Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108051) RaiZka válasza HEAHEA (#108031) üzenetére


RaiZka
tag

köszi a tippet megnézem a Mountexnél is. Igazából nem ragaszkodom semmilyen márkához sem, csak legyen elérhető áron és azért ne a full gagyi kateória legyen.. (bár ez így lehet lehetetlen kérés?)

Bő egy óra múlva indulunk egy körre Vác fele és megnézem az ebayes verziót is, ismerősnél.. :)

(#108052) pc360 válasza bandi94 (#108050) üzenetére


pc360
addikt

Én mindig le szoktam szedni a 3 tányérból a legkisebet, minden további nélkül megoldható, és nem kell semmi speckó felszerelés, csak egy a váltó végállítás. Ez a legegyszerűbb. Nem tudom, milyen szimplatányéros megoldás létezhet, de szerintem az már meredek, főleg, hogy 7-eshez már nem sok minden létezik.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#108053) Loboda válasza Runner_fxr (#108047) üzenetére


Loboda
senior tag

Sehogy, 330-ra és 530-ra lehet!

(#108054) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Megint én, elnézést :)

Használt trekkingeket nézegetek budapesti használatra, melóbajárásra (napi 30km) plusz néha túrára (aszfalt, minimál terep).

Vagy 100-120K lenne a plafon (arra ráülök és max generál évente-félévente), vagy 50K és akkor tudom, hogy a felszereltség alap és apránként kb. mindent cserélek
(vintage bringák is szóba jöhetnek).

Visszaolvasva a korábbi hozzászólásaitokat, amikre figyelek:

- Cr-Mo vagy alu váz
- 2*9 vagy 3*9 váltó, vagy agyváltó (3 fokozatú esetében a Shimano kerülendő)
- V-fék (hidraulikus fék nem feltétlen előny)
- legalább Deore hajtás
- teleszkóp nem fontos (súlytöbblet és hibalehetőség plusz városba felesleges)

Mire érdemes esetleg még odafigyelni vagy mit írtam rosszul?

Testbike kalkulátor szerint 57-58 cm-es vázméret az ajánlott és 56-59 cm a szóba jöhető. Ezek mennyire kőbe vésett számok? Ha szembejön velem egy 51 vagy 54 cm-es álombicikli, érdemes rajta agyalni, lehet annyit játszani a nyeregcsővel, vagy arról már mondjak le?

Találtam pár KTM, Giant, Cube bringát, de ezek között akadnak elég régi modellek is. Érdemes esetleg 40-50K-ért egy régebbi, viseltes darabot beújítani és cserélgetni rajta mindent, vagy inkább a vintage vonal?

Elnézést a rengeteg kérdésért, sajnos nagyon szerény a bringás ismeretem, igyekszem magam utolérni visszaolvasásokkal, egyelőre itt tartok... :)

(#108055) Hasaggymeg válasza bandi94 (#108050) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Levenni a kicsit minden mást hagyni ahogy pc360 írja talán,de a hármas váltók és pöcögtetők nem biztos tudják a kettes tányért,egyesen meg nem biztos ott fog maradni a lánc láncterelő vagy narrow-wide tányér nélkül.Az egytányérosítás esetében a kevesebb többe kerül.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108056) Hasaggymeg válasza jolti (#108004) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ajánlom figyelmedbe ezeket. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108057) bandi94 válasza Hasaggymeg (#108055) üzenetére


bandi94
tag

Köszi! pc360-nak is! Akkor lehet az lesz a megoldás, hogy egy bontható 3 tányérost veszek és kiherélem. Ha később felkerülne hátra egy kazettás agy, vagy meggondolom magam vissza tudom rakni. :R

Epiphone Les Paul with Seymour Duncan SH2-SH4 Hot Rodded set

(#108058) cozmo válasza 6030D (#108001) üzenetére


cozmo
őstag

Nem gondolod, hogy elapróztad a dolgot? Én fejest ugrottam a rózsabokorba, hogy tuti legyen. Nameg hogy az engem kergető megvadult bringások ne a nyakamon át zuzzanak tova. 😂

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108059) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Szerintetek ez mitől lehet,sorozatban a 2. defekt.Kezd egy picit bosszantó lenni.Decathlonos belső,mert vasárnap csak ezt tudtam venni.A küllő felől van,de ott nincs baj a felnivel.

[ Szerkesztve ]

(#108060) Véreshurka válasza Benir8 (#107991) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Bele lejet tenni, nem lesz vele gond, de inkább conti tour all belsőt vegyél legközelebb, az 32 szélességtől indul.

Godimodi: kilazult a csapágyad. Be kellene állítanod újra: ez a video nem rossz a témában. Valószínűleg meked is kelleni fog egy kónuszkulcs. Ha nincs, vagy nem akarsz venni, akkor meg inkább szervíz, egyébként nem bonyolult. A lényeg, hogy a záróanyát a végén jól szorítsd meg, de a kónusz ne mozduljon el.

El Psy Kongroo

(#108061) Hasaggymeg válasza theballa32 (#108059) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez érdekes,olyan mintha meg lenne égve ott,és elveszítette rugalmasságat,vagy már kicsípte volna valaki előtted..:F Én arra tippelek,hogy hibásan vetted,és nem észlelted beszereléskor.(Valaki visszavitte jogtalanul gariztatva és visszakerült a polcra,vagy ilyen,ott sokminden elképzelhető.) Én is onnan vásárolok,de érdemes kibontani,megnézni mielőtt a pénztárhoz viszed.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108062) Benir8 válasza Véreshurka (#108060) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm a választ. Végül beraktam és nincs semmi gond vele, keményen lehet fújni vele, próbakörön is jól ment. Máskor veszek nagyobbat. :)

(#108063) theballa32 válasza Hasaggymeg (#108061) üzenetére


theballa32
tag

Megnéztem a beszerelésnél.Már egy ilyen Decathlonost elhasználtam 1 hónapja,az is pont ennyit bírt.Az is kb 2 hétig bírta.Pont ez volt a szitu azzal is,hogy este jó volt,reggelre meg tök lapos.Akkora repedés van rajta,hogy nem egy éjszaka alatt kellene leengednie,hanem azonnal!1 hónap alatt a 3. defektem.

[ Szerkesztve ]

(#108064) cozmo válasza theballa32 (#108059) üzenetére


cozmo
őstag

Ha jól látom ez amolyan trágadombi küllőszalag ami félremászik és a küllő vég aztán kihasítja a gumit, de mikor kiveszed a belsőt általában visszacsúszik a helyére és eltakarja a küllővéget/felnilyukat. Tehát ha belül van a lyuk, tuti hogy a felniszalag a hibás!

Francia bajnokság hardcore pálya. Még nézni is fáj, hanggal méginkább.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108065) cozmo


cozmo
őstag

Vértes Maraton óta valami hiányérzetem van :DDD

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108066) 6030D válasza cozmo (#108058) üzenetére


6030D
Ármester

Ez nem a velencei körön volt, hanem Csór felett. Majd csinálok róla valamikor egy kis összefoglalót, mert volt pozitívum, negatívum is.
A versenyre meg mennem kellett volna, mert ennyi ember között előkelő helyezést értem volna el. (6-an voltak az M1 középen) :))

theballa32: mivel rakod fel a gumit? Műanyag leszedővel? Nem bököd ki, amikor a helyére feszegeted? (bocsánat, ha ezek egyértelműek, csak egy ötlet ;) )

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108067) gergo5991


gergo5991
őstag

link egy jó csatornához, bár csak a ride-okról készült videókat néztem meg, elképesztő szép helyeken bicajozik, jó a kamera felvétel, a minőség, a color grading stb stb, aki akar élvezkedni egy picit ajánlom kattintson a linkre :)

(#108068) theballa32 válasza cozmo (#108064) üzenetére


theballa32
tag

Köszönöm a segítséget,igazad volt!Nem könnyen mozog,de csavarhúzóval meglöktem,és csak azon a ponton tudom eltolni a szalagot.A szalag az ragasztva van a felnihez?

(#108069) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Tegnap kipróbáltam a Decathlonos zsírtalanító spray-t és elég parádés a cucc. Nagyon szépen lehozza a zsírt és a többi mocskot. Aki ilyet keres, annak ajánlott. :)

Megyen!

(#108070) Napfénysüti válasza DUB Inc. (#108048) üzenetére

Szerintem nem is akar venni csak szeret ide írogatni. :DDD

Més que un club!

(#108071) cozmo válasza theballa32 (#108068) üzenetére


cozmo
őstag

A jobb szalagok mind ragasztva vannak igen. Fontos hogy a jó szalagok faltól falig kitöltik a felni belső szélességét. Bár már lassan egy éve nem nyúltam a kerekeimhez tubeless ;] csak pár havonta beletolok 40-60ml trutymákot mert párolog, néha felfújon aztán ennyi.

(#108066) 6030D: Legyünk pontosak 7-en voltak master 1-ben a DNF is számít :U A szervezés egy igazi trágyadomb volt. Viszont azt a rózsabokrot jó helyre tették, puha volt benne fetrengeni így nem tört semmi és semmim ez az egy szólhat mellettük. :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108072) StLui válasza 6030D (#108001) üzenetére


StLui
veterán

Ez szép gyűjtemény :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108073) eddie1978 válasza Napfénysüti (#108070) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ezért raktam be múltkor a T3-ból a hangár jelenetet. Kicsit confused az ember. Én is el tudok rugózni dolgokon, de rajta nehéz túltenni. Ne menjen vonatvezetőnek vagy pilótának.

(#108074) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

Pár friss kép a Vértesből:

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#108075) belaazallat válasza emre (#108002) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Hétvégén még az Őrségbe voltam bringázni. Csak most látom.

Pár km lemaradt mert összeomolott a sportypal.
első rész
második

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#108076) theballa32 válasza cozmo (#108071) üzenetére


theballa32
tag

Köszönöm még egyszer,sokat segítettél.Legalább megvan az ok,ezt kereshettem volna egy darabig.Nem is gondoltam volna,hogy egy új bicikli így fog szívatni.A Kelly's salamander biciklivel összesen nem volt ennyi baj 6 év alatt.

(#108077) jolti válasza Hasaggymeg (#108056) üzenetére


jolti
senior tag

:Y
Nem ma kezdte az ipartot....
:D

(#108078) HEAHEA válasza RaiZka (#108051) üzenetére


HEAHEA
tag

Én sem vagyok márka hű. Majd beszámolsz a tapasztalatodról az ismerősöd szemüvegével kapcsolatban? Tetszik a Rudy P., Oakley, Adidas többek között. Az a baj, hogy nincs helyben optika, ahol lenne kínálat, amit ki lehetne próbálni. Majd meglátom melyik az, amit clip on-osan jó nekem és azért jól is áll. Lehet részletekben lesz, hogy ne fájjon annyira. 1. csak szemüveg, 2. majd később lesz bele optikai betét.
(#108070) Napfénysüti olvastam valahol, már nem is emlékszem, hogy hol ;] egy találó idézetet, amiért még talán nincs bringa vásárolva: "Több jó védelem is van a kísértés ellen,de a legbiztosabb a gyávaság."Samuel Langhorne Clemens

(#108079) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi köröcske, franc tudja hány km., mert elfelejtettem nullázni az órát.

hegyimorc: Frankó montázs :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108080) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

LINK
Erről mi a vélemény? Város, aszfalt, földút használatra(sportolásra).
Vagy inkább ez, ugyanerre a felhasználásra?
Ezek a boltok közel vannak, meg tudnám próbálni a méretet. Árban kb. ennyit szánnék rá.(150k)

(#108081) trialboj válasza jjeahh (#108079) üzenetére


trialboj
őstag

Te jó ég, komolyan hol élsz? Nem jár arra traktor, atv, semmi komoly jármű, ami szétbarmolja az utakat? Ez az "ösvény" úgy néz ki mintha építve lenne, de hogy lehet ilyen széles anélkül hogy két igazán mély nyomvonalat vágtak volna bele a jómunkásemberek, akik esőben is tolják az ipart?!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108082) jjeahh válasza trialboj (#108081) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, b*romira jók ezek az utak, kész kánaán ezeken montizgatni :D. Ha meg durva kiszámíthatatlan terepet akar az ember, akkor le kell térni róla oszt kész. Felénk az ilyen erdei-mezei utak jó részét gondosan rendberakják évente többször is, az sem ritka, hogy kaviccsal végigszórják az egészet, így eső után sem leszel nyakig sáros :) De amúgy hegyimorc fotóin is okésnak tűnnek az erdei utak.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108083) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

A vázam porfestésen esett át.

1)
A kormányszár védelme céljából a menetes részt a festők valamivel körberakasztották. Ennek egy jó részét sikerült leszednem, körömmel lekapirgattam. De a meneten még némi maradék maradt, eléggé nehezen tudom leszedni.


25.4 mm-es a kormányszár menet.

Van ötletetek arra, hogy mivel tudnám a menetet szépen megtisztítani, hogy ne sérüljön?
Azon kívül, hogy menetmetszőt vennék (kb 27 eFt lenne csak a metsző, nagyon drága).

2)
A monoblokkot sem tudom behajtani, gondolom, mert a festéskor nem 100%-ra védték le a vázban a menetet, és csak került oda is festék. A monoblokk csészéje nem akar belekapni. Van műanyag és fém csészés monoblokkom is. Erőltetni nem akarom, nehogy károsítsam a menetet. Mit tegyek?
(középagy menetfúró 22eFt, szerszám nélkül, ez is baromi drága).

Köszönet előre is!

(#108084) dabgergo válasza Véreshurka (#107987) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

(#108085) jolti válasza batagy (#108083) üzenetére


jolti
senior tag

A villáról nitrohígító+rongy simán lehozza. Csak valami ragasztó maradvány. Gondolom a tesa szalagról.
A monoblokknál meg próbáld óvatosan drótkefézni, vagy késsel megkapírgálni ( körben leragasztod előtte, hogy a fényezést nehogy megsértsd ). Aztán az alucsészét belehajtani.

[ Szerkesztve ]

(#108086) Napfénysüti válasza HEAHEA (#108078) üzenetére

Nekem sincs most bringák de én baromira szeretnék már. :D

Més que un club!

(#108087) CptAdamica válasza IMIIKE1998 (#108080) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nehéz ilyen árkategóriában dönteni, de olvass véleményeket esetleg a két bringáról: Kelly's, Trek lehet a Reginában és a Chiliben ki is tudod próbálni a kettőt. :) Mondjuk én jobban szeretem a Reginát, onnan vettem a mostani bringámat is, nagyon szimpatikusok a tulajdonosok.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#108088) IMIIKE1998 válasza CptAdamica (#108087) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Milyen bringád van? Nekem is szimpi a bolt, de kicsit mogorvák néha az eladók.(Persze a szerviz az patika, én többször javíttattam már náluk.)

(#108089) emre válasza batagy (#108083) üzenetére


emre
veterán

Tömítéseltávolító spray-vel próbálkoznék. De ez a festéket is megmarja, ha rákerül.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#108090) DUB Inc. válasza Napfénysüti (#108070) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Az is lehet. :D

(#108091) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Outira szeretnék venni külsőt. Mivel tavaly kezdtem, így nem nincs sok tapasztalatom. Eddig 23c-vel mentem, de elgondolkodtam a 25c-n. Szerintetek? Pro/kontra? Én eddig amit olvastam, hogy a 25c-nek jobb az úttartása és állítólag még jobban is lehet vele haladni, plusz kisebb nyomás, ezáltal kisebb a defekt lehetősége. Mondjuk azt nem értem, hogy a szélesebb gumival miért lehetne gyorsabban haladni... És ha ezek így vannak, akkor mi a létjogosultsága a 23c-nek? Hálás lennék, ha valaki kicsit kifejtené a témát.

A másik kérdés a konkrét gumira vonatkozik. Mivel olasz a bringa, így arra gondoltam, hogy egy Vittoria külső az stílusos lenne rá. Viszont a rubino pro kicsit húzós árban van, főleg így, hogy lehet, hogy csak kipróbálom a 25c-t, aztán ha nem jön be, akkor visszaváltok 23c-re. Érdemes Vittoria zaffirot venni? Vagy az nagyon gagyi? Esetleg a sima Rubino? Vagy esetleg contiból mi lehetne jó alternatíva?
Hú, jó sok kérdést tettem fel :D Előre is köszi, ha valaki veszi a fáradtságot és válaszol :)

(#108092) DUB Inc. válasza IMIIKE1998 (#108088) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Imike, ha végre elszántad volna magad egy jó bicaj vételére, akkor jöhettél volna ma velünk Tisza-tó keringőre. :D

(#108093) ivana válasza dreizwanzig (#108091) üzenetére


ivana
Ármester

A 23-as peremes manapság nem bír nagyobb nyomást, mint a 25-ös vagy 28-as így semmi értelme nincs, ha befér 28-al se leszel lassabb sőt.

(#108094) gabro0 válasza FIREBLADE78 (#106940) üzenetére


gabro0
őstag

Országútid van neked is?

#106945 kentucky: Jó kérdés. Ha bemész valamelyik bringaboltba a kérdéssel, szerintem válaszolni fognak :P

(#108095) CptAdamica válasza IMIIKE1998 (#108088) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egy ARC 3, volt, hogy tavaly mentem egy kis centrírozásra 5 perces munka volt, kérdeztem mennyi lesz? Kérdezték, hogy tőlünk van e a bringa, mondtam, hogy igen, azt mondták akkor semmi, pedig 2013-ban vettem, néha kicsit sokat kell várni a kiszolgálásra. Tényleg jó a szervizük, nekem a Chiliben volt egy kis malőr, megvettem az új felnikat, fűzettem, aztán a hátsó fogaskoszorúm elkallódott és egy 10 sebességes helyett egy 8-as került rá, aztán csak arra lettem figyelmes, hogy nem vált jól, mondom elviszem, hogy állítsanak rajta, nézi a srác, mondja nekem, hogy így biztosan nem lesz jó, egy 8-as van rajta 10-es váltóval, mondom wat? :D Elkallódott a szerelés során, de rendesek voltak, kaptam egy használt Ultegrát, már úgy is kopott volt, idén meg cseréltem a láncot meg a fogaskoszorút is. :)

Megyen!

(#108096) IMIIKE1998 válasza CptAdamica (#108095) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szép bringa. :)
Szerintem is elég jó bolt, nem drága a szerviz és egész jól fel van szerelve.

(#108097) CptAdamica válasza IMIIKE1998 (#108096) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszi. :) Szóval szerintem nézz be a boltba, mikor vettem, ez a bringa is akciós volt, dobtam rá 10k-s foglalót, 1 hónap múlva meg elhoztam. :)

Megyen!

(#108098) cozmo válasza Napfénysüti (#108086) üzenetére


cozmo
őstag

Akkor kérjél tanácsot Imiikétől ő biztos talál neked :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108099) batagy válasza jolti (#108085) üzenetére


batagy
őstag

Köszönöm a nitrohígító , és a Tömítéseltávolító spray tippet is.
Igen, a szürke ragasztószalag maradványa.

Lehet, hogy a Nitro és a Tömítéseltávolító túl erősek, van itthon sebbenzin is, azzal próbálkozok akkor először.

Más téma:

Az alábbi Anlun első lámpában hogyan lehet elemet cserélni? Hogyan kell szétszedni? Nem tudok rájönni, nem mozdul semerre.


Köszönet!

(#108100) sanzi89


sanzi89
addikt

Az mennyire normális, hogy 3 boltból kell összeválogatni egy 9-es Deore szett összes alkatrészét, mert egyik helyen ez nincs másik helyen az nincs? Ennyire szezon van vagy már mindenki 10-es meg 11-es szettel gurul?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.