Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Jöhet egy menta!

Pixel 8 Hazel

(#2) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Hajlítási teszt élőben: [link] itt pedig a weboldal
Jelenleg 100.000 hajlítás fölött van 1 Z Flip 5 és egy Razr 40 Ultra.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#3) syIex


syIex
veterán

Ez volt az első Flip ami engem is elgondolkoztatott, de nyert a Fold ismét, viszont ez már tényleg elég használhatónak tűnik.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4) joey04


joey04
titán

csak a fantázia és az emberi kreativitás szab határ az origamiként hajtogatható készülékeknek, ám lassan ötéves a Galaxy Fold, négyéves a Z Flip és sehol a harmonikaként nyitható, kihúzható, felcsavarható vagy csukló köré tekerhető csodák. Ugyanúgy futószalagról gördülnek le az uniformizált tablet/telefon és flipes variációk, mint a hagyományos telefonok

még ezek is csak techdemók, felesleges ezeket mostanra várni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Bone123 válasza ghiottone (#2) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

:) Nagyon elhivatottak. Köszi, egy hírt megér!

(#6) Elit3Zotya válasza syIex (#3) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én már régebb óta gondolkodom egy flippen, de nem tűntek elég meggyőzőnek.
Ez a z flipp 5 már elég jó lett.
Most rávettem magam egyre, de nem a Z flippre, hanem a moto 40 ultrára.
Megvártam a tesztet, de pont arra volt jó, hogy eltudjam dönteni, szerintem az szimplán jobban sikerült mint ez.
Olyan érzésem volt eddig is, mintha nem fejezték volna be a rarz 40 ultrát tervezéskor külsőre, de belsőleg sem érzem jobbnak, sőt.!

-Jobb képeket csinál szerintem az ultra, sokkal természetesebbeket
-Kicsit gyengébb az aksi úgy tűnik, ez majd kiderül.
-Sokkal gyengébbek a kijelzők, érthetetlen de csak 60hz a külső kijelző és a felbontása is sokkal gyengébb.
Szerintem fontos lenne a 120hz, hogy megmaradjon a tükörsima érzés a működésben.
-Pont egy olyan funkciót vesz el azzal a flipp kiviteltől, ami az egyik nagy előnye volna, mégpedig azt, hogy nem folytatja ott, ahol abba hagyta az ember, egy program használata estén.
-kijelző fél perc után láthatatlan a napon, szerintem nem valami okés.
-Van minden a dobozban, töltő és tok is az ultra estében
-Ez szubjektív, de szerintem sokkal jobban is néz ki a moto, főleg pirosban. :B
-Szoftver jobban megvan oldva mint itt, jobban támogatott a külső kijelző az alkalmazásokhoz, ez fontos egy ilyen kialakítású telefonnál, na meg a gyárihoz közeli android is jobban tetszik mint az oneui, bár ezzel sincs semmi gondom.

Persze ennek is vannak előnyei, mint pl.
-1 évvel hosszabb támogatás
-Teljesen vízálló
-jobb videót vesz fel szerintem
-jobb hardver

Nekem valahogy most a moto nyert, de megértem azokat is, akik szerint ez jobban sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#7) LosBlancosRM válasza Bone123 (#5) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ennyire nincs miről írni?

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#8) helixP válasza joey04 (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért annál már több.

(#9) ghiottone válasza Bone123 (#5) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:DDD Nincs mit.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#10) Damos válasza joey04 (#4) üzenetére


Damos
tag

Joey, azért ne túlozz. A Z Flip5 sokkal több egy techdemónál, ezt mindketten tudjuk. Igen, továbbra is sérülékeny a belső kijelző, van gyűrődés, de a fizikát a Samsung sem tudja felülírni.

Közel 1 hónapja használom a Z Flip4-et maximális elégedettséggel. Aki ismer, az tudja rólam, hogy egyetlen márkának nem vagyok sem fanboya, sem hatere.

Bone tesztje kissé elfogult, érződik az egészen, hogy nem preferálja ezt a flip vonalat, de a sorok között azért lehet olvasni.

Ami engem illet, nyilván nem fogok erre váltani, megvárom a 6. generációt.

A flip bizony meg tudja babonázni az embert, én ilyen rövid idő után sem tudnám már elképzelni, hogy a batár 6,7"-es telefonomat ne tudjam összecsukni, ezáltal kényelmesen zsebre vágni.

(#11) joey04 válasza Damos (#10) üzenetére


joey04
titán

ezt mindketten tudjuk.

fogalmazzunk akkor úgy, hogy máshogy gondoljuk. :)
szerintem még bőven az.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Hallosz


Hallosz
senior tag

A tesztet kellemes volt olvasni, köszönöm. A minap egy óráig forgattam a kezemben az előző 4-s verziót, úgy érzem, ezt (is) kihagyom, semmilyen praktikumot nem találtam benne. :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#13) anonymus89


anonymus89
addikt

Szeretnék tenni egy apró észrevételt:"A Motorola Razr 40 Ultra a Galaxy Z Fold5 mellett [+]" - itt Z flip 5 akart lenni gondolom mert a képen is az van a moto mellett

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#14) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#15) Plug Life válasza Damos (#10) üzenetére


Plug Life
senior tag

„van gyűrődés, de a fizikát a Samsung sem tudja felülírni”

Valahogy más gyártóknak azért valamivel jobban sikerült 😂

(#16) doooo válasza Plug Life (#15) üzenetére


doooo
veterán

Melyiknek sikerült? Mesélj.

(#17) doooo


doooo
veterán

"A gyűrődésminta is maradt középen, ami azért furcsa, mert mások attól Samsung panellel is megszabadultak"

Előző kommentemhez hasonlóan itt is ugyanazt tudom csak mondani: mesélj, Bone, kiknek sikerült megszabadulniuk a gyűrődéstől?

(#18) mhydas99 válasza syIex (#3) üzenetére


mhydas99
tag

Azert az uj Honor magic V2 zsanerszerkezetben es vekonysagban rendesen odaver ennek a Foldnak...

(#19) Elit3Zotya válasza mhydas99 (#18) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Azt már a mix fold 2 is megtette.. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#20) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Mekkora élmény megvenni egy ilyet a mekifaktor kedvéért, aztán évekig szenvedni vele :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21) CapriBoy válasza syIex (#3) üzenetére

Jó formaterv, jó hardver, jó minden.

(#22) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Mindig elmosolyodom rajta mikor egy tesztben kihagyhatatlanul odaértek hogy nincs értesítési LED, nincs infra, nincs jack csatlakozó, nincs rádió stb.... A mai világban 100-ból 99 készülékre ez elmondható azt hiszem. Már a 2011-es Samu S2-ben sem voltak ezek a dolgok.Felhívom ismét a figyelmet : 12 éve! Azóta mantrázzátok folyamatosan minden egyes cikkben-tesztben hogy ezek nincsennek. Vajon 2093-ban is minden tesztben benne lesz még ez a 2-3 dolog? Mikor lehet ez túllépni? Miért nem azt írjátok ami van ahelyett ami nincs. Ennyire kell a karakterszám vagy megfelelő hosszú ismertető? Kihúzható antenna sincs, beépített fluxuskondenzátor vagy még csak flippes kijelzővédő sincs. Miért nem soroltok fel mindent ami nincs benne ? Írjátok majd le ha egyszer végre ismét lesz ezekből valami bármelyik telóba és majd fog neki örülni mindenki aki nem tud nélkülük élni. :) :) :F :R

[ Szerkesztve ]

(#23) doooo válasza mhydas99 (#18) üzenetére


doooo
veterán

Milyen zsanérszerkezete van, ami annyira odavág? Meg tudod mondani, hogy azon túl, hogy különböznek, mivel tud jobb lenni az egyik?
Amúgy egy Flip-teszt alatt írunk épp, nem Fold.

(#24) kakuk.tamas válasza doooo (#17) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Oppo. A Find N szériával szépen mutogat be a Samsungnak évről-évre.
Van nekik foldjuk is meg flipjük. Van ott is gyűrődés, de közel se akkora mint a Samsungnál.

És nem kell jönni a vízállósággal, mert egyik telefon se az. Akkor volna az, ha lenne rá garancia is. Az esőt meg az összes bírja.

Hamarabb venném én is a Moto ehelyett, vagy valamelyik Oppo-t.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#25) LeMarci válasza ghiottone (#2) üzenetére


LeMarci
tag

Motorola 126 ezernél megadta magát

[ Szerkesztve ]

(#26) Damos válasza Plug Life (#15) üzenetére


Damos
tag

Melyik gyártóra gondolsz? Netán a Motorolára?



kakuk.tamas "Van ott is gyűrődés, de közel se akkora mint a Samsungnál."

Biztos vagy benne?

[ Szerkesztve ]

(#27) Hallosz válasza Fiktivlife (#22) üzenetére


Hallosz
senior tag

"odaértek hogy nincs értesítési LED, nincs infra, nincs jack csatlakozó, nincs rádió "

Nézzük el nekik, hiszen már régóta fiatalok... :B

Mert lakni, muszáj.

(#28) victory92hun


victory92hun
csendes újonc

Most komolyan ezen vitatkoztok hogy melyiken van nagyobb gyűrődés? használni kell mindennapokban aztán meglátod zavar vagy nem, engem nem és nem is érdekel hogy az ott van, élvezem mert ad vmi pluszt sima telefonokhoz képest, meg jobb érzés az amikor nincs belőle minden második embernek mert nagyon drága cucc

(#29) rep3at válasza Fiktivlife (#22) üzenetére


rep3at
őstag

Ebben látod igazat adok, ezek a technológiák mára kissé már túlhaladottak. Kicsit olyan mint régen Bognál az FM-rádió hiányának emlegetése minden azt nélkülöző mobil (pláne tablet) esetében. Ezeket a dolgokat ma már jórészt senki sem használja. Én személy szerint a tartozékok kihagyását a környezetvédelemre hivatkozva egy sokkal reálisabb problémának látom.

A telefon amúgy tetszik, kipróbálnám, de otthonra nem kéne, poros környezetben lévő munkavégzésnél megnézném azt a kijelzőt fél év múlva. Ja és ez a 25 wattos "gyorstöltés"..

Forward thinking. كرر

(#30) xsjado93 válasza victory92hun (#28) üzenetére


xsjado93
senior tag

Ad valami pluszt, egy vízelvezető árkot a kijelző közepén széltében :DDD ;]
Mennyivel jobb érzés egy ilyet birtokolni? Depressziós tüneteket is lehet vele enyhíteni esetleg? Amúgy techdemonak tényleg drága.
szvsz

Your life is a lie.

(#31) kakuk.tamas válasza Damos (#26) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Lehet az én szemem a rossz, de csak bizonyítja a kép, hogy az egyiknek harmad olyan mély árok van a kijelzőjében, mint a másiknak. És tudjuk melyik mobil van felül…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#32) hmb válasza Damos (#10) üzenetére


hmb
aktív tag

tetszene de ötvös vagyok dragokeveket is vesek.hetente kéne cserélni a kijelzővédő fóliát,a finom polírozó paszta,gyemantpor,szetbasszna 3-6 hónap alatt a zsanert.meg a note 10+ épphogy bírta a napot,sokszor hazafelé már akkupakkrol ment.ezt délután már tutira töltőre kéne rakni.de tetszene hogy nem egy batar.sokan vennénk akik még anno flippes telokkal rohangálnak.de valahogy nem tudom ezt elképzelni egy autószerelő kezében.egy epitesvezeto mérnöknel is kiesik hogy összecsukható csak épp délután már akkupakra van kötve.mire megoldják a problémáit kimegy a divatból.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#33) hmb válasza victory92hun (#28) üzenetére


hmb
aktív tag

ja játékszer amivel villogni lehet.de sokan munkaeszkozkent használják,ahogy autót is úgy vesznek hogy praktikus legyen és leszarjak hogy a szomszéd sportautót vett fonokom 10 éve is 10000 fontot vett ki fizetésnek a cégből és egy alsokategorias mazda2 vezetett,még valami középkategóriás Samsung telefont használt törött kijelzővel.nincs szüksége kompenzalnia a peniszmeretet.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#34) kakuk.tamas válasza LeMarci (#25) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem csodálkozom rajta. Hiába a kifogás, hogy a Moto-nak erősebb a zsanérja, közel se ugyanúgy bántak a két mobillal… A Samsungot sokszor be se csukták teljesen, nem ugyanúgy fogták kinyitáskor, stb… (az a csaj a kezeit másra használja inkább az ilyen tesztek helyett…)
Ez a teszt arra volt jó, hogy szerezzenek vele párezer dollárt, merthogy nem mérvadó, az is tuti…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#35) hmb válasza kakuk.tamas (#31) üzenetére


hmb
aktív tag

felhívom a figyelmet hogy nem véletlenül más színű a kép a két kijelzőn.optikai csalódás,így nagyobbnak latod a különbséget mint valójában.ezereves ócska marketing trükk..

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#36) kakuk.tamas válasza hmb (#35) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igen?! Akkor miért mondják el minden tesztben, hogy az Oppo-nál kisebb a mélyedés? Itt is volt teszt a MA-n, a Foldról. Olvasd el szépen. :))

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) mhydas99 válasza doooo (#23) üzenetére


mhydas99
tag

Nezz youtubeon osszehasonlito videokat. Az uj Honor 1 cm vastag osszecsukva, sulyban kb. 220 gramm ami talan a legkevesebb a flipesek kozt. Osszehasonlitaskepp vekonyabb mint az iPhone 13 pro max. Ez a Samsung (ha nwm mondok hulyeseget) kb. 15 mm vastag es igenis szamit az a masfelszeres vastagsag. Plusz "Jerry" mar azetkapta es mwgnezte a zsanert, egyszerusitettek rajta rendesen Honorek igy szerelni is komyebb illetve elvileg ketszer tovabb birja a nyitogatasokat mint ez a Samu.

Es valoban elirtam elobb, nem Fold hanem flip. Bar a 2 szo ebben az esetben kvazi ugyanaz. A szo jelentese miatt irtam nem termeknevkent. De valoban, Flipre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#38) punky10 válasza Fiktivlife (#22) üzenetére


punky10
addikt

"Mindig elmosolyodom rajta mikor egy tesztben kihagyhatatlanul odaértek hogy nincs értesítési LED, nincs infra, nincs jack csatlakozó, nincs rádió stb.."
És mindig elmosolyodom, mikor jön valaki, és elmondja, hogy se Ő, se a barátnője/barátja, és azoknak a kutyái, macskái, sőt még a kanári sem használja ezeket az elavult(bár filléres) dolgokat.
Képzeld, vannak akik még most is fm rádiót hallgatnak. Pl mert nincs net. Igen. Ma. Magyarországon. Ha kimozdulsz a főváros, vagy valamelyik megyeszékhely határán kívülre, tapasztalhatod Te is... Vagy a Jack... Anno vettem egy drága, de minőségi fülest, amit nem kell naponta töltőre tenni(elég a telefont és a tabletet) és így is tudok zenét hallgatni a munkába menet, jövet alatt.
Az értesítési LED amoled esetében valóban nélkülönözhető.
De nekem még sosem volt amoledes telefonom... Nekem jól jön... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#39) hmb válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


hmb
aktív tag

azt írtam, ezzel a trükkel nagyobbnak latod a különbséget mint amekkora valójában.nem azt,hogy nincs kulombseg.erteomezd már amit olvasol,köszike.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#40) kakuk.tamas válasza hmb (#39) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Csakhogy érezni is nagyobbnak érzik a különbséget a tesztelők, nem csak úgy látják… Szóval ebben az Oppo nyert.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#41) victory92hun válasza hmb (#33) üzenetére


victory92hun
csendes újonc

Nem neked találták ki ilyen egyszerű, nekem kettő is van, le*osom hogy másnak nem tetszik de lehet aki meg irigy annak 3 autó áll bent a garázsban ugyhogy ennyi
munkaeszköz vegyen Caterpillart másodlagosnak aztán ennyi a történet

(#42) Damos válasza kakuk.tamas (#31) üzenetére


Damos
tag

Lehet, hogy az én emlékezetem csal (nem), de eddig a gyűrődés volt a téma, nem az árok, ami az eltérő zsanértechnológiának köszönhető. De szerintem túltolod, a Flip nem neked való. Amúgy te a kikapcsolt kijelzőt szoktad bámulni? Érdekes felhasználói szokás. Mert hogy bekapcsolt kijelzőnél a gyűrődés gyakorlatilag láthatatlan, azt az alábbi kép is bizonyítja.

hmb Az, hogy kibír-e egy teljes napot tötés nélkül, nagyban függ attól, hogy mire és mennyit használod. Minden telefont le lehet meríteni 6-8 óra alatt. Z Flip 4-ről tudok nyilatkozni, mert azt használom és nem fogok szintetikus tesztek alapján véleményt alkotni. A Z Flip4-ben lévő Snapdragon 8+ Gen 1 nagyon energiatakarékos, ráadásul a külső kijelző is csak 1,9"-es, korlátozottan használható, nem fogyaszt sokat.

Azt azért látatlanban is meg merem kockáztatni, hogy a Z Flip5-öt hajtó 8 Gen 2 annyival takarékosabb az elődjénél, hogy tudja majd kompenzálni a megnövekedett, sokkal több mindenre használható külső panelt.

(#43) kakuk.tamas válasza Damos (#42) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem, de engem kifejezetten zavart a Flip4-nél, hogy az ujjammal éreztem az árkot (azon túlmenően, hogy egy sima böngészéstől melegedett a telefon.) . El is adtam a francba 3 nap után.
Ha lenne az Oppo-nak hivatalos boltja nálunk, szívesen beruháznék egyre.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#44) d@vee válasza Damos (#42) üzenetére


d@vee
őstag

Árok középen = gyűrődés jelen helyzetben
Amúgy igen, kegyetlenül zavaró bekapcsolva is, próbálgattam sokáig a Fold-ot és a Flip-et is. Böngészésnél is látom bizonyos fénynél, az ujjam is beleakadt. Jelenleg nekem még nem alternatívák.
Viszont Oppo-nál tényleg kevesbé zavaró, valahogy jobban megoldották a dolgot, mint a nagyszerű Samsung.
Többi gyártó passz, Razert és Xiaomit sem tapiztam még foldable telóból.

Ja

(#45) Damos válasza d@vee (#44) üzenetére


Damos
tag

Sok embernek zavaró, nekik (nektek) nem való egyik foldable telefon sem.

kakuk.tamas Nálam nem melegszik böngészés közben, te tényeket hamisítasz (hazudsz, ha így jobban tetszik). Nem vagy célcsoport, nem értem, hogy miért kattogsz ennyire ezen a gyűrődés témán. Meg úgy általában a foldable modelleken, csak a gyenge pontjait emeled ki.

(#46) kakuk.tamas válasza Damos (#45) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

LOL. :DDD
Biztos behaluztam, hogy a telefon teteje melegedett. :C
És ha egy telefonnak a kijelzője a gyenge pontja (ezt Te írtad), akkor az a telefon kukába való. De semmiképp se arra, hogy azt használd.

Sok embernek zavaró, nekik (nektek) nem való egyik foldable telefon sem.

De, az ilyeneknek van a többi márka alternatívaként.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#47) joey04 válasza kakuk.tamas (#34) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Damos válasza kakuk.tamas (#46) üzenetére


Damos
tag

Az összes foldable telefonnak a belső kijelzője a gyenge pontja. Műanyagból készülnek, fokozottan vigyázni kell rájuk. Erre nem mindenki képes, akár a munkakörülményei, akár a hanyagsága, nemtörődömsége miatt. Te egy másik csoportba tartozol, színeset ásítasz a gyűrődés miatt. Nincs ezzel semmi baj, tele a piac hagyományos okostelefonokkal.

Ne haragudj, de ennél több karaktert nem pazarolnék rád, teljesen eltérő a véleményünk.

(#49) Filtro


Filtro
csendes tag

Tervezőmérnökként egyik ámulatból a másikba esem, hogy egyre sérülékenyebb mobiltelefonokat dobnak piacra. Már az is tök gáz, hogy minden modern telefon megbukik egy DFMA-n; 20 évvel ezelőtt, még szempont volt, hogy ha az átlag júzer kiejti a kezéből a 3310-est, annak kutya baja se legyen. Ma ez már óriási kockázatot jelent a termék működése szempontjából (akár több százezer forintos alkatrészek mehetnek tönkre egy eséstől), de ezt mégis magasról telibeszerják a gyártók. Ezek a hajtoghatjató csodák meg még rátesznek erre egy lapáttal. Miért jó az, hogy a legelső dolog amit a telefon után megveszel az a rávaló védőfólia és tok, amik totál feleslegessé teszik a számháborút a mobilok méreteit illetően? Kutya egy világ már ez...

(#50) janeszgol


janeszgol
félisten

Ezt a telefont csak a külső kijelző adja el. De az nagyon. Jó lett, tetszik.
Még Flip 4-ről is váltanék rá.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.