Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#92651) jagada válasza fradi81 (#92650) üzenetére


jagada
őstag

Idegből továbbnyomtam nincs replay. Lexarom, de ez már nem az első eset volt a KV-2-vel kapcsolatban. Még ha állt volna egy bokorban full álcás legényekkel, álcahálóval és festéssel is a lövések után akkor is világítania kellett volna szerintem ilyen távolságból meg pláne.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#92652) L4mie válasza jagada (#92648) üzenetére


L4mie
veterán

velem is történt reggel furcsaság, bár mivel visszaléptettem magam casual noob rangba ezért lehet nem is furcsaság.

reggeli meccs: ülök stuggal Prokhorovka bal oldalt az út mellett a bokorban, tudom hogy van szemben egy másik stug, rajtam álcaháló aktiválva, szóval inkább nem is mocorgok, várok figyelek hol bukkan fel.
Erre az orrom előtt 10m-re kijön a másik bokorból úgy hogy mozgott kb 300m-t az előző poziciójából. Nem kellett volna észrevennem, legalább amikor már eléggé közel van? Vagy 8.6 óta ennyit változott a felderítés mechanikája? Tök szembe velem, szóval elvileg rálátott a parancsnokom. + a legénységem se tapasztalatlan csitrik tömege [link] ?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#92653) Departed válasza jagada (#92651) üzenetére


Departed
őstag

Van rá megoldás, játssz te is KV-2-vel ha ilyen jó ;) Amúgy tényleg jó én szeretem. :)

(#92654) fradi81 válasza L4mie (#92652) üzenetére


fradi81
veterán

Replay van? Kiváncsi lennék arra a 10m-re. Modjuk ha végig a bokorsor mögött jött, akkor előfordulhat hogy sokára veszed észre, ilyenek ezek a bokrok főleg ha sok van belőlük. A legénységnél nincs álca skilled, pedig ilyen td-nél az alap.

moto g72, Ninebot d28e

(#92655) L4mie válasza fradi81 (#92654) üzenetére


L4mie
veterán

Következő szinten lesz az álca húzva ;) arra gyúrok, csak még 10k XP kell a srácoknak.

Otthoni gépen toltam reggel, de hazaértem megnézem, remélem be volt kapcsolva a replay, akkor feltolom.
Bokrok lehetnek, ha ügyesen jött a bokorsávon át,
de nem emlékszem, hogy a bokrok ennyire jól takartak volna, mondjuk 1 éve nem játszottam kb 2 hete kezdtem megint lövöldözni, szóval simán változhatott rengeteg minden.
Na majd meglesem, aztán linkelem ha megvan. :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#92656) bluyoo


bluyoo
nagyúr

TD Jagdpanther -re a Periszkóp és álcaháló mellett ki mit használ?
Én a töltésgyorsítóra gondoltam. Esetleg a fokozott szellőzést?

Bazinga!

(#92657) Jolet


Jolet
őstag

ha gyűlölöd az artykat van egy jó megoldás, tedd be a lőjj ki 3 arty-t küldetést és alig fogsz vele találkozni :-)

de az se rossz, hogy amikor az amx30-al megyek és bent van a gyújts fel magasabb tierű tankot 10-ből 9-szer tier 9-ben játszom
lassan meg is lesz a 10-es tank és még nem jött össze vele a küldetés...

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#92658) szbalogh válasza jagada (#92648) üzenetére


szbalogh
őstag

Biztos nem jó tankkal szpotoltál. :D

"ha gyűlölöd az artykat van egy jó megoldás, tedd be a lőjj ki 3 arty-t küldetést és alig fogsz vele találkozni"
Az fix!

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#92659) PR0JECTNR56 válasza bluyoo (#92656) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nekem álcaháló, töltésgyorsító, venti, a spotot másokra hagyom.

(#92660) h1mpi válasza PR0JECTNR56 (#92659) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A periszkóp nem csak spotra jó, ha a "normál" látó távodon kívül van a tank nem látod.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#92661) #43783936 válasza PR0JECTNR56 (#92659) üzenetére


#43783936
törölt tag

Jó az a csigaszem.
Anno Sand River védelemben csináltam egy 1200 sebzéses ászt Protóval.
Egyszerűen mire rálőttem valamire, az szinte elpárolgott a kollégák össztüzétől.
A végén én is meglepődtem, mert 6000 feletti spotom volt. :D
Csigaszem nélkül én is csak egy vaksi camper lettem volna, mint a jóval a hátam mögött dekkoló scoutok.

[ Szerkesztve ]

(#92662) fradi81 válasza h1mpi (#92660) üzenetére


fradi81
veterán

Ha fel van spotolva egy tank azt mindenki látja a piros négyzeten belül látótávtól függetlenül így. Ilyen esetre nem kell periszkóp.

moto g72, Ninebot d28e

(#92663) h1mpi válasza fradi81 (#92662) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezt mondhattátok volna előbb is :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#92664) Quan-Chi válasza fradi81 (#92662) üzenetére


Quan-Chi
őstag

nagyon igénytelen hogy a range nem kör alakú, ha keresztbe lősz a pályán több mint 600m-re látsz ...

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#92665) Mcray válasza PR0JECTNR56 (#92659) üzenetére


Mcray
senior tag

Én mindig fogom a homlokom, hogy milyen vak csapatokat kapok.

-Scout beáll ÉPÜLET mögé...Nem spottol semmit
-E-100 besziemkázik egy gödörbe és hál dávnol...a mező közepén, és beírja, hogy "I will spot". 90 másodperc max és meghal...
-Egész csapat ellemingel egy oldalra és beállnak a hegy mögé. 3 perc múlva, bár még egyetlen ellenséget sem spottolt fel a csapatunk, jönnek az üzenetek, hogy minket folyamatosan látnak, és az ellen cap-pel nyer...

Gyááááá :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#92666) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Akkor idáig +1 a töltésgyorsítóra ... :DDD
A mikropatch óta mást is kidobál csata alatt (csak ma 4 csatám úszott el ...)? Vagy csak engem tisztel meg a játék? :DDD
Na meg a 9.7 óta célzok egy ellenségre majd ha eltűnik, a célzó hirtelen elmozdul ...
Néha nagyon zavaró.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#92667) fradi81 válasza bluyoo (#92666) üzenetére


fradi81
veterán

Engem nem dobott még ki. A célkereszt elmozdulásra egy magyarázat.

moto g72, Ninebot d28e

(#92668) Szasinka válasza bluyoo (#92666) üzenetére


Szasinka
tag

Szerintem a töltésgyorsító felrakása no-brainer dolog. Bármilyen tankon ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#92669) Quan-Chi válasza bluyoo (#92666) üzenetére


Quan-Chi
őstag

A töltésgyorsító minden tankban alap (kivéve amelyikbe nem lehet tenni) az sose legyen kérdés. Az azon kívüli maradék 2 hellyel lehet játszogatni.

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#92670) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Jagdpanther + csigaszem kérdésre itt válaszolnék mindenkinek az egyszerűség kedvéért. Egyértelműen játékstílus kérdése a dolog, nálam ez egy bevált konfiguráció, a tűzgyorsaságot/pontosságot tartom elsődlegesnek, mivel arra mindig szükség van, a csigaszem pedig az én stílusomban kevésbé kihasznált eszköz. Nyilván nem ez a csúcsok csúcsa a JP-vel, de egy elfogadható statra elegendő:

[ Szerkesztve ]

(#92671) Angel1981 válasza Quan-Chi (#92664) üzenetére


Angel1981
veterán

A "közeli jövőben" (az a WG esetében akár fél év is lehet) várható, hogy felváltja egy kb. 550 méter sugarú kör.

(#92672) jr1994 válasza Angel1981 (#92671) üzenetére


jr1994
addikt

Itt tenném hozzá ismét a témához, hogy szerintem nem olyan egyszerű ez a kérdés, mint átírni két sort a programban. Komoly változás lesz sok pályán hogy bizonyos irányokba messzebbre, másfelé meg közelebb lehet csak ellátni. Most a pályák a négyzet alakú renderre vannak kiegyensúlyozva, hogy pl innen és innen ide lehet ellőni, oda meg már nem. Rengeteg a pálya és biztos hogy nem egy-kettő lenne problémás. Csak gondoljatok arra hogy hányszor van hogy 600+ méterre lőttök mert a négyzet sarkában van, máshol meg épp kevés az 500 méter hogy a fedezékből ki kelljen menni lőni. Egyébként nem a wg-t védem, sok esetben kifogásolható a hozzáállásuk a dolgokhoz de ez tényleg nem egy egyszerű változtatás.

Szerk: ami viszont tényleg bicskanyitogató, most néztem hogy a női legénységek fejlődési anomáliáját még mindig nem javították ki. "3." skill következő százalék 86-ról 87-re 13000 kell még Bat Chaten. Rendeltetés szerint ez második skillnek számít női legénységen így ehhez legfeljebb 10500 xp kéne. Így tényleg semmi értelme a női legénységnek :W

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#92673) bluyoo válasza fradi81 (#92667) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a választ. Akkor valószínű az új vasak miatt tűnt fel csak most .... Végül is lehet vele együtt élni.
Mondjuk azt nem próbáltam, hogy miután ugrik a célkereszt, és mégis lövök eltalálja-e a becélzott ellenséget.

(#92668) Szasinka
(#92669) Quan-Chi

Akkor marad az eredeti elképzelés. A fokozott szellőzés azért is merült fel, mert van a raktárban ... :DDD

(#92670) SHiZUOKA
Magam is inkább elől szeretek lenni. A TD ágat is nemrég kezdtem el. Még tanulom a bokorban gubbasztás "művészetét". :DDD Sajnos sok esetben (utolsó csata) 2-3 HT -al együtt. :W

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#92674) Angel1981 válasza Angel1981 (#92671) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez teljesen igaz, nem is úgy értettem, csak már a WG is ezt mondogatja jó ideje, hogy "hamarosan" - arról nem is beszélve, hogy legalább fél éve annak, hogy ez először ki lett jelentve, hogy dolgoznak az átalakításán. Legalább.

De igen, tökre igazad van, ezen én is gondolkodtam már, hogy mely pályákon lehet előnyös / hátrányos az általam alkalmazott taktikákban.

(#92675) zsolthee válasza Quan-Chi (#92669) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nekem pl nincs a T30-on töltésgyorsító. Alapból olyan stílusban kell vele játszani, hogy legyen időd fedezékben újratöltened. Leginkább támogatom a heavy-ket, csak a pukkantás idejére tolom előre/fel az arcomat. ;]
Azon az 1-2 mp-en semmi nem múlik. Ha meg már rád rongyoltak, akkor édes mindegy...szétkapnak mint a lábtörlőt.
BIA+3skill + Venti+vert.stab+célzásgyorsító.

Lesz akkor most Mauschen a Béla helyett a 9.8-ban vagy sem? Na, mondjuk arra is tök fölösleges a gyorsító (reload:21mp)

Közeljövőben várható kedvezmény a legénységi tagok átképzésére/toborzására? Lehet erről tudni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#92676) LZs?! válasza zsolthee (#92675) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@zsolthee

Nem kötekedéskép', de ha már vertstab, akkor nem T34 lesz az? :F

...egyébként egyetértek veled; pl. hogy T30-cal 20.5 vagy 19 másodperc az újratöltés (csak rammerrel kalkulálva most), az édesmindegy a legtöbb esetben.

Nevermind...

(#92677) jano_77 válasza Tomi0703 (#92599) üzenetére


jano_77
nagyúr

Válasz, hogy miért is vettem meg az FCM-et a 2. acc-ra!
1. baromira élvezem vele a csatákat, szeretek vele játszani
2. ezért

MÁS:
Egy érdekesség miatt újabb képet teszek be. Szerintetek a VK3601H gazdája tudja, hogy van más tank is a játékban!? 6K csata és ebből 4K a VK-al! :Y

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#92678) Kucsek


Kucsek
aktív tag

Egy kis T28 HTC csata. Sajnos vesztettünk. De bele sem merek gondolni mit kapok ha nyerünk
:)
balfasz csapat
:(

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#92679) jano_77


jano_77
nagyúr

Ilyen üzenetet kapott már vki? Rögtön csata után dobta fel és nem nagyon értem, hogy mi is ez valójában!? Tud ebben segíteni vki? THX

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#92680) grizlisandor válasza jano_77 (#92679) üzenetére


grizlisandor
addikt

Modpack miatt kaptad, de az apró betűs részből arra következtetek, hogy többet nem fogod látni ezt az ablakot.

(#92681) zsolthee válasza LZs?! (#92676) üzenetére


zsolthee
senior tag

Igazad van, elnéztem a dolgot :K

(#92682) jano_77 válasza grizlisandor (#92680) üzenetére


jano_77
nagyúr

de nem is modpackot használok, hanem csak simán összeválogatott modokat :U

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#92683) emre válasza LZs?! (#92676) üzenetére


emre
veterán

Nekem asszem 17 alatt van kicsivel és szerintem baromian nem mindegy.

(#92679) jano_77

Elfelejtetted elutalni a warpack havidíjat, és hamarosan lejár a licensed.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#92684) jano_77 válasza emre (#92683) üzenetére


jano_77
nagyúr

na azt várhatja ;]

Arty-kra milyen felszereléseket érdemes tenni? Amit eddig tettem és érzem hogy hasznos lehet a töltésgyorsító és célzásgyorsító. Álcahálónak nem nagyon érzem hasznát, Optikának szintén. Nehéz repeszpáncélt érdemes esetleg? Vagy mit harmadiknak?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#92685) 04ahgy válasza Kucsek (#92678) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ugyanennyit kapsz, ha nyertek A csata hőse medálok megszerzése esetén a 8.8 patch óta a győztes körnek járó XP-t, kreditet kapod. A kettes képeden írja is: for courageous resistance.

(#92677) jano_77: Szerintem tudja, hamarosan a te kettes accountod is így néz ki, csak majd az FCM 50t-ve esz a 6k-ból 4k csata...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#92686) 04ahgy válasza jano_77 (#92684) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Harmadik: venti, ha felszerelhető, ha nem, akkor álcaháló. Gyakran ezen múlik, észrevesz-e a scout vagy sem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#92687) jano_77 válasza 04ahgy (#92686) üzenetére


jano_77
nagyúr

német artyról lenne szó jelen esetben - GW Tiger P. Erre is érdemes!? Akkora batár dög, hogy ha nem veszi észre a scout, akkor vak. :D

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#92688) Kucsek válasza 04ahgy (#92685) üzenetére


Kucsek
aktív tag

Oh. Köszi az Infót, ezt nem tudtam :)

Neked Kell Lenned A Legeslegjobbnak, Mert Ha Szar Vagy Akkor Lenyomnak!!!!

(#92689) 04ahgy válasza jano_77 (#92687) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bármi számíthat, tehát szerintem érdemes, lásd a mostani KV-2-es sztorikat. :) Amúgy a wiki is az álcahálót javasolja: [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#92690) jano_77 válasza 04ahgy (#92689) üzenetére


jano_77
nagyúr

és tényleg...hmm, érdekes, de mindenesetre köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#92691) Tomi0703 válasza jano_77 (#92677) üzenetére


Tomi0703
őstag

1. Az FCM jó tank, szeretem én is.
2. Én azt mondtam, hogy szvsz hülyeség volt a nyeremény 8-asért venni egy FCM-et, főleg ha utána hanyagolod is azt az accot. Prém és prémtank nélkül is simán ki lehet húzni a 10-est.

Szerk.: Egyébként nézem a képet amit linkeltél, de nem bírok rájönni, hogy mit kell nézni. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92692) MaxxDamage válasza 04ahgy (#92686) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hellcat-on is nagy segítség az álcaháló (és javasolt) ;) :R
Sajnos másra nincs (még) cash...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#92693) Atti777 válasza Viktoár (#92640) üzenetére


Atti777
senior tag

7zippel bele lehet nézni a patch fileokba, ez a launcherhez jött, mondjuk ez a filenévből is kiderül.
Hogy mi változott, azt sajnos nem tudom

Путин, иди нахуй!

(#92694) L4mie válasza fradi81 (#92654) üzenetére


L4mie
veterán

replay baromi béna vagyok szóval azt nem ér nézni, ellenben a végén ott a bokorból előugró stug amiről korábban beszéltem. Elég durva álcázás skillje lehet O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#92695) h1mpi válasza jano_77 (#92677) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Majd a Sturer Emilnél abbahagyod, ahogy én is :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#92696) fradi81 válasza L4mie (#92694) üzenetére


fradi81
veterán

Ő bokrok mögött volt, álcafestéssel, valószínűleg camo skillje is volt. Te a pusztán álca nélkül. Az a 10m pedig 47m ami reális, 50m-en belül mindenki lát mindenkit, mivel a spotoláshoz egy kis idő kell így jött ki a 47m.

Itt tudsz játszani ezzel.
A kollégának ez volt az első csatája a stug IV-el :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#92697) jr1994 válasza fradi81 (#92696) üzenetére


jr1994
addikt

Tök jó a távolság kijelzésed, meg lehet oldani hogy célkereszt mod nélkül lehessen használni? Kb ez az egyetlen ami gondom van a gyárival hogy nem lehet túl jól látni a számot.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#92698) fradi81 válasza jr1994 (#92697) üzenetére


fradi81
veterán

Szerintem nem, de vannak gyári célkereszt modok , azokat kell megnézni. Vagy beszélni egy ügyes modkészítővel a wothungaryról hogy csinálja megy neked :)

moto g72, Ninebot d28e

(#92699) LZs?! válasza emre (#92683) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@emre

Javíts ki, ha tévednék, de az már nem csak a Rammer... ;)

Nevermind...

(#92700) galervin93 válasza fradi81 (#92696) üzenetére


galervin93
őstag

Erről a távolság-becslésről a horgászok jutnak eszembe. "Százötven méterre dobtam be a csalit ember!!!"Ja. Osszuk el kettővel... Meg vonjuk le belőle tízet... Aztán reális. :D

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.