a témát, megéri elolvasni.

(#139150) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ki kellett pakoljam a hátizsákomat, mert ráfért már egy mosás. Íme a tartalma (éjszakai körökre hozzácsapom még a 2 Convoy S2+-t). Lehet köpködni nyugodtan, hogy mit minek hurcolok :DDD .

Más: szerintetek 17 kilóméteren 1100m szintemelkedés terepen mennyire lehet vészes? Tolós vagy még tekerhető? Lehet bevállalnánk a Madarasi Hargitát jövő vasárnap (is)... a Komoot max 15%-os emelkedőket mutat, de olyan érzésem van, hogy valszeg lesznek ott bőven 20+%-osak is. Sajnos elvileg most ez az egy útvonal járható és nem tom bevállaljuk-e... van még egy másik turistaösvény, ami kb 30km/1300m szint, de azon állítólag rengeteg fa keresztül van dőlve, így járhatatlan :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.