Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139401) 6030D válasza samujózsi (#139394) üzenetére


6030D
Ármester

Rákeresve rovar-bogár effektus. ;)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139402) Fall-N válasza bringasisti (#139398) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó a WD40, de nem arra aminek sok mindenki hiszi és használja. Itthon a szigszalag és a WD40, ami mindent megold. :D (Amcsiknak a Duck-tape.) Sajnos a WD40 kenési képessége egy 0. Arra sem alkalmas, hogy az ajtó zsanérját kenje, pedig az egy bicikli terheléséhez képest egy semmi. Egy nap után ugyanúgy nyikorog. Arra elég például, ha szorul valami és kicsit könnyítsen rajta, amíg összerakja az ember. Biciklinél erre is jobb ha (a célnak megfelelő) zsírokat használunk, amúgy sem szárazon rakjuk össze az alkatrészeket.

Lánckenésre meg aztán tényleg semmit sem ér, másnap ugyanúgy száraz lesz a lánc. Annál még a Stihl lánckenő olaja is jobb, de az még túl sűrű.

De a WD40-et az űripar számára találták fel, ott jó hasznát is vették. Persze vannak ahogy írtatok, speciális WD család is, de a bringához kapható dolgok szerintem akkor is jobbak. Vagy ott a műszerolaj.

[ Szerkesztve ]

(#139403) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Eldőlt. Mali Crossrider 300 lesz.
Hasonló árban van a Btwin, de azoknak kétes a szervizháttere, és kevésbé jó alkatrészekkel vannak összerakva.
Alternatívaként bejött még a Kellys Cliff 30/70, a 30 még V-fékkel, a 70 mechanikus tárcsás.
A Mali hidraulikus tárcsás, nem belépő szintű Shimano alkatrészekkel, kazettás agyakkal, árban a Cliff 30 és 70 között van. Nekem abszolút meggyőzőnek tűnik, még Csepelen gondolkodtam, de az is gyengébben felszerelt. Szerintem ebben a (akció nélkül) 120-150 ezres ársávban a legjobb ár/érték arányúnak tűnik.

A méretnél melyiket érdemes kiválasztani? 176 centi vagyok, valószínűleg M, az L-re ha ráállok, akkor a vázra már felfekszik a tököm, az szerintem nagy. Nem a tököm, a váz. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#139404) Tothg86


Tothg86
tag

Veterán bringákkal foglalkozik valaki?

Van két WM vázam, ingyen elvihető. Valakit érdekelne?

(#139405) Fall-N válasza Dilikutya (#139403) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó a Mali.

Az a baj a BTWIN-nel, hogy a Decás szervíz minősége hullámzó. Valahol normális szervizes van, valahol meg csak kókányoló. Sok is emiatt a panasz. Viszont a biciklijeik jók, főleg a vázak jók erős alapnak. Sokat átépítettek már kategóriákkal jobbra. Viszont az pénztemető és lehet érdemesebb drágábban venni más márkából.

Általában a teló és a fék, amit szoktak cserélni jobbra. Ez a Malinál és a BTWIN-nél is ugyanúgy fennáll.

Csepelnél nagy a márka felára. Elég megnézni a "tanyabike" Neo Cruiserjük is milyen vicc áron van. Talán a felét megéri.

[ Szerkesztve ]

(#139406) ivana válasza Tothg86 (#139404) üzenetére


ivana
Ármester

Szia!

Én foglalkozom veterán bringákkal elég rendesen (tizen valahány darab van). Szóval érdekelne. Írtam privit.

(#139405) Fall-N A csepellel mi a baj? Ezek a kontrás bringáik pont egészen jók.

(#139403) Dilikutya nem belépő szintű Shimano alkatrészek Az ezer éves acera az belépő szint. Ok, hogy van tourney, de az nem embernek való. A méreted max. M-es akkor, az L az tuti nagy.

[ Szerkesztve ]

(#139407) Hasaggymeg válasza Fall-N (#139402) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Naakkómégegyszer.

(OFF)(#139401) 6030D (/OFF)...na ehhez hozzászólok mert szakterületem...volt.Minden rovar és bogár ízeltlábú,ugyanakkor míg minden bogár rovar,addig nem minden rovar bogár,tudniillik a röpképes (vagy valaha röpképes) ízeltlábúakat rovaroknak hívjuk,ezen belül meg azokat melyeknek kemény fedőszárnyuk van (Cserebogár,Katicabogár,vagy éppen a Nagy Hőscincér) bogaraknak.Vége. :D

(#139408) 6030D ...egyetértek. Squirting women. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139408) 6030D válasza Hasaggymeg (#139407) üzenetére


6030D
Ármester

Ez jobb :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139409) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#139407) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én is azt olvastam, hogy nem olyan jó, mint egy dedikált kenőanyag, de mivel a WD40 tartalmaz olajat, így nem is túl ártalmas. Panelban elég macerás lenne állandóan láncot takarítani, így ez egy kényelmes megoldás lehet.

(#139410) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#139350) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért a rendőrök sem kedvelik annyira a tolvajokat, hogy a sértettek kárára intézkedjenek. Pár éve bejött a kerékpárboltunkba egy látszólag eléggé itass, drogos kisebbségi egyed. Elkezdett ott ordibálni minden baromságot, mondtuk neki, hogy húzzon el mert hívjuk a rendőrséget. Tépte le magáról a pólót, szó szerint felállt nekünk, hogy akkor itt most bunyó lesz. Közben elcsente a céges telót az asztalról, ahhoz azért volt esze miközben be volt mindenezve. Kezemben volt már egy nagyobb villáskulcs, minden eshetőségre. Aztán meggondolta magát és elment. Utána vettük észre, hogy hiányzik a telefon. Gondoltam azért felhívom a rendőrséget, hátha. Elmondtam mindent, pár perc múlva megfogták a rendőrök és vissza is hozták a telefont. Meséltem a rendőrnek a szitut, a rendőr mondta, hogy ha ilyen van nyugodtan verjem fejbe, majd azt mondjuk ő ütött először. :) Sajnálták is, hogy a telefon nem volt nagy értékű, mert akkor lecsukták volna, így megúszta egy 50 ezres pénzbírsággal, meg pár nap elzárással (gondolom bent kapott még).
A rendőr azt mondta, hogy mikor megállították az utcán még nekik is felállt, aztán akkor ott kirúgták a lábát és ráléptek a nyakára.

(#139411) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#139409) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Squirt és nem kell takarítani :) .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139412) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Mai tekerésem: 21km 96os Cadence-en.....26fokban a tökéletes szálkásítás :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139413) xy.zsolt válasza IMIIKE1998 (#139409) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Mac Off C3 Dry és hangtalan hajtás mellett nem kell takarítanod! Más:Erre még mindig várom a véleményeket....állítólag olyan mint a Mac Off c3 Dry csak nedves időben sem mosódik le a láncról. Ha ez igaz akkor ez a tökéletes, kompromisszum mentes kenőanyag!!

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139415) samujózsi válasza xy.zsolt (#139413) üzenetére


samujózsi
tag

A google szerint Muc Off C3 Dry.
Akkor most melyik? :)
Meg akartam nézni, hogy mi ez.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#139416) xy.zsolt válasza samujózsi (#139415) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igazad van....MUC OFF C3 DRY, elírtam, sorry …. a többi stimmel :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139417) 6030D válasza Hasaggymeg (#139407) üzenetére


6030D
Ármester

Így van, éppen ezért minden kerozin petróleum, de nem minden petróleum kerozin. Elvileg, de én nem értek hozzá, csak olvastam. :D A rovarokhoz se, azokat csak szimplán utálom. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139418) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Nem tom meddig érvényes a kód, de most találtam, ha valakit érdekel: Xiaomi kis lapos mini multitool bringához BG455GHK kóddal $4.55, szerintem nem rossz ár :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139419) samujózsi


samujózsi
tag

Lakótelepen élőket kérdezném: ti hogy oldjátok meg a bringa takarítást, ha már nagyon koszos (mondjuk egy kis felhőszakadásban megtett út után)?
Számomra az egyetlen "járható" út egy vödör vízzel + szivaccsal lemenni a ház elé az utcára és ott úgy-ahogy tisztára mosni.
Autómosókban nincs valami olyan opció, hogy (nem nagy nyomású) folyóvízzel lemosni a biciklit?

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#139420) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#139411) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De az drága. :D
Meg az a gáz, hogy errefelé baromi porosak az utak, a mostani dry lube-om is kiló számra szedi a port.

(#139413) xy.zsolt: Ez is jónak tűnik, csak ne szedje annyira a port.

Más: Ha kiállva a teló rugóútjának 50-55%-a beesik, akkor az gond? Addig nincs baj, míg nincsenek váratlan bukkanók. Múltkor viszont egy váratlan bukkanó miatt majdnem hatalmas esés lett, mert ilyenkor mindig felüt a teló. Érdemesebb lenne visszarakni az RST Gilát? Az a súlyom alatt alig mozog, de merevebb jóval.

(#139421) 6030D válasza samujózsi (#139419) üzenetére


6030D
Ármester

Én olyan nőt vettem el, akinek az apja kertjében van slag. :D
Ha el van zárva a slag (télen), akkor meg messziről lenyomom a kúton a magasnyomásúval.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139422) jjeahh válasza IMIIKE1998 (#139420) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Általában a tűrhetőbb rugós telókat 3 féle keménységű rugóval szerelik és úgy vettem észre, hogy a bringagyártók méretfüggően rakják a bringákba. Pl. Az Xs, S-es bringákba puhát raknak, M, L-es bringákba közepesen keményet és nagyobbakba extra keményet. Szerintem a te telód vagy egyszerűen ennyire vacak, vagy olyant sikerült beszerezned, amiben extra lágy rugó van. A haverom pl. hasonlóan járt, 60 kilós a srác és egy extra kemény rugós Dart 3-at vett a bringájába anno, gondolhatod, hogy alatta nagyjából 1cm-t ha mozog... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139423) bringasisti válasza Hasaggymeg (#139400) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez csak vélemény : ami viszkózus az oldja a koszt, viszont ahol a nagy nyomás kiszorít minden vékony anyagot ott szart se ér. Az a kenőanyag ami ilyen vékony az azon a felületen mint a csap a láncban semmit nem ér. A csavarok meghúzási nyomatékát tárgyaló írásokat ha megnézzük akkor ott írják hogy egy bizonyos nyomaték esetén a kenőanyag befolyásolja az értéket, utána már csak ha galvanizálva van a csavar.

BENEFON DELTA--------N8

(#139424) -=RelakS=- válasza IMIIKE1998 (#139420) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Squirtbe is beleragad a por, de az egyúttal ki is nyomja a láncból. Mióta ezt használom, nem hallom azt a nyamvadt poros recsegést belőle.
80-100km-enként adsz a láncnak egy újabb adagot, a hajtóműről lepiszkálod bottal, amit kinyom magából a lánc, kész is a karbantartás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#139425) xy.zsolt válasza IMIIKE1998 (#139420) üzenetére


xy.zsolt
őstag

azért írtam ezeket mert egyáltalán nem szedik a port....mondjuk nekem csak országúton van tapasztalatom vele

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139426) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#139425) üzenetére

Asszem ezt nekem is ki kellene próbálnom mert kriminális ahogy a lánc, sor kinéz nálam pár száz km után.

Més que un club!

(#139427) bodazo válasza samujózsi (#139419) üzenetére


bodazo
tag

Én a bringa tárolóban oldom meg egy vödör melegvízzel
és szivaccsal,állványon.

[ Szerkesztve ]

(#139428) Hasaggymeg válasza samujózsi (#139419) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ma vezetem ki a vizet a teraszra. ;)

(#139423) bringasisti...ez már magas nekem mint békának a szaxofon,ugyanakkor...még az is vitatott egyes körökben,hogy kell-e egyáltalán kenni egy láncot,nem-e teszel azzal rosszabbat,hogy tapadási felületet képezel a kosznak.Ebből kiindulva azt találtam ki,hogy a legjobb az lenne ha egy vékony kenőanyagot nyomással bejuttatnál a csapok mellé,így egyszerre mosva ki a koszt egy olyan anyaggal ami utána ottmaradhat kenni,de vékonysága miatt letörölni is egyszerű.Tulajdonképp így kenőanyaggal mosod a láncot,utána pedig minden külső,hozzáférhető felületet alaposan szárazra törölsz ronggyal.Ehhez nekem legközelebb az említett spray áll,melyet 50-150 km-enként fújok nyomással át a láncon és bevált.Egyetlen láncom sincs soha levéve,felteszem,megyek vele 5-6e km-t és eldobom,közben meg nem hull róla semmi,nem kenem össze a sort,vagy magamat vele,és gumidefektnél is úgy veszem le a láncot a sorról,hogy alig lesz koszos a kezem.Ennek az ára a gyakori kenés,nem valami olcsó kenőanyag és enyhén kerregő lánc.Lánctartósság,hajtás és váltásteljesítmény tökéletes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139429) parkr válasza xy.zsolt (#139425) üzenetére


parkr
őstag

nálam annyiból volt rosszabb (mint bármi más eddig) hogy a kazettáról szétszóródott a gyurma szerű koszos cucc és a küllőkről, felniről, vázról még nagyobb szívás volt letakarítani mint ha időnként átmosnám benzinnel a hajtást

(#139430) bringasisti válasza Hasaggymeg (#139428) üzenetére


bringasisti
őstag

Én ritkán kenem egy speciális spré ami van, és ha kell cserélem. Egy nagy egyesület megteheti hogy vesz egy 20 literes kiszerelésűt mint amit az iparban is használnak, de így kis kiszerelés esetén inkább cserélem a láncot.

BENEFON DELTA--------N8

(#139431) IMIIKE1998 válasza jjeahh (#139422) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Csak a puhával meg az a gond, hogy kiszámíthatatlan. :D
Nem tudod, hogy mikor ütöd fel és kellemetlen meglepetés, mikor majdnem kiveri a kezemből a kormányt.

+Relaks & xy.zsolt: Ezt a squirt dolgot megfontolom. :R

(#139432) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#139426) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én 4-500 km után kentem....akkor még fémszínű volt a fogsor és a lánc, semmi lerakodás....viszont ha vizet kap akkor pillanatok alatt lemosódik.....ezért vagyok kíváncsi a másikra is ...ez ugyanazt tudja de a csapadék nem mossa le egykönnyen....állítólag

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#139433) Jester01 válasza bringasisti (#139395) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem te fordítva használod a viszkózus szót ... az azt jelenti, hogy sűrű.

Jester

(#139434) bringasisti válasza Jester01 (#139433) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]Nem értetted a lényeget ha ez jött le

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#139435) Corsair90 válasza 6030D (#139391) üzenetére


Corsair90
tag

Rendben köszi, megnézem így ezzel a módszerrel.
Próbáltam betenni fél centis hézagolót még pluszba, de az már nem jó úgy, mert a két rögzítő csavart ha meghúzom, a kormány szorul és alig fordul, a felső csavar már nem tud rászorítani úgy ahogy kellene.
A kormányon is kellene emelni valamennyit, de ez már a kisebbik baj, a lényeg hogy elérjem a kormányt, szóval a stucni hosszúságát kellene belőnöm.

Félig behajtott karnál, a könyök melletti közvetlen van egy pici mélyedés és ott megnyomva fáj az ízület. Tekerés után hamar elmúlik szinte teljesen, de már 2-3 óra bringázás elteltével, a jobb oldalt csak, eléggé fáj és alig tudom behajtani a jobb karom. Kimondottan ízületi fájdalom, gyaníthatóan rossz beállítás, nem megfelelő testhelyzet miatt.

Hát,váll, kar izomzatom elfogadható, nem ezzel van a gond, inkább egy idő után a nyakam fájdul meg az sem vészesen. Mellesleg az állóképességem béka seggéhez van még közel, ezt kellene feltornázni. :)

(#139436) Jester01 válasza bringasisti (#139434) üzenetére


Jester01
veterán

mivel viszkózus ezért csak ott ken ahol vékony műszer olaj a megoldás

Éppenhogy NEM viszkózus. De nekem mindegy, csak gondoltam szólok.

Jester

(#139437) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Utóbbi időben hajtom a kilométereket a bianchiba ami tökéletesen szolgál, száguldunk az utakon, mese minden, viszont figyelmes lettem rá, hogy szerveznek mtb túrákat a környéken, erdőkön terepes útvonalakon amihez nagyon kedvet kaptam. Milyen meglepő, egyik ismerősöm megválna a drótszamarától, Merida Matts 20, elől-hátul tárcsafék, acera váltó, elől gyári gumi hátul Michelin, igazi terepre való paripa. Ki is próbáltam a 193 cm magasságommal, 21-es váz.. nekem egyedül talán a 26os kerék az amire azt mondom lehetne nagyobb.. szóval megy az érlelődés és kattogás, amúgy szép a canga és 50-60K között lenne ismerős révén. Mit javasoltok? Hobby terepezésre jó társ lenne? :) Mtb viszonylatban full zöldfülű vagyok, szóval jöhetne pár építő jellegű segítség! :)

(#139438) Hasaggymeg válasza Don.Corleone (#139437) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Attól függ milyen állapotban van,megérhet annyit.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139439) Runner_fxr válasza Don.Corleone (#139437) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A hobbiba nagyon sokminden belefér, így erre nehéz válaszolni. Elkezdeni a terepezést, arra nagyjából jó lesz. De hamar ki lehet nőni, főleg ha kipróbálsz egy jobbat. :)

(#139440) bringasisti


bringasisti
őstag

A Deka árul Giro Aegon Giro márka néven kalapot bringára. Volt valakinek vele tapasztalat. Ma megfőtt a fejem és kéne valami ami a mostani helyett kicsit jobban szellőzik

BENEFON DELTA--------N8

(#139441) rétisün


rétisün
veterán

játszottunk kéményest......elfáradtunk, ledőltünk egy kicsit :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#139442) nmate91 válasza bringasisti (#139440) üzenetére


nmate91
tag

Pontosan ilyet használok. Nekem viszonylag nagy és hosszúkás fejem van (61cm átmérő) és ez a sisak baromira bejött. Decában próbáltak közül egyik sem volt ilyen kényelmes az tuti (ez mondjuk önmagában nem érdem). Nem nagyon érzem, hogy a fejemen van, szerintem kellemesen szellőzik.

(#139443) bringasisti válasza nmate91 (#139442) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszönöm

BENEFON DELTA--------N8

(#139444) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Voltunk mi is ma egy körre... szép lassan, mert a havercsaj diktálta a tempót. Az elején én mentem elöl, de aztán közölte, hogy ő ezt így nem fogja bírni, szal inkább előre engedtem :D . Jó így is, mert egyáltalán nem fáradtam el. Viszont kicsit haragszok rá, mert csörgött a mobilja, fogott egy satuféket, én későn kapcsoltam, szintén fogtam egy satuféket és elrepültem... most fáj az oldalam rendesen, remélem nem törött el egy bordám sem :((( . Az biztos, hogy ha sisak nem lett volna, most nem biztos, hogy a fórumra írogatnék és ez már a harmadik ilyen eset. Szal mindenképp viseljetek sisakot :K . Képek:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139445) rétisün válasza jjeahh (#139444) üzenetére


rétisün
veterán

nagyon jó helyeken tekertek :C

irigykednék is, ha egy picit is érdekelne a montizás :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#139446) dokee78


dokee78
félisten

Még mindig a Strava az ajánlott tracker Androidra?
Vagy van valami jobb alternatíva ami esetleg magyarul is tud?

[ Szerkesztve ]

(#139447) 6030D


6030D
Ármester

Akkor dobok én is a mairól, hogy beépüljön.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139448) Toobee


Toobee
veterán

A bringaút veszélyes. Toltunk egy kis hegyezést, találkoztam két sráccal. Megcsodáltam az új Norco ebike-ot is, félelmetesen jó a geója, alig kapcsolta be párszor a rásegítést. Mondjuk ez fel lehet fogni negatívumnak is a kondim irányába :DDD Szóval minden tök jól ment, hazafelé a Dunaparton szeretek jönni, sikerült úgy elakadni az egyik fában, hogy a síneken kötöttem ki. Kigurultam, úgyhogy semmi gáz, meg a villamos se jött.

https://barbieripnk.hu/

(#139449) nmate91


nmate91
tag

Ma 15 percet tekertem kb. nappal szemben, este 7-kor és rommá égett az arcom...pedig látott már napot bőven idén.

(#139450) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ma...futottam.[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.