Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107201) StLui válasza 6030D (#107197) üzenetére


StLui
veterán

Kilátóhoz onnan a simább úton föl, vagy a nagyon köves szikláson? És le melyiken?

Leadtam a kereket, sajnos nem a nyolcas a gond vele, hanem hogy tojás lett, kapott egy komolyabb ütést, és duplafalú szegecselt felni amit nem is tudnak sehogy helyrerakni. Hétvégén nem bírtam magammal, lementem néhány lépcsőn a családi bringázáson, gondolom ehhez már túl öreg szegény.

Ma viszont megkapom végre a ebike-os rendelésem. Rájuk írtam tegnap, hogy ha csak aznap valamikor fogják bevételezni az utolsó tételt, akkor gondolom már erre a hétvégére sem lesznek nálam a cuccok, de visszaírtak, összerakták gyorsan fizethettem, és ma hozza is a futár, remélem tényleg. :B

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107202) Hasaggymeg válasza ShiTmano (#107187) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem arra gondolt,hogy a kövérbringának van egy olyan Quad,motoros szán,jacht,kabriolet autó stb. felhangja,vagyis amolyan második (3.,4. stb.) élményjármű a többi mellett,ezért inkább a pénzesek kiváltsága.Persze mindegyik felsoroltból is lehet összetákolni egy-egyet olcsóbban,vagy venni használtat,de a sztereotípia az sztereotípia marad.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107203) jjeahh válasza Szoles (#107200) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam nem jó a link. Na, már jó. Valszeg egy ilyesmit is becserkészek majd én is csak mert miért ne, sokat nem bukok rajta, bár a keretje gondolom elég gagyi lehet... vagy nem? :D

Hasaggymeg: Egyszer kipróbálnám milyen felétek hegyet mászni, kíváncsi lennék mennyire bírom a strapát ott így, hogy a Csíki havasokon edződtem, de valószínű meglepődnék és besülnék, mert fele annyira sem bírnám mint ti :D . Az van, hogy gondolom felétek a lakott területek közelebb vannak a tengerszinthez mint nálunk (Csíkszereda 6-700m tszf. magasságon van), így egy 1000m körüli hegyet ott sejtésem szerint nehezebb megmászni... :). Szal sokszor hallom, hogy Mo.-n kevés a hegy, de ami van, azt valószínű nehezebb leküzdeni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107204) Szoles válasza Szoles (#107200) üzenetére


Szoles
senior tag

Bocs, lemaradt... [link]

(#107205) TomMusic válasza jjeahh (#107203) üzenetére


TomMusic
őstag

Ha jössz MO-ra, szólj, én is szívesen csatlakoznék egy tekeréshez! :K
Majd mutatok egy pár mászós részt én is. ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107206) zoli03 válasza Runner_fxr (#107191) üzenetére


zoli03
őstag

Nem hinném, hogy levegős maradt, nagyon sokat szórakoztam vele. Amikor elkezdtem áttolni a fékfolyadékot, akkor jöttek ki a buborékok (mindkettőnél), nem is értem, hogy adhatják el levegősen, eddig egyik Shimano féknél sem tapasztaltam ilyet, még a szettben 10-15e Ft-ba kerülő Shimanoknál se. A fogáspont sokkal keményebb, mint előtte volt. Csak beljebb fog egy Shimanonál, ami nekem nem jön be, meg ha erősen húzom, még beljebb jön, kicsit olyan érzés, mint amikor nyeklik-nyaklik az egész.

(#107199) Wheex: én is néztem, de ez már jelentősen drágább, mint egy Zee (mondjuk ennek alapból hűtött betéte van), de nem hinném, hogy nagyobb fékerőt tud. Vagy ha tud is, van-e nekem arra szükségem :) .

(#107207) 6030D válasza StLui (#107201) üzenetére


6030D
Ármester

Ezeknél pontosabban nem tudom már leírni :B
Szöveges, ehhez annyit, hogy a kereszteződéstől a zöld háromszög megy fel a kilátóhoz
Itt meg a múltkori, az első 45 p oda megy. Ha az órád tud követést, akkor töltsd rá és hajrá.
Ma elvileg megyek én is 5 körül, ha gondolod meg tudom mutatni, csak ne maradj le. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107208) Runner_fxr válasza zoli03 (#107206) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Hát pedig én elég sok olyan shimano fékkel találkoztam amit kb markolatig be tudtál húzni. Ezek mind új bringán voltak. Alig volt benne olaj.
Akkor az is lehet, hogy nem járnak rendesen azok a dugattyúk. Nem húzza vissza. Egy kis fékolajat kéne rá cseppenteni, majd visszatolni, kipumpálni párszor. Ha túl mélyen fog, akkor pedig kevesebb benne az olaj mint kéne. Ezt csak úgy tudod megcsinálni, hogy a dugattyúkat kicsit kijjebb pumpálod, és úgy tolod át rajta az olajat.

(#107209) StLui válasza 6030D (#107207) üzenetére


StLui
veterán

Na erre a kékkel jelölt szakaszra gondoltam, fölfelé nem tudom járható-e valakinek, le már mentem rajta :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107210) TomMusic válasza StLui (#107209) üzenetére


TomMusic
őstag

Na úgyis tervezem hogy eltekerek arrafelé, a hegyre, és majd kipróbálom ott felfelé. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107211) Toobee válasza Runner_fxr (#107208) üzenetére


Toobee
veterán

Na, az enyém is pont ilyen, nem is fog rendesen. Írok privátot ;)

https://barbieripnk.hu/

(#107212) 6030D válasza StLui (#107209) üzenetére


6030D
Ármester

Sok sikert srácok! ;) A baloldali a turista út, sziklákkal, mindennel. Egyszer voltam rajta lefelé, elég volt. Felfelé kétlem, hogy tekerhető, bár ki mit tud. Lehet, hogy azóta jobb lett, bár az esőzések miatt minden csak rosszabb, mint ősszel...
A jobb oldali lefelé oké, felfelé húzós, mert vastag az avar, gallyakkal, és figyelni kell, mert ha megforog a kerék, akkor onnantól tolós. Régen ott jártam fel (tolva), aztán mondták, hogy a másik oldal járható, miért kínlódok. :D

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107213) Hasaggymeg válasza jjeahh (#107203) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem pont azon múlik mekkorák a hegyek,hisz ha kiválasztasz egy 5-6km-es 7-8% körüli nehezen járható gyalogösvényt egy erdőben ott hamar elfogysz mint a gyertyaszál...ha meg azt érzed könnyű,akkor ahogy Greg Lemond mondta,gyorsulsz és teszed a nagyobb tányérokra...elől,ugyebár. :D Én itt Fóton kábé 10 perc alatt máris határaimat feszegetem,mikor feltekerek az első piros szakaszon,beereszkedek a kéken,majd a második pirosan is kihajtom,pedig aztán ezek minden csak nem hegyek.Vagy ugyanott,ez a kis erdőrész rejteget a lentebb látható motokrossz pályához hasonló,de így láthatatlan ösvényt,melyet ha 2-3x oda-vissza végigtekersz egy szárazabb héten a sunyi homokos talajon,bizony a töködön is víz fog folyni. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107214) TomMusic válasza 6030D (#107212) üzenetére


TomMusic
őstag

Na majd én megmutatom! :DD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107215) 6030D válasza TomMusic (#107214) üzenetére


6030D
Ármester

Logolt térkép kell, különben csak mese. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107216) Hasaggymeg válasza TomMusic (#107214) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hát barátom,egy hegy hamar alázatra tanít minden vigécet. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107217) StLui válasza 6030D (#107212) üzenetére


StLui
veterán

Az fölfelé inkább triálos, egyhelyben is ugrálni tudós technikával gondolom esetleg, én tolni szoktam, lefelé egy sziklát kivéve tetszett nekem

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107218) TomMusic válasza 6030D (#107215) üzenetére


TomMusic
őstag

Viszek magammal majd valami GPS cuccot. Sőt, ha gondoljátok megosztok majd térképet, amin realtime lehet látni hogy haladok. :U
(#107216) Hasaggymeg: tudom nagyon jól, Erzsébet-kilátó már nálam szokásos kör (jó tudom az teljesen más, aszfalt :B ).
Hátha ennél nem sokkal durvább :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107219) emiki6


emiki6
veterán

Észrevettem, hogy gyorsabban megy a tekerés, aztán feltűnt az is, hogy könnyebb felszállnom a biciklire és viszonylag kényelmesen le tudom tenni a lábam, ha megállok (és nem a nyereg elé ereszkedek). Kellett egy kis idő mire tudatosult bennem, hogy a nyeregcső gyorszára nem elég szoros és bizony lassan, de biztosan lecsúszott az ülés... Most feljebb tettem, kicsit lassultam és érzem, hogy a terhelés jobban átkerült a combfeszítőmre, illetve a térdemben is érzek valamit. Most egyenlőre ott hagyom, aztán majd kitapasztalom hol megfelelő. Persze nem biztos, hogy (csak) az emelés lassitott.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107220) zoli03 válasza Runner_fxr (#107208) üzenetére


zoli03
őstag

Én csak ismerősi körömről tudok nyilatkozni, ott nem volt egyik Shimanoval se nagy gond. Kipróbálnám, amit írsz, mert hasznosnak tűnik, de a nehéz beállíthatóság sajnos akkor sem fog megszűnni, és az az egyik fő gond.
Az XC30/BR-M395-nél elnéztem, hogy beleér kanyarban a tárcsa kicsit, de egy Pike-nál ez már nem tetszik, főleg, hogy sokkal hangosabb, mint a régi biciklimen.
Olyan sokat nem vesztek, ha rendelek egy Zee-t kintről ezt meg eladom.

(#107221) Hasaggymeg válasza TomMusic (#107218) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez már olyasmi. :K

(#107217) StLui ...triálozás egyenesben még hagyján,de közben menni is felfele száz métereket már nem sok ember bírná,az biztos.

(#107220) zoli03...gyanús,hogy csak egyik,másik (mert ott van 2 fölösleges dugattyú is,ugyebár ;] ) dugattyú lusta és azt bejáratva már jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107222) emre


emre
veterán

Megtudná mondani valaki hogy a BB5500 octalinkes monoblokk helyett a BB ES51-es fel tudom tenni?
Shimano FC5505 hajtóműre kellene. 118 helyett 113-as kellene és a 5500-ból nincs ilyen.

Csak mert van itthon egy BB ES25-ös mono, és arra nem megy fel a hajtómű.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#107223) StLui válasza Hasaggymeg (#107221) üzenetére


StLui
veterán

nincs 100, inkább kétszer 20 méter kritikus szakasz, de akkor is kivitelezhetetlen számomra :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107224) StLui


StLui
veterán

Tegnap egy videó alapján elkezdtem gyakoroloni a stoppie szerűséget, hogy hátsó kerék megemelésével próbáljak majd befordulni egy szűk kanyarba. Hát sikerül elsőre olyan fejest ugranom, hogy öröm lehetett nézni :DDD Mondja a videóban, hogy könnyű, én meg egyből "fejest ugrottam" a mélyvízbe, csak víz nem volt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107225) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Ha valaki keres jó Cross gumikat.
Conti Contact Travel jó féle. :K

(#107226) Hasaggymeg válasza K Norbi (#107225) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Remélem nem te árulod őket. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107227) StLui


StLui
veterán

Kézhez kaptam végre az ebike-os rendelésem, benne a tubeless-hez szükséges szeleppel, lötyim még nincs.
Az volt a terv, hogy összerakom a kereket a szeleppel, lötyi nélkül, és gumisnál kipróbálom, kompresszorral, hogy kipattan-e a helyére, nyilván leereszt, mert eleve több lyuk is van már a külsőn az eddigi defektek miatt. De sajnos nem jött össze egy pillanatra sem tudtuk kipattintani, arra lettem volna kiváncsi a gyári szalag rendben van-e. Mert azt az infot kaptam, hogy mivel ez csak "ready" szett, így lehet kell még "hézagolni" plusz szalaggal.

Eddig én azt sem tudtam, hogy más a ready és a full tubeless szett, de tényleg van egyfajta tubeless gumi, talán maxis, és sokféle ready, de most ránéztem BD.de-re, ott bead 1 db ready-t és 2db easy-t na ez utóbbi meg mi franc :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107228) StLui


StLui
veterán

Jobb szélt figyeld :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107229) trialboj válasza StLui (#107228) üzenetére


trialboj
őstag

Még nem néztem meg a teljes videót, de az egy komoly bringa volt, hogy történhet ilyesmi? És ha 1 km előrébb v később jön elő, mikor a szakadék szélén ereszkedik? Akkor bele is hal mert elszállt a fékerő?
Bármilyen márka is volt, az egy komoly baleset is lehetett volna, ehhez képest pedig elég lazán kezelték.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#107230) StLui válasza trialboj (#107229) üzenetére


StLui
veterán

Nézd meg 5 mp-cel korábbról, mit kerül ki a videós, nem is értem, hogy csinálja a srác ezt a falnak menést, szerintem nem ment ott el sehova a fékerő.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107231) StLui válasza StLui (#107230) üzenetére


StLui
veterán

Fölmehetett arra a sziklapadra, és miközben leugrott nem tudott lassítani a fal meg túl közel volt

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107232) Szoles


Szoles
senior tag

Sziasztok Villámsegítségre lenne szükségem.
Villát cserélnék, és öucolnám a kormánycsapágyat (csikorog).
Elakadtam ezzel az integrált izével. :O
Hogyan lehet hozzáférni a csapágyhoz?
Középső kis gyűrűnek kell kijönnie?

Nem bírok képet feltölteni...

[ Szerkesztve ]

(#107233) Szoles


Szoles
senior tag

Kép...

(#107234) bringasisti válasza Szoles (#107232) üzenetére


bringasisti
őstag

Telefonról neked is azt írja ki hogy a Chrome leállt?

BENEFON DELTA--------N8

(#107235) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok,

mi a véleményetek erről a bringáról? Reális lehet ez? [Merida bringa]

(#107236) Zsohi válasza trialboj (#107229) üzenetére


Zsohi
őstag

Egy kicsit megsütötte a fékét. :DDD Ezért se ajánlott annyira az organikus fékbetét lejtőzéshez és nagy darab emberékének.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#107237) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen Jagwire fékbowden szett .
Azt szeretném kérdezni, hogy holnap, ha cserélem őket, akkor mielőtt a házba belefűzöm a bowdent érdemes egy kis olajat, esetleg Wd40-et önteni/fújni a bowdenházba?
Vagy azzal csak esetleg tönkre tenném benne a teflon belsőt?
A használatijában nem tér ki erre.

(#107238) Hasaggymeg válasza jolti (#107237) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ne fújj oda semmit.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107239) Szoles válasza bringasisti (#107234) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem, ilyen nem volt, csak hihetetlen lassan ment fel a kép, és azt hittem, hogy nem megy. Amúgy Chrome.

(#107240) Szoles válasza jolti (#107237) üzenetére


Szoles
senior tag

Olajat, zsírt ne, csak begyűjti a port! Nekem a száraz teflon spray bevált, de ha tök új, akkor elvileg semmi se kell.

[ Szerkesztve ]

(#107241) jolti


jolti
senior tag

Köszi fiúk!
Akkor jól sejtettem.

(#107242) 6030D


6030D
Ármester

A májusi eső aranyat ér :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107243) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag


Outisok, ehhez mit szóltok? Kimennétek ide? Én az ilyenekre mondom, hogy köszi, de nem. Keskeny, nagy forgalmú és kamionokkal teli. :U

(#107244) Hasaggymeg válasza Szoles (#107233) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár nem villámsegítség,de 4,50-től

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107245) StLui válasza IMIIKE1998 (#107243) üzenetére


StLui
veterán

Tuti nem próbálnám előzni a kamiont

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#107246) IMIIKE1998 válasza StLui (#107245) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Lol. Ugye tudod, hogy ez Google Maps? :D
Amúgy errefelé több outis is kijár ide, nem tudom, hogy nem félnek, bátrak, az egyszer biztos.

(#107247) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#107246) üzenetére


zoli03
őstag

Az, hogy nagy forgalmú, az relatív. Ha többen is kijárnak, akkor csak nem annyira veszélyes. Amúgy nekem eddig a kamionokkal nemigazán volt gondom, mindig nagy helyet hagyva kerültek ki, ha jöttek szembe, akkor meg fékeztek, aztán várt, amíg el tud menni. Buszokkal sokkal több gondom van, eddig kétszer volt már olyan, hogyha nem megyek le a padkára, elsodortak volna, meg sokszor nagyon közel mennek el.

(#107248) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#107247) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Én inkább attól tartok, hogy az utánfutóval sodor el.
Azon is gondolkodtam, hogy nem az úton, hanem az út melletti kavicsos homokon megyek, mert az biztonságosabb és ugyanúgy "edz" az ember.(Persze nem outival.)

[ Szerkesztve ]

(#107249) Zsohi válasza IMIIKE1998 (#107243) üzenetére


Zsohi
őstag

Még a belvárosban se merek én kimenni az úttestre, amilyen fasz módján közlekednek egy-néhányan errefelé(Montreal). Imádok tekerni, de személy szerint rohadtul nem egy autó szélvédőjére felkenődve akarom végezni.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#107250) 6030D válasza IMIIKE1998 (#107243) üzenetére


6030D
Ármester

Ez még teljesen jó, 3 m-es sáv, oldalvonal,mellette 20 cm, azon megy a bringás. Egyenes is, fel tud készülni a kikerülésre. Pilisszentkereszt - Dobogókő, na az a fincsi. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.