Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Jó rég jártam erre, már lassan fél éve. Ha a láncnyúlásmérő beleesik 0,75-nél meg 1-nél is akkor mennyi esély van arra, hogy a zsír új lánc nem fog rajta ugrálni? Nem használtam így több ezer km-t, de azért mentem vele néha.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19302) albert8


albert8
addikt

Tudtok segiteni esetleg 30,4-es nyeregcső felkutatásában? Nem nagyon találtam a boltokban, se az online használtpiacon. 35-40cm es kellene, mert a mostani nem elég magas. A másik lehetőség egy átalaitó lenne de abbol se találtam olyat ami 30,4-ről 27-re vagy valami általánosabbra tudna konvertálni.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#19303) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok! Na végre megvettem a kiszemeltet :) Egy gyors kérdés, Schwalbe Rapid Rob, 2.25 gumiba (29es) mekkora nyomást ajánlotok terepre? 77kg vagyok, a külsőre 1,8 (26PSI) 3,7 (54PSI) Bar van megadva minimum és maximum értéknek.

(#19304) ---Lasali--- válasza nauro (#19303) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ki kell tapasztalni, szerintem olyan 2.8-3 bar, de ne lépcsőzz vele, mert lehet fel tudod ütni a felnit!

[ Szerkesztve ]

(#19305) Zola007 válasza nauro (#19303) üzenetére


Zola007
veterán

2,25-el anno 100 kilóval 3,5 bar és felette jártam mindenfelé és nem volt felütésem, szerintem 3,2 mehet bele a súlyod alá

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19306) ---Lasali--- válasza Zola007 (#19305) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én a 2.2 es conti race king el nem egyszer mentem 1.9 barral, én se ütöttem még fel, de én nem megyek le lépcsőkön meg ilyenek.. lightweight 62.5kg vagyok jelenleg, mondjuk igazából ez állandó súly 7 éve kb, egyszer volt egy ingás lefele betegség miatt 57, aztán felfele kondi miatt 65.5, aztán megint 2 éve ugyan annyi vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#19307) Because


Because
őstag

ennek az ebike-nak az oldala eléggé bosszantó firefox alatt legalább is, egyszerűen nem tudok az alkategóriákba lépni eltűnnek az ablakok....

van még valami hasonló nagyobb webshop aminek készleten vannak a cuccai? mert itt szép a választék csak 10-ből 2db van raktáron...

[ Szerkesztve ]

(#19308) Zola007 válasza ---Lasali--- (#19306) üzenetére


Zola007
veterán

Azért a Race King az egy nagyon erős oldalfalú gumi, ami sokat átvesz a terhelésből.
Én egy olcsó Vuelta külsővel nyomtan, de ez is elvitt mindenhova és még mindig megvan a garázsban.

Sajnos a súly nagyon igénybe veszi a bringákat, ezért írtam, hogy tegye bele a 3,2-t nyugodtan
Sokan azt gondolják, hogy 67 és 77 vagy 77 és 87 között nincs nagy különbség, de sajnos nagyon nem mindegy.
Egyik bringaszervizessel diskuráltam anno erről mikor én is nagy súly alá kerestem bringát és az eddig látott felni és gumisérülésekre alapozva azt mondta a srác, hogy 90 kilóval olyan egy 10-15 centis padka mintha 60 kilóval valaki egy 60 centis letörést abszolvál.

Ki is lehetne számolni a ható erőket rugalmas ütközésnél a gumi feületén, de ezt inkább valamelyik fizikában jártas fórumtársra bíznám

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19309) DjKoxi válasza Because (#19307) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Pl. Merem ajánlani.

(#19310) Because válasza DjKoxi (#19309) üzenetére


Because
őstag

köszi! itt honnan tudhatom meg van-e nekik raktáron és mikorra ér ide? általában ez a gondom a webáruházakkal, mert ha jövőhéten délutános vagyok akkor át tudom venni, de ha mégse lenne készleten akkor azutáni hét már nagyon nem jó mert délelőtt vagyok a gyárban...

[ Szerkesztve ]

(#19311) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#19289) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Köszönöm az infot! :R

(#19290) Runner_fxr: Ez a Lidl online shop-jában van. Mellesleg miért ne lehetne nem szar cucc? Nem egy noname váltó van rajta stb...

Azt, hogy pont egy KTM-et ajánlasz, nem azt tükrözi, hogy nagy rálátásod van a bringa piacra...
Azokat a sznoboknak gyártják. Épp csak nem BMW , meg Porsche kerékpár kategória...

(#19308) Zola007 : A Race King-nek pont nincs semmi oldal tartása, oldalt szinte semmi nincs benne.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#19312) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Van nekem egy Shimano SH-R087-es kerékpáros cipőm. Honnét tudnék ehhez look-os pedálhoz stoplit venni?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19313) DjKoxi válasza Because (#19310) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Nagyon gyorsan reagálnak a rendelésre, ha nincs valami jelzik. Ha van, akkor rendelés után a második napon dél körül Záhony mellé itt volt a futár a termékkel. A tulaj kerékpáros, és maximálisan segítőkész, még szerelési tanácsokat is adott.

Ezzel a bolttal csomagküldés terén nincs tapasztalatom, ide személyesen szoktam menni, az áraik nagyon jók, és szinte minden van készleten a honlapon található termékekből.

[ Szerkesztve ]

(#19314) eddie1978


eddie1978
aktív tag

(#19315) Cyberpunk válasza eddie1978 (#19314) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Áucs, ez még nekem is fájt. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19316) Gizmo94 válasza eddie1978 (#19314) üzenetére


Gizmo94
veterán

Jó kis szita. :D Ezért van a motorokon telóstabi. :) Kíváncsi vagyok, mikor jelenik meg valami hasonló bringákra is, bár kivitelezni igen nehéz lenne.

(#19317) Zola007 válasza Doki-HUN1978 (#19311) üzenetére


Zola007
veterán

akkor keverem valamelyikkel, de úgy rémlik a Gyöngyben a srác Race King -el versenyez és ő mondta, hogy elég jó erős az oldalfala

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19318) Zola007 válasza eddie1978 (#19314) üzenetére


Zola007
veterán

aki hülye, megérdemli :C

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19319) concret_hp válasza Because (#19307) üzenetére


concret_hp
addikt

én rendeltem tőlük a nyáron könyöklőt, ami nem volt raktáron, meg táskát ami közben elfogyott, így is <2 hét alatt megjött, ami persze nem 1 nap nyilván, de a könyöklő pl jóval olcsóbb volt mint bárhol máshol.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19320) MTMan


MTMan
tag

Sziasztok!
Kerékpár vásárlás előtt állok és meg szeretném kérdezni melyik lenne a jobb választás.
Ez vagy ez?

(#19321) imyourfriend válasza MTMan (#19320) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ugyanazt a kerékpárt linkelted be kétszer. :)

(#19322) MTMan válasza imyourfriend (#19321) üzenetére


MTMan
tag

Ez lenne a másik.
Bocs, de telefonról vagyok.

(#19323) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Outi belsőt érdemes foltozni? Használja valaki így?

(#19324) Toomy válasza MTMan (#19320) üzenetére


Toomy
senior tag

Mire használnád és mennyit mennél vele. Mert ezek olyan boltba-kocsmába járó kategóriák.

(#19323) lsebestyen - Ha rám hallgatsz, akkor elfelejted. Nagyon nem megbízható. Nálam 1-2 nap után állandóan elengedte a nyomást. Inkább vegyél a DECA -ba 2db belsőt 900Ft -ért. Igaz elég gyorsan el szokták kapkodni. De amikor van akkor egyből 3x2 is veszek. :K

(#19325) csabi94 - Oszt Csabikám mesélj, mi jót láthattunk ma az endo-n!

[ Szerkesztve ]

(#19325) csabi94 válasza rootkiller (#19296) üzenetére


csabi94
őstag

Így van! Annyit tennék hozzá, hogy 39-25! :)

(#19326) MTMan válasza Toomy (#19324) üzenetére


MTMan
tag

Hát "boltba-kocsmába", esetleg hétvégén egy kisebb túra.

(#19327) anorche1


anorche1
őstag

Ha endomondo -ban véletlenül a pause helyett a stop -ra nyomok, akkor össze lehet még illeszteni a 2 felvételt?

Más:
Ma tekertem 70km -t a Bükkben, jól el is fáradtam. Elő is jött az, ami akkor szokott, amikor vélhetően nagyon megterhelem a tüdőmet, és ilyenkor nagyobb lélegzet vételnél rám jön a köhögés, amit csak nagy nehez tudok abbahagyni. Ilyen már régebben is volt, de mivel csak ritkán jött elő, ezért nem zavart. Most viszont minden keményebb és hosszabb tekerés után előjön. Gondolom a tüdőmmel lehet valami. Soha nem cihiztem, még csak ki se próbáltam, és 16 vagyok, szóval nem egy öreg dohányos. Jövőhéten elmegyek ezzel az orvoshoz, remélem nincs nagy gebasz. Volt/van másnak is ilyen?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#19328) Szakbarbár válasza lsebestyen (#19323) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

2 hete foltoztam az enyémet egy tüske után, eddig nem engedett le a szokásosnál jobban. 6,5 - 7 bar-on használom, lehet hogy ez is számít.

(#19300) Toomy Én is a 80. kilométer után értem oda, Bajna - Zsámbék - Piliscsaba útvonalat gondolom nem kell bemutatnom. Pilisvörösvár és Pilisszentkereszt közötti 10 km-es részt 45 perc alatt tudtam le.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#19329) SimonYana válasza anorche1 (#19327) üzenetére


SimonYana
addikt

Jobb ha megnézeted , mert én több évet cigiztem , mint ahány éves vagy (25) és nincsenek ilyen gondjaim!
Igaz 3. éve nem szívom , bár itt pesten nem is jutok olyan levegőhöz mint Te! Lehet túl tiszta a levegő! :DD Semeddig sem tart egy vizsgálat!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#19330) concret_hp válasza anorche1 (#19327) üzenetére


concret_hp
addikt

ha ilyen erdei részeken mész rendszeresen akkor valami allergia is lehet.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19331) Toomy válasza MTMan (#19326) üzenetére


Toomy
senior tag

Arra jó lehet, én csak pl. a leggagyibb dolgokkal van ugyebár szerelve ami lehet hogy léptem nyomon utánaállítgatás kér majd.

(#19328) Szakbarbár - Jut eszembe kb. 2 hónapja rendeltem direkt outi gumihoz való kis foltokat. Adok magamnak még egy esélyt. Úgy is van tartalék kerekem és gumi. Ha egy hétig bírja akkor talán jó lesz, de inkább csak tartaléknak használnám. Meg aztán terhelésen lehet hogy ripsz-ropsz kifikázódik. Amúgy nem is értem hogy szinte mindenkinek sikerül a foltozás nekem meg soha nem jött még össze. Persze a mountimon ott tökéletes az is amit már vagy 7-8 éve foltoztam...

[ Szerkesztve ]

(#19332) zoli03 válasza lsebestyen (#19323) üzenetére


zoli03
őstag

Persze, hogy érdemes. Nekem valamelyiken már 2-3 folt is van, semmi baja (Rema Tip-Top-ot használok, azzal mindig tökéletes lesz a foltozás, mást nem is próbáltam).

(#19333) Solad válasza anorche1 (#19327) üzenetére


Solad
őstag

Jo esellyel asztmatikus a moka, nyomas vele a dokihoz es megkapod a megfelelo kezelest :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#19334) #48525824


#48525824
törölt tag

Berohadt nyeregcsore tudtok valamit ajanlani? 1 eve van osszerakva es meg se moccan, pedig zsirozas utan lett berakva.

(#19335) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

asszem, most egy kicsit elegem van a bringákból :D

Anyának állítanám be a féket, hallok egy reccsenést. Mivel a fék csak nem akart beállni, szétszedtem. A kis fémgyűrű, ami előfeszíteni a féket, na az kettétört benne...

Ezután a második bringára próbáltam felrakni a Sigma dokkolót, viszont az egyik érintkezője kilógott. Addig babráltam, míg kitéptem a helyéről :W

Szóval most utálom a bringákat :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19336) razzorr


razzorr
őstag

Valamelyik nap néztem egy bringaboltban a Neuzer Courier DT Sora gépsárkányt és gondoltam rákérdezek,hogy vajon érdemes e vele foglalkoznom,akár gondolati síkon is. 😊 Úgyis csak hobbi célra használnám, max 1-2 hosszabb túra erejéig évente. Látom a felszereltségéből,hogy inkább az alap cuccok vannak rajta, semmi extra. De vajon azok megbízhatóan működnek? Esetleg van valakinek ilyen gépe?

(#19337) Because válasza #48525824 (#19334) üzenetére


Because
őstag

wd40 :)

concret_hp: ha letargyalhato időpont akkor okes, mert a muszakbanjarasnal megoldhatatlan a csomagok átvétele

[ Szerkesztve ]

(#19338) fpeter07


fpeter07
veterán

[link] Ez elképesztő.

(#19339) rootkiller


rootkiller
őstag

Második kopott ultremo is megy a kukába, megy fel a bringára az utolsó.

Artengo TR 990 Pro

(#19340) Toomy válasza fpeter07 (#19338) üzenetére


Toomy
senior tag

:Y
Törött lábbal 100 kili egy versenyen. Vazze ez tényleg nem gyenge. :R

(#19341) Cyberpunk válasza rootkiller (#19339) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mennyit ment?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19342) rootkiller válasza Cyberpunk (#19341) üzenetére


rootkiller
őstag

Nálam nem sokat, kidobáshoz közeli volt előtte is, tartalékba kaptam.

Artengo TR 990 Pro

(#19343) ---Lasali--- válasza Zola007 (#19317) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Race King ből van a supersonic, amivel versenyeznek sokan, a Benkó Barbi is pl.
Nekem is az van, annak abszolúte semmi oldala nincs, hát látszanak a szövetek oldaról.. meg az egész gumi egy semmi, 460 gramm a 2.2 es!

(#19344) concret_hp válasza Because (#19337) üzenetére


concret_hp
addikt

futárcég szállítja, szóval necces, nem tudom. csak arra emlékszem, hoyg jóval olcsóbb volt szálíltássla együtt is a könyöklő mint bárhol máshol (pontosan ugyanaz)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19345) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

A mai nap egyik munkája ezt a bringa volt. Váltós bicajból építettem át.
Bár nekem nem annyira jönnek be ezek a gépek, de a gazdája örült neki. :)

(#19346) D.Orion válasza Runner_fxr (#19345) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem, hogy nem szép, hanem ez még ronda is. Rozsdásodó fehér acélváz helyenként betekerve fehér ragszalaggal. Ha nem valami csini szőke v. barna a tulaj, akkor nem értem meg. :DDD

(#19347) fpeter07 válasza D.Orion (#19346) üzenetére


fpeter07
veterán

Az hagyján, én a falra tudnék mászni fehér külső gumi láttán.

(#19348) imyourfriend válasza D.Orion (#19346) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ez valami kotla, vagy nem tudom mire hasonlít. :DDD Ahogy elnézem a rozsdás nyeregcsövet, hát.. Az ilyen bringa gazdája inkább járjon gyalog, vagy nem is tudom..

(#19349) D.Orion válasza imyourfriend (#19348) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha már ilyen gépem lenne, akkor inkább ez, akár egysebibe, no fixi:

(#19350) imyourfriend válasza D.Orion (#19349) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezen látni hogy foglalkoztak vele, és meg van tervezve a színvilága is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.