Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154251) f4lcon válasza jjeahh (#154235) üzenetére


f4lcon
őstag

vákuum csomagolás? vannak már ilyen háztartási cuccok, amik egészen olcsók, és ugye másra is jó

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#154252) parkr


parkr
őstag

bike-components-en 50 euró felett free shipping van január 1-jéig, ha valakit érintene

(#154253) xy.zsolt válasza zsocy (#154244) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Eltekintve a cikk állításától miszerint a "koala medve", a valóság az, hogy egyáltalán nem tartozik a medvék családjába. Amúgy sajna nem én voltam, de lehettem volna akár én is :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#154254) Somatom válasza Hasaggymeg (#154249) üzenetére


Somatom
veterán

A kb. két héttel ezelőtti defektem után vettem egy tartalék belsőt. Az itteni infók alapján be fogom tekerni folpackba, és úgy berakom egy zokniba. Ha úgy sem éli túl, akkor sehogy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154255) Paxker315 válasza xy.zsolt (#154253) üzenetére


Paxker315
addikt

igen, de ez teljesen nyilvánvaló. Erszényes emlősnek nem sok köze van a lepényesekhez, nofene :B

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154256) Hasaggymeg válasza Somatom (#154254) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Úgy már elég biztos.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#154257) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Most értem haza. Qrv@ meleg volt a 38c°... van olyan rossz mint az 5c° hideg, csak másképp rossz

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#154258) jjeahh válasza f4lcon (#154251) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ahhoz kell vákuum csomagoló kütyü.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#154259) Fall-N válasza Paxker315 (#154238) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem nem lazult ki szerencsére. Igaz a szervizes srác jó a szakmában. Valószínűleg ő is menetrögzítőt használt. Két héttel a monoblokk beszerelése után lett csak utánállítva és azóta jó. Azóta van fent a Shimano Tourney TY első- es hátsó váltó és az is szépen müködik már 3/4 éve.

Már csak egy mosás kéne szegény bringával, mert csupa kosz ettől a múlt heti ócska esős időtől.

(#154260) 6030D válasza xy.zsolt (#154257) üzenetére


6030D
Ármester

Itt most -2 van, inkább indulnék 38-ban, azt jobban szeretem. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#154261) Fall-N válasza xy.zsolt (#154257) üzenetére


Fall-N
veterán

A helyedben Új-Zélandra ruccannék tovább, az is szép hely és közel van a koalák földjéhez. :DDD Persze csak ha van ismerős arra.

[ Szerkesztve ]

(#154262) xy.zsolt válasza 6030D (#154260) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Oké.....a -2 már szintén nem tréfa

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#154263) xy.zsolt válasza Fall-N (#154261) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ott nincs sajnos ☺ De egyszer el kellene oda is jutni...igazad van. De nem most

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#154264) zoli03 válasza jjeahh (#154248) üzenetére


zoli03
őstag

Vannak egészen vastag simítózáras tasakok is, simán bírják évekig is. Fel sem merülne bennem, hogy sima nejlonzacskóba rakjam a belsőt.

(#154265) bringasisti válasza f4lcon (#154251) üzenetére


bringasisti
őstag

az a nagy előnye hogy rásimul a belsőre a fólia és ezért nem súrlódik csak a nejlon kopik kívülről ami nem számít

BENEFON DELTA--------N8

(#154266) sebgutkopf válasza jjeahh (#154242) üzenetére


sebgutkopf
őstag

hogy minden montizás előtt le kell csekkolni a csavarokat

Lehet nem terepezel elég keményen :D

Nekem már a szezon elején pont ez volt az egyik nagy felismerésem, hogy minden bringázás előtt le kell csekkolni a csavarokat. Legalábbis akkor, ha az utolsó menet durva volt, vagy épp egy szintén durva hosszabb napra készül az ember, akkor a felkészítés része a csavarok átnézése és nyomatékra húzása is.
Az ilyen csekkolásoknál kellett már utánhúzni (nyomatékkulccsal) váltó fület, a hátsó rugóstag egyik csavarján tudtam még húzni (előtte éreztem is, hogy valami nem stimmel a hátsó felfüggesztésnél), a kormányszár és a kormány befogató csavarokon is X üzemóra után tudok újra húzni, pedig mindegyik csavar menetében van menet rögzítő. A közép csapágy és hajtókar viszont valóban nem túl veszélynek kitett, az gyárilag 54 NM-el van meghúzva, az nem lazulgat úgy le mint az 5-12 NM-es csavarok.

(#154267) Hasaggymeg válasza bringasisti (#154265) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem először a nejlon,majd ugyanúgy a gumi dörzsölődött ki.Amióta kínomban egyszer zsebkendőnyi pamut rongydarabba csomagoltam valahogy már nem dörzsölődik ki. :F

sebgutkopf...ez addig életszerű amíg hetente,2hetente elmész parkozni,de mikor naponta,2naponta felnyergelsz kis szabadidődben,már életszerűtlen előtte minden alkalommal csavarokat vizsgálni minden indulás előtt. :( Ugyanakkor persze időnként arra is időt kell szánni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#154268) jjeahh válasza sebgutkopf (#154266) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A stravan mindenki láthatja hogyan terepezek :) . Nem bikeparkozok, ugri bugri max ritkán óvatosan, ugyanakkor brutál köves lefeléken gyakran szoktam úgy veretni, hogy a mogyoróim a szemgolyóimmal helyet cserélnek :DDD . Szerintem ez is tipikusan olyan dolog, mint a defekt, mindenki másképp bringázik, más alkatrészeket-csavarokat használ, teljesen másképp mozog, így ugyanaz a bringa, gumi vagy alkatrész mindenki alatt másképp viselkedne. Nekem eddig soha egyetlen csavar sem lazult meg.

Más: a Maxxis Ikon-Rekon gumikat is általában szeretik az emberek, én meg ma eldöntöttem, hogy amint újra nyitva lesz a helyi bringabolt, azonnal leváltom ezt a kva Maxxis-t, mert ma is felidegelt rendesen. Annyira kívánok egy kis havas terepezést, de ezzel a nyomorult túlárazott gumival hóban-sárban halálfélelmem van. Mai rövid próbálkozás:

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#154269) bringasisti válasza Hasaggymeg (#154267) üzenetére


bringasisti
őstag

Meg kell több módot próbálni és ami beválik az a tuti

BENEFON DELTA--------N8

(#154270) samujózsi


samujózsi
tag

Vettem egy ócska tolómérőt, alias schublert :)
A kijelző ugyan 0.01mm pontosságot igér, de jó lesz az 0.1mm-nek is.
Próbálnék láncnyúlást mérni vele (KMC X10)
Tudnátok segíteni, hogyan kellene?
Két láncszem közt nagyjából 18.3mm távolságot mértem, de nem kizárt, hogy rosszul.

Ui: a schubler használatát ismerem, ha nem lenne digitális, akkor is le tudnám olvasni ;)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#154271) dgyuri0123 válasza samujózsi (#154270) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem kb. 20cm szakaszon mértek láncnyúlást, nem szemenként, egy céleszközzel (Fülöp).

"csak a zene van"

(#154272) samujózsi válasza dgyuri0123 (#154271) üzenetére


samujózsi
tag

Tudom, hogy a célszerszám az igazi, de nekem csak ez van. És jó lenne tudni, mi a helyzet, mert ez az érték sehogy se stimmel :)
Valahol azt írták, hogy 10.5mm-re kell állítani, betolni a szemek közé és széthúzni. De 10.5mm-rel be sem fér sehová, de ha be is férne, a 8mm nyúlás akkor is irreális. :)
Főleg, hogy pár száz kilométerrel ezelőtt még tökéletes volt.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#154273) Paxker315 válasza samujózsi (#154270) üzenetére


Paxker315
addikt

Ugyanmá', kaliper! A zsírredőket is azzal mérik.

amúgy, Campag szerint hat szemet lemérsz, ha 132.6mm-t meghaladja, kuka, MÉH, csere. De tapasztalatok szerint akkor már morog a lánc, szvl füllel hamarabb észreveszed.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154274) samujózsi válasza Paxker315 (#154273) üzenetére


samujózsi
tag

Köszönöm szépen.
132-132.1mm, úgyhogy ez még ki kell bírjon pár kilométert. :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#154275) Paxker315 válasza samujózsi (#154274) üzenetére


Paxker315
addikt

Igen. Amúgy emlékeim szerint ez kb 0.5-nek felel meg, durván akkor lesz 132.6 mm, ha a 0.75-t félig bele tudod szuszakolni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154276) Hasaggymeg válasza jjeahh (#154268) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nyuszi! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#154277) cdl


cdl
senior tag

Na, fiuk, bezártam az évet. kb 30km, 1 fok, 30-40 km szél.
De ragyogó napsütés, szóval imádtam.
Holnap munka, aztán irány Olaszország boardozni. De akkor sem távolodok nagyon a bringától, a cél Ravascletto-Sutrio / Monte Zoncolan.
Kicsi az esély, hogy egyszer feltekerjek oda, de ki tudja.
9604 km jött össze, soha rosszabbat.

(#154278) jjeahh válasza cdl (#154277) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Betegek ezek a szelek, én 10km/h szélben már nem szívesen aszfaltozok. Outi? A szint mennyi lett?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#154279) Paxker315 válasza jjeahh (#154278) üzenetére


Paxker315
addikt

hőmérsékletfüggő. Ilyen hidegben valóban borzalmas, csontig átfúj. De, nyáron is sokszor van erős-combos szél, csak akkor nem esik "rosszul". Kivéve, ha a száraz port a szemedbe zúzza. Az barátságtalan.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154280) cdl válasza jjeahh (#154278) üzenetére


cdl
senior tag

Outi, igen. Ilyen rövid távokon nem zavar a szél, inkább vicces.
A szint nevetséges, 12800 m összesen. Tudod, Mi itt egész évben alapozunk :)

(#154281) Paxker315 válasza cdl (#154280) üzenetére


Paxker315
addikt

ezholvanez? Lehet korábban írtad, de igyekszem semmit sem megjegyezni. :(

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154282) f4lcon válasza jjeahh (#154258) üzenetére


f4lcon
őstag

igen tudom, de otthon se rossz dolog egy ilyen vákuumozó gép, asszony is lehet örülne, ha a kaja tovább jó maradna a frigóban pl.. karácsonyra ilyen "multifunkciós" cuccokat lehet lőni, anya is jól jár, meg apának a cuccai is vízállóak lesznek bringázás közben (gyakorlatilag bármit lehet vákuumozni, pl ruhát hogy kisebb helyet foglaljon a táskában, láncot, hogy ne olajozzon össze mindent, vagy mobiltelefont, hogy a legnagyobb esőben se ázzon át)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#154283) cdl válasza Paxker315 (#154281) üzenetére


cdl
senior tag

Debrecen. Itt a legmagasabb pont a homokkerti felüljáró :)
Az átlagos 100km-es karikám 130m szintet tartalmaz.

(#154284) Paxker315 válasza cdl (#154283) üzenetére


Paxker315
addikt

jaa, sejthettem volna. : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154285) jjeahh válasza Paxker315 (#154279) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Engem zavar nyáron is, meg mindíg, a hideg viszont -15 fokig nem annyira :D . -15 és -30 között már inkább szaladni, túrázgatni jó, -30 alatt, az nem tom milyen :DDD

cdl: durva az az éves szint, felénk szezonban havonta mászok annyit. A km viszont szép teljesítmény szerintem, grat :R

f4lcon: jövő karácsonyra felírva ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#154286) robee19


robee19
tag

Ejj, de szépek azok a Trek segafredo-s sisakok a triatlonos adok-veszekben. Most sajnálom, hogy megvettem már az Abus-t.

(#154287) gabro0 válasza robee19 (#154286) üzenetére


gabro0
őstag

Láttam. Épp sisakot készülök venni :) Tervezgetem egy ideje, de nem nagyon tudtam még foglalkozni vele. Bár ennyiért már S-Works Prevail 2-t is tudnék szerezni.

A sisak súlya szerintetek mennyire számít? Én úgy érzem igen, mert outin a fejtartás más és nem biztos kell a fejemen kívül plusz súly.

#154198 Hasaggymeg: Az nem is vészes, azt hittem többször kell megállni. Az ilyen kombók az igaziak: becsatolnál, de már veheted is ki a lábad a kövi lámpa miatt, aztán figyelj a lehajtóra is, védett út ide vagy oda. Asszem pont itt volt, hogy nem engedtek el és még majdnem meg is állt a zebrán én meg majd' tanyáltam egy szépet. Tudod, tudom nem kell egyből becsatolni mindkét lábat...

(#154288) Paxker315 válasza jjeahh (#154285) üzenetére


Paxker315
addikt

mi? én 30-on érzem magam legjobban, de 35-36 is okés. Ellenben 20 fokon már hosszú kesztyű, vacogás van, s 25 fokban is szépen tudok fázni.

10 fok alatt meg nem megyek, oszt kész :D Főleg az állkapocs-ízületem merevedik be, alig bírok beszélni, az, hogy az ujjaim-lábujjaim hófehérek, csak részletkérdés. Pár éve megállított rendőr, és, az "átfagyott" alig mozgó állkapcsom miatt némi nehézségem volt az artikulációval. Kérdezte is, ittam-e, mennyit. ;] Alig várom, hogy újra 30 fokok legyenek. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154289) Hasaggymeg válasza Paxker315 (#154288) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez is egy jel,hogy a lábad járjon ne a szád. ;] Én azt szoktam mondani,hogy bringán csak nagyon hidegben lehet megfázni,csak rajtad múlik mennyire melegedsz be a tekeréstől. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#154290) cdl válasza robee19 (#154286) üzenetére


cdl
senior tag

Én inkább örülök, hogy összejött a Mipses Giro. Így könnyedén ellent tudok állni :)
Amúgy rezegne a léc itt is.

(#154291) Paxker315 válasza Hasaggymeg (#154289) üzenetére


Paxker315
addikt

Hja, ha lesz kedv. Most még nyáron is volt 6 hét szünet, szimplán sajnáltam rá az időt. Durván harmadát mentem a tavalyi, tavalyelőttinek, nem sok kedvem volt hozzá. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154292) jjeahh válasza Paxker315 (#154291) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem tudom milyen helyen laksz, de őszintén szólva, ha nem laknék viszonylag szép helyen, hegyekkel és erdőkkel körülvéve, kétlem, hogy a bringázás lenne a fő hobbim, sőt, valszeg meg sem vettem volna a bicajt.
Az, hogy kinek mit jelent a hideg, valamennyire megszokás kérdése is, én az ország leghidegebb pontján lakok, + eleve nem vagyok nyári legény, szal... nekem a 15 - 20 fokos meleg az ideális rövidnadrágos idő, 10 fokban meg a rövidnadrág alá már felkerül egy térdmelegítő, de a hosszúnadrágot azért még nem veszem elő :DDD. A nyár? Azt csak valahogy túl kell élni :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#154293) Paxker315 válasza jjeahh (#154292) üzenetére


Paxker315
addikt

Mivel enyhén megváltozott tudatallapotban vagyok bringan, így engem nem zavar, hogy egy unalmas, sík pusztán kovalygok. Bár való igaz, hogy legjobban városban szeretek menni, minél nagyobb forgalomban, autók, buszok közt. Egész egyszerűen azért, mert több odafigyelést és kommunikaciot igényel, így nem lehet unatkozni.

Ha olyan vidéken laknék, mint Te, én sem kizárólag aszfalton bohockodnek.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154294) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Kerékpárt szeretnék venni. Pontosabban kettőt, de egyet biztosan. Hosszútávon szeretnék egy kerékpárt a városbajáráshoz és egyet terepkerékpározáshoz.

A városbajárósról:
Elsősorban munkába járnék vele, legalábbis ez lenne a cél. Emiatt fontos lenne, hogy ne csak kerékpáros ruhában legyen kényelmes rajta tekerni és megbízható legyen. Ugyanakkora nincs kizárva hogy néhol ott is hagynám majd, természetesen megfelelő zárral lezárva, bár az kvázi nem más mint egyszerű lutri, mert bármit el lehet lopni, bármilyen zárral. (Ez a része még továbbra is kicsit fejtörés számomra)
A keretösszeg ebből kifolyólag nem lenne túl sok, hisz nem akarok nagy értéket kint hagyni, így olyan 3-400 ezer forintra gondoltam a plafonnak, mindezt főként újonnan..
28-29"-ban gondolkoznék elsősroban.
Ami nagyon szemetszúrt, az a Canyontól a Commuter Sport, mivel nem láncos hajtás van rajta. Erről mi a véleményetek? Kevésbé szervizigényes? Az biztos, hogy nem olajozná össze a ruhámat, mert eléggé zárt a rendszere.

A hegyikerékpárról:
Ez már egy húzósabb dolog, mivel lehet összteleszkópost vennék hardtrail helyett, de ezt még mindig nem döntöttem el. Itt a keret olyan 2-3000 Euró lenne megközelítően, főleg AM/XC kategóriát lőném be, tehát 100-120 mm rugóút, legalább SLX Shimano felszereltséggel és Rock Shox Reba teleszkóppal. Ha merevvázs mellett döntenék, akkor karbon irányába mennék el, ha nem akkor valószínűleg aluminium összteleszkópos bringa jöhetne csak szóba. Itt is újonnan és csak 29"-es méret jöhet szóba.

Egyelőre csak egy gondolatébresztő lenne ez a poszt, hogy legalább el tudjak indulni nézelődni valamilyen irányba.

Köszönöm! :R

(#154295) cdl válasza 1eske (#154294) üzenetére


cdl
senior tag

A kiválasztásban nem tudok segíteni, de a városi kerékpárt max 5 percre hagynám ott megfelelő zárral. Talán ott lesz.

(#154296) Paxker315 válasza cdl (#154295) üzenetére


Paxker315
addikt

vagy, venni kell ~25-30k körül acélvázas agyváltós régi városi-trekkingbringát, lehetőleg kissé kopottas kivitelben, rozsdás sárvédőkkel, levert-ronda vázzal, szakadt nyereggel. Aztán ott lesz még reggel is, holnap után is. Városi bringának az a jó, amit nem sajnálsz, nem félsz otthagyni sehol, de, műszakilag a "gurul-fékez-megáll-vált" fronton kifogástalanul teljesít. Én tuti nem vennék városi használatra 50k-s bringát sem..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#154297) Somatom válasza Paxker315 (#154296) üzenetére


Somatom
veterán

+1
A 3 gangos, Shimano agyváltómnak meglepően jó az átfogása. Kontrafékes, nem kényes, zéró szervíz és álló helyzetben is lehet váltani. Kell egy láncvédő és akkor nem is koszol.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154298) Fall-N válasza Paxker315 (#154296) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is így vagyok vele. Igaz az enyém 100ezer Ft körül állt meg. Régi acélvázas MTB. Drágábbat csak akkor hagynék kint ha rálátni és nem túl sok ideig parkoltatnám.

(#154299) 1eske válasza cdl (#154295) üzenetére


1eske
tag

Igen, én is ettől tartok. Annyit hozzátennék, hogy nem Budapesten, hanem Bécsben élek. De sajnos itt sem sokkal különb a helyzet a lopásokat tekintve....

Lehet akkor használtan kéne nézni valamit az osztrák piacról? Az agyváltóval teljesen jól ellennék, de fontos az üzembiztos fék, akár esőben is és a kis súly is. Acél vázas bringa ezért kiesik. Nyilván nem örülnék, de egy 3-400 eurós bringát ha ellopnának nem mennék úgy falnak mint az 1000+ eurós új Canyont. :U

(#154300) zsocy válasza 1eske (#154294) üzenetére


zsocy
őstag

"A keretösszeg ebből kifolyólag nem lenne túl sok, hisz nem akarok nagy értéket kint hagyni, így olyan 3-400 ezer forintra gondoltam a plafonnak, mindezt főként újonnan.."

Lölő, te vagy az? ;]

Viccen kívül, sajnos nagyon igaz amit mindenki ír, városba, otthagyósnak ütött kopott bringát, ami azért műszakilag kifogástalan. Amit megspórolsz ezen az mehet bele a hegyibringába, ha jól látom most pl Rose-on is akcióznak, de a Canyonok is szuperek, 3000+ euróért már van is választék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.