Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) fpeter07 válasza Teasüti (#19239) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem elég felmenni a harmadikra. :D

(#19252) Cyberpunk válasza Gyufaaa (#19250) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ne is mond mifelénk is elég gáz, ennek ellenére én belevágtam, egyelőre kerülgetem őket mást nem tehetek. :U Azért a DH is marad, lehet két ennyire eltérő stílust is nyomni egyszerre. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19253) Toomy válasza imyourfriend (#19248) üzenetére


Toomy
senior tag

Ismerek Mátra bike -os acél vázas versenyzőt. Kegyetlen ahogy megy vele. A 38-39 -es átlagú társasággal simán végig tolja az akár 200 km -es Balaton kört is. Tavaly a Tour-de Velence 130km -en együtt mentünk és akkor még az alu MERIDA -val voltam. Jót alakítottunk. persze nem sunnyogva a bolyban, hanem amikor előre kerültünk akkor húztuk 1-2 km-t a sort.
Amúgy én is úgy voltam vele, hogy a büdös életben nem veszek carbon bringát. De a 2 év 50ezer km -el megspóroltam legalább 400 -ezer ft. benzin pénzt. Úgy gondoltam hogy megérdemlem, hogy arra költsem ami a legfőbb hobbim. Nagyon nem bántam meg.
Persze csak a versenyek előtt 1-2 nappal ülök csak rá. Addig meg próbálom azt a szintet hozni az öreg MERIDA -val is. Mert ripsz ropsz hozzá lehet lustulni a jóhoz. :) Így próbálok fejlődni. Bár többen mondták, hogy nem ártana egy edző mellém.
De nem tudom, hogy tudnám betartani az utasításokat, mert nekem már az is piszok nagy változtás volt, hogy nem megyek napi 100km -t. Hanem max. 2-3 órát, de azt keményen. Ma is lett volna időm akár 150 km -re is, de már nem szabad a vasárnapi időfutam miatt. Ehelyett menetem 50km-t 1:20 perc alatt.

(#19251) fpeter07 - "Nekem elég felmenni a harmadikra."
2012 -ben amikor majdnem 90kg voltam és nehezemre esett felmenni a 4 negyedikre, akkor mondtam, hogy ez így nem mehet tovább. Csak kicsit átestem a ló másik oldalára. :)

[ Szerkesztve ]

(#19254) G@ben válasza G@ben (#19211) üzenetére


G@ben
addikt

Erre valaki?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#19255) rétisün válasza Toomy (#19253) üzenetére


rétisün
veterán

igen, és az 2012-ben volt, amikor Lentiben a 3 országos maratonon bőven 30 feletti átlaggal mentetek szki-vel meg csabival, azaz kb. fél év alatt értél ilyen szintre :Y :R :C

ja, csabi montival :Y szki meg egy kb. 12 kilós acélvázas trekkinggel :Y

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19256) deicide válasza rétisün (#19255) üzenetére


deicide
veterán

Ez így van, a kitartás és az elszántság csodákat művel, nem is feltétlen kell az ember alá penge gép, hogy jobb legyen, mint a bringások jó része. Nosztalgiából lehet idén is MTB-vel csinálom meg a Velence 10X-et. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19257) Toomy válasza rétisün (#19255) üzenetére


Toomy
senior tag

Azért hozzáteszem, hogy rohadtul hiányoznak a több 100 -as távok. :K
A Csabiról még fogunk bőven hallani! Ő még fiatal és nemcsak a szervezete fejlődik, hanem a teljesítménye is brutálisan. 3 éve még egy alap ,mountival vigéckedett strandgatyába. :DDD Most meg fájhat a fejük az amatőr élvonalbelieknek.

(#19256) deicide - De 2.35 -ös terepgumival! ;) Én csak ezért nem megyek idén sem rá, mert állandóan rárakják a PELSO-ra. :(((

[ Szerkesztve ]

(#19258) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Ez itten jó vétel, vagy ilyet nem szabad meg venni?!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#19259) Szakbarbár válasza deicide (#19256) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nem arról volt szó hogy bringóhintóval megyünk? :DDD
Egyébként mikor lesz a Velence 10x? A TTT honlapján nem találom.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#19260) D.Orion válasza Doki-HUN1978 (#19258) üzenetére


D.Orion
veterán

Ezt nem kérdezhetted komolyan! UGYE????

208.000 Forint egy noname vázas, Sora szettes outi-ért a LIDL-ből?!? Ugye ezt nem számoltad át?

Felejtsd el vétel kategória. 60.000Ft-ot érne akkor, hogy ha kidobnád a vázat és átpakolnád külön vásároltra a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#19261) Ati007 válasza Doki-HUN1978 (#19258) üzenetére


Ati007
őstag

EZ sem rossz 725euroért csak ide nem szállítanak , mondjuk én ismerösön keresztül megoldottam és úton van :)

(#19262) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sehun nem találom. Mikor lesz a Velencei 10x? :U Máj 31. ? :F

[ Szerkesztve ]

(#19263) Toomy válasza D.Orion (#19260) üzenetére


Toomy
senior tag

"Noname vázas"
A REX az nem egy híres kutya? :DDD

(#19264) rétisün válasza Toomy (#19263) üzenetére


rétisün
veterán

lehet, ott az a 'helyi csepel' :DDD

(#19256) deicide: azok alapján, amiket látunk tőled, montival is simán hozod a 30-as átlagot. minimum 10 körön át.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19265) D.Orion válasza Toomy (#19263) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha még Principia Rex lenen azt mondom, hogy NANÁ! De így, hogy Rex a márka és nem a típus... Google se dob ki semmit rá, mint márkára...

És ebből volt 2013-ban E-bike is a LIDL-ben, meg "DH" gép is...

[ Szerkesztve ]

(#19266) Runner_fxr válasza deicide (#19236) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Amikor igazán jó edzésben voltam, bár az nem csak kerékpáros edzés miatt volt, a legalacsonyabb nyugalmi pulzusom 49-50 körül volt. A 39-40 az már nagyon komoly, te tényleg nem sz@rral gurigázol. :)

(#19267) Toomy válasza D.Orion (#19265) üzenetére


Toomy
senior tag

Hát igen, kb. a kutyának sem kell kategória. :)

(#19268) imyourfriend válasza D.Orion (#19260) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én nem adnám a KTM strada 800 alá, oké hogy az full sora és alumíniumból van.. de 250ezerért so so.

[ Szerkesztve ]

(#19269) fpeter07 válasza D.Orion (#19260) üzenetére


fpeter07
veterán

Lehet edzésre kell neki, arra tökéletes. :)

(#19270) D.Orion válasza fpeter07 (#19269) üzenetére


D.Orion
veterán

Nagyon drága. Ennél sokkal olcsóbban lehet kapni márkás gépet Sora szettel.

(#19271) Toomy válasza D.Orion (#19270) üzenetére


Toomy
senior tag

Főleg ősszel és télen ahogy a szánkót és a jégkorit nyáron kell vásárolni. Mert ugyebár az okos embernek télen-nyáron van esze. :K

(#19272) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Van egy ilyenem [link] azt írják jó presta szelephez is, de fogalmam sincs hogy. Esetleg ismeri valaki?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19273) razzorr válasza Cyberpunk (#19244) üzenetére


razzorr
őstag

Gyönyörű gép. Grat, sok balesetmentes km-et.
Csak ne teszkós spirál lakattal zárd le a helyi kis presszó előtti rozsdás biciklitárolóba 😄

(#19274) Toomy válasza Cyberpunk (#19272) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha letekerve a kupakot, van benne egy fordítható rész akkor jó lehet. A legtöbb mini pumpa már így készül. :K

(#19273) razzorr Igen, ez már az a kategória, amit egy pillanatra sem szabad szem elől téveszteni.

(#19275) rétisün - Miért nem alszol már? Hogy fogsz így holnap egy 100-ast letúrni? Bár ahogy nézem, felétek az előrejelzést., zivatarokat jósol... :U

[ Szerkesztve ]

(#19275) rétisün válasza Cyberpunk (#19272) üzenetére


rétisün
veterán

alighanem most autószelepre 'van állítva'. le kell tekerni a fejen lévő 'anyát', van benne egy gumi meg egy műanyag bizbasz, azokatt meg kell fordítani.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19276) Cyberpunk válasza Toomy (#19274) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tényleg már okés. :D :R

Akkor mehet bele egy 8 bar? :DDD 87 kg vagyok.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19277) Toomy válasza Cyberpunk (#19276) üzenetére


Toomy
senior tag

Dobj le egy 10 -est és mehet az ULTREMO-ba a 9 -is. :K

(#19278) Zola007 válasza Runner_fxr (#19266) üzenetére


Zola007
veterán

a nyugalmi pulzus nem minden
először is remélem mindenki az ébredési pulzusra gondol alatta

én nem nevezném magam fittebbnek mint egy átlag sportolgató, de mégis elég alacsony

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19279) Cyberpunk válasza Toomy (#19277) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Tervben van. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19280) Toomy válasza Zola007 (#19278) üzenetére


Toomy
senior tag

Nálam nem csak az ébredési van 40 alatt. :B

(#19279) Cyberpunk - Mennyi a magasságod? Mert ha 180 körüli vagy akkor az már azért optimális. :K

(#19281) Cyberpunk válasza Toomy (#19280) üzenetére


Cyberpunk
félisten

178, de erősebb csontozatú, amolyan macis típus. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19282) Toomy válasza Cyberpunk (#19281) üzenetére


Toomy
senior tag

Az azért elég jó. :K A genetikával nem igazán lehet harcba szállni. :(

(#19283) Cyberpunk válasza Toomy (#19282) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó ez, ennek is köszönhetem, hogy nem törtem még össze magam DH alatt. ;] De lehet nagyot zakózni aszfalton is gondolom. A kormánytól féltem, nekem egy elég széles (77 cm) van a DH-s gépen, jó széles fogással. Viszont egyáltalán nem tűnt annyira gondnak ez, hamar megszokom szerintem. Hozzá teszem mentem már versenybringával, de az már a történelem előtti időkben valami Csepel gép volt. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19284) Toomy válasza Cyberpunk (#19283) üzenetére


Toomy
senior tag

Engem is vonz a DH, de tuti hogy 10 "lesikláson" belül rommá törném magam. Mert ugyebár ott aztán rendesen feszegetve vannak a határok. :K

(#19285) Runner_fxr válasza Toomy (#19284) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Háát, fene tudja, én hobbi szinten jó pár évet déháztam már. :) Mondjuk DH előtt is montiztam xc stílusban, szóval volt némi hegyikerékpáros rutinom, sok külföldi bringaparkot is megjártam, esések voltak szép számmal, de soha semmi komolyabb sérülést nem szenvedtem. Viszont amikor vettem egy fitnesz bicajt pár éve, azzal pár hónap használat után kicsúsztam egy kanyarban és eltörtem a kulcscsontom.

DH bicón többnyire jól be vagy öltözve védőfelszerelésekbe, aszfalton meg nem. Ezt se felejtsd el.

Egyébként szerintem az igazi hegyikerékpár esszencia az az All mountain/Enduro kategória környékén van. Talán inkább az All mountain 130-140mm rugóúttartománnyal.

(#19286) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#19285) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Erről a Cedric Gracia bukása jutott eszembe.
Cedric Gracia | Bleeding crash | Megavalanche Reunion Island
Aki nem bírja a vért, és még szeretne ezek után is halál félelem mentesen kerékpározni, az NE nézze meg. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19287) Runner_fxr válasza ---Lasali--- (#19286) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Cedric Gracia sokszor járt pórul, sajnos eléggé peches a sérüléseket tekintve, amúgy nagyon bírom a bringázási stílusát. :)
Ez a videó nem túl látványos, de az az üvöltés a bukás után, elárulja, hogy nem csak egy zúzódása lett.

Itt a baleset utáni röntgen felvétel. Nem vagyok orvos, de szerintem egyértelműen látszik, hogy komoly a sérülés, a comb csont feje és medence csont találkozásnál.

Műtét után.
Ezek után még simán visszaült a bringára és ismét versenyzett, pedig már nem mai gyerek!

(#19288) Doki-HUN1978 válasza D.Orion (#19260) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Teljesen komolyan kérdeztem. Ha nem lett volna komoly a kérdésem, nem itt tettem volna fel, hanem valamelyik vicc portálon.
A montikra van némi rálátásom, viszont a verseny kerékpárokhoz nem értek... Ezért kértem a tanácsotokat.

A kérdéseid cinizmusát nem nagyon értem, legközelebb kérlek inkább hagyd ki a mondandódból, vagy ne is válaszolj, ha ezt nem tudod megtenni érett felnőtt módjára!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#19289) ---Lasali--- válasza Doki-HUN1978 (#19288) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az váz kegyetlenül néz ki.. valami förtelem, nem tudom hova tenni, hogy mi járt a fejébe annak aki ezt tervezte.
Ezek a kerekek meg jelenleg az itthon kapható legolcsóbb országúti gyári szettek. És ezzel a minőségéről is elmondtam mindent.
Ennyiért ez drága.. még ha a váz nem lenne ennyire ortopéd, akkor is.

(#19290) Runner_fxr válasza Doki-HUN1978 (#19288) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha a montikra van rálátásod, akkor azért ismerned kéne pár országúti márkát is, mivel sok remek kerékpárgyártónak vannak monti és országúti kerékpárjai is. A másik meg, hogy szupermarketbe nem veszünk kerékpárt, ezt még egy full kezdő is viszonylag hamar megtanulja. Gondolhatod, hogy egy Lidl-be nem olasz prémium márkákat vagy egyéb komolyabb kerékpárokat fognak árulni. :)

Ha nagyon nem akarsz belemélyedni és nem akarsz rossz lóra se tenni, akkor Cube vagy KTM országútikat nézz. Ezeket gondolom ismered már montisként is. Természetesen sok egyéb remek gyártó is van, de ezeket nem a szupermarketekben fogod megtalálni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19291) ---Lasali--- válasza Runner_fxr (#19290) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Cube ot meg a KTM et is fölösleges megvenni, eléggé túlárazottak. Mennyi most egy sora -s cube vagy KTM? 270 ezer? Nevetséges árakat adnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#19292) imyourfriend válasza ---Lasali--- (#19291) üzenetére


imyourfriend
őstag

250ezer alu vázzal alu villával. Meg kell fizetni az új technikát szerintem, viszont KTM-nél tudod hogy mit fizetsz meg.

(#19293) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egyes modern városi design mtb-okon lehet látni olyan gumikat/felniket, amik egy normál mtb kerékhez képest optikailag tömöttebbnek, pufibbnak néznek ki. Nem tudom ennél pontosabban megfogalmazni, elég látványosak, ilyesmire gondolok: [link]

Ez valami spec kerék, gumi típus, vagy a fekete felnivel érik el az optikai hatást?

(#19294) deicide válasza NeoExDeath (#19293) üzenetére


deicide
veterán

Igen, relative keskeny fekete felni, bele pedig egy legalább 2.1-es traktorgumi és máris ballonos hatást kelt a bringa.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19295) deicide válasza Szakbarbár (#19259) üzenetére


deicide
veterán

Az előzetes lista szerint 06.07, szidom is őket, mert egy napon lesz a gyalogos Velence 35 túrával is...

Rétisün: A 30 valószínűleg menne, tavaly 27 felett volt az átlag, igaz akkor 1.5-es gumival, most meg a 2.1-el mennék. De szerintem inkább outi, hogy tudjak rendes tempót menni. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19296) rootkiller válasza Doki-HUN1978 (#19258) üzenetére


rootkiller
őstag

3 tányér? Pfuj! 50-12 a vége, eléggé ciki kategória. Ez nagyjából azt jelenti hogy csütörtökön jöttem 73-al le egy dombról, ez átszámolva azonos pedálfordulattal csak 63 lenne.

53-39/11-28 powa, soha nem akarok kompaktot, a három tányér meg nálam szentségtörés. Remélem a három tányér nagyon gyorsan kikopik, a compact mellett nincs értelme.

Artengo TR 990 Pro

(#19297) razzorr


razzorr
őstag

Én szívem szerint egy ilyet vennék. Csak lehet nem használnám ki idő híján :)

[ Szerkesztve ]

(#19298) Szakbarbár válasza rootkiller (#19296) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A 3 tányér és 50-12-es áttétel az olyan gizdáknak van, mint amilyen én is vagyok :DDD Én nagyon szívesen lecserélném a 52-39-es hajtóművemet 50-34-re. Tavaly a Pilisszántó - Pilisszentkereszt úton szégyenszemre tolnom kellett a biciklit egy darabon. 39-23 a legnagyobb áttételem és az ott kevés volt.

(#19295) deicide Megvárjuk az indulással, amíg végigfutod a 35-ös távod. ;) Most látom, hogy outival jössz, akkor nem várunk, majd felzárkózol. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#19299) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Na úgy néz ki sikerült találni több bringát is az elmúlt időben.
Kezdjük egy kis ismétléssel, 196 cm magas vagyok és 115kg, biciklit szeretnék venni napi 30-40 km megtételéhez 90% kerékpárút a többi aszfalt(7%) útalapos (3%) munkába járáshoz, később túrákhoz. Elképzelésem egy MTB, de többen mondták, hogy egy trackinggel jobban járnék. Ár 60-70k, maximum 80k.

Találtam pár biciklit:
1. Genesis Theseus

Meg tudnám kapni 60k-ért, vállalnak rá 2 hónap garanciát, Zola007 kolléga felvette, hogy felni lehet nem bírja a terhelésemet.
Így megkérdeztem mit tudnak adni helyette:
Vuelta Airline 1 2.000,- ez a legolcsóbb, nem ajánlom annyira
Ryde Zac Pro 4.590,- ezüst /4.990,- fekete színben ez ár érték arányban nagyon jó.
+1690 a postaköltség.

Eddigi negatívumok:
- Nincs pedál
- Régi kiadású
- A teleszkóp nem a legjobb
- A váltót meg cserélték a későbbi típusokban.

2.Merida Matts 80(katt)
Korrekt életút, szép bicikli, csak kicsit drága nekem.

3. Cube Aim (katt)
Jól néz ki, bár nem tudom pontosan mekkora méretű, gyártó oldalán olvastam, hogy csináltak nagy méretűt is.

4. Kelly's Wandal(katt)
Egyszerűen gyönyörű, bár kicsit drága.

5. Kelly's Coach (katt)
Ez is szép, a Kelly's csak ilyen szép bicikliket gyárt? :D Fehér színű, kicsit óckodok tőle...

6. Univega Terrano 100 (katt)
Tetszetős, csak kicsit drága.

7.Giant Freerider (katt)
Egyszerű, de nagyszerű, meg olcsó.

8. Caprine Tour(katt)
Szép jószág.

Segítséget kérnék, hogy melyik lenne jó vétel, mik az előnyei hátrányai. Szeretnék a héten dűlőre jutni biciklivételben, mert jön a jó idő. :)

(#19300) Toomy válasza Szakbarbár (#19298) üzenetére


Toomy
senior tag

"Pilisszántó - Pilisszentkereszt"

Az csúnya egy hely. Ott szerintem én is bek@ksiznék a 39-23 -al. Mert a 39-25 -el is alig tudtam már átforgatni a vége felé. Igaz mire odaértem már volt majdnem 60 km dimbes-dombos terep a lábamba. Amiatt a szakasz miatt vettem egy 11-28 -as sort hátra, de érzésre most meg már elég lenne a 25 -ös is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.