Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) syberia


syberia
veterán

Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy ha egy új bringán beleér az első tárcsa (Shimano M395 hidraulikus) a féktestbe, azt csak szervizben tudják beállítani? 3 napon belüli vásárlás házhoz szállítással történt. A tárcsában is van egy minimális oldalirányú ütés, ami csak a kerék forgatása közben látható ha benézek a tárcsa és fékbetét közötti minimális résbe. :R

https://howbad.info/

(#20902) gergo5991 válasza D.Orion (#20896) üzenetére


gergo5991
őstag

hmm, egy ilyen típusu bicajnak mi a fő felhasználási célja?

Így jár az, aki versenyzőtöl lop bringát másik elmélet: a versenyző idejét akarta befejezni, aki elesett :O

[ Szerkesztve ]

(#20903) Krisz79 válasza razzorr (#20889) üzenetére


Krisz79
őstag

Nekem is tetszik a gép.
Bár ahogy olvastam, nem lehet tárcsaféket szerelni rá.
Ahogy olvasok a téma után az olcsó tárcsaféknél lehet jobb 1 jó V fék....
Vékonyabb külsőt lehet bevalallnék. (milyet keressek)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20904) Because válasza Zola007 (#20900) üzenetére


Because
őstag

akkor vedd meg egyben: kross inzai, cube hyde

(#20905) Stauffenberg válasza gergo5991 (#20902) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jó nagyot kapott a talajtól. Ez is mutatja, hogy egy pro kerékpár még nem tesz alkalmassá arra, hogy végigmenj egy ilyen pályán, ahhoz azért némi rutin sem árt ami fokozatosan szedsz fel.

Mint a fickó aki nyugdíjas korára elég pénzt rakott össze, hogy megvegyen egy batár Harley Davidson motort, 40 évig gyűjtötte a lóvét rá, meg is vette, de a szalontól 2 km-re bebénázta magát egy kamion alá.

(#20906) fpeter07 válasza gergo5991 (#20902) üzenetére


fpeter07
veterán

:Y Kész csoda, hogy ezt is felvették.

szerk: Akik nem látták a közvetítést, itt egy rövid bemutató: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20907) dqdb válasza Zola007 (#20900) üzenetére


dqdb
nagyúr

Már a váznál el szokott bukni ez a projekt sajnos. Pedig egy Rohloff agyváltóra vagy Pinion Gearboxra épülő német AM bringát szívesen elfogadnék én is, csak ne kelljen kifizetni :DDD

syberia: lazítsd meg a féktest két rögzítőcsavarját, húzd be a fékkart, és úgy húzd meg a csavarokat. Ha ez nem oldja meg a problémát, akkor jön a finombeállítás, játszadozás a fékpofák távolságával, valamint a tárcsa nézegetése és apró hajlítgatása. A féktárcsába azonnal beugró nyolcasokkal és a tárcsa bizonyos körülmények közötti rezonálásával barátkozz meg, mást nagyon nem tehetsz, ez egy ilyen műfaj.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20908) Krisz79 válasza Krisz79 (#20903) üzenetére


Krisz79
őstag

Ismeritek ezt a tipust?
Nem találok magyar leírást róla....

Giant yukon classic
(ismerős adná el.)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20909) gergo5991 válasza fpeter07 (#20906) üzenetére


gergo5991
őstag

a kanyarokban sose értettem, miért teszik ki a lábukat, jól látható, az 1ik bicajos pont amitt esett el, vajon azért hogy ne döljön le oldalba? ha ugy lenne ledőlne, nem akadályozná meg semmi sem, egyszer majd jól beakad a lába, kirántja a térdét azt nézhet két fel..
valahogy nagyon irrtál engem ez a lábkitevős dolog

(#20910) dqdb válasza Krisz79 (#20908) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20911) Teasüti válasza gergo5991 (#20909) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ideális esetben ha kitör a gép segge, akkor lábletétellel fel tudod még állítani.
Nem hallottam még ilyen esetről, hogy kicsavarodott volna bárki lába emiatt. :)
Motoros szakágban is bevett gyakorlat offroad-nál.

[ Szerkesztve ]

(#20912) peugeotmate válasza dqdb (#20907) üzenetére


peugeotmate
őstag

Szia,
ugyan nem én tettem fel a kérdést, de nekem is ugyanilyen Shimano M395 hidraulikus tárcsafékem van (Cube Nature Pro cross bicón) tavaly július óta. Már legalább hatszor voltam utánállítani szervizben (illetve a boltban, ahol vettem a bicót), mivel egy kis idő után mindig hozzáért a tárcsa a betéthez, enyhe súrlódást lehetett hallani. Rezonálás ugyanúgy jelen van. Ez azt mondod valamennyire normális? Pillanatnyilag jó a fékem, de lassan kifutok a garancia idejéből és a tárcsafék beállításához kb egyáltalán nem értek. Így el sem tudom dönteni, hogy rossz-e maga a fék, vagy csak sűrű beállítást igényel. (Eddig kb 2000 km-t mentem a bringával.)

meg

(#20913) planbmokus válasza D.Orion (#20896) üzenetére


planbmokus
senior tag

A Cannondale-nek a neve Trail SL3 29er SS.
Ilyenem volt, csak az eggyel régebbi, fehér változat.
9,2 kiló volt! :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#20914) razzorr válasza Krisz79 (#20903) üzenetére


razzorr
őstag

Én amúgy is V-fék párti vagyok, nincs vele sok macera és ugyanúgy gyorsan meg lehet vele állni valamint a karbantartása is pofon egyszerű.
A külsőt én is most cserélem le, majd úgyis leírom, hogy milyen lett. 2.1 bütykösről váltok 1.75 trekking gumira. Azt a kis terepet,amire megyek, szerintem ez is bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#20915) Mansi válasza gergo5991 (#20875) üzenetére


Mansi
csendes tag

Még nem, de tervben van.
[link]
youtube-on van fent ha jól emlékszem 2 db 1,5-1,5 órás vidi a bicikli útról, meg több apró. erre keress rá -> Ciclovia Alpe-Adria

[ Szerkesztve ]

(#20916) troland26


troland26
őstag

Sziasztok

Voltam ma tekerni Vác -Szob között és azt vettem észre , hogy olyan 6-8 km után zsibbadnak az újaim . Nem a lábammal vagy a kondimmal volt probléma , hanem mintha az újaimból kiment volna a vér . ( egy 26-os kölcsön MTB volt a gép ) Megoldaná vajon a problémát , ha szereznék egy "szarvat" a kormányra? Gondolom tekerés közben az időnkénti kézpozíció váltás megoldaná ezt a gondot .

(#20917) gergo5991 válasza Mansi (#20915) üzenetére


gergo5991
őstag

[link]
vááá, egy ilyen linket találtam, rákerestem salzburg-grado nagyon jónak néz ki ez a 370km+ nagyon várom, de még rendesen utána kell nézni a dolgoknak meg megtervezni, stb stb.

Tervben lenne akkor már a helyeket is felkeresni, amiről Hemingway irt a Búcsú a fegyverektől-ben.

[ Szerkesztve ]

(#20918) imyourfriend válasza troland26 (#20916) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egy balaton körüli vezetett túrán megőrülnék ha ilyen gondom lenne.. ott 13 órát tekerünk és ~210km-t. Na most ha 6-8km után gondjaid akadnak akkor máshol keresném a problémát, ettől független lehet hogy elnyomtál egy eret vagy hasonló.

(#20919) syberia válasza dqdb (#20907) üzenetére


syberia
veterán

Köszönöm a választ, sikerült beállítanom! :Y :C

https://howbad.info/

(#20920) Mansi válasza troland26 (#20916) üzenetére


Mansi
csendes tag

Elképzelhető, hogy finoman szólva sem volt jól beállítva az üléspozíció, ezért nyomta szét a kormány a tenyered.

(#20921) Mansi válasza gergo5991 (#20917) üzenetére


Mansi
csendes tag

Ez sem rossz, bár Venzone után a tengerig halál unalmas lehet a terep egysíkúsága miatt.

(#20922) D.Orion válasza troland26 (#20916) üzenetére


D.Orion
veterán

Volt rajtad kesztyű? Ha igen, akkor túl szoros volt és elnyomott egy vagy több eret. Ha nem, akkor csak simán rossz szögben áll a kormány és/vagy a nyereg. Dobj fel egy képet oldalnézetből a kerékpárról, kb. így fotózva.

Szerk.: Most olvastam el még egyszer, leesett, hogy kölcsöngép.

[ Szerkesztve ]

(#20923) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki belépek a bringások klubjába, egy használt de nekem új kerékpárral. A vázra írt típusjelzés: Wheeler 1900ZX - előre leszögezem nem értek a kerékpárokhoz, sem a jelenlegi márkák/típousokhoz. Az első hsz-t elolvasva viszont kicsit megnyugodtam, hogy a deore XT felszerelés az annyira nem lesz rossz nekem :)

Egyből adódik egy kérdés is: az első teleszkóp Manitou SX LT - érezhetően olajos a porvédők alatt. Jól sejtem hogy elég nagy gond? Mit lehet tenni vele ha lehet bármit a cserén kívül?

Köszönöm ha válaszoltok :R

Má' nem

(#20924) troland26 válasza D.Orion (#20922) üzenetére


troland26
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat . Legalább tudom , hogy kb mi lehetett a probléma . Nem volt kesztyű , de ezt a bringát még elvileg fogom használni egy darabig amíg a kinézettet [link] meg nem vettem . Holnap csinálok egy képet róla .

(#20925) Zola007 válasza Because (#20904) üzenetére


Zola007
veterán

Egyben borsos, használt mtb vázra akartam építeni, úgy kijött volna 150 körül, ezek mwg újonnan 230-300. Annyi pénz bringára nem tudok és nem is akarok költeni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20926) Manitou válasza Coyot (#20923) üzenetére


Manitou
addikt

Kb 15 éves bicaj lehet a telóból és a vázból következtetve. Az amúgy egy nagyon jó kis teló. Rugó -elasztomeres és állítható olajcsillapítása van, és jó súlyban is van. Elnyűhetetlen darab, de max 160-as tárcsával használnám, mert még 28,6-os a becsúszója.
A becsúszóról le tudod törölni az olajat. Lenni kell rajta zsirzógombnak mindkét száron, oda spéci zsirzópisztollyal be lehet juttatni zsírt (manitou PrempM ), ha valaki nem akarja szétszedni. Olaj amúgy csak az egyik becsúszó belsejében van, tehát a becsúszóra onnan elvileg nem kéne kijönni semmi olajnak, max zsírnak.

[ Szerkesztve ]

(#20927) Coyot válasza Manitou (#20926) üzenetére


Coyot
őstag

Így eleinte még városi melóba járásra fogom csak haszálni így tárcsaféket nem tervezek rá. Jelenleg Deore V-fékek vannak rajta, szerintem brutál jól fognak ezek is.

A teló javítása tehát simán otthon kis kivitelezhető? eszközeim vannak azért ami kell meg max beszerznem. :)

Nyáron tervben van vele keményebb terepre menni de ehhez még nekem is vissza kell hoznom a kb 7 évvel ezelőtti önmagam :D Addigra szeretném ha egyben lenne, mert jelenleg azért vannak gondok vele. Lánc tuti cserés, akkorákat ugrik az alsóbb fokozatokban hogy simán hasra tudnék esni. Szóval adott a következő kérdés is:

A lánc elugrálására megoldás-e a lánc csere? ha igen milyen láncot vegyek van-e valami minimum követelmény? gyártó típus mire figyeljek? esetleg okozhatja-e a jelenséget a nagyon elkopott hátsó fogaskeréksor? ránézésre a lánc van inkább elkopva és megynyúlva a fogaskerekek szerintem jók.

Má' nem

(#20928) lsebestyen válasza Coyot (#20927) üzenetére


lsebestyen
addikt

Az alapján amit leírsz sor +lánc csere is kinéz.

Meg kell nézni, h hány fokozatot tud a váltód, ill h kazettás vagy menetes agyad van-e, és aszerint vásárolsz. láncot meg a hátsósor fokozatainak számához viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#20929) superecneB


superecneB
őstag

Tudtok ajánlani teleszkóppumpát? Nem nagyon van választék Debrecenben. Érdekelnének webshopok, esetleg kínai free shippinges!

(#20930) Krisz79 válasza dqdb (#20910) üzenetére


Krisz79
őstag

Sajnos ilyet nem találtam a felsorolásban. (Mármint "classic" névvel.)
Igy néz ki.


Szerintem Hexagon X3 lesz belőlle.
Garis,új, szerintem szép és amire használnám is megteszi,szerintem....

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20931) fpeter07 válasza gergo5991 (#20909) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha már kritikus a helyzet, nem mindegy, hogy hogyan esel el. Mellesleg így jobban lehet kontrollálni a bringát, máshol lesz a súlypont. Hátránya, hogy ha túlcsúszik a hátsó kerék, akkor csak a föld fog lelassítani. Látványos példa: [link] 3 perc 30 mp.

(#20932) Coyot válasza lsebestyen (#20928) üzenetére


Coyot
őstag

Dobok fel képet róla mindjárt, hát elég otvarul néz ki a lánc, tiszta rozsda.

Má' nem

(#20933) gergo5991


gergo5991
őstag

ti milyen gyakran szoktátok olajozni a bicajt? kellene már nekem is át tiszitítani a csapágyakat a pedálnál, nem olyan mint uj korában ( szép finoman forog ), most inkább ilyen semmilyen, közelebb ál ahhoz, hogy a homok szemektől recseg (örlődik XD )

(#20934) eddie1978 válasza D.Orion (#20899) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Lehet Rohloff volt.

(#20935) Manitou válasza Coyot (#20927) üzenetére


Manitou
addikt

Ja, házilag is lehet szerelni , túl sok szerszám nem kell hozzá, a láb alján lévő imbuszcsavarokat kell kitekerni. Jah és lehetőleg csak manitou premp zsírt tegyél bele, az mondjuk nem lesz olcsó, ha venni akarsz egy tubussal.
Tuti szét van kopva a sor is, ha a lánc annyira ugrik, de lehet még a hajtómű lánctányérjai is cserések lesznek. Shimano , sram, pénmztárca függő hogy mit érdemes.

Ha alu kazettatestes agy van a gépen(nem valószínű), akkor minimum XT sort kell venned, az alu tartóbakos, nem cseszi szét a kazettatestet. Vagy srammból is van ilyen.
Ha nem alu, akkor jó egy olcsóbb 9-es sor is alivio-deore ( feltételezem shimano Mega 9 rendszer van a gépen )

[ Szerkesztve ]

(#20936) anorche1


anorche1
őstag

Ma letoltam életem első 100 km -es (117,89 lett a vége) túrámat (Miskolc-Eger a Bükkön át), haza felé iszonyatosan nagy esőben, teljesen átáztam, cipőmben, kesztyűmben állt a víz, fáztam, lefelé sem tudtam gyorsan menni mert nem láttam az esőtől, féltem hogy a 8barra fújt sima felületű 23mm gumi kicsúszik, és a menetszél is nagyon hideg volt.
Viszont nem csak az esővel volt bajom, hanem a kemény ülésen kívül, még a vállizom első feje is fájt, dolgozott, gondolom az tartotta a testem egy részét. Régen nem volt ilyen, csak most, hogy leírások alapján beállítottam az ülés magasságát, dőlés szögét, illetve a kormány dőlésszögét. Mitől lehet? Túl hosszú a stucni (100)? Túl magasan/alacsonyan van a kormány. Ha holnap dobok egy ehhez hasonló képet, akkor abból meg lehet tudni mivel van gond?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20937) Coyot válasza Manitou (#20935) üzenetére


Coyot
őstag

Vannak itt képek róla: [link]
Az tisztán látszik rajta hogy nem mai darab :D

Má' nem

(#20938) sssent válasza Coyot (#20937) üzenetére


sssent
senior tag

Ezt a bringát ízekre kéne szedned, mert ha a hajtás így néz ki, akkor ki tudja mi lehet mondjuk a csapágyaknál. Friss zsír aligha. Ha netán még egyelőre elfogadható állapotban is vannak a dolgok, nagygenerál nélkül használatba véve ez piszok gyorsan megváltozhat.

(#20939) hNp88 válasza anorche1 (#20936) üzenetére


hNp88
aktív tag

Az jó 'kis' kör volt, grat! Amint jobb idő lesz, én is megcsinálom újra. :) csak a másik oldalról indulva. :)

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#20940) Coyot válasza sssent (#20938) üzenetére


Coyot
őstag

Egy alap generálozás szétszedés zsírzás mindenképpen kell ez eddig is tervben volt. Mivel idő szűkében vagyok, valószínű hogy bedobom egy ezzel foglalkozó szervízbe, csak meg tudják oldani :)

Má' nem

(#20941) Cathfaern válasza anorche1 (#20936) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hasonló problémám volt nekem is, amikor outira váltottam. Sajnos igazán megoldás nem lett rá, próbálkoztam rövidebb stucnival is, de az se segített, szóval felteszem nem a váz mérettel volt a gond. Illetve beállítások terén is próbálkoztam több mindennel. Én végül arra jutottam (kieséses alapon), hogy a kar izomzatom gyenge... (aztán később ilyen-olyan okokból leálltam a tekeréssel egy jó 3/4 évre, most meg nem az országutival kezdtem újra)
De ha esetleg sikerül megtalálni a probléma forrását, annak én is örülnék :)

[ Szerkesztve ]

(#20942) sssent válasza Cathfaern (#20941) üzenetére


sssent
senior tag

Nekem a hátam fájdult meg régebben egy kicsit sportosabbra vett trekkingen, hosszabb távokon. Rászoktam, hogy viszonylag rendszeresen hátizomerősítő gyakorlatokat csinálgatok otthon (semmi extrém, 2-3 naponta mondjuk 10 perc), és pár hét alatt teljesen megszűnt a probléma. Persze ettől még lehet, hogy nálatok a geometriával is orvosolni lehetne, de egy kis torna ártani nem árthat.

(#20940) Coyot:
Amennyiben alap generál címén sem lepődsz meg, ha esetleg elkérik egy teszkógazdaságos bicikli árát (ez az optimista becslésem), akkor végülis nevezhetjük alap generálnak.

(#20943) Because válasza Zola007 (#20925) üzenetére


Because
őstag

én inkább elkezdtem magam építeni a bringám, rendeltem mosso villát ebayről :) meg majd egy fehér váz kerekeim megvannak, jobb váltót kap stb.. a mostani kross pedig jó lesz melóba járni így már nekem is lassan 2 bringám lesz...
a pláne benne, hogy az építést, szerelést jobban élvezem mint a használatot :D

[ Szerkesztve ]

(#20944) Krisz79 válasza sssent (#20942) üzenetére


Krisz79
őstag

Remélem nem lesz nagy baromság....
Szerintetek számitana valamit,ha van 1 adott Rockrider 5.0-m-ba tetetnék első telós villát?
Normál felhasználás , némi komfort fejébe....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20945) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok! Még nyáron letört az országúti kerékpárom váltója. Kb mennyibe lenne egy új váltó,esetleg használt?
Valakinek van ötlete,hogy mégis h tört el? Én arra tippelnék,hogy már régi volt,a bicó is az.

Képek a törésről:



◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#20946) Coyot válasza sssent (#20942) üzenetére


Coyot
őstag

Ha a végére lesz egy jó biciklim, akkor nem gond. Az meg hogy nem csillivilli egyáltalán nem érdekel, funkcionáljon jól :)

Má' nem

(#20947) glacious válasza barisj (#20945) üzenetére


glacious
addikt

Simán anyagfáradás miatti elnyíródásnak tűnik.

(#20948) golyós


golyós
őstag

Ez szerintetek megéri?
Egy ismerős árulja.[link]

Eladó 1 egyedileg épített szerelt matricázott rendszeresen karban tartott 28-as.KTM kerékpár. Shimano váltók,Shimanó deore fékrendszer,beton terep gumik jó állapotban defekt ellen zselé benne Merida kulacstartó dupla falu alufelni kényelmes gumi markolat 21 sebesség V-fékek nem sokat futott lakásban tartott. stb. Sűrgős!!!!!!!!Az ár irány ár:75e ft.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#20949) D.Orion válasza golyós (#20948) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem, akkor már inkább ez, ha ugyanabból a csoportból kell választani.

(#20950) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Nem tudtok valami olyan kerékpározós helyet Bp 100 km-es körzetében ami max 10-15 km-es kör kb a természetben ahol lehet bicajozni gyerekkel (vagyis elég széles a kerékpárút, nem emelkedős és nincs nagy bicajos forgalom) aki kb 1 hónapja stabil még csak a 20 colosával?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.