Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#90401) jano_77 válasza oke (#90400) üzenetére


jano_77
nagyúr

nem IS ágon lesz az akció, hanem az Obj.263 vonalán és elvileg holnaptól (vagy csütörtöktől)!

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#90402) Angel1981 válasza Stunts666 (#90376) üzenetére


Angel1981
veterán

Cromwell szerű, de a szintjén egyértelműen gyengébb nála.
Nekem komoly csalódás volt, a vége felé már kifejezetten vártam, hogy megszabaduljak tőle... (Pedig 65 csatával 2200 körüli a wn8-am vele.)

[ Szerkesztve ]

(#90403) bugmenot1


bugmenot1
tag

Ellenségnél egy S35 CA TD maradt, meg tudtam volna ölni?

(#90404) szbalogh válasza bugmenot1 (#90403) üzenetére


szbalogh
őstag

Nem

Nick: HE_Storm

(#90405) Viktoár válasza bugmenot1 (#90403) üzenetére


Viktoár
addikt

Ez sokmindentől függ.Kinek mennyi hp-ja van,milyen helyzetben "találkoztok",ki mennyire gyakorlott az adott tankkal,stb... de megölni biztosan nem inkább csak kilőni vagy megsemmisíteni. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#90406) bugmenot1


bugmenot1
tag

replay: [link]

(#90407) Angel1981


Angel1981
veterán

Pedig titkon bíztam benne, hogy leszedik róla a kupolát - annyi talán elég is lenne buffnak...
M48 HD

(#90408) Tomi0703 válasza bugmenot1 (#90406) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ezt nem kellet volna felraknod, hiszen igy odaveszett az a sok ora amit a painttal eltoltottel, hogy kitakard a neved. ;]

(#90409) bugmenot1 válasza Tomi0703 (#90408) üzenetére


bugmenot1
tag

:DDD

(#90410) Viktoár


Viktoár
addikt

Csak én kapom meg a leming vonatos csatákat? Zsinorban a harmadik ahol egyedül vagyok az egyik oldalon,persze nem tudom megvédeni.A gond hogy a másik oldal is elhullik pedig ott túlerőben vagyunk.

Üdv:Viktor

(#90411) SoulReaver válasza Viktoár (#90410) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nyugtasson meg a tudat, hogy nem csak nálad ilyen a játék... :D Mindenkivel kicseszik, nem csak veled... Egyszer fent, egyszer lent... ezt el kell fogadni és akkor a saját játékodra fogsz figyelni... Nekem is nehéz sokszor nem a lemmingekre figyelni, hiszen annyira nem azt csinálják(főleg mostanában) ami ésszerű lenne...

(#90412) fradi81 válasza Viktoár (#90410) üzenetére


fradi81
veterán

Menj velük és lesz pár lövésed pluszba.

moto g72, Ninebot d28e

(#90413) rlazol válasza Tomi0703 (#90408) üzenetére


rlazol
addikt

de most már legalább tudjuk, miért takarta ki... ;]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#90414) bugmenot1 válasza rlazol (#90413) üzenetére


bugmenot1
tag

ezért: [link]

megvan a pénz T150-re, megvegyem?

[ Szerkesztve ]

(#90415) jano_77 válasza Viktoár (#90410) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ismerem az érzést és a szitut. ;)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#90416) rlazol válasza bugmenot1 (#90414) üzenetére


rlazol
addikt

szerintem ne.
nekem is hasonlóan gyenge statjaim voltam kezdőként, akkor mindenki azt javasolta, maradjak low tierben és tanuljak. Pályákat, tankokat. A KV1 jó tanuló tank, szerintem fullozd ki abban a legénységet és használd arra, jobbá válj!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#90417) Tomi0703 válasza bugmenot1 (#90414) üzenetére


Tomi0703
őstag

Jaja, ahogy a kolléga írja, inkább ne. Tanulgass még alsóbb szinteken (szvsz még az 5-ös szint is magas neked). Kicsit olvasgass utána a dolgoknak (wotinfon van ilyen kezdőknek való olvasmány).

(#90418) zuchy válasza Viktoár (#90410) üzenetére


zuchy
őstag

A hiba ott van hogy nem szabad egyedül az egyik oldalra menni mert bedarálnak nagy valószínűséggel. Menj a lemming vonattal erősítsd őket. Egységben az erő még ha noobok is jobb esélyed van többet sebezni mind egyedül amikor 3-an vesznek körbe. A lemming vonatok nagy hibája hogy megállnak, pedig túlerőben vannak sokszor erőből és nem skillből át tudják verekedi magukat az egyik oldalon.

PC-STYLE.hu

(#90419) Viktoár


Viktoár
addikt

Na igen,lehet hogy velük kellene menni.Ellenben ha sokáig szórakoznak és nem tudjuk áttörni az egyik oldalt akkor bekerítenek a túloldalról érkezők.Aztán még ott van a sok lüke aki lökdösődik mert nagy a tömeg. :DDD

A túloldalon inkább lesebzem a hp-m és hősként halok meg. :DDD Kis szerencsével elég ideig feltartom őket.

Megvettem az AT7-et,mit javasoltok felszerelésnek? A fiúkat meg átraktam azAT8-ból.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#90420) TESCO-Zsömle válasza Viktoár (#90419) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én az egész AT-szériára tettem repeszpáncélt meg ventilátort. A maradék egy meg vagy álcaháló, vagy periszkóp.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#90421) jr1994 válasza Viktoár (#90419) üzenetére


jr1994
addikt

Majd rájössz hogy nincs értelme hősiesen egy oldalt tartani egyedül, és persze ezzel elhullani. Kell annyi rugalmasság hogy keress egy előnyös helyet ahol a nincs létszámfölényben az ellenféllel. Ha meg befoglalnak 4:3-nál, az ő bajuk.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#90422) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Én többnyire rosszul vagyok amikor egy oldalon megyek a többivel lökdösnek, ész nélkül kimennek, és fogynak nagyon. Meddel-lightal pl. tök izgalmas visszavonulni. E-75el egyedül mentem beírtam, hogy inkább egyedül meghalok jött egy másik pro, egész jót alakítottunk...

Meg az emlékezetes E75-IS4 mit daráltunk ketten azt sose felejtem el.
A másik szerintem néha kulcsfontosságú, hogy 3-4percig tartsunk egy oldalt.

bugmenot1!

Ne szégyelld a statod, élvezed a játékot, de törekedj arra, hogy fejlődj elérd a maximumot amit ki tudsz préselni magadból. :) Szívesen segítünk ha kérdésed adódna.

Kíváncsiságképp megkérdezhetem hány éves vagy?

[ Szerkesztve ]

(#90423) sequator válasza Viktoár (#90419) üzenetére


sequator
senior tag

Azért is érdemesebb velük menni, mert ha látod, hogy megakadnak, áttörhetsz és ezzel motiválhatod őket. Ha az egyik oldalon egyedül elesel, az senkit sem érdekel és nem tanulnak belőle. De ha látják, hogy néha be kell vállalni pár lövést, akár a kilövést is az áttörés érdekében, néhányan talán tanulnak belőle és legközelebb ők is így tesznek. Én úgy vagyok vele, ha már el kell esni, akkor legyen valami értelme is.Ha meg nagyon vesztes a csata, akkor inkább nyerjen az ellen cappel, legalább megmarad a tankom.

Kezdőként én is magányos hősi halált választottam, de hamar rájöttem, hogy nem éri meg. Inkább beírom a "lemmingteam losingteam"- chatbe, és próbálom a magányos hős jelölteket is inkább visszahívni.

sautia

sequator

(#90424) sequator válasza bugmenot1 (#90414) üzenetére


sequator
senior tag

Nem szégyen kezdőnek lenni, majd javul a statod, hogy megismered a pályákat, tankokat. A WN8 nagyon a sebzésre támaszkodik, amit T5 alatt elég nehéz összehozni.

Én is azt javaslom, hogy húzz ki több ágat T5ig, hogy megtudd mi a stílusod. Bár sokan ajánlják az USA és orosz nehezeket kezdésnek, de ha neked a mozgékonyabb tankok jönnek be, akkor a nehézzel nem biztos, hogy jó eredményed lesz. De amíg ki nem próbálod, addig nem fogod tudni.

Javaslom, hogy próbáld ki az alábbi T5 tankokat:
USA: M4 Sherman, T1 HT, M1 Wolverine, T67
orosz: T-34,
német: PzIVH, StugIII G, PzIII/IV
brit: Sherman III (bár ezt még nem próbáltam)
kínai: Type T-34 (ez majdnem ugyanaz, mint az orosz)

A könnyű tankokat szándékosan hagytam ki, azokhoz kell a legtöbb pályaismeret.
A tüzéreket meg az általános utálat miatt nem ajánlom, illetve azokhoz a hosszú töltés/célzás idő miatt sok türelem kell.

Szerintem, ha töltesz fel replayeket, a fórumlakók szívesen megmondják, mit csináltál jól/rosszul. Abból sokat lehet tanulni.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#90425) Chris0321 válasza zuchy (#90418) üzenetére


Chris0321
addikt

Soha nem megyek a lemmingekkel mert ki szokták választani a pálya legkeskenyebb átjáróját és ott akarnak átjutni. Persze pár tank feltartja és szétlövi őket te pedig ott kínlódsz a vonat közepén. Előre menni nem tudsz, mert vannak előtted, hátrafelé nem tudsz menni mert vannak mögötted és mennének előre. Ha valaki véletlenül visszábbvonul akkor pedig bekapod helyette a lövéseket amit neki szántak. Lőni nem tudsz ha hátrébb vagy mert ott vannak előtted a csapattársak, ha elől vagy akkor pedig hamar kilőnek mielőtt tudnál sebezni. Inkább maradok egyedül mert ha béna az ellenfél és nem mernek lerohanni tudok sebezni legalább csak találni kell egy jó fedezéket.

(#90426) iwu válasza bugmenot1 (#90414) üzenetére


iwu
addikt

Meg egy jó tanács, hátha nem tudod (én nem tudtam akkor még, és maradt 150K xpm a 2 tankon), ne felejtsd el bekapcsolni a legénységi fejlődést, ha már fullos a tank. (én kv1 és pz4-el toltam sok csatát annó)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#90427) Viktoár válasza TESCO-Zsömle (#90420) üzenetére


Viktoár
addikt

Töltésgyorsító vagy esetleg szerszámosláda értelmetlen lenne? :)

Ha felteszem a repeszpáncélt,több lesz a hp-m is?

iwu: Nekem ~254k xp-m ment a levesbe mert elfelejtettem bekapcsolni a kv1-en. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#90428) zozyk válasza Viktoár (#90427) üzenetére


zozyk
addikt

Repeszpáncéltól nem lesz több a HP-d.

Nekem a T95-ön ami hasonlóan "gyors" járgány, nagyjavító + szerszámosláda van és a legénység is full javításra van kigyúrva,mert gyakran lövik a láncot és így nem kell javítót használni rá,3-4 sec és fenn is van... :)

[ Szerkesztve ]

(#90429) Viktoár válasza zozyk (#90428) üzenetére


Viktoár
addikt

Jaja ezeknél a lassú tankoknál halál a láncolás.Amúgy sem egy szélforgók úgyhogy örül az ember ha rá tud fordulni a körbe autózó tankokra. :)

Ha nem lesz több hp-m akkor inkább a szerszámosládát dobom rá.Abból szerintem többet profitálok.

Üdv:Viktor

(#90430) iwu válasza Viktoár (#90427) üzenetére


iwu
addikt

:Y :R :D :P (ezekben a szmájlikban minden benne van :) )

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#90431) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Végül is, meg lett a Chi-nu Kai...de nem egyszerűen. A terv könnyűnek tűnt tegnap délután, már csak 15x kellet volna a legjobbak között lenni, mi sem egyszerűbb.

Este 9 felé álltam neki, adta is rendesen, nagyon jó köröket mentem. Jpanther II-vel iszonyat jól, maradtam ennél. Az utolsó csatában már kiosztottam 5 kill-t, meg vagy 3000 sebzést, 1 db full HP-s T34 HT maradt (full tomato), szemben velem (kb fél Hp-m még megvolt), egy 200 HP-s WTpz4, meg egy light, az is kevés HP-val. Én nem csak nyerni akartam, hanem ölni is. A Wt beállt cap-elni, én meg a light kutattuk a T34-et. A light megtalálta, szegény elbújt egy sarokba.

Kértem a WT-t hagyja abba a cap-et, persze semmi válasz. Megpróbáltam kilökni a körből nem ment...így aztán kilőttem...elkapott a harci ideg. Engem azonnal bannolt a rendszer, a ligh-ot meg kilőtte a T34...szopás.

Reggel 6:15-kor álltam neki újra, és 7:10-kor meglett, valószínű az utolsó kör volt a szerverváltás előtt.

Tanulság az nincs, sosem értettem a cap-elő majmokat. Persze én is cap-elek, de csak akkor, ha taktikailag indokolt, egyébként a frag jobban hozza az XP-t....

Minden estre régen izgultam ennyire, hogy meg tudjak csinálni egy küldetést, ezért jó ez a játék minden bajával együtt.

[ Szerkesztve ]

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#90432) sequator válasza Viktoár (#90427) üzenetére


sequator
senior tag

Annyira nem leves az, aranyból FreeXPvé tudod konvertálni. Persze nem egyben, mert ahhoz nagyon sok gold kell, de apránként, amikor 35 xp/goldért lehet váltani.

Nekem is volt a Ferdin több mint 30ezer, mert a JP2 felől értem el végül a JgTigert, meg mindig bent ragad 2-3ezer egyébként is. És néha én is elfelejtem bekapcsolni 2-3 csata erejéig.

FreeXP jól jön az átlagnál is rosszabb stock tankokra.

sautia

sequator

(#90433) 04ahgy válasza Zolee_70 (#90431) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már hogynelenne tanulság: az önmérséklet erény, a team damage-et meg tiltja a szabályzat, mindamellett szankcionálják is. Az automata rendszert pedig tesztelted, működik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#90434) sequator válasza Zolee_70 (#90431) üzenetére


sequator
senior tag

Megfontolandók:
- kicsit ellentmondásos a történet: "én meg a light kutattuk a T34-et"<->"Megpróbáltam kilökni a körből". Most kutattad, vagy a capkör mellette kempeltél, hátha a light felspotolja?
- T34, ha tomato volt, naná, hogy elbújt két TD és egy spotter elől
- a JP2 elég gyors, ha nem lökdösődsz, talán lőtávolba értél volna
- "Kértem a WT-t hagyja abba a cap-et, persze semmi válasz." Neki lehet, hogy nincs bekapcsolva a chat, nem látta, hogy mit kértél
- "kepelő majmok": egy tucat oka lehet annak, hogy valaki capel: kell a győzelem (5x), gyorsan akar másik csatába menni, motor/sofőr sérülése van, cap medálra gyűjt, ehhez van kedve, ezek és mások tetszőleges kombinációja

Bocs, tanulság az mégis van:
Több empátiát kellene tanúsítanod a játékostársakkal szemben.
Csapattárs sebzése nem éri meg a bannolást.

Persze replay-el is alá lehet támasztani a te verziódat.

sautia

sequator

(#90435) zuchy


zuchy
őstag

Végre megvan fullosan az ST-1. Igen jó kis tank tier10-ben sem probléma vele a játék, alatta meg szó szerint aláz, szegény tier 8-asoknak nem sok esélyük van, csak a gold. Jól lehet vele tornyozni a hull down sem lehetetlen a 8 fokos lövegsüllyedés miatt. Egyetlen gyenge pontja az front alsó lemez, azt könnyedén belövik.
Sidescapelni kell vele és akkor nem lövik be az alsó front lemezt.
A felső egyébként 250 mm effektív vastagságú, beforgatva 270 mm és így az oldalsó páncél is 270 mm. És így még a két sarkon lévő döntött páncélnak is elég a vastagsága.
A löveg is igen jó, kicsit lassan céloz ennyi az egyedüli hátránya.
Raktam bele impont olajat, eddig kétszer gyújtottak ki 20 csatából amiből ez egyik az én hibám volt. Eddig két legényen van csak tűzoltás. Esetleg megelőző karbantartást kéne a vezetőnek a következő skillnek.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#90436) jr1994 válasza zuchy (#90435) üzenetére


jr1994
addikt

Nem használsz tűzoltót?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#90437) Zolee_70 válasza sequator (#90434) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Semmi ellentmondás nincs, a cap körön át vezetett az út a T34 felé....
Abban igazad van, hogy több empátia kéne, többek között ezért írtam le, hátha más tanul belőle, mert tk. magammal csesztem ki.
Ettől függetlenül, ha mindent replay-el kéne alátámasztani, az sem a feltétlen tolerancia jele.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#90438) zuchy válasza jr1994 (#90436) üzenetére


zuchy
őstag

Import olajat tettem be, hogy legyen még egy kis ló, mert nem árt neki. :) Most tesztelem mennyire gyakran gyújtanak fel, ha rosszabb lesz visszateszem.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#90439) Angel1981 válasza sequator (#90424) üzenetére


Angel1981
veterán

"A WN8 nagyon a sebzésre támaszkodik, amit T5 alatt elég nehéz összehozni."

Valóban a sebzésre támaszkodik, de mivel tankfüggő, semmivel sem nehezebb alacsonyabb szinten magas WN8-at produkálni, sőt...

(#90440) sequator válasza Zolee_70 (#90437) üzenetére


sequator
senior tag

Nem sértésnek szántam, csak általában azt szoktak kérni itt és más fórumokon is. Azzal rögtön egyértelmű a helyzet, és nem merülnek fel ilyen kérdések.

OFF: A tolerancia hiánya és a kétkedés nem ugyanaz.

sautia

sequator

(#90441) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Erre esetleg tud vki megoldást?

Köszönöm előre is

(#90338) Flickering: jól mondtam emlékezetből: optica, vert.stab és töltésgyorsító van a CDC-n.

T57 HT felszerelésében tudna vki tanácsot adni? Jó a venti+vert.stab+optika hármas?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#90442) Jolet válasza jano_77 (#90441) üzenetére


Jolet
őstag

ránézel a tankra és látod :-)

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#90443) Simi37


Simi37
őstag

Mi a hiba? o.O

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#90444) sequator válasza Angel1981 (#90439) üzenetére


sequator
senior tag

Neked vagy nekem nem nehéz, de az eredeti felvetésben egy kezdő játékosról volt szó 1700 csatával.
Neki se jó legényei, se jól felszerelt tankjai, se pályaismerete nincs elég, hogy a zöld WN8-at lőjön folyamatosan.

sautia

sequator

(#90445) TESCO-Zsömle válasza Simi37 (#90443) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Noobplatoon? :F

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#90446) robogo81 válasza Simi37 (#90443) üzenetére


robogo81
aktív tag

A 2 td nem tudta kilőni a 1375-öt? Az objectnek kellett visszajönnie.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#90447) Simi37 válasza TESCO-Zsömle (#90445) üzenetére


Simi37
őstag

Akkor segítek:

(#90446) robogo81 az is

A 1375 alapdmg 135 ami +25%al max 169

(#90448) jr1994 na ezaz o.O

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#90448) jr1994 válasza Simi37 (#90443) üzenetére


jr1994
addikt

Hogy sebez 13 75 egy lövéssel 249-et? Nem is ammorack, mert utána van egy második sebzés.

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#90449) jano_77


jano_77
nagyúr

azt tapasztalom sajnos, hogy hiába ért véget tegnap a 4. születésnapi akció dömping, a totál agyhalott idióták sajnos megmaradtak a játékban....talán még többen is lettek. :o :W
minden csatában TOTÁLIS lemmingezés, csoda, hogy nem borul fel a pálya! Live Oaks-on mindenki kivétel nélkül - artyk is - be a városba. Naná, hogy lenyomtak minket. :W
Artic Region-on mindenki le a kiflihez, persze, hogy a másik oldalon beözönlöttek sorban a tankok. :O

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.