Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108601) soetigabor válasza IMIIKE1998 (#108596) üzenetére


soetigabor
tag

Eddig monti volt, igen. A gumi is elég vastag rajta.

(#108602) ivana válasza parkr (#108593) üzenetére


ivana
Ármester

Gondolom az átdobó, az kb. tökmindegy, az én outimon tourney van mert az volt itthon :)

(B)kentucky(/B) Ez erősen túlárazottnak tűnik 3x9-el, ennyiért jobbat kapni újonnan is.

IMIIKE1998: Ne szórakozzunk már, 37-es gumi a régi túra csepeleken van azok meg normálisabb földúton is kényelmesen elmennek, aszfaltból meg bármilyenen.

(#108603) kentucky válasza ivana (#108602) üzenetére


kentucky
őstag

Köszi a válaszokat! :D

(#108604) IMIIKE1998 válasza ivana (#108602) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

"szeretek száguldozni"
Nyilván elmegy a 35-ös gumi is, de nem 30-cal. Szar bringaúton nekem az 1.95-ös gumik is kevésnek tűnnek, ha 30 körül repesztek, de lassabban nyilván nem lenne gond vele.

(#108605) Runner_fxr válasza IMIIKE1998 (#108604) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Addig variálsz, amíg megint veszel egy bringát ami nem lesz neked jó. :) Felesleges ezen ennyit agyalni, amire neked kell, arra jó egy alap monti is vagy egy cross trekking. Nem az Alpokba készülsz, napi 3000m szinteket legyűrni, ki tudja milyen nehéz terepen. Akkor még érteném a megfontolást, de te kb teljesen átlag felhasználásra keresel bringát, nem értem miért nem lehet ezt eldönteni?

[ Szerkesztve ]

(#108606) lsebestyen válasza Runner_fxr (#108605) üzenetére


lsebestyen
addikt

Lehet ha nem reagálnánk több hozzászólására akkor venne valamit végre. Mindig mi bizonytalanítjuk el! ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#108607) Hasaggymeg válasza 6030D (#108572) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hű-ha milyen szép tiszta a kezed a kesztyű alatt! :DDD ...a mosolyod viszont nem tűnik őszintének. ;] Gratula! :C

(#108575) bunddog ...Sógoromnak,tegnapelőtt,mert kérte.(Erdélyi)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108608) IMIIKE1998 válasza Runner_fxr (#108605) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

"egy alap monti is vagy egy cross trekking" Na most megint összezavartál. :D
Mindenképpen meg fogom próbálni őket, a fő, hogy méretben passzoljon majd. Amúgy váltóból mi az, ami alá ne menjek?(Tourney van jelenleg.(3*7)) LINK
LINK
Például ezek közül egyértelműen a 152k-sra mennék ár-érték szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#108609) Tothgera30 válasza 6030D (#108572) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kemény kis esős, csúszós sáros veretés volt. Gratulálok. Sajnos én nem tudtam menni, tesóm volt, élvezte.

#108604 IMIIKE1998: Vedd meg a Gary Fisherem, és lesz egy normális, akár maratonon is élvezhető mindenes montid. Ráadásul olyan áron hogy ha merev villára cseréled a Tora-t belőle (és azt eladod), akkor majdnem váz áron vetted a bringát.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#108610) IMIIKE1998 válasza Tothgera30 (#108609) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

172 centihez L-es váz nagy lenne.(Lejárt a szerk. idő.)

[ Szerkesztve ]

(#108611) Runner_fxr válasza lsebestyen (#108606) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem azzal járna a legjobban ha semmit nem venne. :) Az a baj, hogy most már a tökéletes sem lenne elég jó. Annyira túl lett ez gondolva, hogy én inkább maradnék amellett ami van, arra jó az is, amire használná. A pénz megmarad másra.

IMIIKE1998: 3 X 8-as rendszer teljesen jó, se több se kevesebb nem kell általános felhasználásra!

[ Szerkesztve ]

(#108612) Hasaggymeg válasza lsebestyen (#108606) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van az az információ mennyiség mely már inkább hátráltatja a döntést mintsem segítene.Erről tanulmányok is készültek.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108613) kentucky


kentucky
őstag

Már nagyon úgy vagyok, hogy rábeszéltetek a Kellys Gate 50-re. Inkább rádobok még egy kicsit, de nagyon fullos számomra ez a bringa.

(#108614) belaazallat válasza IMIIKE1998 (#108604) üzenetére


belaazallat
addikt

Pedig de! 35-ös gumival lehet 30 fölötti tempót menni. Első 3 országos pannon maratonomat egy cross treckingen teljesítettem 35-ös gumival. Gps adatok szerint volt 5 km, amikor tartósan 32 fölött kergettem rétisün forumtársat, aki outival haladt előttem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#108615) trialboj


trialboj
őstag

Erről az alap radon szerszám készletről van jó tapasztalat? [link]

Nekem csak pár dolog kellene belőle, amivel a hajtókart, a középcsapágyat, és a fogaskoszorút lehet szétkapni, de ahogy nézem ezek a legdrágább alkatrészek, és külön megvásárolva is 30euró fölött jövök ki.
Az érdekelne, hogy ezzel a készlettel az alkatrészek nagy részét javítani lehet majd?

A drágább csomagokban nem igazán találok semmit ami miatt érdemes lenne azokra költeni. A cél csak annyi, hogy ne kelljen állandóan szervizhez rohangálni, ha elkezd valami hangot adni, csak mert nincs hozzá kulcsom hogy szétszedjem kitisztítani,

Tudom hogy a park tool a piacvezető, de van bármi észlelhető minőségbeli különbség, egy ilyen alap szerszámok között?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108616) cozmo


cozmo
őstag

Tisztelettel kérdem mi volt ez ma Szilvásváradon. Aztapicsába, sosem tekertem még ilyen időben. Kb ilyen lehet a halál csókja. Zömében JÉGESŐBEN! Már vártam mikor basz belém a villám. 2x nagyon közzel volt.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108617) Runner_fxr válasza cozmo (#108616) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért remélem a kalória és vitamin pótlás után a bringa is megkapja a törődést. :)

(#108618) trialboj válasza cozmo (#108616) üzenetére


trialboj
őstag

öhm, a bringa nem néz ki túl jól, te azért egyben vagy?

Ez ilyen villám vihar volt? Vagy te amúgy se nagyon hiszel az előrejelzéseknek? Szerintem még esőben is kellemetlen tekerni, de viharban meg pláne, a jégeső és villámok, csak hab a tortán.

Ez picit off, de ha egyszer találnak egy kultúrált megoldást az esőben való kerékpározásra, pl munkába v csak úgy városon belül, akkor fog igazán mindenhol elerjedni hogy a kerékpár jó dolog. Addig nincs esélye hogy helyettesítse az autót, mert a legkisebb szemerkélő esőben is rongyosra ázol 5km alatt, függetlenül attól merre és hogy mész.
... a britt tudósoktól várom nagyon a megoldást, annyi mindent kutatnak, és feléjük igazán komoly probléma a futózápor.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108619) StLui


StLui
veterán

Strezi legújabb vidóját nézve meglepődtem, hogy Trek Remedy 8-at endurónak mondja(ez ok) de a saját Canyon Spectral-ját nem, és a Trek-et sokkal nehezebben tekerhetőnek tartja ez miatt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#108620) IMIIKE1998 válasza belaazallat (#108614) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igen, de nem érted. Ő mondta, hogy szar úton megy. Ott max. kirázza belőled a lelket.

(#108621) Hasaggymeg válasza cozmo (#108616) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gratula neked is,így már ketten is kegyetlenkedtetek ma kerékpárotokkal a Bükkben. :C ...na meg magatokkal,ugyebár.Ügyes! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108622) cozmo válasza Runner_fxr (#108617) üzenetére


cozmo
őstag

Távirati stílusban mert álommanó két zsák álomport baszott a szemeimre :B

Taktikailag lefürödtem, majd a bringamosónál sorbaáltam cirka 30 percet, közben zabáltam géleztem, lemostam magasnyomásúval. Láncot ronggyal szárazra töröltem. a héten csinálok generált.

(#108618) trialboj: Köszönöm, egyben. Tervezett záporka volt. Folyt minden mindenhol literszámra nyeltem a sarat.

(#108621) Hasaggymeg: Köszönöm!

Továbbá rájöttem hogy kegyetlenül érzem a bringát ilyen mocskosul szar időben. Míg mások estek keltek én csak 1x, utána már érezve a határokat s azokon táncolva minimum 20 embert előztem meg lefelé repülve. Nem hiába edzettem hóban is ;] :B

6030D: Egyszer el foglak kapni. ;]

Csókol anyád Boris STOP

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#108623) 6030D válasza cozmo (#108622) üzenetére


6030D
Ármester

Én nem estem. Nem szabad esni, az nem jó, fáj. Gyere, várlak. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108624) ShiTmano válasza kentucky (#108592) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez a bringa nem tűnik mai darabnak. Pár generációval ezelőtti XT hajtómű és nem kúpos a fejcső!

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#108625) jjeahh válasza kentucky (#108613) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A geóval vigyázz, brutál hosszú a felsőcsöve, ha teheted érdemes kipróbálni vásárlás előtt.

cozmo: Durva, akartam írni irigyellek, mert imádom az ilyen esős- híg saras veretést, de mégsem... félek a villámoktól :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108626) soetigabor


soetigabor
tag

Ezek közül tudtok ajánlani, vagy kizárni pls?

(#108627) truefx válasza soetigabor (#108626) üzenetére


truefx
aktív tag

TREK-et zárd ki. Ipari hulladék váltó, agy, minden, ezért a pénzért rajta.

(#108628) soetigabor válasza truefx (#108627) üzenetére


soetigabor
tag

Melyik trek? Mind2?

(#108629) bunddog


bunddog
tag

Ha raknék egy 38-as narrow wide tányért előre akkor azt egy 3-as hajtóműnél a nagy tányér helyére kell/szokták rakni?

(#108630) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ilyen markolatot is csak akkor vegyetek, ha hajlandóak vagytok a szenvedésért fizetni :DDD . Pár nap alatt elkopik a gumi, a tenyerem állandóan ragacsos és fekete, ráadásul b*romira kemény, semmit nem csillapít és feltörte a kezem, eddig 3 hólyagom és 2 bőrkeményedésem lett miatta. Gyárilag ilyen markolat volt a bringán, ez nagyon jó volt, valami ilyesmit kéne most keressek, csak csavaros rögzítéssel... mert másfél év használattal, úgy, hogy használtan vettem a bringát, semmi baja nem volt azon kívül, hogy megnyúlt a gumi, szal ha csavaros lenne, akkor máig ezt használnám.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108631) Tothgera30 válasza jjeahh (#108630) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Esi Grips markolatot ajánlom. Minden markolattal kapcsolatos problémád megszűnik.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#108632) ivana


ivana
Ármester

Szerintetek mennyire állatság ilyet venni outira (nyilván 30-ast), neki befért [link] pedig tuti kisebb benyúlású a féke mint nekem (nagyon régi a vázam, eredetileg 600ax-el szerelt gép volt...)?

[ Szerkesztve ]

(#108633) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv urak!

Bringa felújításon vagyok túl és van némi gondom.
A hátsó váltó nem akar össze jönni.

Elsőnek rendeltem egy Mega Range TZ 500 as fogaskoszorút és ahhoz egy Shimano TY 500 as hátsó váltót csavaros felfogatásút...
Amit nem igazán tudtam megfelelő pozícióba fel szerelni mert elég régi a váz és nincs rajta csavaros fűl.
Gondoltam veszek egy váltó tartó fület és majd azzal jó lesz....de azzal sem állt megfeleően a váltó..nem váltott tökéletesen..
Nem akartam vele játszani tovább, így elvittem egy bringa szervízbe ahol azt mondták hogy mivel a váltó tartó fűl miatt kintebb esik a váltó síkja ezért nem is fog soha jól váltani..
Le cserélték egy füles TY 300 as váltóra, beállították, most a váltás az szépen megy de a 34T fogaskerékre váltáskor a váltó felső görgője hozzá ér a fogaskerékhez és elég rosz hangja van...
A kérdésem az lenne ha minden passzol mindennel, a TY 300 is 34T fogaskerékhez jó maximum akkor miért ér hozzá?
A rugó feszítő csavar teljesen be van tekerve...
Van valami amin még változtatni kellene? Vagy az a váltó csak papíron jó a 34 fogas kerékhez?
Esetleg milyen füles felfogatású váltót kellene vennem amivel biztsoan jól működne a "nagy fogas kerék" is?

Köszönöm a segítséget

(#108634) ivana válasza speedernet (#108633) üzenetére


ivana
Ármester

Ez a kintebb esik a váltó síkja dolog szvsz marhaság, de lehet valami más okból nem tudták felszerelni.

Sajnos ezek a váltók elég alja kategória, szóval bármit el tudok képzelni...

Ha rugó feszítő csavar be van tekerve nem igazán tudsz vele mit tenni, mondjuk a 34T már elég nagy hátsó cog, mi ez a szerkezet h ilyen kell rá?

(#108635) 6030D válasza jjeahh (#108630) üzenetére


6030D
Ármester

Ha olcsó kell, akkor Rockbros sponge. Nekem eddig bevált. Annyi, hogy elég vastag, így ha kicsi a kezed, akkor necces. Vagy a szilikon, az kisebb, de talán nem csavaros. (azt hiszem Tothgerának volt is, és nem forgott el, de lehet, hogy rosszul emlékszem)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108636) jjeahh válasza Tothgera30 (#108631) üzenetére


jjeahh
nagyúr

De ez szivacsos ez nem nyeli el túlságosan a rezgéseket? A bringás haverinámnak hasonló van, szerinte nem érzi eléggé a bringát, vissza akar váltani gumisra. Persze azért lehet kipróbálom, ahány ember annyiféle igény/ízlés, lehet nekem tetszene.

6030D: Nem pont ezt, de Rockbrost nézegettem, lehet az lesz... van csavaros, szivacsos, gumis, meg mindenféle verzió.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#108637) Tothgera30 válasza 6030D (#108635) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Volt, egy évig használtam. Szivacsos, bilincses.

#108636 jjeahh: Nézz utána jobban, ez szilikonos. Ahogy felrakod, rácuppan a kormányra, soha nem fog elmozdulni onnan. Az viszont butaság hogy nem érzi a bringát, eljöhetne velem tekerni, és 10km köves, hepehupás után zsibbadna a keze. Szóval elég sokat tompít, életem eddig legjobb markolata, nem csúszik le róla a kezed, nem ragad, egyszóval szuper cucc.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#108638) 6030D válasza jjeahh (#108636) üzenetére


6030D
Ármester

Egy outin, amin a váz+gumi mozog összesen fél centit, biztos megérezni a szivacs 1-2-3 mm mozgását. :) Terepen meg áldás, ahogy Tothgera is írja. Az aszfaltos bringára is akarok rendelni majd, mert ott is kényelmesebb, ha tompít.

Cseréljetek markolatot egy körre, lehet, hogy neked jó is lesz.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108639) RaiZka válasza szkink (#108427) üzenetére


RaiZka
tag

bocs, hetvegen read only modeban voltam. Vizszintesen nem lehet felrakni a nyeregcsore, mert a gumit tarto kis pockok megakadalyozzak. Esetleg ha van nyeregtaskad, problald meg rarakni.

(#108640) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Az összefoglaloban nem talaltam kerekparos navigacioval kapcsolatos bekezdest, ezert kerdeznek:

Kimondottan terepen valo navigalashoz keresek keszuleket az alabbi parameterekkel:

- jol leolvashato, szines kijelzö
- legalabb 6 ora müködesi ido
- elözetesen feltöltött ösvenyeken tudjon vegigvezetni (Europa több orszagaban is)
- nem baj, ha tud meglevö (Garmin) oraval es mellkaspanttal kommunikalni

Ezek alapjan en a Garmin 520/820/1030 modelleket neztem ki. Milyen tapasztalatok vannak ezekröl, melyiket erdemes valasztani?
Esetleg mas gyartok modelljei szoba jöhetnek?

Köszi elöre is!

(#108641) HEAHEA válasza ivana (#108632) üzenetére


HEAHEA
tag

"Alacsony gördülési ellenállás, kanyarban jól tapad." - ezen tulajdonságai miatt számomra szimpatikus. Ha ráteszed, akkor már nem outid, hanem graveled lesz. Van aki még azt mondja, hogy a külső nem számít, csak a belső. :)

(#108642) Hasaggymeg válasza jjeahh (#108630) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem is ilyen van úgy 2 éve,már viharvert,de még bírja.Minap meg véletlenül találtam egy ilyent 2500-ért (amúgy 6-8000 alatt nincs),az sem érdekelt,hogy bordó. :DDD Egyelőre a szivacs van,még bírja.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108643) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok. Egy kérdésem volna volt itt valakinek közületek kerékpározásból adódó kulcscsont törése?
A hétvégén sikerült a kormányon keresztül leszállnom a montimról. Meg is lett az eredménye, a ball oldali kulcscsontom eltört, müteni nem kellet, csak stabilizáló kötést kaptam.
Volt itt valakinek már ilyen? Mennyi ideig tartott a felépülés? Remélem egy 8 hét után már kerékpárra tudok ülni?
Az idén két 7-10 napos túrát is terveztem, azt hiszem ezeket elfelejthetem.

(#108644) Hasaggymeg válasza haarmaan (#108643) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jobbulást,fel a fejjel! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108645) RaiZka válasza belaazallat (#108614) üzenetére


RaiZka
tag

belaazallat-nak tokeletesen igaza van. Siman lehet 30 felett menni.. 35os van a trekkingemen., tessek itt egy hosszabb szegmens

(#108646) hegyimorc válasza szabop27 (#108640) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Garmin 520/820/1030"

1000 volt, de sosem szerettem benne, hogy majdnem akkora mint egy telefon. A 1030 még nagyobb, az nekem max akkor lesz ha tombolán nyerem, akkor is csak addig amíg el nem adom :D

1000-ről váltottam 820-ra, annak számomra pont jó a mérete és mindent tud amire szükségem van.

520-t nem használtam

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#108647) Napfénysüti válasza hegyimorc (#108646) üzenetére

520 egyébként lehet nem is tud navigálni. Bár nekem csak az előd 510-es van de ha jól tudom a 8-as szériától navigálnak csak térképről.

Més que un club!

(#108648) trialboj válasza haarmaan (#108643) üzenetére


trialboj
őstag

Amíg gyógyulgatsz nézd meg ezt a videót, és legközelebb innen válassz egy módszert, lehet nem olyan látványos mint a tied volt, de ez is hatékony.

Amúgy 2 ismerősnek is volt hasonló kulcscsont problémája egyik törés másik ínszakadás.A törés gyorsan gyógyul, kb 3 hete esett el, ma már dolgozik, habár még könnyen fárad és fájni kezd a karja ha sokat lógatja/dolgozik vele, illetve erőt nem nagyon tud kifejteni vele.

2 hónapos pihenés a legtöbb esetben elegendő szokott lenne, de persze ez függ attól is hogy milyen a genetikád, és mennyire problémás helyen tört el.

Gondolom terepezel te is, ott azért a sok rázkódás stb, miatt annyira nem egyszerű a helyzet, érdemes lenne lassan visszaszokni aszfaltos kímélő körökkel.

Annyira nem rossz a helyzeted, tavaly aki kb ilyenkor ínszakadást szenvedett, 2,5 hónap múlva már megint kint volt velünk az erdőben (az más dolog, hogy azóta a fékek a legjobb barátai)

Néhány hétig semmit ne erőltess, aztán szép fokozatosan meg lehet próbálni kis gumilabdával pl visszaépíteni az elhalt izmokat a váll/biceps részen.

Gyors felépülést.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108649) IMIIKE1998 válasza haarmaan (#108643) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Uhh. Jobbulást neked, jó, hogy nem lett nagyobb bajod. :/

(#108650) lsebestyen válasza ivana (#108632) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én is gondolkozom valami ilyesmiben a tribanra. Télen mennék vele, meg nyáron több napos túrákra, aztán ott ki tudja milyen utakon kell menni. Viszont kinéztem egy sárvédőt, arra meg max 28mm-es gumit írnak, úgy hogy nem tudom mi legyen. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.