Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmények:
World of Tanks - MMO - Archívum I.
World of Tanks - MMO - Archívum II.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#245946) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Figyelem!

Rengeteg scam/phising próbálkozás van a játékban! Privát üzenetek formájában küldenek üzenetet, miszerint feltöltöttek rólad egy replay-t valahova. Ezekbe jellemzően be kell lépni a WoT accounttal, de a probléma az, hogy nem az igazi Wargaming oldalon léptet be, így gyakorlaitag ellopja a WoT accountodat. Akárki küld neked privát üzenetet egy website-tal kapcsolatban, soha ne nyisd meg az oldalt!

Ezeket a próbálkozásokat lehet jelenteni itt: https://eu.wargaming.net/support/hu/products/wot/help/29691/29692/29706/ (ezt a linket is ellenőrizd)

További tanácsok

[ Szerkesztve ]

***

Hozzászólások

(#155501) ddt500hu


ddt500hu
veterán

10x XP egy jó csatában. :DDD

(#155502) jr1994 válasza po1son (#155500) üzenetére


jr1994
addikt

Köszi! Az jól fog jönni :)

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#155503) Viktoár válasza kchryss (#155496) üzenetére


Viktoár
addikt

Jöttél védeni a WG becsületét? :C

Üdv:Viktor

(#155504) Dobi 562 válasza Viktoár (#155503) üzenetére


Dobi 562
addikt

Igen, aki nem konteos az "Wg-berenc"! :R

(#155505) Viktoár válasza Dobi 562 (#155504) üzenetére


Viktoár
addikt

Attól hogy nem értünk egyet még nem biztos hogy a másik oldalon áll. ;)

Üdv:Viktor

(#155506) kchryss válasza Viktoár (#155475) üzenetére


kchryss
addikt

(#155490) @SoulReaver:
A sok félremenő lövéssel és a goldspammel kapcsolatban van lemmingrush-nak egy érdekes videója:
The Gold Spam Situation of WoT

Ő azt mondja, hogy a két dolog összefügg. Annyira rossz a szóráskép a játékban, hogy sokan azért töltenek goldot, mert hiába céloznak gyenge pontra, ritkán megy oda a lövés és golddal nagyobb esély van rá hogy ha félremegy akkor is átüt. Így a szóráskép negatív hatását kompenzálják a golddal.
A videóban T-54-gyel 400 méterről lőtte a szemben álló E5-öt a gyenge pontján álló helyzetből full beszűkülve. 50 lövésből 3x sikerült belőnie az álló tankot. Meg lehet nézni hová mentek a lövései, a gyenge pontra amit célzott alig ment lövés!
És éppen emiatt a retardált szóráskép miatt nincs szüksége rá a wg-nek hogy irányítottan manipulálják az rng-t. Olyan pontatlanok az ágyúk, annyira össze-vissza megy mindenkinek a lövése, hogy statisztikailag teljesen normális hogy mindenkinek van egy csomó csatája amikor semmit sem talál el. Az lenne az érdekes ha nem lennének ilyen csaták ilyen szóráskép mellett. És ez mindenkire vonatkozik, skill4ltu-t néztem amikor a 10-es kínai td-re húzta a 3 jelet, kihullott a haja tőle annyira pontatlan volt pedig minden pontosságjavító lehetőséget felrakott rá. Neki is voltak olyan csatái amikor semmit sem talált el.
Szóval az hogy nem találsz el semmit az nem azért van, mert éppen téged balanszol a rendszer, hanem azért mert rossz a rendszer, de direkt rossz sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#155507) xAttilax válasza kchryss (#155506) üzenetére


xAttilax
őstag

igazából nem rossz, mert ez nem titok, minden ágyúnak ott van a pontatlansága mint adat, szóval ha valaki nagyon akarná az meg tudná nézni, hogy 400m mekkora a gyenge pont mérete és mennyi a pontatlanságod mértéke cm-ben

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#155508) Jadro válasza h1mpi (#152022) üzenetére


Jadro
veterán

Végül behúztad a T69-et? Én megvettem, mert kell a t57 heavy. A lövegen dilemmázom, mert a nagyobb újratöltési ideje elég borzasztónak néz ki és valahogy alig nagyobb az átütése. (Ki mivel használja?) Még a kicsivel tolom és végülis nem olyan vészes ez, igaz a dobozokból nyert csajokat ültettem bele így elég használható a legénység. 10. körre meg is lett a tankász. :)

Szerk: 5x szorzónak hála mentem is vele egy 10e XP fölötti kört, ami majdnem kiadja a lánctalp fejlesztését. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#155509) h1mpi válasza Jadro (#155508) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megvettem :) hát ismerkedek Vele. A kicsi átütése elég rossz, ezért a naggyal használom. Főleg azért mert papír az egész és ha kimegyek akkor legalább kitolok egy kis dmg-et a nagyobb alfa miatt

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#155510) Jadro válasza h1mpi (#155509) üzenetére


Jadro
veterán

Na majd a holnapi 5x szorzóval behúzom akkor azt a csövet is és megnézem mit tud.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#155511) galervin93 válasza Jadro (#155508) üzenetére


galervin93
őstag

A táras tankoknak a burst-dmg a kulcsa, éppen ezért, még ha hosszabb is az újratöltési idő, én látatlanban is a nagyobb alfásat használnám. Például egy 800 hp-s tankot azzal - egy bekapott lövésért cserébe - kiiktatsz, míg a kicsivel aligha... Erre valók a táras tankok.

szerk.: no, előjöttek a 3-4ezres artysták, nesze neked Challenger-húzás! T9 csatában a két top gyík engem lő, lul...

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#155512) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Ez a wot....

piros siemka nyomorékok mennek egy tankra, de a bázist már ezelőtt 5 percel támadták.... agyatlan férgek...

(#155513) Dr.Én


Dr.Én
veterán

A Type 59 egy vicc :D
tornya jól pattint, nem vitás, de az ágyúja valami borzalmas pontatlan, átütésről ne is beszéljünk....... :DDD
porfogónak jó lesz a garázsba :)


nálam is akadtak hülyék :D

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#155514) Jadro válasza galervin93 (#155511) üzenetére


Jadro
veterán

Igazad van, bár ugye T8-as tankról lévén szó elég kevés olyan tankkal találkozik, amit egy tárból kiszed. Így mindenképp kell segítség vagy el kell tudni bújni a reload idejére. Ez pedig a kisebb ágyúval 10 másodperccel rövidebb (25 vs 15) ami elég nagy eltérés. A nagy ágyú mellett a potential damage és a kicsivel nagyobb átütés szól. A kisebb ágyú reloadja jóval jobb, a DPM is magasabb és még a lövedék sebessége is jóval barátibb. Na mindegy, a puding próbája az evés. Köszi a tippeket. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#155515) zodo


zodo
nagyúr

Olvastam az elmaradt hozzászólásokat, gondoltam mostanra helyreállt a szerver.
Beléptem kb 20 perce, csak chateltem és most dobott ki.
Akkor ma nem lesz játék. :(

Ez már tényleg kárpótlásért kiállt.
Esetleg jó lenne már, perc/óra alapúra váltani a prém fiók idejét.

Szerk:

Akkor megyek a Ru szerverre, behúzom az ajándék tankot. :)

[ Szerkesztve ]

(#155516) galervin93 válasza Jadro (#155514) üzenetére


galervin93
őstag

Sablonszöveg, de meccs elején csipegetés, vagy esetleg láncolás-hozzájárulás (táras gépeknél ez is előny, permatrack), aztán meg a lesebzett ellenfelek likvidálása, a meccs közepe-vége felé már elég sok olyan van, akihez elég az a tár-potenciál.
Persze lesznek majd olyanok, akik szerint a meccs eleji óvatos, csipegetős játékod, majd a meccs végén kiosztott sebzésed miatt csak "köcsög zöld/kék/lila(*opcionális) kemper leszel, de ezzel ne foglalkozz, te csinálod jól! :K

---

Húzom a Challengert, szorzózásnak bejött egy 10ezer+ xp-s kör, korrekt. :) Ez egy nagyon jó gép amúgy! Talán az egyik legnagyobb pozitív meglepetés számomra eddig a játékban. Egy nagyon jó ágyúkarakterisztikával, kissé kevés hp-val rendelkező, puha med, ami, ha kell, tud TD is lenni. Nagyon baba gép! :))

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#155517) Jadro válasza galervin93 (#155516) üzenetére


Jadro
veterán

A Charioterre gyűjtsd a free XP-t, mert kínszenvedés a top ágyú nélkül. :) A Challengeren úgy szaladtam át, hogy öröm volt nézni. Annyira fun masina, hogy meg is tartottam.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#155518) Zolee_70 válasza SoulReaver (#155512) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Te tényleg azt hiszed, hogy be van náluk kapcsolva a minimap? Pedig biztosan nincs, csak zavarja őket.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#155519) kchryss válasza galervin93 (#155516) üzenetére


kchryss
addikt

Régi accomon amikor én húztam még a legrosszabb 7-es td volt, a st. emilt is többre tartottam. Azóta kapott 2x is buffot, most már biztos jó. Én is elindultam újra ezen az ágon, most tartok az archernél, sok siemka hülyének néz csata elején, hogy hátrafelé megyek, pedig arrafelé sokkal gyorsabb. :D
Volt 6 női harckocsizóm az angol arty ágra, de mivel úgysem húznám ki azt az ágat a következő 2-3 évben így inkább átszerveztem a legénységet. 4-en mentek a super conq-ba a többit meg kiegészítve 5 főre mennek a csillagrombolós td ágra, így 1 közös legénység lesz a 2 csillagrombolóhoz majd.

[ Szerkesztve ]

(#155520) popey37


popey37
addikt

azért az esélyegyenlőség megvan: lorr 40t vs csillagromboló.
most nehogy azt mondjátok nem azt kel lőni, ez jött szembe, elmenekülni nem tudtam: kapáslövéssel kiszedett 1300 hp, grat WG.
azt nem tudom miért sorsol össze ilyen nagy különbségű tankokat, ja és kettő volt belőle: szakaszban.
én tier 8 240 hp sebzés, ö meg 1400 hp. tök élvezetes a játék igy. többet várok a csatainditásra és kilépésre mint a csatákban eltöltött össz idő.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#155521) SoulReaver válasza Zolee_70 (#155518) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jah bocs... Milyen naiv vagyok :D

(#155522) Greentea válasza popey37 (#155520) üzenetére


Greentea
senior tag

Jogos amit írsz, de akkor a régi nerf előtti verziójához mit szóltál volna? :D Jagdtiger 1 lövés stb. stb.
[youtube]

2x2 néha 5

(#155523) popey37 válasza Greentea (#155522) üzenetére


popey37
addikt

tudom, csak kicsit dühitő, indul a csata betöltök és szembe a csillagromboló, egy lövésváltás és megyek a garázsba, ő meg röhög a 230 hp-s sebzésemen.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#155524) BÁ Nutrition válasza popey37 (#155523) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azt ugye tudod h a tier 10es tankokat nem neked kell lenyomnod, plane nem 8as tankkent a csata elejen?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#155525) galervin93 válasza Jadro (#155517) üzenetére


galervin93
őstag

Most hogy így mondod ránéztem az első két ágyújára, hát nem igazán hozzák azokat az értékeket, amik a Challengeren jellemzőek, pedig pont azon filóztam, hogyha ugyanezzel az ágyúval lehet a nyolcason is kezdeni, akkor nem is olyan vészes a dolog, de lehet mégsem lesz akkor szerencsém... Mindegy, azért kipróbálom azokat is, aztán meglátjuk, mire elég.
Igazából egyelőre a nyolcas a cél az ágon, de jó lenne egy igazán nagyot pukkantó TD is, így nem zárom ki, hogy a tízes is begurul majd idővel.

kchryss
Pedig az Emil sem kutya, mondjuk én szerettem (igaz sok tízezer free-xpm bánta, de élveztem, igazi dombharcos). :DDD
Nekem is a potya csajok adták a lehetőséget, kiváltottam pár Obj küldetést, így lett négy leányzó, az pont elég erre a vonalra. No meg nem elhanyagolható, hogy ott az alap BiA rajtuk, és igen gyorsan fejlődnek, okosak. Ezért szeretjük őket. :))

Egyelőre tartom az 1500 körüli átlagot a masinával, de sajnos a kevés hp eléggé behatárolja a lehetőségeket, egyszerűen nincs elég ahhoz, hogy számoljon vele az ember, bekap egy 250-es alfát, az elvitte a negyedét, onnantól kezdve marad 600-700, az meg nagyon kevés pl. egy csata eldöntéséhez nehéz szituációban... No meg az artyk is igen veszélyesek, töltőből kettő is van, így az nagyon szeret elhalni, illetve a vezető, mindkettő kellemetlen. De a legnagyobb hátránya számomra mégsem ezek közül való, hanem - ne nevessetek - a korlátozott toronyforgás. Eleinte észre sem vettem, és csak a saját hülyeségemnek tudtam be, hogy a szélső pozíciókban mozdul a gép, ha a "végére ér" a torony, aztán megnéztem és meglepődtem. Mondjuk legalább a 60 fok az nem kevés, de közelharcban nagyon nehéz vele operálni. (Persze nem kell közelharcolni, de hát néha megesik.)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#155526) Zolee_70 válasza popey37 (#155520) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Lor40 márcsak ilyen. belém az arty szokott 1000+ sebezni....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#155527) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

na, most egy óra pihi.....

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#155528) po1son


po1son
addikt

Na mai nap megvettem a RU-t végre, sikerült is gurulni vele egy ászocskát rövid időn belül. :))
Eddig a scout szerepkör nem nagyon megy vele, inkább medként próbálom használni, igaz most hemzsegnek scout tankoktól a csaták nálam és így elég nehéz.

replay

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#155529) echterion


echterion
nagyúr

Szerintetek erre miért nem adta meg a küldit? A top xp is meglett.

**********

(#155530) h1mpi válasza echterion (#155529) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mutasd a csapattagos részt is, nem hiszem hogy top xp lett 1641 dmg-el, közben megvan... nincs meg a 2500 stun dmg

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#155531) po1son válasza echterion (#155529) üzenetére


po1son
addikt

Kép a top xpről?
592 alap xp az nem valami sok amúgy, scoreboard nincsen?

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#155532) echterion válasza h1mpi (#155530) üzenetére


echterion
nagyúr

Íme a top xp-s kép:

A feltételek között stun vagy immobilize van.

(#155531) po1son: Hát csak ennyit sikerült ezen a retkes párizsi pályán... :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#155533) Enter65


Enter65
senior tag

Csináltam én is egy benchmarkot:


(#155534) h1mpi válasza echterion (#155532) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Írj ticketet

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#155535) popey37


popey37
addikt

RHM hogy megy nektek? én egyszerüen nem tudok vele játszani pár hete.

lehet eladom a fenébe. egy fos lett valamiért, csak tier 10 és csak vereség, 500-800 sebzés max csatánként. és bármit csinálok: ha előre megyek kilőnek, ha hátul maradok spottolnak, kilőnek úgy, hogy azt sem tudom honnan jön az áldás.
kellene valami jó TD helyette.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#155536) Jadro válasza popey37 (#155535) üzenetére


Jadro
veterán

Spotolnak? Pedig szuper a camoja. Nem rég mentem vele pár kört és teljesen jó volt. A lassúsága nem a legjobb, de a camo az pöpec és nagyot durrant még mindig :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#155537) popey37 válasza Jadro (#155536) üzenetére


popey37
addikt

hát éppen ez az: minden legényen full álcaskill, álcaháló, festés és bozót mögé, ettől függetlenül 400-500 méterről még a heavyk is felderitenek. az ágyúja meg 5-ből max 2 sebez mostanában.
régen mentem vele nagyon jó köröket, de pár hete egyszerüen játszhatatlan.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#155538) echterion válasza h1mpi (#155534) üzenetére


echterion
nagyúr

Én is erre gondoltam először, de először inkább megkérdeztelek titeket, hátha csak valamit benéztem.

**********

(#155539) Tarill


Tarill
őstag

ezt [link] légyszi valaki magyarázza el hogy van? főleg az első bekapott hogyanjára lennék kiváncsi

(#155540) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Van most ez az "Atmosphere" jatek es eljutottam a 9.-ik szintre. Ez azt jelenti ugye, hogy egy tier 9-es tankot megvehetek 40%-al olcsobban. A kerdes, hogy valaszthatok barmilyet vagy csak azt erdemes amit mar XP-bol kinyitottam? Tehat en pl egy nemet E50-t szeretnek :DDD de azt a line-t nem jatszottam soha de van E75 es M103 amit csak meg kellene vennem, csak ugye az aruk...

Tehat fel lehet-e ugrani egybol az E50-re tier 9-re vagy csak a mar megvetelre ajanlottakra lehet bevaltani/aktivalni a kedvezmenyt?

Koszi!

(#155541) adrian360 válasza ryger (#155540) üzenetére


adrian360
őstag

rányomhatod, de csak akkor tudod megvenni, ha már ki van fejlesztve.
ha úgy gondoltad hogy ezzel kiváltod az e50 elötti 8 tankot, és egyből ebbe ülsz bele, akkor nem érted hogy mi az, hogy kedvezményes ár.

(#155542) po1son válasza popey37 (#155537) üzenetére


po1son
addikt

445 méter a max látótáv, amin belül feltudnak spotolni. :U
Másrészt valószínűleg nem tudod használni a bokor camo-t, amikor valakire rálősz mindig addig kell hátra tolatni előtte, amíg már nem lesz átlátszó a bokor (15 méter).

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#155543) ryger válasza adrian360 (#155541) üzenetére


ryger
aktív tag

En is ugy ertettem csak gondoltam hatha megis van valami hiper jo akcio es at lehet ugrani az elso x szintet.

Koszi a valaszt!

Szerk: Te melyiket venned meg? E75 vs M103

[ Szerkesztve ]

(#155544) Enter65 válasza Tarill (#155539) üzenetére


Enter65
senior tag

Az csak egy véletlen volt! Tudják nagyjából hova szoktak felállni az artyk, és bepróbálkozott. Nagyjából ennyi történt. Nálam is volt olyan, hogy még lőni sem tudtam, nem volt spot se, máris kilőttek!

(#155545) Greentea válasza ryger (#155543) üzenetére


Greentea
senior tag

E75

2x2 néha 5

(#155546) Gyuri27 válasza ryger (#155543) üzenetére


Gyuri27
félisten

Skill kérdése. Az e75 egy verekedős tank. legnagyobb hátránya az 1800 körüli dpm.
Az m103 egy sniper tank. Nagyon puha. Szóval hátulról kell dolgozni.
Mindkét tanknak az a baja, hogy ami utánuk jön se jobb. Az e5 állat volt még sz@rrá nem nerfelték.
Az e100 jobb most de az nagyon nagy és goldal szétcincálnak.
Persze ezek változhatnak, de most egyik se meta. Orosz nehezek jók meg a japán vasak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#155547) kchryss válasza Tarill (#155539) üzenetére


kchryss
addikt

Erre nem tudok magyarázatot. Vagy marha nagy mákja volt és 2x elkapott blind lövéssel vagy volt egy kémje a csapatotokban és riggeltek.

(#155544) @Enter65:
Ha egyszer találja el vagy többször, de közben mellé is lövöldöz akkor azt mondom véletlen, de így hogy 2x lőtt és mindkettő telibeverte, így elég fura. Első találat előtt még nem is lőtt, fát sem döntött így kontrázni nem tudott az ellenséges klikker, a második találatnál pedig elmozgott lövés után. Szóval ha véletlen volt akkor 5-ös lottó szint. :)

[ Szerkesztve ]

(#155548) zodo válasza echterion (#155538) üzenetére


zodo
nagyúr

semmi.

[ Szerkesztve ]

(#155549) h1mpi válasza po1son (#155542) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A bokor camot én se tudtam sokáig hogy működik. 10K csata után olvastam valahol :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#155550) ryger


ryger
aktív tag

Koszi nektek, orosz is van de meg kell vagy 200k xp a T10-hez es meg tobb ugye az IS7-hez. Amennyit en jatszok az meg egy ev is lehet :O :)

Akkor megyek az E75-re, remelem nem szivom meg ugy mint az IS3-al, hogy megvettem es akkor csereltek az MM-et, kb 6 honapot nem is jatszottam, ugy fel...ott a dolog, hogy mindig bottom tier voltam.

Tovabbi szep estet mindenkinek :R

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.