Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) ludsimon


ludsimon
veterán

Most látom facebookon, hogy kint van a Mészkőember 2014 eredménylista!

glacious:
Szegmensre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#20102) glacious válasza ludsimon (#20101) üzenetére


glacious
addikt

Arra bizony.

(#20103) Lecs@


Lecs@
addikt

Áve mindenki ! Kis segítséget kérnék :
Elkezdtem tekerni napi szinten 2-3 napja. Inkább bicikliút / közút, tehát nem terep. Szeretném követni naponta mennyit tekerek. Visszamenőleg is jegyzetelni szeretném a lenyomott 3 napot. Androidos, vagy Windowsos segítség kellene. Útvonalterv és társai ki vannak zárva. Valami olyasmi megoldás kellene, hogy megrajzolom az egész útvonalam valahova, az " egyberakja " és kidobja mennyi km - t toltam. Nem mindig van mobilnetem. Esetleg valami androidos app van-e erre, mint pl egy offline navi, vagy valami, ahol rögzíteni tudnám a napi megtett útvonalaimat a jövőben ? Remélem érthető volt kérdésem. :D

Thx előre is !

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#20104) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Tervezek építeni egy csak túrázásra használt bringát, értelemszerűen sárvédővel, csomagtartóval. Elég budget kategória, régi vázak is játszanak. Sárvédő és csomagtartó szem feltétlen legyen, vagy elég a sárvédő szem? Vagy jobban járok, ha külön csavarral vannak felfogatva?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#20105) Mansi válasza Lecs@ (#20103) üzenetére


Mansi
csendes tag

Endomondo, Strava de elég sok sport tracker létezik a piacon, amely ingyenes funkcióval is tudja azt, amit szeretnél.
Rajzolni nem kell, az ilyen trackerekben pont az a pláne, h bekapcsolod a GPS-t a telódon, elindítod a progit és rögzíted vele az útvonalat amerre haladsz.
Így utólag bármilyen adatot vissza tudsz nézni a weben (táv, tempó, sebesség, útvonal, határ a csillagos ég)

(#20106) Lecs@ válasza Mansi (#20105) üzenetére


Lecs@
addikt

Nagyon köszi ! Bocsi, de a "rajzolás" szót azért írtam, mert utólag szeretném esetleg rögzíteni, amit 3 nap alatt lenyomtam távot. Visszamenőleg gondolom azt már elfeledhetem ugye ?

512 GB

(#20107) Mansi válasza Lecs@ (#20106) üzenetére


Mansi
csendes tag

Endomondot ismerem ebből a szempontból, lehet rajzolni utólag is, de mivel írtad a h bringaúton szeretsz tekerni, az nem biztos h rajta van a térképen.
Egyébként tényleg az legegyszerűbb módja, ha telefonnal rögzíted. Net sem szükséges hozzá, csak bekapcsolod a gpst, elindítod a trackert és amikor végzed lestoppolod.
Amikor netközelben vagy, mondjuk wifi vagy mobilnet akkor feltölti a tekerésed a felhasználói profilodba, így megkíméled magad a rajzolgatástól.

(#20108) Lecs@ válasza Mansi (#20107) üzenetére


Lecs@
addikt

:R

512 GB

(#20109) Toomy válasza ludsimon (#20098) üzenetére


Toomy
senior tag

Az én XPERIA ARC S telefonom egy ilyen tokban van a bringámon. Csak egy kalapácsos ember tudna benne kárt tenni és valamennyire vízálló is, mert szakadó esőben is használtam.
De egy ilyenben esés következtében biztos hogy úgy elrepülne mint a sapka. :K

(#20110) Mansi válasza Toomy (#20109) üzenetére


Mansi
csendes tag

Ebből még a kocsiban is a vészfékezésnél :DD

(#20111) fpeter07 válasza ST05 (#20092) üzenetére


fpeter07
veterán

1 kiló vasért 15k? :D

szerk: (#20100) Teasüti: Az, hogy jó-e nem tudom, de van benne merevítés, jobb bringás használatra, mint egy hagyományos.[link]

[ Szerkesztve ]

(#20112) rétisün válasza Mansi (#20107) üzenetére


rétisün
veterán

'ki lehet kapcsolni' az endonál, hogy kövesse az utat, akár az erdő közepére is rajzolhatja, merre járt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20113) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Budapest belváros "környékén" (5-6-7 kerben vagy 13-14 kerben) nemtud valaki ajánlani egy olcsó bringaszervízt,olyant ahol nem ezreket kérnek el egy egyszerű váltóállításért,és meg is tudják csinálni pl.a tárcsafék légtelenítést? A fékcsőből is kellene levágni + kerekeket is füzni kellene + hátsó váltó illetve lánc csere is lenne még.
Olyant szervízt keresnék,akik tényleg mindenhez értenek,és nem esnek kétségbe egy légtelenítés/olajcsere miatt,és jól nem hanyagul dolgoznak!

Volt olyan bringabolt,ahol azt mondták,hogy húúú... hát ők nem csinálnak semmit :F a shimano xt tárcsafékemmel,hanem hagyjam ott,1héten 1x mennek ki shimanoékhoz (Paul Lange) akkor kiviszik.
Egyik héten kiviszik,utána való hétre talán el is készülne,s akkor hoznák vissza. :W

Pedig a fékcsövekből levágni nem nagy kunszt,még szinte levegős sem lesz a rendszer,én is csináltam már,de mivel nemrég költöztem és az összes szerszámom még vidéken maradt,így most ezt nem szeretném bevállalni. Meg ugye roppantógyűrű is kellene,meg stift is a csőbe majd.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#20114) hoffman_ válasza lsebestyen (#20093) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez az Sebi, túrjad neki :) nagyon jó terv! ha bejön, öblítünk rá! ha nem, akkor is :D de menni fog!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20115) wopi válasza Runner_fxr (#19945) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat!

Tehát, ha esetleg az új váráslása mellett döntök, akkor árban még talán megéri a Rockrider 340? Nyílván nem professzionális gépről van szó, de a felhasználás jellege sem az. Azért kérdezek csak vissza, mivel a neten nem találtam erről a bicajról semmi tesztet, tapasztalatot. Hátha valaki.

Csodákat nem várok tőle, csak hogy arra, amire én használom (munkába járás, hobbi bicajozás) megfelelő legyen.

(#20116) glacious válasza wopi (#20115) üzenetére


glacious
addikt

Ebben az árban csak acélvázas bringát kapsz újonnan, de a felszereltsége ugyanolyan gyatra, ha rendszeresen és/vagy hosszabb távra használod, nagyon hamar rá kell költened 25-30eFt-ot.

(#20117) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Ha veszek két másik kereket a terepguminak akkor gond nélkül cserélgethetőek lesznek? Nem kell majd a váltót és a féknyerget állítani minden csere után? Tárcsafék és 9-es sorról van szó.

(#20118) Because válasza DjKoxi (#20117) üzenetére


Because
őstag

nálam minden kerékkiszedés után állítani kell a fékeken, de amúgy semmi gond a tektroval idáig

wopi: az én felfogásom nagyban különbözik a forumtagokétól, nekem megfelel a belépő kategória, főleg amire egy átlagember használja, de inkább nézz körül a 80000-es gépek körében valamelyik netes áruházban. én ránézésre mondom, hogy nagyon olcsóak azok az alkatrészek rajta a nyeregtől kezdve..

[ Szerkesztve ]

(#20119) wopi válasza glacious (#20116) üzenetére


wopi
aktív tag

Tudod részletezni, mire gondolsz pontosan? Mire kell előreláthatólag költeni majd? Mi az, ami ennyire "kopik"? A gumikról gondolom, hogy párszár km után teljesen elkopik. Mi lehet még ilyen?

Elnézést, nem vagyok nagy bicajos, ezért kérdezek ilyen butaságokat. :)

(#20120) glacious válasza wopi (#20119) üzenetére


glacious
addikt

Gumik, kerékagy, váltásrendszer, hajtás. Bár a kerékagyat (egész bringát), ha egy rendes szervízben átnézeted használat előtt, sokat nyerhetsz vele.

[ Szerkesztve ]

(#20121) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Két kerékszett tartásának vajon lenne értelme?
Értem ez alatt azt, hogy ha melóba megyek, az kizárólag aszfalt, nem kell rá bütykös gumi, ha meg a szokott helyemre megyek tekerni, ott van hegyes-völgyes erdő, nem árt.
Szóval melóhoz egy slim jól guruló, egyéb tekeréshez meg valami traktorgumi (amik most is vannak :D)

Vagy akkor már jobban járok valami féltereppel, ami aszfalton jól gurul (középen egy többé-kevésbé egybefüggő csík), viszont van rajta ragya rendesen a terephez?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20122) glacious válasza -=RelakS=- (#20121) üzenetére


glacious
addikt

Két gumit cserélni kb. 5 perc, megéri? :-)

(#20123) -=RelakS=- válasza glacious (#20122) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kiveszem berakom meg 1 perc, és nem kell pumpálni, tisztább is :D

Mondjuk egyelőre csak elméleti kérdés, mert van a pincében még 4db elkoptatni való régi gumi :) Amíg azoknak a nyakára lépek, addig meg elöl maradhat a traktor, ott szinte nem is kopik :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20124) dragonfx válasza wopi (#20115) üzenetére


dragonfx
veterán

a narancs üt... :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20125) DjKoxi válasza -=RelakS=- (#20121) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ezen gondolkozom én is :)
Ahol lakom, kb 300m aszfalt után már földúton tekerhetek az erdő felé ahol dombok, hepehupák várnak.
Szerintem olyan gumi nincs ami aszfaltra is, meg terepre is jól alkalmazható, és itt nem profi felhasználásra gondolok.
Sokan elítélik azt aki fullyval aszfalton teker, nekem viszont teljesen megfelel az itteni rossz utakra. A mostani gumikkal viszont nem merek a töltés oldalán felhajtani. Ezért lenne jó a két kerékszett.
Mikor kedvem támad terepre menni, 10 perc alatt átszerelem, és már mehetek is.
Ha tolómérő segítségével tizedre egyformára állítom a két agyat, akkor elvileg nem lehet gond sem a fékkel, sem a váltóval.

glacious : öt perc alatt kicserélsz két gumit, felfújod, beszereled a kereket? Ügyes vagy! Nekem sokkal több idő kell erre.

[ Szerkesztve ]

(#20126) -=RelakS=- válasza DjKoxi (#20125) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nálam is az lenne a cél, hogy melóba minél gyorsabban minél kevesebb erő bevetésével eljussak (kemény slick), amikor meg itthon tekergek, akkor meg ha épp erdő jön szembe, akkor arra megyek (terepgumi).
Fékkel annyira gondom nem lenne, mert tárcsa, a váltót meg két pillanat alatt be lehet álltani.
Ezért meg nem tartanék két bringát (pontosabban akkor hármat, mert van egy boltbajárós már raktáron :) ), mert azért az aszfalt nem mindenhol tükörsima, hogy nemtomén egy outival repeszthessek, meg ahhoz sok a domb is.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20127) Krisz79 válasza Mansi (#20107) üzenetére


Krisz79
őstag

Milyen módon rögzititek a ilyenkor a telefont?
Vagy csak bent van a zsebbe?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20128) batagy válasza Mewryck (#20051) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Kösz a segítséget.
Akkor a 122.5 mm-es tengelyhosszt lefixálhatom, hogy olyan kell nekem? Csak a biztonság kedvéért.

(#20129) lsebestyen válasza Krisz79 (#20127) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én outizom, berakom a mez hátuljába. Keményebb montizáshoz, vennék valami strapa tokot, és az mehet zsebbe.

(#20130) pengemetal válasza Krisz79 (#20127) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Esetleg karpánt, az elég stabil. (kivéve, ha ráesel pont)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#20131) nauro


nauro
aktív tag

Na megvolt az első menet az új masinával. Kisebb terepes próbálgatások mentek, viszont otthon láttam, hogy mind a két tárcsafék kerék forgatásánál egy ponton surlódik. A boltban vételkor azt mondták, hogy menjek vele 2-300 kmt, majd vigyem vissza egy megnézésre, ez ráér addig, nem okozok vele bajt?

(#20132) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ti milyen esőkabátot használtok? Most azt tervezem, hogy kora télig messzire elkerülöm a BKV-t, így jó volna valami esővédelem is. Látom ezeket az esőkabát széldzsekiket, de mivel nem teljesen vízhatlanok, ezért erős aggályaim vannak, hogy meddig bírhatják átázás nélkül. A teljesen leszigetelt, vízhatlan esőkabátokba meg gondolom belerohad az ember amikor egy laza nyári esőben hajt.

Motoros ismerősöket kérdeztem, szerintük olyan nyári kabát nincs ami tartósan távol tartja a vizet, egy-egy kis zuhét még talán, de tartósabban már nem.

Ja és olyan megoldást keresek ami kicsire összehajtható, hogy elférjen a hátizsákomban (ami amúgy nem kicsi, de nem szoktam rogyásig pakolni).

Tapasztalatok, tanácsok? :)

(#20133) hegyimorc válasza Stauffenberg (#20132) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ez vízhatlan és a hóna alatt szellőzik is.

Árulom - 6eFt, xxl -, mert véletlenül két külön úton kettő is lett belőle

De azt tudni kell, bár gondolom ránézésre is kiderül, hogy ez tényleg akkor jó, ha szakad mintha dézsából öntenék. Mindennapos viseletre én is olyat használok, ami kevésbé vízálló (és inkább szél- mint esődzseki)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#20134) Cathfaern válasza Stauffenberg (#20132) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azon túl, hogy nekem is ilyen problémám lenne, én még azzal egészíteném ki, hogy milyen megoldás van arra, hogy az ember lába se ázzon el? Mert ezek a sima esőkabátok csak a felsőtestet védik, és attól a nadrágom még ugyanúgy csurom víz lesz, amiben ugyancsak nem vicces fél napot ülni amíg megszárad.

(#20135) Stauffenberg válasza hegyimorc (#20133) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az XXL hatalmas lenne, egy mezei L-es is elég lenne. Azért túlbiztosítani sem akarom magam, nekem józan ésszel belegondolva az a bajom a műanyaggal, hogy nem hagyhatom magamon amíg megszárad, mert belerohadok, hónalj szellőzés ide vagy oda. Üvegházhatás. :D Vizesen nem akarom elcsomagolni, mert sokszor van a táskámban fényképezőgép, táblagép vagy laptop.

(#20134) Cathfaern: Na ez meg a másik. Amíg kicsit messzebb laktam a munakhelyemtől, az lett volna 15 km tekerés oda meg 15 km vissza, így terveztem, hogy veszek egy nagyobb hátizsákot és akkor viszek magammal váltás ruhát. kerékpáros nadrág + mez amiben elindulok és beérve az irodába meg átöltözök hétköznapiba. Hazafele meg ugyan ez. Így nem érdekelt volna ha megázom útközben.

Most viszont már közelebb lakom. Ha direkt kerülök, hogy lássam reggel a Dunát, akkor 5 km, ha meg egyenesen megcélzom az irodát (rossz idő esetén mindig), akkor meg 3 km. Na erre a távra nem akarok átöltözni és talán egy sima esőálló széldzseki is elég lenne, de attól még a lábam elázhat.

(#20136) Packersbay válasza Cathfaern (#20134) üzenetére


Packersbay
tag

Esőnadrág,decathlon-ban 4000 körül máshol biztos van olcsóbban. Viszont csak nagy zivatarban érdemes fölvenni nyáron mert különben belerohadsz:-) én ősszel használtam még amikor egész napos esők voltak. Akkor nekem bevált.

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#20137) sssent válasza Stauffenberg (#20135) üzenetére


sssent
senior tag

Léteznek esőnadrágok, de ilyenben bringázni nem egy nagy élmény.

Lassú vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#20138) hegyimorc válasza Cathfaern (#20134) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Rainlegs:

Egyébként meg váltóruha. Én ugyanúgy nem szeretnék büdös cuccban ücsörögni egész nap, mint vizesben.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#20139) pengemetal válasza Stauffenberg (#20135) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én már ültem az irodában 1-2 órát alsógatyában, amíg megszáradt a nadrágom. Azóta van bent egy váltás ruhám! :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#20140) Cathfaern válasza hegyimorc (#20138) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Köszi mindenkinek :R

Nekem is 3km-es táv a napi út, az alatt (ha az ember ésszel biciklizik) megizzadni nem nagyon lehet, viszont kiadós esőben elázni igen.

(#20141) Stauffenberg válasza pengemetal (#20139) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is a váltás ruha koncepciót pedzegettem, de te például mennyi idő alatt tekersz le városban 3 km-t? :) Amíg 15 km-re laktam (na jó inkább 30 km, de ennek a fele vonatozás), addig nálam is teljesen magától értetődő volt a váltás ruha. Csak hát mióta közelebb költöztem már inkább nyűg. Még sz*rni is hazajárok, mert gyorsabban hazatekerek, mint ahogy a folyosó végéig elcsoszogok újsággal a hónom alatt. :DDD

Eddig mindig arra taktikáztam, mint a pilóták akik ki akarnak jutni a zivatarból: Amint megjelenik a radaron egy kapu, gyorsan iszkiri rajta kifele.

10-ből 9 alkalommal bejön és simán beérek vagy hazaérek amíg épp szünetet tart az eső. :D Csak hát ez sem játszható el mindig, főleg befele ha nem akarok elkésni nem várhatok az örökkévalóságig. Hazafele más, tudok várni a büfében vagy játszom valamit a gépemen, de akár meg is ázhatok egy picit, az már nem számít. :)

(#20140) Cathfaern: Én is így vagyok vele. 3 km még nem táv, ha nem hajtod agyon magad nem izzadsz meg. Ha nagyon esik az eső, akkor vagy lyukasztok egy jegyet a BKV-n vagy egyszerűen magamhoz ragadom az esernyőt és gyalog megyek.

[ Szerkesztve ]

(#20142) pengemetal válasza Stauffenberg (#20141) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én 6,5 km-re dolgozom, szóval néha nem árt a váltás ruha (illetve én egész évben bicajjal járok be, váltó cipő mindenképpen kell). Én is taktikázom az időképpel :) Ez a táv nálam kb. az izzadás határ, ha jól eltalálom az öltözködést és kb. 20 km/h-s átlaggal megyek.

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#20143) pomk válasza pomk (#20059) üzenetére


pomk
őstag

(#20144) rii


rii
nagyúr

a sima, libakergető kerékpároknba volt régen valami híresen strapabíró agy?

nekem már másodjára van az, hogy a nagy súly miatt villáig jár a külső gumi, mert kikotyogósodott ))))-.

jó lenne valami erős agy .... )-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20145) Zola007 válasza pomk (#20143) üzenetére


Zola007
veterán

Kryptonite u-lakatoknak az az alja, inkább az Onguard, nem tud kevesebbet, de olcsóbb

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20146) Stauffenberg válasza pomk (#20143) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is ilyen Kryptóm van (hurok nélkül), nagyon nem tudok mit mondani róla, mert megvan még a bringám (igaz mondjuk a biztonsági őrökkel teli porta mellett lakatolok). A tartója borzalom, egy műanyag szar. A lakaton is, meg a vázra rakható gyűrű is. Volt már, hogy rosszabb minőségű úton egyszerűen kirepült.

(#20147) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hali, szerintetek ez mennyire lehet jó? Az a lényeg h ne repüljön le menet közbe a bringáról, ha van egy két kátyú. Apa városi trekking bringájára menne, ha néha elmegy biciklizni, mindig tök sok cuccot visz magával, tehát a hátizsákot váltaná ki. Valakinke van vele tapasztalata?

(#20148) sanzi89 válasza lsebestyen (#20147) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem van. SOHA NE VEDD MEG! Egy szemét, hulladék az egész. Ugyanezt árulják Kellys néven, nem szabad megvenni!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20149) lsebestyen válasza sanzi89 (#20148) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ohh, hát kár érte, köszi h figyelmeztettél!

Szerk. és mi a baj vele?

[ Szerkesztve ]

(#20150) Because válasza Cathfaern (#20134) üzenetére


Because
őstag

veszel gumiszallagot vagy sima madzaggal megoldod és ha van régi széldzsekid annak az anyagából varrsz lábszárra valót, mondjuk a combod ugyan úgy ázni fog...

Stauffenberg: nekem még mindig 15km az út oda :D a filás egyentáskám alján van egy kínai esőkabát a fél órát kibírja amíg hazaérek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.