Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) lsebestyen válasza anorche1 (#20447) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát igen, azt a leszedőt én is csak először és utoljára tudtam használni.. :(

(#20452) Tüzi válasza Tomi_Sci (#20446) üzenetére

ezen mit röhögtem hallod :D
meg amikor a milliárdos új szoci alagútban fél méter víz volt, mert az már nem jutott el a mérnökök agyáig, hogy a víz lefele folyik xD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20453) dragonfx


dragonfx
veterán

tudtok segíteni hol kapnék sötétkék színű váztáskát?
én sehol nem találok...
a vázszínem miatt kéne ilyen.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20454) ZeroX92P


ZeroX92P
tag

Üdv.

Bringát keresek max 150ig két fajta ctm et néztem ki rambler 1.0 és rambler 2.0 az lenne a kérdés hogy tudtok e ezekről valamit, megéri e az árkülönbözet a 2.0 javára? Vagy esetleg tudtok mondani ennyiért jobbat. Használt nem játszik.

(#20455) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Shimano BB-UN26 és BB-UN55 között mi a különbség?

(#20456) Because


Because
őstag

endomondot javasoljátok a megtett út és sebesség rögzítésére?

[ Szerkesztve ]

(#20457) fpeter07 válasza Tomi_Sci (#20446) üzenetére


fpeter07
veterán

Ciklokrossz pályára simán elmenne ez a rész. :DDD

(#20458) deicide válasza Because (#20456) üzenetére


deicide
veterán

Igen, sokan használják, én is, jó a közösség, jók a feature-ök is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20459) Keraa


Keraa
aktív tag

Sziasztok!

V fékes teleszkópos villára fel tudnék valamilyen adapterrel vagy bilincsel tenni tárcsaféket?
Egy BTWIN Rocrraider 5.1 C1-es bicajról lenne szó.

Előre is köszönöm!

(#20460) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Sziasztok!

Gumiköpenyt keresgélek, nézegetek. Mit ajánlatok?

Felhasználás kritériumok:
- 26 colos
- 75% aszfalt, 25% terep
- Árban 5 ezer körül jöjjön ki párban

Mi lenne ár értékben a legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#20461) Runner_fxr válasza Keraa (#20459) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Képek alapján úgy láttam, hogy van a villáján IS tárcsafék felfogatás. Tehát elvileg igen, de ehhez új kerekek kellenek bele, mert az agyak viszont nem tárcsa kompatibilisek. Vagy komplett kereket kell bele venni tárcsafékes aggyal, vagy fűzni kell bele tárcsás agyakat. Véleményem szerint egy ilyen alsó kategóriás bringára nem éri meg az átépítés, mert a bringa árához képest aránytalanul sokba kerülne.

Úgy látom, hogy csak a villán van tárcsafék rögzítési lehetőség, a vázon nincs, tehát hátulra semmikép nem tudnál tárcsaféket tenni.

[ Szerkesztve ]

(#20462) rétisün válasza deicide (#20458) üzenetére


rétisün
veterán

ahogy már írtam régebben is, nálam nem mindig működött megfelelően, de asszem most adok neki még egy esélyt. a kirándulásokat sportypallal szoktam rögzíteni (már amelyiket) de folyton szerkesztgetni kell utána, hátha az endo jobbban megfelel erre.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20463) Keraa válasza Runner_fxr (#20461) üzenetére


Keraa
aktív tag

Köszönöm szépen Runner_fxr !

De csak, hogy még bonyolultabb legyen, az én villámon nincs rajta az a kis bütyök sem:-(
amire fel lehetne fogatni. Szóval akkor még egy villa is kéne...:-(

(#20464) Runner_fxr válasza Keraa (#20463) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez esetben új villa kell, nem tudok semmilyen bilincses megoldásról és a vázad meg biztos, hogy nem kompatibilis a tárcsafékkel, tehát hátra semmiképp nem tudnál tenni, nem éri meg a vesződséget, erre a bicóra elég a v-fék, olyan terepre úgy sem szabad vinni ahol szükség lenne minőségi tárcsafékre.

Jobban jársz ha kompletten eladod a bringát és már elve tárcsafékkel szereltet veszel. Lehetőleg hidraulikus tárcsafékkel szereltet.

(#20465) Because válasza deicide (#20458) üzenetére


Because
őstag

köszi, tettem egy próbát a free verzióval. felavattam a bicó új hajtását :) :

[link]

(#20466) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Jövök még kérdéssel ha nem gond.
A múltkor szétkaptam a Camping bicikli hátsó agyát.
Fotó1
Fotó2

A fogaskoszorút szeretném kicserélni, mert a fogak már kissé előre vannak görbülve a hajtás irányába.
15 fogas a tárcsa.

Ezt a Sturmey Archert körmöst néztem, de nem tudom, hogy ez kompatibilis-e az én régimmel. Először is, nem tudom hogy sík kell-e vagy 1.5mm süllyesztett. Másrészt a régin van körkörösen egy 2-3mm-es kiálló vezetősáv vagy csúszóház-szerűség, nem tudom hogyan hívják azt a részt, de látszik a képen. A Sturmey Archer fotója csak az egyik oldalt ábrázolja, a másik oldalán van ilyen körkörös sáv vajon?

Kösz!

(#20467) Because válasza Because (#20465) üzenetére


Because
őstag

mondjuk nem biztos, hogy jó a link még ismerkedek vele, így olvasható? [link]

[ Szerkesztve ]

(#20468) Peet210 válasza Because (#20467) üzenetére


Peet210
őstag

Igen, így jó.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#20469) Tüzi


nem lakatolta le az első kereket a boltnál...
no wheel? no wuckers' mate!

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20470) razzorr válasza bigbuda (#20460) üzenetére


razzorr
őstag

Én is most gondolkodok, hogy lecserélem a 26x2.1-es gumimat egy kicsit vékonyabbra, hogy haladjak is,mert aszfalton nyomom 95%-ban és sokszor ízzadok, mint haladok 😊 így egy 26x1,75 elég lenne. Én a Rubena (cseh gyártmány) nagyon jó ár-érték arányú gumijait nézegetem már egy ideje. Egy helyi bringakereskedőtől hallottam,hogy elég olcsó, de jó gumikat gyárt a Rubena, és ezt egy kis defektvédős technológiával megspékelve darabja olyan 3ezerből kijön. Olvass utána ha gondolod. Van gyártói oldala is, ott ki tudod választani a neked megfelelő méretet,mintázatot.

(#20471) Cyberpunk válasza Tüzi (#20469) üzenetére


Cyberpunk
félisten

LOL :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20472) Krisz79 válasza razzorr (#20470) üzenetére


Krisz79
őstag

Bár,már itt tartanék,hogy gumi cserén töprenghessek...
Mtb-ot szeretnék max :130e-ig. Egyenlőre sikertelenül.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20473) Because válasza Peet210 (#20468) üzenetére


Because
őstag

köszi, akkor szuper :)

(#20470) razzorr: ilyen van a kerekeken nekem mindenre jó 2. nyara lesz a gumiknak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20474) Runner_fxr válasza Krisz79 (#20472) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Pedig 130 körül már vannak elfogadható minőségű, hobby mtb kerékpárok.

(#20475) dragonfx válasza Krisz79 (#20472) üzenetére


dragonfx
veterán

mér nem veszed mega rockridert 60ért a dekába..és alakítgathatod is saját igényeidre ha valami idő előtt tönkremegy.
átnézegettem teljesne rendben van egyedül tán a hajtás gázós rajta....alap kerékpárnak hobby szintre elég.
ha a hajtás ódaszámolom 5500ért már van shimi bele és kész.

ezt kipróbáltam bitang jó kis bicaj-mindne további nélkül kéne... :K

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20476) razzorr válasza Because (#20473) üzenetére


razzorr
őstag

Én most azért lehet merész leszek, hogy 1,75-öst veszek rögtön. Úgy gondolom,hogy a 2,1 után nem lennék sokkal beljebb egy 1,95-össel.
Én a Flash és a Walrus long way-stop thorn típusokat nézegetem. Már csak az a kérdés,hogy a bringaboltos ismerősnél van e vagy be tudja e szerezni. (netről nem rendelek) 😊
Ha esetleg valaki használja a fent említett típusú gumikat, dobjon egy privit vagy itt is megírhatja a tapasztalatait.

(#20472) Krisz79: az a Caprine Epik50,amit linkeltem a minap? Deore cuccokkal nem rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

(#20477) Krisz79 válasza Runner_fxr (#20474) üzenetére


Krisz79
őstag

#20475) dragonfx
1ik barátom azt tanácsolta,hogy nem lenne nagy,vagyis érdemes váltás a jelenlegi Rickrider 5.0-után.

130 alatt mit tartanál bestbuy-nak?
Többnyire a canga.hu-n nézegettem kerékpárokat.
Bármilyen tanácsot szivesen fogadok,több évre tervezném. (jólenne,ha nem kéne 1000km után mindent cserélni a bringán.)
Magasságom: 170cm. Súly:60kg.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20478) Because válasza Krisz79 (#20477) üzenetére


Because
őstag

inkább azt írd le a szakiknak mire szeretnéd használni, mert ha úgy mint én inkább aszfalton akkor semmi értelme még ennyi pénzt se beleölni 1-2 dimbes-dombos túrától ettől függetlenül nem fog szétesni egyik se ha odafigyelsz és ésszel mész

hidraulikus rendszer nekem nem kellene, engem a mechas tárcsa is megfog és bármikor elugrok bowdent venni hozzá 5 perc kicserélni, a másiknál légteleníteni stb stb minél bonyolultabb valami annál több vele a gond, ha nincs ilyenekre feltétlen szükséged inkább kerüld

[ Szerkesztve ]

(#20479) Tüzi válasza Because (#20478) üzenetére

pár éve hidrós fékem van a montin, soha az életben nem volt bajom a légtelenítéssel :)
folyadékcsere után sem :)
(magura gustav)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20480) Zola007 válasza Tüzi (#20479) üzenetére


Zola007
veterán

Az nem is tartozik a legolcsóbb fékek közé :N
Debrecenből van itt valaki akit láthattam az előbb piros Speci időfutam bringával?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20481) Tüzi válasza Zola007 (#20480) üzenetére

nincs is semmi baja évek óta :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20482) Krisz79 válasza Because (#20478) üzenetére


Krisz79
őstag

Normál használatra kellene,melóba járás napi 3km,délutáni bicajozás 15km.
Többnyire aszfalt,kerékpárút, enyhe dimb-domb.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20483) bigbuda válasza razzorr (#20470) üzenetére


bigbuda
aktív tag

Köszi!

Ez szerintetek milyen lehet?

LINK

Valakinek tapasztalata?

(#20484) Cathfaern válasza Tüzi (#20469) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy csapásra megoldódik az a probléma is, hogy hogyan vigyél haza egy egész bevásárlókocsinyi cuccot biciklivel :D

[ Szerkesztve ]

(#20485) Mewryck válasza batagy (#20466) üzenetére


Mewryck
tag

Szia!

A régi lánckerekeden az a 2-3 mm-es kiálló cucc csak egy porvédő,az lejön a lánckerékről(a zsír és kosz tartja ott,semmi más),ha leszeded róla,meglátod, hogy a lánckereked sik-e vagy süllyesztett-e,ez alapján már tudsz dönteni.
Azt viszont nemtudom,hogy a sturmey lánckerék,amit linkeltél,kompatibilis-e vele (valószínűleg igen).

Üdv!

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#20486) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Az ilyen biciklikre miért írják hogy "megkímélt, szép állapot"? Az messziről látszik hogy évek óta hozzá sem nyúltak, mert tiszta rozsda a hajtás és a lánc is. Az első teleszkópot már meg sem említem. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#20487) imyourfriend válasza Szakbarbár (#20486) üzenetére


imyourfriend
őstag

Megkímélték a karbantartástól. ;]

(#20488) fpeter07 válasza Szakbarbár (#20486) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha pl. a teleszkóp becsúszója rozsdaszínű volt eredetileg, akkor nincs vele semmi baj.

(#20489) Runner_fxr válasza Krisz79 (#20482) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Erre a célra inkább cross trekkinget néznék, nem 26"-os montit.

Ha mindenáron monti, akkor valami ilyesmit néznék: [link]
Nálunk volt 130-ért Bergamont monti akciósan, hidraulikus tárcsával, de az már elfogyott a kisebb méretben.
Ha magasabb lennél akkor 29"-es monti is szóba jöhetne, de 170 centihez nem javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#20490) _seth_ válasza Szakbarbár (#20486) üzenetére


_seth_
veterán

Amiért minden autó: "Megkímélt, keveset futott, garázsban tartott, nem dohányzó, női tulajtól, második autóként használt, folyamatosan szervizelt"... A valóságban pedig le van lakva, már megjárta a föld-hold távolságot kétszer, a madársz@r az évek alatt a fényezés szerves részévé vált, a hamutartó egyértelműen használva volt a kárpit pedig mindenhol kiégetve, a női tulaj még igaz is lehet de ez nem feltételenül jó dolog, sőt... De ez igaz mobilra is: megkímélt, szép állapotban, leejtésből eredő LCD repedéssel... Vagy tükörreflexes gép apró, könnyen javítható hibával: zárcserére szorul... stb :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#20491) Krisz79 válasza Runner_fxr (#20489) üzenetére


Krisz79
őstag

Nézegettem trekkingeket.
Sajnos nem éreztem Nekem valónak 28"-os kerékkel. (Kényelmetlen.)
Igy maradt a 26"-os monti.
Ettől 1-el lejjebbi szintbe mit tanácsolnál?
Mondjuk 100 körül?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20492) Zola007 válasza _seth_ (#20490) üzenetére


Zola007
veterán

idős, nyugdíjas, vidéki orvosházaspárt kihagytad
annyi orvost eddig összesen nem képeztek Mo-n, amennyi autóhirdetésekben szerepel

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20493) batagy válasza Mewryck (#20485) üzenetére


batagy
őstag

Ja hogy a porvédő lejön..... :B OK.
Pedig kapirgattam a múltkor elég rendesen, de nem mozdult. Akkor sík kell.
Ilyen porvédőt találtam is itt.

Amúgy marha koszos volt az agy belül, szóval nem ártott szétszedni.

Vonatkozó kérdés: amikor rakom majd össze a hátsó agyat, akkor hol kell bezsírozni és hol nem?
Az előbb linkelt fotón pl látszódnak az alkatrészek (fékhenger, fékkónusz, emeltyűkónusz, körmös húzófej (én 88-asnak ismerem)

Pl. a fékhenger külsejére mennyi zsír kell?
A fékkónusz és a fékhenger közé?

A körmös húzófej külső részére, legalábbis a görgővezető kosárhoz nem kell zsír, úgy emlékszek. Csak a csapágyhoz.

[ Szerkesztve ]

(#20494) Runner_fxr válasza Krisz79 (#20491) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ettől lejjebb v-fék van, meg menetes agy. Nálunk 100-ért ez van.

(#20495) Mewryck válasza batagy (#20493) üzenetére


Mewryck
tag

Lekéne jönnie,próbálgasd még,egyébként jó az a porvédő is, amit linkeltél.
88as a neve,jól írtad:
-ahol a tengely kónuszával érintkezik,zsírt bele,golyókkal kirak(9 db megy bele ha jól emlékszem)-ne golyóskosarast tegyél bele,tengelykónuszra mehet egy kis zsír
-lánckerék mellett az agy részen nagy csapágyhoz vékonyan zsírt tehetsz az ívre ahol a golyók futnak,csapágy fel,majd az 5 db görgő alá egy egy kis pötty zsírt,tényleg csak ennyit,addig kell,amig a görgővezető kosarat ráteszed
fékhenger=fékdob:nemkell,kivéve ha beragad,vagy menet közben egyre nehezebben lehet hajtani-külső felületre egy kis pötty zsír,kézzel szétkenni rajta!
fékkónusz:fékdob és fékkónusz érintkezési pontjára mehet nagyon vékony réteg
emeltyűkónusz:csak arra az ívre,ahol a csapágygolyók futnak

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#20496) troland26 válasza Runner_fxr (#20494) üzenetére


troland26
őstag

Azt honnan lehet tudni , hogy egy bringánál menetes vagy kazettás agy van ? mondjuk egy laikus számára mint pl én .... :)

(#20497) Krisz79 válasza Runner_fxr (#20494) üzenetére


Krisz79
őstag

Akkor már Ő is tudja mint amit belinkeltél.:
[link]
Bár szinben alul marad.
Elöször ezt:
[link]
meg ezt, nézegettem:
[link]
Itt lehet az S méret kicsi lenne.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20498) glacious válasza Krisz79 (#20491) üzenetére


glacious
addikt

Ehhez hasonló akciókat, ha találsz, akkor sikerülhet 100 alá menned, közepes felszereltség mellett.
[link]

Na közben találtál is :D

[ Szerkesztve ]

(#20499) Mewryck válasza troland26 (#20496) üzenetére


Mewryck
tag

sebességek száma,ill a hátsó lánckeréksor fogkiosztásából,ha nem látsz képet a bringa ezen részéről
menetes:6-7 lánckerék (hajtóműtől függ a sebességek száma,általában 18 v 21 sebesség),legkisebb lánckerék 14 fogas,ettől kisebb nem lehet,mert már fizikailag nem fér el,legnagyobb lánckerék 28 fogas,de létezik belőle "megarange" változat is ami 32 ill 34 fogas
kazettás:7-8-9-10-11 (hajtóműtől függ a sebességek száma),a legkisebb lánckerék általában 11 fogas,legnagyobb 32,34,36-lánckerék számától függ,pl 9es rendszereknél 11-32 és 11-34 a legelterjedtebbek

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#20500) Tüzi válasza _seth_ (#20490) üzenetére

erre sztori:
melbourne-ben élő haverom (autó/motor/buszszerelő sok éve már) megosztott egy hirdetést, amiben egy gépkocsi 210.000km-rel eladó, persze kenguruszigeten.
szöveg hozzá: "ez az ami Magyarországon elképzelhetetlen"
ausztrál haverja hozzászólt: "miért, nálatok nincsenek 200.000-t futott autók?"
-"de vannak, csak egyik sem mutat 200.000-et"
mire én: "már a 150ezer is science-fiction"
ausztrál srác: "ezt nem értem. az én Mitsu Pajeromban 488.000 van és semmi baja. nálatok tönkremennek, vagy mi?"
ezt még folytattuk pár hozzászólás erejéig, és a srác kajakra nem vágta, hogy mi a szituáció.
:D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.