Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Because válasza D.Orion (#19349) üzenetére


Because
őstag

na egy ilyet elfogadnék, ha sikerül a mostani bicófelújításom ami nagyjából az előző képen látható fixi állapotában van (mindenhonnan a rozsda folyik :D ) akkor nekiesek egy ehhez hasonlónak, csak fekete fehér kombóban :)

[ Szerkesztve ]

(#19352) Runner_fxr válasza imyourfriend (#19348) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én csak azt csináltam amit a gazdája kért. Nekem aztán tökmindegy, hogy milyen a színe, az összes fixitől, egysebességes városi csodától és országútitól frászt kapok. :)

Kotla az a tesco bike. :) Ez működik. Egyébként szerintem poén az a rozsdás nyeregcső, meg az az ütött kopott váz, most őszintén városba rohangálni, nem kurv@ra mindegy? Ha én magamnak építenék városi bringát, tuti, hogy annak is valami ütött kopott acél váza lenne, amit nem kell sajnálni, ütöd vágod. Ráb@szod a vastag hajóláncot, nem kell félteni a fényezést. Olyan bringát amit igényesen megépítek az életbe nem láncolok oda sehova.

[ Szerkesztve ]

(#19353) Runner_fxr válasza D.Orion (#19349) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A szép kerékpár számomra valahol itt kezdődik :)

Scott Genius LT 700

YT Industries Capra CF Pro

[ Szerkesztve ]

(#19354) fungeld válasza fungeld (#19301) üzenetére


fungeld
aktív tag

Na kicseréltem a láncot, de ugrik :/ Ilyenkor mi a teendő, használom a régit ameddig bírja? :F

(#19353) Runner_fxr Ez sem csúnya: De valószínűleg sosem tudnám kihasználni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19355) grizlisandor válasza grizlisandor (#19299) üzenetére


grizlisandor
addikt

Valaki tudna segíteni a megfelelő kerékpár kiválasztásában?

(#19356) imyourfriend válasza Runner_fxr (#19352) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én már az ilyent is annak hívom, amin rozsda van. Bár előfordulhat hogy igényes tulaja van, és tényleg azért ilyen hogy ne lopják el a bringát. De a fényesen csillogó agyak miatt előbb utóbb lába kélhet, hacsaknem a kerekeknek.

(#19357) Runner_fxr válasza fungeld (#19354) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ilyenkor az a teendő, hogy veszel hozzá egy új sort is.
Én azt tapasztaltam, hogy egy sor általában 2 láncot kibír, normál körülmények között, ha időben rákerül az új lánc, de ez sem szentírás. Amikor pont megvan nyúlva, de még nincs túlnyúlva, akkor kell cserélni. Én mondjuk mindig együtt cserélem, a váltás teljesítményre nagyon finnyás vagyok.

Mivel ez egy DH gép amit linkeltél, nem csoda ha Magyarországon nem tudnád kihasználni, idehaza ezek a gépek nem valók. Nincs hozzájuk pálya. Ami van az is olyan, hogy 5 perc alatt legurulsz, a feljutás meg körülményes.
Amiket viszont fentebb linkeltem, nagyon könnyű Enduro bringák, ezek ideálisak Magyarországra is és ki lehet őket használni.

imyourfriend: zsír új kerekek, hajtómű, pedál, lánc, bandázs került arra a bicóra, a többi alkatrésze maradt a régi. Városban szerintem jó ez, bár nekem se jön be a piros szín és ha már piros, akkor piros külsőket is raktam volna rá, vagy legalább olyat amiben piros csík van, de a tulaj így akarta, meg többet nem akart rá költeni. Egyébként autó tuningnál is divat az, hogy felújítanak egy autót, de a kasznit rozsdásan hagyják. :) Vannak akinek ez jön be.

[ Szerkesztve ]

(#19358) Cyberpunk válasza Runner_fxr (#19357) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért lehet menni, nyilván nincs olyan mint a szomszédainknál. :) Én idén Mariborba megyek, ha összejön. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19359) ludsimon válasza rootkiller (#19339) üzenetére


ludsimon
veterán

semmit nem látni, csak annyit, hogy gyárilag hibásnak tűnik a csík.
Ha ráz hátra kell tenni nem előre.
Így néz ki egy kopott külső: (Maxxis Refuse)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#19360) D.Orion válasza grizlisandor (#19355) üzenetére


D.Orion
veterán

Hazaérek és 4-5 között átnézem, bár csak lelkes amatőr vagyok, de hátha sikerül valamit segítenem.

(#19361) TripleB válasza rootkiller (#19296) üzenetére


TripleB
senior tag

A Tátrában elég jól jöhet a "szentségtörés", de a Cserhátban is volt olyan, hogy meg kellett szálkáznom az emelkedőt. Tripla ultegra.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#19362) rootkiller válasza ludsimon (#19359) üzenetére


rootkiller
őstag

Az a baj hogy púpos a gumi, valószínű szövet szakadásos.

Artengo TR 990 Pro

(#19363) sssent válasza fungeld (#19354) üzenetére


sssent
senior tag

Ne erőltesd tovább a régit, mert bedarálod a hajtómű tányérjait is! Ha van ilyenekhez türelmed, akkor elrakhatod a régi láncot és sort, aztán amikor már a teljes hajtás csereéretté válik majd, akkor esetleg még kitaposhatsz belőlük egy pár km-t.

(#19364) rétisün válasza Runner_fxr (#19353) üzenetére


rétisün
veterán

nekem meg pont ezek az értékelhetetlen bicajok, 5 ft-ot nem adnék egyikért sem :B

bár, annyit talán, aztán jól el lehetne adni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19365) grizlisandor válasza D.Orion (#19360) üzenetére


grizlisandor
addikt

Azt megköszönném! :)

(#19366) Teasüti válasza Tomi_Sci (#19247) üzenetére


Teasüti
nagyúr

AAA-t akartam írni. :D
Lítium-mal az a bajom, h megveszem háromszor annyiért, mint az AA-t és már a km órámat sem hajtja meg az éppen most kibontott elem, hanem majd kb a harmadik lesz csak jó bele, amivel hajlandó működni is. :U
Egy szilikonos villogó, amibe meg rögtön kettő is kell belőle, elmegy 40-50 órát, aztán drágább bele az elem, mint a villogó maga. :N
Hagyjuk inkább...
AAA akkuk, oszt nem kell gondolkodni rajta, hogy miért ne menjen folyamatos világítással. :K

(#19367) Zola007 válasza ---Lasali--- (#19343) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor valszeg keverem valamivel, mutatott ott 2 hegyimenő gumit, valszeg a másikra mondta az erős oldfalfalt.
Annyit tudok, hogy mindkettő 15-20e körül volt, így annyira sokat nem jegyeztem meg róluk mert sose fogok annyiért gumit venni :)

(#19366) Teasüti: gombelemet nem is ide találták ki, csak a kínaiak kezdték el minden szutyokba rakni. Li-ion a 16500 sé 18650-nél kezdődik

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19368) Runner_fxr válasza Cyberpunk (#19358) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, van itt ott DH szerű pálya, de az a baj, hogy ezek nagyon rövidek, ezek miatt komoly DH gépbe invesztálni totál felesleges szerintem. Én is nyomtan itthon DH géppel jó pár évet, a 2000-es évek elején nagyon nagy volt a Freeride és DH őrület. Voltam én is jó párszor külföldi DH pályán, hát ott azért lehet élvezni az biztos. Nálam Leogang a kedvenc, ott voltam legtöbbször. :)

rétisün: Akinek a virsli gumi és az aszfalt a mindene, azt nyilván nem hoz lázba egy monti, ez érthető, én is így vagyok csak fordítva. :)
Egyébként aki szeret montizni annak az AM/Enduro hatalmas élmény, mivel az igazi mtb esszencia az az AM és Enduró gépekbe van meg 130-160mm rugóúttartomány között. Persze ezek a gépek az utóbbi 1-2 évben érték el azt a szintet, hogy súlyban fel tudják venni a versenyt akár az xc gépekkel is.

Ez is micsoda gép lehet! :)Ghost AMR Riot

video

[ Szerkesztve ]

(#19369) Slownz


Slownz
senior tag

Nem tudja valaki véletlen,hogy mekkora az átmérője (nem a stucninál, ott evidens: 25,4) a Charge slice kormánynak? Nagy segítség lenne!

[ Szerkesztve ]

(#19370) glacious válasza Slownz (#19369) üzenetére


glacious
addikt

23,8 a legvalószínűbb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19371) Zola007 válasza Slownz (#19369) üzenetére


Zola007
veterán

e szerint 23,8mm

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19372) Slownz válasza Zola007 (#19371) üzenetére


Slownz
senior tag

Köszönöm nektek! Én is erre gyanakodtam, pont a fórumok alapján, csak esetleg reménykedtem benne, hogy valakinek van esetleg otthon és leméri :B

(#19373) Zola007 válasza Slownz (#19372) üzenetére


Zola007
veterán

nem lenne egyszerűbb felhívni a Ridebike-ot vagy a K2-bike-ot hogy mérjék le?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19374) rootkiller válasza rootkiller (#19362) üzenetére


rootkiller
őstag

Ultremo belseje:

Artengo TR 990 Pro

(#19375) fungeld válasza Runner_fxr (#19357) üzenetére


fungeld
aktív tag

és (#19363) sssent Rendben akkor új sor is lesz, csak az még pluszban egy szűk 10-es. Egy Shimano FC-M430-as hajtóművem van, általában a legnagyobb lánctányért használtam, elvileg annak még bírni a kell egy lánc+sorcserét? Vagy ott nem tud ugrani? Amikor feldobtam a láncot akkor hátul szinte minden tekerésnél ugrott egyet, az utca végéig sem jutottam el, a régivel utána tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#19376) Runner_fxr válasza fungeld (#19375) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A hajtómű tányérok azért kibírnak pár láncot, persze ez is függ attól, hogy mikor cseréled a láncot, a sz@rrá nyúlt lánc eszi rendesen a hajtómű lánctányérját.

(#19377) Teasüti válasza Zola007 (#19367) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nincs a felhasználási területével bajom, elvégre egy km órába nehezen tudnék mást elképzelni gomb elem helyett.
A minőségével van bajom. A 300 Ft-os - és lehet még sokat is írtam - "GP" gomb elem és a 700-1000 Ft-os Philips és közismertebb márkák között nem érzem a minőségi különbséget.
Épp jó nevű Mitsubishi CR2032-esekkel nem akart megmozdulni a kütyüm, míg a noname szarral igen fél-, harmadáron. :U Jah, abból is felbontottam vagy kettőt, mire az egyik jó volt.
Vicc kategória.

Lábjegyzetbe: a márkásabb elemekkel a téli álom előtt még atom stabil jelem volt az órában, elemcserére figyelmeztető jelzés se akkor, se azóta nem volt.
Tudtommal önkisülésük kb nincs is, de azért kivettem az órából télire. Tavasszal visszaraktam és már nem volt jó.
Egy ilyen elemnek egy évtizedig is el kellene állnia. Most akkor ez mi? :(((

[ Szerkesztve ]

(#19378) superecneB válasza Runner_fxr (#19368) üzenetére


superecneB
őstag

Elég jól néz ki ez a Ghost!

A Cube és a Ghost között nincs valami rokoni szál?

(#19379) rétisün válasza Teasüti (#19377) üzenetére


rétisün
veterán

én is noname 2032-es elemeket használok (tescoban, decathlonban is vettem már, ahogy éppen eszembe jutott) de nem volt még ilyen gondom...nem lehet, hogy az órádnak van valami érintkezési hibája, vagy más problémája? ha éppen eltalálod, hogy rakd be, működik, ha nem, nem működik...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#19380) Runner_fxr válasza superecneB (#19378) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem lennék meglepődve, ha a tulajdonosi szálak összefutnának.
Szerintem a Ghost, Cube, Focus, Canyon, Bergamont nagyon hasonló szinten vannak, mind Német!

(#19381) superecneB válasza Runner_fxr (#19380) üzenetére


superecneB
őstag

Igen, nagyon hasonlítanak és a weboldalak is eléggé hasonlóak - bár lehet csak nekem.

(#19382) fpeter07 válasza superecneB (#19378) üzenetére


fpeter07
veterán

Már hogy ne volna, mindkettő német márka.

szerk: érdemes erre a listára egy pillantást vetni [link]

[ Szerkesztve ]

(#19383) Runner_fxr válasza superecneB (#19381) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem is van hasonlóság, minőség tekintetében is nagyjából azonosak.
Á/érték tekintetében talán a Canyon a legjobb ezek közül.

(#19384) Maximum1 válasza Runner_fxr (#19368) üzenetére


Maximum1
őstag

(#19385) rootkiller


rootkiller
őstag

A luxus... Kapott belül egy foltot, így is púpos de városba még elhajtom.

Artengo TR 990 Pro

(#19386) ígyvanferi válasza rootkiller (#19385) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hú, mutatsz egy egészalakost a járgányról? Ez gondolom nem a Cube Agree. :) .

(#19387) sanzi89


sanzi89
addikt

Keresek valamilyen új nyerget a melóbajárós bringámra. Ismerősöm Selle SMP TRK nyerge, meg a saját Selle Monte Grappa Argo nyergem a viszonyítási alap. A TRK-nak jó volt a hatalmas kivágás középen, de nagyon elnyomta az ülőgumóimat, az Argo kényelmes, de jó volna nagyobb kivágás, illetve mintha kicsit túl széles is lenne combtájékon. Sokat keresgéltem neten, de csak ezt találtam eBay-en: Velo D2, ránézésre jónak tűnik... Esetleg valakinek tippje alternatívára?

A másik, hogy városba járós, télen-nyáron, a nagy retekben, esőben használt bringának a becsúszóira van-e értelme feltenni egy ilyen védőt? Jó kis Suntour cucc, jó volna ha tovább bírná, nem menne bele annyi dzsuva. De lehet, hogy pont ez a védő bigyó az, ami alatt megül a kosz, illetve megfogja a koszt és csak ártok vele. Erről esetleg vélemény?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19388) rootkiller válasza ígyvanferi (#19386) üzenetére


rootkiller
őstag

Artengo TR 990 Pro

(#19389) Teasüti válasza Teasüti (#19377) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hogy lehet nem eltalálni egy ekkora érintkező felületet??

(#19390) D.Orion válasza rootkiller (#19388) üzenetére


D.Orion
veterán

Jéé nem rozsdás se a nyeregcső se a váz? Csak a lánc! :P Tudom az bronz színű. :R

Alföldön laknék nekem is egy ilyen gép lenne a munkába járó.

(#19391) Runner_fxr válasza Maximum1 (#19384) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mi ezen olyan meglepő? Csúcs karbon gép xtr-el. Ez talán jobban megéri? :)

(#19392) Runner_fxr válasza D.Orion (#19390) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igazán nem akarom megbántani a tulajt, ízlések és pofonok, de ez a színösszeállítás mivel jobb mint a piros fehér? :) Az a starndkorlát kék villa és sötétkék külsők a fehér vázzal és króm hajtókarral. :)
Akkor már inkább a patkány kinézetű piros fehér. :)

(#19393) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Bocs a triplázásért, de ha már mindenáron ez az egysebességű/fixi gép érdekelne, akkor valami ilyet tudnék elképzelni, persze patkófék azért lenne rajta:

(#19394) imyourfriend válasza Runner_fxr (#19393) üzenetére


imyourfriend
őstag

Én valami festés nélküli carbon vázra szavaznék és aranylánc. ;]

(#19395) planbmokus


planbmokus
senior tag

Tegnapi Acél A Cél, Pétfürdő XCO belülről:

Reggel rengeteg szívás a nevezésnél, 35 perc sorban állás (úgy, hogy előneveztem!), fél órája ment a pályabejárás, amikor benyögték, hogy a fennakadások miatt ki lehet menni a pályára rajtszám nélkül is...
Tiszta ideg voltam, gyors bringa-összeszerelés, öltözés, tesztkör.
Iszonyat kemény pálya, sok szint, nulla pihenő, technikás fel-le mindenhol, két kemény tolós rész, vad DH-s lejtmenetek, sok csiki-csuki kanyar.

Az utánpótlás versenyek után fél órával előrehozták a CC Fun rajtot...

Rajtnál első sorba szólítottak be, csodálkoztam is, jól indultam (volna, be tudtam volna lépni az SPD-be), 200 méter egy lábbal tekerés, fél mezőny elment mellettem, tiszta ideg voltam, 180-as pulzussal mentem neki az első hegynek, innentől kezdve kb végem volt...
Tartósan 180 feletti pulzus, 197-es csúcsértékkel...
Se iso, se folyadék, se energiazselé nem segített...
Mellé kétszer leesett emelkedő előtt a láncom, így kénytelen voltam felfutni, majd felrakni.
Első kör után tökéletesen sikerül kulcsot cserélni, de a 250. méternél egy töltésen megint leeset a lánc, majd beestem egy bokorba, ahonnan a nézők szedtek ki, miközben egy másik próbálta feltenni a láncom.. (Ezer köszönet), 200 méter gurulás után síkon 195-ös pulzusnál úgy láttam jobbnak, hogy inkább nem kockáztatok többet, feladom.
Zúgott a fülem, csillagokat láttam...

A pálya kijelölése extrém keményre sikerült (szerintem), gratula a szervezőknek!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#19396) Runner_fxr válasza imyourfriend (#19394) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én valami ilyen elox kék hajtóművet tennék rá és hozzá ugyanilyen kék láncot. Illetve elox kék patkófékeket és fékkarokkat. :)

[ Szerkesztve ]

(#19397) ígyvanferi válasza Runner_fxr (#19393) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Megszállottja lettem az egysebességeseknek/fixiknek az utóbbi időben, de ez speciel bűnronda, aránytalan, koncepciótlan. Persze ízlésről kár lenne vitatkozni. Sokkal inkább rootkiller gépe, bár a kék villa tényleg nem az igazi, vagy az a piros-fehér, amit te szereltél. De inkább ez vagy ez.

(#19388) rootkiller: :R Fekete gumival szerintem jobban mutat. Meg fehér villával. De akárhogyis, szívesen hajtanám.

[ Szerkesztve ]

(#19398) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

Régóta porosodik egy túrakerékpár a garázsba gondoltam nyáron nem is lenne rossz hajtani. Kis külsőt adnék neki, de nem tudom, hogy lehet-e vagy nem. A mostani kerekeket ki szeretném cserélni az összefoglalóban látható 100% aszfalt típusra. A mostani egyenes kormány helyére az országúti kerépárokon látható kormányra gondoltam. Nincs szükségem váltóra sem, szóval azt is kicserélném egy 1 fokozatosra. Lényegében a vázat nem akarnám lecserélni, ez megvalósítható?

(#19399) rootkiller válasza Runner_fxr (#19392) üzenetére


rootkiller
őstag

Az a strandkorlátkék egyébként jóval világosabb mint látszik a képen.

Artengo TR 990 Pro

(#19400) Gizmo94 válasza rootkiller (#19399) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem nincs semmi baj azzal a kék villával. Én meg piros-fehér dizájnt adtam a gépnek. Lehet, hogy mellényúltam vele, de nekem bejön. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.