Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) Tüzi válasza Stauffenberg (#20146) üzenetére

Tolvajkergetőkben pont egy biztonsági őr volt az orgazda :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20152) Krisz79 válasza lsebestyen (#20147) üzenetére


Krisz79
őstag

Sikerült már venni kerékpárt?
Én már többet kinéztem,szeretném cserélni az 1 éves Rockrider 5.0-m.
Az biztos,hogy Nekem a 28as treckingek nagyok,igy 26os MTB-at nézegetek. (170cm)
Ott van több, Kross,Gepida,Merida,Ktm.
A maximum határ az 120e Ft és nem igazán szeretnék melléfogni pár évig.
Esetleg ajánlanátok eddig az összegig bevált jól felszereltnek mondható kerékpárt?
Indokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20153) lsebestyen válasza Krisz79 (#20152) üzenetére


lsebestyen
addikt

Használt is lehet vagy csak új?

(#20154) Cathfaern válasza Krisz79 (#20152) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Az biztos,hogy Nekem a 28as treckingek nagyok,igy 26os MTB-at nézegetek. (170cm)"
A kerékméretnek semmi köze nincs a kerékpár méretéhez. Szóval hacsak nem vagy 150cm-nél kisebb, akkor ugyanolyan jó lehet a 28-as meg a 26-os kerékkel szerelt biciklik neked. Ne ez alapján dönts trecking és mtb között.

(#20155) sanzi89 válasza lsebestyen (#20149) üzenetére


sanzi89
addikt

Ennek a középső táskája ugyan ez. A linken megtalálod a véleményemet is. Röviden: átgondolatlan tervezés, szar anyaghasználat, kínai tucatterméket megszégyenítő kivitelezés.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20156) zoli03 válasza sanzi89 (#20148) üzenetére


zoli03
őstag

A Kellys KLS néven árulja a kiegészítőit nem? Szóval a kettő név gyakorlatilag ugyanaz.

(#20157) pomk válasza Stauffenberg (#20146) üzenetére


pomk
őstag

Kryptonról ezt a kirepülést már máshol is olvastam, ill. azt is, hogy csörög-zörög.
Akkor szerintem inkább Onguard lesz.

(#20158) Stauffenberg válasza Tüzi (#20151) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na jó, de ennyi erővel soha semmit ne hagyjunk kint, mert nem csak korrupt biztonsági őrről, hanem rendőrről is szóltak már hírek, így legjobb ha az autódat, motorodat, bicajodat sem hagyod olyan helyen amit nem a nevedre felesküdött szamuráj harcosok védenek... :)

A legjobb lakat sem ér semmit, még ha többet is felraksz, ha a garázsra, parkolóra, irodaházra, akármire vigyázó biztonsági őr falaz a tolvajnak vagy ő maga a tolvaj. A biztonsági kamera pont akkor fog leállni vagy a szalag tűnik el. Bármi megeshet ha az őr a rossz oldalon áll egy kis mellékes miatt.

(#20157) pomk: Nem azt mondom, hogy a másik biztosan jobb, mert azt nem ismerem. Csak ezzel a Kryptóval van tapasztalatom. Sajnos az olcsóságnak ára van, én kb 5-6 ezerért vettem hurok nélkül, ennyi pénzért nem tudnak értelmes tartót adni.

[ Szerkesztve ]

(#20159) sanzi89 válasza zoli03 (#20156) üzenetére


sanzi89
addikt

Pontosan.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20160) Zola007 válasza Tüzi (#20151) üzenetére


Zola007
veterán

nálunk anno a koliban szintén a biztonsági őr lopott
én füleltem le, első 2 bejelentésre hülyének néztek, de aztán hivatalosan kikértem a kamerák felvételeit és az igazgatóság a földről szedte fel az állát. Kiderült, hogy kleptomán, erről pszichiátriai papírja is volt, de ezt "elfelejtette" bemutatni az őt alkalmazó cégnek.
A felesége is tudott róla, korábbi munkahelyeire rendszeresen próbálta visszavinni a dolgokat, hogy ne vegyék észre a lopásokat

A legdurvább hogy neki és az igazgatóságnak volt ún. "mesterkulcsa", ami az összes ajtót nyitja az épületben és beleértve a 450 lakószobáét is

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20161) Krisz79 válasza Cathfaern (#20154) üzenetére


Krisz79
őstag

#20153) lsebestyen válasza Krisz79 (#20152) üzenetére
Csak új jöhet szóba....

(#20154) Cathfaern
Hát ráültem 1re-2re. (Gepida Alboin 28" 48as váz, sajnos kényelmetlen volt.)
Illetve Kroos Hexagon X sorazat bringáira 26" mérteben.
Sokkal ideálisabbnak találtam.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20162) pomk válasza Stauffenberg (#20158) üzenetére


pomk
őstag

53-ért vettem a bicajom használtan. A felét azért nem szeretném lakatra költeni. :)

(#20163) Stauffenberg válasza pomk (#20162) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az én munkába járósom meg alig ér 30 ezret most, hogy sikerült meggyilkolni az ékes középtengelyt. :D Az első lánctányér és a hajtókarok zsír újak, de le kell őket cserélnem ha monoblokkra váltok. Ékes középtengely szerelését meg 6 megkérdezett szervizből 6 nem vállalja. :D Alkatrészük sem volt hozzá, meg úgy különben is... :)

(#20164) Tüzi válasza Stauffenberg (#20158) üzenetére

Ezért nem rakom le a bicajom sehova.
Ezért nem megyek el 5 méternél messzebb tőle.
Ezért tartok itthon azt, amit.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20165) Cathfaern válasza Krisz79 (#20161) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

48-as váz az elvileg 150cm magas embereknek való, és neked nagy volt? :Y

"Kroos Hexagon X sorazat bringáira 26" mérteben"
A 26" az jó eséllyel a kerékméret, azt lenne jó tudni, hogy a váz mekkora volt... (26"-os vázak 2m feletti embereknek valók)

pomk:
Ha ellopják a biciklit, akkor meg pontosan a kétszeresét kell ráköltened egy olyan lakat árának. Persze a lakat biztos kiadás, a biciklit meg vagy ellopják vagy nem. Szóval nyilván lehet ezen gondolkozni, csak ezt is bele kell kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

(#20166) pomk válasza Cathfaern (#20165) üzenetére


pomk
őstag

Persze, ez egy örök dilemma és vitatéma...

(#20167) Stauffenberg válasza Tüzi (#20164) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem ezért van egy olcsó bringám munkába járásra. Persze az is felkúrna ha ez tűnne el, de legalább nem egy drága bringát teszek kockára. Ez ér mondjuk 30 ezret, annyira vannak rajta karban tartva a dolgok, hogy üzembiztos (na jó, meg az előző tulajtól úgy vettem át, hogy friss fényezést kapott, szóval nem néz ki szakadtnak).

Sokan szerintem ennél többet költenek lakatokra, hogy az ennél tízszer drágább bringáikat védjék.

Most akarok 100k körül beruházni egy új bringára (tavaly volt országúti és MTB is, de meg kellett válnom tőlük) ami nekem már akkora érték, hogy ezt sosem lakatolom sehova. Kimegyek vele tekerni és le sem szállok róla, csak amikor hazaértem. :)

(#20168) pomk válasza pomk (#20166) üzenetére


pomk
őstag

nabulldoglettaztkész. :DDD

(#20169) Krisz79 válasza Cathfaern (#20165) üzenetére


Krisz79
őstag

26" a kerékméret.
A váz lehet,h 50es volt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20170) glacious válasza Krisz79 (#20169) üzenetére


glacious
addikt

Az se mindegy, hogy milyen fajta a bringa. Ugye cross, mtb bringáknál a nyeregcső hosszát adják meg, országútinál pedig a felsőcsőét.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20171) zoli03 válasza glacious (#20170) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt honnan vetted? Mindegyiknél a nyeregvázcső (nem a nyeregcső) hosszát adják meg.

[ Szerkesztve ]

(#20172) glacious válasza zoli03 (#20171) üzenetére


glacious
addikt

Azt akartam írni csak nem találtam a szót, hogy vázcső és lejárt a szerkesztési idő:D

[ Szerkesztve ]

(#20173) rii


rii
nagyúr

nem'tom vót-e már, ha vót akkor bocsesz ... ha nem akkor....... :

Vészelyes bicikli sebesség rekord

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20174) sssent válasza Cathfaern (#20165) üzenetére


sssent
senior tag

Elvileg. Én a gyakorlatban 172 cm vagyok, és egy 17"-os (~44cm) Kelly's CRX váz átlépőmagassága pont jó, a 18-as trekking vázak legtöbbje pedig már igencsak necces. Hiába baromi alacsony a váz a nyeregcsőnél, a valós átlépőmagasság a felsőcső közepe körül jelenik meg. Ezzel pedig az a gond, hogy a 28-as kerék + villa adta fix méret miatt a felsőcső első része már a legkisebb méretű váznál is elég magasra kerül. A probléma ugyanaz, mint a 29-es MTB-knél, csak itt kisebben, így egy átlagos testalkatú felnőtt embert nem érint, csak az ilyen kicsit rövidebb lábakon élőket, mint jómagam.

(#20169) Krisz79: azért nem mindegy, hogy 44-46 vagy 50. Egy átlagos 170 körüli embernek egy 18-19"-os váz már jellemzően nem nagy, de a 17-es már az én rövid lábaimhoz is megfelelő. A Meridának és a Kelly's-nek egészen biztosan vannak ilyen kicsi vázai is, de 46-os szerintem már mindenkinek van.

(#20175) Cathfaern válasza sssent (#20174) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jogos, erre nem gondoltam :B Pedig én ugyanennek a lónak a másik oldalán állok, magasságomhoz képest relatív hosszúak a lábaim, így meg nekem a megfelelő magasságú biciklik túl hosszúak... (de ezt szerencsére relatív könnyen lehet orvosolni)

(#20176) Howkeddlee válasza Howkeddlee (#20113) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Ebben tud valaki nekem segíteni?

Köszönöm!

(#20177) rushty válasza Stauffenberg (#20163) üzenetére


rushty
senior tag

Ezt hogy sikerült összehozni?

Revolut meghívó pü-ben

(#20178) Stauffenberg válasza rushty (#20177) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt a környéken felívtam pár szervizet, de az összes elutasított. Egyik helyen sem volt ékes tengely raktáron, két helyen meg kifejezetten felhívták rá a figyelmem, hogy ne is zaklassam őket ilyennel, mert ezzel már nem foglalkoznak.

Mindenhol azt mondták, hogy monoblokkosra átalakítják, de akkor mehet a kukába az új hajtókar meg első lánctányér. Ahol azonnal tudnák javítani, mert van hozzá 56 fogas lánctányér, ott is kerülne 40 ezerbe, mert csak Campagnolo alkatrészekkel tudná megoldani.

Höhh.. kössz nem, akkor inkább rendelek ékes középtengelyből még vagy öt darabot, aztán majd cserélgetem magamnak ahogy elhasználódnak. Amúgy is csak munkába járásra van ez a bringa, nincs sanyargatva, mégis tönkrement ami most van benne.

Ugyanitt kérdés: Ehhez milyen szerszámok kellenek nekem? Akkor már rendelek azt is.

(#20179) bigdady


bigdady
nagyúr

Elég jókat olvastam az aldi bikemate sisakjáról. Van valakinek ilyen sisakja? Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#20180) ígyvanferi válasza bigdady (#20179) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha már aldis biciklis cucc: az a lábbal taposós pumpa mennyire lehet használható? A hagyományosból akartam venni egyet, de már nem volt, ez viszont olyan gyeszának tűnt, hogy inkább hagytam a csudába. Pumpált már vele valaki kettőnél többször? Esetleg csak úgy kézbe fogva mi a véleménye róla?

(#20181) fpeter07 válasza Cathfaern (#20165) üzenetére


fpeter07
veterán

Szerintem sokkal inkább geometriai oka lehet a vázproblémának, mintsem méretbeli.

szerk: (#20179) bigdady: Személy szerint inkább veszek még egy jónak bizonyult sisakot 15k-ért, mintsem egy olyat, ami kényelmetlen. Ettől függetlenül lehet jól illeszkedik más fejére.

(#20180) ígyvanferi: Fórumon már volt róla szó, jól használhatónak írták.

[ Szerkesztve ]

(#20182) dragonfx válasza rii (#20173) üzenetére


dragonfx
veterán

nem kicsit idiota nem tudom mennyivel mentke ott az elején de kb 50nél elengedi a kormányt elrakni a sapkáját.nulla védőfelszereléssel....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20183) Zola007 válasza dragonfx (#20182) üzenetére


Zola007
veterán

jól teszi, sokan várnak vesére

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20184) Because válasza dragonfx (#20182) üzenetére


Because
őstag

ilyen sebességnél felesleges, így is úgy is vége, de minimum agyhalott. a mögötte jövő se tud megállni, ha meg az előtte haladó járműbe fejel nincs az a sisak, protektor...

Zola007: valószínű a belső szervei használhatatlanok lesznek...

[ Szerkesztve ]

(#20185) pengemetal válasza rii (#20173) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Wáááá, de mekkora alatta a zene...! ;]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#20186) Zola007 válasza Because (#20184) üzenetére


Zola007
veterán

nyugi, a vese az jól védett helyen van a csípő, gerinc ölelte zsíros kötőszövetes tokban, azért épp arra pályázom :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20187) nauro


nauro
aktív tag

Erre tudtok valamit mondani? link Nem akarom, hogy baja legyen :)

(#20188) sssent válasza bigdady (#20179) üzenetére


sssent
senior tag

Régebben még a Cratoni C-Daily klónját árulták (amit én pl. nagy megelégedéssel használok), a mostani képeken viszont már nem ez van. Ettől függetlenül fel kell tenni a fejedre. Ha jó passzentosra tudod állítani úgy, hogy közben kényelmes maradjon, akkor biztonság szempontjából pontosan azt tudja majd, mint egy 30 ezres.

(#20189) dragonfx válasza Zola007 (#20186) üzenetére


dragonfx
veterán

:C
igen én is épp erre gondoltam hogy vajona szervei éppek maradnak...nem kicsit vakmerőek....mennyivel mehetnek? 120?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20190) rii válasza nauro (#20187) üzenetére


rii
nagyúr

hogy'ha egy ponton súrlódik, akkor valószínűleg 8-as van a tárcsában - de nem értek hozzá :B... csak én is mentem vagy 2-3 évig tárcsás MTB-vel. - annyit mindenképp megér, hogy telefonon megkérdezed őket ... vagy akár be is viszed. ... de majd talán nálam okosabbak mondanak véleményt .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20191) bigdady válasza fpeter07 (#20181) üzenetére


bigdady
nagyúr

No meg is vettem. Egesz jonak tunik.
Ennek a leveheto sisakajzsnak mi az érteleme? :B

[ Szerkesztve ]

(#20192) hNp88 válasza rii (#20173) üzenetére


hNp88
aktív tag

mi áttételt hajtanak ezek? :F

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#20193) fpeter07 válasza hNp88 (#20192) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha már sebesség van szó, ez jóval érdekesebb. [link]

(#20194) Tüzi válasza fpeter07 (#20193) üzenetére

[link]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#20195) imyourfriend válasza Stauffenberg (#20178) üzenetére


imyourfriend
őstag

[link] Nem tudom milyen hosszú kell, de google nagy úr. És ennyiért bőven megéri rendelni. Igaz öntvénynek tűnik, viszont használható szerintem.:)

(#20196) bigdady válasza bigdady (#20191) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sisakpajzs akart lenni :)

(#20197) deicide válasza hNp88 (#20192) üzenetére


deicide
veterán

Én is néztem, szerintem időfutam hajtómű lehet, 55/42-es talán.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20198) rétisün válasza hNp88 (#20192) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, valahol írták, 55/11

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20199) szab13 válasza bigdady (#20179) üzenetére


szab13
aktív tag

Nekem 2 éve van és teljesen meg vagyok elégedve vele.
Kényelmes, szellőzik...

(#20200) rootkiller válasza rétisün (#20198) üzenetére


rootkiller
őstag

Az 53/11 és az 55/11 között nincs nagy különbség.

Artengo TR 990 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.